Author Topic: Franchise relocation to L.A.  (Read 7959 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Franchise relocation to L.A.
« on: January 12, 2016, 05:23:56 am »
elem. sutra pocinje godisnji sastanak vlasnika na kome bi trebalo (do prekosutra) da se odluci kome ce da se odobri da se preseli u L.A. - uz relocation fee od tricavih $550 miliona.

http://bleacherreport.com/articles/2469690-nfl-in-los-angeles-latest-news-rumors-and-speculation-on-potential-move

http://www.nfl.com/news/story/0ap3000000621024/article/la-relocation-meeting-primer-chargers-raiders-rams-in-limbo

u igri su 2 opcije: Rams prave stadion u Inglewood, ili Charges-Raiders zajedno da naprave u Carson..



ili mozda...

"consensus builds for a Rams-Chargers stadium project in Inglewood"
http://www.latimes.com/sports/nfl/la-sp-nfl-la-relocation-20160112-story.html

http://www.nfl.com/videos/nfl-network-around-the-nfl/0ap3000000621149/Possiblilty-of-a-Rams-Chargers-partnership-in-L-A-growing



elem, NFL ima zakazan jos jedan sastanak za oko nedelju dana u slucaju da se ne dogovore sutra/prekosutra



za one koje to zanima...
« Last Edit: January 15, 2016, 06:29:22 pm by tonyk »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #1 on: January 12, 2016, 11:24:49 am »
Izgleda da je ova ideja, koju je pokrenuo Jerry Jones, da Ramsi i Chargersi zajedno prave stadion dobila krila.

Navodno bi sponzor stadiona bio FIAT Chrysler, igrali bi na Dodge stadionu a zajednička maskota bi bila

#706

:A

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #2 on: January 12, 2016, 02:19:01 pm »
ozbiljna makina  :D

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #3 on: January 12, 2016, 04:17:52 pm »
U, evo jednog finog teksta koji lepo pokriva celu situaciju od gde, kako, zasto do toga ko ima vise ljudi iza sebe i kako moze da pobedi..

http://sports.yahoo.com/news/race-to-l-a---who-has-edge-between-chargers--raiders-and-rams---005459029.html

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #4 on: January 12, 2016, 10:29:37 pm »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #5 on: January 12, 2016, 10:32:53 pm »
Poziv Mikija Mausa se ne odbija? :D

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #6 on: January 12, 2016, 11:49:35 pm »
Mislim da je najbolje da samo Ramsi predju u LA. Premestanjem u St. Claru 49-ersi su poceli spustanje prema SD. Raidersi bi mogao da preuzima SF zbog toga, a ako Chargersi odu u LA dobijaju manje od pola trzista tu, a izgubit ce celi SD.
Vlasnik Ramsa se vec popisao po St. Louisu tako da njemu povratka nema, a mislim da nikom osim njemu ne odgovara da deli trziste LA.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #7 on: January 13, 2016, 02:16:27 am »
https://twitter.com/DailyNewsVinny/status/687072811559432192

Quote
The #Rams back to L.A. is done. Wherhe the #Chargers join them now or later only question

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #8 on: January 13, 2016, 02:23:17 am »
Ian Rapoport Verified account
‏@RapSheet

Sounds like the #Raiders have bowed out. It's #Rams and #Chargers, with details and timing being worked out. In Inglewood

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #9 on: January 13, 2016, 02:42:56 am »

 Ian Rapoport ✔@RapSheet
The vote is happening now. It'll be official soon: Los Angeles Rams, #Chargers with an option to join them. #Raiders back to Oakland.

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #10 on: January 13, 2016, 02:57:47 am »
Nick Underhill ‏@nick_underhill  · 2h2 hours ago 
I’d be mad if I played for the Rams and they relocate to LA. Taxes go from 6 percent to 13.3.


Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #11 on: January 13, 2016, 03:02:54 am »
Rams approved to relocate to Los Angeles

http://www.nfl.com/news/story/0ap3000000621645/article/voting-now-rams-likely-to-relocate-to-inglewood-bolts-can-join
Rams site in Inglewood approved by owners by vote of 30-2. The Chargers have an option to join Rams in Los Angeles, NFL Media Insider Ian Rapoport reports.

The Raiders have bowed out and will remain in Oakland.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #12 on: January 13, 2016, 03:13:48 am »
Detaljnije:

http://www.si.com/nfl/2016/01/12/st-louis-rams-san-diego-chargers-move-los-angeles
http://www.latimes.com/sports/nfl/la-sp-nfl-la-chargers-rams-20160113-story.html

According to Jason La Canfora of CBSSports.com, the Chargers will have the option to join the Rams in Inglewood in 2016, 2017 or 2018.



Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #13 on: January 15, 2016, 01:20:56 am »
idemo

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #14 on: January 15, 2016, 12:49:54 pm »
Citao sam dosta ovih dana, i slusao, o Ramsima, Chargersima i Raidersima.

Ono sto je bila velika prednost za Ramse i sto je izmedju ostalog prevagnulo na njihovu stranu je cinjenica da su vec bili LA fransiza i to vise od 40 godina i da dan danas u tom gradu postoji ogromna baza Rams fanova. To je bio ogroman plus i druga dva tima nisu mogli da im pariraju po tom pitanju.

Druga stvar je odluka Kroenkea da na svom zemljistu izgradi, verovatno, najvelelepniji sportski objekat na planeti. Skoro 2 milijarde dolara ce uloziti u njega.

Chargersi su dobili mogucnost da predju u LA u toku naredne godine kada god pozele, ali realno imaju tri mogucnosti:
1. da predju u LA odmah
2. da predju u LA 2017. godine na kraju sezone
3. da ostanu u San Diegu

Njihov problem je cinjenica da skoro pa da nemaju navijacku bazu u LA, a tesko da ce je i napraviti pored Ramsa, Lakersa i Dodgersa.
Drugi problem vezan za njih, a koji NFL-u dosta smeta je i cinjenica da ako oni odu iz San Diega onda ceo taj region nece imati ni jedan jedini NFL klub.
Sve do Los Angelesa. Sto je pola West Coasta.

Primera radi, na Floridi imamo tri NFL kluba (Jaguars, Dolphins, Buccaneers). Phila, WAS i Blatimor su u trouglu od 100 km. 
Ako Chargersi odu onda ne bi bilo nijednog kluba u bukvalno nekih 1.500km. Sto je za NFL tesko prihvatljivo.
Takodje vlasnik Chargersa je bukvalno stvorio tim iz nicega i napravio od njih stabilan NFL tim. Na jugozapadu Amerike pola navija za Arizonu, a pola za Chargerse. Zato je najrealnija opcija da Chargersi zapravo ostanu u San Diegu.
I gradonacelnik San Diega je danas izjavio da je vrlo velika verovatnoca da ce i ostati.

Na to se nadovezuje i davno data izjava Kroenkea da na stadionu koji on pravi niko nece moci da igra osim njegovog tima.

Sto se tice Raidersa, vrlo je verovatno da ce Oakland ostati bez njih.
Oni zele da odu, jer su 49ersi preveliki klub za njih i pojedose im ceo market. Navodno, njihov plan je da se presele u San Antonio. I gradonacelnik SA je juce izjavio da je grad spreman da prihvati NFL klub.
Vlasnik Raidersa je juce i prekjuce bio u Teksasu i gledao je da kupi zemlju za stadion izmedju Austina i San Antonia. Ako se to desi, a izgleda da hoce, onda ce Texas imati takodje tri NFL kluba: Houston, Dallas i Raiders.

Znaci, kako sada stvari stoje: Ramsi sami u LA, Raidersi u San Antonio i Chargersi ostaju u San Diegu.

Takodje, NFL je navodno uradio neki test trzista i objavili su da nisu zadovoljni rezultatima istrazivanja po pitanju dva kluba u LA. Navodno, gradjani LA nisu zainteresovani da svake nedelje gledaju NFL. Kao NYC npr, sa Giantsima i Jetsima. Ali NYC je druga prica. To je drzava.





"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #15 on: January 15, 2016, 01:04:58 pm »
Ua, pravda za LA Kingse (trenutno najpopularniji tim tamo).  :D

Ne znam ja sta ti misle iz SD, samo cu reci da su Steelersi ove sezone igrali gotovo domacu utakmicu tamo.
« Last Edit: January 15, 2016, 01:14:37 pm by Grandilof »

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #16 on: January 15, 2016, 01:41:44 pm »
Ua, pravda za LA Kingse (trenutno najpopularniji tim tamo).  :D

Ne znam ja sta ti misle iz SD, samo cu reci da su Steelersi ove sezone igrali gotovo domacu utakmicu tamo.
Matori Steelersi igraju gotovo domace utakmice na preko pola gostovanja. Nije ti to neki pokazatelj.Jesi gledao sta je Terrible Towela bilo sada u Sinsiju? :)

Meni nije jasno zasto grad SD nece da podrzi stadion. Mislim da je trziste dovoljno jako da to izgura.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #17 on: January 15, 2016, 01:46:04 pm »
Matori Steelersi igraju gotovo domace utakmice na preko pola gostovanja. Nije ti to neki pokazatelj.Jesi gledao sta je Terrible Towela bilo sada u Sinsiju? :)

Meni nije jasno zasto grad SD nece da podrzi stadion. Mislim da je trziste dovoljno jako da to izgura.

Znam gledao sam dosta, i ubedljivo ste najbrojniji na gostovanjima, ali ono tamo je bilo smesno.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #18 on: January 15, 2016, 02:31:40 pm »
Ja se secam da je vec bila neka prica za San Antonio, ali da Jerry Jones to smatra svojim trzistem tako da lobira da nista ne dodje tamo. Mada mi se ne svidja ideja. To znaci da jedan WC tim ode opet negde u kontinent. :| Nakar to bili i rajdersi.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #19 on: January 15, 2016, 02:42:54 pm »
Chargersi su dobili mogucnost da predju u LA u toku naredne godine kada god pozele, ali realno imaju tri mogucnosti:
1. da predju u LA odmah
2. da predju u LA 2017. godine na kraju sezone
3. da ostanu u San Diegu

U stvari, Chargersi imaju trogodišnju opciju za preseljenje, do leta 2019. godine. To je verovatno urađeno da se da još jedna mogućnost za dogovor sa San Dijegom jer su tamo u proceduri rasprave oko budžeta za eventualni novi stadion. Na leto treba da imaju neko glasanje o tome pa ako opet ne bude ništa onda će Chargersi sigurno da se sele. Ovako još ima šanse za ostanak, videćemo.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #20 on: January 15, 2016, 02:59:00 pm »
A što se tiče San Antonia, mislim da su to male šanse. To je grad u kome su Spursi prva violina, bila bi slična situacija kao sa Ramsima u St Louisu koji je bio i ostao grad Cardinalsa. Mislim da su veće šanse da Raidersi dobiju pomoć od NFL-a oko gradnje novog stadiona u Oaklandu, verovatno od takse za preseljenje koju će da plati Kroenke a priča se da je u iznosu od 550 miliona dolara.

Sto se tice Raidersa, vrlo je verovatno da ce Oakland ostati bez njih.
Oni zele da odu, jer su 49ersi preveliki klub za njih i pojedose im ceo market.

Ne znam odakle ti ideja da su 49ersi dominantni? To je franšiza koja je decenijama gledala u leđa Raidersima. To što ovi ne mogu da se sastave od poraza u SB ne znači mnogo, Raidersi imaju kultni status na zapadnoj obali za razliku od 49ersa koji su više fenserski klub. :)

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #21 on: January 15, 2016, 04:49:43 pm »
Meni to sve zvuči kao baljezganje da prostiš.
kakvi Spursi, kakve prve violine jebiga...napravi state of art stadion za 80k ljudi, napravi solidnjikav tim koji će igrati playoff jednom u 4-5 godina i Spursi neće moći ni da te počešu. Isto važi i za LA Kingse, Dodgerse, Cardinalse i ostala sranja.
Jedina konkurencija NFL timovima su NCAA timovi, a u Texasu već ima brdo timova i još jedan dodatni neće nikom smetati i moći će da ostane tu. Ako negde uvek može da se uglavi još jedan tim to je u Texasu. Posebno u San Antoniu gde nema nekog većeg koledža.

Rocketsi su bili prve violine u Houstonu i uglave tamo Texanse koji su prvih 10 godina bili sprdnja, pa im sad ništa ne fali. A Raidersi ni nisu expansion team već uhodana franshiza sa izgrađenim timom.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #22 on: January 15, 2016, 05:00:08 pm »
U stvari, Chargersi imaju trogodišnju opciju za preseljenje, do leta 2019. godine. To je verovatno urađeno da se da još jedna mogućnost za dogovor sa San Dijegom jer su tamo u proceduri rasprave oko budžeta za eventualni novi stadion. Na leto treba da imaju neko glasanje o tome pa ako opet ne bude ništa onda će Chargersi sigurno da se sele. Ovako još ima šanse za ostanak, videćemo.

Malo su razlicite informacije na par mesta oko tih opcija za preseljenje. Negde sam procitao da Chargersi imaju godinu dana fore (tjst, dve sezone - sada za 2016, ili da se odluce sledce godine za 2017) a da onda pravo ide Raidersima.

Kao sto si pomenuo, u junu je glasanje za novi stadion u SD i Chargersi sigurno nece odlucivati pre toga.

Sto se Raidersa tice, ne verujem ni da ce oni ista raditi dok se Chargersi ne izjasne.



Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #23 on: January 15, 2016, 05:24:41 pm »
Sto se Raidersa tice, ne verujem ni da ce oni ista raditi dok se Chargersi ne izjasne.

Siguran sam da samo čekaju prvu mogućnost da se vrate u LA.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #24 on: January 15, 2016, 06:24:26 pm »
Malo su razlicite informacije na par mesta oko tih opcija za preseljenje.

chargersi imaju godinu dana da odluce da li ce da se sele. Ako odluce da se sele, mogu da se presele bilo koje godine do sezone 2019. Znaci mogu da doluce u decembru 2016 da igraju seoznu 2018 u LA. Ako ne odluce za godinu dana, onda Raidersi imaju isti izbor da do 2019 budu u LA ako hoce..

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Franchise relocation to L.A.
« Reply #25 on: January 15, 2016, 06:30:20 pm »
čisto da se zna, prepravio sam naslov :)

ali, možda je namerno bilo onako, pa zato pominjem

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Franchise relocation to L.A.
« Reply #26 on: January 15, 2016, 07:04:19 pm »
čisto da se zna, prepravio sam naslov :)

ali, možda je namerno bilo onako, pa zato pominjem

jel sam omasio neko slovo ? ili zamenio mesta? cesto to radim u poslednje vreme..

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Franchise relocation to L.A.
« Reply #27 on: January 15, 2016, 07:20:45 pm »
višak.
pogledaj bilo koji post pod "re:"

i jeste primetno je da imaš puno grešaka.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Franchise relocation to L.A.
« Reply #28 on: January 15, 2016, 07:25:23 pm »
chargersi imaju godinu dana da odluce da li ce da se sele. Ako odluce da se sele, mogu da se presele bilo koje godine do sezone 2019. Znaci mogu da doluce u decembru 2016 da igraju seoznu 2018 u LA. Ako ne odluce za godinu dana, onda Raidersi imaju isti izbor da do 2019 budu u LA ako hoce..

Znači tako je. Doduše to nema mnogo smisla. Sigurno neće doneti odluku o selidbi pa još dve godine sedeti u SD. Postoji razlog zašto se o ovome raspravlja odmah nakon završetka sezone.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Franchise relocation to L.A.
« Reply #29 on: January 15, 2016, 08:21:42 pm »
višak.
pogledaj bilo koji post pod "re:"

i jeste primetno je da imaš puno grešaka.

da iskoristim recenicu jednog drugara od odavde koji popocetku rata preselio iz bosne prvo u svabiju pa posle u US: "bosanski sam zaboravio, njemacki nikad nisam dobro naucio, a engleski ne znam dobro. znaci ja ne govorim ni jedan jezik" :) jebaj ga, zaboravi se a hocu da kucam brzo.. pa ne moze sve...

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Franchise relocation to L.A.
« Reply #30 on: January 20, 2016, 12:20:10 pm »
meni, a i generalno deluje da su odlučili.
tj. nisu ni imali dilemu



The Chargers have applied to trademark "Los Angeles Chargers."
It looks like this is really happening. Jason La Canfora of CBS Sports reported Monday the Bolts were working to "finalize" a deal to share the Rams' new stadium in Inglewood. The Chargers' trademark application, which was filed two days after the league approved the Rams' relocation bid, should be the final nail in the coffin. The Chargers' inevitable move effectively squashes any hope the Raiders had of returning to Los Angeles. Relocating to San Antonio might be the Raiders' best option at this point.
Source: Los Angeles Times


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Franchise relocation to L.A.
« Reply #31 on: January 20, 2016, 03:03:47 pm »
I ja verujem da bi zaista radije da se vrate u LA ali podnošenje zahteva za trademark ništa ne znači. Ni Patsima nije značilo kada su kaparisali 19-0. :D

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Franchise relocation to L.A.
« Reply #32 on: January 30, 2016, 12:50:45 am »
Vlasnik Chargersa objavio da ove godine igraju u San Dijegu. Takođe je rekao i da su se dogovorili sa Ramsima o potencijalnoj saradnji, koja stupa na snagu od sledeće sezone, ukoliko ove godine ne padne dogovor o novom stadionu u San Dijegu.

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Franachise relocation to L.A.
« Reply #33 on: February 08, 2016, 05:17:23 pm »
Premestanjem u St. Claru 49-ersi su poceli spustanje prema SD.

Morao sam ovo da pogledam par puta. Santa Clara je 70tak km od San Francisca, i oko 800km od San Diega. Definisi molim te "pocetak spustanja ka San Diegu", jel to Ninersi planiraju da se svakih 10 godina spuste za po 70km ? Nek se spreme Chargersi za 22. vek :D

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Franchise relocation to L.A.
« Reply #34 on: February 08, 2016, 09:32:02 pm »
Ma pusti. Budala pomesala polozaje SF i LA.  :dumrem: