Author Topic: Tenis  (Read 338830 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #525 on: September 11, 2012, 12:18:53 pm »
Ako je covek u stanju da stalno vraca loptice u teren, svaka njemu cast. I da izdrzi ceo mec u tom ritmu jos. Ne znam sto bi me to nerviralo. Ali, svako ima svoje. Kapiram da ima koliko hoces ljudi koji ne mogu da smisle Isner-a, koji se susta suprotnost Andy-u.

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #526 on: September 11, 2012, 12:24:33 pm »
Držanjem na terenu kao informatičar od 45 kg posle 5 godina faxa i pričanja sa samim sobom posle svakog 2-3 izgubljenog poena - dovoljno iritira.  :)

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #527 on: September 11, 2012, 12:25:04 pm »
Ako je covek u stanju da stalno vraca loptice u teren, svaka njemu cast. I da izdrzi ceo mec u tom ritmu jos. Ne znam sto bi me to nerviralo. Ali, svako ima svoje. Kapiram da ima koliko hoces ljudi koji ne mogu da smisle Isner-a, koji se susta suprotnost Andy-u.

Nije sustina u vracanju loptice, ima jos dosta igraca koji se odlicno brane (Djokovic, Nadal, Ferrer), ali nisu pickice ko Murray. To zna dosta da frustrira njegove protivnike i zbog toga cesce i grese na kraju. Sustina je u tome da Murray u tom poenu bukvalno samo prebacuje lopticu, bez bilo kakve zelje da napadne, cak i posle kratkih lopti Djokovica.

Priznajem da ima mnogo bolji servis nego ranije, da je na mrezi bolji od Djokovica i da je mentalno dosta jaci nego ranije u karijeri. Ali ja i dalje ne mogu da smislim njegov stil, bez obzira na sve. Drugo, da nije bilo onog vetra u prva 2 seta, ubedjen sam da bi Djokovic zavrsio posao u 3-4 seta.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #528 on: September 11, 2012, 12:26:25 pm »
Nije sustina u vracanju loptice, ima jos dosta igraca koji se odlicno brane (Djokovic, Nadal, Ferrer), ali nisu pickice ko Murray. To zna dosta da frustrira njegove protivnike i zbog toga cesce i grese na kraju. Sustina je u tome da Murray u tom poenu bukvalno samo prebacuje lopticu, bez bilo kakve zelje da napadne, cak i posle kratkih lopti Djokovica.

Priznajem da ima mnogo bolji servis nego ranije, da je na mrezi bolji od Djokovica i da je mentalno dosta jaci nego ranije u karijeri. Ali ja i dalje ne mogu da smislim njegov stil, bez obzira na sve. Drugo, da nije bilo onog vetra u prva 2 seta, ubedjen sam da bi Djokovic zavrsio posao u 3-4 seta.

Lol. Marej ocigledno ima windproof reket, sam kalkulise trajektoriju loptice kad mnogo duva :D

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #529 on: September 11, 2012, 12:31:12 pm »
Nije sustina u vracanju loptice, ima jos dosta igraca koji se odlicno brane (Djokovic, Nadal, Ferrer), ali nisu pickice ko Murray. To zna dosta da frustrira njegove protivnike i zbog toga cesce i grese na kraju. Sustina je u tome da Murray u tom poenu bukvalno samo prebacuje lopticu, bez bilo kakve zelje da napadne, cak i posle kratkih lopti Djokovica.

Priznajem da ima mnogo bolji servis nego ranije, da je na mrezi bolji od Djokovica i da je mentalno dosta jaci nego ranije u karijeri. Ali ja i dalje ne mogu da smislim njegov stil, bez obzira na sve. Drugo, da nije bilo onog vetra u prva 2 seta, ubedjen sam da bi Djokovic zavrsio posao u 3-4 seta.
Razumem ja sta ti hoces da kazes. Ali, sta ako covek jednostavno nije dovoljno jak, pa kad udara jace, ne moze i da kontrolise bas pravac...valjda je logicno da ce da radi ono sto njemu vise lezi. Poenta je da on da protivniku tim vracanjem sasvim dovoljno sansi da ovaj njega napadne. A u prva dva seta bar, Djokovic se nije bas nesto pretrgao da to radi. Zapravo je igrao veoma slicnu igru kao i Murray. Samo kazem da ne mora da znaci da nema muda, nego je svestan svojih slabosti i igra tako da ih sto manje ispoljava. Daleko od toga da neko ne moze da presece te viseminutne razmene udaraca nekim kontranapadom.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #530 on: September 11, 2012, 01:02:11 pm »
Ajd za one koji se nikada nisu aktivno bavili sportom i neznaju u čemu je suština. Suština sporta je, kao i rata, POBEDA. Ne postoji pičkarska taktika, stil ili nešto treće kod šampiona. Postoji samo POBEDA i ništa drugo.  Ko oće da gleda "junake", ima gomilu ratnih grobalja po svetu. Poenta nije goloruk jurišati na tenk, već dobiti bitku. Isto tako je i u sportu. Ako je neko jači od tebe u jednom segmentu igre, ti ćeš da izbegavaš taj deo i prebaciš tempo igre na onaj koji ti odgovara. Marej je to odlično uradio sinoć i treba mu čestitati. Mislim da treba završiti sa ovom glupom raspravom.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #531 on: September 11, 2012, 01:07:33 pm »
+1

Bravo Vlajzo!

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #532 on: September 11, 2012, 01:32:23 pm »
Ajd za one koji se nikada nisu aktivno bavili sportom i neznaju u čemu je suština. Suština sporta je, kao i rata, POBEDA. Ne postoji pičkarska taktika, stil ili nešto treće kod šampiona. Postoji samo POBEDA i ništa drugo.  Ko oće da gleda "junake", ima gomilu ratnih grobalja po svetu. Poenta nije goloruk jurišati na tenk, već dobiti bitku. Isto tako je i u sportu. Ako je neko jači od tebe u jednom segmentu igre, ti ćeš da izbegavaš taj deo i prebaciš tempo igre na onaj koji ti odgovara. Marej je to odlično uradio sinoć i treba mu čestitati. Mislim da treba završiti sa ovom glupom raspravom.

Mozda je on zasluzeno pobedio i sve to stoji sto kazes, ali ne mogu da respektujem tenisera sa njegovim stilom igre i tacka.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #533 on: September 11, 2012, 01:36:36 pm »
Ne pomaze ni publika, gde god da igra publika je protiv njega. A sam Nole je izgubio napadacki stil igre koji ga je krasio prosle sezone.


Zato sam ove sezone pronasao respect za Federera, igra svoju igru ko god da je rival i kakva god da je situacija. Pa nekad prodje, nekad ne. Noleta nisam uopste mogao da gledam sinoc, to je prebacivanje do besvesti, utopio se u Marejev stil i ceka ga da pogresi.

Offline Fred Kremenko

  • Starter
  • **
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #534 on: September 11, 2012, 02:29:48 pm »
Mene  oborio Srdan Jr za 8 crvenih, u usta ga jebem skrbava :rant:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #535 on: September 11, 2012, 02:32:26 pm »
Ajd za one koji se nikada nisu aktivno bavili sportom i neznaju u čemu je suština. Suština sporta je, kao i rata, POBEDA. Ne postoji pičkarska taktika, stil ili nešto treće kod šampiona. Postoji samo POBEDA i ništa drugo.  Ko oće da gleda "junake", ima gomilu ratnih grobalja po svetu. Poenta nije goloruk jurišati na tenk, već dobiti bitku. Isto tako je i u sportu. Ako je neko jači od tebe u jednom segmentu igre, ti ćeš da izbegavaš taj deo i prebaciš tempo igre na onaj koji ti odgovara. Marej je to odlično uradio sinoć i treba mu čestitati. Mislim da treba završiti sa ovom glupom raspravom.

Totalno si promašio poentu. Koliko vidim niko ovde ne prigovara tome da li je pobedio zasluženo ili ne. Bio je izjednačen meč ali u nekim važnim trenucima on je bio bolji i zasluženo je pobedio.

Ovde je reč o njegovom stilu koji totalno smara, 90% meča je prebacivanje loptice bez ikakve želje za napadom a liniju pogađa samo slučajno. Kada igraju Federer, Đoković, Nadal pa i većina iz top 10 sve pršti na terenu. Samo ovaj smarač čeka protivničku grešku. A što je najluđe on zna itekako dobro/lepo za oko da odigra.

Neko reče da je i Novak igrao slično, nije jedini, Andy je kao Borg koji svojom igrom asimiluje protivničku pa svi furaju ekstra smor tenis. :D

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #537 on: September 11, 2012, 06:14:06 pm »
Totalno si promašio poentu. Koliko vidim niko ovde ne prigovara tome da li je pobedio zasluženo ili ne. Bio je izjednačen meč ali u nekim važnim trenucima on je bio bolji i zasluženo je pobedio.

Ovde je reč o njegovom stilu koji totalno smara, 90% meča je prebacivanje loptice bez ikakve želje za napadom a liniju pogađa samo slučajno. Kada igraju Federer, Đoković, Nadal pa i većina iz top 10 sve pršti na terenu. Samo ovaj smarač čeka protivničku grešku. A što je najluđe on zna itekako dobro/lepo za oko da odigra.

Neko reče da je i Novak igrao slično, nije jedini, Andy je kao Borg koji svojom igrom asimiluje protivničku pa svi furaju ekstra smor tenis. :D
MIslim da nisam promašio ništa. Ovde se pominju ženski polni organi kao karakterne osobine i stil igre. Ja sam pokušao da objasnim da tako nešto kod šampiona ne postoji i da je sve deo taktike.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline draganche

  • Starter
  • **
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #538 on: September 11, 2012, 09:31:38 pm »
Nije sustina u vracanju loptice, ima jos dosta igraca koji se odlicno brane (Djokovic, Nadal, Ferrer), ali nisu pickice ko Murray. To zna dosta da frustrira njegove protivnike i zbog toga cesce i grese na kraju. Sustina je u tome da Murray u tom poenu bukvalno samo prebacuje lopticu, bez bilo kakve zelje da napadne, cak i posle kratkih lopti Djokovica.

Priznajem da ima mnogo bolji servis nego ranije, da je na mrezi bolji od Djokovica i da je mentalno dosta jaci nego ranije u karijeri. Ali ja i dalje ne mogu da smislim njegov stil, bez obzira na sve. Drugo, da nije bilo onog vetra u prva 2 seta, ubedjen sam da bi Djokovic zavrsio posao u 3-4 seta.
+1.
Svaka ti je na mestu, postedeo si me kucanja.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #539 on: September 11, 2012, 09:45:02 pm »
jebemte robijo, kad citas ovaj forum pomislis da taj Murray ne osvoji vise od 2-3 winner poena na utakmici.
al sta se i ja cudim...vama je i spanski stil fudbala dosadan. 

 :thumbsup:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #540 on: September 11, 2012, 10:54:30 pm »
jebemte robijo, kad citas ovaj forum pomislis da taj Murray ne osvoji vise od 2-3 winner poena na utakmici.
al sta se i ja cudim...vama je i spanski stil fudbala dosadan. 

 :thumbsup:



Srbi ne praštaju uspehe   :A

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #541 on: September 11, 2012, 11:18:35 pm »
jebemte robijo, kad citas ovaj forum pomislis da taj Murray ne osvoji vise od 2-3 winner poena na utakmici.
al sta se i ja cudim...vama je i spanski stil fudbala dosadan. 

 :thumbsup:


Beauty is in the eye of the beholder... Ako je tebi toliko teško da odvojiš subjektivni pojam lepog od objektivnog pojma kvalitetnog fudbala, tenisa, čega god onda se tu nema šta raspravljati.



I treba te ignorisati. :A

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #543 on: September 13, 2012, 05:20:18 pm »
Quote
Druga promena odnosi se na ukidanje "neca", odnosno ako loptica zakači mrežu prilikom servisa, igra se nastavlja i to pravilo biće testirano u prva tri meseca 2013. godine na Čelendžerima.
:krst:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #544 on: September 13, 2012, 05:31:02 pm »
to je sasvim lepo prošlo na odbojci.

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #545 on: September 13, 2012, 06:39:47 pm »
Odbojku nikad ne gledam, pa ne znam koliko aseva padne uz nec. U tenisu bi bilo mnogo

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #546 on: September 13, 2012, 06:48:43 pm »
ali isto toliko i poena za protivnika, bar mi se čini.
tu mislim na situacije kad lopta stvarno udari mrežu, ne one fantomske što samo elektronika primeti.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #547 on: September 13, 2012, 07:04:04 pm »
ali isto toliko i poena za protivnika, bar mi se čini.
tu mislim na situacije kad lopta stvarno udari mrežu, ne one fantomske što samo elektronika primeti.

Bice malo cudno, ako to uvedu. Pored tih fantomskih sto elektronika primeti bice i kad loptica udari i samo predje u protivnikovo polje, a ovo nije odbojka da ima i nekih koji pokrivaju polje i tu, blizu mreze. Naravno bice i ovih drugih kada olaksa ovom sto vraca servis...

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #548 on: September 13, 2012, 07:09:51 pm »
Ne znam sta je problem ponoviti servis, ne verujem da se iko zali na to od igraca. Zamisli da neko izgubi tie-break odlucujeceg seta tako, sigurno mu uteha nece biti sto ce se jednom i u njegovu korist to desiti. U odbojci jos ok, ko ima dobre reflekse uspece da primi takav servis, a teniser ima sanse da vrati samo te "fantomske" neceve. Dakle tu sposobnost uglavnom nece igrati nikakvu ulogu, samo sreca.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #549 on: September 13, 2012, 07:14:39 pm »
Dakle tu sposobnost uglavnom nece igrati nikakvu ulogu, samo sreca.

Kao i u bilo kojoj situaciji kada loptica pogodi vrh mreže... Da li tada treba ponavljati čitav poen?

Očigledno je da nisam vodio neku evidenciju šta se generalno dešava kod neca ali omam osećaj da će to generalno ići na stranu primača servisa i da će odmagati dobrim serverima.

Offline dinustef

  • Starter
  • **
  • Posts: 424
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #550 on: September 13, 2012, 07:33:00 pm »
Jako se retko desava (nivo statisticke greske), da loptica posle servis neca, padne tik iza mreze i da bude nedostizna za reternera. U najvecem broju slucaja, dobija skok, uspori i postaje zicer za primace.
panika?
prvi smo u diviziji, imamo Tebowa i deremo sve redom.
koja crna panika.

When you win say little, when you lose, say less.

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #551 on: September 13, 2012, 07:44:54 pm »
Pri prvom servisu je primac metar dva, nekad i tri, iza osnovne linije, meni se cini da bi retki bili slucajevi kada bi se loptica odbila tako da igrac moze da stigne, a da je nec znacajno ublazio njenu brzinu.

Ponavljanje poena zbog neca posle razmenjenih 20+ udaraca bi sigurno nerviralo i kvarilo igru, a ponavljanje servisa nije ni blizu tako strasno

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #552 on: September 19, 2012, 01:40:22 pm »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #553 on: September 19, 2012, 02:03:54 pm »
http://sport.blic.rs/Tenis/220638/Holandski-mediji-Novak-potice-iz-primitivne-Srbije-ruzno-i-agresivno-slavi-pobede


lazo, kako sam te učio ono?

Sad sam čitao google prevod iz originala, već je klasika da domaći novinari izvrću strane tekstove kako im volja...

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #554 on: September 19, 2012, 03:12:29 pm »
Sad sam čitao google prevod iz originala, već je klasika da domaći novinari izvrću strane tekstove kako im volja...


Dok sam ucio holandski na poslu taj google prevod mi nije znacio bas nista. Ocajan je, da budem precizan.

Prevesti tekst na engleski, pa se onda moze nesto i razumeti.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #555 on: September 19, 2012, 03:25:57 pm »

Dok sam ucio holandski na poslu taj google prevod mi nije znacio bas nista. Ocajan je, da budem precizan.

Prevesti tekst na engleski, pa se onda moze nesto i razumeti.

Poenta je da je reč o jako dugačkom tekstu koji govori o kompleksnijim stvarima a iz čega su izvučene samo određene rečenice koje stvaraju pogrešnu sliku o onome što je zaista napisano.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #556 on: September 19, 2012, 03:53:37 pm »
istina ili ne nabijem te Holandjane i ceo BENELUX.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #557 on: September 19, 2012, 04:26:15 pm »
A posebno groningen. :lol: Pridruzujem se nabijanju, za svaki slucaj. :D

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #558 on: September 19, 2012, 08:05:05 pm »
Peščanik je još pre mesec dana objavio prevod onog teksta... :lol:

http://pescanik.net/2012/08/kada-je-dokovic-zanemeo/

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Tenis
« Reply #559 on: September 27, 2012, 04:03:55 pm »