Poll

Novi šampion će biti...

Denver Broncos
25 (59.5%)
Seattle Seahawks
17 (40.5%)

Total Members Voted: 42

Voting closed: February 03, 2014, 06:38:13 pm

Author Topic: Super Bowl XLVIII  (Read 43267 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #70 on: January 29, 2014, 10:35:07 am »
Ocajne domacice moraju pomeriti za 18h

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3441
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #71 on: January 29, 2014, 01:23:38 pm »
Ima li neko info hocemo li gledati NFL na jesen na Sportklubu?

Jok.
Arena je kupila prava i za sledecu sezonu, mislim da SK nije ni zainteresovan za NFL...
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #72 on: January 29, 2014, 02:55:46 pm »
kad pocinje??? Starr napisao da je od 1h al meni se cini da bi trebalo da pocne u pola 1  :hm: :hm:
« Last Edit: January 29, 2014, 03:02:16 pm by vladarule »
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #73 on: January 29, 2014, 03:01:34 pm »
Mislim da tekma počinje oko 1:15 a u pola 1 da počinje pregame show.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #74 on: January 29, 2014, 03:05:43 pm »
kad pocinje??? Starr napisao da je od 1h al meni se cini da bi trebalo da pocne u pola 1  :hm: :hm:

odma posle Gossip Girl

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #75 on: January 29, 2014, 04:34:25 pm »
Len Dawson, QB Chiefsa, u poluvremenu prvog SB. :D


Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #76 on: January 29, 2014, 10:27:20 pm »
Nisam te to pitao nego da li bi bio isti raspored na tabeli?

Apropo Pitsburga, tekma nije bila loša zbog loših napada, dobrih odbrana, kiše ili cene smrznutog soka od narandže nego samo zbog očajnog terena. A teren može biti dobar ili loš nezavisno od vremenskih uslova.
Rekao sam da na ekipe manje ili vise uticu vremenski uslovi. Mozda sam trebao detaljnije da napisem, da u zavisnosti od stila igranja ekipe na nju manje ili vise uticu vremenski uslovi. Sto znaci da bi tabela od utakmica igranih u idealnim uslovima bila razlicita od tabele utakmica igranih u promenjivim vremenskim uslovima.
A prosle godine smo naucili da teren moze da bude los nezavisno od vremenskih uslova, ali sa njima moze da bude samo jos gori. Ne i bolji

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #77 on: January 29, 2014, 11:32:53 pm »
Rekao sam da na ekipe manje ili vise uticu vremenski uslovi. Mozda sam trebao detaljnije da napisem, da u zavisnosti od stila igranja ekipe na nju manje ili vise uticu vremenski uslovi. Sto znaci da bi tabela od utakmica igranih u idealnim uslovima bila razlicita od tabele utakmica igranih u promenjivim vremenskim uslovima.
A prosle godine smo naucili da teren moze da bude los nezavisno od vremenskih uslova, ali sa njima moze da bude samo jos gori. Ne i bolji

Znači slažemo se da bi tabele drugačije izgledale jer se ekipe sa različitim stilovima bolje ili lošije snalaze u različitim uslovima. Onda bi trebali da se složimo da je u prethodnih 47 SB uvek bio favorizovan jedan stil igre. :)

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #78 on: January 30, 2014, 02:14:25 pm »
koji bre jedan stil igre?
ako su uslovi idealni, mozes da igras kako hoces, zer ne?

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #79 on: January 30, 2014, 02:41:07 pm »
ma betula ne zna kud udara


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #80 on: January 30, 2014, 02:48:58 pm »
Jebo vas ja kad ste glupi ko kurac. :palm:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #81 on: January 30, 2014, 02:56:28 pm »
seres ko foka stari
jeR moze da se igra vertical 7 step drop napad po snegu - moze kurac
jeR moze da se igra smashmouth na lepoj travici ili astroturfu - moze

/thread
starac je sisoje

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #82 on: January 30, 2014, 03:12:30 pm »
Jel može odbrana podjednako da brani smashmouth po snegu kao na lepoj travici ili astroturfu?

Ne mogu da verujem koliko si ograničen.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #83 on: January 30, 2014, 03:26:05 pm »
naravno da je sve teze po snegu i kaljuzi to uopste nije predmet diskusije vec to da ce najbolji napad passom (denver) biti ogranicen u odnosu na "regularne" uslove.

na lepoj travici sve mogu sve i nema hendikepa


Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #84 on: January 30, 2014, 03:29:46 pm »
al pazi betulinu logiku:
47 godina je trajala hegemonija ovih dolje sa juga i iz fiskulturnih sala...ajmo sad uvesti ravnopravnost tako što ćemo PONEKAD igrati hladni Super Bowl. 
šta je ponekad? jednom u pet ili 10 godina? ili jednom u dvadeset godina?
živela ravnopravnost!!1  :rock:
to kao u fazonu ajde neću više da tučem ženu baš svaki dan, pa ću da je poštedim subotom....ravnopravnosti radi.
nebuloze.

a i pitanje je ko je tu stvarno imao prednost.
Steelersi su ona klasična ekipa iz snega i blata...pa imaju najviše titula.
Slična priča je i sa Packersima, Giantsima, Skinsima, Ravensima itd itd

i sad pre neku nedelju dođe ekipa sa juga u Green Bay da igra top 5 najhladniju tekmu u istoriji lige i šta se desi? QB gostiju izađe u kratkim rukavima i baci 250 ili već koliko yarda i istrči 100
QB Packersa bacio nešto oko 150 yarda.
i kome je tu hladnoća odgovarala, a ko je tu bio u neravnopravnom položaju?
a i najbitnnija stvar za ovu priču kod te utakmica....prodaja ulaznica.
baš se pitam šta je razlog da sektaši ne mogu prodati dovoljno ulaznica za play-off tekmu.

ja volim da gledam fudbal u svakom svom obliku. išao sam da gledam jebene safs utakmice po kiši, blatu, snegu i smrzavao se gledajući napade kojekakvih grofova, grim reapera i anđela smrti kako uzmu po 2 prva downa za 60 minuta...i ne bi mi smetao ni super bowl koji bi se igrao u snegu i blatu do kolena, al to ne znači da ću mlatiti gloginje tuđim kurc...biznisom vrednim milijarde i milijarde dolara. samo zato što bih ja voleo PONEKAD da gledam kako recimo Chargersi i Tampa igraju za titulu na minus 30   


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #85 on: January 30, 2014, 03:57:03 pm »
Znači slažemo se da bi tabele drugačije izgledale jer se ekipe sa različitim stilovima bolje ili lošije snalaze u različitim uslovima. Onda bi trebali da se složimo da je u prethodnih 47 SB uvek bio favorizovan jedan stil igre. :)
Ko sto i ovi ostali rekose,  ne slazem se. Jedina prednost igre trcanja po losim vremenskim uslovima je sto ima manje sansi za famble. Neka screen igra ce uvek postojati a defanzivci nece moci dobro da menjaju pravac. Bas ono sto se favorizuje sa idealnim uslovima u SB je da svaki tim moze da igra svoju igru, a ne da bude prinudjen da igra samo uski broj akcija. Zato sto sve to treba da bude spaktakl. Uostalom, PO se ne igra u idealnim uslovima. To je dovoljno cistiliste.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #87 on: January 30, 2014, 06:19:05 pm »
i sad pre neku nedelju dođe ekipa sa juga u Green Bay da igra top 5 najhladniju tekmu u istoriji lige i šta se desi? QB gostiju izađe u kratkim rukavima i baci 250 ili već koliko yarda i istrči 100
QB Packersa bacio nešto oko 150 yarda.
i kome je tu hladnoća odgovarala, a ko je tu bio u neravnopravnom položaju?
a i najbitnnija stvar za ovu priču kod te utakmica....prodaja ulaznica.
baš se pitam šta je razlog da sektaši ne mogu prodati dovoljno ulaznica za play-off tekmu.

Da ne širim priču preterano samo ću na ovo detaljnije da odgovorim.
I pre tekme je SF bio favorit jer svi već par godina govore za njih kako su cold weather team a Packerse odavno prozivaju kako su mekani i da ne pružaju maksimum na hladnom. Rodgers je više puta izjavljivao da najviše voli da igra u zatvorenom jer tada može da koristi patike koje mu najbolje leže. Packersi su se u predsezoni spremali više nego obično na igru u lošijim vremenskim uslovima a dovođenje Lacyja je pomoglo da pruže najbolju partiju u takvim uslovima u zadnjih desetak godina. Rezultat? Najuzbudljivija SF-GB tekma otkako je NFL kranuo na 3K. Koliko je na sve uticalo vreme, ne znam ali cenim da ću je pamtiti kao i druge "hladne" poraze Packersa poput poraza od Phile, Giantsa, Jagsa, Atlante... Po toplom vremenu bi možda bio veći spektakl ali takvih tekmi imaš koliko hoćeš, ove se pamte.

Stadion jeste bio rasprodat ali jeste bila usporena prodaja. Razloga je bilo više. Ako je hladnoća jedan od razlog veruj mi da je bio minoran. Razloga je više a evo kako je došlo do te situacije.
Packersi su godinama imali jednu politiku oko povraćaja novca. Ovo što sledi važi za (skoro) sve timove. Kada se pretpostavljalo da tim ulazi u plejof ekipa bi počela sa prodajom karata za plejof. Počeli bi da obaveštavaju one sa sezonskim ulaznicama da li žele da kupe karte. Ali ne bi se nudile samo karte za samo prvi meč nego i za potencijalni drugi. Trebale bi se uplatiti karte unapred a naknadno bi se ispostavile karte. Ukoliko tim ne odigra jednu ili nijednu tekmu kod kuće pare bi se vratile ili bi se kupac odlučio da pare prebaci za sledeću sezonsku kartu. Verovatno su čuo za gaf Detroita koji su ispostavili neke karte iako nisu ušli u plejof, zbog svega ovoga je moglo doći zbog takve greške. Ono što se promenilo u organizaciji Packersa je što su ukinuli mogućnost povraćaja novca i samo omogućili prebacivanje za sledeću kupovinu karata što je blago rečeno bezobrazno naročito jer su sve počeli da šalju nakon ubedljivog poraza od Detroita kada je plejof bio toliko daleko da se Pablo osmelio da prognozira na Frozen Tundra topicu kako ove godine nema ništa od plejofa.


Što se svega ostalog tiče rasprava može da se završi. Tačnije, ko hoće neka slobodno nastavi, neću nikome da branim. :)

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #88 on: January 30, 2014, 06:25:54 pm »
Quote
Rodgers je više puta izjavljivao da najviše voli da igra u zatvorenom jer tada može da koristi patike koje mu najbolje leže.

jer tada može da koristi patike koje mu najbolje leže.

jer tada može da koristi patike koje mu najbolje leže.

jer tada može da koristi patike koje mu najbolje leže.

jer tada može da koristi patike koje mu najbolje leže.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #89 on: January 30, 2014, 06:32:20 pm »
Opa, Nikša čita moje postove zna da čita... :thumbsup:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #90 on: January 30, 2014, 07:13:37 pm »
Dok nam nisu zabranili kamere, pobeđivali smo u svim uslovima.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #91 on: January 30, 2014, 08:46:50 pm »
Prenos će ići i na Areni 1.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #92 on: January 30, 2014, 09:04:55 pm »
Prenos će ići i na Areni 1.
To se valjda podrazumeva.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #93 on: January 30, 2014, 09:32:44 pm »
Pretpostavljao sam ali nigde nisam video najavu do danas. Čak su početkom plajofa najavljivali prenose svih utakmica od 4. do 19. januara. Nigde ni spomena o SB.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #94 on: January 30, 2014, 10:01:41 pm »
Ja nesto kontam da vise domacinstava ima Arenu 1 nego Fox  :hm:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #95 on: January 30, 2014, 10:31:26 pm »
odma posle Gossip Girl

Ipak posle DiKapria...

LINK

21:55 Titanik филм
Film traje oko 3 sata i 15 minuta. Taman oko 1:10 kao što sam najavljivao.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12756
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #96 on: January 30, 2014, 10:50:35 pm »
Ipak posle DiKapria...

LINK

21:55 Titanik филм
Film traje oko 3 sata i 15 minuta. Taman oko 1:10 kao što sam najavljivao.


Extra, bas si me gleda titanic pred superbowl, fox rules  :rock:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #97 on: January 30, 2014, 10:55:26 pm »
 :bigfunny: :bigfunny: :bigfunny:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #98 on: January 30, 2014, 11:02:04 pm »
:rofl: :rofl: :rofl:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #99 on: January 30, 2014, 11:28:06 pm »
betula, procene za vasu waiting listu su tipa 850 godina, pa te price mozes prodavati velji, podrski, nikoli, aaron c rodgersu i drugim sektasima iz III-b lige, a mene zaobidji


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #100 on: January 31, 2014, 12:20:16 am »
betula, procene za vasu waiting listu su tipa 850 godina, pa te price mozes prodavati velji, podrski, nikoli, aaron c rodgersu i drugim sektasima iz III-b lige, a mene zaobidji

Vidim sad da nemaš dve blage šta su te procene i umesto da k'o čovek zamoliš za objašnjenje zauzimaš stav sveznajućeg koji se ne meša sa običnim pukom. Ali dobro, ja inače zaobilazim samo govna na ulici pa mogu valjda i tebe.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #101 on: January 31, 2014, 01:09:08 am »
betulice, opet te natiltovalo?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #102 on: January 31, 2014, 01:15:20 am »
Računam nešto, ima tu i moje krivice. Kad nekome objašnjavam, što se kaže, ko detetu, onda je valjda i logično da dobijem odgovor nekog ko je na nivou deteta. Zato sam morao da se spustim na tvoj nivo da me razumeš. ;)

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #103 on: January 31, 2014, 01:53:03 am »
betula, odakle tebi te priče? sa nekih sektaških foruma i sajtova?

vi ste bearse pobedili u nedelju, a čekali su vas do četvrtka ili petka da prodate ulaznice...i na kraju ih kupovale neke firme.
tako lojalan fanbase bi pokupovao karte za po sata. ali je dosta njih znalo kakav će spič od ladnoće biti, pa ih je bolelo uvo da uzimaju karte jer će tekmu da gledaju na teve 
ako ti stvarno misliš da je -25 ili već koliko celzijusa najmanji problem pri prodaji karata, onda stvarno ne znam sta da ti kažem.
mani me bre copy-pasteovanja tih vaših sranja sa sektaških foruma.



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21044
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVIII
« Reply #104 on: January 31, 2014, 02:18:27 am »
To je priča koju sam pratio maltene još od Detroita. Počeli su ljudi da se javljaju kako im stižu ponude da kupe karte za dve plejof utakmice uz novu politiku kluba da više nije bio moguć povratak novca. Ljudi su popizdeli jer tada su skoro svi mislili da nema ništa od plejofa i masovno su počeli da otkazuju. Pretpostavljam da sponzori jesu otkupili određeni deo karata ali verujem da su ih ipak pokupovali isti ljudi a od 40.000 koje su spominjali u prvom izveštaju 30.000 je prodano za 2-3 dana. Da nije reč o malom mestu nego o gradu poput Bostona ili Filadelfije verujem da bi se brže prodale.

Temperatura, kao što sam spominjao, verovatno jeste imala uticaj na neki manji procenat ali ono na šta se tamo najviše žale su cene ulaznica. Ljudima je sve teže da dolaze porodično a klub se već neko vreme ponaša korporativno dok je u vreme bivšeg predsednika održavana porodična atmosfera.
 
Ne pratim nijedan forum vezan za Packerse, pratim nekoliko većih sportskih sajtova iz Green Baya i par portala od kojih je najveći CHTV. Uglavnom čitam naslove ali neke stvari koje me zainteresuju ispratim, poput ove.


Nego, 3 od 4 WC tekme su imale problem da rasprodaju stadion a samu u GB je bilo hladno. Koji je bio tamo problem? Ja mislim da su narodu skupe ulaznice, šta ti misliš?


edit
Jedna "sitnica"... Problem je na kraju bio za poslednjih desetak hiljada ulaznica. Jesi li znao da je ove sezone stadion proširen za 8.000 mesta i da je sada treći po veličini u NFL? Meni se čini da su zagrizli malo više nego što mogu da progutaju.
« Last Edit: January 31, 2014, 02:23:10 am by starr »