Author Topic: Najgluplji topik ikada  (Read 38454 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #35 on: December 09, 2013, 10:04:30 pm »
moram da stavim i ove dve recenice zajedno da vidim kako izgledaju :)


radio, zaradio, volim to, zena odobrila, kaze bolje da da pare za to nego za kafanu  :D

ajd ti meni reci koliko si platio guild wars 2 collectors ? sta bi tvoj stari rekao da si ga pitao da ti kupi igricu ?  ;)

Nejde brze...

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #36 on: December 09, 2013, 10:16:47 pm »
juce je stigao i Collector's Edition:











cena gw2 collectorsa kada je igrica izasla: 150$

wow collectors cena kada je izasla igra: 80e

Nejde brze...

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #37 on: December 09, 2013, 10:19:05 pm »
Zokisha, mislim da je Lordova poenta da nijedan ni drugi niste mogli da priustite te igre 90-tih (ili neki ekvivalent tome tada). :)

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #38 on: December 09, 2013, 10:25:08 pm »
da mi ne brkamo babe i zabe, u to vreme su druge stvari bile popularne, jako puno ljudi je imalo c64 koji je kostao skoro 1000maraka tada ne ?

Nejde brze...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #39 on: December 09, 2013, 10:29:00 pm »
Zokisha, mislim da je Lordova poenta da nijedan ni drugi niste mogli da priustite te igre 90-tih (ili neki ekvivalent tome tada). :)

Upravo tako. Nista ja nisam lose mislio time sto si kupio WOW CE, stavise to mi je i palo na pamet dok sam gledao u svoju figuru iz GW2 CE. Cak sam i napisao sa smajlijem da znam kako bi moj cale reagovao na takvu ideju pre 20 godina.

Poenta je da obojica danas mozemo da priustimo tako nesto sebi i verovatno jos stosta, a ti pricas kako danas nije nista bolje nego devedesetih ;)

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #40 on: December 09, 2013, 10:32:21 pm »
...socijalizam je period gde je postojala briga prema ljudima sto danas ne postoji...

jeli, a jel ima mnogo ljudi ( i ovde na forumu i po srbiji) koji stvarno ovo misle?

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #41 on: December 09, 2013, 10:32:36 pm »
da mi ne brkamo babe i zabe, u to vreme su druge stvari bile popularne, jako puno ljudi je imalo c64 koji je kostao skoro 1000maraka tada ne ?

Ne. Ne bih rekao da je to tacno... tada se na prste moglo nabrojati ljudi koji su imali c64segu ili pc i skupljalo se celo drustvo kod njih da se igra. 


*c64 je izasao '82-e, ako ga je iko imao 90ih, nije ga kupio sigurno 90ih :)

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #42 on: December 09, 2013, 10:45:53 pm »
aman to sto mozes ti, sto mogu ja, nije poenta sto ja zelim da kazem, kazem da je drzava u kurcu i da jako puno ljudi zivi na rubu egzistencije

nisu svi te srece, poznajem stvarno dosta ljudi koji imaju 30 i kusur godina i zive sa svojim roditeljima, zive od babine penzije i ne vide bolje sutra, pokusavam da kazem da je 65% ljudi srbije nezaposleno, 20% rade ko crnci za nekog privatnika za mizernu platu od 15 000 - 20 000, a jako mali broj ljudi koji su do jaja skolovani ili su strucni u nekoj oblasti i zaposleni su u ino-firmi ili su preko veze dobili posao u drzavnom sektoru i imaju plate ~50-60k+

ako nemas babovinu/dedovinu (zivis ko podstanar), ne vidi se bolje, tapka se u mestu, ljudi su u kreditima do guse, jako je mali broj srednje klase u kojoj se ti predpostavljam nalazis, nemas nikakvu sigurnost da uzmes stambeni kredit, jer poslovi nisu stabilni.

Ne cekamo u redu za hleb/mleko hvala Bogu, ali verujem da kao sto mi mozemo da kupimo igrice, postoji mnogo veci broj ljudi koji ne moze da plati struju.

Nejde brze...

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #43 on: December 09, 2013, 10:48:21 pm »
Videh naslov topica i rekoh da vidim o cemu se radi. Prica se nesto o GW i WoW, kapiram poentu i odlazim da ne gubim vreme ali se svakako slazem da su oba naslova govna.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #44 on: December 09, 2013, 10:50:21 pm »
Videh naslov topica i rekoh da vidim o cemu se radi. Prica se nesto o GW i WoW, kapiram poentu i odlazim da ne gubim vreme ali se svakako slazem da su oba naslova govna.
To je taj konzolaški duh. Čim se igra malo razlikuje od mein strim konzola, ima neku priču, odma je sranje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #45 on: December 09, 2013, 10:58:08 pm »
 :lol:

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #46 on: December 09, 2013, 11:01:48 pm »
jeli, a jel ima mnogo ljudi ( i ovde na forumu i po srbiji) koji stvarno ovo misle?

nisam sigurno mislio na period u vreme rata, ako se malo zdravog razuma uhvatis socijalizam je daleko bolje drustveno uredjenje nego sadasnja demokratija.



Nejde brze...

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #47 on: December 09, 2013, 11:18:34 pm »
au matori bez ljutne, malo sam se nasmejao ovde, u prvoj polovini posta covek zivi na pasteti i jajima, u drugoj polovini, cale tanka i donosi pun auto hrane, placas sebi polaganje vozacke, kupujes auto i ides u grcku, a pritom pola para dajes u kucu i ostaje ti za izlaske i gardarobu :D

win  :thumbsup:



Nisi me razumeo - jeo sam samo paštetu i jaja, paštetu iz humanitarne pomoći, a jaja ćale donosio sa sela, ali nije tankao (jer nikad nije imao kola), već je išao vozom, i donosio po par desetina jaja, koliko je već mogao da ponese, a ne pun gepek.

A poenta tog mog budućeg posta i jesu te razlike u samo godinu dana - od 6 maraka za mesec dana u decembru devedeset treće, do šteka koji mi je omogućio da kupim Fiću za soma i pedeset maraka u decembru devedeset četvrte (uz potrošenih četristo maraka za vožnju, i redovno davanje para u kuću)...

Stay tuned...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #48 on: December 09, 2013, 11:22:18 pm »
Samo mi sad redom napisite koliko ste godina imali '90.tih... i po cemu ih pamtite po lepom, a sta vam je ruzno ostalo u secanju.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #49 on: December 09, 2013, 11:42:15 pm »
Kad se prica o Slobinom vremenu ne moze nikako da se prica kao o pravolinijskoj crti vremena. Taj period jednostavno mora da se podeli na 4 velika perioda: do 91 (ovde vredi podsecanja na kom nivou je postojalo idolopoklonstvo prema Milosevicu, da ne bude da je nama srbima Milosevic pao sa neba nametnut, nije vec su ga ljudi voleli i gledali u njega kao u spasioca srpskog naroda), ratovi od 91-95, mir od 95 do bombardovanja, i od juna 99 do kotobra 2000. Generalna ocena je katastrofalna, stim da se moze zakljuciti da je period od 95 pa do bombardovanja 99 bio podnosljiv. Cinjenica je da u drugoj polovini 90-tih dolazi do rastuce anti-crvene energije medj narodom i uverenja kako je Sloba glavni krivac za sve, i kako ce njegovim odlaskom poceti ruze da nam cvetaju. Danas 13 godina kasnije, postoji teska apatija u narodu, razocarenje, bez energije i vere u buducnost (ovde mislim na grupaciju ljudi stariju vec od 25 godina koji shvataju kako stvari stoje. Studentarija zivi u diznilendu na racun roditelja i baba i deda koji placaju i veruju da ce se nesto od njih stvoriti) Takodje postoji seta prema starim vremenima, cak i medju mladjom populacijom (danas 25 ili vise godina) kojima su stara vremena samo price, mit ili secanja. Zasto je to tako, pokusacu da sumiram sto krace.

Ceo taj sistem tj Jugoslavija nije zasnovan na pravim vrednostima (bratstvo i jedinstvo i slicna sranja) vec cisto na geo-politickom polozaju tog vremena i vestom baratanju marsala (jel ovo socijalisticki termin za kralja? ) Tita izmedju zapada i istoka. Opste je poznata cinjenica da je zapad masovno finansirao Jugu da se drzi podalje od crvenih. Tito je to pametno iskoristio da stvori drzavu koja se "brine" o svojim gradjanima, gde se oni nista ne pitaju, ali nemaju ni o cemu mnogo da brinu. To je toliko potrajalo da su vec generacije pocele da se radjaju i zive u zabludi da imaju drzavu koja nesto vredi.

Mitu doprinosi i cinjenica da je je Komunizam opstao tokom celog titovog zivota a krenuo polako da se raspada posle njegove smrti. Zivo me zanima sta bi bilo sa titom i jugom da je sve puklo 70-tih ili pak da je Tito nekim cudom preziveo u zdravlju jos 20 godina, tj da je bio ziv i zdrav 1990. Ali to je neka druga tema.

Uglavnom kada je Tito umro i komunizam propao, mi smo postali apsolutno nebitan narod i drzava i sa nama se zbilo ono sto se zbilo. Medjutim, u nama se zadrzao duboko ukorenjen osecaj da drzava treba da obezbedi SVE. Zato smo u slobu gledali kao u ikonu, pa ga mrzeli kao djavola, pa gledali dosovce kao novu nada pa ih gledali sa gadjenjem, pa evo sada Vucica dizemo u nebesa a za 3-6 godina on ce biti proslost i propast i doci ce nova "nada" koji ce ponoviti ceo proces i tako u krug...

Tako da danas, u 2013 godini, u nama postoji stav da drzava treba da obezbedi, stvori, pomogne tj da radi sve ono sto je nekada radila SFRJ. Kada bi neko izasao i rekao ljudi ta vremena su bila i prosla i nikada se vise nece vratiti a drzava ce sve manje i manje brinuti o vama. Ako vam se cini da drzava danas ne vrine o vama, sacekajte ondak 2020 i videcete koliko je danas jos bilo dobro. Medjutim, doslo je vreme da svaki pojedinac preuzme odgovornost za svoju sudbinu, da postane samostalan i nezavistan. Kada bi ljudi masovno krenuli da preuzimaju odgovornost za sebe i svoju porodicu vratila bi se i energija u narod. Pa danas kad intervjuisu nekog seljaka i preduzetnika ili bilo koga, on prvo sto krece da se zali na drzavu sa pricom drzava treba ovo drzava treba ono. To nije cinjenicno stanje na terenu, to je psihicko stanje, dijagnoza, patologija, ti kreces sa uverenjem da drzava treba da obezbedi a da se ti tu nekako uglavis, niko ne stavlja sebe na prvo mesto i svoje sposobnosti i mogucnosti, osim nove, mlade IT generacije koja ima mogucnost da za sobom povuce i ostale.....


Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #50 on: December 09, 2013, 11:46:34 pm »
Možda je on živeo bolje, ja nisam.

Pa kad se danas lepo uglavilo u drzavno preduzece po partijskoj liniji  :cackalica: isto tako si mogao i 90-tih...

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #51 on: December 09, 2013, 11:50:47 pm »
apropo slike što sam okačio olimpa, pablo ga nahvalio, mladenko naružio


Cekaj polako, nisam ja shvatio da je Mladenko naruzio Olimp, vec je bacio komentar na sve slike tj stil gradjenja zgrada u tim vremenima.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #52 on: December 09, 2013, 11:51:42 pm »
pablo zacementirao thread, bilo je bolje dok su samo trolovali, da se vrati coveku status admina dozivotnog !

ja ga bolje ne bih srocio, svaka cast


Pa kad se danas lepo uglavilo u drzavno preduzece po partijskoj liniji  :cackalica: isto tako si mogao i 90-tih...

pa da, ajd mi reci u kod kog privatnika mozes da kiselis kupus u firmi ? :D


Nejde brze...

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #53 on: December 10, 2013, 12:53:54 am »
Jugoslav Petrušić  :zvizdanje:
Ko ima vremena neka pogleda ovaj i još par klipova i gostovanja.


ja imam neki dojam da su njegovi svi gosti teški šizofreničari ili tek to treba da postanu
što me ne sprečava da gledam √

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #54 on: December 10, 2013, 12:56:26 am »
Većina jeste, ali o ovom čoveku možeš dosta i sam da nađeš na netu.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #55 on: December 10, 2013, 07:32:52 am »
Kao što reče Pablo, devedesete se moraju posmatrati kao najmanje tri dela, ne kao celina. I taj deo od 95-te do 99-te se mogao manje-vise preziveti, ostalo je bilo uzasno...
Ali, za razliku od danasnjeg vremena, tada je postojala nekakva nada u bolje sutra, svi su bili apsolutno ubedjeni da ce sve krenuti napred kada se makne Sloba. Danas niko, ili malo ko, veruje da ce mu biti bolje ako se promeni vlast. I to sto Pablo kaze da danas u Vucica gledaju kao u nekakvog spasitelja meni uopste ne deluje tako...

Isto tako, ne slazem se da drzava ne treba nesto da obezbedi gradjanima, treba i te kako! Treba da obezbedi postovanje svih zakona koje je donela, treba da zautavi lopovluk na svim nivoima, treba da obezbedi da ne cekam tri godine za gradjevinsku dozvolu, treba da obezbedi da autoput bude autoput a ne dzada, treba da obezbedi da trgovacke marze ne budu ovolike kolike su danas, treba da obezbedi da ako placam grejanje radijator bude topao a ne mlak i jos mnogo toga...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #56 on: December 10, 2013, 09:50:41 am »

Isto tako, ne slazem se da drzava ne treba nesto da obezbedi gradjanima, treba i te kako! Treba da obezbedi postovanje svih zakona koje je donela, treba da zautavi lopovluk na svim nivoima, treba da obezbedi da ne cekam tri godine za gradjevinsku dozvolu, treba da obezbedi da autoput bude autoput a ne dzada, treba da obezbedi da trgovacke marze ne budu ovolike kolike su danas, treba da obezbedi da ako placam grejanje radijator bude topao a ne mlak i jos mnogo toga...


Hoces da kazes da drzava treba da stimulise neke pozitivne stvari , razvoj i bolje uslove, a ne da jase,jebe , pljacka, i namece taxe kao serif od Notingema.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #57 on: December 10, 2013, 02:31:31 pm »
Hoces da kazes da drzava treba da stimulise neke pozitivne stvari , razvoj i bolje uslove, a ne da jase,jebe , pljacka, i namece taxe kao serif od Notingema.

zato sto su ljudi (bilo koji) u principu pokvareni, takve stvari se desavaju. A posto su srbi generalno govna od ljudi, uvek ce ovoga biti

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #58 on: December 10, 2013, 03:48:50 pm »
Pablo kad 'oce mudro zbori. inace samo troluje .  Lepo receno

Pre neki dan sam na facebook-u imao kratku konverzaciju sa nekom iz Srbije (zakacili se oko neke gluposti). Kaze ona nema na svetu nigde propaganda kao u USA. ja na to odgovorim da gradjena na komunistickoj osnovi-sloba milosevic unapredjenoj propaganda nije daleko, nasta se ona uvredila i pocela da jede govna nesto o KKK (tu sam prestao da razmisljam)... pa me zanima, jel stvarno ljudi toliko ne vide po srbiji ili sam ja naleteo na izuzetak?


zato sto su ljudi (bilo koji) u principu pokvareni, takve stvari se desavaju. A posto su srbi generalno govna od ljudi, uvek ce ovoga biti



Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #59 on: December 10, 2013, 04:07:35 pm »
A ti misliš da su Sjedinjene Države jedino mesto na svetu u kome se ne širi nekakva propaganda?

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #60 on: December 10, 2013, 04:10:55 pm »
Pa kad se danas lepo uglavilo u drzavno preduzece po partijskoj liniji  :cackalica: isto tako si mogao i 90-tih...
Javi se da te upišem u omladinu PUPS-a dok je vreme ;)
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #61 on: December 10, 2013, 04:35:19 pm »
A ti misliš da su Sjedinjene Države jedino mesto na svetu u kome se ne širi nekakva propaganda?

ne znam kako je to proisteklo iz mog posta. Naravno da je najveca propagandna masinerija u US.

a jel ti mislis da samo US imaju jaku propagandu dok ostale zemlje su fine i sve lepo izvestavaju?

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #62 on: December 10, 2013, 04:48:34 pm »
ko je rekao da bilo ko lepo izvestava i da nema propagande ? :)

svuda ima propagande, ali je usa ubedljivo broj 1, jer su medijski najjaci i najveci.

Para vrti gde burgija nece !





Nejde brze...

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #63 on: December 10, 2013, 04:58:34 pm »
A tu je i Demokratska Narodna Republika Koreja.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #64 on: December 10, 2013, 05:15:58 pm »
Sve medije u SAD drže Rotšildi i Rokfeleri. Psst!
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #65 on: December 10, 2013, 05:52:05 pm »

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #66 on: December 10, 2013, 09:12:08 pm »
.. pa me zanima, jel stvarno ljudi toliko ne vide po srbiji ili sam ja naleteo na izuzetak?

Mi smo nebeski narod, i svi su ljubomorni na nas,i hoce da nas sjebu, jer imamo najlepse zene, najpametniji smo, jer igramo atomski basket, jer smo imali Teslu, jer imamo Karavukovo, jer Kosovo je Srbija, jer nemamo more, jer smo , naj, naj, naj, mega , ultra, bla,bla truc. Svi su u sistemu , samo Srbi van njega, fight  the power bull shit.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #67 on: December 10, 2013, 09:14:29 pm »
Mi smo nebeski narod, i svi su ljubomorni na nas,i hoce da nas sjebu, jer imamo najlepse zene, najpametniji smo, jer igramo atomski basket, jer smo imali Teslu, jer imamo Karavukovo, jer Kosovo je Srbija, jer nemamo more, jer smo , naj, naj, naj, mega , ultra, bla,bla truc. Svi su u sistemu , samo Srbi van njega, fight  the power bull shit.

a Bari i Tokio?  :pablo:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #68 on: December 10, 2013, 09:15:35 pm »
A Niški roštilj?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #69 on: December 10, 2013, 10:03:03 pm »
i kiseli kupus

Nejde brze...