Author Topic: Dynasty Rookie Class '13  (Read 6746 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Dynasty Rookie Class '13
« on: November 22, 2013, 03:26:22 pm »
Quote
As we head into the closing stretch of the season,
who is the 2013 Rookie you'd most like to own in dynasty?

    Giovani Bernard (45%, 219 Votes)
    Eddie Lacy (26%, 125 Votes)
    Keenan Allen (8%, 37 Votes)
    DeAndre Hopkins (5%, 22 Votes)
    Christine Michael (5%, 22 Votes)
    Cordarrelle Patterson (4%, 19 Votes)
    Le'Veon Bell (3%, 16 Votes)
    other (3%, 14 Votes)
    Tavon Austin (2%, 9 Votes)
    Montee Ball (1%, 4 Votes)
    Markus Wheaton (0%, 1 Votes)

Total Voters: 488

neleteh na ovu anketu, pa reko' da priupitam vas šta mislite o svojim rukijima?
ali i o prošlogodišnjim, da li su opravdali ugovore/očekivanja i sl.

sudeći po dotičnoj anketi, zanimljivo je da su ubedljivi zujini igrači (gio i keenan), a on je poslednji u ligi, slede nidžgetovi (kristina i deandre), a on je pretposlednji kod nas.

cool je i ovaj "other" koji je bolje rangiran od dva igtrača iz vrha svih draft lista, Tavona i Balla

ja sam relativno dobro prošao sa le'veonom, nije mi ni trebao instant, već za budućnost, pa možda ispadne dobra investicija jer nije igrao pola utakmica, i neće biti preskup.
drugog, Woodsa, sam otpustio pre koje kolo, ne ume da igra pod pritiskom, a kad se zevzeči na klupi onda je vrlo dobar. ali biće skup poprilično za svoj "tier", i svakako ga ne bi zadržavao pod tim okolnostima.
čak je i njegov izbor bio u poslednji čas, jer je poznato da uvek kuburim sa WRovima, i pokušavam iz kvantiteta da iscedim makar prosek.
bolje bi bilo da sam, po planu, uzeo nekog D. ali, lako je sad biti pametan.
koliko znam, nisam druge rukije uzimao ove sezone ;) bar ne na draftu.

prošle godine nisam imao visoke runde, a i to što sam uzeo kasnije (ili sa FA) sam uzalud potpisao (pead i quick, to možda ni pablo ne bi uradio). ipak, i dalje može nešto biti od njih, a koštaju ukupno 2,3$.

ubedljivo najveći steal mi je bio brat Jamaal, kojeg sam slučajno pokupio krajem 2. runde na prvom "pravom" draftu kod velje. te sezone je slabo igrao, bio džabe, a i u contract year je bio na IR celu sezonu (osim prvih par minuta iste) tako da je sad fenomenalan odnos $/FP, a još će biti i popusta na cenu.

i pored svih gluposti, ispade mi Harvin usamljen na drugom mestu, a i slabo sam ja nešto bio za rukije do skoro. ne baš kao velja i nikola koji možda nijednog nisu uzeli ikad.

sa druge strane, najviše su me koštali, i živaca i $, maroney koji je istina bio sophomore, ali ipak moj 1. pik inicijalnog drafta, pre MoJoa.
ispalio me i delone carter, ali je bilo očigledno, pa ga nisam zadržao srećom.

kad već pomenuh drugogodinaše, RRice mi je bio pun pogodak (na safetov savet kao comenagera) na FA pijaci, pošto ga je maxim otpustio kao rukija).

D nisam puno birao "klince", uglavnom veterane. jedino se sećam aldona (koji je ponovo nabasao kod mene) i idiota Suha. za D bi omiljeni imao šta da priča, pretpostavljam.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #1 on: November 22, 2013, 03:40:38 pm »
Gde je Zac Stacy na listi?


Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #2 on: November 22, 2013, 03:42:52 pm »
verovatno je on taj other :D
o njemu bi mogao ti da kažeš par reči, očigledno se ne slažeš sa izborom gornje ankete ;)
ili makar nađi neku koja ti lepše stoji

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #3 on: December 02, 2013, 12:43:09 pm »
Dakle, da krenem od sophomoresa:

- Doug Martin - sjajna rookie sezona, IR u drugoj... Ako ovaj mali Glennon uspe da se nametne kao passer, više neće smeti da trpaju po 8 ljudi u box, trebalo bi da i Martin dobije više mesta za trčanje.
- Josh Gordon - 'nough said. Samo da ga više ne suspenduju... što me dovodi do
- Justin Blackmon - tih par tekmi što je odigrao, bio je solidan... kamo dalje rođače?
- Kendall Wright - konstantan je sa nekih 60-70 yardi po tekmi (što daje nekih 1000 yardi po sezoni), ali nikako da uhvati neki TD. Inače, čitam, dosta ga hvale kao talentovanog i pouzdanog risivera, dođe kao dobra dopuna za neki bye week...
- Daryl Richardson - promašaj


Rukiji:

- Gio - kao što sam već pisao, nije klasičan trkač, dosta poena stiže nakon pasova, a to je nešto na šta se ne možeš osloniti (kao kod Sproles-a). Svi goalline carries će ići advokatskoj kancelariji. Ne znam, videćemo. Kao što rekoh, daleko više bih voleo da su mi zapali Lacy ili Bell.
- Keenan Allen - nakon prvih xy nedelja sam bio  :palm:, ali je posle proradio. Isto ga hvale na dosta mesta, mislim da nisam pogrešio.
- Ove godine sam birao i dosta rookie defanzivaca, mislim da je Matthieu pun pogodak, da je Mingo za sada promašaj, a Ziggy Ansah mi je velika nepoznanica.


Eto...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #4 on: December 02, 2013, 12:55:53 pm »
a bre, a ja se pravio fer na draftu i nisam hteo da ti maznem đovanija, iako su me neki podržavali u tome ;)

nije da mi ne valja Bell, ali mnogo će biti skup kako stvari stoje.
a baš sam očekivao pristojnu cenu, jer nije igrao 1/3 utakmica.
uzevši u obzir da na dan drafta nisam imao nijednog rezervnog RBa, i planirao da makar uzmem neku zamenu za BYE, jer je i ponuda bila slaba, nekako sam trejdom i srećom dobio više nego pristojan korpus.
sad redovno imam bar trojicu koji su u redu pre tagovanog RRicea. Jamaal, Andre brown, leveon, a ponekad i donald brown i woodhead. definitivno ću vam prepustiti nekog na FA.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #5 on: December 02, 2013, 04:29:58 pm »
a bre, a ja se pravio fer na draftu i nisam hteo da ti maznem đovanija, iako su me neki podržavali u tome ;)

nije da mi ne valja Bell, ali mnogo će biti skup kako stvari stoje.


Što bi rekla Mađarica u onom vicu: "Oćeš menjaš"?
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #6 on: December 02, 2013, 05:34:51 pm »
Sad ne može svakako. Videćemo do juna

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #7 on: December 02, 2013, 08:40:55 pm »
Pa nisam ni mislio sad, nego u off-seasonu.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #8 on: December 04, 2013, 11:03:53 am »
http://www.nfl.com/news/story/0ap2000000292340/article/tyrann-mathieu-keenan-allen-head-list-of-top-rookies

Ako Chris Wesseling tako kaže, onda je to  :facts:

A Gio je na trećem mestu...  :rock:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #9 on: December 12, 2013, 01:58:37 pm »
2012:
QB Andrew Luck - Decko kida, trenutno je no6 fantasy QB i trejd za njegov pick je bio pun pogodak. On ce pocev vec od sledece sezone biti top3 QB i tako ce i ostati u narednih 10-15 sezona. Jeste malo usporen razvoj zbog povrede Vejna, ali su konacno shvatili da DHB nije igrac i vec na prosloj tekmi su odustali od celosezonske tvrdoglavosti. Da je Bruce ostao OC Coltsa vec sada bi bio top3 kvoter. Luckara FTW  :rock:
WR - T.Y.Hilton - Malo razocarenje, dok je Wayne bio zdrav ovaj je bio deep threat i konstanta pretnja za 15+ fantasy poena. Nije bilo meca da se nije bar jednom islo na njega sa pasom od po 50+ jardi. Sve se promenilo od kako se Redzi povredio, pa su krenuli da ga stavljaju na slot sto mu ne lezi nikako. Ocekivao sam od njega da vec od ove sezone bude WR2 ali je sada pitanje da li ce uopste biti kakav impact ubuduce.
RB - Lammar Miller - razocarenje. Jednostavno sve poklopilo protiv njega. Kolaps OL, plus treneri koji ga koriste kao da je RB razbijac a ne sproles/bush type, skoro da uopste ne ucestvuje u pass igri, ma finsi su uvek bili idiotska ekipa.
RB - Bernard Pierce - isto tako razocarenje, stim sto ni ovde ne bih njega krivio. Decko je isti Rice, isti stil slicna gradja. Kad je Riceu islo prosle sezone, islo je i njemu. Posto Riceu ne ide ove sezone, ne ide ni njemu. Ali ono sto je sigurno to je da je pred pocetak sezone u rangovima bio no1 backup RB. Od njega ocekujem da bude NFL starte za 2,3 sezone.


2013:
WR - Robert Woods & Marquise Goodwin - prvi je tonykov drop koji sam spremno docekao, drugi je njegova zamena kada je povredjen, brz u picku materinu. Ne znam, nesto i ne ocekujem bog zna sta od njih, drzim ih namerno zajedno u nadi da ce bar jedan od njih da proradi ozbiljnije do kraja sezone. Mada ce mozda kostati ta taktika jer sam dropovao Huntera kog je opet dropovao neko drugi.
WR - Terrance Williams - na ovoga sam posebno ponosan. Jednostavno sam naleteo na vest da ce Austin biti odsutan duze vremena, a da ce ga ovaj ruki zameniti kao startera, jos kada sam video da je sa Bejlora nekako sam osetio da ce biti nesto od njega. Jedino sto je sirov i pravi gomilu gluposti, ali je veliki talenat. Evo sta kazu na yahoo u jucerasnjem osvrtu na WRs: We can stick a fork in Miles Austin, too, by the way (179 yards on 37 targets, 4.84). Yet the Cowboys have benched Terrance Williams (9.61 yards per target) in favor of Austin because they are the dumbest team in football. Ocekujem da ovog momka da bude WR3 naredne sezone blizu WR2.
LB -    Alec Ogletree - deckonja je no12 fantasy LB, sto ce reci pun pogodak.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #10 on: December 13, 2013, 01:30:59 pm »
A jebeni Keenan Allen mora sebi da nabija cenu sa milion i po po utakmici sad kad mi nije bitno...  :rant:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #11 on: December 13, 2013, 03:52:55 pm »
Meni ova i prosla godina manje-vise katastrofalne. Al barem pocinju da se isplacuju dividende od prethodnih, Thomas i Mathews zaigrali kako valja.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #12 on: December 13, 2013, 04:04:48 pm »
Meni ova i prosla godina manje-vise katastrofalne.

Kako je to moguce kada uvek dodjes na draft pripremljen sa brdo papira i analiza?  :stevan:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #13 on: May 10, 2014, 01:58:20 pm »
Pošto je ovo jedan od retkih otvorenih topica ovde, rekoh da postujem ovde...

LM, nije reč o klasi '13, već o godini pre nje... Verovao sam da sam ubo jackpot draftujući Blackmona i Josha Gordona...  :dumrem:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: Dynasty Rookie Class '13
« Reply #14 on: May 10, 2014, 02:00:03 pm »
New Belgrade Suspenders  :P