Author Topic: EndZone konzumerizam - Generalni topic  (Read 222177 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #595 on: March 06, 2013, 11:18:59 pm »
Mislim  :smile3:

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #596 on: June 04, 2013, 04:50:08 pm »
Na Lukoilovoj pumpi na izlazu iz Zrenjanina ka Novom Sadu sam sipao benzin prošle nedelje i odgovorno tvrdim da je tamo najbolji evropremijum od svih pumpi na kojima sam sipao u poslednjih dve/tri godine!
Ovako dobro mi je auto isao a motor pevao poslednji put kad sam, negde u zimu 2011, sipao u Madzarskoj...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #597 on: June 04, 2013, 05:00:57 pm »
За ауто и човека је заједничко то што им је најбоље пред смрт.  ;)

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #598 on: June 04, 2013, 05:08:49 pm »
Na Lukoilovoj pumpi na izlazu iz Zrenjanina ka Novom Sadu sam sipao benzin prošle nedelje i odgovorno tvrdim da je tamo najbolji evropremijum od svih pumpi na kojima sam sipao u poslednjih dve/tri godine!
Ovako dobro mi je auto isao a motor pevao poslednji put kad sam, negde u zimu 2011, sipao u Madzarskoj...
uključujući i druge lukoil pumpe?
prolazim tuda svake nedelje, nikad nisam sipao tamo

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #599 on: June 04, 2013, 06:15:22 pm »
uključujući i druge lukoil pumpe?
prolazim tuda svake nedelje, nikad nisam sipao tamo
Ne znam.
Ne sipam često na Lukoilu... Ustvari, sipam gde naletim (naravno, izbegavam divlje pumpe). Kada sipam u Novom Sadu uglavnom idem na  EKO jer mi je najbliža i benzin im je OK. Iskreno, ne sećam se kada sam poslednji put sipao na Lukoil pumpi, ali ovi u Zrenjaninu su se pokazali za desetku! Možda sam samo imao sreće pa im naišla dobra tura ili šta već...

Brat mi radi u NIS-u i u njihovim pumpadžijskim krugovima MOL važi za pumpu sa najboljim gorivom, kako benzin tako i dizel. Sipam ponekad i tamo, ali iskreno nisam primetio da su išta bolji od drugih...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #600 on: June 04, 2013, 09:27:37 pm »
Jel postoji neki jak telefon sa tipkama u danasnje vreme ? Imam nokiu e 52 neke 4 godine i pokazuje znake potrosenosti, pocinje da me nervira. Necu telefon na tac jer im baterija traje dan i lakse mi je da koristim obicni.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #601 on: June 04, 2013, 09:36:28 pm »
Jel postoji neki telefon sa tipkama u danasnje vreme ?

Ne! :)

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #602 on: June 05, 2013, 12:33:19 am »
Jel postoji neki jak telefon sa tipkama u danasnje vreme ? Imam nokiu e 52 neke 4 godine i pokazuje znake potrosenosti, pocinje da me nervira. Necu telefon na tac jer im baterija traje dan i lakse mi je da koristim obicni.

BlackBerry X10?

Coming soon to a store near you!
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Kiki

  • Starter
  • **
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #603 on: June 26, 2013, 04:47:36 pm »
Ako nekog zanima ima dobar popust u djakovim radnjama,kupis 2 artikla i za onaj jeftiniji dobijes 60 % popusta. Ja sam sad uzeo dvoje skroz dobrih patika za sve ukupno 6,850 dinara :)


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #605 on: July 07, 2013, 03:07:38 pm »
Javi se kad kupiš, da ti kažemo da si pogrešio ;)
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #606 on: July 07, 2013, 03:20:30 pm »
Jel se neko razume u frizidere i ima neku preporuku?


ana.rs  :mr.green:

Offline Kiki

  • Starter
  • **
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #607 on: October 02, 2013, 06:04:29 pm »
Jel moze neko da mi preporuci neko pojacalo za el. gitaru,moze i polovno i da ne bude previse jako(kucna varijanta) . I jos da nije previse skupo :)

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #608 on: October 02, 2013, 07:48:37 pm »
Jel moze neko da mi preporuci neko pojacalo za el. gitaru,moze i polovno i da ne bude previse jako(kucna varijanta) . I jos da nije previse skupo :)

Ne znam za polovne varijante, ali kucno pojacalo tipa 15W svakako nije nesto skupo. 10-15k bi trebalo da su nova. Sad za konkretan model ne znam. Ja imam Fender Frontmen 15g, bilo je tipa mozda 12k tada. Sad ne vidim da ga imaju u Mitrosu:

http://www.mitrosmusic.com/proizvodi/k:5-Poja%C4%8Dala-za-elektri%C4%8Dne-gitare.b:1.s:4

Mozda ovaj Marshall MG15 ili Fender Mustang... u svakom slucaju nesto u tom rangu? Ako odes do radnje i pitas da ti preporuce model, verujem da te nece zeznuti, a mislim da mogu i da se probaju.

Offline Kiki

  • Starter
  • **
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #609 on: October 02, 2013, 10:45:59 pm »
Hvala tako nesto mi deluje skroz ok,jedini problem sto ce morati da saceka neko vreme,jer normalno je da ti prsne monitor za komp kad si odvojio pare za pojacalo.......

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #610 on: October 04, 2013, 12:54:07 am »
Kupujem sluške (one prave slušalice, ne bubice... tih imam i previše)... rang cenovnog targetiraja je oko 80-100 jEvreja za koje bih se uštinuo za džep...
Kontam ih njakati isključivo za kućnu upotrebu... tj. da da se utaknu u komp, laptop (standardni džek/USB nije bitno), zalegne u fotelju i pusti neka muzika/film i sl.
 
Pa ako neko ima preporuke rado ću saslušati...  :)


PS: Primetio sam ove (http://emmi.rs/slu%C5%A1alice-i-mikrofoni-slu%C5%A1alice-sa-mikrofonom-plantronics-gamecom-780.11.html?productId=27710&utm_source=eponuda.com&utm_campaign=direct_link) ali nekako su mi od jeftine plastike zbudžane, uzeo bih da mu traju bar neko vreme...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #611 on: October 04, 2013, 01:26:28 am »
Ako zelis za zalegnes u fotelju, a kazes da ti ne smeta 80 evra da das - onda razmisli da budu wireless.

Ja sam uzeo Logitech H600. Mozda nisu nista spektakularne, ali meni su super. Udobne, nisu glomazne, a zvuk i mic su odlicni. Ne volim one koje prekriju celo uvo i jos pola glave - iz razloga sto postane vruce ispod njih posle sat-dva.

Druga bitna stvar da gledas je da budu USB. Tada se sluske vide kao drugi playback uredjaj sto omogucava razne pogodnosti. Mozes softverski da biras da li ce zvuk da ide na slusalice ili mikrofon, iz Windowsa ili iz pojedinacnih programa. Pa na primer, mozes da pustis muziku na slusalice i zavalis se u fotelju, a da istovremeno neko na kompu gleda film preko zvucnika. Ili npr kako ja koristim - zvuk iz igre je na zvucnicima, a voip softver ide na slusalice.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #612 on: October 04, 2013, 09:00:10 am »
Почео сам да пишем коментар(одговор) на Стајин коментар, а онда сам приметио да је Лорд већ написао мој одговор.  :D

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #614 on: October 04, 2013, 06:32:14 pm »
Ako zelis za zalegnes u fotelju, a kazes da ti ne smeta 80 evra da das - onda razmisli da budu wireless.

Ja sam uzeo Logitech H600. Mozda nisu nista spektakularne, ali meni su super. Udobne, nisu glomazne, a zvuk i mic su odlicni. Ne volim one koje prekriju celo uvo i jos pola glave - iz razloga sto postane vruce ispod njih posle sat-dva.

Druga bitna stvar da gledas je da budu USB. Tada se sluske vide kao drugi playback uredjaj sto omogucava razne pogodnosti. Mozes softverski da biras da li ce zvuk da ide na slusalice ili mikrofon, iz Windowsa ili iz pojedinacnih programa. Pa na primer, mozes da pustis muziku na slusalice i zavalis se u fotelju, a da istovremeno neko na kompu gleda film preko zvucnika. Ili npr kako ja koristim - zvuk iz igre je na zvucnicima, a voip softver ide na slusalice.


Imaš moju pažnju...

Stvarno sam duduk pa pitam... wireless sluške idu na one AAA+ baterije ili nešto šema punjenje i sl... tj po kom principu funkcionišu? :)
A preko kojih programa mogu to da sporvedem da slušam muziku a da neko na kompu radi treću/četvrtu stvar? :)

Inače ja nemam problem to što postaje vruće posle sat/dva držanja na glavi nego to što (verovatno zbog moje glavudže) imam jak pritisak na ušne školjke i zapravo posle 45 min stvara se zaista neugodan bol oko korena oba uveta... zato kažem spreman sam da izdvojim tako neku srednju sumu kinte za pre svega udobne a onda i kvalitetne sluške i po pitanju izrade i po pitanju kvaluteta zvuka koji reprodukuje...

PS: Inače jel pritiskaju jako te tvoje (uši mislim)?  :D



http://awards.t3.com/categories/headphones-of-the-year


Auh Lorde videh ove Sony-eve da koštaju 200 jEvreja druge nisam ni gledao...
http://www.tehnomanija.rs/slusalice/sony-slusalice-sa-mikrofonom-mdr-xb910s.html

a da se cimam do Arkada u Szegedin samo zbog toga baš mi se i ne da...  :(

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #615 on: October 04, 2013, 09:07:42 pm »
Stvarno sam duduk pa pitam... wireless sluške idu na one AAA+ baterije ili nešto šema punjenje i sl... tj po kom principu funkcionišu? :)
A preko kojih programa mogu to da sporvedem da slušam muziku a da neko na kompu radi treću/četvrtu stvar? :)

Evo ja cu samo na ovo da se ubacim, obicno imaju bazu za punjenje, mislim da vecina tako funkcionise.
Kao na primer http://www.itsvet.com/proizvod/sennheiser-rs-120/comp_comp_headphones/99/697

Sto se tice ovog drugog ja mogu ti kazem kako kod mene to funkcionise i bez USBa (iako mi sluske imaju to), doduse ploca mi ima Front i Back panel i jos milion audio dziza midza, tako su mi na Front Slusalice/Mikrofon, a na Back zvucnici. I posle samo sitna podesavanja u Realtek-u i Control Panel-u (Sounds and Audio Devices). Druga opcija je da kupis neku obicnu zvucnu sto ti ja preporucujem, sa kojom ces em dobiti sigurno bolji zvuk (pogotovu kod tih skupljih sluski) em jos lakse uraditi ovo prvo. Trece naravno ovo sto je Lord predlozio, verovatno ide isti tip podesavanja kao kod prve opcije.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #616 on: October 05, 2013, 05:17:22 pm »
Evo ja cu samo na ovo da se ubacim, obicno imaju bazu za punjenje, mislim da vecina tako funkcionise.
Kao na primer http://www.itsvet.com/proizvod/sennheiser-rs-120/comp_comp_headphones/99/697

Mhm... kontam...


Ovako po ličnom utisku posle tih tvojih sluški koje od ovih tri vrste da odaberem:



1. http://www.tehnomanija.rs/slusalice/-philips-bezicne-slusalice-shc8535-10.html







2. http://www.tehnomanija.rs/slusalice/sony-bezicne-slusalice-mdr-rf865rk.html
 






3. http://www.tehnomanija.rs/slusalice/sony-slusalice-mdr-rf855rk.html





Za ovo ostalo vas iscimam kada ih nabavim :D

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #617 on: October 05, 2013, 05:58:46 pm »
Stajo, ovaj drugi model imaš preko ovog sajta za dve hiljade jeftinije. Nisam ulazio u detalje ali vidim da je isti model pa se raspitaj ako ti odgovara.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #618 on: October 05, 2013, 11:43:24 pm »

Mhm... kontam...


Ovako po ličnom utisku posle tih tvojih sluški koje od ovih tri vrste da odaberem:



1. http://www.tehnomanija.rs/slusalice/-philips-bezicne-slusalice-shc8535-10.html







2. http://www.tehnomanija.rs/slusalice/sony-bezicne-slusalice-mdr-rf865rk.html
 






3. http://www.tehnomanija.rs/slusalice/sony-slusalice-mdr-rf855rk.html





Za ovo ostalo vas iscimam kada ih nabavim :D

Nijedne, to ne vredi te pare, savet sledeci ili se zadrzi na jeftinim kinezima il spremi bar 250 evra da pricamo o ozbiljnim sluskama. Dakle sve izmedju je bacanje para...

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #619 on: October 06, 2013, 11:00:58 am »
da li si morao da quotujes post sa gigantskim fotkama?
 :w

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #620 on: October 06, 2013, 03:53:55 pm »

da li si morao da quotujes post sa gigantskim fotkama?
 :w

zajebo se na ipadu...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #621 on: October 06, 2013, 04:00:45 pm »
stajo kad priljepi sliku onda je vala priljepljena


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #622 on: October 06, 2013, 05:26:33 pm »
Stajo, ovaj drugi model imaš preko ovog sajta za dve hiljade jeftinije. Nisam ulazio u detalje ali vidim da je isti model pa se raspitaj ako ti odgovara.

Ma ove linkove sam okačio čisti informativno... tek posle bih se bacio na temu cene i traženja najpovoljnijeg prodavca  :facts:

Hm... mislim cena kod ovih je OK... a inače sam alergičan kada "ozbiljne" firme okače OnLine prodaju gde nema slika artikla - što se njih tiče mogu i ciglu da mi pošalju na kojoj piše oznaka za sluške...  :thumbdown:



Nijedne, to ne vredi te pare, savet sledeci ili se zadrzi na jeftinim kinezima il spremi bar 250 evra da pricamo o ozbiljnim sluskama. Dakle sve izmedju je bacanje para...

Iskreno matori osećao bih se kao ovca za šišanje kada bi tolke pare pljuno za sluške koje bih koristio maximalno za vreme vikenda uz film/muziku ako ne ločem i ne lutam negde...

Ovako max. 100 jura i ko ga jebe...  :svi:


stajo kad priljepi sliku onda je vala priljepljena

Mesto rođenja u Somboru me je obeležilo u startu nalazim se u fatalnom trouglu Prigrevica-Gakovo-Kljajićevo :pop:

dakle osećaj za meru nemam... ili ono dajte mi para napraviću novi "DŽIMI COMERC"  :A

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #623 on: October 11, 2013, 05:26:30 pm »
šta je sad ovo?
đe nestade topić? :D


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #625 on: October 11, 2013, 05:36:38 pm »
šta je sad ovo?
đe nestade topić? :D

Interno takmicenje moderatora foruma u premestanju topica.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #626 on: October 11, 2013, 05:37:11 pm »
daj bre Stajo, nemoj me zajebavati.
možda je skuplje nego u ostalim mestima po Subotici, ali nije skupo. onakav restoran, da se nalazi u NS, bi imao bar 2 puta skuplji meni, a u BG bar x5
za BG ne znam, ali NS nema ni približno onakav restoran. klopa im je super, ambijent je fenomenalan. baš sve je iznad nekih mojih zahteva i to mnogo iznad. 
dođem tamo kad god sam u SU, uglavnom klopam a kad nemam vremena onda bar srknem kavu i stvarno mi je prijatno tamo. još ako je lep dan, pa sedneš u onu baštu i boli te uvo za sve. meni je tamo stvarno uživancija da odem i zasednem na bar po sata-sat. 
ko se skuplja tamo...to me ne tangira ni sekunda. kad bih stalno vodio računa o takvim stvarima verovatno ne bih treb'o izlaziti iskuće.  :)


Ako dodje neko nov na forum mislice da pricas sam sa sobom  :pablo:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #627 on: October 11, 2013, 05:42:20 pm »
uprava da to reguliše


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #628 on: October 13, 2013, 09:01:34 pm »
Koji je restoran, uprava i to da regulise! Da znam kad prolazim.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #629 on: October 14, 2013, 02:42:52 am »
Interno takmicenje moderatora foruma u premestanju topica.
:thumbsup:

Pablo, ti si izgleda zaboravio vreme nfl-yu.info foruma kad se raddar naljuti pa ispremesta ceo forum i banuje pola clanova...