Author Topic: EndZone konzumerizam - Generalni topic  (Read 226794 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #420 on: December 04, 2012, 09:55:19 pm »
cuvena majstorska: "Ko ti je ovo radio?"  :rock:
Ili: Auuu :blink:
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #421 on: December 04, 2012, 10:53:32 pm »
i ja imam ogromnih problema sa kondenzacijom (ja doduše imam aluminijum), ali tu je, koliko sam čuo, kombinacija dve stvari - jako dobrog dihtovanja (pa onda prostorije ne mogu da "dišu", tj. ne ulazi svež vazduh, pa se vlaga kondenzuje na prozorima) i lošeg grejanja (poslednji sprat, stara pumpa, ne može da izbaci...).

zato me ovo tvoje čudi - tebi je grejanje jako dobro, a sad više ni prozor ne dihtuje kako bi trebalo  :mr.green:, otkud onda kondenzacija?
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15028
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #422 on: December 04, 2012, 11:34:52 pm »
Vas baš zavrću :D. Teško Zujo da imaš problem sa kondenzacijom jer imaš dobro dihtovanje. Da je tako, PVC bi prvi vlažio, ali to kao što znamo, nije slučaj. Kondenzacija na aluminijumu se javlja usled velikih temperaturnih razlika iznutra i spolja i to uvek kod hladnog aluminijuma. Hladni aluminijum je onaj bez termo prekida. Kod aluminijuma sa termoprekidima kondenzacija ne bi trebalo da se javlja, ako je odrađen kako treba. Hladni aluminijum se naravno ne stavlja na stambene objekte spolja. SUS, ni kod ajsmena ni kod zuje nije odrađena dobro stolarija. Obavezno reklamirati. Naravno, ako je zujo uzeo hladni aluminijum, to je već nešto drugo. Tu ga je zajebo onaj koji ga je savetovao.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #423 on: December 05, 2012, 04:25:04 pm »
Sa crnogorskih livada stigla mlada jaretina :worthy:
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11710
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #424 on: December 05, 2012, 06:08:54 pm »
Ja kad sam imao stare drvene "odvaljene" od bombardovanja hotela Jugoslavija imao sam kondenzaciju , a grejanje je bilo do jaja cak i prejako.
Kad sam stavio PVC nema od toga nista...Uvek kad sam cuo da nekome pvc/alu kondenzuje to je bio bas neki kiks u izradi...
Procesljajte malo po netu cini mi se da sam naletao na dosta price o tome
 

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #425 on: December 05, 2012, 06:55:08 pm »
meni nikad nije kondenzovalo.
verovatno zato što nikad nije ni zatvoreno :D

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11710
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #426 on: December 06, 2012, 10:28:44 am »
meni nikad nije kondenzovalo.
verovatno zato što nikad nije ni zatvoreno :D
Pa i meni je kod ovih stariha bilo cudno je su se oni pokrivili kad je roknuta Juga i duvalo je na sve strane....
 

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #427 on: December 06, 2012, 02:16:11 pm »
prozori ne kondenzuju zato sto ne dihtaju nego zato sto je previse vlazan vazduh koji se nalazi u srpskim kucama, jer ventilacija u srbiju nije jos promolila glavu (ovde ne mislim na fen propeler koji se po negde javlja)


suv vazduh ne moze da kondezuje ni na 100 stepeni razlike   :facts:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #428 on: December 06, 2012, 02:30:52 pm »
pa to, na jesen se prozori zatvore, i do proleća se ne diraju.

ja nema šanse bez luftiranja da živim.
jedino sam malo držao zatvoreno prošlog februara, a i to na kratko.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15028
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #429 on: December 06, 2012, 04:48:26 pm »
prozori ne kondenzuju zato sto ne dihtaju nego zato sto je previse vlazan vazduh koji se nalazi u srpskim kucama, jer ventilacija u srbiju nije jos promolila glavu (ovde ne mislim na fen propeler koji se po negde javlja)


suv vazduh ne moze da kondezuje ni na 100 stepeni razlike   :facts:
Oćeš da kažeš da u SAD ne kondenzuje hladni aluminijum?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #430 on: December 06, 2012, 08:17:01 pm »
Oćeš da kažeš da u SAD ne kondenzuje hladni aluminijum?
frka mu, pa ni ne pokushava :D

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #431 on: December 07, 2012, 11:15:07 am »
Zujo, hoce li biti One X+ u Telenoru?

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #432 on: December 07, 2012, 11:41:04 am »
Zujo, hoce li biti One X+ u Telenoru?

Isto pitanje ali za Nokia Lumia 920? Kada se pojavi, hoce li je Telenor ponuditi?

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #433 on: December 07, 2012, 11:59:46 am »
Zujo batice, ko diktira cene uređaja u tvojoj firmi - cene 2/3 uređaja kod vas je veća za 50 do 100 jura u odnosu čak i na maloprodaju...  :novak:

Jel se vi to ugradite u tu cenu za još neku vašu dodatnu maržu ili vam tu cenu nametne druga strana?

Ja sam ortaku iz Mađarske prošvercovao NOTE II za 500e, a kod nas u prodaji je oko 700e u Lelenoru 750e  :zvizdanje: ( :A )


PS: Samo nemoj one fore sipati: "value for money" ipak je ovo Srbistan zemlja glupih paora i ovaca za šišanje  :D

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #434 on: December 07, 2012, 12:15:37 pm »
Zujo batice, ko diktira cene uređaja u tvojoj firmi - cene 2/3 uređaja kod vas je veća za 50 do 100 jura u odnosu čak i na maloprodaju...  :novak:

Eh da je tako, evo ti primer Galaxy S2 je u telenoru procenjen na 62 000, dok mu je prava cena nekih ~350e u vr' glave kod nas. Onda se to umanji u odnusu na paket koliko ce ti uzmu za vreme ugovora jos i to je to. Zato ja vec odavno samo prepolovim placanje paketa u telekomu, a telefon gledam u maloprodaji.

Edit : Samo jos da dodam, to se verovatno isplati ovima koji imaju neke velike pakete i koji bi to svejedno trosili, ali opet ga preteruju sa cenama.
« Last Edit: December 07, 2012, 12:22:11 pm by Grandilof »

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #435 on: December 07, 2012, 12:20:46 pm »
to je drugo pitanje koje sam i ja hteo da postavim :)

s mojim paketom (prenesi 500) i uz ugovor na 2 godine, one x bi me izasao 100 evra skuplje nego u maloprodaji !?


Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #436 on: December 07, 2012, 12:23:33 pm »
ali uz njega dobiješ ekskluzivni softver da ti stižu reklame i nove ponude direktno na mobilni ;)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15028
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #437 on: December 07, 2012, 05:03:41 pm »
Isto pitanje ali za Nokia Lumia 920? Kada se pojavi, hoce li je Telenor ponuditi?
Ne brukaj se kad već daješ tolike pare, uzmi iPhone :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #438 on: December 07, 2012, 05:07:37 pm »
Ne znam šta da ti kažem. Sklon sam Fincima pa makar i votka bila u pitanju.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15028
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #439 on: December 07, 2012, 05:12:46 pm »
Nisam video lumiu 920 uživo, pa ne mogu da pričam. Ipak, ako mogu da zamislim skup telefon, onda to nije propala Nokia sa još neispitanim PW8.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #440 on: December 07, 2012, 07:24:36 pm »
Uff, bre, nisam bio dan i po na forumu, a vi me isprozivali...

Vas baš zavrću :D. Teško Zujo da imaš problem sa kondenzacijom jer imaš dobro dihtovanje. Da je tako, PVC bi prvi vlažio, ali to kao što znamo, nije slučaj. Kondenzacija na aluminijumu se javlja usled velikih temperaturnih razlika iznutra i spolja i to uvek kod hladnog aluminijuma. Hladni aluminijum je onaj bez termo prekida. Kod aluminijuma sa termoprekidima kondenzacija ne bi trebalo da se javlja, ako je odrađen kako treba. Hladni aluminijum se naravno ne stavlja na stambene objekte spolja. SUS, ni kod ajsmena ni kod zuje nije odrađena dobro stolarija. Obavezno reklamirati. Naravno, ako je zujo uzeo hladni aluminijum, to je već nešto drugo. Tu ga je zajebo onaj koji ga je savetovao.

LM, moja stolarija, koliko se razumem, ima termo-prekid (to je ona crna plastika u "sendviču" između dva sloja aluminjuma, zar ne?). Bilo mi je u stanu nekoliko ljudi, svi kažu da je problem u tome što mi je slabo grejanje, i što mi je stan isuviše dobro izolovan - stiropor 7-ca spolja, vodoperive boje na zidovima (za koje kažu da su plastične i da ne propuštaju nimalo vazduha), i alu-stolarija koja dobro dihtuje - zaključak je da je ceo stan skoro pa hermetički zatvoren, i da vlaga koju stvaramo (kažu da odrastao čovek samo disanjem izbaci 9-10 litara vlage dnevno) nema gde da ode. Inače, zanimljivo mi je da nemam kondenzaciju na prozorima koji se nalaze direktno iznad radijatora, valjda topao vazduh iz radijatora isuši vlagu iznad njih. Inače, ne kondenzuje mi samo alu-stolarija, kondenzacija mi se javlja i na jednom zidu od vitraž-kocki, kao i na sigurnosnim vratima, pogotovo na metalnom ramu. Takođe i na kutijama od roletni, iznad prozora. Gledao sam po netu, svi kažu da je lek za ovaj problem češće provetravanje, barem 5 puta dnevno po 15-ak minuta, ali, ako provetrim, kako ću posle ugrejati stan, kad mi je grejanje u većem delu stana jako loše? Nosim se mišlju da odem u Toplanu i otkažem grejanje (na poslednjem sam spratu, trebalo bi da je izvodljivo), a da postojeću infrastrukturu iskoristim tako što bih kupio električni kotao i pumpu, i grejao se tako. Ima li iko ikakvih iskustava sa ovim?

Glede telefona, da krenemo redom:

- Proveriću u ponedeljak za ova dva modela za koja se raspituju doktor i lord, pa javljam...
- Što se tiče cena telefona, nije baš moj OUR, tako da ne znam baš detalje... u svakom slučaju to subvencionisanje telefona je zapravo najveća glavobolja svim operaterima u svetu, i svi traže načine da to smanje. Koliko sam čuo, već su u nekim zemljama neki od velikih igrača krenuli ili da drastično dižu cene uz ugovore, ili da totalno ukinu subvencionisane cene telefona. Naravno, svi kažu "čim Vodafone to uradi prvi, uradiće i svi ostali". Možete da očekujete sličan potez i druga dva operatera ovde, najverovatnije će sačekati da prođu novogodišnje kampanje, pa će i oni dići cene. Ovo što je Grandi rekao je ono što se čak ponekad više isplati operaterima - bolje da se odreknem polovine prihoda, nego da se otvorim za živ keš koji mi treba da bih sad kupio telefone (u zavisnosti šta je kompanija postavlila sebi kao cilj - da li top-line revenue ili smanjenje troškova). To pogotovo važi za mt:s kojem je frka za slobodnu lovu - moraju da otplaćuju kredit Citibank-u za kupovinu Telekoma srpske, uložili su pare u modernizaciju mreže, sad kad bi još morali da pljunu kintu i za gomilu telefona, ukopali bi se skroz.  Mogao bih sad još naširoko da piskaram, ali ne smem baš ni sve javno da podelim...  :D
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #441 on: December 07, 2012, 07:37:41 pm »
Ako ti je slabo grejanje, oslobodi se bede i odradi etazno. Bilo je dosta price o tome ovde, ukratko, slicno kosta i mozes da se igras i grejes kako i kad ti hoces. S dobrim centralnim termostatom/uredjajem postoji i dosta dobrih opcija, da ga ukljucis daljinski, programiras itd.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15028
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #442 on: December 07, 2012, 07:52:33 pm »
Zujo, PVC dihtuje mnogo bolje od aluminijuma, a nikada se ne znoji. Nije ti problem u tome.
Elem, evo nastavka priče o lelenorovoj optimizaciji paketa.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #443 on: December 07, 2012, 09:13:57 pm »
Ako ti je slabo grejanje, oslobodi se bede i odradi etazno. Bilo je dosta price o tome ovde, ukratko, slicno kosta i mozes da se igras i grejes kako i kad ti hoces. S dobrim centralnim termostatom/uredjajem postoji i dosta dobrih opcija, da ga ukljucis daljinski, programiras itd.

Pa da li to može? Šta, jednostavno odem u toplanu i kažem da ne želim više da koristim njihove usluge? I oni pošalju ljude koji zavare cevi do mog stana, i gotovo? A ja onda nabavim električni kotao, povežem na njega postojeće cevi i radijatore, i to je to?
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15028
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #444 on: December 07, 2012, 09:18:41 pm »
Moja svastika u Zaječaru je uradila baš to. Stanuje na poslednjem spratu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #445 on: December 07, 2012, 09:23:29 pm »
Pa da li to može? Šta, jednostavno odem u toplanu i kažem da ne želim više da koristim njihove usluge? I oni pošalju ljude koji zavare cevi do mog stana, i gotovo? A ja onda nabavim električni kotao, povežem na njega postojeće cevi i radijatore, i to je to?

Može Zujo, naravno. Samo je pitanje da li će ti dozvoliti da sada prekidaš saradnju sa njima. Obično teraju ljude da im plaćaju do početka grejne sezone ( do oktobra) pa onda može raskid ugovora.Ima još jedna caka, možeš da ilegalno izmenjaš radijatore po stanu-staviš veće(majstor ih čak napuni i vodom pa toplane ne vide gubitak tečnosti).Inače.što se tiče strujnih kotlova, imaš fenomenalnih stvari. Sve je automatika, ti ga samo podesiš koju temperaturu hoćeš aon sam uključuje grejače koliko mu je potrebno. Sam kotao izgleda kao mali bojler za kupatilo.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #446 on: December 07, 2012, 10:47:22 pm »
Ma već sam ja stavio mnogo više radijatora, ali džaba... Ne dobacuje topla voda do mene... Treba mi jači pritisak...

Možda odradim to za kotao na struju nakon grejne sezone...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #447 on: December 09, 2012, 01:05:17 am »
vala, bolje bi ti se isplatilo da uzmes neki, da se izrazim pravilno, air dehumidifier, nego bilo sta drugo, ako ti vec nije toliko hladno u kuci. Mozes da naduvas jos toplote, ali ce samo vise da ti kondenzuju prozori, jer ces ti (kao zivi organizam) da izbacujes vise vode u vazduh, jerbo ces vise i da je pijes zbog silne toplote u kuci...... pa kad se budes nabildovao od izbacivanja silne vode iz aparata, da vi'sh miline !

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #448 on: December 10, 2012, 01:12:53 pm »
Ima li ko od vas kakvih iskustava sa netbook-ovima ?
Sta uzimati , a sta izbegavati ?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #449 on: December 10, 2012, 05:59:41 pm »
Ima li ko od vas kakvih iskustava sa netbook-ovima ?
Sta uzimati , a sta izbegavati ?

Sve je to prijatelju postalo isto. Nego glavno pitanje je za sta ti treba netbook?

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #450 on: December 10, 2012, 06:24:53 pm »
Za pokazivanje po kafićima. :A

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #451 on: December 10, 2012, 06:29:38 pm »
Bilo nekad, sad su tu tableti i telefoni velicine cigle.



Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #452 on: December 10, 2012, 06:40:55 pm »
Zujo, hoce li biti One X+ u Telenoru?

Neće.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #453 on: December 10, 2012, 06:41:27 pm »
Isto pitanje ali za Nokia Lumia 920? Kada se pojavi, hoce li je Telenor ponuditi?

Hoće!
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #454 on: December 10, 2012, 07:46:34 pm »
au žujo ćorkiraće te zbog odavanja poverljivih informacija :D