Author Topic: EndZone konzumerizam - Generalni topic  (Read 222693 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #140 on: April 05, 2012, 10:26:45 am »
Nemas nista prostije od toga. Nemoj da ti majstori uzimaju pare za zamenu grejaca.
Ako ipak mislis da neces umeti evo ti linkovi, pa zovi.

http://www.bojlerservis.com/cenovniku.html
http://www.beoluxbg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=41

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #141 on: April 06, 2012, 09:43:01 am »
Ako neko zna dobrog elektricara ili vodoinstalatera(ciji god da je posao popravka bojlera :D ), nek mi javi. U poslednjih godinu dana 2 puta sam popravljao bojler(pregoreo grejac) i opet mi je crkao. Majstore sam nalazio u oglasima, izgleda da su fuserili pa bih sada zvao nekog proverenog. I ako neko zna koliko to kosta(verovatno je u pitanju promena grejaca). Unapred hvala

Edit: Iz Bga sam
Možda su ti ugrađivali kvalitetne kineske grejače...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #142 on: April 07, 2012, 07:02:41 pm »
Nadje li ovo ?
I mene sad nesto zanima.

Da se vratimo na temu Junior size lopti za AF, bio sad u Intersportu u novom Mercatoru, i kupio za 690 dindži (ona gumenjara najgora, marke Intersport, ali klincima će biti super). Mislim da je bila poslednja koju sam video, pa sam na kasi pitao imaju li ih još, ona žena je proverila i rekla da imaju još 8 komada, pa ko voli...

Inače, imaju i one u bojama i sa logoima raznih klubova, isto su junior size, ali nešto cenim da nisu heavy duty, tj. da bi se u nekoj ekspolataciji ona lepa boja brzo ogulila, nisam gledao njihove cene.

Eto...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #143 on: April 07, 2012, 07:09:33 pm »
Ima li neka razlika između pene i gela za brijanje?

Ili je isto sranje drugo pakovanje. :D

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #144 on: April 07, 2012, 07:44:55 pm »
Sad se brijem aparatom uglavnom, ali kad koristim brijac, nekako mi se manje upali lice kad koristim gel. Sa penom je neminovno to, manje-vise. Tako je bar meni.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #145 on: April 07, 2012, 08:51:19 pm »
Nema nikakve veze, koristio i jedno i drugo. Kupim ono što je jeftinije. Sapun ko sapun.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #146 on: April 07, 2012, 09:18:11 pm »
nije baš ni uporedivo po ceni.
jer ne postoje pena i gel iste gramaže ;)
a i ne troši se ista količina.

jedino ako ini nemaju neku meru: npr. ova pena/gel je za 98 brijanja

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #147 on: April 07, 2012, 11:41:30 pm »
Ono što sa sigurnošću možemo da zaključimo je da Gilette više zarađuje na gelu, inače ne bi pravili onu reklamu u kojoj porede brijanje svojom penom i svojim gelom, i gde brijanje penom ide teško, a uz brijanje gelom se čuje zvuk motora Formule 1...

O njihovoj strategiji sam razgovarao i sa profesorom marketinga na London Business School, kaže da to Gilette često radi, porede dva svoja proizvoda kako bi kupce namamili da počnu da kupuju onaj proizvod gde su njima marže veće...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #148 on: April 08, 2012, 12:49:43 pm »
Ne znam koje su vam potrebe! Najpre je potrebno otkriti potrebe korisnika!

Uuuu ako otkriješ novu potrebu kod korisnika odcepi se od svoje firme i zgrni milione.  :cheer:  :svi:
Ko u današnje vreme otkrije novu potrebu kod ljudi/korisnika - taj će bit' madafaking RICH (rich! I tell ya!  :D )!  :cool:

Zujo batice spominješ neki London Business School, a na ovakav način kažeš da skoro uopšte ne šišate verne i odane korisnike koji su vam u 'SWOT' analizi ovo ključno 'S'. :D Vidi se da ste srpska firma...  :P Danas su kompanije zasnovane (inače ja pod marketingom ne podrazumevam reklamu) na marketing konceptu privređivanja (srpski rečeno: kompanija ispituje korisnike/potrošače šta žele i preferiraju i proizvode/usluge prilagođavaju tim željama i preferencijama).  :zvizdanje:


Čudi me kako nijedan mobilni operater ne pokušava da zadrži najodanije korisnike usluga (koji su od početka kod operatera i ostale 'važne' klijente) nego ih tek "kukom & motikom" pokušava zadržati tek kada zatraže sporazum o raskidu ugovora i prelasku na drugog operatera... :D
Realno, Zujica trlja ruke dok prosečan binSr plaća trenutnu globu za mesečne račune i skupe roming račune kada ode u greece na brčkanje (kao onaj nesretnik).  :cackalica:

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #149 on: April 08, 2012, 01:03:54 pm »
Meni telekom dao 50% na godisnji racun(12 meseci ugovor), sestri dali telefon i 6 meseci po dinar(dvogodisnji ugovor).  :svi:
Podhitno ban za Zuja.  :cackalica:

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #150 on: April 08, 2012, 01:34:25 pm »
I ja sam trenutno na tom 50% godinu dana, moja n95 8gb odradjuje svoj posao vec vise godina.  :D

Nego mene zanima ovaj deo, jel' to stvarno tacno cuo sam raznorazne price...  :palm:
Čudi me kako nijedan mobilni operater ne pokušava da zadrži najodanije korisnike usluga (koji su od početka kod operatera i ostale 'važne' klijente) nego ih tek "kukom & motikom" pokušava zadržati tek kada zatraže sporazum o raskidu ugovora i prelasku na drugog operatera... :D

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #151 on: April 08, 2012, 02:35:56 pm »
Uuuu ako otkriješ novu potrebu kod korisnika odcepi se od svoje firme i zgrni milione.  :cheer:  :svi:
Ko u današnje vreme otkrije novu potrebu kod ljudi/korisnika - taj će bit' madafaking RICH (rich! I tell ya!  :D )!  :cool:

Zujo batice spominješ neki London Business School, a na ovakav način kažeš da skoro uopšte ne šišate verne i odane korisnike koji su vam u 'SWOT' analizi ovo ključno 'S'. :D Vidi se da ste srpska firma...  :P Danas su kompanije zasnovane (inače ja pod marketingom ne podrazumevam reklamu) na marketing konceptu privređivanja (srpski rečeno: kompanija ispituje korisnike/potrošače šta žele i preferiraju i proizvode/usluge prilagođavaju tim željama i preferencijama).  :zvizdanje:


Čudi me kako nijedan mobilni operater ne pokušava da zadrži najodanije korisnike usluga (koji su od početka kod operatera i ostale 'važne' klijente) nego ih tek "kukom & motikom" pokušava zadržati tek kada zatraže sporazum o raskidu ugovora i prelasku na drugog operatera... :D
Realno, Zujica trlja ruke dok prosečan binSr plaća trenutnu globu za mesečne račune i skupe roming račune kada ode u greece na brčkanje (kao onaj nesretnik).  :cackalica:

Batice, slažemo se za definiciju marketinga, i o načinu na koji funkcionišu današnje firme.

U slučaju operatora (barem onoga u kome ja radim), reč je o proceni da je trenutna ponuda (paketi Prenesi, Prenesi i Surfuj), kao i benefiti koje oni daju korisniku (prenošenje neiskorišćenih minuta i poruka, neograničen internet kod Prenesi i Surfuj), a koje konkurencija ne nudi, u kombinaciji sa najširim izborom telefona i drugih uređaja, i u kombinaciji sa odličnom mrežom (možda i najboljom u zemlji, ali to je zaista teško utvrditi, pri tome ne računamo ono što je VIP platio onim likovima "nezavisno istraživanje" po kome ispadne da je njihova, najmlađa i najređa mreža u zemlji ujedno i najbolja), dakle, da je to nešto što će korisnici prepoznati kao ono što nas izdvaja od konkurencije, i zbog toga se ne upuštamo u trku cenama, već se jednostavno ide na tu "value for money" priču.

Taj koncept se pokazao kao veoma uspešan, prema nekim nezvaničnim informacijama čak su i ljudi iz mt:s-a na jednom sastanku rekli da je Telenor br. 1 kada je u pitanju value market share (dakle, prihodi od mobilne telefonije, a ne broj korisnika, po čemu je mt:s i dalje prvi, mada i tu imamo značajan rast). To znači da su "kvalitetniji" korisnici (tj. oni koji više troše) prisutniji kod nas nego u drugim mrežama.

Jedna od stvari koju Staja verovatno zna je i tzv. segmentacija tržišta, dakle, nijedna ponuda se ne pravi da bude one-size-fits-all, ti tom ponudom definišeš kome je ona namenjena, ali i kome nije namenjena. Iz prethodnog pasusa je manje-više jasno koja je ciljna grupa na koju se stavlja fokus, mada to može da se provali i iz reklama na TV-u...

Kada je u pitanju tretman dugogodišnjih korisnka, slažem se da bi trebalo da bude bolji, ali, kao što rekoh, opet je procenjeno da sve ono što sam gore nabrojao + mogućnost kupovine telefona na 6 rata predstavlja dovoljan benefit za ciljnu grupu, i, kao što rekoh, to za sada lepo funkcioniše.

Eto... ne smem više da pišem o ovome, ipak zalazimo na teren nekih poverljivih informacija, koje ne bi trebalo iznositi javno po forumima...  :mr.green:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #152 on: April 08, 2012, 02:53:27 pm »
Zujo batice, koliko god da te plaćaju, nije dovoljno.  :worthy:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #153 on: April 08, 2012, 03:00:04 pm »
Meni telekom dao 50% na godisnji racun(12 meseci ugovor), sestri dali telefon i 6 meseci po dinar(dvogodisnji ugovor).  :svi:
Podhitno ban za Zuja.  :cackalica:

Decko, nisi ti dovoljno kvalitetan korisnik da bi se Batica cimao oko tebe.
Kad budes imao value onda se javi.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #154 on: April 08, 2012, 03:08:32 pm »
Batice, slažemo se za definiciju marketinga, i o načinu na koji funkcionišu današnje firme.

U slučaju operatora (barem onoga u kome ja radim), reč je o proceni da je trenutna ponuda (paketi Prenesi, Prenesi i Surfuj), kao i benefiti koje oni daju korisniku (prenošenje neiskorišćenih minuta i poruka, neograničen internet kod Prenesi i Surfuj), a koje konkurencija ne nudi, u kombinaciji sa najširim izborom telefona i drugih uređaja

I meni u mts-u prenose neiskoriscene minute, poruke i megabajte. Samo sto se ne zove "Prenesi", nego MixNet

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #155 on: April 08, 2012, 04:39:14 pm »
Ma da, ali su to pustili godinu dana (ili više) posle nas. A i kod nas se megabajti ne prenose, jer je kod nas internet neograničen...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #156 on: April 08, 2012, 06:51:49 pm »
Zujo, odma da ti kažem da prosečan srbin ima potrebu da što manje plaća račun, a tu vas lelekom šije. Vi imate korisnike koji su iznad proseka, ali takvih je sve manje i manje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #157 on: April 13, 2012, 04:02:51 pm »
Batice, slažemo se za definiciju marketinga, i o načinu na koji funkcionišu današnje firme.

U slučaju operatora (barem onoga u kome ja radim), reč je o proceni da je trenutna ponuda (paketi Prenesi, Prenesi i Surfuj), kao i benefiti koje oni daju korisniku (prenošenje neiskorišćenih minuta i poruka, neograničen internet kod Prenesi i Surfuj), a koje konkurencija ne nudi, u kombinaciji sa najširim izborom telefona i drugih uređaja, i u kombinaciji sa odličnom mrežom (možda i najboljom u zemlji, ali to je zaista teško utvrditi, pri tome ne računamo ono što je VIP platio onim likovima "nezavisno istraživanje" po kome ispadne da je njihova, najmlađa i najređa mreža u zemlji ujedno i najbolja), dakle, da je to nešto što će korisnici prepoznati kao ono što nas izdvaja od konkurencije, i zbog toga se ne upuštamo u trku cenama, već se jednostavno ide na tu "value for money" priču.

Taj koncept se pokazao kao veoma uspešan, prema nekim nezvaničnim informacijama čak su i ljudi iz mt:s-a na jednom sastanku rekli da je Telenor br. 1 kada je u pitanju value market share (dakle, prihodi od mobilne telefonije, a ne broj korisnika, po čemu je mt:s i dalje prvi, mada i tu imamo značajan rast). To znači da su "kvalitetniji" korisnici (tj. oni koji više troše) prisutniji kod nas nego u drugim mrežama.

Jedna od stvari koju Staja verovatno zna je i tzv. segmentacija tržišta, dakle, nijedna ponuda se ne pravi da bude one-size-fits-all, ti tom ponudom definišeš kome je ona namenjena, ali i kome nije namenjena. Iz prethodnog pasusa je manje-više jasno koja je ciljna grupa na koju se stavlja fokus, mada to može da se provali i iz reklama na TV-u...

Kada je u pitanju tretman dugogodišnjih korisnka, slažem se da bi trebalo da bude bolji, ali, kao što rekoh, opet je procenjeno da sve ono što sam gore nabrojao + mogućnost kupovine telefona na 6 rata predstavlja dovoljan benefit za ciljnu grupu, i, kao što rekoh, to za sada lepo funkcioniše.

Eto... ne smem više da pišem o ovome, ipak zalazimo na teren nekih poverljivih informacija, koje ne bi trebalo iznositi javno po forumima...  :mr.green:

Profa sa marketinga mi je bio (i dalje je) 'Visiting professor at Portland State University'  :cool: - stvarno se uvidi da su ova podnevlja (balkan) ograničena ko balkon po pitanju kupovine roba/usloga itd. i zašto ovde cveta princip "dok je ovaca biće i šišanja".   :P
Nakipili smo se pristupa i načina razmišljanja kako se postavljaju današnje kompanije u svetu i videli smo kako te iste kompanije funkcionišu kod nas... (bolje da nismo ni videli to  :mr.green: )   :A

 
Zujo, odma da ti kažem da prosečan srbin ima potrebu da što manje plaća račun, a tu vas lelekom šije. Vi imate korisnike koji su iznad proseka, ali takvih je sve manje i manje.

Ti uopšte nisi skontao šta je Zuja hteo da kaže - baš je u pitanju segmentacija tržišta ( bukvalizacija: ako ima više mlekara neće sve praviti mleko-jogurt-sir-pavlaku....... nego neke samo: mleko-jogurt, a druge: sir-pavlaku ), svako kreira pakete onim ljudima koji koji su mu target.  ;)

Prosečan srbin trenutno nepostoji... čisto da znaš, imaš one koje imaju para i one koje nemaju para i to je to...
O "prosečnom srbinu" (da ne kažem 'über-srbinu'  :A ) će se znati više za nekih 10 do 15 godina.  :zvizdanje:

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #158 on: April 15, 2012, 06:39:16 pm »
Portland Sate University, jebote :worthy: :worthy: Pa od tog univerziteta je i Beogradski cenjeniji. Dosuse, imali su nekog igraca na NFL draft ovih godina...

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11690
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #159 on: April 15, 2012, 07:04:18 pm »
Prosečan srbin trenutno nepostoji... čisto da znaš, imaš one koje imaju para i one koje nemaju para i to je to...
O "prosečnom srbinu" (da ne kažem 'über-srbinu'  :A ) će se znati više za nekih 10 do 15 godina.  :zvizdanje:
Ovo stoji kad gledas rejtinge i share-ove kod tv emisija, ono sto se na zapadu kotira kao populacija koja trosi pare (19-49) kod nas je kanal teski....Svako ko izadje sa nekom prepisanom pricom od preko kod analize trzista ima neki skriveni razlog da tako prica ili je naprosto glup...
 

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #160 on: April 19, 2012, 09:06:08 am »
je li neko bio u Inđiji?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #161 on: April 19, 2012, 09:18:34 am »
danas u 15h je otvaranje

ili 'oćeš samo slike neke?

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #162 on: April 19, 2012, 09:20:14 am »

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #163 on: April 19, 2012, 09:22:24 am »
je li neko bio u Inđiji?

bio ja jednom, igrao se neki americki fudbal :)

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #164 on: April 19, 2012, 09:36:08 am »
koje ste krce, mislio sam da se ono govno otvorilo...

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #165 on: April 19, 2012, 09:41:00 am »

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #166 on: April 19, 2012, 02:38:54 pm »
bio ja jednom, igrao se neki americki fudbal :)
I ja, gledali smo istu tekmu.


Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #168 on: May 04, 2012, 09:15:16 pm »
PROPALA AKCIJA UKIDANJA PDV-A
Trgovci iskoristili gužvu i digli cene bebi-opreme

Dabogda svi pocrkali i izgoreli.  :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #169 on: May 04, 2012, 09:21:27 pm »
Ja nisam potpisao peticiju, a imao sam malu raspravu sa ljudima koji su bili na štandu. Kulturno sam im rekao da rade za tajkune i da samo hoće da prikriju poskupljenje koje sledi. Ja inače sve za decu nabavljam iz Bugarske, tako da me ne pogađa ovo podsticanje bele kuge.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #170 on: May 04, 2012, 10:39:22 pm »
PROPALA AKCIJA UKIDANJA PDV-A
Trgovci iskoristili gužvu i digli cene bebi-opreme

Dabogda svi pocrkali i izgoreli.  :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Izbori su za 2 dana...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #171 on: May 17, 2012, 10:45:40 am »
Stajo, citam da ce Grci napustiti evrozonu i da ce vratiti drahmu.
1. da li napustaju EU ili ih izbacuju?
2. sta ce se desiti sa evrom?
3. sta ce se desiti sa Grckom ekonomijom?
4. kako ce se placati ove godine na letovanju u Grckoj (idem na Lefkadu, pa me zbog toga zanima)?

Cenim da mozes da das odgovore na sva pitanja, a i ako ne mozes verovatno imas koga da pitas, za razliku od mene.  :)

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #172 on: May 17, 2012, 10:59:21 am »
Gledam, juce, nas vrli preCednik pustio u promet bazen 11. april.
Reko, fala Bogu nakon 20 i vise godina  :worthy:

Odfem ja danas da vidim koje su cene, kad bazen ne radi  :bigfunny: :bigfunny: :bigfunny:

Kako bre reko ne radi, kad ga je veliki vezir juce otvorio?
Kaze mi onaj dekica da nece biti pusten u rad jos barem 10-15 dana ... jbg izbori ...

Inace, cene su:

- dnevna karta 300 din
- sezonska (od 1. septembra do 15. juna, znaci svi mesecei osim pola juna, jula i avgusta) 30 tisucica.

Uzimam.
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #173 on: May 17, 2012, 11:00:44 am »
Stajo, citam da ce Grci napustiti evrozonu i da ce vratiti drahmu.
1. da li napustaju EU ili ih izbacuju?
2. sta ce se desiti sa evrom?
3. sta ce se desiti sa Grckom ekonomijom?
4. kako ce se placati ove godine na letovanju u Grckoj (idem na Lefkadu, pa me zbog toga zanima)?

Cenim da mozes da das odgovore na sva pitanja, a i ako ne mozes verovatno imas koga da pitas, za razliku od mene.  :)

I mene ovo zanima, samo sto ja idem na Krf. Hoce li  tamo biti Drahma platezno sredstvo_ :mr.green:

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: EndZone konzumerizam - Generalni topic
« Reply #174 on: May 17, 2012, 11:11:00 am »
Bojim se da lokalci nece uzeti evric kad mu pruzis...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род