Author Topic: Ukidanje pravila o 3 DEF  (Read 6173 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Ukidanje pravila o 3 DEF
« on: September 24, 2013, 08:55:02 pm »
Predlazem da se stavi na dnevni red rasprava o pravilu obavezna 3 defendera, koja bi mogla da izgubi smisao.


Tezimo principu neogranicenih rostera, i u tom smislu mi je potpuno besmisleno potpisivati LBs za po 10-15M. Ajd na stranu sto je besmisleno nego je i nepotrebno. Naime, mogu potpisati neka 3 slepca koja nemaju veze sa zivotom za 1M i zatim ih otpustiti u FA i potpisati kilo lajnova za manje pare. To mi se ne radi, ali je svakako snalazljiva opcija. Naravno, tu je i mogucnost uspostavljanja zabrane otpustanja potpisanih igraca dok traje FA period, ali bih nekako cenio neko bolje resenje.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Odg: Ukidanje pravila o 3 DEF
« Reply #1 on: September 24, 2013, 09:17:59 pm »
IDP salary floor?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Odg: Ukidanje pravila o 3 DEF
« Reply #2 on: September 24, 2013, 09:24:18 pm »
Pa mogli bi od 2015. recimo odvojiti salary cap za odbranu i napad, dalo bi novu dimenziju igri.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Odg: Ukidanje pravila o 3 DEF
« Reply #3 on: September 24, 2013, 09:42:27 pm »
Naravno, tu je i mogucnost uspostavljanja zabrane otpustanja potpisanih igraca dok traje FA period, ali bih nekako cenio neko bolje resenje.

to još niko nije koristio, jer nema poente, pare ostaju svakako zarobljene.

mada, jeste to pravilo besmisleno za IDP postalo.

prosto da treba otići u krajnost, ili ukinuti pare za IDP ili ih forsirati 1:1 u odnosu na napad.
verovatno je omiljeni najbliže realnosti, ali i to može biti problem, nidžge će istražiti sve scenarije pa ćemo videti ;)



Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Odg: Ukidanje pravila o 3 DEF
« Reply #4 on: September 24, 2013, 09:49:07 pm »
Pa mogli bi od 2015. recimo odvojiti salary cap za odbranu i napad, dalo bi novu dimenziju igri.

palo mi je i to na pamet.
ali šta god potencijalno menjali, možda je i 2015 preblizu.

bilo je i priče o odvajanju DBova na S i CB

Online Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Odg: Ukidanje pravila o 3 DEF
« Reply #5 on: September 25, 2013, 01:52:50 am »
ali šta god potencijalno menjali, možda je i 2015 preblizu.

Ja sam pak misljenja da treba promeniti vec od 2014  to radikalno, a to znaci potpuno ukinuti limit za def, a evo i zasto.


Limit za DEF je vestacki stvoren, jer dok smo imali limit 14 potpisa, niko normalan ne bi potpisivao nijednog defa (cast najjacim LBs) pa bi stvar malo izgubila smisao.

Sad kad se blizimo unlimited rosterima, situacija je potpuno obrunuta, i svako ozbiljan ce hteti da potpise sto vise DEF igraca, naravnom mahom preko FA. Da ne govorim koliko je situacija kod defova promenljiva (ja sam hteo da potpisem npr Daryla Washingtona na 5y kao najboljeg LBa prosle godine ali on budala bude suspendovan. Da ne pricam o Brandonu Grahamu, koga sam spremio da bude iznenadjenje za male pare, zbog njega je Fila cutovala Babina prosle sezone i bio je sasvim dobar DE pass rusher, i onda dodje novi rezim i sve promeni  a da se o tome malo tj nista ne zna, ja ga potpisem na 3y, i sva sreca na zadnji dan potpisa izadje vest na rotou da je prebacen na LB i to jos u drugi tim, i ja smanjim ugovor na 1y)


Takodje jedan od razloga uvodjenja limita za def jeste i sprecavanje stekovanja napada na ustrb odbrane, sto bi se lako nadoknadilo na draftu, sada to ne bi bilo moguce jer na draftu nista od kvalitetnih LBs nece ni ostati.


Sve ovo pricam, zato sto sam 100% siguran da je limit za def izgubio smisao, a u isto vreme mi je glupo da izvrdam pravila potpisujuci neke slepce na 1y za 1M, ali cu to na kraju ipak uraditi pre nego li da moram da potpisujem 3 u izboru od ukupno 7 moja defendera za 30 ili vise miliona.

Online Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Odg: Ukidanje pravila o 3 DEF
« Reply #6 on: September 25, 2013, 02:00:21 am »
Ili skracena verzija onoga sto sam hteo da kazem, situacija u kojoj nema limita za potpisivanje defa:

NEKAD (max 14) - svi bi se trudili da potpisu sto vise napada, tj ako moze svih 14 kvalitetnih


2014 (max 20) - svi ce se trudli da potpisu sto vise kvalitetnih LBs, po mogucstvu kompletnu liniju tj 4 igraca


Ubuduce (unlimited) - svako ce se u nekom trenutku potruditi da uzme najbolje i na pozicji DE i DB




Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Odg: Ukidanje pravila o 3 DEF
« Reply #7 on: September 25, 2013, 03:33:58 am »
odavno se ovako nisam ismejao  :rofl:




Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Ukidanje pravila o 3 DEF
« Reply #8 on: October 30, 2013, 09:15:23 am »
osim što je omiljenom smešno, ništa konkretnije niste imali da kažete.

u stvari, najbolji način da se izbegne potpisivanje "slepaca" na 1y za 1$ je da se uvede zabrana potpisivanja "slepaca" na 1y za 1$. ako neko zna kako to definisati ;)
npr. ja sam pre tri godine potpisao thomasa davisa koji je propustio dve sezone zbog povreda, za minimalac.
takođe, znalo se da će presedeti još jednu, i po tome sam ja svesno izvrdao pravila, kako pablo to definiše. iako očigledno to nije zabranjeno. ipak, nisam uzeo nekog tek tako, već kvalitetnog igrača koji je optimista da će zaigrati ponovo i to vrhunski. i "rizik" se isplatio sad imam igrača koji mi donosi skoro 9 poena nedeljno, a ne košta ništa.

e sad, činjenica je da je pravilo 3 def postalo više formalnost, ali se pokazalo u praksi da sa povećanjem rostera većina ionako uzima i više od te trojice. baš iz razloga koje pablo navodi kao svoj argument: šta ako posle ne bude kasvetnih defova?

ja odavno imam utisak, još iz perioda 2+1 ili pre, da pablo prosto ne želi da plati za D, bez obzira na sve pogodnosti, tj. poene na koje može sigurno računati.

ko ima viška mesta, slobodno neka potpiše i 3 penzionera ako želi i AKO SME da izbaci ove skuplje. što je ključno ovde.
Quote from: pablo
ali cu to na kraju ipak uraditi pre nego li da moram da potpisujem 3 u izboru od ukupno 7 moja defendera za 30 ili vise miliona.
10$ po kvalitetnom D je sića, prema onome šta ti mogu doneti. a pošto tržište postaje malo, ako ih šutneš mogu biti i skuplji na FA, ako uopšte uspeš da ih vratiš.

što se tiče DB i DL koje kažeš da će svi želeti da uzimaju kvalitetne (nemam pojma otkud ti to da neće ići na kvantitet npr.) izgleda neće doći skoro jurnjava za njima na FA ili u ranim rundama.
evo letos sam ja licitirao za najbolja 2 DB i jednog DL, i iznenadio se kad niko nije ni pogledao i uzeh ih upola cene bukvalno. doduše, ispalili su me povredama, ali možda ih potpišem još jeftinije za sledeći sezonu.

ne znam ni što sam ovoliko pisao, kad nisam napisao ništa što se ne zna inače...
još sam nešto hteo, sreća pa sam zaboravio usput :D



Online Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Ukidanje pravila o 3 DEF
« Reply #9 on: October 30, 2013, 02:02:50 pm »
ko ima viška mesta, slobodno neka potpiše i 3 penzionera ako želi i AKO SME da izbaci ove skuplje.

Ok, ovo me je zanimalo.