Author Topic: Auto-Moto svet  (Read 107626 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #245 on: June 22, 2013, 01:49:26 pm »
 :hof:

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #247 on: November 09, 2013, 01:07:07 am »
Ima li ko od vas kakva iskustva sa kupovinom automobila  na auto-placevima u Srbiji ?
Kakva je tu prica ?

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #248 on: November 09, 2013, 01:19:30 am »
Placevi funkcionisu tako sto preprodavac ode i kupi po Italiji uglavnom, a i drugim zemljama, najgore, najodbacenije krseve po neverovatno smesnim ciframa, jer njima tamo, cak i u siromasnijim zemljama, nikako ne odgovara da popravljaju te svoje krseve jer je radni sat 5 puta skuplji nego kod nas npr. Pa stoga kostaju smesno malo. Ti se automobili onda u Srbiji krpe, bukvalno krpe, sa cim se stigne, naravno za sto manje pare, a to nije problem, kod nas i dobri majstori rade za male pare, vlasnik placa ili ima svoje ljude ili dogovor sa nekom radnjom, sto mu dodje na isto. Bitno je da se ne vidi i ne cuje, bar ne preterano. Ukratko, tesko je naci vecu macku u dzaku nego otici na plac.

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #249 on: November 09, 2013, 01:41:49 am »
Zasto su onda auta na placevima ista u smislu cene kao sto ih prodaju fizicka lica, koja su doduse u vecini slucajeva i sami dovezli auto u prethodnih godinu dana.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #250 on: November 09, 2013, 01:54:02 am »
Pa objasni mi ko bi ti kupio auto , tvoj auto, koji ti(recimo) odrzavas i ima pravih 130 000 (to je cifra za SVE  polovnjake :lol: ), za 5000 evra kad ima to 'isto' za 3000. Postavicu i ja tebi kontra pitanje: zasto su cene auta u Evropi iste kao kod nas ? Kako je to teoretski moguce kad kod njih nov auto kosta ~2000 evra manje, kupuje se na beskamatni kredit i kosta mnogo vise da se odrzava(nego kod nas) i iz ta tri razloga brze i gubi na ceni.

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #251 on: November 09, 2013, 03:03:50 am »
Znas kako, generalno gledano ti si u pravu. Postavlja se pitanje sta raditi. Jedina opcija jeste da vodis svog majstora da pregleda auto pre kupovine ili da dovezes auto kod majstora da ti izracuna koliko moras da ulozis da ga sredis kada ga kupis.


Moje iskustvo od prosle godine: hteo sam da kupim alfu156, 2002 godiste i na kraju sam nasao, odgovarajuci auto, iako je matorac koji ga je prodavao bio namazanko klasicni, bilo me bas briga jer je auto bio najbolji u ponudi. Nakon probne voznje ja sam bio zadovoljan ali sam naravno hteo da ga odvedem do majstora pre kupovine, na sta je on pristao bez pogovora. Ja sam mislio da je to samo formalnost i poneo 3.000E da odemo posle da zavrsimo papire i da jednostavno kupim auto. Medjutim nakon pregleda, on je nasao gomilu nekih sitnica koje treba zameniti/popraviti i da sve to kosta 1.000E. Otvoreno mi je rekao da je to cena ako hocu da mi auto bude tip-top i da nakon toga on garantuje da mogu komotno da odem do Spanije i nazad bez ikakvih problema. Isto mi je rekao da jedino moram da uradim veliki servis (ne mora ni to ali je pozeljno) a posle da se krpim kako stignem. Ja to nisam hteo, pogotovo sto sam morao da uzmem i 2 zimske gume - 200E plus registracija i prenos vlasnistva - 300E, sto znaci da bi na auto od 3.000 dodao jos 1.500 kako bih imao full sredjen auto spreman za zimu. Na kraju sam odustao od kupovine.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #252 on: November 09, 2013, 04:35:24 am »
Pa da, naravno, treba oterati auto da ga pregleda majstor, pardon, Buda :D, i onda bar znas na cemu si. Kod nas su 90% krsevi, treba naci nekog od onih 10% mucenika sto ne umeju da lazu i mazu a trziste im diktira da prodaju za istu cenu kao i svi ostali. Problem je, nije lako. Ali ti placevi...to je drama. Kao neko ko je cesto stajao s druge strane, od onih sto sredjuju za placeve preko onih sto kupe UNISTEN ali UNISTEN, zguzvan auto pa ga upicane i prodaju, presuda je da je jako zajebano naci nesto pismeno. A obicno te mucenike s casama od kola opet pronadju ti preprodavci, sou. :D Alfu od 10 godina tesko da ces naci u super stanju, ali ta od +1000 evra je bas losa. I da, iskljucivo 1.9 JTD juri. Koliko god se sve ostalo raspadalo oko njega, taj jtd je neverovatan.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #253 on: November 09, 2013, 08:05:01 am »
Bilo koji kasvetan auto prodavci ne izvoze na plac, već ih prodaju poznanicima. Znam iz prve ruke. Sve ostalo je lutrija.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #254 on: November 09, 2013, 09:21:40 am »
Znam vlasnike 2 auto placa u KGu, i ovo sto SBK kaze je jedina tacna stvar, iole kasavetan auto nece videti auto plac, a kakvi krsevi sve nadju mesto na placu i kako se uvale ljudima to je cudo, licno sam video neke krseve koji su posle "sminkanja" izgledali kao da ih je "vozila nemacka penzionerka koja je njima isla  samo 1 nedeljno na pijac , i kad ide da cuva svoje unuke" .
Generalno vodis nekog ko se razume u kola/majstora sa tobom, obavezna aut.dijagnostika, i onda cenjkanje do realne cene sa popravkama.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #255 on: November 09, 2013, 10:46:32 am »
Ukoliko vam neko kaže da je kilometraža povećana zbog uvoza, ne mora da znači da vas laže. Takvi su automobili u principu u dobrom stanju, ali imaju i veću cenu od prosečne. Obično ga neko uveze za sebe, pa odustane posle mesec-dva, ili mu trebaju pare, ili mu se auto ne dopadne. Video sam par takvih automobila i mislim da vrede da se uzmu u razmatranje prilikom kupovine. Naravno, dobar majstor pri ruci je obavezan. Na kraju, ni najbolji majstor ne može da vidi na prvu loptu neki problem koji se javlja s vremena na vreme, zbog koga se auto i prodaje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #256 on: November 09, 2013, 10:53:29 am »
Iskustva sa zimskim gumama? Ja imao ranije Tigar Wintera i lepo su se pokazale. Cujem dobre stvari i za Kleberove gume. Treba da kupim set od 4 komada, pa da pitam i vas forumase za misljenje :)
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #257 on: November 09, 2013, 11:17:46 am »
Ako ne prelaziš mnogo i nisi zahtevan, tigar wintera.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #258 on: November 09, 2013, 02:02:35 pm »
Ako ne prelaziš mnogo i nisi zahtevan, tigar wintera.

Deder objasni kakarkeristiku licnosti "zahtevnost" u automobilskom smislu, i njenoj povezanosti za izborom zimskih guma. Mnogo me zanima.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #259 on: November 09, 2013, 02:15:20 pm »
Deder objasni kakarkeristiku licnosti "zahtevnost" u automobilskom smislu, i njenoj povezanosti za izborom zimskih guma. Mnogo me zanima.
Agresivna sportska vožnja po snegu. Nije ti dovoljno zahtevno?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #260 on: November 09, 2013, 02:19:45 pm »
Agresivna sportska vožnja po snegu. Nije ti dovoljno zahtevno?

Aha. Vidi se da si strucan pa me zanima koje gume ti preporucejs za agresivnu sportsku voznju po snegu, prema tvom bogatom iskustvu, znanju i razumevanju?

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #261 on: November 09, 2013, 03:17:33 pm »
Aha. Vidi se da si strucan pa me zanima koje gume ti preporucejs za agresivnu sportsku voznju po snegu, prema tvom bogatom iskustvu, znanju i razumevanju?
Goodyear ultragrip 8.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #262 on: November 09, 2013, 03:23:07 pm »
Goodyear ultragrip 8.
Znaci zajebo' sam se , jer nemam nameru da vozim reli po snegu.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #263 on: November 09, 2013, 03:50:09 pm »
Znaci zajebo' sam se , jer nemam nameru da vozim reli po snegu.
Nisi se zajebo. Guma je odlična, fina i za normalnu vožnju. Bolja je od wintere i udobnija. Pitanje je bilo da li je wintera dobra, ja sam rekao iz ličnog iskustva, kao i iz iskustva prijatelja i poznanika da je dobra. Vozio sam ultragrip 7, tako da pretpostavljam da je i osmica veoma slična.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #264 on: November 09, 2013, 04:12:37 pm »
Taj goodyear je potpuno neverovatan na kocenju, nisam verovao da moze da se ostvari takav grip bez velikih spajkova. Inace svaka zimska ce da sljaka za normalne potrebe prosecnog coveka, nisam cuo da se iko zajebao sa savom eskimo recimo.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #265 on: November 09, 2013, 04:20:06 pm »
Zaravo plan je bio da se uzmu Good year, ali nisu bile pa sam uzeo Michelin , jer imam vec 2 zimske Michelin.

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #266 on: November 09, 2013, 06:21:08 pm »
Nisi se zajebo. Guma je odlična, fina i za normalnu vožnju. Bolja je od wintere i udobnija. Pitanje je bilo da li je wintera dobra, ja sam rekao iz ličnog iskustva, kao i iz iskustva prijatelja i poznanika da je dobra. Vozio sam ultragrip 7, tako da pretpostavljam da je i osmica veoma slična.


Ovaj nas zajebava zestoko.


Da mi je da imam para pa da napravim test sa 100 random ljudi, i oko 5 najjacih marki guma, da vidimo dal osecaju razliku u "udobnosti guma" 

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #267 on: November 09, 2013, 06:56:10 pm »
Placevi funkcionisu tako sto preprodavac ode i kupi po Italiji uglavnom, a i drugim zemljama, najgore, najodbacenije krseve po neverovatno smesnim ciframa, jer njima tamo, cak i u siromasnijim zemljama, nikako ne odgovara da popravljaju te svoje krseve jer je radni sat 5 puta skuplji nego kod nas npr. Pa stoga kostaju smesno malo. Ti se automobili onda u Srbiji krpe, bukvalno krpe, sa cim se stigne, naravno za sto manje pare, a to nije problem, kod nas i dobri majstori rade za male pare, vlasnik placa ili ima svoje ljude ili dogovor sa nekom radnjom, sto mu dodje na isto. Bitno je da se ne vidi i ne cuje, bar ne preterano. Ukratko, tesko je naci vecu macku u dzaku nego otici na plac.

I pretpostavljao sam da je ta prica u pitanju.
Al ne kapiram, pola ovih automobila koje vidimo na ulici su dosli sa takvih placeva, i to sve lepo sljaka. Uglavnom.
Bez dijagnostike ne vredi ici u razgledanje automobila.
A to ce da kostaaaaa.
Mada, bolje i majstora da platis, nego da pljunes 3000-4000 ojra, a posle se hvatas za glavu.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #268 on: November 09, 2013, 07:20:17 pm »
ja sam imao sreće sa tom lutrijom, jedini pravi trošak sam imao za gume, jer su prilikom kupovine (proleće) bile očigledno na izdisaju i sve 4 različite marke/šare. izvozao sam ih do zime, pa uzeo zimske.
čak ni akumulator nisam menjao iako su mi svi rekli da to obavezno uradim čim kupim. evo ima godina ipo od kupovine. da ne pomisli neko da sam uzeo nov auto, 2002 je u pitanju. meni jeste i više od toga jer je stari bio '84.
dobro, obavio sam veliki servis, ali to je sića. znam neke kojima je motor riknjavao ubrzo.
ipak, najviše sam se iznenadio činjenicom da je u gepeku na svom mestu bio i rezervni točak, pripadajući alat i sl.
to nisam video ni na jednom, a bar pola godine sam obilazio placeve i oglase.

i kad već pomenuh da sam uzeo zimske, da kažem pablu da sam osetio razliku u udobnosti sad kad sam ih vratio pre neki dan. OK, u pitanju su letnja vs. zimska, i nisu ni dimenzije iste, ali razlika se oseti, pogotovo na našim rupama.
Pirelli je u pitanju, carving edge ili tako nešto. trebalo bi da je za prilično extremnu vožnju i uslove, što me uopšte ne interesuje, ali glupo mi bilo da je ne uzmem na akciji. sa sve čeličnim 14'' felnama su bile jeftinije nego Sava/Barum koje bi pasovale na postojeće aluminijumske 15''.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #269 on: November 09, 2013, 08:05:21 pm »
Uzeo si golfa ili škodu fabiu :D?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #270 on: November 09, 2013, 08:51:31 pm »
jok. Fiestu, piše negde na forumu

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #271 on: November 09, 2013, 08:55:47 pm »
Ako ne prelaziš mnogo i nisi zahtevan, tigar wintera.
ja sam za iste maltene pare uzeo 4 komada hankook zimske gume u dimenziji 205x50xr16 i mislim da se nisam zeznuo.Bolje su sigurno od Tigra za te pare

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #272 on: November 09, 2013, 09:08:48 pm »
jok. Fiestu, piše negde na forumu
Ford je zakon.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #273 on: November 09, 2013, 09:11:52 pm »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #274 on: November 09, 2013, 09:43:14 pm »
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #275 on: November 09, 2013, 09:48:55 pm »
Prijatno sam iznenadjen, mada Nemci to kad naprave nema greske.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #276 on: November 09, 2013, 10:09:19 pm »
Prijatno sam iznenadjen, mada Nemci to kad naprave nema greske.


Nejde brze...

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #277 on: November 12, 2013, 09:03:25 am »
Iskustva sa zimskim gumama? Ja imao ranije Tigar Wintera i lepo su se pokazale. Cujem dobre stvari i za Kleberove gume. Treba da kupim set od 4 komada, pa da pitam i vas forumase za misljenje :)
Ja imam nokian w+, jesu malo skuplje od ostalih ali sam prezadovoljan. Koliko sam uspeo da saznam, dugotrajnije su od drugih pa ta razlika u ceni postane manje bitna...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #278 on: November 12, 2013, 07:19:48 pm »
Koji su kriterijumi koje treba da gledam kod izbora navigacije za auto?

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #279 on: November 12, 2013, 08:01:57 pm »
Koji su kriterijumi koje treba da gledam kod izbora navigacije za auto?
Smartfon veličine 4 inča i ništa više.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.