Author Topic: Auto-Moto svet  (Read 107612 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #175 on: August 17, 2012, 04:09:37 pm »
Petnaest miliona, da budemo tačni... ono što je najgore, ja sam za to čuo iz više pouzdanih izvora. A znam da je i urednik jedne rubrike u Politici, kada je intervjuisao Risbo-a, pitao za to. Epilog? Uskoro više nije bio urednik te rubrike, a i ni jedne druge u Politici...
Trebalo je onda samo da pogledaš izveštaj sa ostavinskog ročišta, ili neki drugi zvanični dokument. Pouzdanih izvora kolko oćeš, pogotovo kad se neko blati, ili igra kladionica. Ne glasam na izborima niti sam simpatizer žutih (izvinjavam se za off), ali ne dozvoljavam da mi neki tamo polupismeni radikali svoijm lažima formiraju mišljenje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #176 on: August 27, 2012, 07:57:56 pm »
Najbrži automobili srpske policije: U poteru sa 280 na sat

Presretači „micubiši lanser evolušn”, „audi A6 3. TFSI kvatro” i BMW iz serije 5, 530 DX drajv tri su najmoćnija automobila u voznom parku MUP-a Srbije. Zadatak ovih četvorotočkaša je da na najprometnijim putevima zaustavljaju vozače i kažnjavaju ih za saobraćajne prekršaje, prvenstveno za bahatu vožnju.



Ove moćne mašine, koje su jedne od najvećih punioca republičkog budžeta, u rangu su sa presretačima koje imaju susedne ali i evropske zemlje. Evropski policajci bahate vozače presreću u „jaguarima”, „poršeima”, „lambordžinijima” i „bugatijima”. Nedavno su Rumuni policijsku flotu dopunili „jaguarom XFR”, koji brzinu od sto kilometara na čas razvija za 4,9 sekundi.

- Najmoćnija vozila nabavili smo prošle i ove godine. Prošlog septembra smo se pojačali s automobilom „micubiši lanser evolušn”, a ove godine sa „“audijem A6 3. TFSI kvatro” i BMW iz serije 5, 530 DX drajv - kaže za „Blic” general Dragiša Simić, načelnik Uprave saobraćajne policije MUP-a Srbije.

Najbrži automobil srpske policije je „audi A6“, koji može da razvije brzinu i do 280 kilometara na čas.

Simić objašnjava da su za zaustavljanje i kažnjavanje vozača koji divljaju na srpskim putevima potrebni startni automobili koji u kratkom roku za samo pet, šest sekundi mogu da dobiju ubrzanje do sto kilometara na čas.

- Vozači koji divljaju, voze 150 ili više kilometara na sat, i to u automobilima sa velikom kubikažom. Mi moramo da pratimo trendove, a svesni smo i toga da samo brzim automobilom možeš zaustaviti brzo vozilo, a posle toga i kazniti vozača. Sankcionisanjem ovakve vožnje i te kako povećavamo bezbednost na putevima - navodi general Simić.

Naš sagovornik dodaje da je presretačima manji vek trajanja u odnosu na ostale automobile iz voznog parka MUP-a, jer su stalno angažovani.

- Među presretačima su i automobili koje je od osumnjičenih za razna krivična dela oduzela Uprava za oduzimanje nelegalno stečene imovine. I to su veoma brza i jaka vozila. Shvatili smo da je najisplativije ta vozila angažovati kao presretače jer ako su na parkingu samo je država na trošku jer mora da plaća njihovo održavanje. Ovako ona pune republički budžet jer zaustavljaju bahate vozače koji plaćaju velike kazne - objašnjava general Simić.


Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #177 on: August 27, 2012, 08:02:40 pm »
Mitsu je Evo 10 a i bmw je novi, slike u clanku su ozbiljan promasaj.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #178 on: August 27, 2012, 08:27:05 pm »
250 km/h malsimalna brzina, može do 280 :palm: Odmah zatim, 245 km/h maksimalna brzina, može i do 260 :palm: :palm:
Elem, automobili su zverine. Naravno, dijamant mi se najviše sviđa.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #179 on: August 31, 2012, 07:57:02 pm »
Iznenađenje iz Moskve: Lada XRAY



Dolazak Steva Mattina u kompaniju AvtoVAZ, rezultirao je prvim atraktivnim primerkom automobila. Zvezda međunarodnog sajma automobila u Moskvi, sigurno će biti Lada XRAY, koncept crossover modela, koji danas prvlači veliku pažnju javnosti.



Za izgled automobila je zadužen novi šef dizajna u kompaniji AvtoVAZ, Steve Mattin, koji je preko sedamnaest godina radio za Mercedes-Benz, a u periodu od 2005. do 2009. godine je bio šef za dizajn u kompaniji Volvo. Do 2011. godine, Mattin je radio kao nezavisni konsultant, a od prošle godine radi za rusku kompaniju.
Lada XRAY najavljuje, u kojem smeru će se kretati dizajn ove ruske marke. Lada XRAY je koncept, koji prethodi serijskom automobilu, a koji bi mogao biti moderan naslednik Lade Nive. Koliko će elemenata postati deo serijskog automobila, ostaje nam da vidimo, ali prednja maska u obliku slova X, mogla bi postati zaštitni znak budućih modela ove ruske marke, a po ovom rešenju je koncept i dobio ime.



Nezvanični izvori tvde, da će prva serijska Lada, sa dizajnerskim rešenjima preuzetim od koncepta XRAY, biti predstavljena 2015. godine, kada bi mogla početi i serijska proizvodnja.










Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #180 on: August 31, 2012, 08:41:57 pm »
i cena je sigurno kao sto kosta recimo neki novi vw ? fuch that, ill chose vw then...

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #181 on: September 01, 2012, 05:17:31 pm »
MOže da košta koliko oće, to je lada. Zaobići u šrokom luku.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #182 on: September 01, 2012, 06:08:10 pm »
MOže da košta koliko oće, to je lada. Zaobići u šrokom luku.
Tako su nekada govorili i za Skodu.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #183 on: September 01, 2012, 06:12:30 pm »
Tako su nekada govorili i za Skodu.
... i onda ih je kupio Volkswagen.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #184 on: September 06, 2012, 12:07:53 am »
Volkswagen Golf sedme generacije   



Sedma generacija Volkswagen Golfa predstavljena je on-line u Berlinu 4. septembra. Golf stoji na novoj modularnoj platformi MQB sa motorom postavljenim napred, ali sa prednjom osovinom pomerenom 43 milimetra napred. Karoserija je delo tima pod vođstvom Klausa Bischoffa, ali je izgled automobila pod jasnim uticajem slavnog Waltera de Silve.



Iako Volkswagen nije otkrio sve informacije o tehnici, poznato je da će novi Golf pokretati serija turbo 4-cilindarskih motora. Benzinski TSI motori razvijaju maksimalnu snagu od 63 do 110 kW, a turbodizeli sa legendarnom oznakom TDI, razvijaju od 66 do 140 kW.
 


Golf je generacijski "smršao" oko 100 kilograma. Prosečna potrošnja je smanjena za 23 % kod verzije koju pogoni benzinski turbo motor sa sistemom za automatsko isključivanje cilindara (140 KS). Ovaj motor troši samo 4,8 litara benzina na 100 pređenih kilometara, tvrdi proizvođač. Najdostupniji turbodizel troši svega 3,8 l/100 km, a najštedljiviji BlueMotion 3,2 l/100 km, a emituje 85 grama CO2 po pređenom kilometru. Sve verzije u osnovnoj opremi imaju sistem start-stop i kočioni sistem sa sistemom regeneracije energije kočenja.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #185 on: September 06, 2012, 01:06:48 am »
sad mogu na miru da kupim peticu ;z

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #186 on: September 06, 2012, 01:31:55 am »
Jbt kakav flash, kakav deja vu:

Jes da je staro dva dana, ali vredi spomenuti.

Volkswagen danas počeo proizvodnju modela Golf VII

Danas, 6. avgusta 2012. godine, kompanija Volfkswagen je u svom glavnom proizvodnom pogonu u Wolsburgu počela proizvodnju sedme generacije modela Golf. S obzirom na tronedeljne odmore, Volkswagen je bio primoran da uvede dodatne radne smene za proizvodnju Golfa "sedmice".



Pored fabričkih pogona u Wolfsburgu, novi VW Golf će se proizvoditi i u Zwickau. Obe fabrike su specijalno prilagođene za nove proizvodne procese za proizvodnju automobila sa novom modularnom platformom MQB. VW Golf sedme generacije biće drugi serijski automobil iz VW grupe, koji će koristiti MQB platformu. Prvi je bio Audi A3 treće generacije, a nakon Golfa, to će biti nova generacija modela Škoda Octavia, koja će početi da se proizvodi u septembru mesecu.

Polovinom septembra meseca, Volkswagen će organizovati školovanje svojih prodavaca i servisera za novi Golf. U Evropi će ovaj model početi da se prodaje u novembru mesecu ove godine. Nemački dnevnik Wolfsburger Allgemeine Zeitung objavio je informaciju, prema kojoj će svetska premijera sedme generacije modela Volkswagen Golf, biti održana na Novoj narodnoj galeriji u Berlinu (Berlin’s Neue Nationalgalerie), koja se održava 4. septembra ove godine.

jedva čekam da izadje golf 7 da kupim golf 5
;z

 :ohmy:

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #187 on: September 06, 2012, 09:10:17 am »
dvojka je zakon, sve ostalo su pokusaji  :A


Nejde brze...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #188 on: September 06, 2012, 12:31:21 pm »
I to verzija iz TAS-a. :A

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #189 on: September 06, 2012, 01:22:28 pm »
dvojka je zakon, sve ostalo su pokusaji  :facts:


fixed.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #190 on: September 06, 2012, 01:40:38 pm »
vozio sam dve nedelje ovakvu gti dvojku,pre nekih 12-13 god....kakva zver je to tad bila  :w
drugar otisao na more i ostavio mi je na cuvanje   :zvizdanje:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #191 on: May 03, 2013, 10:53:59 am »
Na sjajnom srpskom trzistu polovnih automobila, sta tacno oznacava termin "ozbiljan kupac" koji je bitan faktor u odredjivanju konacne cene, posto "ozbiljni prodavaci" nikad ne stave fiksnu cenu vec vecu cekajuci ozbiljnog kupca. Nikako ne mogu da vidim logiku koja stoji iza cele price.

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #192 on: May 03, 2013, 11:25:03 am »
o tome moze da se raspravlja i raspravlja... Pokazi pare kazi svoju zadnju cenu,a ovaj drugi ce se u tome pronaci ili nece... To je za mene ozbiljan kupac  ;)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #193 on: May 03, 2013, 11:43:20 am »
o tome moze da se raspravlja i raspravlja... Pokazi pare kazi svoju zadnju cenu,a ovaj drugi ce se u tome pronaci ili nece... To je za mene ozbiljan kupac  ;)

Vidi, trziste je preplavljeno, ponuda veca od traznje, ima gomila marki, u okviru kojih ima gomila modela, u okviru kojih ima gomila razlicitosti od boje, godista, goriva itd, itd sto ce reci da cim sam iz te gomile izabrao bas taj model bas tog vlasnika, samo to me cini ozbiljnim, ne?



Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #194 on: May 03, 2013, 12:09:14 pm »
Pablo, postoje besposleni ljudi koji ubijaju vreme cenjkajući se za stvari koje ih ne interesuju i nemaju nameru da ih kupuju.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #195 on: May 03, 2013, 12:19:07 pm »
Pablo, postoje besposleni ljudi koji ubijaju vreme cenjkajući se za stvari koje ih ne interesuju i nemaju nameru da ih kupuju.

Pa upravo zato treba staviti fiksnu cenu i to je to.


EDIT: ovako te prosto mami da zoves i da se cenkas, kontraefekat.
« Last Edit: May 03, 2013, 12:21:47 pm by Pablo »

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #196 on: May 03, 2013, 12:27:18 pm »
Ovako to ide: Cena auta 4000E, nije fiksna, cena vidno prenaduvana. Zoves da pitas koja je kocacna cena, on te pita jesi ozbiljan kupac. Pa teraj se bre u picku materinu, ocu da znam koja je tacna cena auta da bih ga uopste uzimao u razmatranje. Cu ozbiljan kupac vidim samo sliku i nista vise. Idiotizam koji je kao virus rasirio na sve prodavce koji onda po automatizmu postupaju.

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #197 on: May 03, 2013, 10:09:13 pm »
Ja te razumem potpuno,kupovao sam auto 5 meseci,zvao sam i kuru i murtu...sve kreten do kretena!
Mada ljudi vole da se cenkaju i ko pobedi  :cackalica:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Automobili
« Reply #198 on: May 03, 2013, 10:45:40 pm »

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #199 on: May 06, 2013, 02:42:56 am »
Moja logika je da je cena fiksna i jasna dok ne odes licno da pogledas, onda moze da krene ubijanje cene itd. Ako je vlasnik dovoljno ljubazan da ti vec naglasi da ce ti spustiti ako kupujes, a onda to i iskoristis.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #200 on: May 27, 2013, 10:59:02 pm »
Opel Mokka ili Peugeot 2008? Sta misle forumski poznavaoci automobila?  :dipl:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #201 on: May 27, 2013, 11:11:29 pm »
Pežo i Opel su nebo i zemlja. Nikad ne bih ni razmišljao na tu temu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #202 on: May 27, 2013, 11:32:57 pm »
jes' čudno da foldi ima dilemu između FRA i GER

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #203 on: May 28, 2013, 06:49:16 pm »
Pežo i Opel su nebo i zemlja. Nikad ne bih ni razmišljao na tu temu.

U korist Opela pretpostavljam?

jes' čudno da foldi ima dilemu između FRA i GER

I meni cudno :D

“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #204 on: May 28, 2013, 08:54:17 pm »
Švabo je Švabo, jebo ga ti...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #205 on: May 28, 2013, 09:05:20 pm »
Pežo mi je na skali marki automobila dosta iznad opela, na to sam mislio. Ako auto dobro održavaš, trajaće i jedan i drugi dugo. Sam oceni cenu i kvalitet kada ih gledaš, pa odluči.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #206 on: May 28, 2013, 09:10:30 pm »
Wir leben autos.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #207 on: May 28, 2013, 09:10:47 pm »
Gledam po netu, vise hvale 2008 nego Mokku. Ali i jedan i drugi deluju dobro.
Treba videti cenu i probati kada oba budu kod nas u ponudi.

Slicni automobili, SUV sve popularniji. Tu je i Renault Captur.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #208 on: May 28, 2013, 09:14:41 pm »
Zaobiđi jbni Opel...!!!11  :facts:

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Automobili
« Reply #209 on: May 29, 2013, 10:31:23 am »
+1 za Peugeot