Author Topic: Forumski vodič kroz superheroje  (Read 12275 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Forumski vodič kroz superheroje
« Reply #35 on: August 26, 2013, 11:36:28 pm »


Evo onda ovako :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Forumski vodič kroz superheroje
« Reply #36 on: August 26, 2013, 11:47:46 pm »
Hajte molim vas, kakav je to superheroj koji nosi gace preko pantalona

betmen nema nikakve supermoci za razliku od supermena, moze da prebije bilo koga, dok supermen bez svojih moci je niko i nista, betmen ima daleko bolji kostim sa fensi gadzetima, da ne pricamo kolika je razlika u kvalitetu filmova u odnosu na supermena.

Betmen zna dziu dzicu ! :cool:

Nejde brze...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Forumski vodič kroz superheroje
« Reply #37 on: August 26, 2013, 11:51:34 pm »

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Forumski vodič kroz superheroje
« Reply #38 on: August 27, 2013, 12:02:41 am »
Hajte molim vas, kakav je to superheroj koji nosi gace preko pantalona

Heh  to je ona stara fora: U šta su se kladili Čak Noris i Supermen kad su obarali ruke? Ko izgubi, nosi gaće preko pantalona!
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Forumski vodič kroz superheroje
« Reply #39 on: August 27, 2013, 12:13:03 am »

Nejde brze...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Forumski vodič kroz superheroje
« Reply #40 on: August 27, 2013, 08:16:46 am »

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Forumski vodič kroz superheroje
« Reply #41 on: August 27, 2013, 08:35:19 am »
Najveća fora je što Superman kao takav nije jedinstven (ovo zbog Poluxa jer je napisao da je rođen sa moćima. Cela rasa je rođena sa tim moćima ali gravitaciona sila je toliko jaka na Kriptonu da one ne mogu da isplivaju na površinu). To je bila prvobitna zamisao. Kasnije je promenjena priča, pa se od 1960-ih izloženost žutom Suncu (za razliku od crvenog koje obasjava Kripton) navodi kao izvor njegovih moći ali i dalje ostaje teza da svi Kriptonci poseduju moći. Dakle, da su Kriptonci preživeli i došli na Zemlju imali bi iste moći kao Supermen.

S druge strane, tu je Betmen - čovek od krvi i mesa, bez ikakvih moći, sa svojim bipolarnim poremećajem i strahovima koji je i pored svih tih problema iskoristio svoje bogatstvo zarad višeg cilja. I mislim da ga upravo to činim herojem - običan čovek pritisnut svojim problemima se bori svakodnevno za, ako ne bolji Svet onda svoje okruženje. I zbog toga ga ljudi toliko vole i lako se identifikuju sa njim, jer se svako od nas u okviru svojih mogućnosti i zanimanja bori za to isto.
Životne pozadine ostalih superheroja mi u odnosu na Betmenovu izgledaju infantilno. Dalje, sviđa mi se što su većina Betmenovih protivnika takođe obični ljudi.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Forumski vodič kroz superheroje
« Reply #42 on: August 27, 2013, 10:12:26 am »
Tu je i Green Lantern, za kog nikako da naprave normalan film. Valjda ce drugi deo bolje da osmisle, posto im je jasno da je prvi bio los. GL bi mogao da se nosi sa Supermenom, jer je i on overpower-ovan (a mene to generalno smara, tolika moc i gluposti tog tipa). Meni lik gubi na vaznosti, jer ih sada ima vec poprilicno, da je samo jedan, bilo bi donekle bolje, ovako je tu Hal Jordan, Kyle Rayner, Guy Gardner, John Stewart, a i sad su dodali  nekog arapina valjda. Bolje da su svakog rasporedili u druge ekipe poput Red Lantern-a i ostalih, mada kod Red ima i neki covek sad.

Betmen definitivno jeste najzanimljiviji, tj ta njegova grana, gde su svi bivsi Robini, Batgirl, Catwoman i ostali. Betmen, mene bar, malo smara zbog toga sto je uvek mracan, nekako mi je suvise negativan kada prica i nikako da predje preko toga da su mu pre pola veka umrli roditelji. Ali, Dick Grayson i Jason Todd, pa i Tim Drake, oni svi imaju zanimljive price, a isto nemaju super moci.

Flash mi je bio gotivan jos kao klincu, zbog serije koju je Zokisha valjda okacio na temi. Iako ime super moci, nije preterano kao u slucaju Supermena. Kada dodje do te mere, onda gubi svaki smisao.

Ima i ovaj novi lik sto je DC krenuo da radi, Talon, koji opet izlazi iz jednog arch-a Betmena, koji mi je zanimljiv, i tako jos po neki lik. Doduse, to je sve samo DC, posto do sad niko nije spomenuo nekog Marvelovog lika. :)

Ali se zato ubacuju likovi iz mange. :D

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Forumski vodič kroz superheroje
« Reply #43 on: August 27, 2013, 11:45:28 am »
http://en.wikipedia.org/wiki/Phoenix_Jones



Ima ih koliko vam dusa iste, al ovaj je najpoznatiji.
Naleteo sam pre nekog vremena na Discovery-ju ili negde vec na tu pricu.

Nek se ostali pognu. 




















 :D


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Forumski vodič kroz superheroje
« Reply #45 on: August 28, 2013, 09:50:21 am »