Author Topic: PITANjA - Glupa i ina...  (Read 567832 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1855 on: October 06, 2013, 07:02:28 pm »
Svi natpisis su na srpskom, engleskom i grčkom. Grci su kupili hotel pre izvesnog vremena, kako su mi rekle kelnerice. Da li je u dugovima nemam pojma, ali lepo izgleda. Ima tople vode, grejanje je pušteno cele poslednje noći (tradicionalna noć za kecanje ko želi), dok je ostalih dana bilo slabije grejano.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1856 on: October 06, 2013, 07:12:02 pm »
daj neke pikanterije

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1857 on: October 06, 2013, 07:14:33 pm »

Svi natpisis su na srpskom, engleskom i grčkom. Grci su kupili hotel pre izvesnog vremena, kako su mi rekle kelnerice. Da li je u dugovima nemam pojma, ali lepo izgleda. Ima tople vode, grejanje je pušteno cele poslednje noći (tradicionalna noć za kecanje ko želi), dok je ostalih dana bilo slabije grejano.

Tamo sam kao klinac tri godine zaredom ishao na basket kampove yubac-a. U najlepsem secanju mi je 97. ostala kad sam Vidacicu uzeo 3 kila banane na HORSE :-) ali je highlight bio Tomasevic koji se nije pojavio na jutarnjem footingu da pozdravi kampere jer se naboo na zichanu ogradu kad je hteo da mazi ponije pored hotela :-)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1858 on: October 15, 2013, 04:25:34 am »
Pretpostavljam da ste culi za tuznu vest o saobracajnoj nesreci nasih studenata u USA. Kako novine pisu jedan decko je tesko povredjen i mora da odlezi sigurno 30 tak dana pre nego li i pomisli da izadje iz bolnice. Isto tako pise da dan u toj bolnici kosta 2.000-3.000$, pretpostavimo da posle 30 dana ozdravi i izadje iz bolnice to mu ondak dodje 60.000-90.000$ Prvo pitanje koje se namece otkud toliki troskovi, a drugo koje mehanizme imaju oni da naplate to?

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1859 on: October 15, 2013, 07:20:10 am »
Pretpostavljam da ste culi za tuznu vest o saobracajnoj nesreci nasih studenata u USA. Kako novine pisu jedan decko je tesko povredjen i mora da odlezi sigurno 30 tak dana pre nego li i pomisli da izadje iz bolnice. Isto tako pise da dan u toj bolnici kosta 2.000-3.000$, pretpostavimo da posle 30 dana ozdravi i izadje iz bolnice to mu ondak dodje 60.000-90.000$ Prvo pitanje koje se namece otkud toliki troskovi, a drugo koje mehanizme imaju oni da naplate to?
Troškovi se, verovatno, računaju kao bolnički dani+ lekovi+ materijal (zavoji, pičke mamine)+ usluge rendgena, labolatorije itd.
Mehanizam naplate zna se, tužba.
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1860 on: October 15, 2013, 09:15:46 am »
Te troskove ce platiti osiguranje - ukoliko ga ima...a..

A) valjda nije lud da krene u USA, posebno na duzi period, bez osiguranja
B) svi ti programi za studente bi trebalo da imaju ukljuceno ili obavezno osiguranje

Offline Blockbuster

  • Starter
  • **
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1861 on: October 15, 2013, 09:17:49 am »
Ta osiguranja koja uzimaju studenti koji idu na rad pokrivaju bolnicke troskove u vrednosti do $50.000, tako da ako je Pablova racunica tacna on i dalje duguje par desetina hiljada zelembaca.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1862 on: October 15, 2013, 09:33:49 am »
Osiguranje je verovatno urađeno najjeftinije moguće, a  to automatski znači da se manje osiguranih slučajeva pokriva, po principu "valjda neće"
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1863 on: October 15, 2013, 09:35:14 am »
mislim da sam procirao negde da je lik zavrsio sa sljakom i da je ostao da prooutuje i onda mu je osiguranje isteklo.
Normalno da kosta toliko, ne bi tamo onolika frka izbila oko zdravstvenog za socijalno ugrozene.
« Last Edit: October 15, 2013, 09:49:29 am by lordnex »

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1864 on: October 15, 2013, 09:56:44 am »
Moja rođaka koja živi tamo bila trudna, nešto se iskomplikovalo, porodila se u 6. mesecu, dete je imalo nekih 500-600 grama. Naravno, inkubator tri meseca, sve moguće terapije, svi mogući lekari... Kada se završilo, račun je iznosio milion i 700 hiljada dolara!!! Sreća pa su imali osiguranje, pa je sve bilo pokriveno, inače...

A uz sve to idu i traume koje su preživljavali dok je malecka bila u bolnici (neverovatno mala beba, nisu imali gde da joj poubadaju one igle i cevčice, pa lekari koji govore da će dete možda biti slepo, gluvo, zaostalo, da neće moći da hoda, itd, itd). Na svu sreću, sve je bilo u redu i sa te strane, sada je u pitanju predivna 14-godišnja tinejdžerka.  :cheer:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1865 on: October 15, 2013, 10:07:53 am »
i meni hanuma reče da je čitala o tome i da im je valjda osiguranje isteklo par dana pre nesreće
a valjda će nekako platiti. bitno da je živa glava.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1866 on: October 15, 2013, 10:31:11 am »
E moj brale , zato dan lezanja u Srbistanu u bolnici je oko 50 dinara, ako imas osiguranje.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1867 on: October 15, 2013, 12:07:19 pm »
Moja rođaka koja živi tamo bila trudna, nešto se iskomplikovalo, porodila se u 6. mesecu, dete je imalo nekih 500-600 grama. Naravno, inkubator tri meseca, sve moguće terapije, svi mogući lekari... Kada se završilo, račun je iznosio milion i 700 hiljada dolara!!! Sreća pa su imali osiguranje, pa je sve bilo pokriveno, inače...

A uz sve to idu i traume koje su preživljavali dok je malecka bila u bolnici (neverovatno mala beba, nisu imali gde da joj poubadaju one igle i cevčice, pa lekari koji govore da će dete možda biti slepo, gluvo, zaostalo, da neće moći da hoda, itd, itd). Na svu sreću, sve je bilo u redu i sa te strane, sada je u pitanju predivna 14-godišnja tinejdžerka.  :cheer:

Tih 1,7 od pre 14 godina danas vredi bar 3 miliona.

edit
Preterao sam, to je danas oko 2,4 miliona.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1868 on: October 15, 2013, 12:16:54 pm »
Kolko je to u forintama :D

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1869 on: October 15, 2013, 01:47:48 pm »
ma ceo taj sistem u amerikama je neverovatan. Ako nemas nikakvo osiguranje, stvarno si jebao jeza. Ali tu nije kraj. Oni imaju nekoliko velikih osiguravajucih kuca koje saradjuju sa odredjenim (ne svim) bolnicama/lekarima. Ako te je neko primio a da nije iz bolnice koje tvoje osiguranje saradjuje, skoro kao i da nemas osiguranje. A racuni su fantomski da ne poverujes. Neka procedura, tipa vadjenje krvi ili neki skeneri, ako imas osiguranje ti platis , recimo $150 a na racunu pise da je ukupna cena tvog tretmana $1750. znaci razliku pokrilo osiguranje. Ako imas osiguranje sa kojim bolnica ne saradjuje, placas $1500 a na racunu pise da je total $3K, a ako nemas osiguranje onda je racun $6K.. ludnica. I da najveci je ceh ako lezis u bolnici. jebu kevu za to, kao sto je pablo napisao vec. Zato kad imas neke rutinske operacije maltene i ne lezis u bolnici. slepo crevo i tako te stvari, max preko noci i sutra izlazis kuci...


a sto se momaka tice, verovatno ce njihovi matori morati da potpisu neki papiric, neko jemstvo neki kurac i ako na kraju se ne dogovore oko racuna/ ne plate racun do kraja, mogu da im prave probleme - internacionalno naravno.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1870 on: October 15, 2013, 07:06:16 pm »
Kada se završilo, račun je iznosio milion i 700 hiljada dolara!!! Sreća pa su imali osiguranje, pa je sve bilo pokriveno, inače...


tako nesto nedaj boze nekome da se zadesi, da nema osiguranje, pa komotno citav zivot da placas bolnicu, mada bi mozda trebalo pravno nekako da moze da se sredi to, bilo bi bas brutalno, muka zadesi coveka.

Ma samo da su zivi i zdravi svi, kinta ce se naci nekako

Nejde brze...

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1871 on: October 16, 2013, 12:10:41 am »
U cemu je fora sa srpskim i hrvatskim zastavicama duz Gazele?

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1872 on: October 16, 2013, 12:12:06 am »
Zagrebački holding d.o.o. sledeće nedelje počinje da vam pravi metro


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Palmer

  • Starter
  • **
  • Posts: 250
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1873 on: October 16, 2013, 12:51:50 am »
josipovic u bg
:rofl: :rofl: :rofl:
Malo je ruznjikava, ALI IMA DOOOOBRU DUSU  :1:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1874 on: October 16, 2013, 01:00:19 am »
U cemu je fora sa srpskim i hrvatskim zastavicama duz Gazele?

Kad god dolazi neki strani zvanicnik duz Gazele idu zastavice njegove/njene zemlje uz srpske.

josipovic u bg

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1875 on: October 16, 2013, 01:21:04 am »
U cemu je fora sa srpskim i hrvatskim zastavicama duz Gazele?


Šta te briga... kada bilo ko dođe od 'njinih' (HU/CRO) u Suboticu na svakih 100 metara stoje dvoje likova u pancirima sa kalašnjikovima.  :facts:

O blinkerima, konvojima i da ne govorim... ceo jebeni grad paralizuju + legitimisanje bukvalno na svakom ćošku...  :yawn: :yawn: :yawn:

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1876 on: October 16, 2013, 01:26:42 am »
beograd je paralisan i bez njih, jos malo kise kada padne, kad se setim  :D

Nejde brze...

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1877 on: October 16, 2013, 01:27:33 am »
Ja sam vozio bajs pred dolazak tih delegacija... jos se pitam otkud pandur na svakom prelasku preko autoputa i sta su se uzbudili oko siva i sto me cudno gledaju. :lol:

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1878 on: October 16, 2013, 03:22:32 pm »
Veljo, Zhujo i ostali beogradCki vladari iz senke na visoko kotiranim mestima prestonice :D , el može neko da objasni ovu televizijsku "vatačinu ispod stola" PRVA TV i  RTV B:92??? :blink:
Kontam da je neka grčka veza u pitanju... ali ja ne znam zašto sam tripivao da je Veran koaksijalnikabl Matić i dalje direktor '92-ke, kad ono cvrc... I šta teleća glava Tijanić u odlasku sere po njima  ???

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=10&dd=16&nav_category=12&nav_id=766105

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/1419062/RTS%3A+Izbor+Mirkovi%C4%87a+kontraproduktivan.html

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1879 on: October 16, 2013, 05:03:08 pm »
Veran je valjda glavni i odgovorni urednik a to se, opet valjda, razlikuje od direktora.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1880 on: October 17, 2013, 11:27:53 am »
Ljudi pomoc!
Ako nekpo moze da snimi danas sa TV na komp deo programa oko 18h neka mi se javi na PM, posto ja nemam TV karticu.

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1881 on: October 21, 2013, 10:03:55 pm »
Moze li neko da mi resi zadatak iz matematike, treba mi za sina? Ja sam suvise glupav za to.  Naime, imate 33 33 33 33 33=1   Izmedju ovih tridesettrojki treba staviti znakoveracunskih operacija pa da se dobije na kraju jedan. Hvala unapred.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1882 on: October 21, 2013, 10:06:57 pm »
33 - 33 x 33 + 33 : 33 = 1


EDIT: sranje kad se ide redom dobije se 1, ali se bese postuju ona matematicka pravila prvo mnozenje pa onda sabiranje pa se ne dobije 1. Jel ovo stvarno zadatak ili mozgalica i jel mogu zagrade da se stave?
« Last Edit: October 21, 2013, 10:11:28 pm by Pablo »

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1883 on: October 21, 2013, 10:13:19 pm »
Hvala puno! Stavio sam zagrade (33-33)x33+(33:33)=1

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1884 on: October 21, 2013, 10:17:33 pm »
a koji je to razred?
ako nisu radili množenje sa nulom, onda ti nije "tačno".
i naravno, zagrade su diskutabilne. da li su dozvoljene u zadatku.

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1885 on: October 21, 2013, 10:25:45 pm »
Ako nisu radili mnozenje sa nulom, moze ovako (33+33):33-33:33=1

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1886 on: October 21, 2013, 10:27:52 pm »
Ako nisu radili mnozenje sa nulom, moze ovako (33+33):33-33:33=1

Ovde ima 2 deljenja, bez mnozenja


Doca nije naveo konkretno, ali mi bilo logicno da moras da upotrebis sve 4 racunske operacije.

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1887 on: October 21, 2013, 10:37:59 pm »
Idu sve cetiri racunske operacije i zagrade.Moze bilo koja kombinacija, nije bitno sve cetiri upotrebiti.Ovo je cetvrti razred osnovne skole, neki dodatni zadatci za vezbanje.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1888 on: October 21, 2013, 10:55:31 pm »
Idu sve cetiri racunske operacije i zagrade.Moze bilo koja kombinacija, nije bitno sve cetiri upotrebiti.Ovo je cetvrti razred osnovne skole, neki dodatni zadatci za vezbanje.

A kad radite domaći iz srpskog jezika? :A

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1889 on: October 22, 2013, 04:57:37 pm »
Da  li je neko isao na vojni otpad u Rakovici ili Ubu?
Dosao bih do BGa da kupim vetrovku, kabanicu i sl. :cackalica: