Author Topic: PITANjA - Glupa i ina...  (Read 567760 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3185 on: April 10, 2021, 01:19:53 pm »
Slažem se. Znači da zaključimo, ako druga strana meni plati preko paypala i koristi opciju "friends & family" nema troškova prenosa ni za mene ni za nju?

Tako je

Nejde brze...

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3186 on: April 12, 2021, 07:53:59 pm »
To je to. Isprobaću već ovih dana. Hvala druže!
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3187 on: April 17, 2021, 02:35:55 pm »
Da li neko zna zbog čega se žuta cedevita sporije rastvara od narandžaste?

Crvena (narandža) se još brže rastvara. Hemija usavršena :rock:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3188 on: April 17, 2021, 03:58:26 pm »
Primetio sam i to.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3189 on: April 18, 2021, 12:09:44 am »
Sto se tice Paypala kad upises adresu i cifru koju saljes nekome, treba na nekom trecem koraku da bude opcija friends & family ili service & goods.

Pošto vidim da si raspoložen da mi rešavaš probleme ovih dana, ovde imam jedan. Nisam naišao na korak gde biram opciju i uplata je prošla odmah posle upisivanja adrese, sume i klika na "pay". Šta me sad jebe tu?
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3190 on: April 19, 2021, 12:58:58 pm »
Pošto vidim da si raspoložen da mi rešavaš probleme ovih dana, ovde imam jedan. Nisam naišao na korak gde biram opciju i uplata je prošla odmah posle upisivanja adrese, sume i klika na "pay". Šta me sad jebe tu?

Izaberes osobu, izaberes sumu, kliknes na send i onda ti izadje ovo pre slanja:




Ima li toga ?

Nejde brze...

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3191 on: April 19, 2021, 11:47:04 pm »
Jok. Ali sada može da bude razlog i što mi je balance 0,00...a tada mi vuče kintu sa kartice.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3192 on: April 20, 2021, 09:18:26 am »
Ovo je bilo preko kompa, da nije mozda slucaj da ides preko aplikacije, pa da je nesto razlicito tada ?

Mislim da balance nebi trebao da utice na ovo, ali probaj par eura da nabacis pa testiraj

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3193 on: October 26, 2021, 10:58:48 pm »
Da li neko uplaćuje privatnu penziju ili životno osiguranje? Kakva su vam iskustva? Ne zanima me kako sve funkcioniše, jer mi je uglavnom jasno. Zanimaju me iskustva i zbog čega ste odlučili da uložite novac u ovaj proizvod.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3194 on: October 27, 2021, 12:28:18 am »
Da li neko uplaćuje privatnu penziju ili životno osiguranje? Kakva su vam iskustva? Ne zanima me kako sve funkcioniše, jer mi je uglavnom jasno. Zanimaju me iskustva i zbog čega ste odlučili da uložite novac u ovaj proizvod.
Drug koji mi radi u PIO rekao da sam sebi uplaćuje dodatno penziono u Grawe, pa uzeli i mi. Konkretno je tada ponuda bila da na kraju ciklusa od 25/30 godina vrate dva ili tri puta uloženo, uz nesmetanu dinamiku isplate.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3195 on: October 27, 2021, 12:33:09 am »
Hvala ulero. Grawe nema privatno penziono sada. Ne znam da li ga je imao ranije i koji fond ga je preuzeo. Reiffeisen, Generali, DDOR i Dunav su trenutno aktuelni igrači. Prva dva imaju fond u RSD i EUR, DDOR ako sam dobro shvatio rizičniji i manje rizičan, oba u RSD, a Dunav samo jedan.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3196 on: October 27, 2021, 11:09:17 am »
Hvala ulero. Grawe nema privatno penziono sada. Ne znam da li ga je imao ranije i koji fond ga je preuzeo. Reiffeisen, Generali, DDOR i Dunav su trenutno aktuelni igrači. Prva dva imaju fond u RSD i EUR, DDOR ako sam dobro shvatio rizičniji i manje rizičan, oba u RSD, a Dunav samo jedan.
Ne znam da li i kakve ponude Grawe sad ima, znam da sigurno imaju lošije nego sto su davali. Bar je tako bilo pre nekog vremena kad sam bacio pogled. Nije da me je generalno nešto previše interesovalo.
Ovo što smo uzeli, dobili ponudu od komšinice koja se bavila tim, a drugar ovaj potvrdio da je dobra ponuda i mislim da je i on čak imao taj paket. U tom trenutku, Generali i Uniqa su jedini ozbiljnije nešto nudili, ali pri lošijim uslovima isplate, tj. manevrisanja novcem.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3197 on: October 27, 2021, 11:18:15 am »
mislim da vas dvojica pricate o razlcitim stvarima...

jedno su investicioni fondovi, a drugo zivotno/rentno osiguranje...

citava problematika sta je sta, sta valja sta ne valja, sta ko nudi je dovoljno kompleksna, ali odgovor sta-kako-gde je najbolje - je jednostavan "don't put all your eggs in one basket"

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3198 on: October 27, 2021, 11:25:01 am »
Pa pitao je i za privatnu penziju, to je nešto tog tipa valjda. Ne znam zvanični naziv, ja sam o tome pričao. Životno osiguranje jeste druga stvar od ovog, to nisam uzeo, niti me je interestovalo.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3199 on: October 27, 2021, 11:38:48 am »
Životno osiguranje jeste druga stvar od ovog
Nije :)

Ne znam sta je tacno to sto si uzeo, ali ako je u osiguranju, onda je to neka vrsta zivotnog osiguranja koje glumi penziju. Doduse - mozda gresim.
Rentno osiguranje funckionise tako sto 20 godina (npr) ti uplacujes njima neke pare, a onda posle oni tebi...  to ima uglavnom u svakom osiguranju.

Ovo sto Sundjer pominje kod DDOR, Dunav, Generali... su penzioni investicioni fondovi - http://www.mojnovac.rs/

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3200 on: October 27, 2021, 11:52:39 am »
Jebem li ga. Ja sam životno osiguranje shvatio kao nešto što osiguravaš pa se aktivira u slučaju neke smrti.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3201 on: October 27, 2021, 12:03:51 pm »
Da, vecina ljudi tako zamislja zivotno osiguranje, ali nije samo to.

Kod obicnog zivotnog osiguranja, ti uplacujes svakog meseca neku sumu dok traje period osiguranja (npr 20 god), ali na isteku perioda dobijas nazad sve pare + dobit. Naravno imas tu pokrivenost da u slucaju smrti tvoja porodica dobije pare (+druge pokrivenosti tip invaliditet, teza bolest itd u zavisnosti od proizvoda).

Rentno osigranje kao sto sam pomenuo, umesto para nazad odjednom, dobijas ih mesecno. Imas i opciju da ne uplacujes pare mesecno, nego odjednom unapred.

Tako da tu imas mozda "najbolju" kombinaciju - uplatis zivotno osiguranje, miran si za porodicu ako ti se nesto desi - a ako se ne desi dobijes novac nazad i onda ga uplatis odmah full za 'penziju'.

Sam koncept zivotnog osiguranja je dosta drugaciji od nezivotnog (imovina, putno) i vise predstavlja taj neki vid finansijske investicije nego osiguranja.



I kao sto rekoh, diversifikacija portfolija - umesto sve u jedno osiguranje/fond...  rasporedis na 2-3, tipa zivostno osigranje + jedan low risk fond + jedan high risk fond

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3202 on: October 27, 2021, 12:14:30 pm »
Upravo ovo što je rekao Lord. Planiram oba, tako da su mi sve informacije bitne. Gde god da se okrenem, koga god da pitam, svi kažu Grawe. Videću ovih dana da nađem nekog agenta, pa da vidim šta nude. Dosta su šturi na sajtu sa informacijama. Ima dosta paketa.
Što se tiče penzija, tu se informacije dele na kašičicu. Niko iz mog okruženja ne uplaćuje, pa nemam informacije iz prve ruke. Opet, raspodelio bih manje sume u bar 2 fonda. Ono što me najviše brine je dinarski fond. OK je sada, kada imamo fiskalnu politiku fiksnog kursa za evro. Međutim, šta će bit ako se promeni ekipa na vlasti, pa krenu ponovo sa marifetlucima sa plivajućim kursom? Svi se sećamo vremena kada je evro sa nekih 77 rsd otišao na 120 rsd, više od 50%. Fondovi ulažu uglavnom u državne obveznice, pa će i kamata rasti na njih, ali šta ćemo sa parama koje su već u fondu? Očekivana dobit je 5% godišnje, na primer. Dođe nova ekipa, oslabi dinar i ode sve u minus. Rešenje je naravno devizni fond, koji sa druge strane ima manji rast.
Jedino što mi pada na pamet je jedan deo staviti u devizni fond, jedan u dinarski, pronaći ko ima najmanju maržu (mada su svi oko 3% + 2%), pa šta bude.
Postoji mogućnost prijave za razgovor sa agentioma na sajtovima fondova, pa ću verovatno to i da uradim.
Razlike između privatne penzije i životnog osiguranja je sledeća: Ulaganjem u privatnu penziju ulažeš u svoju starost, ulaganjem u životno osiguranje ulažeš u finansijsku pomoć porodici ako ti se nešto desi.
Kao što rekoh, planiram oba, ali mora da vidim koje su minimalne sume u pitanju i napravim finansijsku konstrukciju koliko mogu da uložim na mesečnom nivou.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3203 on: October 27, 2021, 04:32:52 pm »


Ono što me najviše brine je dinarski fond. OK je sada, kada imamo fiskalnu politiku fiksnog kursa za evro. Međutim, šta će bit ako se promeni ekipa na vlasti, pa krenu ponovo sa marifetlucima sa plivajućim kursom? Svi se sećamo vremena kada je evro sa nekih 77 rsd otišao na 120 rsd, više od 50%. Fondovi ulažu uglavnom u državne obveznice, pa će i kamata rasti na njih, ali šta ćemo sa parama koje su već u fondu? Očekivana dobit je 5% godišnje, na primer. Dođe nova ekipa, oslabi dinar i ode sve u minus. Rešenje je naravno devizni fond, koji sa druge strane ima manji rast.

Kod Dunava i DDOR-a se tvoja uplata konvertuje u investicione jedinice (IJ), čija vrednost raste ili opada (za sada na sreću raste), tako da ti kod njih zapravo imaš XY investicionih jedinica, koje onda pomnožiš vrednošću IJ na taj dan i vidiš koliko je to u novcu. Pretpostavljam da će vrednost IJ reflektovati i eventualnu promenu kursa.

Inače, nama je firma jedno vreme uplaćivala po 1.000 dinara mesečno u dva gorenavedena fonda (diversifikacija!), kao neka vrsta dodatnog penzionog osiguranja, oni onda uzmu 15 dinara kao neku naknadu, i preostalih 985 dinara konvertuju u IJ na osnovu njene vrednosti tog dana.

Više se ne sećam tačno uslova, mislim da kod jednog fonda mogu da raspolažem novcem nakon navršenih 65 godina, bilo da mi sve isplate jednokratno ili mesečno, u vidu dodatne penzije, ali morao bih da proverim.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3204 on: October 27, 2021, 04:43:11 pm »
Hvala čika zujo. To već menja pogled. Novac može da se preuzme od dana kada po zakonu može da se ode u penziju. Ako sam dobro video, trenutno piše da može da se podigne od 58 godine. Kontaktiraću agente iz sve 4 kuće, pa ćemo da vidimo šta će koji da kaže.
Sutra treba da se vidim sa agentom iz Grawea, pa ću da vidim i te konkretne ponude.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3205 on: October 27, 2021, 05:25:28 pm »
Ja bih pre stavio neku ustedjevinu na pokerstars i vukao svaku ruku all-in in dark protiv nekog isildura, nego u bilo kakav srpski investicioni fond.
Ovako bi se lik mozda bacio par puta pa bih mu mazno blajndove i pobjegao sa profitom ili bi mi mozda zabo drugi par na riveru, pa da se uduplam. Ono, nikad se ne zna. Verovatno je da ces izgubiti sve za 2 min, ali barem mogu da zamislim scenario gde ne puknes, pa i cak da zaradis jako lepo.
A ziveti zivot i mirno spavati svako vece znajuci da su ti penezi kod nekih burazera i majkana i da oni raspolazu sa tim, to ne bi pozeleo nikome.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3206 on: October 27, 2021, 08:24:29 pm »
Kad smo kod ove teme, imam i ja pitanje pa ako znate, super bi mi pomogli.
Elem, imam 22 godine staza i zvanicno to bi trebalo da bude dovoljno za penziju kad dostignem godine.
Plata drzavna i za ono doba bila solidna, nista specijano, ali bolja od proseka.
Sad, da li mi se isplati daz pocnem da sebi uplacujem penzijsko do momenta sticanja prava radi sto vise godina placenog staza ili je bolje da ostavim kako jeste? Pitam zbog proseka, sta se vise isplati?
PS yebo te ala smo omatorili kad ovde na forumu otvaramo ove teme, izgiboh od smeha sad kad sam ukapirao o cemu pricamo😂😂😂

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3207 on: October 27, 2021, 10:52:06 pm »
Koliko imaš još do penzije? Mogu da se raspitam ovih dana. Znam da ranije nisu preporučivali samostalno uplaćivanje, ne znam kakva je situacija sada.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3208 on: October 28, 2021, 02:29:04 pm »
Mislim jos 15 godina. Hvala unapred

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3209 on: October 28, 2021, 03:24:24 pm »
OK, raspitaću se od ponedeljka. Ti ćeš biti u SAD sve vreme, ili planiraš da se vratiš?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3210 on: November 01, 2021, 08:35:16 pm »
Do penzije ovde. Posle ko zna. Verovatno malo tamo-malo vamo😉

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3211 on: November 01, 2021, 08:47:28 pm »
OK. Znači imaš 50 godina, 22 godine staža kod nas.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3212 on: November 02, 2021, 06:29:37 pm »
OK. Znači imaš 50 godina, 22 godine staža kod nas.
zamalo ;)
53 i 21

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3213 on: November 02, 2021, 10:12:07 pm »
Kupovina plemenitih metala je dobar nacin da se stede pare, doduse ne znam dal kod nas ima neko ko se bavi prodajom a da je pouzdan i kako se krecu cene zakupa sefova u bankama.

Nejde brze...

Offline architect

  • Starter
  • **
  • Posts: 209
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3214 on: November 03, 2021, 02:06:23 pm »
Kupovina plemenitih metala je dobar nacin da se stede pare, doduse ne znam dal kod nas ima neko ko se bavi prodajom a da je pouzdan i kako se krecu cene zakupa sefova u bankama.

he...ovih dana i ja istrazujem isto  :)

sto se prodaje tice
https://zlatnapoluga.rs/zlatna-poluga-1-unca.html
ili napolju
https://www.muenzeoesterreich.at/eng

Sefovi
https://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/sefovi.html

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3215 on: November 03, 2021, 06:23:36 pm »
PAX Gold, bez mnogo komplikacija.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3216 on: November 04, 2021, 10:08:42 pm »
zamalo ;)
53 i 21
Sve zavisi od osnovice koju želiš da uplatiš. Najčešći slučaj (da ne kažem i jedini) je kada ljudi imaju još godinu, dve, do penzije, pa uplate minimalac da im se ne bi odbijao procenat na manjak radnog staža. Rekoše da će to da ukinu, ne znam kakva je situacija. U tvom slučaju, ako kreneš da uplaćuješ minimalac, doćićeš u situaciju da ti se penzija u stvari smanji na kraju. Postoji maksimalni procenat umanjenja i to je to. Ako kreneš sa većom osnovicom, onda će penzija verovatno da se poveća, ali treba izračunati koliko se to isplati. E sad, to ti je rak rana uvek bila u fondu PIO i retko ko je hteo da preračunava šbbkbb varijante. Ako nađeš nekog u direkciji fonda PIO, možda i dobiješ konkretnu informaciju. Za filijalu nisam siguran.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3217 on: January 02, 2022, 11:53:12 am »
Par pitanja za Nišlije - planiram sutra ili prekosutra jednodnevni izlet do vašeg lepog grada, pa me zanima šta bi trebalo obići u tih 5-6 sati koliko te biti dnevne svetlosti. Tvrđava, Ćele-kula, hotel Ambasador, brdo Bubanj, Mehandžijsko sokače? Koliko je Bubanj udaljen od nekog centra grada?

I treba mi neka preporuka za doručak, tipa čuveni niški burek koji su nam ovde na forumu toliko hvalili.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3218 on: January 02, 2022, 12:23:27 pm »
Kazandžijsko sokače, ne Mehandžijsko :D. Tu su ti sad kafići, ništa lepo da se vidi. Tvrđava da, Ćele kula definitivno, ako radi. Bubanj je desetak minuta vožnje iz centra kada nema gužve, kao i većina lokacija u Nišu. Burek kod Antona, jer je opšte mišljenje da je tamo najbolji. Ne Anton Plus koji je u centru, već Anton kod Doma Zdravlja. Kolima se stiže za manje od 5 minuta od centra. Ne znam kakva je situacija sa kafanama i roštiljarnicama. Obično prave pauzu od Novojulijanske Nove Godine do Starojulijanskog Božića. Mali Podrum ili Mali Vikend ako oćeš nešto na brzinu, a dobro, a u centru.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3219 on: January 02, 2022, 12:54:30 pm »
Ne zaboravi da opališ selfi sa hotelom Ambasador u pozadini :thumbup: