Author Topic: PITANjA - Glupa i ina...  (Read 588001 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #280 on: December 03, 2011, 04:19:03 am »
Da li neko gleda anime? Jedan od ortaka, koji je zesce navucen na njih, me smara da gledam neki Death Note, pa ako bi neko mogao da mi kaze da li valja, da ne gubim vreme.
Gledam ja povremeno. Death Note nisam, doduse, ne privlaci me nesto, ali sam od ljudi koji bas vole anime i dosta gledaju, cuo samo reci hvale. Tako da kapiram da jeste dobar zaista.

Offline Divljak

  • Starter
  • **
  • Posts: 89
  • Bez perspektive
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #281 on: December 03, 2011, 11:46:31 am »
Gledam ja povremeno. Death Note nisam, doduse, ne privlaci me nesto, ali sam od ljudi koji bas vole anime i dosta gledaju, cuo samo reci hvale. Tako da kapiram da jeste dobar zaista.

Po sajtovima gde ljudi ocenjuju anime sam uglavnom nalazio da je jedan od nabolje ocenjenih, na svakom sajtu. Ono sto mene ustvari zanima je, da nije samo za one koji su zagrizeni, da li cu da pokapiram nesto sto bi ukapirao neko ko vec gleda to duze vreme i tako to. Na kraju krajeva, skidam prvu epizodu, pa cu da vidim o cemu se radi.
Samo jedan je put koji dotice nebo

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #282 on: December 03, 2011, 12:44:02 pm »
Da li neko gleda anime? Jedan od ortaka, koji je zesce navucen na njih, me smara da gledam neki Death Note, pa ako bi neko mogao da mi kaze da li valja, da ne gubim vreme.

Death Note je fenomenalan, apsolutna preporuka. Ja gotivim te nesto mracnije anime, tako da mi odgovara u potpunosti :)

Niko ko gleda anime a gledao je DN nije rekao nesto lose o istom. Radnja, likovi, atmosfera, gluma...sve je odlicno.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #283 on: December 03, 2011, 06:57:55 pm »
Verovali ili ne, to je išlo na Ultri (doduše, u poslednjem 'dečijem' terminu, od 21:30), i moj klinja koji je tada imao 7 godina je to gledao... Na sreću, ubrzo su skinuli DN sa Ultre.

U svakom slučaju, da znaš da imaš sinhronizovano, možda imaš i da ga pronađeš na RapidSerbia.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Divljak

  • Starter
  • **
  • Posts: 89
  • Bez perspektive
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #284 on: December 03, 2011, 07:20:55 pm »
Death Note je fenomenalan, apsolutna preporuka. Ja gotivim te nesto mracnije anime, tako da mi odgovara u potpunosti :)

Niko ko gleda anime a gledao je DN nije rekao nesto lose o istom. Radnja, likovi, atmosfera, gluma...sve je odlicno.

Skinuo, original (sto valjda znaci da je na japanskom), nasao prevod, gledam sutra. Hvala Foldi, Diggeru, zujo
Samo jedan je put koji dotice nebo

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #285 on: December 03, 2011, 07:42:04 pm »
Ja koiliko se secam, islo je na Ultri od pola 12 otprilike. Moguce da su promenili termin samo.
Mike McCarthy je idiot.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #286 on: December 05, 2011, 08:43:27 pm »
Jel neko video zadnjih godina neku decu da se igraju izmedju dve vatre?

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #287 on: December 05, 2011, 08:44:52 pm »
Jel neko video zadnjih godina neku decu da se igraju izmedju dve vatre?

igrao ja pre neki dan na treningu.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #288 on: December 05, 2011, 08:47:19 pm »
A sta ti sinak treniras?

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #289 on: December 05, 2011, 08:50:27 pm »
A sta ti sinak treniras?

svratio u Mitrovici na trening AF, klinci igrali na kraju pa sam se prikljucio  :D

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #290 on: December 05, 2011, 08:54:09 pm »
A klikeri su bili pre ili posle treninga? :D

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15027
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #291 on: December 05, 2011, 09:36:51 pm »
Nisam znao da legija ima žensku ekipu. :cackalica:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15027
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #292 on: December 06, 2011, 05:39:44 pm »
ovo
Dakle, ja koristim IPTV i net, a na SBB se ne vraćam bez neverovatne ponude koja će da ušije lelekom (tipa 2 godine besplatne televizije ili slično). Mobilni ima toliko minuta da mojh 5 umreženih telefona koje plaćam ne mogu da ih potroše. Pitanje je da li neko zna da li će biti sličnih promocija na drugim mrežama/operaterima (ako je to uopšte moguće)? Ponuda je dobra, ali mnogo košta.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #293 on: December 06, 2011, 05:49:25 pm »
Biće od Nove godine, nije ovo Telekom slučajno pustio baš sada. Detaljnije kada stignem kući i sednem za komp.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #294 on: December 06, 2011, 05:59:31 pm »
Vrlo zanimljivo, ovo ispada dzabe kad net placam 2 soma, kablovsku skoro soma i jos fix+mob 2 soma. I po svim karakteristikama to sto placam je duplo losije.

Offline Divljak

  • Starter
  • **
  • Posts: 89
  • Bez perspektive
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #295 on: December 06, 2011, 06:11:17 pm »
Odgledah Death Note. Definitivno nisam ocekivao ono, posle druge epizode nisam mogao da prestanem da gledam. Kraj je fenomenalan, svaka pohvala.
Samo jedan je put koji dotice nebo

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #296 on: December 06, 2011, 06:11:39 pm »
Biće od Nove godine, nije ovo Telekom slučajno pustio baš sada. Detaljnije kada stignem kući i sednem za komp.


Sta ste vi mukice iz telenora pripremili? Mozda jos neki gluplji paket za prepaid 3G nego sto je zadnja promena bila? Pa ni SBB ne dere kao telenor!!! Napravise ljudi 3G prepaid neisplativ!!

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15027
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #297 on: December 06, 2011, 06:18:19 pm »

Sta ste vi mukice iz telenora pripremili? Mozda jos neki gluplji paket za prepaid 3G nego sto je zadnja promena bila? Pa ni SBB ne dere kao telenor!!! Napravise ljudi 3G prepaid neisplativ!!
:rofl: Kratko, ali jebitačno. Da mi je neko pre godinu ipo dana rekao da ću napustiti lelenor i sbb, a prebaciti se na lelekom, slatko bih se nasmejao. Ovako...
Ja ću da sačekam neki dan, jer me živo zanima kako će konkurencija da reaguje. A Zujo je uvek bio dobar insajder.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #298 on: December 06, 2011, 06:29:41 pm »
Ovo sto je telenor smislio je otprilike nesto najgluplje u istoriji telekomunikacija.


U okviru telenorovog tzv "pre-paid" paketa imate da birate izmedju "dvenog"; "nedeljnog" i "mesecnog" e sad ide najsladji deo, mesecni pre-paid paket je skuplji od mesecnog post-paid paketa!!!


E sad ovi zujini mozgovi verovatno misle: E sad kad glupi Pablo bude video da je postpaid jevtino u odnosu pre-paid ima odma da otrci do prve telenor kancelarije i da iskoristi tu mogucnost i da potpise ugovor na jedno 36 meseci dok se ovi ne predomisle.

Zujo, ja se vise ne bih pojavljivao na TVu da sam na tvom mestu  :pablo:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #299 on: December 06, 2011, 07:07:20 pm »
e sad ide najsladji deo, mesecni pre-paid paket je skuplji od mesecnog post-paid paketa!!!
zar to nije logicno?

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #300 on: December 06, 2011, 07:37:31 pm »
Pavlo, navijam za tebe ali jebemumater ala lupetas. :D

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #301 on: December 06, 2011, 07:40:24 pm »
Pavlo, navijam za tebe ali jebemumater ala lupetas. :D

sve je to deo taktike da preko zuje spusti cene  :hm:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #302 on: December 06, 2011, 07:56:43 pm »
zar to nije logicno?


Na osnovu koje logike? Logicno je mozda onima kojima je 3G glavni net, tj samo onima koji moraju tako. Sustina pre-paida nije da te vremenski ogranici kao kod post-paid, ne? Mislim, sa ovom ponudom pre-paida ko je blesav da uplacuje?


Ranije je bilo uplatis 1.000 dindzi i imas 2Gb i 2 meseca fore, stim sto recimo ako potrosis samo 500MB, ostane 1,5GB, ti fino uplatis 50 din za 50MB, i prebacuje ti se onih 1,5GB sto nisi potrosio na jos 2 meseca, i tako u krug, sto je bila banja, jer ionako koristim taj net 5,6 mesecno kad nisam kuci. Sad imam da biram post-piad za 900 din/m ili dnevni pre-paid 100 din za 100MB ili nedeljni 300 din za 300 MB. Budalastina.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #303 on: December 06, 2011, 08:17:22 pm »
Pretoceno u finansijski okvir zadnjeg korisnika to otprilike izgleda ovako: Koristim telenor 3G usluge poslednjih 20 meseci, svaka 4-6 meseca sam davao telenoru 1k i kusur dinara za uslugu, e sad sa ovim promenama glavno pitanje je koliko ce Pavlo da daje telenoru ubuduce za 3G, odgovor je:


E sad mozda je njima strateski cilj da prebace klijente kod konkurencije, pa je onda ovo sasvim logicno.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #304 on: December 06, 2011, 08:57:47 pm »
Na osnovu koje logike? Logicno je mozda onima kojima je 3G glavni net, tj samo onima koji moraju tako. Sustina pre-paida nije da te vremenski ogranici kao kod post-paid, ne? Mislim, sa ovom ponudom pre-paida ko je blesav da uplacuje?

Pa ne mislim konkretno na 3G net, nego bilo koja usluga. Logicno je da onaj koji se obaveze, i koristi redovno, placa manje od onog koji koristi uslugu povremeno. Da je pre-paid jeftiniji niko ne bi koristio post-paid.

S druge strane, potpuno si u pravu da prepaid ne bi smeo da bude vremenski ogranicen.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15027
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #305 on: December 06, 2011, 09:16:07 pm »
Pablo je u pravu. Ono što mi se ne sviđa kod telekomunikacionih kompanija je to što u vreme krize podstiču potrošnju u ionako osiromašenoj Srbiji. Umesto da se izađe u susret prosečnom korisniku, gleda se da se maksimalno izmuze još koja para.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #306 on: December 06, 2011, 09:20:56 pm »
post-paid je uvek bio jeftinij i treba da bude (ako ima ugovor). vezu te na duzi period i to su sigurne pare, zato i jeste jeftiniji (mislim, trebalo bi da bude jeftiniji). primera po svetu (koje nasi politicari vole da koriste da bi opravdali neke idiotske cene) ima koliko hoces, npr - kod mene 10$ neogranicen broj SMS i MMSa, a ko neces to ima za 25 centi po poruci ( i primljenoj i poslatoj ), pa ti vidi sta ti se vise isplati....

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #307 on: December 06, 2011, 09:28:34 pm »
Ono što mi se ne sviđa kod telekomunikacionih kompanija je to što u vreme krize podstiču potrošnju u ionako osiromašenoj Srbiji. Umesto da se izađe u susret prosečnom korisniku, gleda se da se maksimalno izmuze još koja para.

Za razliku od drugih kompanija kojima je zastita prosecnog korisnika uvek ispred svog profita? :)

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #308 on: December 06, 2011, 09:45:10 pm »
Ono što mi se ne sviđa kod telekomunikacionih kompanija je to što u vreme krize podstiču potrošnju u ionako osiromašenoj Srbiji. Umesto da se izađe u susret prosečnom korisniku, gleda se da se maksimalno izmuze još koja para.
sreca pa banke nisu kao ove telekomunikacione kompanije vec se trude da izadju u susret prosecnom gradjaninu i da mu ne uzmu i poslednju paru.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #309 on: December 06, 2011, 09:49:10 pm »
Pa ne mislim konkretno na 3G net, nego bilo koja usluga. Logicno je da onaj koji se obaveze, i koristi redovno, placa manje od onog koji koristi uslugu povremeno. Da je pre-paid jeftiniji niko ne bi koristio post-paid.

S druge strane, potpuno si u pravu da prepaid ne bi smeo da bude vremenski ogranicen.


Lorde ti pricas generalno i u pravu si, ali to ne vazi u ovom konkretnom slucaju baz zato sto je vremenski ograniceno. Takodje to pravilo ne vazi jer je ovo 3G, ili "dopunski" ili "rezervni" net. Ja palim taj net 5,6x mesecno, i za to treba da platim citavih 600 dinara!!! Pa nisam ja siso veslić.

Telenor od najpovoljnijeg u ovoj usluzi postade najnepovoljniji.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #310 on: December 06, 2011, 10:01:06 pm »
Jbt, postpaid na telekomu 400 dinara mesecno 2GB i 300 SMSova! Eto firme koja misli na nas. Prelazim u Milicino jato!

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15027
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #311 on: December 06, 2011, 10:03:17 pm »
Dobro, možda sam se loše izrazio. Banke su drugo, one nude kredite i iskorišćavaju loš rejting zemlje kao i finansijsku situaciju građana. Telekomunikacione kompanije, umesto da snize cene svojih usuga, nude sijaset "pogodnosti" koje običnom čoveku ne trebaju.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #312 on: December 06, 2011, 10:40:22 pm »
Bilo je svakakvih gluposti u prethodni 15-20 postova, koje neću ni da komentarišem, da se fokusiramo na ovo:

ovo
Dakle, ja koristim IPTV i net, a na SBB se ne vraćam bez neverovatne ponude koja će da ušije lelekom (tipa 2 godine besplatne televizije ili slično). Mobilni ima toliko minuta da mojh 5 umreženih telefona koje plaćam ne mogu da ih potroše. Pitanje je da li neko zna da li će biti sličnih promocija na drugim mrežama/operaterima (ako je to uopšte moguće)? Ponuda je dobra, ali mnogo košta.

Dakle, to je ono što se u stručnoj terminologiji naziva 'tripple play' odnosno 'quad-play', gde korisnik dobija jedan račun za sve svoje telekomunikacione potrebe (tzv. 'one-stop shop').

Razlog što je Telekom to pustio upravo ovih dana (a mogli su pre xy godina) je taj što od 1. januara na snagu stupa tzv. 'Generalna licenca' za fiksnu telefoniju, tj. više neće biti neophodno da neka firma rodi mečku da bi dobila licencu za fiksnu telefoniju (i usput je plati sedmocifrenim iznosom uskoro propadajuće evropske valute), već će samo morati da ispuni neke mnogo jednostavnije uslove propisane tom generalnom licencom, i moći će da pruža usluge fiksne telefonije. Trenutno licencu za 'klasičnu' fiksnu telefoniju imaju Telekom i Telenor (koji još nije pustio uslugu komercijalno), dok za CDMA (popularnu 'bežičnu fiksnu') licence imaju Telekom i Orion.

Od 1. januara mnogo više firmi će moći da počne da se bavi fiksnom telefonijom (naravno, to će ići preko IP-a, jer je nemoguće praviti paralelnu infrastrukturu, ali kvalitet bi trebalo da bude isti kao kod 'klasične' fiksne), i očekuje se da će to uglavnom biti postojeći provajderi interneta i kablovske televizije, koji su već fizički prisutni u stanovima svojih korisnika, jer, kao što rekoh, iluzorno je očekivati da i oni uđu u svaki stan putem bakarnih parica. Naravno, kao najozbiljniji igrač se spominje SBB, a u kuloarima se šuška (ah, kako obožavam tu frazu) da će imati strateško partnerstvo sa VIP-om, pa će tako i oni biti u mogućnosti da nude quad-play (fiksni telefon, fiksni internet, kablovsku televiziju i mobilni telefon). Naravno, ovo je sve još na nivou spekulacija, ali je zapravo vrlo verovatno da će se stvari odvijati u tom smeru.

Stoga je moj savet da se ne zalećete, da sačekate šta će sve biti na tržištu u januaru i februaru, pa da onda odlučite.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #313 on: December 06, 2011, 10:59:35 pm »
meni na pola januara ističe SBB ugovor, valjda će smisliti do tad.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15027
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #314 on: December 06, 2011, 11:06:05 pm »
Hvala Zujo :worthy: Znao sam da ima neka zvrčka. Meni je oktobra istekao ugovor na lelekomu, pa trenutno tragam za najboljom ponudom. Mesec-dva gore-dole ne pravi razliku. Pare su iste, samo neću da imam 500-500 mobilni, koji mi i ne treba, kao što sam i rekao.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.