Author Topic: PITANjA - Glupa i ina...  (Read 587458 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Chipi

  • Starter
  • **
  • Posts: 270
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #315 on: December 06, 2011, 11:09:33 pm »
Zasto se reklamira tetrapak na tv-u ?  :huh:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #316 on: December 06, 2011, 11:13:45 pm »
jer štiti što je dobro :)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15025
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #317 on: December 06, 2011, 11:16:03 pm »
Šalu na stranu i mene zanima. Ono, staklo je najbolje, al nije najpraktičnije. Pre par godina sam upoznao jednu devojku koja je radila u marketing službi niškog vodovoda. Na prvi pogled mi nije bilo jasno šta će vodovodu marketing služba, ali sam brzo ukapirao. Ne verujem da je u tetrapaku ista situacija.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12760
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #318 on: December 06, 2011, 11:20:12 pm »
meni na pola januara ističe SBB ugovor, valjda će smisliti do tad.


Ja vec dugo cekam, merkam ponude, ali mislim da cu se ipak odluciti za SBB na 24 meseca, HD-DVR, net 6Mb, hit i HD paket (tu sto je najvaznije ima HD ESPN i HD Premier league channel) kao i pretplata sve skupa 3.490


Sad placam pretplatu i SD-D3 i net 4Mb 3.230 dinara, brutalan upgrade za samo 260 dinzdi mesecno.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #319 on: December 06, 2011, 11:25:57 pm »
ako poslušaju zuju, možda za te pare dobiješ još i telefone.

mada, to će biti svašta oko toga.
možeš i uzeti fixni paket od SBBa ili nekog trećeg, ali onda je jedino logično odjaviti telekomovu liniju, što nosi niz posledica.
neće monopol tek tako pasti

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #320 on: December 06, 2011, 11:32:20 pm »
Zasto se reklamira tetrapak na tv-u ?  :huh:

To je nešto što se zove izgradnja brend imidža i brend avernesa, koji se kasnije realizuje u prodaji ka njihovim klijentima (business to business, popularni B2B), tj. mlekarama, sokarama i slično. To je tzv. pull strategija,  u kojoj oni privlače klijente ka sebi, a usput elegantno stimulišu potrošače da kupuju proizvode u njihovoj ambalaži, jer će onda mlekare kupiti više kartona, brže će izraubovati mašine, pa će im uzeti pare na održavanje i bržu amortizaciju...

U Srbiji im je jedina konkurencima Elopak, norveška firma (ovi Skandinavci drže monopol na pakovanje raznih prehrambenih tekućina), oni prave ono Imlekovo pakovanje mleka i jogurta od 1 litar (visoko a usko, koje se završava 'na dve vode' i ima onaj veliki roze čep na jednoj od te dve bočne stranice na vrhu), a tamo mi inače radi burazer...

Stoga Tetra pak i nema neku žešću potrebu da se reklamira, ali kad već imaju odobren budžet za to od strane svog HQ-a, zašto ga ne potrošiti (tu onda stupa na snagu ono što je SBK rekao za niški vodovod, zaigra Kićanović i gotova stvar).

Inače, kad bih im ja osmišljavao kampanju, ja bih išao na seljačku varijantu - pošalji 5 ili 10 logoa Tetrapaka sa ambalaža i dobićeš stan u BGD, Volvo XC90 i tome slično, time bi najbolje digli brend avernes, svi bi zagledali u mleka i sokove da li su u Tetra pakovoj ambalaži ili ne...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #321 on: December 07, 2011, 12:53:03 am »
Meni u maju istice ugovor u Telenoru i verovatno cu preci u VIP posle 6 godina ugovora. Zadovoljan sam Telenorom, ali mi je kompletno drustvo u VIP-u, pa je glupo ne iskoristiti besplatan razgovor u mrezi i besplatan internet. Plus, oni nude uz paket Nokiu C301 koja mi se mnogo svidela, mada je Mardok dobro popljuva, al ima vremena do maja da skoci nesto bolje...

Kablovska mi je u SBB-u, i net sam prebacio kod njih i prezadovoljan sam, tako da ako se uortace sa VIP-om, rado cu preneti i fixni, i onako nema nikakvu primenu (sluzio je samo za ADSL)

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #322 on: December 07, 2011, 12:56:31 am »
Tako je care. Ja se na fiksni ne javljam jer moze samo neko da smara, a pored svih ovih besplatnih minuta i ostalog na mob, ne pada mi na pamet da zovem nekog. :lol:

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #323 on: December 07, 2011, 12:58:50 am »
Tako je care. Ja se na fiksni ne javljam jer moze samo neko da smara, a pored svih ovih besplatnih minuta i ostalog na mob, ne pada mi na pamet da zovem nekog. :lol:

Uh, da znas, meni kad zvoni fiksni pre 8 to je stric koji ustaje u 5 i nema ni malo obzira ili je pogresan broj, trece nema

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #324 on: December 07, 2011, 01:04:15 am »
U BG ima trece, a to je ljubazna gospodjica koja javlja da si dobio nagradni kupon za rucak/veceru promociju u restoranu <> ako kupis/pogledas njen glupi proizvod.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #325 on: December 07, 2011, 01:07:38 am »
U BG ima trece, a to je ljubazna gospodjica koja javlja da si dobio nagradni kupon za rucak/veceru promociju u restoranu <> ako kupis/pogledas njen glupi proizvod.

Nije samo u BG... :yawn:

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #326 on: December 07, 2011, 01:10:30 am »
Ima to i ovde, par puta sam "dobijao" razne vecere, ali mi je najaca sluzbenica neke banke koja juri strinu za neki dug, ova je kulira pa onda zovu mene jer je isto i prezime i adresa, a samo moj broj u imeniku pa se svaki put slatko iznapusavamo  :thumbsup:

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #327 on: December 07, 2011, 01:13:00 am »
Dan izbacivanja fiksnog telefona iz mog zivota je bio kada sam cuo to dobro poznato, cvrkutavo a ipak prodorno "DOBAR DAN! Da li ste zainter"  i momentalno stisnuo crvenu i bacio telefon uz prigodnu grimasu.


Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #328 on: December 07, 2011, 01:16:21 am »


Stoga je moj savet da se ne zalećete, da sačekate šta će sve biti na tržištu u januaru i februaru, pa da onda odlučite.
Apsolutno, bez zaletanja. Treba videti hoce li neko da ponudi malo nadrkaniji paket i neke varijacije na temu, pretezno mob, pretezno net, pretezno fix(haha), pa da gospodski po sadasnjoj ceni guram bar 10 mega...malo je 6.
Ali Zujislave zar je moguce da ce zaista sve to da ponude za 3 soma, kao sto rekoh, ja mnogo losije uslove placam 5. Nema neka kvaka ?

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #329 on: December 07, 2011, 10:17:40 am »
Evo šta kažu analitičari (dakle, oni koji vrše prave analize, a ne anal-lize kao Pablito)

Quote
New customers activation fee - 5.900 RSD (for fixed telephony, can be payed in 4 installments)
Devices for ADSL internet and IPTV customers get for free to use during CO
Not possible to buy a Handset with Box packages
Possibility to collect Box package with existing number or service but only if there is no CO

CO je Contract obligation, tj. ugovorna obaveza tj. UO.

pa poenta tzv. bandlovanja usluga i jeste da te natera da koristiš nešto što inače ne bi. dobićeš taj fiksni telefon, iako ga verovatno nećeš koristiti, jer imaš dovoljno minuta na mobilnom. trenutno koristiš SBB-ovu kablovsku i internet, IPTV i Telekomov ADSL ti ne bi pali na pamet, sada ćeš uzeti IPTV i ADSL i otkazati SBB... to je tzv. cross-sell (prodavanje novih usluga postojećim korisnicima) a uz sve to, sada imaš samo jedan mesečni račun koji plaćaš.

Naravno, prilično je povoljnije nego do sada, ali napisah zašto je to tako - stiže ozbiljna konkurencija. Inače, ovo je tek početak, kroz neko vreme će verovatno početi da se nude i 100/200/300 besplatnih minuta mesečno ka fiksnim mrežama širom sveta (a u Americi i Kanadi i ka mobilnim mrežama), pa će početi da ubacuju bolje TV pakete, pa će povećavati brzinu interneta... pa će onda oni koji to mogu da ti ponude da svoj kućni internet koristiš na njihovim hot-spotovima (aerodrom, autobuska ili železnička stanica, shopping mall-ovi...)... i tako dalje, i tako dalje... ide to sve u jednom lepom pravcu.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #330 on: December 07, 2011, 10:25:59 am »
pa će onda oni koji to mogu da ti ponude da svoj kućni internet koristiš na njihovim hot-spotovima (aerodrom, autobuska ili železnička stanica, shopping mall-ovi...)...
jel koristio neko SBBovu varijantu ovoga?

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #331 on: December 07, 2011, 10:38:24 am »
Naravno, prilično je povoljnije nego do sada, ali napisah zašto je to tako - stiže ozbiljna konkurencija. Inače, ovo je tek početak, kroz neko vreme će verovatno početi da se nude i 100/200/300 besplatnih minuta mesečno ka fiksnim mrežama širom sveta (a u Americi i Kanadi i ka mobilnim mrežama), pa će početi da ubacuju bolje TV pakete, pa će povećavati brzinu interneta... pa će onda oni koji to mogu da ti ponude da svoj kućni internet koristiš na njihovim hot-spotovima (aerodrom, autobuska ili železnička stanica, shopping mall-ovi...)... i tako dalje, i tako dalje... ide to sve u jednom lepom pravcu.

u kojoj ti zemlji zivis?

jasno ti je da ce posle mesec dana sesti glavonje iz telekoma, telenora, sbb-a i, uz pecenje, dogovoriti da drze svi iste (visoke) cene i usluge :)

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #332 on: December 07, 2011, 10:39:57 am »
Biće toga, ne sekiraj se... znam šta pričam... živim u Srbiji, ali radim u ovoj industriji...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15025
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #333 on: December 07, 2011, 12:19:00 pm »
Slažem se sa zujom. Meni ostaje da razmislim da li sada da se vežem na godinu dana kod lelekoma, ili da sačekam da vidim ponudu drugih. Moje iskreno mišljenje je da drugi neće moći da daju mnogo bolju ponudu u početku, već da će pred sledeću novu godinu (ako ne dođu bogovi da nas posete i prekinu ovu farsu koju zovemo civilizacija) da izbace ponude i da ću moći da biram. Videćemo :hm:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #334 on: December 07, 2011, 02:51:29 pm »
Kako god bilo, puno ste me obradovali. :D Old school kuca, obican telefon=telekom, mobilni isto slucajno telekom, adsl njihov, ptt kds ciganija kablovska, sve skupo i sad prc. :D

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #335 on: December 07, 2011, 05:02:26 pm »
Da, ali vidi ono u jednom od mojih postova gore što je quote-ovano na engleskom. Dakle, ako na mobilnom imaš ugovornu obavezu (srpski rečeno, ako si uz'o telefon po sniženoj ceni), ili ako imaš ugovornu obavezu na ADSL-u (tj. ako si dobio modem za džaba, a nije prošlo dve godine otkad si to uradio), nećeš moći da uzmeš paket...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #336 on: December 07, 2011, 05:25:38 pm »
Naravno,  srecom, poslednji, za mob, istice za 10 dana, a za dlaku da potpisem novi za net.  :thumbsup:

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11709
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #337 on: December 07, 2011, 05:50:19 pm »


U Srbiji im je jedina konkurencima Elopak, norveška firma (ovi Skandinavci drže monopol na pakovanje raznih prehrambenih tekućina), oni prave ono Imlekovo pakovanje mleka i jogurta od 1 litar (visoko a usko, koje se završava 'na dve vode' i ima onaj veliki roze čep na jednoj od te dve bočne stranice na vrhu), a tamo mi inače radi burazer...
E stvarno?U Elopaku?Pogon im ko apoteka nema sta...Lepa im ona "humanitarna kravica" sto su je "kupili" ;)A i vise mi se svidja onaj njihov nacin otvaranja ona kucica.Radili su neku reklamu nisu ni oni znali sta ce im ;).Verovatno kad je Tetrapak krenuo ajd i oni...


Inače, kad bih im ja osmišljavao kampanju, ja bih išao na seljačku varijantu - pošalji 5 ili 10 logoa Tetrapaka sa ambalaža i dobićeš stan u BGD, Volvo XC90 i tome slično, time bi najbolje digli brend avernes, svi bi zagledali u mleka i sokove da li su u Tetra pakovoj ambalaži ili ne...
Ja to i rekao kad sam nesto pricao sa nekim njihovim ljudima...
 

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #338 on: December 07, 2011, 08:34:58 pm »
Heh, jednom mi burazer pričao šta se sve pakuje u njihovu ambalažu na trulom zapadu...

Npr. gotove supe, samo uzmeš i podgreješ ih, i to je to, nije kao kod kesice da moraš da čekaš da voda provri, pa da vri 5-8 minuta itd, itd...

Pa onda umućena jaja za kajganu, to restorani i hoteli kupuju na tone. Nema šta kuvar da lupa jaja, pa da ih muČka (kao onaj kolu) da bi dobio kajganu. Lepo otvori ovo pakovanje, sipa koliko mu treba, i vrati u frižider.

Đe Evropa, a đe smo mi...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #339 on: December 07, 2011, 08:38:32 pm »
Da, ali vidi ono u jednom od mojih postova gore što je quote-ovano na engleskom. Dakle, ako na mobilnom imaš ugovornu obavezu (srpski rečeno, ako si uz'o telefon po sniženoj ceni), ili ako imaš ugovornu obavezu na ADSL-u (tj. ako si dobio modem za džaba, a nije prošlo dve godine otkad si to uradio), nećeš moći da uzmeš paket...

kod SBBa nema toga, srećom
nisu ludi da te sprečavaju da te još koji extra mesec ne vežu.
naravno, to važi samo za jače pakete, nema vraćanja posle

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15025
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #340 on: December 07, 2011, 09:26:26 pm »
Jasam imao ugovor na godinu dana kod lelekoma. Nigde ne piše da godinu dana nemam pravo ni na jednu promociju. Ne znam odakle vam to?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #341 on: December 08, 2011, 08:18:16 pm »
Poskupeo IPTV više od 400 dinara, majke im ga nabijem lopovske! Nema veze, u narednih mesec ili dva im otkazujem, stay tuned for details...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15025
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #342 on: December 08, 2011, 11:25:58 pm »
Auuuu. To je izgleda zbog ove promocije. Kakvi hohštapleri.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline architect

  • Starter
  • **
  • Posts: 209
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #343 on: December 09, 2011, 07:23:37 am »
Poskupeo IPTV više od 400 dinara, majke im ga nabijem lopovske! Nema veze, u narednih mesec ili dva im otkazujem, stay tuned for details...

gde? neka insajderska inf.....ili?
na sajtu stoji 942,82 Din......i racun za nov. je toliko...

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #344 on: December 09, 2011, 08:22:12 am »
gde? neka insajderska inf.....ili?
na sajtu stoji 942,82 Din......i racun za nov. je toliko...

Oktobarski račun 561 din bez PDV-a.
Novembarski račun 906 din bez PDV-a.

Dobro, nije preko 400 din povećanje kao što sam rekao, ali tu je negde. Po zakonu su bili dužni da ovo poskupljenje najave 30 dana ranije...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline architect

  • Starter
  • **
  • Posts: 209
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #345 on: December 09, 2011, 09:31:03 am »
Oktobarski račun 561 din bez PDV-a.
Novembarski račun 906 din bez PDV-a.

Dobro, nije preko 400 din povećanje kao što sam rekao, ali tu je negde. Po zakonu su bili dužni da ovo poskupljenje najave 30 dana ranije...

mora da si bio na nekoj promociji....jer ja vec duze vreme placam tih 942 din.....

http://www.open.telekom.rs/iptv/News.aspx?temp=5&cid=43884
posle ovoga su jos jednom "korigovali" cenu

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #346 on: December 09, 2011, 09:36:47 am »
to i meni pade na pamet.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #347 on: December 09, 2011, 11:30:54 am »
Po zakonu su bili dužni da ovo poskupljenje najave 30 dana ranije...

Ali ne moraju licno da obavestavaju korisnike, dovoljno je da okace na sajt.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #348 on: December 09, 2011, 11:42:53 am »
tj. u slučaju da je bio na promociji, i lično su mu rekli bar 6 meseci ranije ;)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15025
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #349 on: December 09, 2011, 11:46:43 am »
Ma bio je na promociji. IPTV inače toliko košta.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.