Author Topic: PITANjA - Glupa i ina...  (Read 587912 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1190 on: November 06, 2012, 01:53:51 pm »
Nidzge uznapredovao u porodicnoj hijerarhiji od obicnog haus majstora do finansijskog konsalting menadzera
jadna ta devojka  :(

dobar  :lol:

Offline ibanez

  • Starter
  • **
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1191 on: November 06, 2012, 02:32:11 pm »
'Nedelja stednje' seu glavnom odnosi na ceo mesec Novembar, zena radi u banci pa izgine za tih mesec dana.

U zemlji Srbiji gde je 'jad i bedatm' na sve strane, pali bi sa stolice da vidite koje se svote dodnose na stednju.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1192 on: November 06, 2012, 03:31:59 pm »
Heh, najjača je priča iz jedne naše banke od pre par godina... LM, dali su ubedljivo najpovoljnije kamate u nedelji/mesecu štednje, privukli ogromna sredstva, sve je bilo super, svi srećni i zadovoljni... Ali, zaboravili su bili reči velikog maga Winstona Wolfa "Let's not start sucking each others' dicks just yet"... Nepunih godinu dana kasnije, malo proanaliziraju, shvate da ogroman, ali ogroman deo tih sredstava uopšte nisu dalje plasirali, tj. da ih nisu oplodili, a bliži se istek godine, kada treba ljudima da daju tih obećanih 7% (ili beše 7,5%) kamate...  :rofl: :rofl: :rofl:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1193 on: November 06, 2012, 03:56:06 pm »
Heh, najjača je priča iz jedne naše banke od pre par godina... LM, dali su ubedljivo najpovoljnije kamate u nedelji/mesecu štednje, privukli ogromna sredstva, sve je bilo super, svi srećni i zadovoljni... Ali, zaboravili su bili reči velikog maga Winstona Wolfa "Let's not start sucking each others' dicks just yet"... Nepunih godinu dana kasnije, malo proanaliziraju, shvate da ogroman, ali ogroman deo tih sredstava uopšte nisu dalje plasirali, tj. da ih nisu oplodili, a bliži se istek godine, kada treba ljudima da daju tih obećanih 7% (ili beše 7,5%) kamate...  :rofl: :rofl: :rofl:
na koju foru nisu provalili da nisu plasirali? to neka lokalna blokovska banka?:D

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1194 on: November 06, 2012, 04:17:01 pm »
Nidzge uznapredovao u porodicnoj hijerarhiji od obicnog haus majstora do finansijskog konsalting menadzera
jadna ta devojka  :(

Pa dobro omiljeni necemo se sad vredjati i biti nekulturni samo zbog fantasy-ja. Ajde nemoj da se ljutis i srdis ;)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1195 on: November 06, 2012, 04:29:34 pm »
Heh, najjača je priča iz jedne naše banke od pre par godina... LM, dali su ubedljivo najpovoljnije kamate u nedelji/mesecu štednje, privukli ogromna sredstva, sve je bilo super, svi srećni i zadovoljni... Ali, zaboravili su bili reči velikog maga Winstona Wolfa "Let's not start sucking each others' dicks just yet"... Nepunih godinu dana kasnije, malo proanaliziraju, shvate da ogroman, ali ogroman deo tih sredstava uopšte nisu dalje plasirali, tj. da ih nisu oplodili, a bliži se istek godine, kada treba ljudima da daju tih obećanih 7% (ili beše 7,5%) kamate...  :rofl: :rofl: :rofl:

Kakva je ovo prica? Sanse da se tako nesto desi su 0,0000000000001% ti ladno poverovao  :rofl:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1196 on: November 06, 2012, 04:30:23 pm »
Pa dobro omiljeni necemo se sad vredjati i biti nekulturni samo zbog fantasy-ja. Ajde nemoj da se ljutis i srdis ;)


Nema tu vredjanja i nekulture, covek te skenirao 100%

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1197 on: November 06, 2012, 04:36:11 pm »
Kakva je ovo prica? Sanse da se tako nesto desi su 0,0000000000001% ti ladno poverovao  :rofl:


Pablito učio si neke škole... Da li znaš, za početak, šta je 'Moralni Hazard'? Ili još bolje. srpska pamet?

Otvori hroniku finansija u svetu pa vidi šta se radi... a ne ovi naši maheri na šta su sve sposobni...


PS: Najgore čime jedan Bankar može da se hvali jeste da je Banka puna para na svim računima...  :palm:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1198 on: November 06, 2012, 05:38:12 pm »
vidim i ono "Otvoris tekuci racun i dobijes 4000 din."  :rofl:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1199 on: November 06, 2012, 06:23:19 pm »
na koju foru nisu provalili da nisu plasirali? to neka lokalna blokovska banka?:D

Jok, velika, strana, multinacionalna...


Kakva je ovo prica? Sanse da se tako nesto desi su 0,0000000000001% ti ladno poverovao  :rofl:

Zašto misliš da su toliko male šanse... ne kažem da ništa nisu plasirali, već da ogroman deo nisu plasirali... a na onom što su plasirali su fino zaradili, što znači da su se delimično izvukli, ali im je cela kampanja u totalu bila negativna. Ništa neobično. A informacija je od čoveka koji radi u toj banci.
« Last Edit: November 06, 2012, 06:25:34 pm by zujo23 »
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1200 on: November 06, 2012, 08:49:54 pm »
Zašto misliš da su toliko male šanse... ne kažem da ništa nisu plasirali, već da ogroman deo nisu plasirali... a na onom što su plasirali su fino zaradili, što znači da su se delimično izvukli, ali im je cela kampanja u totalu bila negativna. Ništa neobično. A informacija je od čoveka koji radi u toj banci.


Kolike su sanse da ti Zujo, zaposleni u Telenoru i roaming expert odes na more u inostranstvo, vratis se i stigne ti racun za roaming od 65.000 i ti odjednom u cudu u jbt otkud ovoliko, nisam pricao nista vise nego kad sam kuci?

Dakle, cilj ovih nedelja stednje jeste akumulacija novca sa kojim unapred znas sta ces raditi. Neretko, sa ovim akcijama u mesecima koji dolaze idu i akcije davanja povoljnih kredita pa tako recimo za auto-kredit koji je inace katastrofa visok banke spuste sa 16 na 12 sto je opet povoljno kad se vidi kolko je to evrica manje, pa tako isto za stambeni kredit, pa kredit za zamenu prozora i vrata u stanovima ko sto je bio letos u unicreditu recimo, a sve po sistemu bolje je da okrecem jedan dinar 10 puta za manju kamatu nego da ga okrenem 2,3 za vecu kamatu, veci je profit u prvom slucaju, da ne govorim da banke uopste ne bi imale taj kes da nije bilo nedelje stednje za njih je to win-win situacija.

Banke nisu samo kreditne ustanove, one aktivno ucestvuju na berzi, na trzistu nekretinina itd, mogucnosti za obrt kapitala su neogranicene, i zato je meni nezamislivo ono sto si napisao, verujem da kada bi proslo najvise 3 meseca a da je situacija kakvom si je opisao odma bi se upalio alarm u top menadzmentu.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1201 on: November 06, 2012, 08:50:31 pm »
vidim i ono "Otvoris tekuci racun i dobijes 4000 din."  :rofl:

Sta ti je tacno smesno tu?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1202 on: November 06, 2012, 08:54:05 pm »
neko je i dobio te pare, znam jednog.

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1203 on: November 06, 2012, 09:03:32 pm »

Kolike su sanse da ti Zujo, zaposleni u Telenoru i roaming expert odes na more u inostranstvo, vratis se i stigne ti racun za roaming od 65.000 i ti odjednom u cudu u jbt otkud ovoliko, nisam pricao nista vise nego kad sam kuci?

Dakle, cilj ovih nedelja stednje jeste akumulacija novca sa kojim unapred znas sta ces raditi. Neretko, sa ovim akcijama u mesecima koji dolaze idu i akcije davanja povoljnih kredita pa tako recimo za auto-kredit koji je inace katastrofa visok banke spuste sa 16 na 12 sto je opet povoljno kad se vidi kolko je to evrica manje, pa tako isto za stambeni kredit, pa kredit za zamenu prozora i vrata u stanovima ko sto je bio letos u unicreditu recimo, a sve po sistemu bolje je da okrecem jedan dinar 10 puta za manju kamatu nego da ga okrenem 2,3 za vecu kamatu, veci je profit u prvom slucaju, da ne govorim da banke uopste ne bi imale taj kes da nije bilo nedelje stednje za njih je to win-win situacija.

Banke nisu samo kreditne ustanove, one aktivno ucestvuju na berzi, na trzistu nekretinina itd, mogucnosti za obrt kapitala su neogranicene, i zato je meni nezamislivo ono sto si napisao, verujem da kada bi proslo najvise 3 meseca a da je situacija kakvom si je opisao odma bi se upalio alarm u top menadzmentu.


Nije akumulacija nego prikupljanje depozita... Banka ne ubira harač, nego slobodna novčana sredstva koja neko daje sa određenim intesesom.


Ti zaista veruješ da Banke kintu od šednje ulažu u rizične bankarske poslove?! Poput tih sitnih kredita na rok duži od 1 'dine... Ako njoj na teret svakog meseca stiže pasivna kamata od ugovora o oročenim depozitima, sigurno neće ulagati u riskantne bankarske aranžmane koji su ugovoreni na duži vremenski rok. Stambeni krediti su tek priča za sebe... zaista pričaš koješta...


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1204 on: November 06, 2012, 09:24:27 pm »
Ti zaista veruješ da Banke kintu od šednje ulažu u rizične bankarske poslove?! Poput tih sitnih kredita na rok duži od 1 'dine... Ako njoj na teret svakog meseca stiže pasivna kamata od ugovora o oročenim depozitima, sigurno neće ulagati u riskantne bankarske aranžmane koji su ugovoreni na duži vremenski rok. Stambeni krediti su tek priča za sebe... zaista pričaš koješta...


Rizicni bankarski poslovi? Pa osnovni bankraski posao od pre 2.000 godina pa do danas jeste da uzmes od coveka 1 dinar uz kamatu od 5% i da taj isti dinar das nekom drugom za kamatu od 10% o kom riziku ti pricas? I o kojim mesecnim teretima ti pricas? Najvise se isplate orocenja na 12 do 15 meseci (sve zavisi od banke do banke) ko je blesav da orocava neke pare na mesec dana? Ako ih i ima to je neka manjina teska.

Stambeni kredit rizican posao??? Jebes mi sve ali ti veze sa zivotom nemas, ja mislim da ti ne znas ni koji su uslovi za dobijanje stambenog kredita niti mehanizme obezbedjenja. Ja sam razgovarao sa operaterom jedne banke jer mi nije bilo jasno zasto i kako se banci isplati da pod tako sumanuto niskim stopama daje kredite, nisam odgovor na pitanje kako i zasto, ali mi je receno da je u interesu banke da u tom roku daje povoljne stambene kredite da su odredili kolicinu novca za to  po sistemu dok traju zalihe ali da bi dobio taj kredit moras biti debelo finansijski potkovan. Banke vole da rade sve i da ih ima svuda.



Nego Stajo reci mi nesto, da li si ti zavrsio ekonomiju na drzavnom fakultetu a sada se bavis revizijom ili racunovodstvom?

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1205 on: November 06, 2012, 09:50:00 pm »
neko je i dobio te pare, znam jednog.

kljucna rec, "neko"

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1206 on: November 06, 2012, 10:04:55 pm »
uvek postoje "sitna slova", u konkretnom slučaju bilo je prvih X novih korisnika.


Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1207 on: November 06, 2012, 11:24:45 pm »
Prosto i jednostavno, banke zaradjuju na kamatama, isto kao i svaka drugo preduzece, samo sto je bankama sredstvo poslovanja novac. (svaki put kada izvrsite uplatu, menjacki posao, podignete pare sa bankomata, ili platite karticom, banka uzme mali deo). Krediti snose odredjeni rizik, ali je zato tu granica koliko prema kreditnom birou koji odredjuje sposobnost klijenta. Prilikom dizanja samog kredita, banka proverava koliko ste u radnom odnosu, kolika su vam primanja, kakvo je stanje na vasem racunu, koliko clanova imate u domacinstvu itd.
kako bi bili sigurni da cete vratiti sredstva + kamatu.

Sa nekretninama je malo lakse, jer nepokretnost banka moze da proda pa je tu odredjena sigurnost, ali opet i za tu nepokretnost postoji limit, ne mozete normalno da kupite stan na dedinju od 400 000eura ako niste kreditno sposobni

Koliko sam nacuo, sa odredjenom kolicinom novca koji banka ima sastrane, vrti na berzi i pravi jos para, taj deo ne znam kako tacno ide.

Nejde brze...

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1208 on: November 06, 2012, 11:34:34 pm »

Rizicni bankarski poslovi? Pa osnovni bankraski posao od pre 2.000 godina pa do danas jeste da uzmes od coveka 1 dinar uz kamatu od 5% i da taj isti dinar das nekom drugom za kamatu od 10% o kom riziku ti pricas? I o kojim mesecnim teretima ti pricas? Najvise se isplate orocenja na 12 do 15 meseci (sve zavisi od banke do banke) ko je blesav da orocava neke pare na mesec dana? Ako ih i ima to je neka manjina teska.

Stambeni kredit rizican posao??? Jebes mi sve ali ti veze sa zivotom nemas, ja mislim da ti ne znas ni koji su uslovi za dobijanje stambenog kredita niti mehanizme obezbedjenja. Ja sam razgovarao sa operaterom jedne banke jer mi nije bilo jasno zasto i kako se banci isplati da pod tako sumanuto niskim stopama daje kredite, nisam odgovor na pitanje kako i zasto, ali mi je receno da je u interesu banke da u tom roku daje povoljne stambene kredite da su odredili kolicinu novca za to  po sistemu dok traju zalihe ali da bi dobio taj kredit moras biti debelo finansijski potkovan. Banke vole da rade sve i da ih ima svuda.



Nego Stajo reci mi nesto, da li si ti zavrsio ekonomiju na drzavnom fakultetu a sada se bavis revizijom ili racunovodstvom?


Kada već mašeš mudima da nešto "znaš" ali pošto šiljiš kurac na Zujinom postu (iz nepoznatih razloga, jer ti čovek iznosi činjenicu i priču iz prve ruke), pa sada i na mom gde realno nisi skontao poentu jer - ne znaš... sedi pa pročitaj ovo sve možda ti sine koja svetiljka u tintari... Ajde da te prvo malo edukujem: Istorijski posmatrano određeni bankarski poslovi kao što su kreditni, menjački i založni poslovi se pojavljuju u Aziji 3000 godina pre nove ere, preko Vavilona od VII do V veka pre nove ere u vidu poslova tezaurisanja (to pročitaj u rečniku)... vidiš ovo je neki početak tj. nisam štur kao ti pa da odoka mudum po pitanju početaka Bankarstva...

Vidiš da je Bankarstvo ovo o čemu ti pričaš 1 Dinar/5% Kamate, ma svi bi se bavili sa time. Čisto da znaš Bankarstvo nije 'preterana' nauka koja se razglaba već Zanat i velika stvar umeća. "Mesečni tereti"... čoveče, blamiraš se Pablito. Prvo pitanje na Ekonomiji (srednjoj školi/Fakultetu, državnom) koje te pitaju jeste "Od čega živi Banka"... većina ne zna odgovor, a on je sledeći: Banka živi od razlike između Aktivne i Pasivne Kamate... *Aktivna kamata je interes koji banka naplaćuje korisniku kredita, a *Pasivna kamata je obaveza koju Banka plaća deponentu koju je položio novac na određeni vremenski rok. Dakle Banci ne padaju pare sa neba, nego negde ta sredstva mora i da prikupi...


Da imalo vladaš 'materijom' skontao bi šta sam hteo da kažem u predhodnom postu - ali to je još jedan od dokaz da si priučen, a ne da nešto 'znaš'... Kada uzimaš pare na štednju od deponenta to je svetinja, to je ključni odnos poverenja između Banke i lica... jer Banka se služi tvojim sredstvima da bi zaradila i da bi iz te njene zarade tebi isplatila ugovorenu kamatu. Nije ovde u pitanju rizičan bankarski posao, jer su SVI bankarski poslovu RIZIČNI... nego je poenta u ROČNOSTI! - vreme na koje se ugovori od aktivnoj/pasivnoj kamati zaključuju tj. uopšteno na koje aranžmani banke dospevaju. Sva ta kinta od štednje se ne ulaže u te kojekakve bankarske poslove nego pre svega u Hartije od Vrednosti (u kratkoročne i srednjoročne, 1-3 godine dospeća pa čak i kraće od godine), međubankarske pozajmice i donekle Finansijske Derivate... jer ako dođe taj neki deponent (ma ne 1 nego npr. njih 1500) i frka mu/im je da digne lovu odmah!, a Banka je spičila tu lovu na Auto-Kredite, Stambene kredite čija se ročnost kreće od 2 do 30 godina! - to je ne moguće isplatiti i to je kraj priče za poslovanje, sve pada u vodu. Evo bio je nedavno slučaj sa NLB Bankom gde su kreteni uzeli depozit sa nečijeg štednog računa i kojekakve poslove sa tim parama radili, lik doša a nema para... to je neviđen diletantizam, ma skandal od strane bankara bukvalno da je u rangu ove Zujine priče samo što je pukla bruka po medijima.

Inače najvrednija odeljenja po pitanju Banaka jeste RISK MENADŽMENT (investiranja, kreditiranja i praćenje privrednih i uopšteno trendova i kretanja u ekonomiji) i pod segment namenjen za Aktuare (ljudi mateamatičke struke koji se bave računima verovatnoće u vezi rizika kod osiguranja i donekle bankarstva). Oni su ti koji gledaju apsolutno sve jer zapravo oni su 'Bankari' i rade 90% posla, Upravni odbori i Nadzorno odbori samo to aminuju - ostali ljudi samo sprovode tu poslovnu politiku Banke tj. službenici, od trezora, suključara, pa do šalter sale i blagajne. Eto ti klasično objašnjeje za razgovor sa tvojim 'operaterom' zašto ti je rekao kako ta Banka funkcioniše po pitanju stambenih kredita i prikupljanja depozita... odnosno da su klijenti 'finansijski potkovani' da bi dobili pare.


A evo kada već pitaš za moje zdravlje...

Ja moju 'ekonomiju' na 'državnom' još završio nisam, ako te već zanima... tj. sada treba da sam u rangu I godine Master studija ali je menjan studijski program/plan prošle 'dine (tj. vraćeno je na stari sistem od 4 god.) pa se sada vodim kao IV godina osnovnih studija... dakle ovo mi je završna godina.

Inače moje stručno usmerenje tj. može se nazvati smer na Fakuletu je FBO-Finansije, Bankarstvo i Osiguranje, za ove 3,5 godine u guzicu sam sabio... u I Godini: 'Bankarstvo i Bankarski Menadžment', u II Godini: 'Finansije (Monetarne i Javne)', 'Finansijska Tržišta i Berze', 'Osiguranje i Upravljanje Rizicima' i u III Godino: 'Finansijski Menadžment' i 'Računovodstvo Finansijskih i Budžetskih Organizacija'... I da, imam dodira sa "Revizijom i Ispitivanjem verodostojnosti i objektivnosti finansijskih izveštaja". Ovo ne kenjam da se ja sada ponosim sa mojim položenim ispita (90% njih su kapitalcu na mome Faxu, Univerziteta u Novom Sadu), nego čisto da imam neka znanja i da ne lupam napamet tj. kako ti kažeš da "nema veze sa životom".


Idi soli pamet nekom drugom samo nemoj na nekim stvarima koje misliš da znaš, osobi kojoj je to maltene struka.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1209 on: November 07, 2012, 12:24:05 am »
Idi soli pamet nekom drugom samo nemoj na nekim stvarima koje misliš da znaš, osobi kojoj je to maltene struka.

Ista ona osoba koja je rekla da ne moze da se zaradi na kursnim razlikama i koja smatra da ovo sto je zujo napisao sasvim normalna pojava?  :lol:


Kada već mašeš mudima da nešto "znaš" ali pošto šiljiš kurac na Zujinom postu (iz nepoznatih razloga, jer ti čovek iznosi činjenicu i priču iz prve ruke)

Ja postujem zuju, ali jednostavno ne verujem tom liku. Ljudi toliko lazu kad su posao i pare u pitanju da je to preslo svaku granicu. Ili se hvale i preteruju ili kukaju i ogovaraju.


... jer ako dođe taj neki deponent (ma ne 1 nego npr. njih 1500) i frka mu/im je da digne lovu odmah!, a Banka je spičila tu lovu na Auto-Kredite, Stambene kredite čija se ročnost kreće od 2 do 30 godina! - to je ne moguće isplatiti i to je kraj priče za poslovanje, sve pada u vodu

Ne znam zasto bi sve gurnuo na auto i stambene kredite (ja sam pomenuo samo primer) Ja da sam u top menadzmentu banke i da znam da je prva nedelja novembra nedelja stednje i da ce u toj nedelji da legne ozbiljna kolicina novca, ceo septembar i oktobar bi bili u znaku istrazivanja mopgucnosti za ulaganje i onda kad legne onda prosledis dalje i cao. A ne legnu pare, pa ti ne znas sta ces pa prolazi vreme pa prodje cela godina ti nisi nista uradio i onda ti dodje jos strucnjak Staja i kaze da se to eto desava  :thumbsup: Meni je recimo to skandal, meni bi popio otkaz kompletan ogranak te banke koji je odgovoran za tako nesto.



Jedno ti priznajem, lepo pricas, tecno, za ispit spremno, svidece se profesorima i/ili slusaocima, u neobaveznim raspravama bices u centru paznje, izvlacices definicije ko od sale, pricaces pravila i zakonitosti i na kraju kad te neko pita koja je banka trenutno najpouzdanija za ulaganje reci ces pa ceo bankarski sistem je u haosu ja pare drzim u slamarici. Barem je moje iskustvo takvo sa diplomcima ekonomskog faksa, milina ih slusati sve dok ih ne pitas nesto konkretno sta se desava kod nas/u svetu juce/danas, tu krene grcanje...

Stajo realno mislim da kad si vec pri kraju da ozbiljno porazmislis o reviziji mislim da bi to bila oblast gde bi ti pokidao.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1210 on: November 07, 2012, 01:12:40 am »
Jel moze neko sazeto zadnja dva posta, kao highlight, kao tyt tekma bez reklama na primer. :D

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1211 on: November 07, 2012, 01:17:24 am »
Jel moze neko sazeto zadnja dva posta, kao highlight, kao tyt tekma bez reklama na primer. :D

ukratko: Pablo ima neke fix ideje o bankama samo njemu jasne, a Staja je polozio par ispita na faxu i sad misli da zna nesto o bankarstvu i pokusava to Pablu da dokaze :)

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1212 on: November 07, 2012, 08:48:00 am »
Zna li neko da li postoji u nekoj banci mesec stednje? Devojka drzi neku crkavicu u banci ali joj je rok dospeca takav da je prosla nedelja stednje... Uopste koja banka daje najbolje uslove za stednju za kraci rok (do godinu dana).

A sve je krenulo od ovog posta.   :mr.green:

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1213 on: November 07, 2012, 06:04:40 pm »
Pa kad Nidzge ne bi zakuvao...

:D
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1214 on: November 07, 2012, 07:50:13 pm »
ukratko: Pablo ima neke fix ideje o bankama samo njemu jasne, a Staja je polozio par ispita na faxu i sad misli da zna nesto o bankarstvu i pokusava to Pablu da dokaze :)
:worthy:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1215 on: November 07, 2012, 08:21:18 pm »
Kucam nesto u Wordu i nikako da skontam sta treba da uradim da bih stavio neki indeks (npr: x1 ) uz imenilac razlomka.
Kako se to radi?

ANSWER PLEASE


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1216 on: November 07, 2012, 08:31:10 pm »
koji word koristis prijatelje? novije verzije imaju ikonicu odmah uz bold i italic i tako to.. ako nemas probaj da "expand" ceo taj prozorcic.. mora da je tu negde

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1217 on: November 07, 2012, 08:34:25 pm »
a ako ne onda probaj ovo. selektuj sta treba da ide u index i pritisni sledecu kombinaciju = CTRL+SHIFT+ ] ili CTRL+SHIFT+ [ ... jedno dize u exponent a drugo spussta u index.. aj

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1218 on: November 07, 2012, 08:35:30 pm »
word je 2007
ubacim razlomak, upisujem imenilac/brojilac, upisem i indekse, selektujem indekse ali mi te sub i sup ikonice mi nisu aktivne


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1219 on: November 07, 2012, 08:40:19 pm »

1
Highlight the number.

2
Click "Format" in the top menu bar and select "Font."

3
Select the "Font" tab.

4
Check the box labeled "Superscript" or "Subscript"

5
Click "OK."



aj

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1220 on: November 07, 2012, 08:41:33 pm »
a za razlomke imas podesavanje da ih sam ubaci u oblik koji ti hoces, to znas?

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1221 on: November 07, 2012, 08:44:05 pm »
kad uradim ono sa ctrl + shift + ] ne desava se nista
kad idem na font tamo su "Superscript" or "Subscript" neaktivne opcije

a za razlomke imas podesavanje da ih sam ubaci u oblik koji ti hoces, to znas?

sacu da pogledam dal moze preko toga nesto da se izmuva
 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1222 on: November 07, 2012, 08:49:31 pm »
ja imam 2010, ali verujem da je slicno/isto i u 2007... kad udjes u equation, otvara se gore panel sa Equation Tools... tamo ima desno i dugme "script" pre koga se namestaju subscript i superscript opcije unutar razlomka

standardne opcije sa glavne strane ne rade

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1223 on: November 07, 2012, 08:50:44 pm »
e to sam sad hteo da napisem. Ako on vec automatski promeni razlomak, zato nece da ti radi... vidi poslusaj chika lorda..

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1224 on: November 07, 2012, 08:54:54 pm »
to je to.

fala obojici


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!