Author Topic: Bitcoin  (Read 65967 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #105 on: January 03, 2018, 03:54:06 pm »
Upadoh i ja na Binance sa nekih 300$. Uradio transfer para kao što rekoh u prethodnom postu. Kupio Cardano (ADA), Tron (TRX), Stellar (XLM) i neki Status (SNT). Pratim još par valuta.
Btw. ako neko planira na Binance duđe, imam referral kod, pa bih bio zahvalan da se iskoristi :)

Sent from 7of9 using assimilated phone
ja tamo imam prob sa verrifikacijom...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #106 on: January 03, 2018, 06:19:08 pm »
Kakav problem? Meni je sve prošlo bez problema.
Danas odradio prvu transakciju. Ranije sam imao nalog na ecd-u, danas ga verifikovao za desetak minuta. Potrebna je samo slika lične karte. Kupio sam LTC za 4750rsd (5000 uz proviziju od 5%). Za LTC sam stavio adrsu na poloniexu. Transakcija je prošla za 4 sata. na poloniexu sam zamenio LTC za BTC, a zatim sve u Ripple. Na kraju sam završio sa nekih 18 i nešto Ripplea, što je OK cena jer je danas skočio na $2,72. Planiram da ripple držim duže vreme, imam poverenja u ovu valutu jer će biti verovatno podržana od strane bankarskog sektora, tako da se neću mnogo nasekirati ako joj padne cena sledećih dana.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #107 on: January 03, 2018, 06:38:43 pm »
Kakav problem? Meni je sve prošlo bez problema.
Danas odradio prvu transakciju. Ranije sam imao nalog na ecd-u, danas ga verifikovao za desetak minuta. Potrebna je samo slika lične karte. Kupio sam LTC za 4750rsd (5000 uz proviziju od 5%). Za LTC sam stavio adrsu na poloniexu. Transakcija je prošla za 4 sata. na poloniexu sam zamenio LTC za BTC, a zatim sve u Ripple. Na kraju sam završio sa nekih 18 i nešto Ripplea, što je OK cena jer je danas skočio na $2,72. Planiram da ripple držim duže vreme, imam poverenja u ovu valutu jer će biti verovatno podržana od strane bankarskog sektora, tako da se neću mnogo nasekirati ako joj padne cena sledećih dana.

aaaa koja zavrzlama... jel ima negde da moze ripple direktno da se kupi?

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #108 on: January 03, 2018, 08:03:25 pm »
Ne znam kakva je situacija za građane SAD. Iz Srbije mislim da uplata/isplata sa/na kartice može samo na cex, ili ovako preko ecd. Ripple je nezgodan novčić jer je sušta suprotnost ostalima. Generisan je određeni broj novčića sa mogućnošću da se generiše još jedna tura. Banke su lagano krenule da usvajaju i implementiraju ovu tehnologiju, dok veliki investitori lagano ulaze u priču. Videćemo šta će na kraju biti. Ja sam odlučio da malo investiram u njega, kao što sam već napomenuo. Neće mi biti prvi put da na kocki izgubim, u krajnjem slučaju :D.
Kao i uvek, upozorenje: INVESTIRAJTE (KLADITE SE) SAMO U ONU SUMU KOJU STE SPREMNI DA IZGUBITE.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #109 on: January 03, 2018, 08:21:56 pm »
Kakav problem? Meni je sve prošlo bez problema.
Danas odradio prvu transakciju. Ranije sam imao nalog na ecd-u, danas ga verifikovao za desetak minuta. Potrebna je samo slika lične karte. Kupio sam LTC za 4750rsd (5000 uz proviziju od 5%). Za LTC sam stavio adrsu na poloniexu. Transakcija je prošla za 4 sata. na poloniexu sam zamenio LTC za BTC, a zatim sve u Ripple. Na kraju sam završio sa nekih 18 i nešto Ripplea, što je OK cena jer je danas skočio na $2,72. Planiram da ripple držim duže vreme, imam poverenja u ovu valutu jer će biti verovatno podržana od strane bankarskog sektora, tako da se neću mnogo nasekirati ako joj padne cena sledećih dana.
ne mogu da se povezem sa onom google autorizacijom. Uhvati osam Ripple na neki 2.35

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #110 on: January 03, 2018, 09:52:48 pm »
Kod mene aplikacija dobro radi. Imam je za mail, binance i poloinex. Opiš malo bliže problem, siguran sam da možemo da razrešimo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #111 on: January 04, 2018, 08:30:04 am »
Kod mene aplikacija dobro radi. Imam je za mail, binance i poloinex. Opiš malo bliže problem, siguran sam da možemo da razrešimo.
Uspelo je posle 15 puta
« Last Edit: January 04, 2018, 08:32:31 am by chkode »

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #112 on: January 04, 2018, 09:03:54 am »
Ajde mi sad napisite u kratkim crtama sta mi treba da bih kupio taj Ripple, pa cu detaljnije naci u postovima i na guglu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #113 on: January 04, 2018, 09:29:07 am »
Top 100 Cryptocurrencies, described in 4 words or less



Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

« Last Edit: January 04, 2018, 10:02:20 am by lordnex »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #114 on: January 04, 2018, 12:50:26 pm »
Ajde mi sad napisite u kratkim crtama sta mi treba da bih kupio taj Ripple, pa cu detaljnije naci u postovima i na guglu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Treba ti nalog na nekoj menjačnici. Na binance ili poloniex možeš lako da se registruješ i verifikuješ nalog. Na ovim menjačnicama ne možeš da uplatiš keš, već samo trguješ kriptovalutama. Možeš keš samo na cex.io, ali on ne prima nove registracije. Postoji domaća ecd menjačnica, na kojoj se takođe lako verifikuje nalog i na kojoj možeš da kupiš btc, eth i ltc. Neku od tih valuta kupiš direktno na adresu binace/poloniex, a zatim kroz trade zameniš za ripple. LTC ne može direktno u ripple, ali možeš da ga prebaciš u BTC, pa u ripple. Provizija je 0,1/0,15%, po transakciji,ništa strašno. LTC možeš da kupiš na ecd za 5000rsd minimum. ETH i BTC su na 30000rsd minimuma kupovine. Preporučujem LTC za prvi put.
Kako da kupiš:
1. Kada ti verifikuju nalog na menjačnici, odeš na funds (withdrawal deposit) i klikneš na novčić za koji želiš da uradiš depozit (LTC, BTC ili ETH ako kupuješ na ecd, bilo koji ako nađeš nekoga ko će ti prodati direktno). Pojaviće se adresa (string prilične dužine). Tu adresu koristiš isključivo za depozit tog novčića.
2. Na ecd klikneš kupi LTC/BTC/ETH, popuni podatke o količini novca koju želiš da uplatiš, a u polje "adresa" upišeš adresu (string) sa menjačnice. Sajt će generisati uplatnicu. Uplatiš novac po uplatnici, oni ga odmah evidentiraju i za par sati dobiješ depozit na željenoj menjačnici.
Ako kupuješ od nekoga direktno, samo mu proslediš adresu iz stavke 1.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #115 on: January 04, 2018, 01:47:55 pm »
Hvala, hvala. Moram se malo baciti u ove vode.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #116 on: January 04, 2018, 02:09:17 pm »
Hvala, hvala. Moram se malo baciti u ove vode.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da ovekovecim pocetak kraja kriptovaluta.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #117 on: January 04, 2018, 09:35:25 pm »

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #118 on: January 04, 2018, 09:39:26 pm »
Zokiša, još uvek nam nisi rekao u kojoj valuti čuvaš ušteđevinu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #119 on: January 04, 2018, 09:50:25 pm »
Zokiša, još uvek nam nisi rekao u kojoj valuti čuvaš ušteđevinu.

BTC samo, nemam vremena da pratim 50 drugih valuta, ortak je imao 2.5mil ripple-a, prodao prerano, spira tugu viskijem

Nejde brze...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Bitcoin
« Reply #120 on: January 04, 2018, 11:19:45 pm »
Due to the overwhelming surge in popularity, Binance will have to temporarily disable new user registrations to allow for an infrastructure upgrade. We apologize for any inconvenience caused.


Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #121 on: January 04, 2018, 11:29:07 pm »
Due to the overwhelming surge in popularity, Binance will have to temporarily disable new user registrations to allow for an infrastructure upgrade. We apologize for any inconvenience caused.



na sve načine usporavaju bubble ali džabe im sve, nema spasa jer boškić je unutra.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #122 on: January 05, 2018, 02:30:37 pm »
cek cek.. ja sam otvorio nalog na bitstamp i cekam da me verigfikuju. KAd budem hteo da kupim bilo sta, jel mi taj nalog isto sto i "wallet"? Vidim da se preporucuje da wallet bude hardverski (ima da se kupi kao USB stick) ako imas dosta para ulozeno, a da na online drzis samo odono sto hoces da trade-ujes...


draga Saveta...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #123 on: January 05, 2018, 03:58:46 pm »
Na bitstampu će da se načekaš da te verifikuju :D. Otvori na binanceu (trenutno je vrlo popularan), a možeš i na poloniexu, čisto da imaš i alternativu. U svakoj menjačnici imaš novčanik, ali postoji rizik hakovanja naloga, ili pucanja menjačnice. Hardverski su oko $100 pa naviše, ne isplate se za malu količinu. Imaš online, oni su slični za upotrebu kao menjačnice, ali bi trebalo da su sigurniji. Imaš desktop novčanik (pominjao sam exodus). Parice su kod tebe, brineš se sam o bekapu, enkriptovanju... Imaš i papirne novčanike. Na njemu se odštampa QR kod, koji možeš da iskoristiš za pristup novčaniku.
Ja trenutno držim novčiće samo namenjačnicama, jer nemam veliku količinu. Ne planiram još uvek da postanem day-trader, ali ću probati da promenim neku manju svotu u neku valutu o kojoj izađe info, čisto da vidim kako sve funkcioniše.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Bitcoin
« Reply #124 on: January 05, 2018, 04:09:24 pm »
Otvori na binanceu (trenutno je vrlo popularan), a možeš i na poloniexu
2 posta iznad - Binance ne prima (trenutno) nove clanove
Za poloniex treba HD Webcam da bi se registrovao
Ja sam sinoc na kraju na Krakenu otvorio - bez komplikacija u procesu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #125 on: January 05, 2018, 06:39:07 pm »
 a jebes ga. sve te menjacnice traze wire transfer para ako radis iz US. Moja banka uzima $35 za svaki wire transfer. ne planiram da kupjem za hiljade dolara da mi 35 ne znaci nista..... meni treba neka na kojoj moze sa kartice da se prebace pare..

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #126 on: January 05, 2018, 06:40:26 pm »
Ja sam sinoc na kraju na Krakenu otvorio - bez komplikacija u procesu
ja sinoc bezuspeno pokusavao da verifkujem nalog. kad kliknem na "verify account" izbaci mi  poruku da ne mogu to da uradim, be zobjasnjenja zasto....

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #127 on: January 05, 2018, 08:24:18 pm »
a jebes ga. sve te menjacnice traze wire transfer para ako radis iz US. Moja banka uzima $35 za svaki wire transfer. ne planiram da kupjem za hiljade dolara da mi 35 ne znaci nista..... meni treba neka na kojoj moze sa kartice da se prebace pare..
Koja banka?

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #128 on: January 05, 2018, 08:27:02 pm »
Koja banka?
TD bank. Samo tu imam checking account

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #129 on: January 05, 2018, 10:56:52 pm »
Za poloniex treba HD Webcam da bi se registrovao
Napomenuo sam to ranije. Najbolja solucija je registrovanje sa telefona, tu i porsečne kamere rade odličan posao.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #130 on: January 05, 2018, 11:25:32 pm »
TD bank. Samo tu imam checking account
BofA:
Incoming Domestic Wire $15
Outgoing Domestic Wire $30

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #131 on: January 05, 2018, 11:26:47 pm »
BofA:
Incoming Domestic Wire $15
Outgoing Domestic Wire $30
Pa to. Meni je 25 in 35 out.. mamu im jebem...

Večeras gledam gde mize karticom. Video sam da moze o negde...doduse retko

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #132 on: January 08, 2018, 12:40:08 pm »
https://techcrunch.com/2018/01/08/telegram-open-network/

I Rusi ulaze u igru.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #133 on: January 08, 2018, 01:54:37 pm »
Све за шта се Руси ухвате претвори се у балегу, тако да брже-боље продајте те ваше коине, неће то још дуго.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #134 on: January 08, 2018, 05:59:21 pm »
3000 za bitera

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #135 on: January 08, 2018, 06:31:10 pm »
Nije sve što izađe iz Rusije govno, ali imaju mnogo proizvoda slabijeg kvaliteta koje nudi zapad. Svaka nova generacija kriptomoneta donosi značajna poboljšanja i uvek je dobro imati konkuranciju. Treba dati šansu svakome. Ja ću svakako uzeti par komada, kada već lagano ulazim u igru.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #136 on: January 09, 2018, 08:49:56 am »
Ја нисам ни рекао да је све што изађе из Русије говно, већ да се све за шта се они ухвате, мислећи ван Русије, претвори у балегу.

https://www.blic.rs/vesti/svet/tajni-plan-putin-i-maduro-se-domundavaju-kako-da-zaobidju-sankcije-ali-njihove-namere/j7869v5

Овако изгледа почетак краја. Уколико светски моћници помисле да ће Руси стећи неку предност путем криптовалута врло брзо ће почети стравична контрола свих криптовалута, подметања и ометања. Како је прошао Јужни ток тако ће и ово, угрожен амерички капитал и лобирањем и митом урушили ЈТ. Америка и Француска дуговали су Либији 500 милијарди долара, и да ли су их вратили? Не, него су повикали "дрште терористу", упали у земљу, порушили је, наплатили увођење демократије и сада не дугују ништа. То што нешто добро функционише не значи да ће потрајати, функционисаће док моћницима не стане на жуљ и не омета њихове интересе. Уколико примете да Руси својом криптовалутом заобилазе санкције врло брзо ће све државе увести репресивне мере према истим тим валутама. Можда ја и грешим, то је само моје виђење, формирано на основу онога што сам до сада видео. Ја бих желео да сви ви постанете милионери.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #137 on: January 09, 2018, 06:00:32 pm »
Mislim da si malo pobrkao lončiće :D. Venecuela, kako se priča, već duže vreme koristi BTC za trgovinu naftom. Petro neće doneti nikakvu epohalnu novinu u smislu plaćanja. Centralizovane monete ne moraju generalno da budu loše. Naravno, monete koje izdaju banana države treba izbegavati u širkom luku. Što se tiče propasti kriptovaluta, o tome može naširoko da se priča. Ako one puknu, to će imati veliki uticaj na svetsku ekonomiju. Ako nizbogčega drugog, onda zbog količine struje koja je uludo bačena na kopanje kriptovaluta.
Za razliku od Blica, ja ne želim da ulazim u teorije zavere. Za 10 godina će ostati samo nekoliko novčića, ostali će propasti. Ko će ostati, to niko ne zna. Možda će se pojaviti novi novčić u četvrtoj ili petoj generaciji kriptovaluta, možda će se BTC i ETH najbolje razviti iostvariti proročanstvo McAfee-a i dostići vrednost od $1M i $500k, a možda će Ripple nekim čudom da dođe na vrh. Mnogo je interesa, a tehnologija je nova.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #138 on: January 09, 2018, 06:36:16 pm »
Као што рекох, ја вам желим да вам успе и да имате користи од тога. Можда недовољно добро разумем цео концепт криптовалута, као лаику ми делује као нешто што ће да пукне у догледној будућности, са друге стране исто сам мислио и за Фејсбук када се појавио. :)

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net