Author Topic: Bitcoin  (Read 65961 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #35 on: December 22, 2017, 11:26:45 pm »
Meh, opet počeo da raste...

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #36 on: December 23, 2017, 12:01:18 am »
Ma to se vec desava treci, cetvrti put...

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #37 on: December 23, 2017, 08:40:07 am »
To se stalno dešava. Najavljivali su pad krajem godine. Ja i dalje ne razumem kriptovalute, zbog čega toliko rastu i njihovu potporu. Cene nekretnina u SAD su konstantno rasle, da bi na kraju ugrozile celikupnu svetsku privredu. Sličnost postoji. Kolega mi je pre par dana pričao o vrednosti nekakvih lukovica lala u Holandiji u 18. veku. Kaže da je ta roba dostigla toliku vrednost, da je za jednu mogla da se kupi kuća. Onda je sve odjednom puklo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #38 on: December 23, 2017, 11:34:15 am »
Zašto bi rast kriptovaluta bio drugačiji u odnosu na bilo šta drugo? Kada postoji potražnja vrednost ide gore, ako nema potražnje cena pada.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #39 on: December 23, 2017, 05:50:12 pm »
verovatno je neko to planski odradio. prodao veliki broj bitcoins da uzme pare. kad je trziste videlo da neko prodaje ogromnu sum, mali igraci su se poplasili i poceli da prodaju na veliko... onda su ovi isti igraci , kad su odlucili da je dosta palo, poceli da kupuju na veliko i posle jednog lepog dana igranja, imaju jednu gomilu novca vise, a isto bitcoins.

ne mora da znaci da je ovako bilo, naravno. ali je jedan od scenarija. mnogo ljudi koji su u toj igri nisu profesionalci na berzi i u ulaganjima...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #40 on: December 23, 2017, 05:55:56 pm »
Mnogo je to velika oscilacija. Postoje periodi šortova i bulova, za koje samo pretpostavljam šta su. Zato sam i pitao da neko objasni osnovne pojmove. Čudno je da sam se poslednjih dana zainteresovao za kriptovalute, baš kada smo ovde počeli o njima da raspravljamo. Ovaj forum začas usadi ideju čoveku u glavu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #41 on: December 23, 2017, 06:19:50 pm »
meščini da smo imali ovde topić o bitcoinu. fampti otvorio još pre 5-6 godina. garant sad ne zna šta će od keša. a šćeli smo ga bačiti kad je bio mali, ko peru iz kontrole leta.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #42 on: December 23, 2017, 06:36:38 pm »
meščini da smo imali ovde topić o bitcoinu. fampti otvorio još pre 5-6 godina. garant sad ne zna šta će od keša. a šćeli smo ga bačiti kad je bio mali, ko peru iz kontrole leta.

Ima, malo se pisalo ali je zato slatko za pročitati danas

http://www.endzone.rs/extrapoint/index.php?topic=711.0

A sad čitam da je bitcoin balon pukao... :D

http://mashable.com/2013/04/11/bitcoin-was-the-victim-of-its-own-success-not-ddos-attack/

Bitcoin, the world's most popular virtual currency, yesterday took a huge nosedive — from its all-time-high of $265 to as low as $105

 :mr.green:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #43 on: December 23, 2017, 06:51:39 pm »
Jedan decko iz SM je onomad kupio 11 bitkoina za cca 1000e. Ima ih i dan danas...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #44 on: December 23, 2017, 06:58:48 pm »
Fampti je hteo da otvara neku menjačnicu za BC ali je brzo batalio.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #45 on: December 23, 2017, 07:02:31 pm »
Bitcoin je klasičan piramidalni balon koji će pući čim se isisa dovoljno para od naivnih ljudi. Svako ko pravi bitcoin će u jednom trenutku poželeti da kupi isti i poveća svoju zaradu, dok će u priču ući i jedan deo berzanskih "stručnjaka". Moja preporuka je da bežite od bitcoina.

::)

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #46 on: December 23, 2017, 07:03:18 pm »
Jedan decko iz SM je onomad kupio 11 bitkoina za cca 1000e. Ima ih i dan danas...


Sent from my iPhone using Tapatalk

2 je pozajmio.........ovaj sto ih je pozajmio hoce da se ubije sad.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #47 on: December 23, 2017, 07:09:02 pm »
I dalje sam istog mišljenja. Par postova unazad sam rekao da bitcoin može da ode na 30k ili da pukne skroz. 20k dolara za parče koda koje ništa posebno ne radi je suludo. Ako neko može da mi promeni mišljenje, priznaću grešku. Za početak, zanimaju me osnovni pojmovi, a kasnije i ostatak priče.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #48 on: December 23, 2017, 09:49:45 pm »
ja ovako laik vidim da je najveca prednost ovog virtuelnog novca sto mu se ne moze uci u trag tako lako i mogu porezi da se izbegavaju. ako moje vidjenje ovog ima smisla, to je dovoljno da ga drzi atraktvinim jos dugo vremena

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #49 on: December 23, 2017, 09:53:53 pm »
ja sam na nekoj igrici pre par godina dobio nešto malo bitcoina. to u tom trenutku vredelo 0.5 eura, a sada ~50 eura  :thumbsup:
baš sam hteo pre neki dan prvi put posle registracije hteo da se ulogujem na wallet da vidim šta se dešava i tražio mi standardni pin a posle njega još neki dodatni koji ću dobiti ali tek kad na telefon instaliram njihov app, a ja reko jeptese neću ni da se logujem dok to ne naraste na 5000 eura  :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #50 on: December 23, 2017, 10:45:37 pm »
Ako se ne varam, falsifikovanje ovakvog novca je "praktično" nemoguće. Ne bih želeo da rasprava ode u smeru "ko nije kupio ranije i ne želi da ulazi u igru ni sada" protiv "kriptovalutaša". Zaista me zanima što više konkretnih  i proverenih informacija. Omiljeni, koji wallet koristiš? Znam da postoje online, offline, trezori... ali mi skoro ništa nije jasno oko njih. OK, služe za čuvanje para :D, ali ako može nešto konkternije. Koji su dobri, koji nisu, prednosti, mane...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #51 on: December 23, 2017, 10:54:47 pm »
xapo se zove wallet.
oni su delili na igrici ljudima nešto malo coina. toliko malo da je većinu mrzelo da se iscima da napravi nalog walletu da bi uzeli to. ja potrošio par minuta i uzeo, a od tada se nisam logovao na xapo.

kum se sa tim jebava, pa mi je baš pre neko veče na slavi objašnjavao to oko walleta, sigurnosti, anonimnosti itd itd
mnogo to komplikovano, plus ako držiš offline i pokvari ti se komp ode sve u kurac. ako držiš online onda oće valjda da hackuju...


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #52 on: December 23, 2017, 11:22:53 pm »
Pa onaj bratunga je drzao na hard disku 7500 btc pa otislo na smetliste...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #53 on: December 24, 2017, 01:32:01 am »
Da li postoji mogućnost bekapa?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #54 on: December 24, 2017, 12:55:59 pm »
Čitam sad za xapo, izgleda da ne može za Srbiju.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #55 on: December 24, 2017, 01:02:07 pm »
Da li postoji mogućnost bekapa?

Postoji, kad ga nadjes na deponiji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #56 on: December 24, 2017, 01:40:36 pm »
Nisam mislio na nekoga ko je bacio HDD, već uopšteno.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #57 on: December 24, 2017, 02:43:54 pm »
Dajte temu ili split za kriptovalute ako nema niko ništa protiv. Verujem da sad ima više interesovanja nego ranije.

Sent from 7of9 using assimilated phone
« Last Edit: December 24, 2017, 02:46:03 pm by ulero »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #58 on: December 24, 2017, 03:27:45 pm »
Slažem se. Ulero, da li možeš nešto o Rippleu da napišeš, obzirom da si rekao da imaš određenu svotu? Ja sam skinuo udemijev BitcoinRipple kurs, pa ću ga pogledati ovih dana. Valjda će mi biti jasnije neke stvari nakon toga.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #59 on: December 24, 2017, 06:19:31 pm »
Spojeno sa Famptijevom temom...

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #60 on: December 24, 2017, 11:39:41 pm »
Slažem se. Ulero, da li možeš nešto o Rippleu da napišeš, obzirom da si rekao da imaš određenu svotu? Ja sam skinuo udemijev BitcoinRipple kurs, pa ću ga pogledati ovih dana. Valjda će mi biti jasnije neke stvari nakon toga.
Ja ni kriv ni dužan ispadoh stručnjak :) Neka svota = 10e, a više nemam Ripple (XRP). Drugar mi reče da banke kao kriptovalutu koriste XRP, pa je on zbog toga interesantan. Prvo jer izgleda da ima neko ozbiljnije pokriće, drugo, još uvek se nije razleteo.
Elem, da raširim sad priču. Krenuo pre koji mesec da razmišljam o opciji da kupim/sastavim neki rig, tj. mašinu za neko rudarenje. I tu je dolazio u obzir čak i neki AntMiner. Spisak mašina možeš videti ovde https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison . U međuvremenu dobih sa par strana informacije da se u ovom trenutku ne isplati ulaganje u mašinu, već da je bolja trgovina. Od toga, jedan čovek se bavi rudarenjem bitcoina neko vreme.
U kombinaciji sa pomenutih 10e koji su mi već X godina bili prežaljeni na Skrillu, otvorih pre neke dve nedelje nalog na IQ option da se malo igram. Tu su mi interesantne bile ove sitne valute, tj.  one koje u ovom trenutku ne vrede previše, i imaju dobru fluktuaciju. Recimo, uzeo sam bio IOTA, koja je sa 0.8e bila skočila na 3. Ili Ripple, koji je sa 0.4 bio skočio na 0.9, a sad se kreće oko 1, a dostigao bio i 1.25e u nekom trenutku. Gledano iz ugla procenata, obrt je mogao da bude i reda 3x, za neko ozbiljnije ulaganje je mogla dobra para da se uzme.
Sad za vikend, tačnije u petak ujutru, naleteo je neki raspad, sve je oko osam ujutru ljosnulo za 30ak %, a situacija je tokom vikenda prilično šućmurasta.
Btw. ne otvarajte nalog na IQ option, provizije su nenormalno visoke.

Sent from 7of9 using assimilated phone


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #61 on: December 24, 2017, 11:44:37 pm »
Antmineri kod nas su 3 i više puta skuplji nego da se poručuju direktno iz Kine a i pitanje je da li su radili. Problem sa kineskim je što od poručivanja pa do isporuke može proći i nekoliko meseci. A ono malo što sam gledao izgleda da traže da im se plati u bitcoinima... ::)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #62 on: December 24, 2017, 11:57:14 pm »
Za Ripple kažu da je prava budućnost. Banke zapravo koriste Ripple protokol, a XRP je valuta. Ne kopa se, već postoji maksimalan broj novčića koji je napravljen, za razliku od Bitcoina recimo. Za svaku bankarsku transakciju se uništava 0.00001 XRP. Kako se smanuje broj XRP-a u opticaju, povećava se cena (trebalo bi). Počeo sam da gledam tutorijal o Rippleu, pa sam parafrazirao ono što sam zapamtio.
Inače, krenuo sam malo i wallete da istražujem. Kažu da je Desktop Exodus Wallet dobro rešenje. Može da se radi offline bekap, kriptokoin konverzije...
IQ option je neki binary option sistem, nije prava berza i pitanje je koliko je siguran. Vidim da se mahom trguje na cex.io i na bittrexu. Nemam nalog, nemam novčiće, pa ne mogu da napišem konkretno uputstvo šta i kako. Obzirom da je moguće da će ceo bankarski sektor u jednom trenutku preći na Ripple, pre svega zbog njegove brzine i sigurnosti, videću da se  posle nove godine registrujem na nekoj berzi, nabavim neki Ripple, ubacim ga u novčanik i napišem kako sam to uradio korak po korak. Kada odgledam ceo tutorijal o Rippleu, napisaću još neku interesnatnu stvar.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #63 on: December 25, 2017, 11:25:57 am »
:)

Nejde brze...

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #64 on: December 25, 2017, 01:22:24 pm »
IQ option je neki binary option sistem, nije prava berza i pitanje je koliko je siguran.
Ne znam sta podrazumevas pod siguran, ali radi izlaz ka Skrillu, sto znaci da mozes da izvuces pare. Dodatni limit je ako radis depozit sa kartice, samo toliko mozes da vratis nazad na karticu, a ostalo se snadji preko Skrilla ili Nettelera. Inace, sta god da su, prilicno su limitirane opcije, dosta para uzimaju na proviziju i zaobidjite ga u sirokom luku. Ionako tamo testiram situaciju.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #65 on: December 25, 2017, 01:26:53 pm »
Usput, jos uvek se nisam raspitao gotovo nista ni o berzama/marketima (Bittrex, Bitfinex, Binance , Cexio, ...) tako da mi je dosta stvari jos uvek nepoznato.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #67 on: December 25, 2017, 03:56:58 pm »
:)
Ajde, ajde, ti si se hvalio da imaš koine. Napiši nešto.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #68 on: December 25, 2017, 05:04:02 pm »
https://www.njuz.net/kupci-bitkoina-protestuju-ispred-nbs-traze-da-ih-drzava-zastiti/

Iz NBS su poručili okupljenim građanima da će ih primiti krajem sledeće nedelje, samo da saznaju šta je to bitkoin.

 :rofl:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Bitcoin
« Reply #69 on: December 25, 2017, 07:25:57 pm »
 :hof: