Author Topic: Bitcoin  (Read 66005 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #140 on: January 10, 2018, 03:51:01 pm »
Vaistinu. Ovih par dana sve u qrcu, potpuna ludnica na trzistu...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #141 on: January 10, 2018, 03:54:16 pm »
Dobar :D. Veliki volatility, velike oscilacije. Danas kupiš, sutra imaš duplo, prekosutra kikiriki :D. Ja probao, video, sada čuvam ono što sam kupio. Ako skoči - skoči, ako pukne, puko je. Više bi mi bilo žao da nisam probao i da je XRP otišao u zaradu, nego da pukne totalno. Imam nešto malo i u LTC-u.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #142 on: January 10, 2018, 07:59:20 pm »
Danas sam saznao da burazer ima preko 40k myriadcoina sto je majnovo pre 3-4 godine. Skocila mu cena naglo u zadnjih par nedelja :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #143 on: January 11, 2018, 03:30:59 pm »
Over $100 billion wiped off global cryptocurrency market following talk of South Korea trading ban

At around 4.50 a.m. London time, a few minutes after news, over $106 billion of value was wiped off of the entire cryptocurrency market when compared to the market capitalization at the beginning of the day on Thursday.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #144 on: January 15, 2018, 05:06:29 pm »
I dalje, dosta kretanja sa valutama, što reče SBK, danas si duplo u plusu, sutra si duplo u minusu. Tron (TRX)  je jedan od primera uspona i padova, mada ima još dosta takvih. Ripple, neću da kažem da se raspao, ali nije ni on nešto spektakularniji od drugih. Dugoročno, osim možda za par valuta, ne deluje mi da može išta da se pretpostavi (mada ni za njih nije sigurno).

Sent from 7of9 using assimilated phone


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #145 on: January 15, 2018, 06:35:13 pm »
Ništa čudno, tako je to kad se špekuliše sa bilo čim. Nema pravila.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #146 on: January 16, 2018, 09:30:17 am »
Otkad si ti Sundjeru uleteo ode Ripple na $1.2x


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #147 on: January 16, 2018, 10:57:07 am »
U toku je neki raspad marketa, sve je u debelom crvenom, ETH za nekoliko sati pao sa 1300$ na 980$, BTC takodje sa 14K na oko 11500$, sve ostalo minimum za 10% popadalo.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #148 on: January 16, 2018, 11:02:07 am »
Veceras je pravo vreme da uletim head first.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #149 on: January 16, 2018, 11:32:52 am »
Prethodnih dana svi najavljuju turbulencije na tržištu. Ja sam uzeo malo ripplea, malo ltca i par novčića za kratkoročnu trgovinu po savetu prijatelja. Većina kinte koju sam planirao da uložim još uvek čeka.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #150 on: January 16, 2018, 11:34:24 am »
Eno na redditu svi kukaju da nemaju vise kinte da uloze sad kad su niske cene. Krvava nedelja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #151 on: January 16, 2018, 12:51:48 pm »
Ja branio ono sto sam imao sa jos dve transakcije i sve ulozio, racunao ne moze nize. Kad ono palo jos za 15% i vratilo se posle. Ko je uhvatio trenutak taj, grdno se omastio. Ja naravno nisam imao vise para.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #152 on: January 16, 2018, 01:07:04 pm »
Eno na redditu svi kukaju da nemaju vise kinte da uloze sad kad su niske cene. Krvava nedelja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa sto ne prodaju kucu i onih 10 jutara zemlje sto su nasledili kad je djed umro? Kukanje na reditu je lako, biti ozbiljan investitor je nesto sasvim drugo.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #153 on: January 16, 2018, 01:37:44 pm »
Pa sto ne prodaju kucu i onih 10 jutara zemlje sto su nasledili kad je djed umro? Kukanje na reditu je lako, biti ozbiljan investitor je nesto sasvim drugo.

Ovo nije investicija nego špekulacija.

Razlika je u tome da u investiciju ne gledaš kao na buduću zaradu. Npr, kupiš kuću na selu da bi živeo tamo znajući da nikada nećeš moći nekome da je prodaš. Špekulacija je kada ulažeš pare u nešto što ti ne treba sa jedinom svrhom da to prodaš sa zaradom.

Naravno, na investiciji može da se zaradi ali to nije osnovna svrha takvog ulaganja.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #154 on: January 16, 2018, 02:37:41 pm »
Ovo nije investicija nego špekulacija.

Razlika je u tome da u investiciju ne gledaš kao na buduću zaradu. Npr, kupiš kuću na selu da bi živeo tamo znajući da nikada nećeš moći nekome da je prodaš. Špekulacija je kada ulažeš pare u nešto što ti ne treba sa jedinom svrhom da to prodaš sa zaradom.

Naravno, na investiciji može da se zaradi ali to nije osnovna svrha takvog ulaganja.

Au brate mili ala si se ovde ispromašivao za sve pare. Ne samo da si pomešao privatno i poslovno (to gde će neko da živi apsolutno nikoga ne zanima, za razliku od toga gde neko ulaže novac što bi potencijalno moglo sve da zanima) nego si potpuno pogrešno definisao investiciju koja je suprotno od onoga što si napisao, i u ovom primeru kuće sa sela bi bilo da kupiš kuću na selu koja malo vredi a za koju znaš ili barem pretpostavljaš da će u jednom trenutku u budućnosti vredeti mnogo više i tako ti doneti zaradu. Razlika je u riziku, kod špekulacija je rizik za propast mnogo veći a li je isto tako tako i mogućnost za brzu i veliku zaradu takođe veća u odnosu na investicije.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #155 on: January 16, 2018, 03:08:22 pm »
Razlika je u riziku? Možeš li da mi pojasniš zašto je razlika samo u riziku? Šta je osnova tog rizika?

Ja bih rekao da je rizik u tome što
ulažeš pare u nešto što ti ne treba sa jedinom svrhom da to prodaš sa zaradom.

Praktično se kockaš sa time da će nekada neko hteti to da kupi od tebe. Ako nikada ne nađeš kupca onda si praktično bacio pare koje si "investirao".

Ako pak kupiš bezvrednu kuću u njoj ćeš, ako ništa drugo, uvek moći da prespavaš u hladnim noćima. Moći ćeš da pokreneš neku proizvodnju. Da otvoriš bordel. Bilo šta. Pa i da je eventualno prodaš za velike pare.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #156 on: January 16, 2018, 03:52:32 pm »
Pre svega investicija nije pojam koji možeš tumačiti po svojoj volji, već je u ekonomiji definisan kao ulaganje sredstava ca ciljem da se oplode tj donesu profit.

Dalje, primera radi ako imaš 1M, i želiš da ideš na sigurno 1/3 uložiš u nekretnine, 1/3 u akcije i 1/3 oročeno (ovo je trenutno neisplativo jer su kamate na nuli ali pre samo 5 godina su bile i do 7,5% za 13 meseci) i možeš očekivati godišnji prihod od 3-5% godišnje narednih 40 godina. Ja sam išao na trećinu ali svoj potrfolio možeš i dalje učiniti raznovrsnijim ali je najbitnije u celoj priči jeste da je ova investicija sigurna, imaš zaokružen portfolio i tvoja investicija je sigurna.

Nekima je to dosadno i malo i žele da se stvari ubrzaju. Tada se ne ide na sigurno već se traže načini da se novac oplodi za 20% 50% pa i 100% godišnje, i obično ne postoji nikakav portfolio već se ide na all-in. Od 10.000. ljudi, 9.999 će da propadne i izgubi sve, a onaj 1 će da se obogati i zaradi enormne pare, i o njemu će da se priča i taj će da povuče za sobom 1.000.000 ljudi koji će hteti da budu kao on.

Ako pak kupiš bezvrednu kuću u njoj ćeš, ako ništa drugo, uvek moći da prespavaš u hladnim noćima. Moći ćeš da pokreneš neku proizvodnju. Da otvoriš bordel. Bilo šta. Pa i da je eventualno prodaš za velike pare.

uvek moći da prespavaš u hladnim noćima - nije investicija
da pokreneš neku proizvodnju - investicija
Da otvoriš bordel - investicija

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #157 on: January 16, 2018, 04:29:25 pm »
uvek moći da prespavaš u hladnim noćima - nije investicija

Jeste investicija, može biti loša jer si kupio kuću sa kojom ne planiraš ništa da radiš i koja će propasti jer ne ulažeš u održavanje, ali je ipak investicija. Nije isto kada kupuješ nekretninu zbog stanovanja ili jednostavno zbog neke naknadne zarade na objektu. Ako jednom prespavaš u tom objektu to ga ne pretvara u "nije investicija".

Pre svega investicija nije pojam koji možeš tumačiti po svojoj volji, već je u ekonomiji definisan kao ulaganje sredstava ca ciljem da se oplode tj donesu profit.

Dalje, primera radi ako imaš 1M, i želiš da ideš na sigurno 1/3 uložiš u nekretnine, 1/3 u akcije i 1/3 oročeno (ovo je trenutno neisplativo jer su kamate na nuli ali pre samo 5 godina su bile i do 7,5% za 13 meseci) i možeš očekivati godišnji prihod od 3-5% godišnje narednih 40 godina. Ja sam išao na trećinu ali svoj potrfolio možeš i dalje učiniti raznovrsnijim ali je najbitnije u celoj priči jeste da je ova investicija sigurna, imaš zaokružen portfolio i tvoja investicija je sigurna.

Klasična priča stručnjaka koji zarađuju na "prodaji" investicija a koji sami ne investiraju.

Ne postoji sigurna investicija, kao što si i sam napisao. Nekretnine mogu biti uništene u prirodnim nepogodama. Sa akcijama se možeš slikati ako firma propadne a za oročeno se javi štedišama Dafine i Jezde. Sigurnije jeste, zato što se ulaže u nešto što ima stabilniju vrednost i koje na duže staze većini može da donese dobitak. Zato se i pravi razlika u odnosu na špekulativno investiranje kod kog je pucanje balona izvesnost i gde samo malobrojni mogu da ostvare zaradu.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #158 on: January 16, 2018, 05:00:59 pm »
Aj se malo vratite na kripto.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #159 on: January 16, 2018, 05:17:59 pm »
Jeste investicija

Evo ti najprostije definicije investicije: a placement of capital in expectation of deriving income or profit from its use

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #160 on: January 16, 2018, 05:38:46 pm »
Evo ti najprostije definicije investicije: a placement of capital in expectation of deriving income or profit from its use

Vidim ja da ti uopšte ne shvataš šta ja govorim... :D

Ajde ovako. Ako kupiš stan ili kuću gde planiraš da stanuješ - nije investicija.
Kupiš drugi stan/kuću gde ne planiraš da stanuješ sa opcijama izdavanja, obavljanja nekog posla ili naknadne prodaje - investicija.
Kupio si taj drugi, treći... objekat sa raznim opcijama ali ništa ne radiš po tom pitanju i nemaš planove za neku skoriju budućnost. Iz nekog razloga si prenoćio u tom objektu. Odjednom to nije investicija?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #161 on: January 16, 2018, 06:21:14 pm »
Vidim ja da ti uopšte ne shvataš šta ja govorim... :D

Ti bre Betula nisi normalan, samo me dublje uvlačiš u svoje domaćinsko shvatanje ekonomije, a samo sam hteo da vidim na forumu bezbolan proces instalacije win10 od letos. Umesto toga došli smo do toga da od spavanja u objektu zavisi dal je nešto investicija ili nije. Ne stižem ni da odgovorim šta si sve pisao (prirodna nepogoda uništava nekretninu - osiguranje normalno) (ulaganje u akcije pa propadne firma - pa ne ulažeš u jednu nego u 50) itd itd

BTW:

Ajde ovako. Ako kupiš stan ili kuću gde planiraš da stanuješ - nije investicija.
Kupiš drugi stan/kuću gde ne planiraš da stanuješ sa opcijama izdavanja, obavljanja nekog posla ili naknadne prodaje - investicija.
Kupio si taj drugi, treći... objekat sa raznim opcijama ali ništa ne radiš po tom pitanju i nemaš planove za neku skoriju budućnost. Iz nekog razloga si prenoćio u tom objektu. Odjednom to nije investicija?

ovo se kudikamo razlikuje od ovoga

Razlika je u tome da u investiciju ne gledaš kao na buduću zaradu. Npr, kupiš kuću na selu da bi živeo tamo znajući da nikada nećeš moći nekome da je prodaš. Špekulacija je kada ulažeš pare u nešto što ti ne treba sa jedinom svrhom da to prodaš sa zaradom.

Naravno, na investiciji može da se zaradi ali to nije osnovna svrha takvog ulaganja.


Da završavamo, čeka me instalacija win10 i linux minta a ti imaš talenat za istorijsko dugačke rasprave:

Kupio si taj drugi, treći... objekat sa raznim opcijama ali ništa ne radiš po tom pitanju i nemaš planove za neku skoriju budućnost. Iz nekog razloga si prenoćio u tom objektu. Odjednom to nije investicija?

NIJE! međutim ako si prespavao sa devojkom i kresnuo je barem 3 puta, e onda je to već investicija  :P

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #162 on: January 16, 2018, 07:02:57 pm »
Ako kupis kucu da bi u njoj ziveo i to je investicija jer vise neces placati kiriju.

Ili ako imas pameti ili makar srece da kupis kucu u majci Prigri dje dolaze i Arapi da kupuju kuce, onda za par godina mozes da je prodas za duplo vece novce. True story.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #163 on: January 16, 2018, 07:12:05 pm »
da dolijemo ulje na vatru, ja se slazem sa Pablom (iako on ima vise vremena da kucka ovde nego da da analizu protekle sezone u GSOT delu foruma - lenjivac jedan), ali ne zato sto je u pravu, nego vise zato sto je Starr u krivu, i na investicije gleda iz SFRJ ugla (da ne kazem komunjarskog).  Sve sto ulozis pare i mozes da izvuces dobit je investicija, pitanje dal je dobit brza ili ne.

Ako kupis kucu da bi u njoj ziveo i to je investicija jer vise neces placati kiriju.
za ovo se kaze da si investirao, ali to nije investicija o kojoj mi pricamo. nemas profita, nego smanjujes operativne troskove. opet, ostaje ti vise para, ali to nije to

Ili ako imas pameti ili makar srece da kupis kucu u majci Prigri dje dolaze i Arapi da kupuju kuce, onda za par godina mozes da je prodas za duplo vece novce. True story.
e ovo vec jeste. cak iako je nenamerno, opet postaje investicija cim je obrnes za 100% dobiti na ulozene pare.


nego bitcoin pao na $11,300, a Ripple na $1.22.. c c c c
« Last Edit: January 16, 2018, 07:14:26 pm by mladenko »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #164 on: January 16, 2018, 07:22:29 pm »
Sve sto ulozis pare i mozes da izvuces dobit je investicija, pitanje dal je dobit brza ili ne.

Tom logikom je i kocka investicija. Uložiš pare u loto listić i možeš da izvučeš dobit.

Upravo zato sam i napravio razliku između investicije i špekulacije koja je mnogo sličnija kocki.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #165 on: January 16, 2018, 07:26:39 pm »
Ja sam ove godine nabavio delitelje toplote za zgradu. Troškovi su prilično manji u proseku u zgradi nego u susednim zgradama koje nemaju delitelje. Meni su troškovi manji od komšijskih jer držim temperaturu na 22C i imam PVC. Da li sam ja (i komšije) nabavkom delitelja napravio investiciju, ili samo smanjio troškove :hm: ?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #166 on: January 16, 2018, 07:33:49 pm »
Ako je ušteđen dinar - zarađen dinar, onda bi trebalo da jesi. :hm:

U principu, sve zavisi sa kim pričaš. Prodavac izolacije će ti reći da je njegova roba najbolja investicija. Mešetar akcijama će ti reći da je najbolja investicija ako pazariš kod njega. Prodavac stanova će ti reći da se najviše isplati da kupiš od njega. Privatni fakulteti će reći da ti se najviše isplati studirati kod njih... :)

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #167 on: January 16, 2018, 08:14:15 pm »
Dalje, primera radi ako imaš 1M, i želiš da ideš na sigurno 1/3 uložiš u nekretnine, 1/3 u akcije i 1/3 oročeno.
Medju najvecim rizicnim, odnosno nesigurnim, privatnim investicijama danas spada investiranje u startup kompanije, kao i u finansijsko podrzavanje izuma i patenata.
Startup kompanije vracaju ulozeno kroz akcije koje dobija investitor nakon izlaska kompanije na berzu (ako kompanija prezivi do tada), a od patenata se uzima procenat od prodaje, odnosno ponovo akcije ako se ideja pretvori u biznis.

Btw 1: u prethodnoj raspravi Pablo > Betula.
Cak bih rekao da sam i prijatno iznenadjen da Pablo ne razmislja na zastareli soc-realisticki nacin.

Btw 2: cim su Rusi usli u igru kriptovalutama odma sve ode u pm.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #168 on: January 16, 2018, 08:47:11 pm »
ako kupuješ kuću u prigrevici samo zato što je šmeka i neki arap pa računaš da ćeš je za koju godinu moći dobro prodati...to je mešetarenje, špekulacija itd

ako kupiš istu tu kuću jer planiraš da imaš đe da iskuliraš vikendom ili da kupiš i nešto zemlje, od koje btw nema kvalitetnije na planeti, pa da radiš i obrađuješ to ili ako želiš da ti sin pere ruke u DTD pa da ima sigurnu prođu u NBA itd itd onda je to investicija.

bitcoin ne može biti investicija. u onom pamfletu što je mr green c/p ovde piše da možeš sa bitcoinom kupiti patike i dosta toga što ti treba. možeš jer je bubble još uvek u fazi naduvavanja pa onaj što prodaje patike ima povoljan risk/reward i naravno da će ti dati patike za bitcoin jer posle godinu dana može da se ispostavi da od tih patika može da kupi stan.
genije koji je pisao taj tekst veli i da je dolar samo papir, ali taj papir ima podršku države koja ubira trilibilijarde poreza i ima ford class i f35.
a bitcoin podržavaju hipsteri. na kraju će tu dosta ljudi oplakati. 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #169 on: January 16, 2018, 10:55:12 pm »
Solidan masakr danas. Sacekacu jos malo...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #170 on: January 16, 2018, 10:58:06 pm »
Pametno. Ranije se pominjao 20. januar kao dan D, kada J. Koreja treba da odluči o konačnoj sudbini kriptovaluta (ako se ne varam). U subotu cene idu u nebo ili u bunar, ali to nikako neće značiti kraj kriptovaluta. Ja navijam da se Ripple vrati na 25c pa da uzmem jedno 400 komada :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #171 on: January 16, 2018, 11:00:26 pm »
Ovim tempom ces uz jutarnju kaficu kupovati 400 komada  :lol:

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #172 on: January 16, 2018, 11:07:22 pm »
Ček da otvorim pivo pa da vidim o čemu pričate... :kafa:

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS
« Last Edit: January 16, 2018, 11:09:54 pm by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #173 on: January 16, 2018, 11:15:07 pm »
Au jebote, masakr...

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #174 on: January 16, 2018, 11:24:45 pm »
XRP 0.98  :tus: