Author Topic: Atletika  (Read 97519 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #525 on: July 03, 2021, 08:28:51 pm »
Zaboravio sam skok u vis... Onih 245 je verovatno najteže oboriti. Od kad je Sotomayor to skočio, bilo je samo jedan na 2.43, nekoliko na 2.41 i to je to. Realno, ni tih 245 nije bilo 245. 1 u milion da letvica ostane posle onoliko savijanja.

Dalj, od Tokija 90 .. bio je par ljudi na 30ak cm  i to je to. Ali ima dosta njih koji su bili blizu sa malo vetrom u leđa. Nekom da se pogode uslovi i da bude dobar dan. Ali genralno se čeka idealan daljaš,kao što je Bolt na 100, neko ko je visok, brz i može lepo da to premota na odrazu..

Ne vidim da će iko skorije skočiti i 245 a kamoli 246. Ali opet, nije lako skočiti 9 m...

Kod žena maltene isto. Sprint ko će da trči ispod 10.50 kod žena leotejebo... I da skoči preko 750.. a isto to i sa 200 i troskokom... Mada nikad se ne zna

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #526 on: July 03, 2021, 10:31:09 pm »
ima i troskok, i on je relativno star

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #527 on: July 04, 2021, 02:45:12 am »
ima i troskok, i on je relativno star
Muški troskok jeste star ali uskoro pada, zato ga nisam pomenuo. Ali nisam baš u toku , i ispada da je blizu i ženski da padne.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #528 on: July 04, 2021, 10:24:11 am »
Sad nešto mislim... Duplantis je prošle godine počeo sa serijom obaranja rekorda, možda bi mnogi bili oboreni i prošle godine da nije bilo Covida... :hm:

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #529 on: July 04, 2021, 12:50:20 pm »
Zaboravio sam skok u vis... Onih 245 je verovatno najteže oboriti. Od kad je Sotomayor to skočio, bilo je samo jedan na 2.43, nekoliko na 2.41 i to je to. Realno, ni tih 245 nije bilo 245. 1 u milion da letvica ostane posle onoliko savijanja.

Dalj, od Tokija 90 .. bio je par ljudi na 30ak cm  i to je to. Ali ima dosta njih koji su bili blizu sa malo vetrom u leđa. Nekom da se pogode uslovi i da bude dobar dan. Ali genralno se čeka idealan daljaš,kao što je Bolt na 100, neko ko je visok, brz i može lepo da to premota na odrazu..

Ne vidim da će iko skorije skočiti i 245 a kamoli 246. Ali opet, nije lako skočiti 9 m...

Kod žena maltene isto. Sprint ko će da trči ispod 10.50 kod žena leotejebo... I da skoči preko 750.. a isto to i sa 200 i troskokom... Mada nikad se ne zna

Ja sam mislio tamo negde pre 6-7 godina da ce skok u vis lagano pasti kad sam video tada mladjane Bondarenka i Barshima kako se medjusobno takmice, skakao je Bondarenko 2.42m. Bilo je i par ok pokusaja na 2.46m Barshima secam se, ali jbg kad tad nisu oborili sad ce opet da odstoji. Ali definitivno mi deluje skok u dalj teze za oboriti. Eto recimo 800m niko nije prisao Rudishi za ceo sekund i vise skoro 10 godina. Ali nista nije nemoguce, padali su mnogi rekordi sto ne i ti. Oba Bekelova rekorda na 5 i 10km, sad Douplantis skace ko nenormalan, Wayde van Niekerk i tako dalje pored ovih sto se trenuto obaraju.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #530 on: July 05, 2021, 09:35:36 am »
Ja pre neki dan gledao malo gradju atleticara, bla truc, bila prica oko skoka u vis. I vidim da je Barshim "samo" 189cm i 65kg...
Za dalj, bio je Ivan Pedroso sa Kube, on je doduse i skocio bio 8.96 ali mu je skok bio ponisten zbog vetra.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #531 on: July 05, 2021, 02:34:06 pm »
Echevarria je pre 2 godine skočio preko 8.90, ali isto uz prejak vetar
u Stokholmu na mitingu zlatne lige se skoro povredio jer je rupa za pesak bila malo kraća, a on skočio 8.80-8.85


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #532 on: July 05, 2021, 06:26:23 pm »
Sve sa vetrom. Poprilična je razlika između +1 i +3.5.. ali eto primera. Echevarría je brz i ume da premota, da je 5 cm viši, već bi skakao preko 9. Ovako, može da se namesti dan da vetar bude +2.0 i njemu da bude dan i može da se desi. Opet, Powell nije imao skok preko 8.70 pre WRa..

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #533 on: July 05, 2021, 10:03:46 pm »
On je mlad 21-22 godine, ima rezultate od ~8.70 i sa vetrom u prsa i ubedljivo je najveci kandidat za obaranje WR u ovih 30 godina


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #534 on: July 06, 2021, 01:03:42 am »
Kad smo kod drugih rezultata Shelly-Ann Fraiser-Pryce trcala drugo najbrze vreme u istoriji na 100m 10.63s, skoro 35 godina imala i porodjaj pre par godina, Bajina Basta vol. 2 u Kingstonu.  :D
« Last Edit: July 06, 2021, 01:07:13 am by Grandilof »

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #535 on: July 06, 2021, 07:27:09 am »


ubedljivo je najveci kandidat za obaranje WR u ovih 30 godina
Slažem se sa ovim

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #536 on: July 06, 2021, 07:29:18 am »


Kad smo kod drugih rezultata Shelly-Ann Fraiser-Pryce trcala drugo najbrze vreme u istoriji na 100m 10.63s

10.49 je ipak malo mnogo dalje od 10.63

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #538 on: July 06, 2021, 12:33:51 pm »
Nisi razumeo, ona bre sad pre mesec dana trcala to vreme u ovim godinama...

Ovo se odnosi na mladenkov post, slucajno ne uhvatih quote.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
« Last Edit: July 06, 2021, 12:35:53 pm by Grandilof »

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #539 on: July 06, 2021, 01:14:38 pm »
https://www.nytimes.com/2021/07/01/sports/olympics/shacarri-richardson-suspended-marijuana.html

Moglo bi se reći da je izduvala za Tokio ;z

Garant nije htela nekome iz federacije da izdućka pa joj smeštaju. Nisu imali nikakvih problema sa onim džankijem plivačem čijeg imena trenutno ne mogu da se setim...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #540 on: July 06, 2021, 01:29:27 pm »
betula, a da nas poštediš tvojih teorija?

btw ovaj topić me u poslednjih mesec dana već 4-5 put baca u tešku zbunjolu. bukvalno svaku vest kačite sa 5-6 dana zakašnjenja i ja svaki put padnem u rebus i treba mi pola minuta da shvatim da sam to pročitao/video pre nedelju dana  :D


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #541 on: July 06, 2021, 01:37:22 pm »
betula, a da nas poštediš tvojih teorija?

Omiljeni je neurozan jer mu komšijski psi nisu dali da spava celu noć.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #542 on: July 06, 2021, 09:41:47 pm »
Nisi razumeo, ona bre sad pre mesec dana trcala to vreme u ovim godinama...

Ovo se odnosi na mladenkov post, slucajno ne uhvatih quote.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Nisam to ni pominjao. Samo kažem da je to ipak i dalje predaleko. Pogotovu za njene godine. Da je 10 god mlađa pa ajde

Ovaj idiot što je pala na vutru, ona može brzo. Previše krati korak. Da naučida pusti pun korak, ima da bude baš brza

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #543 on: July 06, 2021, 10:08:05 pm »
Što kaže Starr, da nije pala na Mari, pala bi na nečem drugom. Možda i mnogo gorem. Čitao sam pre par dana njen komentar. Nije se mnogo potresla. Izjavila je da je samo ljudsko biće i to je to.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #544 on: July 07, 2021, 12:25:38 am »


Čitao sam pre par dana njen komentar. Nije se mnogo potresla. Izjavila je da je samo ljudsko biće i to je to.
Uduvala se jer joj je majka umrla. Tako da verujem da je tad bolela patka šta će neko na to da kaže i koliko će da bude kažnjena za to.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #545 on: August 15, 2021, 12:16:15 am »
B92: Vilagoš postavila svetski rekord – Srbiji 11 medalja http://www.b92.net/sport/atletika/vesti.php?yyyy=2021&mm=08&dd=14&nav_id=1907177

Vilagoš bi trebalo ozbiljne rezultate da ima u budućnosti. Topić, ako ne sagori. Boberić u (tro)skoku ne očekujte , nju je Topić sad nabudžio. Tu bi trebalo Natalija Dragojević (sad bila 4.), samo da se "oblikuje", ona je veći potencijal i od skoro tek krenula troskok. E da, i Zorana iz Mladosti na visu takođe.

Ima ovde još štofa. Nadam se da ćemo imati finih rezultata i/ili predstavnika na velikim takmičenjima u budućnosti. Svakako se bolje sad radi nego godinama unazad, a atletska dvorana za to sigurno ima zasluga.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #546 on: August 15, 2021, 04:57:39 am »
B92: Vilagoš postavila svetski rekord – Srbiji 11 medalja http://www.b92.net/sport/atletika/vesti.php?yyyy=2021&mm=08&dd=14&nav_id=1907177

Vilagoš bi trebalo ozbiljne rezultate da ima u budućnosti. Topić, ako ne sagori. Boberić u (tro)skoku ne očekujte , nju je Topić sad nabudžio. Tu bi trebalo Natalija Dragojević (sad bila 4.), samo da se "oblikuje", ona je veći potencijal i od skoro tek krenula troskok. E da, i Zorana iz Mladosti na visu takođe.

Ima ovde još štofa. Nadam se da ćemo imati finih rezultata i/ili predstavnika na velikim takmičenjima u budućnosti. Svakako se bolje sad radi nego godinama unazad, a atletska dvorana za to sigurno ima zasluga.

atletska dvorana za to sigurno ima zasluga.

Samo ovo je tačno. Šteta je što nema još nekoliko po Srbiji. Ovako beogradski klubovi profitiraju

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #547 on: August 15, 2021, 10:30:49 am »
Čuj njega, dvorane. Niš ima samo jedan bazen (otvoreni i zatvoreni ukupno), a pričamo o atletskim dvoranama. Samo jedna hala sportova, jer se više para zarađuje renoviranjem iste čas malo, nego pravljenjem nove. Kakve crne dvorane.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #548 on: August 15, 2021, 12:21:25 pm »
Samo ovo je tačno. Šteta je što nema još nekoliko po Srbiji. Ovako beogradski klubovi profitiraju
Misliš da neće biti rezultata i/ili da se ne radi dobro?
Za dvorane, jbg. Kakva država, takav i sport. Sad je biko aktuelno otvaranje i hvaljenje kako je taj i taj grad dobio atletski stadion. Evo, sredili sad za seniorsku Balkanijadu ispod Smederevske tvrđave neki stadion, mnogo lepo to izgleda. Ova bila u Kraljevu, od pre desetak godina postoji i atletski stadion u Kruševcu. Makar se i tu napreduje, a činjenica je da treba još neka dvorana po Srbiji.
U NS se trenira u zatvorenom na Sajmu. Tu imaju sve (ne baš najsjajnije raspoređeno, ali ima) osim spoljne staze. I ceo NS trenira u Vojvodini, za razliku od BG gde je sve raštrkano  u deset klubova, pa i VNS kao klub ispada jaka.

E da, čeka se onaj i izbori da se odobri rekonstrukcija OFK u atletski stadion i stavljanje tartana umesto šljake za početak.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #549 on: August 15, 2021, 06:59:04 pm »
Misliš da neće biti rezultata i/ili da se ne radi dobro?
Za dvorane, jbg. Kakva država, takav i sport. Sad je biko aktuelno otvaranje i hvaljenje kako je taj i taj grad dobio atletski stadion. Evo, sredili sad za seniorsku Balkanijadu ispod Smederevske tvrđave neki stadion, mnogo lepo to izgleda. Ova bila u Kraljevu, od pre desetak godina postoji i atletski stadion u Kruševcu. Makar se i tu napreduje, a činjenica je da treba još neka dvorana po Srbiji.
U NS se trenira u zatvorenom na Sajmu. Tu imaju sve (ne baš najsjajnije raspoređeno, ali ima) osim spoljne staze. I ceo NS trenira u Vojvodini, za razliku od BG gde je sve raštrkano  u deset klubova, pa i VNS kao klub ispada jaka.

E da, čeka se onaj i izbori da se odobri rekonstrukcija OFK u atletski stadion i stavljanje tartana umesto šljake za početak.
Ne treba ja da ti pričam koliko se dobro radi u savezu. U isto vreme nisam tamo već mnogo godina pa ne znam da li se nešto promenilo, ali ne čujem da se išta promenilo.

Staza je marketinški potez. Naravno da je i to bolje nego da ništa ali pitanje je šta je cilj. A cilj je da isti ljudi sede u foteljama što duže.

Evo jednog primera.

Godina 2004. Pričamo mi iz AK RKG sa jednim mnogo dobrim trkačem iz Slovenije (polufinale svetskog prvenstva) i kaže on nama ovako - savez nam nije loše radio ovih godina, ali evo sad konačno imamo malo para pa možemo svi da idemo na pripreme u južnu Afriku. A ja kad sam išao na Balkanijadu u Istanbul, repka autobusom a savez i njihovi prijatelju o trošku saveza avionom ( bar njih 10 uključujući i unuku jednog od tih "prijatelja saveza")

Mi na Slovenija nivou nikad nećemo biti, zato nikad neće biti nekih opipljivih rezultata, na kolektivnom nivou. Ivane Španović, i ostali pojedinci samo služe da ovi konji na vlasti ostaju tu gde jesu
« Last Edit: August 15, 2021, 07:01:23 pm by mladenko »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #550 on: August 15, 2021, 11:11:34 pm »
Nisam ja ni mislio na savez kao savez. Nego na ljude, trenere i ostalu decu koja sad treniraju u boljim uslovima, a verovatno i mladim trenerima koji nešto i pokušavaju... Bar ja imam utisak da je tu bolje nego ranije.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #551 on: August 16, 2021, 12:04:30 am »
Nisam ja ni mislio na savez kao savez. Nego na ljude, trenere i ostalu decu koja sad treniraju u boljim uslovima, a verovatno i mladim trenerima koji nešto i pokušavaju... Bar ja imam utisak da je tu bolje nego ranije.
A to... To je kvantitet. A u današnjoj atletici to slabo šta znači. Videćemo. Voleo bi da neko uradi analizu srpske atletike od 1990. Verovatno smo na istom mestu svih ovih godina

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #552 on: August 16, 2021, 09:55:14 am »
Sem individualnih talenata i trenera koji isprate svetske trendove, nemamo šta da ponudimo. Tu se teško može pričati o savezu i sistemu. Moji klinci su trenirali atletiku neke 2 godine, pa su se prešaltovali na neke druge aktivnosti.
Nevezano, a možda i jeste vezano za stanje u atletici. Bilo neko lokalno takmičenje na jugu Srbije. Klinac se takmičio u skoku u dalj. Neki mali vodio do poslednjeg skoka i svi su navijali za njega. Onda moj klinac nekim čudom preskoči njegovu daljinu za 5cm. Mali skače poslednji skok, pravi prestup, a na zaprepašćenje svih, sudija mu meri od ćoška linije do njegovog skoka (dijagonalno) :rofl: Nije da smo zbog toga prestali da treniramo, ali je bilo razočaravajuće šta se radi u tim kategorijama (drugi razred je bio u pitanju).
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #553 on: August 16, 2021, 10:31:01 am »
Mali skače poslednji skok, pravi prestup, a na zaprepašćenje svih, sudija mu meri od ćoška linije do njegovog skoka (dijagonalno) :rofl: Nije da smo zbog toga prestali da treniramo, ali je bilo razočaravajuće šta se radi u tim kategorijama (drugi razred je bio u pitanju).
Ovo se i dan danas desava, pogotovo u Mitrovici. Lik zgazi korak nazad i to meri. Nikad mi nece biti jasno cemu to.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #554 on: August 16, 2021, 10:41:43 am »
...ma kakvo crno takmicenje u drugom razredu?! :bigfunny:
Deca do recimo 7og razreda treba da se igraju sporta. Moj stariji je trenirao kosarku u drugom razredu, sam izabrao i ja rekao ajde, poznajem trenera, super je lik. Tamo deca ne umeju da trce pravilno, nista neobicno za taj uzrast i vreme u kojem zivimo. Bilo nekoliko "nabrijane" dece i nabrijanih roditelja...mislim se u sebi, deco klopajte bureka i kokakole, tako se to radi :D Kasnije je trener napustio klub i moj klinac se smorio, gurao jos malo tako smoren i onda smo resili da je bilo dosta.
Mladji je trenirao fudbal (isto sam izabrao) ali tek je tamo opsti haos.
Atletika ili plivanje, to je zakon za malu decu. Dzudo takodje, samo jos da ih prevarim nekako i upisem :D

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #555 on: August 16, 2021, 10:53:47 am »
...ma kakvo crno takmicenje u drugom razredu?! :bigfunny:
Pa takmicenje redovno. Atletske skole C (2014-), B (2013 i 2012) i A (2011 i 2010), pre nego sto se krene sa redovnim mladjim pionirima (2009 i 2008) itd.
Sto se ASS/ASB tice, redovna takmicenja su u po jednoj disciplini, dvorana, prolece na stadionu i leto/jesen na stadionu. Da se i deca malo igraju.
Tu i tamo , nadje se poneko takmicenje, gde u Mitrovici uglavnom kradu. A tu vazi da je taj prolecni miting "prijateljstva" (za atletske skole i mladje kategorije) jedan od najjacih u drzavi jer se svi tamo sjate, plus je takmicenje po godistu, a ne po kategoriji. Sad je Telenor ubacio "Brzinom do zvezda" fakticki sve skole treci i cetvrti razred, pa udri.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #556 on: August 16, 2021, 11:04:00 am »
Pa takmicenje redovno.
ma jasno...ali ne vidim poentu nikakvu do neke cetrnaeste/ petnaeste godine.

Quote
Tu i tamo , nadje se poneko takmicenje, gde u Mitrovici uglavnom kradu.
zna se gde se krade

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #557 on: August 16, 2021, 11:34:01 am »
ma jasno...ali ne vidim poentu nikakvu do neke cetrnaeste/ petnaeste godine.
Sto se tice nekih ozbiljnih rezultata da, nema smisla ista uzimati za ozbiljno do tad, ako ne i kasnije. Doduse, ima klubova koji se i tad ozbiljno primaju.
Ovako, malo cisto da vidis gde i sta, da bude zanimljivije i ne bude suvoparno. Lepo je kad imas decu medaljase i prvake Beograda ;)

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #558 on: August 16, 2021, 01:24:25 pm »


ma jasno...ali ne vidim poentu nikakvu do neke cetrnaeste/ petnaeste godine.

Ma daj i ti sad.. u kojem sportu bi mogao da imaš bilo kakve uspehe da ti takmiče ja ti krenu da 14/15 godina?

Problem sa srpskim trenerskim mentalitetom je upravo ti da se kasni kreće sa ozbiljnim treningom.  Ja sam treneirao 3-4 puta nedeljno a mislim da sam već bio prešao u juniore . Smešno



A krade se oduvek. Još kad je domaći trkač pa se dogovore sa starterom kad da se opali... A onda ni to ne uradi plodom pa se pusti trka sa prestupom. primer br 1. - Muški državni na 100m je totalno namešten   ma ima ih gomila

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #559 on: August 16, 2021, 02:17:45 pm »
Doduse, ima klubova koji se i tad ozbiljno primaju.

A što i nebi? Njima je to sigurno dobra reklama da privuku više dece? :hm: