Author Topic: Atletika  (Read 97539 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #175 on: August 24, 2015, 10:27:12 pm »
pa pola SAAFa se dopinguje, mogu da mislim sta se radi po tim tamo atletikama :D
hoce to oni kojima nije dala majka priroda!

 :D Salim se, ali nista me vise ne cudi. Danas 90 posto ljudi pije u najmanju ruku neke proteine, a ako se prate svi sportovi manje vise sportisti su sve mrsaviji. Vise ne vazi ono visina minus 100, sad to ide do 105-110. Cak i plivanju, ne samo atletici. Samo sto su ljudi ovde pomesali neke pojmove. A pogledajte Djokovica. Ja ne mislim da ti ljudi idu u isti kos. Profesionalni sport je profesionalni. Amateri ostaju amateri. A igraci americkog fudbala u Srbiji ce jos dugo biti amateri. Bojim se da nikada nece dostici popularnost da prerastu u nesto vise.
« Last Edit: August 24, 2015, 10:33:49 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #176 on: August 24, 2015, 10:37:27 pm »
Naravno da su svi dopingovani od prvog do zadnjeg. Jednostavno priroda sporta je dovela do toga da se masovno pribegava dopingu.

Mnogo je mali prostor za gresku i neuspeh, i anonimusa totalnog od sampiona ne deli previse. To automatski radja bolesnu konkurenciju i kompetitivnost da se pribegava svemu da bi bili bolji. Jako malo ljudi koji se bavi atletikom, pogotovu sprintom mogu sebe da obezbede finansijski kroz taj sport i da zive od toga makar normalno tako da svi idu na max ulog i gadja se samo sami vrh. Nema druge lige i sl. Mozes ceo zivot da igras fudbal u trecoj engleskoj ligi i da izadjes iz nje s kintom i da se resis finansijski. To je nemoguce u atletici, ili si u samom vrhu ili valjas krek. Ta surova strana tog sporta sve tera u mass doping.

I to neme veze mnogo s tim da li u tom trenutku imas mega talenta koji je ispred svih ili nikada nije bila bliza konkurencija. Recimo kao Bolt pre 5-6 godina kada je bio totalno nedodirljiv, mogli su da rade sta hoce ali ne bi mogli da smanje taj gap koji je imao i znali su to svi. Da li to znaci da su prestali da se rokaju, taman posla. Nastavili su da se mlate da bi bili u prvih deset na svetu i da probaju tu i tamo da im uleti neka medalja za nesto. Jednostavno to je tako surovo, gde ako si recimo 15 sprinter sveta ti si goli kurton. U vecini sportova ako od tebe postoji 10 boljih ljudi u tome gde se takmicis, ti si i dalje mega-giga car i adekvatno kompenzovan. Ovde ne, otud i mass dopingovanje radi rezultata.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #177 on: August 24, 2015, 10:51:42 pm »
Sve stoji. Ne mogu nista protiv da kazem. Sve je verovatno tacno uz ono da moc i ugled zemlje, reprezentacija (Putin, Obama, Severna Koreja, SSSR, USA, Mardlok, Sky, itd) igra mnogo bitnu ulogu. Samo bih dodao. Ko je ostao izvan (verovatno niko bitan), ostao je izvan. Ovima se ne moze nista sporiti, izuzev ako im njihova kuca ne spori, ako ne izlaze previse van okvira tolerancije. Ja mislim da je zato bilo suludo i sto su Armstrongu uzeli titule. Jedini covek koji je mozda ostecen tako dobro sistematizovanim dopingom jeste Jan Ullrich, jer je on mozda bio najtalentovaniji vozac, mozda nije imao samo masineriju iza sbe kao Armstrong. Ali Ullrich je jedini za koga se moze tvrditi da su uslovi bili drugaciji da bi on mozda, ali mozda uzeo te titule. Niko drugi. A sada ova izopstenost coveka koji je doneo biciklizmu takvu popularnost i ljudi koji trabunjaju na sam pomen imena Armstronga o dopingu a koji nista ne kapiraju mi ide ne kurac. Jedini covek koji tu nesto moze da trazi je Jan Ullrich. Kraj price.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #178 on: August 25, 2015, 01:21:35 pm »
necu da se nastavljam kad sam u manjini :) i dalje se ne slazem sa vasim pausalnim konstatacijama, ali nema veze. dopinga u atletici ima, i to je fakat.

ali ovo je tacno
sl. Mozes ceo zivot da igras fudbal u trecoj engleskoj ligi i da izadjes iz nje s kintom i da se resis finansijski. To je nemoguce u atletici,
difinitivno bi stvari bile mnogo bolje kad bi se finansijski resilo pitanje sportista. nekome odgovara ovakva situacija i ne menja se nista ... ali tako je to kad je atletika popularna za olimpijske igre i svetsko prvenstvo.. kao i plivanje

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #179 on: August 25, 2015, 01:53:54 pm »
I Korac se dopinguje....alkoholom i izgleda nekim drogama
Kreten
cuo sam iz prve ruke da voli da udara po rumu i slusa boba marlija  :A

Inace pricali mi lokalni ragbisti da je tamo negde 80ih, trebao prenositi neko rabgi takmicenje i da je dolazio nedelju dana na treninge ( da trenira ) kako bi naucio pravila  :worthy:

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #180 on: August 25, 2015, 01:57:49 pm »
Tada je mozda bio normalan

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #181 on: August 25, 2015, 02:42:02 pm »
Mladenko, ne daj se, uz tebe sam. :D

I ranije sam govorio, možda i na ovom forumu, da mislim da u samom vrhu sporta ima manje dopinga nego na nižim takmičenjima. Vrhunski sportisti se toliko često testiraju da je jako teško proći bez hvatanja.

E sad, naravno da ga ima i u vrhu i tada je uglavnom reč o novim vrstama dopinga koji još nisu poznati ali ni nove vrste dopinga ne rastu na drveću i nisu kao tehnika gde se izbacuju novi modeli na devet meseci.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #182 on: August 25, 2015, 03:38:04 pm »
ma seru kvake
Jelača nedavno banula na neko domaće takmičenje i iz zezanja bacila oko 50m. u sedmom mesecu trudnoće...

nisu svi jednako talentovani i ne treniraju svi jednako i uopšte ne mora da znači da je neko dopingovan samo zato što je dobar


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #183 on: August 25, 2015, 05:09:53 pm »
to je to.. sad da se nadjemo na livadi pa da udarimo jedni po drugima. dva tabora pa ko pobedi !!

moja neka teorija je da neko telo ima svoj potencijal, i nazovimo to 100%. Preko 100% se ne moze, jel te. Doping tebi treba da sto pre dodjes do tih 100%. Nekad se nije treniralo kao danas. Nije se tolika paznja posvecivala svakom njamanjem detalju (citaj pod oporavak od treninga). Zato je doping pravio veliku razliku. Sad kad se trenira sa monitorima po celom telu i odlasci u hiperbaricne komore i svakojake picke materine, mnogo je veca verovatnoca da se dodje do tih 99+% prirodnim putem. I veliki je rizik da se to radi na visokom nivou jer te jure na sve strane. To toliko ide u detalje da se pazi sta se jede/pije. Regularan lek za prehladu lako moze da dovede do pozitivnog nalaze jer uglavnom sadrzi efedrin i slicne stimulanse koji ti otvaraju puteve da bi lakse disao pod upalom disajnih puteva.

ne znam, naravno da ga ima, i malo malo pa neko padne, ali da se svako roka, u to ne verujem..

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #184 on: August 25, 2015, 05:27:33 pm »
Sustina, ja volim atletiku i prosto me boli kurac da l se dopinguju ili ne.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #185 on: August 25, 2015, 05:55:21 pm »
Ja sam ZA doping, da se legalizuje. Ne zelim da gledam mrsavce kako skakucu po terenu, vec zverine kako se medjusobno ubijaju  :lol:


Ne znam kako je promaklo da je Dusko Korac na sav glas hvalio mladu amerikanku koja je na nedavno zavrsenom svetskom prvenstvu u plivanju poosvajala neke silne medalje.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #186 on: August 25, 2015, 07:09:25 pm »
ukoliko bi se doping legalizovao, meni, kao navijaču jetsa i partizana, bi bilo dosta otežano da nastupam sa pozicije moralno superiornog u oštrim debatama sa navijačima domoljuba ili zvijezde


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #187 on: August 25, 2015, 07:50:02 pm »
Ja sam ZA doping, da se legalizuje. Ne zelim da gledam mrsavce kako skakucu po terenu, vec zverine kako se medjusobno ubijaju  :lol:

moj dobar drugar ima odlicnu ideju. organizovati atletiku isto kao i klizanje. Imas profesionalce i amatere. Samo sto bi se podelilo na grupu koji bi bili "profesionalci", gde nema pravila i testiranja, ali ne bi se takmicili na svetskim prvenstvima i OI. Ostala grupa gradjana bi bila "amaterska" i oni bi igrali po trenutnim pravilima i bili proglasavani svetskim i olimpijskim prvacima. Ali , jednom te uhvate na bilo sta i zabranjeno i ides iz amatera dozivotno. I jednom kad odes u profesionalce nema nazad u amatere.. to bi onda bilo fer skroz

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #188 on: August 25, 2015, 08:07:04 pm »
To imamo i sada. NFL, NBA, NHL, MLB. Doduse, neki igraju na SP i OI, gde se vidi sva apsurdnost.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #189 on: August 26, 2015, 10:20:18 am »
moj dobar drugar ima odlicnu ideju. organizovati atletiku isto kao i klizanje. Imas profesionalce i amatere. Samo sto bi se podelilo na grupu koji bi bili "profesionalci", gde nema pravila i testiranja, ali ne bi se takmicili na svetskim prvenstvima i OI. Ostala grupa gradjana bi bila "amaterska" i oni bi igrali po trenutnim pravilima i bili proglasavani svetskim i olimpijskim prvacima. Ali , jednom te uhvate na bilo sta i zabranjeno i ides iz amatera dozivotno. I jednom kad odes u profesionalce nema nazad u amatere.. to bi onda bilo fer skroz

To je vrsta povratka u prošlost kada je bilo zabranjeno isplaćivati novčane nagrade u nekim sportovima. Po tim pravilima učesnici dijamantske lige ne bi mogli da se takmiče na OI.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #190 on: August 26, 2015, 01:40:23 pm »
Kenijac hitnuo koplje preko 92 metra

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #191 on: August 26, 2015, 01:46:24 pm »
To je vrsta povratka u prošlost kada je bilo zabranjeno isplaćivati novčane nagrade u nekim sportovima. Po tim pravilima učesnici dijamantske lige ne bi mogli da se takmiče na OI.

pa dobro, malo bi se doteralo to na danasnji nivo, ne bas totalan amaterizam. zvuci zanimljivo kao ideja u svakom slucaju..




a sad pauza u komentarima do sutra, dok ivana ne bude pocela da skace

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #192 on: August 26, 2015, 08:05:52 pm »
Kenijac hitnuo koplje preko 92 metra

DOOOPIIING :A

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #193 on: August 26, 2015, 08:09:09 pm »
Upravo čitam kako je učio preko YT da baca.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #194 on: August 26, 2015, 08:22:44 pm »
Upravo čitam kako je učio preko YT da baca.

Pa bila je ta priča i kada je ušao u finale u Londonu samo što tada nije bio ni blizu medalje.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #195 on: August 26, 2015, 08:48:22 pm »
Video sam danas snimak trke žena na 200m gde je Kempbel-Braun prešla u suprotnu, širu, stazu i prošla dalje. Kakva su pravila trenutno na snazi? Čini mi se da se ranije kažnjavao diskvalifikaciojm prelazak u portivnikovu stazu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #196 on: August 26, 2015, 09:20:21 pm »
pošto nije skratila putanju, niti zasmetala ovoj iz susedne, nije diskvalifikovana.
e sad, možda bi je i izbacili da se neko žalio, to ne znam.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #197 on: August 26, 2015, 09:36:18 pm »
pošto nije skratila putanju, niti zasmetala ovoj iz susedne, nije diskvalifikovana.

to je to. da je ova iza bila malo blize, verovatno bi je diskvalifikovali.

ali brate, ona nije usla u suprotnu stranu. ona ju je preotela skroz... bem ti lebac..

prešla u suprotnu, širu, stazu

jel si hteo da kazes u stazu sa vecim radijusom ? ... naravno da su staze iste sirine

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #198 on: August 26, 2015, 09:44:53 pm »


preotela bi i sledeću da je malo potrajalo.


Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #199 on: August 26, 2015, 10:03:22 pm »
Nešto najsmešnije u sportu što sam video u poslednje vreme. Nisam mogao da verujem kad sam gledao  :lol:

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #200 on: August 26, 2015, 11:42:32 pm »
Ni ja, ona meni bas pojam za 200m, iskusna i u krivini totalno promasi stazu. Najjaca fora sto je Britanka iza izjavila da i ona kad je videla nije bila sigurna da ona nije promasila stazu  :lol:, a i ona je prosla u polufinale kao treca tako da i nije imala neki poseban razlog da se zali. Inace bice dobra trka, mogla bi Holandjanka Schipper da uzme zlato tu, na 100m se videlo da bas dobro trci, a nema ni Shelly Ann-Fraser ni Felix (odlucila da trci 400m).

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #201 on: August 27, 2015, 09:38:16 am »
Ivana sa NR lagano u finale.
samo jednom skočila.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #202 on: August 27, 2015, 02:59:19 pm »
Laganica za Bolta :)
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #203 on: August 27, 2015, 03:04:30 pm »
Korać briljira :worthy:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #204 on: August 27, 2015, 03:24:09 pm »
Au kolko je izdjipao amer u troskoku i poljakinja u kladivu  :rock:

Schippers sutra dere na 200

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #205 on: August 27, 2015, 05:07:21 pm »

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #206 on: August 27, 2015, 05:36:35 pm »
Au kolko je izdjipao amer u troskoku i poljakinja u kladivu  :rock:

Schippers sutra dere na 200

Troskok je ludilo rezultat. Ali nije ni izbliza estetski lep troskok kao Edwards-ov.

Bilo bi dobro da Schippers pobedi, ali mislim da nece moci.. Sledece prvenstvo je druga prica.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #207 on: August 27, 2015, 07:39:00 pm »
Šta je bilo sa onim Jamajčaninom koji je pre nekoliko godina ekstra trčao 100 i 200m? Mislim da su ga navatali na neku hemiju ali ne verujem da je dobio veliku kaznu. :hm:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Atletika
« Reply #208 on: August 27, 2015, 07:50:19 pm »
Šta je bilo sa onim Jamajčaninom koji je pre nekoliko godina ekstra trčao 100 i 200m?
Bolt? I dalje je dobar :)

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #209 on: August 27, 2015, 07:56:45 pm »
Šta je bilo sa onim Jamajčaninom koji je pre nekoliko godina ekstra trčao 100 i 200m? Mislim da su ga navatali na neku hemiju ali ne verujem da je dobio veliku kaznu. :hm:

Yohan Blake. Guli kaznu i dalje...