Author Topic: Atletika  (Read 97482 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #140 on: August 23, 2015, 01:20:54 pm »
Bogami tesko ce Bolt ovo da dobije, umalo se nije srusio sad u polufinalu na kraju 9:96, dok Gatlin sad istrca 9:77 u polufinalu.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #141 on: August 23, 2015, 01:45:03 pm »
Ne bih se iznenadio da Bolt ostane bez medalje, mada, nikad se ne zna.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #142 on: August 23, 2015, 01:46:07 pm »
Ma klasicna Jamaica prica, dok su gladni zapinju i treniraju i naprave rezultate. Posle toga ide klasican "Take it Easy Maaaan!".


Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #143 on: August 23, 2015, 02:30:37 pm »
Bolt uzima zlato!
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #144 on: August 23, 2015, 02:36:42 pm »
Tuka laganeze do finala...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #145 on: August 23, 2015, 03:21:58 pm »
Bolt odličan ali ipak je Gatlin chokeovao za medalju.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #146 on: August 23, 2015, 03:36:25 pm »
Bravo za Bolta.Odličan rezultat i za Getlina. Ipak je dobro što ga nisu potpisali Baksi :D. Izgleda da će ovaj Bromel da vrati zlato jednoga dana Americi, mada mi izgleda nekako mali za sprintera.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #147 on: August 23, 2015, 03:39:08 pm »
Bolt odličan ali ipak je Gatlin chokeovao za medalju.

Ne mnogo, ali tih 3-4 stota je izgubio na kraju. Cele sezone trci 9.75, 76, 77, ali sad nije kad je najbitnije bilo. Cak je u polufinalu trcao pomenutih 9.77. Srecom nisam slusao Koraca cujem da je bilo...  :D

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #148 on: August 23, 2015, 03:41:20 pm »
Kada se pojavio Bolt pričalo se da je suviše veliki za sprintera tako da to ne mora mnogo da znači. :)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #149 on: August 23, 2015, 03:42:38 pm »
Rekao sam da mi se čini samo. Moguće je da grešim, nisam ja baš stručnjak za atletiku .
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #150 on: August 23, 2015, 03:44:02 pm »
@Grandi

Ladno sam zaboravio na ptc :palm: i gledao na ES1.

Biće sigurno na YT. :D

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #151 on: August 23, 2015, 03:45:21 pm »
Izgleda da će ovaj Bromel da vrati zlato jednoga dana Americi, mada mi izgleda nekako mali za sprintera.
Jbg, ne izgleda on malo za sprintera, vec su Bolt i Powell zadnjih deset godina promenili nase poimanje izgleda sprintera. Za sprintere se oduvek zna 172-183. 185 i preko 400m.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Online Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #152 on: August 23, 2015, 03:52:11 pm »
Dusko Koraaaaccccc!!!!!!!  :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #153 on: August 23, 2015, 03:54:38 pm »
Ja sam cuo uvod nekih 15 min pre trke kad je poceo, pa je keva uzela daljinski i prebacila na ES.  :D

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #154 on: August 23, 2015, 04:44:12 pm »
Dobar je bio Korać, jedno od boljih njegovih baljezganja. Od toga što je Getlina zvao Arsen Lupen i Pink Panter do pobedonosnog, orgazmičnog vikanja "POBEDAAAA SPORTA NAD FARMACIJOOOOOM!!11"

Ne znam, nisam ispratio - je l' prozborio on koju reč kad su Rađena na'vatali? Mislim, interesuje me njegov stav, ono baš mnogo, pošto su naši sportisti ubogi siromasi koji nikada nisu uzeli ništa nedozvoljeno  ::)

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #155 on: August 23, 2015, 05:11:25 pm »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #156 on: August 23, 2015, 06:44:33 pm »
Samo kreten može da misli da neko ko trči 9.80 uzima doping, a neko ko je trčao 9.58 nikada nije. Muka mi je više od te priče sa nedozvoljenim sredstvima, kada ih svi uzimaju.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Atletika
« Reply #157 on: August 23, 2015, 07:14:12 pm »
extended edition:


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #158 on: August 23, 2015, 10:36:48 pm »
Na 4:30 Korać nabraja: "Svaka čast Majklu Džordanu, Medžiku Džonsonu, Grejnu Veckiju..."  :mr.green:

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #159 on: August 24, 2015, 02:19:25 pm »
Jbg, ne izgleda on malo za sprintera, vec su Bolt i Powell zadnjih deset godina promenili nase poimanje izgleda sprintera. Za sprintere se oduvek zna 172-183. 185 i preko 400m.
to je vazilo do 80ih.. pogledaj pod Linfrod Christie, Carl Lewis, Donovan Bailey... Od Ben Johnson-a pa na ovamo, samo su Green i Montgomery bili ispod 180 (177-8 obojica)

Rekao sam da mi se čini samo. Moguće je da grešim, nisam ja baš stručnjak za atletiku .
kako ne znas? meni se cini da si ti ovde strucnjak za sve.

Samo kreten može da misli da neko ko trči 9.80 uzima doping, a neko ko je trčao 9.58 nikada nije. Muka mi je više od te priče sa nedozvoljenim sredstvima, kada ih svi uzimaju.
kao sto rekoh, strucnjak za sve.



DUle Korac je posebna prica. u normalnoj zemlji bi on bio u bolnici na posmatranju, dok je u Srbiji na drzavnoj TV...

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #160 on: August 24, 2015, 03:27:51 pm »
Korać verovatno zna najmračnije tajne svih ključnih ljudi državne televizije u poslednjih 30 godina, čim niko ne sme da ga pipne...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #161 on: August 24, 2015, 05:14:49 pm »
to je vazilo do 80ih.. pogledaj pod Linfrod Christie, Carl Lewis, Donovan Bailey... Od Ben Johnson-a pa na ovamo, samo su Green i Montgomery bili ispod 180 (177-8 obojica)
kako ne znas? meni se cini da si ti ovde strucnjak za sve.
kao sto rekoh, strucnjak za sve.



DUle Korac je posebna prica. u normalnoj zemlji bi on bio u bolnici na posmatranju, dok je u Srbiji na drzavnoj TV...

Ako imaš problema sa tuđim mišljenjem, ne moraš da posećuješ forume. Pošto si se bavio atletikom, očekujem činjenično izlaganje, a ne napadanje na osnovu argumenta ad hominem. Naravno da je Bolt dopingovan, kao i svi atletičari od šezdesetih godina na ovamo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #162 on: August 24, 2015, 07:25:28 pm »
Pa kojim ti činjenicama raspolažeš kad kažeš da je Bolt dopingovan? Da se razumemo, na istoj smo talasnoj dužini i verovatno si u pravu. Uključio sam se u raspravu samo zato jer mi je zanimljivo da Mladenka pozivaš da koristi argumente a ni sam ih nemaš. Sledeća eventualna tvoja tvrdnja tipa "Pa je l' normalno da ljudsko biće trči toliko bez neke hemije?" ili "Pa 'gle koliko njih su na'vatali do sad" nije argument.

Da smo ti i ja neki faktori ili što bi se kod nas reklo - muda, i da izađemo javno sa takvim paušalnim ocenama i da smo negde u nekoj normalnoj zemlji, popili bismo tužbu na keca.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #163 on: August 24, 2015, 08:37:07 pm »
Ako imaš problema sa tuđim mišljenjem, ne moraš da posećuješ forume. Pošto si se bavio atletikom, očekujem činjenično izlaganje, a ne napadanje na osnovu argumenta ad hominem. Naravno da je Bolt dopingovan, kao i svi atletičari od šezdesetih godina na ovamo.
morao sam da te pecnem da vidim da li ces da skocis kao poparen vrucom vodom (svaka slicnost sa likom i delom Popare je slucajna). I vidim da je fino uspelo. Javljas se na svakom delu foruma i uvek si medju najglasnijima, pa sam morao da skocim kad vec tako mlatis praznu slamu. Za ljude koji prate atletiku jednom u 2 godine, ne bi trebalo da se javljas sa takvim izjavama. ni ti, ni svi bukaci koji pljuju po "tek" sedmom mestu na svetu i '"tek" polufinalima i finalima svetskih prvenstava i OI... i sve ovo sto je i Mimi napisao

Da se razumemo, na istoj smo talasnoj dužini i verovatno si u pravu
cinjenice molim za ovu izjavu  :P


Pošto si se bavio atletikom, očekujem činjenično izlaganje
posto sam se bavio atletikom, ne pada mi napamet nista slicno da izjavim jer bi bez cinjenica indirektno samog sebe pljunuo po sred cela. A i inace, nikad nista ni o cemu (kakava tripla negacija ju ju ju) nebi tako izjavio bez pravih informacija.


Ako imaš problema sa tuđim mišljenjem, ne moraš da posećuješ forume.
pa ovde sam bas zato sto mi ne smeta tudje misljenje. Ako tebi smeta da ti neko protivureci, mozes svoj savet da poslusas. Evo, vidis kako je Polux lepo ispostovao samog sebe i ne postuje vise u Greatest Show on Turf sekciji..

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #164 on: August 24, 2015, 09:02:21 pm »
Prvo ja nisam rekao - ispod 180, vec sam dao brojku od 172-183. Trebao sam da kazem mozda do 185cm. Bilo ko od vas ako je ikada krocio na atletsku stazu sa namerom da trenira atletiku zna o cemu pricam. Svi, manje vise dolaze prvo kao sprinteri, a posle ih usmeravaju na druge discipline.  Elem, dole sam dao podatke svih ucesnika finalne trka na Olimpijadama od 1980. do 2012. A mogao sam da istu stvar pokazem da uzmem i samo sve kvalifikante ovog svetskog prvenstva. Mislim da se jasno vidi o cemu sam pricaoo. Jasno se vidi kao i kada pogledate visinu plesaca, oni su jos nizi. Prosto ljudi odredjene visine imaju motorne sposobnosti za to. O tome je i Michael Johnson u vise navarata pricao, da ne trazim sada. A bas to sto dvojica mozda i najvecih u istoriji (Lewis i Bolt) discipline izlaze van okvira i kalupa mozda treba i gledati kao razlog zasto makar u slucaju Bolt njegovo ime nikada nije dovodjeno u vezu sa dopingom, a pobedjivao je dopere. Ta nada da je prosto on sa visinom od 196 imao jedan u 6 milijardi motorne sposobnosti ljudi koju su obicno 172-185, mozda tu lezi odgovor.

  Allan Wells 183
Silvio Leonard 173
Petar Petrov 179
Aleksandr Aksinin 173
Marian Woronin 181
Sam Graddy 178
Ron Brown 180
Tony Sharpe 178
Ben Johnson 177
Carl Lewis 188
Calvin Smith 178
Robson da Silva 187
Desai Williams 174
Bruny Surin 180
Leroy Burrell 183
Olapade Adeniken 185
Ray Stewart 178
Donovan Bailey 183
Frankie Fredericks 179
Dennis Mitchell 175
Michael Marsh 178
Davidson Ezinwa 184
Linford Christie 189
Maurice Greene 176
Ato Boldon 176
Obadele Thompson 182
Dwain Chambers 180
Jon Drummond 175
Darren Campbell 182
Kim Collins 180
Aziz Zakari 171
Justin Gatlin 184
Francis Obikwelu 195
Shawn Crawford 180
Asafa Powell 190
Usain Bolt 196
Richard Thompson 188
Walter Dix 175
Churandy Martina 178
Michael Frater 170
Marc Burns 185
Darvis Patton 183
Yohan Blake 180
Ryan Bailey 193
Tyson Gay 178

(brojke su ocigledno zaokruzivane prema inchima, tako da i tu treba pristupiti sa paznjom, mislim da su pojedini cak nizi za po jos 1cm, no mrzelo me da detaljno pregledam sve)

btw, ja sam visok 180 :) i nikada u zivotu nisam potrcao sa nekim brzim od mene, a nije da se nisam bavio sportom, bio na pripremama, itd. I danas u 27 jos uvek mi je to jedan od najvecih ponosa. :)

Boltu sa 196cm i tom brzinom, kapa dole!
« Last Edit: August 24, 2015, 09:11:55 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #165 on: August 24, 2015, 09:20:21 pm »
au mile, pa nisam te napadao. samo sam rekao da kako godine prolaze sprinteri su sve visi i visi...



Quote
Boltu sa 196cm i tom brzinom, kapa dole!

Bio blizu kad je Obikwelu trcao "samo" oko 10.10. Ne mogu ni da zamislim kako je kad Bolt prodje na 9.60...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #166 on: August 24, 2015, 09:25:14 pm »
Čekaj, jer ti mene i dalje zajebavaš ili stvarno misliš da je bilo "čistih" sprintera u finalu? Sećam se da je pre par godina upala nenadano doping kontrola na državno atletsko prvenstvo u Srbiji (ili je bio neki miting) i da se nije znalo ko je brže pobegao sa stadiona. Kada se kod nas rade takve stvari, nema potrebe da pričamo o vrhinskim sportistima. O plivačima neću ni da pričam, jer i tu imam informacije iz prve ruke. Ništa ne pričam napamet.
« Last Edit: August 24, 2015, 09:27:56 pm by Sundjer Bob Kockalone »
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #167 on: August 24, 2015, 09:28:29 pm »
Jbg, ja mislim da moc drzave i dalje isuvise opredeljuje rezultate u atletici, pa i na 100m. Bas previse. Ako se pogleda 1980 bilo je Rusa i Poljaka u finalu, danas ima Kineza, a Amerikanci su tu uvek. ja tezim najvise da verujem da najbrzi ljudi zaista dolaze iz Srednje Amerike. Mada za Michaela Johnsona i Mike Powell nikada necu reci rec lose. Tu se adrenalin, drive, sta god vidi...

I dalje se najezim kada gledam ovo.

"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #168 on: August 24, 2015, 09:32:56 pm »
Ne volim da pljujem po atleticarima, jer za mene je uvek bilo. Cast plivacima, ali njima treba podeliti diplome. Atlete su dobile naziv po atletici. Phelps 14 zlata, ovaj brat odozgo (Mike Powell) samo dva srebra, ali za mene zauvek jedan od 10 mozda najvecih atleta.

vredi pogledati mutaza barshima ove godine
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #169 on: August 24, 2015, 09:40:45 pm »
Phelps ima 18 zlata, mala ispravka.

I zasto odvajati Barshima od Bondarenka ?

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #170 on: August 24, 2015, 09:55:56 pm »
Pa to, ali zar je zaista vazno da li si ti preplivao 200m ledjno, prsno, baterflaj  ili kraul, ili pak mesovito. 200m je 200m. Zato me je to uvek nerviralo. A onda jedna medalja i za 12 igraca u kosarci. Ma nek puse "Johnsona".

Jedna stvar bih samo jos voleo da kazem. Za sprintere je uvek bilo vazno i uvek ce biti vazno - konkurencija. Izuzev u nekim mozda ekstremnim situacijama (da vas juri lav ili sl.) sprinteri dostizu svoj maksimum uz najjacu konurenciju. Bilo ko, ko se trkao zna da ako stavite dobrog konkurenta u liniju pored da ce on vas izvuci maksimum, posebno ako ste vi samo za nijansu brzi. Ne mogu ja to mozda da objasnim, ali ko zna, zna o cemu pricam - to zadobijanje prednosti je takav stimulans na adrenalin, za agresivnost, prosto vas ponese.
I sad uz sve to receno, posle onog juce, doping ili ne, ja sa sigurnoscu mogu da kazem da je Bolt najbrzi covek ikada koji se takmicio na 100m. Ono polufinale, i ono finale su dobijeni na to. I siguran sam da svi ovi strucnjaci, ukljucujuci Johnsona na to misle kada kazu da je ovo zlato najvece u karijeri Boltovoj, to je ona najveca draz u atletici, taj osecaj da ste dostigli to da vas je ponelo... ne umem da objasnim ali znam i da je iz istog razloga Asafa uvek najslabiji u finalu. Samo sto na njega taj psiholoski momenat deluje obrnuto, ima osecaj da mu noge propadaju.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #171 on: August 24, 2015, 09:57:15 pm »
Čekaj, jer ti mene i dalje zajebavaš ili stvarno misliš da je bilo "čistih" sprintera u finalu? Sećam se da je pre par godina upala nenadano doping kontrola na državno atletsko prvenstvo u Srbiji (ili je bio neki miting) i da se nije znalo ko je brže pobegao sa stadiona. Kada se kod nas rade takve stvari, nema potrebe da pričamo o vrhinskim sportistima. O plivačima neću ni da pričam, jer i tu imam informacije iz prve ruke. Ništa ne pričam napamet.
pa pola SAAFa se dopinguje, mogu da mislim sta se radi po tim tamo atletikama :D

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #172 on: August 24, 2015, 10:05:20 pm »
I Korac se dopinguje....alkoholom i izgleda nekim drogama
Kreten

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #173 on: August 24, 2015, 10:07:41 pm »
Obicno je ekstremna razlika izmedju rezultata koji atleticari prave pre 17 i posle. Sad da li je to zato sto covek dostize maksimalnu brzinu najcesce u 22-23, da li je to do tehnike ili neceg treceg ne znam. Pitanje ostaje. Nauka svakako igra ogromnu ulogu, doziranje, nutricionisti, starttna reakcija, pravilnas tehnika. Ali razlike su bas velike.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Atletika
« Reply #174 on: August 24, 2015, 10:22:29 pm »
pa pola SAAFa se dopinguje, mogu da mislim sta se radi po tim tamo atletikama :D
Čekao sam da to neko drugi kaže.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.