Author Topic: Najbolji igrač svih vremena  (Read 30191 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #70 on: February 24, 2013, 08:05:31 pm »
Čekaj zašto se priča o Veronu iz MU?!

Nije tema Veron, vec duel dva velika kluba i jedan od najboljih okrsaja u istoriji. Sto se tice Verona, on je po meni taman kada se uklopio nakon dve duge godine (na turneji po Americi u predsezoni je bio najbolji igrac) je prodat Chealsea-u.

Plasi mi da Ferguson previse rizikuje sa pomalo konzervativnom taktikom u ovom dvomecu sada. Bojim se da se ne ponovi Costinha.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #71 on: February 24, 2013, 08:50:58 pm »
Karala, najbolji si poznavalac biciklizma i fudbala - ali kakve sve ovo ima veze sa ovogodišnjim izdanjem LŠ?

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #72 on: February 24, 2013, 09:26:52 pm »
Ma Karala, sve je ok i cenim svacije misljenje ali mislim da je Veron baba Fergin najveci miss ever.

I da: Veliki Brat Vieira-Gilberto-Fredi-Pires-Non Flying Dutch iza Henry-a svakog dana u nedelji.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #73 on: February 25, 2013, 10:16:01 am »
Pires i Bergkamp su i  moji favoriti.

A, sto se tice ovog prethodnog - moze ko kako hoce da cita ovo, mene nekad ponese prica, a ponekad odem cak u tri lepe sa tom pricom. Ja samo volim fudbal. A, evo i na zvanicnom sajtu LS i ovi strucnjaci sto pisu kolumne podsecaju na istoriju.

"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #74 on: February 25, 2013, 11:53:50 am »
Jeste, ima zanimljivih pogleda i mišljenja - samo sam konstatovao da smo otišli od suštine teme.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #75 on: February 25, 2013, 01:40:25 pm »
Al smo se raspisali... :)

Valjda sam sve prebacio. :w

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #76 on: February 25, 2013, 02:10:47 pm »
Zatvaraj temu odmah, molio bih!
EDIT: Ili, bar je preimenuj u najbolji fudbaler svih vremena - iz postovanja prema drugima.

http://www.elconfidencial.com/deportes/andres-iniesta-mejor-jugador-historia-laudrup-espa%C3%B1a-mundial-20100701-67135.html
« Last Edit: February 25, 2013, 02:18:27 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #77 on: February 25, 2013, 02:27:58 pm »
Realno, jedino što Maradona ima a da Mesi nema je titula prvaka sveta. S tim što Mesi ima tri lige šampiona a Maradona nijednu, i što Mesi ima gomilu titula i kupova...
Mesi će prešišati Maradonu u nastupima i golovima za reprezentaciju, Mesi ima kontinuitet vrhunske igre prilično dugo, nešto se ne sećam da je Maradona toliko trajao na visokom nivou...

Meni deluje da je Mesi blizu da prejebe Maradonu za 3 do 4 godine. Živi bili pa videli...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #78 on: February 25, 2013, 02:32:53 pm »
Cruyff - 3 vezane LS sa Ajaxom
Laudrup sa Barcelonom - 4 vezane titule (Cruyff trener) i titula LS, plus EP sa Danskom. Presao u Real, jer se nije slagao sa Cruyffom i eto ti 5. vezana titula u dresu Reala.

Mesi nema ni Copa America jos uvek.

O Zidane-u necu medju ovim predstavnicima Katalonije ni da pricam.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #79 on: February 25, 2013, 02:39:25 pm »
Ja vec danima pokusavam da zamislim mladog Karalicu kako sjedi u djedovom krilu i slusa price o Garinci, al mi ne ide.  :(


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #80 on: February 25, 2013, 03:07:38 pm »
Karala, što si tako osetljiv? Ne može čovek ni da se našali. :P

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #81 on: February 25, 2013, 03:22:29 pm »
Cruyff - 3 vezane LS sa Ajaxom
Laudrup sa Barcelonom - 4 vezane titule (Cruyff trener) i titula LS, plus EP sa Danskom. Presao u Real, jer se nije slagao sa Cruyffom i eto ti 5. vezana titula u dresu Reala.

Mesi nema ni Copa America jos uvek.

O Zidane-u necu medju ovim predstavnicima Katalonije ni da pricam.

Konkurencija u poslednjih 10 godina je jedno sto puta veća nego pre...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #82 on: February 25, 2013, 04:42:24 pm »
Danas svi igraju fudbal.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #83 on: February 25, 2013, 07:04:14 pm »
Ja vec danima pokusavam da zamislim mladog Karalicu kako sjedi u djedovom krilu i slusa price o Garinci, al mi ne ide.  :(

Verovao ti ili ne, ja sam naucio da brojim pocetkom 90-ih tako sto su me terali da naucim napamet brojeve igraca u tadasnjoj reprezentaciji Brazila, a vremenom se pokazalo da je to dovoljno da razvijem odlicnu logiku za jednog matematicara iako o njoj nikada nisam puno vise znao osim toga - da brojim.

Tu scenu ne mozes da zamislis, jer se nije ni desila. Mene deda nikada nije drzao u krilu.

Secam se '94 kao da je juce bilo - na TV su moji gledali SP, a na nekom drugom programu je islo nesto tipa Karate kid, i nisu mi dali da gledam. Te veceri je Roberto Baggio dao dva gola za prolazak u finale i postao moj omiljeni igrac.

Tako cu i ja mog sina da "mal"tretiram.  :D
« Last Edit: February 25, 2013, 07:10:25 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #84 on: February 25, 2013, 08:28:42 pm »
Konkurencija u poslednjih 10 godina je jedno sto puta veća nego pre...

Pa, ja se ne bih slozio. Meni nedostaje veca konkurentnost italijanksih klubova. Nikako da krenu dalje od skandala sa namestanjem rezultatu. Taj skandal je ucinio od Serie A, od ubedljivo najjace lige, tek jednu od osrednjih liga. Premier napreduje od kako je postala Premier, zahvaljujuci Bosmanu, Ruperthu Murdochu i sl.

Ako si hteo da kazes da je profesionalizam na vecem nivou, jeste, ali to za mene u misljenju ko su najbolji i nije presudno. Sledeca generacija ce biti profesionalnija, dostizace vise od svojih mogucnosti, od ove, to ide svojim tokom. Sa druge strane, ima igraca koji igraju 20-25 godina i kako nove generacije dolaze, oni su primer profesionalnosti - Giggs, Zannetti.

Da se ja pitam - najmerodavniji nacin da se utvrdi ko je najbolji ili bolje receno ko su najbolji bilo bi da se na kraju karijere svaki trener upita i da odgovor na pitanje, ko bi u odnosu na njegov sistem, nacin, stil, nasledje... igre bio najbolji tim (sastavljen od kojih igraca). Nazalost mnogi veliki treneri vec vise nisu medju zivima. Cruyff, Guardiola, Laudrup, Wenger bi birali za slican sistem, Lippi i Talijani za drugi (Nedved pored Zidane-a za Talijanski 4-4-2, tu nema greske). I neki igraci poput Lime Ronalda, pa i Zidane-a bi se na taj nacin iskristalisali kao igraci koji mogu da igraju i odgovarau razlicitim sistemima, stilovima, sredinama...

Ja nesto mislim da bi najvise glasova dobili parovi Maldini, Zannetti i Cafu, R. Carlos (overlapping, brazilski stil igre) jer su bili ubedljivo bili najreprezentativniji igraci na svojim pozicijama, sto se moze videti i po trajanju, ucescima i uspesima na brojnim takmicenjima, pre svega na SP.

A, za ovo sto kazes da dam par najstarijih primera kojih se secam - u mom kraju (na Ibisevu) se pamti Katanec. Ne treba zaboraviti vezni red Crvene Zvezde sa kraja 80-ih, pocetka 90-ih kojih se ja secam u Zvezdi sa po albumu sa slicicama, ali sam uzivao da ih gledam kasnije u Inter, Realu, Barceloni, Atletico-u, Milanu... a to je samo sto se tice nasih prostora. Bayern je uvek bio jak - mozda ti ne pamtis Klinsmanna, Matthausa, Effenberga, Scholla, kasnije ludo brzog Salihamidzica  :D. Dortmund Sammera. O Milanu i Manchesteru vec svi sve znaju, mozda samo na Weahu podsetiti. Parma sa Thuramom, Cannavarom, Amorosom, Veronom, Crespom, Fiorentinu sa Batistutom (prvi dres koji sam kupio) i Rui Costom. Juventus sa Pippom, Del Pierom, Zidane-om, pa posle Nedvedom (pre Lazio)... Mnogi drugi - Shearer... ako pozelis nastavicu ja.

EDIT: Icemane, je l' se dorbo zabavljas pricom ovde na forumu?  :D
« Last Edit: February 25, 2013, 08:33:42 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #85 on: February 25, 2013, 08:48:34 pm »
Pa, ja se ne bih slozio. Meni nedostaje veca konkurentnost italijanksih klubova. Nikako da krenu dalje od skandala sa namestanjem rezultatu. Taj skandal je ucinio od Serie A, od ubedljivo najjace lige, tek jednu od osrednjih liga. Premier napreduje od kako je postala Premier, zahvaljujuci Bosmanu, Ruperthu Murdochu i sl.

Ako si hteo da kazes da je profesionalizam na vecem nivou, jeste, ali to za mene u misljenju ko su najbolji i nije presudno. Sledeca generacija ce biti profesionalnija, dostizace vise od svojih mogucnosti, od ove, to ide svojim tokom. Sa druge strane, ima igraca koji igraju 20-25 godina i kako nove generacije dolaze, oni su primer profesionalnosti - Giggs, Zannetti.

Da se ja pitam - najmerodavniji nacin da se utvrdi ko je najbolji ili bolje receno ko su najbolji bilo bi da se na kraju karijere svaki trener upita i da odgovor na pitanje, ko bi u odnosu na njegov sistem, nacin, stil, nasledje... igre bio najbolji tim (sastavljen od kojih igraca). Nazalost mnogi veliki treneri vec vise nisu medju zivima. Cruyff, Guardiola, Laudrup, Wenger bi birali za slican sistem, Lippi i Talijani za drugi (Nedved pored Zidane-a za Talijanski 4-4-2, tu nema greske). I neki igraci poput Lime Ronalda, pa i Zidane-a bi se na taj nacin iskristalisali kao igraci koji mogu da igraju i odgovarau razlicitim sistemima, stilovima, sredinama...

Ja nesto mislim da bi najvise glasova dobili parovi Maldini, Zannetti i Cafu, R. Carlos (overlapping, brazilski stil igre) jer su bili ubedljivo bili najreprezentativniji igraci na svojim pozicijama, sto se moze videti i po trajanju, ucescima i uspesima na brojnim takmicenjima, pre svega na SP.

A, za ovo sto kazes da dam par najstarijih primera kojih se secam - u mom kraju (na Ibisevu) se pamti Katanec. Ne treba zaboraviti vezni red Crvene Zvezde sa kraja 80-ih, pocetka 90-ih kojih se ja secam u Zvezdi sa po albumu sa slicicama, ali sam uzivao da ih gledam kasnije u Inter, Realu, Barceloni, Atletico-u, Milanu... a to je samo sto se tice nasih prostora. Bayern je uvek bio jak - mozda ti ne pamtis Klinsmanna, Matthausa, Effenberga, Scholla, kasnije ludo brzog Salihamidzica  :D. Dortmund Sammera. O Milanu i Manchesteru vec svi sve znaju, mozda samo na Weahu podsetiti. Parma sa Thuramom, Cannavarom, Amorosom, Veronom, Crespom, Fiorentinu sa Batistutom (prvi dres koji sam kupio) i Rui Costom. Juventus sa Pippom, Del Pierom, Zidane-om, pa posle Nedvedom (pre Lazio)... Mnogi drugi - Shearer... ako pozelis nastavicu ja.

Pa ovako:

Ja sam fudbal počeo da gledam u sezoni 1988/89, i to na stadionu. I gledao sam od tada sve što je prošlo kroz SFRJ,SRJ, SCG i ovu sadašnju ligu, a to radim i danas...
Što se tiče Evrope i sveta, kroz maglu se sećam Meksika 1986, a vrlo jasno svega ostalog posle i sve te koje ti pominješ sam gledao bar onoliko koliko i ti ako ne i više i mogu komotno da kažem da je danas konkurencija mnogo veća. To što sad nema italijanskih klubova u vrhu nije od značaja, devedesetih nije bilo Engleza pa ih sada ima...
Kalčopoli je bio 2006. a Serija A je počela da tone bar dve sezone ranije.
A ako toliko forsiraš SP kao merilo kvaliteta, onda je Pele neprikosnoven. Po meni, Liga šampiona je bolji parametar vrednosti, ali ajde...

I da li stvarno misliš da Krojf, Venger, Lipi i svi ostali u svojim idealnim sastavima ne bi imali Mesija kao prvu napadačku opciju?
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #86 on: February 25, 2013, 08:53:00 pm »
Voleo bih da mi nekoliko vas po zelji da odgovor na pitanje - na predstojecem SP, juznoamericki timovi su favoriti, je l' tako? Jeste. Nego, po vama Argentina ima manje sanse za osvajanje titulu u slucaju povrede Messija ili u slucaju povrede Banege?

Podsetnik na prvu utakmicu Spanije posle SP 2010.

Za Argentinu su na tom mecu postizali golove Messi, Tevez, Aguero, Higuain. Medjutim kljucni igrac za dominaciju Argentine bio je Banega kome sada vec cuveni vezisti (ne bih nista njima da oduzmem, vec da ukazem na umece ovog) nisu mogli nista. Odlican u odbrani (gde je Riquelme ladio jaja), a kada stane na loptu skoro pa ko Riquelme - talenat da kontrolise igra, drzi lopta u posedu preko 60 posto ma ko bio sa druge strane (mozete pogledati tekme za Valenciu, ili Villareal ovog starijeg protiv Barce), makar i Zidane (mada ovaj kad dobije loptu, mnogo je direktniji  :D, uvek ucini nesto). Logicno, ucio je od ovog u Boci. Redak talenat. I, kao sto sam vec rekao - Banega i sl. playmaker-i se retko pojavljuju, 2-3 u deset godina. A, ako pogledate Tevez, Messi, Aguero su slicni po gradji, karakteristican argentinski dribling, agresivni... sad Messi jeste najbolji od njih trojice, ali nije nezamenjiv po meni. Banega jeste.
« Last Edit: February 25, 2013, 09:00:27 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #87 on: February 25, 2013, 08:56:21 pm »
Pa ovako:

Ja sam fudbal počeo da gledam u sezoni 1988/89, i to na stadionu. I gledao sam od tada sve što je prošlo kroz SFRJ,SRJ, SCG i ovu sadašnju ligu, a to radim i danas...
Što se tiče Evrope i sveta, kroz maglu se sećam Meksika 1986, a vrlo jasno svega ostalog posle i sve te koje ti pominješ sam gledao bar onoliko koliko i ti ako ne i više i mogu komotno da kažem da je danas konkurencija mnogo veća. To što sad nema italijanskih klubova u vrhu nije od značaja, devedesetih nije bilo Engleza pa ih sada ima...
Kalčopoli je bio 2006. a Serija A je počela da tone bar dve sezone ranije.
A ako toliko forsiraš SP kao merilo kvaliteta, onda je Pele neprikosnoven. Po meni, Liga šampiona je bolji parametar vrednosti, ali ajde...

I da li stvarno misliš da Krojf, Venger, Lipi i svi ostali u svojim idealnim sastavima ne bi imali Mesija kao prvu napadačku opciju?

Pa napravi neku komparaciju da vidimo te razlike. Ko su danas kvalitetni u poredju sa nekad kvalitetnim. Znas, gledati i videti nije isto. Psiholozi su utvrdili.

Za ovo drugo, mislim.  Bio bi Ronaldo. Messi bi samo pojedinim igrao krilo. Kod Lippija bi to igrao Nedved. Kod njega, kao i kod Fergusona, Cappelo-a nema mesta za Messija.

EDIT: Da li to sto bi se Cafuovo ime pojavilo najveci broj puta u odnosu na odredjenu poziciju cini njega najboljim fudbalerom svih vremena? Ne. Najboljim na svojoj poziciji u odnosu na to kako je redefinisao svoju poziciju overlappingom? Da.
« Last Edit: February 25, 2013, 08:59:13 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #88 on: February 25, 2013, 09:25:40 pm »
Pa napravi neku komparaciju da vidimo te razlike. Ko su danas kvalitetni u poredju sa nekad kvalitetnim. Znas, gledati i videti nije isto. Psiholozi su utvrdili.

Za ovo drugo, mislim.  Bio bi Ronaldo. Messi bi samo pojedinim igrao krilo. Kod Lippija bi to igrao Nedved. Kod njega, kao i kod Fergusona, Cappelo-a nema mesta za Messija.

EDIT: Da li to sto bi se Cafuovo ime pojavilo najveci broj puta u odnosu na odredjenu poziciju cini njega najboljim fudbalerom svih vremena? Ne. Najboljim na svojoj poziciji u odnosu na to kako je redefinisao svoju poziciju overlappingom? Da.

Za početak, sistem Lige šampiona u odnosu na nekadašnji Kup šampiona je drugačiji. Danas ne može da se desi Steaua npr.

Danas igrači pretrče deset puta više, šutira se jače, danas sudije lakše dele kartone pa ne može odbranu da ti igra balvan koji samo bije nego i halfovi znaju sa loptom što znači da srednjaci i napadači moraju da budu još bolji, danas se trenira više (pogledaj neku tekmu iz osamdesetih, videćeš bar 2 pivska stomaka u svakoj ekipi).

Danas imaš bar 10 ekipa koji ozbiljno konkurišu za titulu u LŠ na startu sezone i nema teorije da iko može da tvrdi "ovaj sigurno ide u finale".

Da se razumemo, veliki igrači su bili Bati, Ronaldo, Del Pijero, Bađo, Zidan i gomila njih iz devedesetih, ali ne bi mogli sa ovima danas...
Ako tako gledaš, po čemu iz svih tvojih priča izostavljaš likove iz osamdesetih: Platinija, Sokratesa, Zika, Falkaa,Rumenigea? Po kojim to kriterijumima npr stavljaš Zidana ispred Platinija? Ili misliš da oni nisu bolji od ekipe iz devedesetih?

Poenta je: fudbal se razvija i sa njime se razvijaju i fudbaleri, svaka nova generacija je jača od prethodne. To, naravno, ne umanjuje veličinu onih bivših, ali...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #89 on: February 25, 2013, 09:53:01 pm »
Za početak, sistem Lige šampiona u odnosu na nekadašnji Kup šampiona je drugačiji. Danas ne može da se desi Steaua npr.

Danas igrači pretrče deset puta više, šutira se jače, danas sudije lakše dele kartone pa ne može odbranu da ti igra balvan koji samo bije nego i halfovi znaju sa loptom što znači da srednjaci i napadači moraju da budu još bolji, danas se trenira više (pogledaj neku tekmu iz osamdesetih, videćeš bar 2 pivska stomaka u svakoj ekipi).

Danas imaš bar 10 ekipa koji ozbiljno konkurišu za titulu u LŠ na startu sezone i nema teorije da iko može da tvrdi "ovaj sigurno ide u finale".

Da se razumemo, veliki igrači su bili Bati, Ronaldo, Del Pijero, Bađo, Zidan i gomila njih iz devedesetih, ali ne bi mogli sa ovima danas...
Ako tako gledaš, po čemu iz svih tvojih priča izostavljaš likove iz osamdesetih: Platinija, Sokratesa, Zika, Falkaa,Rumenigea? Po kojim to kriterijumima npr stavljaš Zidana ispred Platinija? Ili misliš da oni nisu bolji od ekipe iz devedesetih?

Poenta je: fudbal se razvija i sa njime se razvijaju i fudbaleri, svaka nova generacija je jača od prethodne. To, naravno, ne umanjuje veličinu onih bivših, ali...

Ronaldo je najbrzi fudbaler (bar od uspesnih) ikada, tako da ne znam zbog cega ne bi mogao sa ovim danas.? Zbog fizickih predispozicija? O razumevanju igre da ne pricam, u kretanju bez lopte nema boljeg, itd. To sto ti to ne vidis, jedino da ti crtam po terenu.
Del Piero jos uvek igra, i ako je slabiji to je zbog godina i brzine.
Dao sam primere Giggsa i Zannettija. Znas li ti  od kada oni igraju? Gledaj video gore, najbolji igrac uz Banegu, Zannetti. Ali, ti ne vidis.
A, Zidane je se 2006. oprostio na sledeci nacin - dostizanjem najdalje moguce, do finala u kojem nije bilo pobednika za mene, jer je mec prekinut kada je covek poznat pod imenom Materazzi napao fudbal. Sa druge strane Zidane-ove Francuske tada su bili jos dva retka velikana, koji jos uvek igraju na solidnom nivou bez obzira na godina, Pirlo i Totti.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #90 on: February 25, 2013, 10:22:39 pm »
Izbacio me net u pola prethodnog posta.

Ronaldinho danas ne igra sa pivskim stomakom? Igraci porekolom sa odredjenog podneblja uvek ce biti skoni tome posle godina zasicenja.
Banega se lesi od alkohola.
Neymar luduje.

No nebitno. Poenta:

Ako nesto znam o istoriji ne samo fudbala, vec uopste. Za istoriju je uvek potrebna afirmacija, pa i afirmacija price ("story" je rec i sadrzana u reci "istorija"). Ja kada sam toga postao svestan poceo sam da navijam za odredjeni razvoj dogadjaja radi afirmacije neke price, a prestao da navijam za pojedine klubove. A, navijao sam i za Barsu u 2-3 navarata, 2-3 ere. Internet, pa i ovaj forum kao njegov deo je puno doprineo afirmaciji danasnjeg momenta u fudbalu, i delimicno i zato se mnogima cini da je ovaj aktuelni najveci momenat u fudbalskoj istoriji. Bas zato, ja namerno ponekad hocu da afirmisem i ukazem da se ne igra od juce. A, ako i ovo jeste TAJ momenat u istoriji fudbala, ti seek boy ne umes pricom da ga afirmises.
Meni, iako to mozda na momente deluje, ovde rasprava nije cilj, time se bave pravnici. Meni je cilj afirmacija istorije, ali zajedno sa adekvatnim osvrtom i memorijom na velikane cijem umecu smo bili nekada svedoci. Najvise volim kada se u prici koristim samo afirmacijom, ne negacijom. Negacija  Messija, Inieste, Xavija, Barce... nije meni cilj vec adekvatna afirmacija. Zato ne podnosim ni kod sebe, ni kod drugih kada se sluze iskljucivo negacijom. Ko to, sto ja ponekad ovde kad hocu napisem, ceni ceni, ko ne ne. Hvala!
« Last Edit: February 25, 2013, 10:25:43 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #91 on: February 25, 2013, 10:54:12 pm »
Mozda je Messi najbolji ikada, ali trenutno najbolji igrac na svetu je Gareth Bale.  :worthy:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #92 on: February 25, 2013, 10:59:48 pm »
Mozda je Messi najbolji ikada, ali trenutno najbolji igrac na svetu je Gareth Bale.  :worthy:

posle Sukija  :cool:

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #93 on: February 25, 2013, 11:07:00 pm »
Voleo bih da mi nekoliko vas po zelji da odgovor na pitanje - na predstojecem SP, juznoamericki timovi su favoriti, je l' tako? Jeste.

Nije  :D :D

Mozda jedino Brazil do polufinala i to samo sto je domacin. Argentina ima da ga izduva kao i na proslom
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #94 on: February 25, 2013, 11:35:19 pm »
Finale Brazil - Urugvaj :A

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #95 on: February 26, 2013, 12:37:50 am »
Mozda je Messi najbolji ikada, ali trenutno najbolji igrac na svetu je Gareth Bale.  :worthy:

I ja sam fan. Imam osecaj da ce Ferguson da ga dovede, a da ce Giggs da bude presudan covek za transfer.
Engleska verzija Nedveda. Savrsen igrac za 4-4-2. Moze u bilo kom sistemu da igra bilo koju poziciju na levoj strani, ja mislim. Kompletan igrac, ima sve.

Kao sto sam vec i rekao. Mislim da su Banega i Verratti posebni igraci mladje generacije. Stavis ih na bilo koji tim i dobijes smirenost, kontrolu, vezu, tempo, kreativnost... vrhunski. Ako PSG zadrzi Verrattija, bice mnogo jaki za godinu dana, ako pri tom budu imali iole pametnog trenera. Silent leader, da upotrebim reci koje je Lippi dao za opis Pirla.
« Last Edit: February 26, 2013, 12:45:52 am by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #96 on: February 26, 2013, 12:46:02 am »
Njedveda?
Bale je poceo kao levi bek, for krajing aut laud! Kakav Njedved?

Secam se snimaka iz 06 kada je Wengercina hteo da ga api odma posle Teodora iz Southamptona.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #97 on: February 26, 2013, 12:47:23 am »
Nije  :D :D

Mozda jedino Brazil do polufinala i to samo sto je domacin. Argentina ima da ga izduva kao i na proslom

Ja sam taj komentar dao vodjen onim pravilom do sada - na tlu Amerike, juznoamericka ekipa osvaja.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #98 on: February 26, 2013, 12:49:21 am »
Njedveda?
Bale je poceo kao levi bek, for krajing aut laud! Kakav Njedved?

Secam se snimaka iz 06 kada je Wengercina hteo da ga api odma posle Teodora iz Southamptona.

Pa, kazem engleska verzija - zna da postize golove, radi, dobar u odbrani, kompletan igrac. U tom smislu. Rekao sam vise u prethodnom.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #99 on: February 26, 2013, 01:23:54 am »
Secam se snimaka iz 06 kada je Wengercina hteo da ga api odma posle Teodora iz Southamptona.

Vidi, rekao bih ti jos jednu stvar, posto vidim da si pristalica Arsenala (cim amplifikujes Henryjeve uspehe protiv Rome, koju gaze inace svi engleski timovi (Man Utd 6-1)). Venger je za mene jedan od najvecih menadzera nase istorije. Iako navijam za Man Utd, nisam slep. Najbolje oko za talentovane igrace ima od svih menadzera i tacno zna ko mu za njegov sistem odgovara. Ostario jeste, ali je i dalje dobar i ne bih voleo da ga menjate nikad, dok ne ode u zasluzenu penziju. Isto kao sto mislim da je za Real Del Boske i niko drugi.
Izgrdanja novog stadiona i celokupan napredak fransize su se odrazili na drugim nivoima.
I, oduvek sam bio misljenja kada je Arsenal u pitanju, da kada igrac ode iz Arsenala da iako ode u blizak sistem da nikada ne dostigne one visine koje je dostigao u Arsenalu, cime odajem postovanje Vengeru. Van Persie me je jedini prevario, ali tu je i velicina Fergusona. Moram da priznam da sam pogresio kada sam na pocetku sezone sporio taj transfer.
Ne bih se slozio sa tobom verovatno u jednoj stvari - da se Henryjeva pozicija u Juventusu razlikovala, ali celokupan sistem jeste. On je krilo i u Arsenalu bio, samo krilni napadac, a Venger ludak koji napda sa dva krilna napadaca. 70 posto golova najmanje su bili - kontranapad, Henry bezi ka levoj aut liniji. Dobija loptu sa prostorom ispred sebe i krece da napada igraca desnom nogom, koji je moze da se brani od direktnog napadaca jedino povlacenjem i odrzavanjem distance uspostavljene po samom prijemu pasa od nekoliko koraka, jer ukoliko se ukopa, ili napadne, Henry ga izabacuje brzinom. I onda kada odbarmbeni igrac izgubi osecaj za svoj gol, a ovaj dodje sa loptom do mesta gde se spajaju dve linije u uglu peterca, Henry je samo plasira. Razlika u Italiji je bila sto kada bi primio loptu na istoj poziciji, na njemu ne bi bio odbrambeni igrac, vec vezni. Zato ja kazem, Italija nije za Henryja. Nikada ne bi uspeo. To sto je punio mrezu Rome, ja to ne racunam.  :D
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #100 on: February 26, 2013, 09:55:14 am »
Izbacio me net u pola prethodnog posta.

Ronaldinho danas ne igra sa pivskim stomakom? Igraci porekolom sa odredjenog podneblja uvek ce biti skoni tome posle godina zasicenja.
Banega se lesi od alkohola.
Neymar luduje.

No nebitno. Poenta:

Ako nesto znam o istoriji ne samo fudbala, vec uopste. Za istoriju je uvek potrebna afirmacija, pa i afirmacija price ("story" je rec i sadrzana u reci "istorija"). Ja kada sam toga postao svestan poceo sam da navijam za odredjeni razvoj dogadjaja radi afirmacije neke price, a prestao da navijam za pojedine klubove. A, navijao sam i za Barsu u 2-3 navarata, 2-3 ere. Internet, pa i ovaj forum kao njegov deo je puno doprineo afirmaciji danasnjeg momenta u fudbalu, i delimicno i zato se mnogima cini da je ovaj aktuelni najveci momenat u fudbalskoj istoriji. Bas zato, ja namerno ponekad hocu da afirmisem i ukazem da se ne igra od juce. A, ako i ovo jeste TAJ momenat u istoriji fudbala, ti seek boy ne umes pricom da ga afirmises.
Meni, iako to mozda na momente deluje, ovde rasprava nije cilj, time se bave pravnici. Meni je cilj afirmacija istorije, ali zajedno sa adekvatnim osvrtom i memorijom na velikane cijem umecu smo bili nekada svedoci. Najvise volim kada se u prici koristim samo afirmacijom, ne negacijom. Negacija  Messija, Inieste, Xavija, Barce... nije meni cilj vec adekvatna afirmacija. Zato ne podnosim ni kod sebe, ni kod drugih kada se sluze iskljucivo negacijom. Ko to, sto ja ponekad ovde kad hocu napisem, ceni ceni, ko ne ne. Hvala!

Au, brate! Sa nekima je baš teško razgovarati...
Prvo si mi nabacivao da sam klinac koji gleda fudbal od juče, onda si mi rekao da gledam a ne vidim, onda mi teoretišeš o istoriji a pola života sam proveo sa dva istoričara i znam vrlo dobro (da ne kažem i bolje od tebe) sve teorijske principe istorije kao nauke, onda potkačiš i moju struku i imputiraš mi da ne znam da kažem ono što želim...

Malo poradi na kulturi dijaloga.  I nemoj lupetati da je za tebe finale 2006. završeno bez pobednika, to me odmah asocira na Ješića koji nije priznavao poraz od OFK Beograda ;)

A što se tiče teme:

Ovo danas jeste najveći momenat fudbala!
Međutim, fudbal danas nije isti onaj fudbal od pre deset ili dvadeset godina. Ako hoćeš, fudbal je danas najmanje fudbal kao igra, mnogo je više šou, spektakl, industrija, marketing i sve drugo. Zato što je u poslednjih 15-ak godina, od Romanovog ulaska u Čelzi, krenulo neverovatno upumpavanje kapitala u fudbal. Igrači se plaćaju sve više i više, broj utakmica godišnje se povećava, fubal postaje porodična zabava a rezultati, malo po malo, padaju u drugi plan. Bitnije je da firma posluje u plusu nego da uzima trofeje...
Kao posledica tog koncentrisanja kapitala na određenim mestima, isplivava činjenica da Liga šampiona kao takmičenje davi nacionalne šampionate, a i svetska i kontinentalna prvenstva. Verujte, nije daleko dan (op tome se odavno priča) da će Liga šampiona postati poluzatvoreno takmičenje.

Devedesetih, osamdesetih pa i ranije tako nešto je bilo nezamislivo!

Tih godina i decenija su samo pojedini igrači imali milionske ugovore, pa su fudbaleri bili mnogo bliži običnom svetu. Samim tim, narod se sa fudbalerima lakše identifikovao. Fudbal je bio igra srednje i niže klase, stadioni su ličili na rupetine ali je emocija bila mnogo jača i, ako mene pitate, rado bih se vratio u te dane...

Ali ne može! Nema povratka.

Kao što se Englezi, posle 1953 i 1954 više nikada nisu vratili na onaj njihov WM sistem. I kao što nije bilo povratka na staro posle Herere i, kasnije, Mihelsa i Krojfa i da ne nabrajam dalje...

I da se razumemo: Meni je mnogo lepše bilo pre, kada su brojevi bili od 1 do 11, kada su sve kopačke bile crne, kada je sudija bio čovek u crnom, kada je bilo malo blata ispred golmana i kada su istok i zapad bili sedenje a sever i jug stajanje, ali toga nema i neće se vratiti. Ovo novo treba prihvatiti tako kako jeste jer nema smisla negirati činjenice.

A činjenica je da je Mesi, u ovom trenutku fudbalske istorije, broj jedan! Da li će se zakucati kao najbolji ikada, videćemo.

Ne volim da pišem dugačke postove, ali naterao si me...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #101 on: February 26, 2013, 10:17:34 am »
Vidi - ja nikada nisam osecao da imam dovoljno znanja za "Slagalicu" na RTS, opet u razumevanju stvari ne manjkam. VIdis mene znanje nikada u zivotu nije zadovoljavalo, ali osecaj da vidim nesto sto drugi ne vide... nezamenjiv.

Umorio sam se mnogo, rekao sam puno gluposti, ali i ponesto pametno. Do neke druge prilike...
« Last Edit: February 26, 2013, 10:20:33 am by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #102 on: February 26, 2013, 10:44:53 am »


A činjenica je da je Mesi, u ovom trenutku fudbalske istorije, broj jedan! Da li će se zakucati kao najbolji ikada, videćemo.


Ovo nikako ne moze da bude cinjenica  ;) ;) Samo tvoje misljenje, koje je pogresno btw  :D :D :D
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #103 on: February 26, 2013, 12:20:59 pm »
Karala sine, sve postujem ali tebrex, Arsenal je sa Henry-em pored kako kazes "nesretne" Rome punio i Juve u vise navrata i Inter ako se setis 0-3 na Hajberiju pa onda Italian Job u Milanu, kada je odveo u skolu velikog Zanetija.

Daleko od toga da je Henry "klasican" napadac, sirdas or whatever ali isto tako daleko od toga da je krilo. Stoji da je poceo kao krilo i cenim da je u svom prajmu, bio brzi i od originalnor Ronalda ali seti se samo koliko je tika taka kombinacija prolazilo u to vreme gde je on igrao ledjima ili prvovremeno se ubacivao u kazan.
Jedina mana po meni je header, koji je prosecan za ozbiljnog napadaca.

Sto se tice Wengera i njegovog sistema, ne znam koliko si upoznat ali Arsenal je do odlaska Henry-a igrao klasican 4-4-2 a nakon njegovog odlaska se zavrsio period tranzicije u 4-3-3, kako bi se "udovoljilo" Sesku Fabregasu. To je po meni kraj "onog" Arsenala koji je kaznjavao svojim kontrama i leprsavom igrom. Ima jos uvek toga ali vise nije to-to. Doduse i igraci koji sad igraju mogu samo da pljunu pod prozor "The Invincibles-ima"

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Najbolji igrač svih vremena
« Reply #104 on: February 26, 2013, 01:29:01 pm »
Ostario jeste, ali je i dalje dobar i ne bih voleo da ga menjate nikad, dok ne ode u zasluzenu penziju.
Ovo kazes kao navijac junajteda, samo tako mogu da shvatim. I ja bih tako zeleo da sam na tvom mestu.

Ovo i dalje dobar moze da se odnosi samo na prepoznavanje talenata - nije bas da je nalazio zadnje vreme igrace kao Vieiru, Henryja nekad, ali ne mogu se takva cuda stalno ocekivati. Osim toga malo sta moze da se kaze dobro. Izvlaci maksimum iz svojih napadaca da, ali to izvlacenje maksimuma ne bi bilo potrebno da su tu svi igraci koje je prodao jer mu je profit drazi od bilo kakvog trofeja. Uvek bih uzeo trenera koji manje zna, al bar oce da pobedi. A sto se tice odbrane, uopste ne znam da li ista moze da se kaze dobro. Tu ni to da zna da prepozna talenat ne moze sa sigurnoscu da se kaze (npr. Koscielny, da li je mogao da postane jedan od najboljih stopera u ligi, mozda nikad necemo ni znati, jer kod Wengera stoper izgleda ne moze da napreduje). Poslednji iole ozbiljan stoper je bio Campbell. Sledeci ce se verovatno pojaviti u post-Wenger eri. Koliko god talenata da dovodi, ne zna (ne pokusava) od njih da napravi nista. Pre toga, sve sto je Arsenal imao dobro u odbrani je jasno da nije Wengerova zasluga, vec Grahamova i Adamsova. Bek koji je dobar u odbrani osim u napadu, odavno nije vidjen u Arsenalu.

Takticki ne secam se zadnjeg dobrog poteza, dobre izmene Wengera. Ferguson se vec godinama poigrava s njim, a Heynckes ne pamti kad je imao lakseg protivnika u ligi sampiona. Sto neko rece ovde, od pocetnih 11 pa do pozicija, sve je uspeo da promasi. Nikakva ideja nije postojala sta raditi Bayernu i kako se odbraniti na strani gde beka igra TV5 (koji ni kao stoper ne zna gde mu je glava a gde dupe, a kamoli kao bek), krilo Podolski, a preti Muller, overlapuje Lahm + Schweinsteiger i Martinez uporno guraju igru na tu stranu (njima trener zapravo i kaze nesto vise osim izadjite i igrajte fudbal).

Tako da ovo sto kazes mogu samo ovako da shvatim: