Poll

Offensive rookie of the year

Andrew Luck
14 (35%)
Robert Griffin III
15 (37.5%)
Russell Wilson
11 (27.5%)

Total Members Voted: 40

Author Topic: 2012 Offensive rookie of the year  (Read 21340 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
2012 Offensive rookie of the year
« on: December 24, 2012, 08:30:33 pm »
Zagreva se i ova rasprava. Mislim da sem velike trojke niko nema sansu da osvoji nagradu, a i da je to sasvim zasluzeno.

Imao sam prilike u poslednje vreme sve da ih gledam i to prilicno. Nije lako odluciti se posle 3 monster partije neuhvatljivog Wilsona ili nizanja pobede za pobedom RG III ciji tim odjednom izgleda kao da moze da pobedi svakoga, ali moj pik je Luck. Samo kratko podsecanje na nivo suckovanja grupe gradjana s kojima ima nesrecu da nastupa navodi na pitanje, odakle njima 10 pobeda ? Covek igra sam i razbija. 18 pikova je nikakav argument protiv njega, cak i najpazljiviji, iskusni kvoteri bi bacili 10+ da moraju iz nicega da prave nesto kao Luck. Po tome me najvise podseca na Favretu koji je i sam cesto bio covek-tim, i bio zrtva novinara koji bi da naprave ime na brzinu. Luck nema olaksavajuce okolnosti niti podrsku vrhunske odbrane ili igre trcanjem, a ima najvise pobeda.
« Last Edit: October 18, 2013, 07:59:01 pm by starr »

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #1 on: December 24, 2012, 08:44:07 pm »
Wilson.
Branimo cast divizije  :svi:
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15028
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #2 on: December 24, 2012, 08:49:37 pm »
Ne volim crne kvotere i mislim da će Lak imati bolju karijeru, ali...
Od prve utakmice, pa do dana današnjeg sam stekao utisak da RGIII igra najodgovornije od svih. Kao da pacov ima upravljač kod sebe i kontroliše kvoterove ruke i noge. Napad prelep za gledanje i veoma precizno igran. Ove godine glas ide za RGIII.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #3 on: December 24, 2012, 09:38:38 pm »
Luck, bez konkurencije.

Pomenuta gospoda sa njegovim Coltsima ne bi mogli da ostvare ni upola pobeda.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #4 on: December 24, 2012, 09:51:40 pm »
Wilson vodi  :bigfunny:

Glasa se za ruki godine a ne ruki decembra.

Offline dinustef

  • Starter
  • **
  • Posts: 424
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #5 on: December 24, 2012, 10:03:08 pm »
RG III, lagano.
panika?
prvi smo u diviziji, imamo Tebowa i deremo sve redom.
koja crna panika.

When you win say little, when you lose, say less.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #6 on: December 24, 2012, 10:18:56 pm »
Luck, bez da se zajebavamo.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #7 on: December 24, 2012, 10:31:18 pm »
RG3  ima najmanje glasova :rofl:
Obozavam ovaj forum  :thumbsup:

Decko ima mnooogo bolje statse od Lucka, a kad se zanemare brojke i posmatra samo igra...onda ima jos veci edge.
Ako bude pazio na sebe imace opasnu karijeru.



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #8 on: December 24, 2012, 10:34:20 pm »
Prosto je neverovatno da su sva trojica u mogucnosti da sa svojim timovima dodju do PO.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #9 on: December 24, 2012, 10:40:39 pm »
Rekose da bi to bilo prvi put u istoriji

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #10 on: December 24, 2012, 10:56:55 pm »
Doug Martin

Offline draganche

  • Starter
  • **
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #11 on: December 24, 2012, 11:00:05 pm »
Evo izjednacio sam ih  :D (glas za rgu)

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #12 on: December 24, 2012, 11:10:30 pm »
Doug Martin

to to, dodajte i Martina u bazen pa da se i Freak vrati na forum  :thumbsup:


btw od tih ne-QB igraca jedino bi mozda Kalil mogao da udje u izbor 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline dinustef

  • Starter
  • **
  • Posts: 424
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #13 on: December 24, 2012, 11:31:28 pm »
Alfred Morris bi mogao biti u ovoj prci. 1400+ rushing yardi, 10 TD-a, malo li je?
« Last Edit: December 24, 2012, 11:38:42 pm by dinustef »
panika?
prvi smo u diviziji, imamo Tebowa i deremo sve redom.
koja crna panika.

When you win say little, when you lose, say less.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #14 on: December 24, 2012, 11:35:25 pm »
Andrew Luck. RG3-a je uzivanje gledati kako igra decko isto, ali ja vise volim pure QB-ove, koji ce da trce tek kada nema nikakvog izgleda da se baci nekome lopta. Sad, pitanje je da li su Colts-i toliko jadni bili prosle sezone, ili su namerno suck-ovali, jer su i sezonu pre, sa istim timom, ali sa Peyton-om kao QB-om, opet bili PO tim. Sad, malo mi je rano da kazem da Luck moze da ima uticaj na igru Colts-a kao Peyton. Jos uvek.

A Alfred Morris? Decko imao bolje statistike od Martin-a, a i u pobednickom timu je. :D

EDIT: Dinu me pretece...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #15 on: December 24, 2012, 11:41:10 pm »
Jbt ljudi, kako mozete da glasate za Lucka pored zivog RG3 ?!?  :blink:
Niste vi bas pod vinklu...

Cak je i taj kepec iz Seattlea imao mnogo bolju sezonu od Lucka.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #16 on: December 24, 2012, 11:45:53 pm »
Zato sto nije sve u statistici. Wilson je bar dva stepenika ispod ove dvojice, a njih dvojica su tu negde. Vise je stvar ko je vise doprineo poboljsanju tima. Redskins-i bi sa solidnom odbranom i dobrim trcanjima Morris-a, mozda i sa nekim prosecnim QB-om, imali 1-2 pobede manje. Colts-i, sa druge strane, bi imali bar jedno pet pobeda manje. Jeste da Luck gresi mnogo, ali bas zato sto se ubi da uradi nesto. Bez njega, oni nemaju napad. Pogresi jednom, ali napravi dva velika i bitna poteza posle toga...tako da sve vreme poboljsava tim.

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #17 on: December 24, 2012, 11:47:52 pm »
RGIII

Mala prednost u odnosu na Luck-a, samo zato sto volim QB-a koji i trci i baca.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #18 on: December 25, 2012, 12:04:53 am »
Zato sto nije sve u statistici. Wilson je bar dva stepenika ispod ove dvojice, a njih dvojica su tu negde. Vise je stvar ko je vise doprineo poboljsanju tima. Redskins-i bi sa solidnom odbranom i dobrim trcanjima Morris-a, mozda i sa nekim prosecnim QB-om, imali 1-2 pobede manje. Colts-i, sa druge strane, bi imali bar jedno pet pobeda manje. Jeste da Luck gresi mnogo, ali bas zato sto se ubi da uradi nesto. Bez njega, oni nemaju napad. Pogresi jednom, ali napravi dva velika i bitna poteza posle toga...tako da sve vreme poboljsava tim.

Po meni je to pogresno gledanje na stvari, koliko bi pobeda manje imao tim bez tog igraca, kada se gleda MVP nagrada ili OROTY u ovom slucaju. Neko je lepo primetio da bi, ako tako gledamo, MVP prosle sezone mogao da bude Peyton, iako nije ni minuta odigrao, jer sa njim su Coltsi bili SB contender 10 godina, a bez njega su najgori tim u ligi.

Luck je odlican, ali RGIII je bez konkurencije.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #19 on: December 25, 2012, 12:22:35 am »
Ma digger lupeta ko otvoren prozor.  :)
Ispada da su Skinsi 2011 bili dominanta sila kojoj je ove sezone dodat superstar u vidu Alfreda Morrisa i sad vise nije ni bitno ko ce da im bude QB  :D
A ispada i da Luck zasluzuje da bude  RoY samo zato sto je veliki upgrade u odnosu na brata Paintera.  :rock: Tu bi veliki upgrade bio i Juhas...

RG3 je imao bar duplo bolju sezonu od Lucka i tu treba da prestane sva prica o Luckovoj kandidaturi za ORoY



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Ferrari

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 543
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #20 on: December 25, 2012, 12:40:35 am »
Zahvaljujuci RG3 Redskins su trenutno 9-6. Sto je najbolji njihov skor od 2007. Ako iduce nedelje dobiju Gayboyse uzece NFC East titulu i to nakon posta koji traje od 1999.Ok nije samo njegova zasluga ali vecinom i jeste. Odrastao je u okruzenju roditelja koji su vojna lica. Momak je tako i vaspitan. Izuzetna disciplina koju je prenio u sport.

Prije nego sto je RG3 stigao u tim crvenokozaca imali su skor od ukupno 15 pobjeda u 3 sezone?!

Luck je svakako odlican QB ali moj glas ide za RG3.

Wilson po mom misljenju nije ista kategorija.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #21 on: December 25, 2012, 01:04:17 am »
Po meni je to pogresno gledanje na stvari, koliko bi pobeda manje imao tim bez tog igraca, kada se gleda MVP nagrada ili OROTY u ovom slucaju. Neko je lepo primetio da bi, ako tako gledamo, MVP prosle sezone mogao da bude Peyton, iako nije ni minuta odigrao, jer sa njim su Coltsi bili SB contender 10 godina, a bez njega su najgori tim u ligi.

Luck je odlican, ali RGIII je bez konkurencije.
Da, ako izuzmemo cinjenicu da treba da igras da bi se kandidovao. :D

Izvrnuto gledanje na stvari dovodi do tih zakljucaka. Ne treba Peyton da dobije nagradu kada ne igra, jer se tada zapravo tek videlo koliko znaci timu, vec kada igra, treba se setiti kakvi su bili bez njega.

Omiljeni, RG3-u je drugi rookie QB dobio jedan mec. :P

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #22 on: December 25, 2012, 01:04:19 am »
https://www.profootballfocus.com/blog/category/award-races/race-for-rookie-of-the-year/

Decko je uzjasio na 1. mesto u week 1 i od tada ostali samo gutaju prasinu.
Trenutno stanje:

1. Robert Griffin III, QB, WAS (+28.9)
2. Russell Wilson, QB, SEA (+25.9)
3. Andrew Luck, QB, IND (+1.6)

Ne znam bas precizno kako racunaju te bodove, al' ocigledno je da Luck nije ni blizu ove dvojice.

Kod Dildovih Outsidera nema tako nesto (bar ne u free paketu), ali vidim da imaju onaj ESPN-ov QB rating, sto je verovatno jedini parametar gde bi Luck mogao da parira RG3-u, ali je i tu RG3 6. u ligi, a Luck 13.
Tako da su stvari prilicno jasne...

To su "samo" brojke ali ko je gledao utakmice, a da se bar malo razume u fudbal, zna da je RG jedini koji je zasluzio tu nagradu.
Kakav bre crni Luck, kakvi bakaraci... 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #23 on: December 25, 2012, 01:07:57 am »
Jbg bolji supporting cast omogucava RGIII te bolje brojke. Odlicni su sva trojica ali Luck je napravio cudo sa Indijanom i dobija moj glas
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #24 on: December 25, 2012, 01:21:46 am »
Srecko realno najvise radi sa najmanje talenta, doduse ima Vejna, ali ostatak je grupa gradjana.
RGIII i Vilson imaju ozbiljnu podrsku RB (Linc/Moris oba po 1400+ jardi i 10TD, a Srecko ima Balarda sa 700) i OL.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #25 on: December 25, 2012, 02:18:58 am »
Omiljeni, RG3-u je drugi rookie QB dobio jedan mec. :P

Dva meča.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #26 on: December 25, 2012, 02:25:13 am »
Dva meča.
'Ajde, dva...mada onaj prvi je odigrao samo kada je bilo najbitnije. :D

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #27 on: December 25, 2012, 02:50:22 am »
Meni ne smeta da neko pogresno gleda na igru, ali mi smeta sto bar nije konstantan. :D Danas ne valja Srecko jer mu nisu lepe brojke, a sutra ne valja Payton ili tako neko, jer su mu previse lepe brojke i ne znace nista. :D

Ja bih ubacio jos jednu temu za razmisljanje-da li su stari QBovi, pre ove ere statistickog savrsenstva Peyton-Rodgers-Tomica-Bris iz bulje itd, pocev od Favrea, preko Elwaya i ostalih, za bacanje, i nisu za poredjenje sa danasnjim ?

Takodje, neko je spomenuo Wayne-a ? On je odlicno poceo sezonu ali ocigledno ima velikih problema sa formom. Protiv Chiefsa je to bilo ocigledno i jako ruzno. Bio je prilicno neupotrebljiv dobar deo utakmice. Nakon zadnjeg playa, mislio sam da ce mu trebati nosila. Videcemo da li je nesto sacuvao za PO, mada tu realno nemaju sta da traze.

Ne bih uzimao za zlo RGIII ni sto su Skinsi dobili dve tekme bez njega, jer je Cousins objasnio, ne bi me cudilo da neko trejduje za njega.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #28 on: December 25, 2012, 03:04:57 am »

Sad, pitanje je da li su Colts-i toliko jadni bili prosle sezone, ili su namerno suck-ovali, jer su i sezonu pre, sa istim timom, ali sa Peyton-om kao QB-om, opet bili PO tim. Sad, malo mi je rano da kazem da Luck moze da ima uticaj na igru Colts-a kao Peyton. Jos uvek.
Kakvo je to pitanje, majke ti? :D Pitanje je da li je 55 ljudi od kojih je 20ak znalo da nece doziveti 2012 u Coltsima, namerno na tape izbacilo uzasne partije, kostalo sebe ozbiljne love, posla? Ovo ne pokusavaju da prodaju ni americkoj javnosti, aj fanovi manje vise ali nijedan ozbiljan pisac se ne usudjuje da se diskredituje na taj nacin.
Kazem nevezano za ovu pricu, cisto jer bode oci. Sto se tog skora tice, Coltsi su losi vec neko vreme, ali imaju Peytona. Sad imaju Lucka, ne vidim nista cudno u njihovom skoru. GB bez Rodgersa-3-13. NE bez Tomice, 4-12. Denver sa nezalecenim Peytonom, playoff bye i najjaci tim AFCa trenutno. Bez njega, 8-8 na ozbiljne guzove. Nije to anomalija, to je pravilo i normalno je.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #29 on: December 25, 2012, 03:08:30 am »
'Ajde, dva...mada onaj prvi je odigrao samo kada je bilo najbitnije. :D

Onaj prvi ih je vadio iz govana u koje ih je bacio RGIII :P

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #30 on: December 25, 2012, 03:44:55 am »
Samo moram da se izvinim, lupio sam glupost gore za brojke i statistiku, Luck ima najbolju statistiku ove godine. :D Laku noc.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #31 on: December 25, 2012, 06:00:40 am »
Lepo je to sto vi pricate ali moglo bi to malo i sa fantasy perspektive, ko od njih ima najveci upside?  :hm:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #32 on: December 25, 2012, 10:05:14 am »
Aj i ja da se bunim. Prosle godine tim je sa prosecnim QB-om (ako ga tako mozemo nazvati) i skoro istom obranom i napadom imao 7-9 skor. I to smo igrali protiv McCoy-a, Grosmana, Yunga, C. Hania i Skeletona.
Ovaj tim je dobio:
Rogersa  :mr.green:
Tomicu
Cuntlera
Romoa (ili je Romo dobio sam sebe)
I imamo najjaci strength of victory u NFL-u.
I uz sve to sve do pocetka sezone u timu je postojao 3 way battle na mestu QB-a (mislim da je negde oko 3 PS utakmice trejdovan TJ) tako da je Willson dobijao samo jednu trecinu snapova i tek pocetkom sezone je trebao da se uigra kako treba sa timom.
A i OL nam uopste nije toliko dobra koliko pricaju (gledajuci sinoc utakmicu gde Willson trci 15 sekundi oko DL SF-a i nemoze da nadje slobodnog WR-a (da kazem i da nam WR-ovi nisu nesto specijalno i Rice nije materjal za prvog WR-a)
A i Willson ima sansu da obori rekord Pysike za najvise TD pasova u ruki sezoni.
« Last Edit: December 25, 2012, 10:08:01 am by marasin »

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #33 on: December 25, 2012, 11:34:42 am »
Vi stvarno mislite da je u NFL-u moguce da rookie QB moze sa 50ak% kompletiranja i 20ak pickova da odvede svoju ekipu Waynea i grupu gradjana u play-off?  :D


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3443
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #34 on: December 25, 2012, 11:43:18 am »
Glasao za Luck-aru.
Ne verujem da je bilo ko pre pocetka reg.dela sezone video Coltse ni blizu PO. Ovo sto je uradio za tim je apsolutno neverovatno; vec pri pocetku sezone ostaju bez HC-a, odbrana im je krs, RB-bulja, sem Wayne-a tu krstenog hvataca nije bilo. Gledao sam prvu utakmicu Coltsa ove sezone protiv nas kada smo ih demolirali. Napredak je neverovatan i moje skromno misljenje je da ogromne zasluge idu ovom decku. Napad sada deluje jako dobro, postoji jos nekoliko bas dobrih WR opcija, Ballard je odlican, OL skroz ok. I dalje mi se ne dopada def i ona ce biti razlog sto ce prilicno brzo zavrsiti ucesce u PO...
RG3 , pa i Willson su neuporedivo atraktivniji igraci i jesu dosta ucinili za svoje timove, ali rosteri i Redskinsa i Seahawks-a su neuporedivo bolji od Coltsa. O HC da ne pricamo.
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!