Author Topic: Glasanje: promena QB bodovanja  (Read 9443 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Glasanje: promena QB bodovanja
« on: November 26, 2012, 04:22:23 pm »
vrlo jednostavno: DA ili NE
znate o čemu se radi, i za početak utvrditi treba li razrađivati išta.

čak i da bude 12/12 ZA, biće bar 3 sezone za utanačavanje bodovanja, i eventualni odustanak ako se situacija promeni.
mislim da bi bilo fer i preračunati plate ako bude promene (naravno pred potpise prve godine novog sistema)

zamolio bih vas da svi ovde napišete mišljenje, bez obzira što je dosta vas već bilo vrlo jasno.

ja se raspisah, a znam da su šanse skoro nepostojeće

DA - Old, Velja, maxim, disco,  zujo, CSXP
NE - nidžge, omiljeni, pablo
« Last Edit: June 16, 2013, 07:36:17 am by tonyk »

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #1 on: November 26, 2012, 04:45:53 pm »
DA

Osnovni argument je da kod 3 najveca fantasy provajdera na svetu (ESPN, NFL.com i Yahoo!) u default scoring sistemu pass TD vredi 4 poena. Zasto bismo se mi i dalje tvrdoglavo drzali starog pravila koje je ceo svet vec odavno promenio?

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11709
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #2 on: November 26, 2012, 05:54:19 pm »
DA
Cisto da se malo "ispegla" odnos u timu...Aktivni clanovi su ovde oduvek tezili ka tome i liga se krece ka tom cilju, sto ne znaci da ce ga ikada dostici...
 

Offline maxim209

  • Starter
  • **
  • Posts: 432
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #3 on: November 26, 2012, 06:21:32 pm »
DA

Offline Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #4 on: November 26, 2012, 08:30:26 pm »
da

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #5 on: November 26, 2012, 08:47:32 pm »
NE

Nemam sad vremena da objasnjavam nasiroko, ali ukratko mogu:

Espn, Yahoo i ostali provideri u svojim default settingsima nemaju i 7 IDP slotova. QB je jedan slot od 15 startnih slotova i nema potrebe da bilo sta menjamo.
Rodgers je mnooogo pomogao Oldu da prosle sezone osvoji titulu, ali ne moze se reci da su mu Calvin, Hernandez, Laurent, Jared Allen i ostali bas mnogo odmagali da postane prvak...
Mozes imati i 2 Rodgersa i Breesa, al' ako nemas kompletnu ekipu nemas ni titulu.

Pogledajte ko je prosle sezone bio 2. posle regularnog dela.
Da li treba da redukujemo i bodove za TE jer je Lord imao Gronkowskog sa skoro 20 TD
Ili da smanjujemo i rushing TD za QBs jer je Lord imao i Newtona.
Newton bi btw sa tim novim settingsima bio maltene vredniji od Rodgersa/Breesa iako mu je recimo TD/INT ratio bio 21:17, a ova dvojica imali sigurno top 5 najbolesnijih QB sezona u istoriji lige.
Nidje veze...

Ako tako krenemo onda ko zna gde ce to sve zavrsiti...

Ja cu prvi morati da trazim novog franchise QB jer je Peyton ima vec 500 godina i u principu najvise bi mi odgovaralo da se usvoji ova promena, ali ne pada mi na pamet da glasam za nju.
Old, Dzoni i ostali koji imaju igraca koji svake nedelje moze da baci 400 yds i 4 TD i zasluzuju da imaju edge u odnosu na ove sto to nemaju. Ne vidim sta je tu problem.
Ko misli da bez Rodgersa nema titule neka posalje Oldu sve 1st round pickove do 2028-e i resen problem.
 
Ima tu jos par stvari koje bi sa ovom promenom mogle da stete ligi, al' kao sto rekoh nemam sad vremena da piskaram :)


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #6 on: November 26, 2012, 09:01:26 pm »
DA

Razloge sam detaljno objasnio u drugim topicima.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #7 on: November 26, 2012, 10:25:19 pm »
Da.


edit: zataškavanje
« Last Edit: November 27, 2012, 08:35:20 pm by tonyk »
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #8 on: November 27, 2012, 08:24:28 pm »
Da.

Ovo trenutno nema smisla realno.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #9 on: November 27, 2012, 08:30:59 pm »
Matt Schaub
week 11
527    yds, 5 TD, 2 INT
47 pts

Cam Newton 
week 12
306 yds, 2 TD + 52 rushing yds, 2 TD
41 pts

Smanjimo passing TD na 4 boda i obojica imaju po 37 bodova.
Da li je to fer?  :hm:
2 INT jesu gadna stvar, ali 5 TDs su 5 TDs dok sa 527 yds imas izjednaceno 2. mesto na all time single game listi rekorda
I Newtonove brojke su fenomenalne i zasluzuje da osvoji brdo bodova, ali ono...Schaub je zasluzio da ima bar tih 6 bodova viska.

Nemam pojma zasto svi glasate za ovu promenu, ali to ne moze biti dobra promena pa da jebe rak raka.



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #10 on: November 27, 2012, 08:34:14 pm »
jel si računao INT kao -1?

nego, ovde ima još par ljudi neodlučno, mogli bi reći svoje polako

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #11 on: November 27, 2012, 09:03:04 pm »
Ja sam protiv, ne znam sto si me izbrisao.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #12 on: November 27, 2012, 09:10:56 pm »
jel si računao INT kao -1?

jok
sta jos osim toga treba da racunam?
koliko ce trebati passing yards za 1 bod? 25? 50? 250? 500?

jbt napisi za sta se glasa ako vec glasamo!
ili sad glasamo da li smo za promene u nacelu, pa ako vidimo da jesmo za promene onda cemo tek smisljati sta cemo i kako cemo menjati?

nervirate me
ulozicu veto na ovu zajebanciju, ociumi


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #13 on: November 27, 2012, 09:39:17 pm »
Pa ja i jesam tako skontao, glasamo samo za promenu. A posle menjamo. Tonyk je i napisao tako.


Iskreno, ja bih ostavio 6yrs TD (ili smanjio na 5, 4 je bas malo), ali bih smanjio poene na drugi nacin. Ili Int -3 ili 50 yards poen.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #14 on: November 27, 2012, 09:57:50 pm »
pocinje da me probada u stomaku


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #15 on: November 27, 2012, 11:20:15 pm »
nikola i lord još ćute ovde...

ali većina već postoji, tako da ćemo se ipak malo pozabaviti ovim.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #16 on: November 28, 2012, 12:38:05 am »
nego, ovde ima još par ljudi neodlučno, mogli bi reći svoje polako

Zato sto sam neodlucan, i jedna i druga strana imaju validne argumente, a velika je promena i mislim da ne treba bas na brzinu da donosimo tu odluku... trebalo bi ovde jos malo analize pre glasanja i kako bi promena uticala na nasu ligu i na plate.

U svakom slucaju i ako donesemo odluku da se menja, to ne moze nikako dokle postoje QB-ovi potpisani po postojecem bodovanju - znaci 5 godina. A da sada razmisljam kako ce biti za 5 godina bolje, nije bas realno



Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #17 on: November 28, 2012, 12:45:47 am »
pa zato je i pitanje da li uopšte dirati, pre svega.
svakako ne bi bilo promene bar do 2015. kada ističe jedini igrač kome ostaju još 3 sezone (rivers-zujo)
a za ove koje potpisujemo do eventualne promene, biće korekcije plata kao što rekoh.

dotle analize i argumenti

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #18 on: November 28, 2012, 05:08:26 pm »
Sadasnje bodovanje:

1. Brees 296
2. Brady 283
3. RGIII 275
10. Newton 220
11. Luck 212

Predlozeno, skoro pa usvojeno bodovanje:

1. RGIII 246 ---- 6rush Tds
2. Brees 244 ---- 1 rush Td
3. Brady 237 ---- 3 rush Tds
7. Newton 208 ---- 6rush Tds
10. Luck 197 ---- 5 eush Tds



Da li nekome nesto upada u oci kad se uporede rangovi?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #19 on: November 28, 2012, 05:26:33 pm »
to gledam već danima, realno i nije neka razlika.

jeste RGIII prvi tako, ali 2 poena za celu sezonu je ništa
a po starom je kasnio jedva preko 1 po kolu, što je opet nebitno.

i dalje raspored ima daleko veći uticaj, i sve što proizlazi iz njega.
tj. kad bi poeni bili ravnomerno raspoređeni po kolima, još bi nešto i značilo.

ovako uglavnom ispadne da se raspucaju kad nije bitno i obrnuto, i onda je svejedno.

ja sam i dalje protiv, dok se ne dokaže suprotno :D

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #20 on: November 28, 2012, 05:44:58 pm »
1 po kolu, što je opet nebitno.

Pogledaj rezultat naseg meca pa se vrati i napisi ponovo  :lol:

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #21 on: November 28, 2012, 07:44:29 pm »
Sadasnje bodovanje:

1. Brees 296
2. Brady 283
3. RGIII 275
10. Newton 220
11. Luck 212

Predlozeno, skoro pa usvojeno bodovanje:

1. RGIII 246 ---- 6rush Tds
2. Brees 244 ---- 1 rush Td
3. Brady 237 ---- 3 rush Tds
7. Newton 208 ---- 6rush Tds
10. Luck 197 ---- 5 eush Tds



Da li nekome nesto upada u oci kad se uporede rangovi?

Ne razumem, pokusavas da objasnis da je 2 + 2 = 4? Pa naravno da ce smanjenjem vrednosti pass TD a ostavljanjem rush TD-a na 6 poena najmanje izgubiti scramble QBs. Ako je to ono sto ti smeta i vidis kao nepravdu onda ne vidim zasto nisi reagovao ranije jer su i po trenutnom sistemu scarmble QBs mnogo favorizovanije od pocket QBs. Npr. Brees je sa 1600 passing jardi i 12 passing TDs vise od Vicka bio slabije rangiran 2010.godine, dok su Stafford i Newton bili jedan do drugog po rangu 2011. godine iako je Stafford imao 1000 passing jardi i 20 passing TDs vise.

Ovde je tema smanjivanje vrednosti svim QB-ova (kako bi se koliko toliko smanjila dominacija u odnosu na druge pozicije). Naravno da svakome nece biti podjednako smanjena vrednost jer savrsena formula ne postoji (isto tako kao sto smo nasim povecavanjem defaultnih yahoo vrednosti passing TD-a sa 4 na 6 poena najvise povecali vrednost pocket QBs). Oni QB-ovi koji bace malo TDs a puno jardi isto ce manje trpeti od ove izmene. I ne kontam sta je poenta, da se nadje bilo koja glupost i da se kaze vidite kako bi ovo bila losa promena. Mislim stvarno  :palm:
« Last Edit: November 28, 2012, 07:46:40 pm by Nidzge »

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #22 on: November 28, 2012, 07:57:12 pm »
Mislim stvarno  :palm:

Sta mislis stvarno i lupas sebe u glavu? Tebi bilo koji argumenti koji se ne slazu sa tvojim su glupi?

Ono sto sam hteo da kazem jeste da ova promena nije samo proporcijalno smanjenje poena svim QBs nego promena i kad su rankigsi svih QBs u pitanju. Smanjenje poena za TD a ostavljanje jardaze kao i rush td nije proporcionalno.


Inace se trudim da izbegavam rasprave sa nekim ko je unapred spreman da se do sudnjega dana ubedjuje da je u pravu, ali bih da prokomentarisem i jedan od tvojih bisera da je trend u fantasy ligama smanjenje poena sa 6 na 4. E to je  :palm: Tako se igra od starta stim smo se mi slozili da bude 6. Stvar izbora.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #23 on: November 29, 2012, 01:49:45 am »
Ako ti nije jasno za sta je glasanje u ovoj temi (iako je Tonyk lepo napisao u prvom postu) onda lepo reci pa cemo ti objasniti. Dakle, glasa se da li treba da se promeni sistem bodovanja QB-ova, odnosno smanji njihov uticaj. Jednostavno DA ili NE a posle toga ide rasprava koji ce se tacno sistem primeniti. S obzirom da je imanje top QB neophodno za uzimanje lige meni je bilo koji vid redukcije poena bolji nego ostavljanje stvari na istom. Zato sam glasao DA. Ti se javljas jer ti smeta sto bi eventualna promena samo pass TD najvise pogodila pocket QBs i zato si glasao NE, iako si se slozio da je uticaj QBs preveliki. Ako je tebi to sto se nekim sistemom promena nece svim QBs smanjiti podjednako vrednost (uzgred bilo koja promena bodovanja ne moze potpuno proporcionalno svima smanjiti poene) pa bi radije da situacija ostane ovakva kakva jeste (tj. da maltene od jednog igraca zavisi sudbina fantasy tima) onda nemamo sta vise da polemisemo.

Uz to, ako bude prosla ova promena i ako se na dnevni red stavi glasanje na koji nacin cemo smanjivati vrednost QBs ja cu dati predlog da se smanji i pass i rush TDs i vrednost za passing yds, ali naravno da li ce tako biti neces odlucivati ni ti ni ja nego vecina. Simple as that.

Sto se tice tog mog "bisera", zamolio bih te da ukljucis malo mozak jer ocigledno ne kontas neke stvari. Da, trend poslednjih godina u fantasy ligama je smanjivanje pass TD-a sa 6 na 4 poena. Nisam znao da ovo mora da se objasnjava ali ocigledno nekim ljudima nije jasno. Dakle, to sto su defaultne vrednosti setovane da pass TD bude 4 poena u vecini liga, ne znaci da kao sto smo mi promenili da bude 6 poena gomila drugih custom liga to isto nije uradila. U poslednjih par godina (od kako su uveli nekoliko novih pravila kojima se dodatno favorizuje pass igra) se situacija menja i velika vecina se vratila na defaultna podesavanja. Ovo ne izmisljam vec godinama pratim forume na kojima izmedju ostalog useri pitaju npr. kog igraca da startuju odredjene nedelje (i naravno uz pitanje ostave scoring podesavanja jer ce i odgovor zavisiti od istog). Pitanja u kojima su scoring podesavanja setovana da pass TD bude 6 poena su gotovo izumrla. Eto, nadam se da je sada jasno?

A to sto na pocetku naseg igranja fantasyja pre 10-tak godina nismo imali pojma pa smo stavili da pas TD bude 6 poena nije vise stvar izbora (ako je nekada i bio) vec je poslednjih par godina postala notorna glupost. Jer ako ogromna vecina sajtova koji hostuju fantasy lige, eksperata koji diskutuju o FF i usera koji igraju taj isti FF koriste podesavanja da pass TD vredi manje od 6 poena, onda to vise nije stvar izbora sto mi nastavljamo da kontriramo vec nesto sto je zujo okarakterisao kao nepojmljiva konzervativnost clanova nasih liga i odbojnost da naprave bilo kakvu promenu a sve pod devizom pa ne moramo mi kao i svi ostali (jer toboze hocemo da pravimo nasa bodovanja). Naravno da ne moramo, ali nekad bi mogli i neke stvari da prepisemo ako su one potpuno logicne. Ova promena nije data na glasanje cisto da bi se nesto menjalo u ligi vec je po meni najbitnija i promena koja bi morala da se desi (ne samo u ovoj ligi) ako ne zelimo da nastavimo da igramo sa jednim igracem koji nosi ceo tim i time u velikoj meri obesmislimo ostale pozicije.

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #24 on: November 29, 2012, 02:43:44 am »
Ja se nisam izjasnjavao, jer zaista, za razliku od ona druga dva pitanja, u vezi sa ovim nisam siguran.
Iskreno, mislim da je malo bezveze da se prvo izjasnjavamo u vezi sa promenama, pa tek onda da se dogovaramo kakve bi te promene mogle da budu, jer se onda moze desiti da svako ima neke razlicite vizije i na kraju necemo izglasati nista i vraticemo se na staro. Ja bih licno mozda i pristao na neke izmene (ne prevelike), ali posto se trenutno nista konkretno ne nudi, a svakako mislim da uloga QB-a mora da bude najznacajnija i dalje, glasam za opciju "NE".
Ako bih i zeleo neku promenu, morali bi se, za pocetak, smanjiti negativni poeni za INT, jer sa -2 nema smisla da diskutujemo.
« Last Edit: November 29, 2012, 02:47:18 am by Nikola »
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline maxim209

  • Starter
  • **
  • Posts: 432
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #25 on: November 29, 2012, 06:03:14 pm »
Ja se nisam izjasnjavao, jer zaista, za razliku od ona druga dva pitanja, u vezi sa ovim nisam siguran.
Iskreno, mislim da je malo bezveze da se prvo izjasnjavamo u vezi sa promenama, pa tek onda da se dogovaramo kakve bi te promene mogle da budu, jer se onda moze desiti da svako ima neke razlicite vizije i na kraju necemo izglasati nista i vraticemo se na staro. Ja bih licno mozda i pristao na neke izmene (ne prevelike), ali posto se trenutno nista konkretno ne nudi, a svakako mislim da uloga QB-a mora da bude najznacajnija i dalje, glasam za opciju "NE".
Ako bih i zeleo neku promenu, morali bi se, za pocetak, smanjiti negativni poeni za INT, jer sa -2 nema smisla da diskutujemo.
Ja koliko vidim u Yahoo default pravilima, passing TD = 4 poena, INT = -1

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #26 on: December 01, 2012, 03:33:11 am »
Ja bih da promenim svoj glas na NE, jer sam primetio da u timu imam Griffina i Stafforda. Nadam se da nije kasno za predomisljanje  :D

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Glasanje: promena QB bodovanja
« Reply #27 on: December 31, 2012, 01:21:04 pm »
Zanimljiva situacija. Kad su u pitanju brojke top5 kvotera, broj poena (424, 407, 399, 378, 357) je drasticno opao u odnosu na proslu sezonu (475, 474, 430. 415, 395) medjutim kad se pogleda ostatak QB1 onda je situacija obrnuta (347, 345, 327, 313, 312, 305, 293) u odnosu na (330, 327, 319, 301, 281*, 259, 256) 

Zakljucak: Imati jednog od najboljeg kvotera u timu ove sezone nije bila tolika prednost ne samo zato sto im je produktivnost opala u odnosu na prethodnu nego i zato sto su ostali kvoteri poboljsali svoju produktivnost. Kako sam ja pametan jel da?  :smile3:


* Sanchez  :blink: