Author Topic: Mystery Case Files  (Read 5321 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Mystery Case Files
« on: November 04, 2012, 03:44:23 pm »
Nisam dugo igrao, pa sam skinuo Shadow Wolf Mysteries: Cursed Wedding Collector's Edition, mnogo dobro odradjeno.



DL Link: http://thepiratebay.se/torrent/7739664/Shadow_Wolf_Mysteries_Cursed_Wedding_CE-Wendy99
crack ukljucen u .exe radio fino do pola igre i onda crash down, medjutim ja ponovo digao i nastavio gde sam stao bez problema.



Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Mystery Case Files
« Reply #1 on: November 04, 2012, 04:40:51 pm »
Letos su se pojavile dve domaće hidden object igre.




Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Mystery Case Files
« Reply #2 on: December 03, 2012, 05:31:30 pm »
E kad sam ovo postavljao mislio sam da sam otkrio Ameriku ko nekad kad se pojavljivala nova igra tonyk je odma objavljivao, sad vidim da postoji hiperprodukcija u ovom zanru tipa svaki 2 dan nova igra.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Mystery Case Files
« Reply #3 on: June 24, 2013, 04:43:52 pm »
Prosle nedelje sam zavrsio ceo serijal MCF nakon par meseci igranja.

Svaka igra je sjajna na svoj nacin, i dopada mi se sto su uvek unosili neke novine. Ipak, vecu draz mi imaju starije igre iz serijala ("Huntsville" i "Crime Suspects") jer je takva vrsta mozgalica bila razlog zbog kojeg sam i poceo da igram. Posle se pretvorilo u pravo jurcanje i detektivisanje, sto je ok skroz, ali kao da je sa strane skrajnut glavni element igre - potraga za skrivenim predmetima. A meni je to najzanimljivije.

Elem, najbolja od svih mi je "Madame Fate". Ima sve! Zanimljive igre trazenja skrivenih predmeta, dobre zagonetke, lepu grafiku i atmosferu. Skroz mi je bilo zabavno da trazim predmete kji se menjaju, a fora sa nivoom unutar nivoa je odlicno ispala, kao i novina da moraju neki predmeti sa spiska da se spoje kako bi ih pronasao.
Najdraze su mi prve dve, rekoh vec, a od novijih, sa glumcima, mi je odlicna "13th Skull".
Cela prica oko "Ravenhearst"-a me nije nesto specijalno privukla. Pogotovo jer se otislo u neki blagi horor, sto mi je onako...meh...

Ove godine izlazi sledeci deo - "Fate's Carnival". Do tada igram "Hidden expedition" serijal.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Mystery Case Files
« Reply #4 on: June 24, 2013, 04:55:42 pm »
kako sve ovo retro zvuči :)

hidden expedition bi trebalo da je najbolja "kopija", bar iz tog perioda, i ja sam batalio kad je krenula hiper produkcija
i mystery P.I. je OK. ako se ne varam.

sad sam hteo da prelistam, da se podsetim šta valja, ali sam odustao, strašno koliko ih je:
http://www.bigfishgames.com/download-games/genres/15/hidden-object.html

verovatno neka od novijih ima grafiku na nivou, ali nisam probao ništa godinama

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Mystery Case Files
« Reply #5 on: June 24, 2013, 05:20:00 pm »
Mystery PI deluje dobro. Ja sam probao Travelogue 360 Paris, i zaniljivo je - ali taj 360 koncept mi se nije toliko dopao da igram i druge igre tog tipa. Probao sam i jednu igru iz Samantha Swift serijala, i skroz je zanimljivo za klince. Vise je mladjoj publici namenjeno. Za ljubitelje Agate Kristi, serijal sa tom tematikom je sasvim OK.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Mystery Case Files
« Reply #6 on: June 24, 2013, 05:34:10 pm »
360 je dobro zvučalo, ali bilo je prelako, predmeti su bili upadljivi, što je potpuno pogrešno za tu igru :D

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Mystery Case Files
« Reply #7 on: January 18, 2014, 10:03:43 am »


Odlican! I zaokruzuje lepo celu pricu oko Ravenhearst-a i porodice Dalimar.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Mystery Case Files
« Reply #8 on: January 18, 2014, 11:43:06 pm »
stavio da se skida, return to ravenhearst ubedljivo jedan od najboljih delova

Nejde brze...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Mystery Case Files
« Reply #9 on: January 19, 2014, 12:12:41 am »
I meni je Return to Ravenhearst ostao u pamćenju kao vrhunac serijala. Probaću i ovo da vidim kakav je mada se realno i ne sećam tačno glavne priče pa mi to zaokruživanje neće mnogo značiti. :D

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Mystery Case Files
« Reply #10 on: January 24, 2014, 11:45:51 pm »
Fates Carnival - evo onako na etape vec drugi dan igram, jebe kevu kako je teska, sto dalje odmices to teze, da ne zaboravimo duzinu same igre...maratonska, nisam jos zavrsio, za sada  :rock:

Nejde brze...