Author Topic: NCAA general topic  (Read 68662 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #105 on: January 03, 2018, 10:34:17 am »
Ma college je to. Kad bi prvih 6 igrali PO ko zna šta bi se sve izdešavalo.. . Ipak su to klinci

Zašto stati na 6? Daj 64 ko u basketu. :A

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #106 on: January 04, 2018, 04:34:08 pm »
poenta je da su dobro izabrali 4 ekipe za playoff ali se nije moglo živeti od kmečanja posle te odluke, a pogotovo tokom poslednje 2 nedelje i bowl utakmica.
jeste to samo buka medija i interneta, ali ta buka u ncaa fudbalu može da utiče na dosta toga jer nije sve egzaktno kao u npr nfl gde ja sad mogu da pizdim što playoff igraju billsi sa -100 point differential, a ne ravensi ili chargersi koji imaju +100. to što bih ja pizdio po twitteru ne može da utiče na ono što će se dešavati na terenu. pravila su takva kakva su i po njima se igra, a ne bira u playoff ekipe žiri od 10ak ljudi koji su mnogo izloženi udarima medija i fudbalske javnosti generalno.

npr big 10 je u bowl utakmicama imao 7-1 skor i onda svi kmeče što oni nemaju tim u playoffu jer je očigledno to zaslužuju. a ne zaslužuju, realno. baš sam sada pogledao onaj naš endzone bowl pickem i vidim da sam im ja i prognozirao 7-1 skor. jedino što sam mislio da će michigan da pobedi a purdue da izgubi. tako se namestio raspored bowl utakmica i big10 je u svakom matchupu bio favorit.
prošle godine su big10 ekipe bile raspoređene za jednu oktavuTM više, da tako kažem, i onda je big10 doživeo debakl. ne sećam se tačnog skora ali imali su nešto tipa 2-7 ili slično. zašto tada niko nije kukao kako big10 zaslužuje više?

acc proglašavaju za najbolju konferenciju i stvarno su dobri i konfa je u velikom usponu generalno, ali nisu najbolji.
ucf se proglasio za nacionalnog šampiona, organizuju paradu itd
takve stvari mogu da dovedu do sranja u budućnosti. razumeo bih da se digla buka jer postoji osnova za to, ali sada su bile izabrane 4 najbolje ekipe i bukvalno niko osim njih nije mogao da se uglavi u playoff.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #107 on: January 04, 2018, 08:12:37 pm »
Ma videćete da će za koju godinu da prošire PO. Možda prvo na 6 ekipa. Ipak mnogo $tvari utiče na tu odluku. Bilo je OK dok nije bilo ovoliko preno$a i interneta.... $amo polako...

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #108 on: January 04, 2018, 09:18:16 pm »
Agreement za 4 tima je potpisan na 12 godina, sve do 2026.

Glavni problem oko College playoff-a je nacin na koji se odredjuju timovi koji ce ucestvovati - nema preciznih parametara i pravila kao u NFL-u, vec nekakav komitet (College Football Playoff Selection Committee) koji je podlozan svakakvim vrstama pritiska, pa i korupcije, odlucuje ko ce u playoff.
Znaci sve zavisi od njihove odluke, koja moze biti realna, a i ne mora da bude, ali ono sto oni kazu to je zavrsna rec i nema zalbi i prigovora. Tako je prosle godine Ohio St. otisao u playoff umesto Penn St jer je Komitet zakljucio da je za playoff bilo vaznije ne izgubiti dve utakmice nego osvojiti konferenciju.  :palm:
Ove godine slicno: odlucivali su izmedju ekipe koja je osvojila konferenciju, ali je imala dva poraza (Ohio St.) i Alabame, koja je imala jedan poraz, ali je bila iz iste konferencije kao UGA, samo drugoplasirana.
Znaci, prosla je Alabama koja nije ni igrala Conference Championship game, a nisu prosli sampioni Big10 i Pac12.  :palm:

SUS, sve se glasnije prica o tome da college playoff treba sto pre prebaciti na 8 timova.
Sa 8 timova bi glavne, odnosno najjace konferencije, automatski imale jedno mesto (sampion konferencije).
Da je ove godine takav format u playoff-u bi bili: Clemson (12-1), UCF (12-0), USC (11-2), Oklahoma (12-1), Alabama (11-1), Ohio State (11-2), Wisconsin (12-1) i UGA (12-1).
Tako bi titula sampiona konferencije imala veliki znacaj (kao u NFL-u), a timovi koji su neporazeni (kao UCF ove godine) bi imali priliku da pokazu da li su spremni da igraju i protiv najjacih timova u zemlji.

Na kraju, ostaje problem za koji se trenutno ne vidi resenje: sve je veci broj ljudi koji traze da se zarada od College playoffa podeli i igracima koji igraju u tom playoffu, a sto je po sadasnjim zakonima zabranjeno.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #109 on: January 04, 2018, 09:57:18 pm »
SUS, sve se glasnije prica o tome da college playoff treba sto pre prebaciti na 8 timova.

Sad me mrzi da tražim one naše rasprave ali ovo sam upravo potencirao. Kada uvedu 4 brzo će početi lobiranja za proširenje. Zatim će se ponovo naći opravdanja za dodatna proširenja i sve će se toliko razvodniti da će izgubiti svaki smisao.

Stari sistem bowl utakmica gde su dve najbolje rangirane ekipe igrale utakmicu za šampiona* je bilo lepo rešenje.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #110 on: January 04, 2018, 10:38:39 pm »
Stari sistem bowl utakmica gde su dve najbolje rangirane ekipe igrale utakmicu za šampiona* je bilo lepo rešenje.
pa ova godina je poakzala da je taj sistem najgori..

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #111 on: January 04, 2018, 10:40:11 pm »
pa ova godina je poakzala da je taj sistem najgori..

Nije pokazala ništa. Najbolji tim neće uvek da pobedi svakoga.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #112 on: January 04, 2018, 10:46:05 pm »
Nije pokazala ništa. Najbolji tim neće uvek da pobedi svakoga.
Da je taj sistem dobar profesionalci bi igrali mozda 4 tima PO. Patriotsi bi imali perfektnu sezonu, itd... poenta je da pokazes i da si dobar kad je najpotrebnije i u kontinuitetu. Kako se nekad igrao college football, bowl organizacija je bila OK. Sad igraju kao profesionalci, tako da nema razloga da se tretiraju drugacije...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #113 on: January 04, 2018, 11:26:38 pm »
ma obrni okreni, komitet će da odlučuje ko igra playoff i ako bude 6 učesnika i ako bude 8 i koliko god da bude.
a šampioni konferencija neće nikad dobiti garantovan playoff i ne treba da ga dobiju. šampion konferencije možeš biti i sa 3 ili 4 poraza i zato nema nikakvog smisla takvom šampionu garantovati playoff, jer će u drugim konferencijama biti dosta jačih ekipa.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #114 on: January 04, 2018, 11:31:55 pm »
ma obrni okreni, komitet će da odlučuje ko igra playoff i ako bude 6 učesnika i ako bude 8 i koliko god da bude.
a šampioni konferencija neće nikad dobiti garantovan playoff i ne treba da ga dobiju. šampion konferencije možeš biti i sa 3 ili 4 poraza i zato nema nikakvog smisla takvom šampionu garantovati playoff, jer će u drugim konferencijama biti dosta jačih ekipa.
Kako moze u NFL-u? Idu timovi sa 8-8 i nikom nista.
Konferencija mora da bude prioritet po svaku cenu. Sve drugo je bzvz.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #115 on: January 04, 2018, 11:42:10 pm »
ma pusti NFL bre. u NFL ne možeš da menjaš divizije kad ti se ćefne, a u college footballu bi se sve ispretumbalo posle svake sezone jer bi dosta programa probavalo da kroz slab raspored i slabiju konfu uhvati plasman u playoff.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #116 on: January 05, 2018, 03:23:17 am »
ima previse timova u CFB da bi se nasao bilo kakav dobar modus operandi. pitanje je naci samo nesto sto moze da sljaka bolje od trenutnog... moje misljenje je da bi se dosta ljudi smirilo kad bi se PO prosirio na 6. Verovatnoca da 6. seed pobedi je stvarno mala u CFB. mora da prodje malo godina pa da se vidi kako radi ovaj sistem. za sad, u 4. godine, 1. seed nije dobio ni jednu, 2. seed je dobio dve, a 3. ili 4. isto dve = ovo meni kaze da stari sistem nije valjao. Ako se ispostavi da cesto pobedjuej 4. seed, to ce lako da se pretvori u buku da se prosiri PO. videcemo. jos uvek je mali uzorak

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #117 on: January 05, 2018, 10:44:24 am »
Upravo to - previše timova u CFB ali i premalo utakmica za dobar uzorak sa terena pa moraju da određuju razne komisije a to će uvek ostavljati prostora za raspravu.

Zato je stari sistem bio odličan. Daš svakome ko je išta pokazao da igra "neko finale" a dve ponajbolje ekipe da igraju "veliko finale". Koledži zarade brdo novca i svi srećni. Da li su to baš dve najbolje ekipe? Možda i nisu ali ko može da garantuje da bi najbolji i osvojio titulu? Da li neko veruje da su NYG zaista bili najbolja ekipa 2007. godine?

Sad digli frku o "nacionalnom šampionu" pa mora po svaku cenu zaista najbolji da pobedi. Pfff, koja zajebancija. To su deca bre, koga briga za nacionalnog šampiona u mlađem uzrastu? Da li je svet stao kada su naši klinci postali prvaci sveta na Novom Zelandu? Samo najveći zaluđenici su znali da se tamo igrao nekakav turnir. Kao što nikoga nije briga koje dete je prvak sveta u košarci, atletici, šahu ili badmintonu.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #118 on: January 05, 2018, 12:48:28 pm »
Ja sam se bunio protiv PO jos kada su ga uveli. Uvek ce postojati razlog da je neko trebao da udje umesto nekog. Pravi proble je u konferencijama. Oni racunaju samo rezultat unutar konferencije da vide ko je pobednik. Ono sto bi trebali da urade je da naprave ligaski sistem u konferencijama, tako da imas drugu ligu u kojoj pobednik ide u prvu konferenciju. Tako bi poboljsali kvalitet konferencija, mogli bi da stave da samo pobednici konferencija idu u PO i sve bi imalo smisla. Ali oni su pupcanov vrstom vezani za ovakav princip gde svaka liga ima svog sponzora i brend.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #119 on: January 05, 2018, 02:34:44 pm »
Zato je stari sistem bio odličan.
ama nije bio odlican. ovaj PO je bolji od njega  :facts:


Ja sam se bunio protiv PO jos kada su ga uveli. Uvek ce postojati razlog da je neko trebao da udje umesto nekog. Pravi proble je u konferencijama. Oni racunaju samo rezultat unutar konferencije da vide ko je pobednik. Ono sto bi trebali da urade je da naprave ligaski sistem u konferencijama, tako da imas drugu ligu u kojoj pobednik ide u prvu konferenciju. Tako bi poboljsali kvalitet konferencija, mogli bi da stave da samo pobednici konferencija idu u PO i sve bi imalo smisla. Ali oni su pupcanov vrstom vezani za ovakav princip gde svaka liga ima svog sponzora i brend.
ne vredi. konferencije su pravljene bez nekog reda, blago geografski, ali pre svega zarad vise para. TO ne moze da se promeni posle X godina igranja po tom sistemu. Jedan od nacina jeste rregulacija CFBa, ali ameri su generalno protiv regulacije bilo kog stila, jer se tako prave lakse pare.

Ja sam generalno zadovoljan sa 4 tima, ali mislim da bi 6 bilo odlicno. Ali to nece da se desi dok ne istekne trenutni ugovor - cim ti imas "ugovor" i "samopion" u istoj receninci, odma znas da nije dobra situacija...

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #120 on: January 05, 2018, 04:01:34 pm »
Problem sa 6 timova je isti ko i sa 4 ili sa 2. Opet neko drugi odlucuje ko je bolji. Ali ljudi zaboravljaju na jednu stvar, ovo nije kosarka ili soccer. Ovo je sport u kome su povrede sastavni deo. I igrati dodatnu utakmicu je velika stvar, po narucito za ove klinde. A sa 6 utakmica ti bi imao dva tima koji su igrali utakmicu vise. Dakle, pored finala koji je dodatna utakmica, sad imas i kvalifikacije. Tako da bi neki timovi mogli da igraju 2 utakmice vise nego pre 5 godina. I sve to na kraju nece da resi problem, jer problem nije u tome nego u gomili konferencija i sto svako gura svoju.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #121 on: January 05, 2018, 06:43:42 pm »
Problem sa 6 timova je isti ko i sa 4 ili sa 2. Opet neko drugi odlucuje ko je bolji.
jeste, ali sa 6 timova verovatnoca da najbolji nije u ta 6 je mnogo manja nego kad nemas PO  :facts:


Ali ljudi zaboravljaju na jednu stvar, ovo nije kosarka ili soccer. Ovo je sport u kome su povrede sastavni deo. I igrati dodatnu utakmicu je velika stvar, po narucito za ove klinde. A sa 6 utakmica ti bi imao dva tima koji su igrali utakmicu vise.
ima nekog smisla, slazem se.. ali da su ovi klinci nespremni, ne bi ti imao rookie u NFL kao sto je recimo Kamara, Zeke, itd... treniraju oni kao profesionalci nema problema...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #122 on: January 05, 2018, 09:12:45 pm »
ima nekog smisla, slazem se.. ali da su ovi klinci nespremni, ne bi ti imao rookie u NFL kao sto je recimo Kamara, Zeke, itd... treniraju oni kao profesionalci nema problema...

Brateee, to su izrodi... Svake godine trista novih klinaca dođe u NFL ali samo je nekolicina takvih. Sećaš se snimaka Clowneya iz srednje škole? Takvi su izuzeci i ne možeš njih da uzimaš za poređenje. Za sve te koledže igraju manje-više prosečni klinci, kada se zalažeš da neki od njih igraju još jednu ili dve dodatne utakmice seti se da 90% njih će NFL gledati samo kao i mi i da su to preterani napori za (nas) obične ljude.

E sad, da ih koledži (zaista) plaćaju onda bi to bila druga priča...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #123 on: January 05, 2018, 09:17:44 pm »


... seti se da 90% njih će NFL gledati samo kao i mi i da su to preterani napori za (nas) obične ljude.

E da je 90.. 1.7 procenata football players odu u pro.

Da ali na svakog Kamaru koji je spreman fizicki i potkovan tehnički dodje još 20 njih koji su spremni fizicki spremniji od njega ali nemaju mozga. I ovaj PO bi uticao samo na nekoliko najboljih timova koji treniraju kao pro timovi tako da se sa tobom ne slažem. Ko je jednom bio pored "prosecnog" college atlete zna šta pričam..

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #124 on: January 06, 2018, 12:35:45 am »
Nije poenta da li su oni spremni ili ne. Ovo nije kosarka ili sucker. Postoji razlog sto se igraci bune na ideju 17-18 utakmica. I kad igraju TNF. U pitanju je zamor materjala. I sa svakom novom utakmicom se mnogo vise povecavaju sanse za povredom, ne ono obicno 1/13.


Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #126 on: January 09, 2018, 02:12:27 am »
Evo ga Trump u Atlanti, dosao da gleda Alabama vs UGA.  :D
Nisu mu zvizdali kada je izasao na teren.  :A

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #127 on: January 09, 2018, 02:14:21 am »
i gospodin predsednik je tu


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #128 on: January 09, 2018, 03:51:17 am »
Fenovi Alabame nevera.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #129 on: January 09, 2018, 03:55:19 am »
Omiljeni, jel neveruete ili slavite u kuci?

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #130 on: January 09, 2018, 04:36:28 am »
Tua majstor


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #131 on: January 09, 2018, 06:15:44 am »
Jeee... ladno izgubili.  :palm:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #132 on: January 09, 2018, 11:30:57 am »
Gruzini chokeri...

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #133 on: January 09, 2018, 03:40:30 pm »



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #134 on: January 09, 2018, 11:51:42 pm »
Nije sestra nego devojka. :)

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #135 on: January 10, 2018, 08:44:06 am »
Prolupo si pod stare dane  :kafa:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #136 on: January 10, 2018, 11:11:30 am »
Davno sam ja prolupao :cackalica:

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #137 on: January 10, 2018, 11:26:27 am »
Dajte neki link na PM za torent tekme.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #138 on: January 10, 2018, 12:36:40 pm »
Dajte neki link na PM za torent tekme.

Code: [Select]
https://sport-video.org.ua/americanfootball.html

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NCAA general topic
« Reply #139 on: January 10, 2018, 02:26:11 pm »
Mislim da mozes da nadjes dobar kvalitet na YT, bar sam ja tako odgledao sve utakmice koje sam propustio direktno