Author Topic: Dynasty 2013  (Read 17833 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #35 on: October 08, 2012, 08:09:25 pm »
Jel se desilo nekad da ti neko posalje pre 1. juna ili svi salju u "periodu" od osnivanja lige tj 1. jun do 15. juna?

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Re: Dynasty 2013
« Reply #36 on: October 08, 2012, 08:11:05 pm »

Iskreno, ja ne bih isao na ovo. Ako bismo i jardazu smanjivali onda bi trebalo da se stavi na 50 yardi za 1 poen (dakle INT ostaviti na -2, passing TD smanjiti sa 6 na 4, a oko jardaze mozda da se jos razmisli).


Ovaj moj predlog je upravo kombinacija smanjivanja značaja jardaže i td—ova. Ovo što si ti napisao isključuje jedno drugo — ako smanjimo td na 4 poena, jardaža ne bi smela da se dira, i obrnuto — ako povećamo da se poen dobija za 50 jardi, onda se ne bi smeo smanjivati broj poena za TD.

To bi opet dovelo do toga da se efekat promena ne može lako proceniti — neko npr baca dosta jardi, ali malo td—a jer recimo ima zverinu za gl rb—a, i slično. U onome što sam ja predložio, uticaj je istovetan — i poeni po osnovu td—a i poeni po osnovu jardaže se smanjuju za po jednu šestinu. Time je dosta lakše izračunati uticaj ove promene.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #37 on: October 08, 2012, 08:20:10 pm »
Jel se desilo nekad da ti neko posalje pre 1. juna ili svi salju u "periodu" od osnivanja lige tj 1. jun do 15. juna?

ti si baš naporan kad ostaneš bez argumenata za nešto, pa se onda uvatiš neke nebulozne sitnice.

naravno, niko mi nije poslao pre 1. (ako ne računam sebe ;)) niti očekujem to, osim ako neko negde putuje i sl.
ne kapiram samo što tebi (ako ti stvarno) smeta činjenica da nema nacrtanog datuma početka.

prosto se podrazumeva da je to kad otvorim ligu, i u smislu pojednostavljivanja pravila izbacio sam nešto što je nepotrebno i očigledno.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #38 on: October 08, 2012, 08:53:29 pm »
ti si baš naporan kad ostaneš bez argumenata za nešto, pa se onda uvatiš neke nebulozne sitnice.

naravno, niko mi nije poslao pre 1. (ako ne računam sebe ;)) niti očekujem to, osim ako neko negde putuje i sl.
ne kapiram samo što tebi (ako ti stvarno) smeta činjenica da nema nacrtanog datuma početka.

prosto se podrazumeva da je to kad otvorim ligu, i u smislu pojednostavljivanja pravila izbacio sam nešto što je nepotrebno i očigledno.

Ne smeta mi naravno, ali me ovo uzasno zabavlja, pogotovo sto stalno ponavljas

za pocetak da kažem da sam ja zadovoljan poslednjom promenom tj. skraćivanjem FA, i ukidanjem sign perioda i ostavljanjem samo roka.

Meni nije jasno cime si zadovoljan, posto se sustinski nista nije promenilo osim produzenja/skracenja roka.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #39 on: October 15, 2012, 12:53:24 am »
A kombo smanjivanja poena za jardažu i za TD? Npr. da jedan poen bude na 30 yardi, i da TD donosi 5 poena. Time bi se broj poena QB-ova smanjio za tačno 1/6, ili za nekih 16-ak%. U ovom slučaju bih INT ostavio da bude -2.

Meni se svidja ovaj predlog.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #40 on: November 24, 2012, 10:22:16 pm »
bump... da se podsetimo za dva pitanja, i da ja dobijem jedno razjašnjenje:

1) Da li ćemo i kada odlučivati o smanjenju bodovanja QB-ova?
2) Da li ćemo i kada odlučivati o dodavanju RB-a u slot poziciju?


Meni je potrebno jedno razjašnjenje - kako će se za iduću sezonu računati plata Mikela Leshoure-a? On nije rookie, prošle sezone (čiji je weight 35%) je imao 0 poena. To bi trebalo da znači da će mu plata za narednu sezonu zapravo biti 65% od ovogodišnjih poena + 0 Pablitosa zbog prošlogodišnjih 0 poena?

I da, još jedna stvar, definitivno ostaje da ako THT-a zadržim na rosteru do kraja sezone, mogu u offseasonu da ga šutnem iz tima na osnovu čuvenog 20 games pravila, i to bez ikakvih posledica po cap?

Kao što možete da zaključite, počinjem polako da pravim kalkulacije za sledeću sezonu :D. Stay tuned, biće zanimljivih trade ponuda :D
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #41 on: November 24, 2012, 11:45:13 pm »
Za Leshour-a upravo kao sto si napisao, 65% od ove sezone i 35% od prosle (koja je iznosila 0 poena).

THT mozes da otkacis bez dead money-a u offseason-u.

Za prvo dvoje i mene zanima, odnosno treba sto pre da se glasa. Ja sam za obe stavke dao moje gledanje ali koliko sam video niko posle toga nije komentarisao...

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #42 on: November 25, 2012, 11:30:32 am »
Otvorite poolTM za prva dva pitanja, pa da vidimo.

BTW Imam ja jedan predlog: sta kazete da za defanzivce uvedemo tackle for loss kao dodatnu kategoriju? Povecala bi se vrednost linijasa i mislim da bi se povecala vrednost stvarno dobrih defanzivaca naspram onih sto samo gomilaju tacklove jer igraju u losem timu sa losim napadom. Naravno, ako Yahoo! podrzava ovo.

Evo kako izgleda ovogodisnja lista u toj kategoriji:
http://www.teamrankings.com/nfl/player-stat/defense-tackles-for-loss

Vodi J.J. Watt koji je glavni kandidat za DPOTY.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #43 on: November 25, 2012, 01:42:08 pm »
to je ubačeno u def ligu, i biće izbačeno sledeće godine, koliko sam upućen ;)

što se tiče ostalog, mislio sam da je to rešeno, videću kasnije šta je sa tim.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #44 on: November 25, 2012, 02:38:46 pm »
situacija je sledeća, ja sam hteo da napravim glasanja, ali mi se učinilo da nema dovoljno podrške za promenu, pa sam odustao od konkretnijeg smišljanja pitanja. nisam hteo prosto da dam DA/NE pitalice.
pa sam lepo to ostavio za kasnije, i zaboravio ;)

upravo sam pročitao sve ovo ponovo, i nije baš da je išta jasno.
prvo moram da smislim koga da stavim na slot protiv pabla, klasična WR zavrzlama bez velike šanse za hepi-end :)


Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #45 on: November 25, 2012, 02:44:50 pm »
A šta smo ono rekli, koliko igrača će moći maksimalno da se potpiše?
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #46 on: November 25, 2012, 02:53:55 pm »
pa 18

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #47 on: November 25, 2012, 03:11:27 pm »
za promenu bodovanja QB i RB na slotu imate po jedno istorijsko Ne od mene
ako bude trebalo ulozicu i veto

TFL bi mozda mogao da se ubaci, ali ako se pronadje neko optimalno bodovanje, tj da se vidi da li treba da se smanjuje bodovanje za sack ili da TFL bude vredan samo 0.5 boda ili nesto trece


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #48 on: November 25, 2012, 03:50:54 pm »

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #49 on: November 25, 2012, 03:52:15 pm »
5 dok se ne kaže suprotno.
ja sam u startu bio za 7, to je otvoreno i dalje

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #50 on: November 25, 2012, 03:55:33 pm »
za promenu bodovanja QB i RB na slotu imate po jedno istorijsko Ne od mene
ako bude trebalo ulozicu i veto

I ja bih ispratio omiljenog. RB flex protiv toga sam odavno i tu se nista ne menja. Sto se QBa tice tu sam bio fleksibilniji i skoro pa da sam i prihvatio promenu kao ideal, ali nekako mi ipak lezi sadasnje bodovanje. Broj super star QBs koji donose tolike poene i nije bas toliko velik, sdruge strane imamo mehanizam plata pa sad ko hoce da plati 50M svog Qba neka mu. Jednostavno mi se vise svidja kako je sada.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #51 on: November 25, 2012, 03:57:57 pm »
5 dok se ne kaže suprotno.
ja sam u startu bio za 7, to je otvoreno i dalje

6 mi deluje najbolje. Mislim da treba povecati obzirom da se povecao broj na rosteru na 18.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #52 on: November 25, 2012, 04:01:04 pm »
slažem se, a verujem i ostali.
tako sam i mislio otprilike, pa do 7 kad se ukine limit.

mislio sam i o tome večeras

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #53 on: November 25, 2012, 04:27:55 pm »
Meni je baš drago zbog vašeg istorijskog NE, ali liga ima dvanaest članova i o smenu treba glasati. Predložene promene su jednostavno odraz nove realnosti.

Značaj qb—a je postao prevelik, prvih xy igrača po broju fp su qb— ovi, mislim da je ono što sam predložio da se dobija po 5 poena za td pasom i da se jedan poen dobija za 30 jardi umesto dosadašnjih 25 optimalna opcija.

Glede rb—a, svedoci smo da 80% lige ima neku vrstu rbbc—a, jako je malo clear—cut startera, opcija handcuff— ovanja postaje sve bitnija (setite se situacije na početku sezone u npr. arizoni, bafalu, itd).

Dakle, kada se otvori poll, ja ću podržati obe ove promene,a nadam se da će biti još open minded menadžera da podrže ovo.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #54 on: November 25, 2012, 04:38:53 pm »
Sto se tice QBova, mislim da bi pitanje na poll-u trebalo da bude da li ste za to da ostane sadasnji sistem bodovanja. Ako vecina bude protiv, onda treba glasati o novom sistemu. Ja sam vise za 4 poena za TD, 1 poen za 25 yds.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #55 on: November 25, 2012, 04:49:44 pm »
naravno da će biti redom

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #56 on: November 25, 2012, 05:42:11 pm »
Slazem se sa Oldom kada je u pitanju bodovanje QB-ova. Meni nije problem sto neko nije/jeste za neku promenu, vec kada mu das priliku da kaze zbog cega nije/jeste za tu promenu on ne zna da ti kaze ili eventulano navede razlog tipa: nekako smo se navikli na ovo pa sto bi dirali  :palm: Ja sam lepo sve sto se tice QB-ova stavio na papir. To nema nikakve veze sa platama. Svako bi platio top tier QB-a koliko treba jer se iz godine u godinu potvrdjuje da je preduslov za osvajanje lige upravo top QB, i suprotno. Ako vama ne smeta sto od jednog igraca zavisi sudbina fantasy tima onda je to druga prica. Meni je stvarno suludo cak i da raspravljamo da li je dobro smanjiti TD sa 6 na 4. Svi koji ista znaju o fantasyju su davno presli na sistem sa 4 poena za pass TD (ako su nekada i igrali sa 6pts za pass TD). Naravno, ne kazem da treba slepo kopirati sve od drugih ali pass TD je setovan na 4 poena zbog dobrog razloga.

Sto se tice slot RB-a opet sam i tu dao vise nego dobar primer zbog cega bi trebalo dozvoliti uvodjenje istog, ali vidim da posle mog komentara niko nije imao nista da doda ili oduzme a opet bez nekog razloga se glasa protiv. Stvarno ne razumem.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #57 on: November 25, 2012, 11:28:04 pm »
Meni je stvarno suludo cak i da raspravljamo da li je dobro smanjiti TD sa 6 na 4. Svi koji ista znaju o fantasyju su davno presli na sistem sa 4 poena za pass TD (ako su nekada i igrali sa 6pts za pass TD). Naravno, ne kazem da treba slepo kopirati sve od drugih ali pass TD je setovan na 4 poena zbog dobrog razloga.


A zašto kažnjavati postizanje TD-a, a ne kažnjavati "obične" pasove kojima se samo gomila jardaža? Ja sam za varijantu da se po malo skine i od jednog i od drugog, kao što sam već rekao... to je oko 16% smanjenja poena za QB-ove, ravnomerno bi se opteretili i obična jardaža i TD.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #58 on: November 26, 2012, 12:23:34 am »
Mozda bi mogli i o jardazi da razmisljamo, ali promena sa 25 na 30 jardi za jedan poen je previse mala.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #59 on: November 26, 2012, 01:38:57 am »
pa oko šesnaest posto, isto kao i promena za TD sa šest na pet...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #60 on: November 26, 2012, 04:15:53 pm »
što si zapeo za tih 16% uopšte?

proveo sam pola dana čitajući po forumima i sajtovima 6vs4 rasprave za pass TD, i generalni zaključak je da su u pitanju babe i žabe. ipak, sve je više pristalica smanjenja QB učinka, prosto zbog igrivosti.
i opet većini pristalica 4 poena je bezveze ta činjenica da ne vredi svima isto, ali im je ipak bolje tako.

tako da su se i oni snalazili na druge načine, da bi sačuvali 6 svima
- INT -3, ne menja preterano odnos QB, rb i ostalih, ali pravi veće razlike kod samih QB
- 50y za poen, tu se već vidi pad učinka QBa, ali i dalje su glavni.
i sl. kombinacije.

opet, ja bih pre kikerima promenio sistem.

ali kao što rekoh, slede glasanja.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #61 on: November 26, 2012, 04:45:11 pm »
opet, ja bih pre kikerima promenio sistem.


Npr?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #62 on: November 26, 2012, 04:46:16 pm »
npr -1 za promašen PAT za početak
ili čak i samo 2 poena za -30y pogotke

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #63 on: November 26, 2012, 05:57:22 pm »
Tonyche, moze jedno pitanje za tebe, kao komesara ove nase lige? Zasto ne vazi demokratija ovde, tj. ako vecina clanova glasa za nesto, zasto se to ne bi usvojilo? Npr. ovde kazes da ti treba bar 9 glasova, a imao sam takav utisak i kad je bila prica o divizijama, da ne bi bile uvedene sve i da je vecina bila za.
nikad nismo ni rekla da je demokratija ;) niti da nije.
prosto smo samo prevazišli pablovu diktaturu :D

a postoji i mnogo oblika demokratije, nije uvek prosta većina dovoljna.
mada ja te brojeve pišem više kako bi naglasio kolika je važnost teme.
uvek mogu da editujem post

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #64 on: November 27, 2012, 09:41:36 pm »
Je l` moze da ponovimo glasanje za divizije? Mislim da nije u redu sto ste nas odbili.

Evo, nek zujo odluci.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #65 on: November 27, 2012, 09:55:45 pm »
Ja sam, iskreno rečeno, iznenađen konzervativnošću članova ove lige. Ovde bi trebalo da je crem de la crem fantasy ekipe sa foruma, a izgleda da je jedina promena koja će proći ona o broju jednogodišnjaka...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #66 on: November 27, 2012, 10:05:24 pm »

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #67 on: November 28, 2012, 11:41:04 am »
Je l` moze da ponovimo glasanje za divizije? Mislim da nije u redu sto ste nas odbili.

Evo, nek zujo odluci.

evo predloga za 2014, koji ima veće šanse da prođe:
2 divizije, random i sastav i raspored (opet svako sa svakim +2 duplo)
znači ništa veliko samo bi šampioni divizija imati određene povlastice

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #68 on: November 28, 2012, 04:29:55 pm »
Čemu onda to? Larpurlartizam? Umetnost radi umetnosti? Divizije radi divizija? Ldivizionpurldivizionizam? Meh... :thumbdown:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #69 on: November 28, 2012, 08:00:59 pm »
Ja sam, iskreno rečeno, iznenađen konzervativnošću članova ove lige.


U cemu je fora sa tim promenama? Ja razumeme da se nesto svremena na vreme promeni, ali vi bi promenili sve u ligi. Ima milion drugih liga sa milion sistema ali ni to izgleda nije dovoljno.