Author Topic: Dynasty 2013  (Read 17828 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Dynasty 2013
« on: September 18, 2012, 04:59:04 pm »
tradicionalno  :A

zujo je već otvorio temu za divizije, a ja ću ovde polako skupljati ideje, predloge i sl.
naravno, čim vam nešto padne na pamet, napišite. posle ćemo videti da li valja  :P


- divizije zujo, pablo
- FA period, produžiti, napraviti još jedan kasni, ne čačkati
- proširenje rostera, ostati pri +2 ili već od '13 ukinuti limit
- probijanje rostera tokom sezone
« Last Edit: September 19, 2012, 10:11:05 am by tonyk »

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #1 on: September 18, 2012, 05:02:59 pm »
- Jedna porcija pecuraka vise

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #2 on: September 18, 2012, 05:04:24 pm »
to kad bude tema draft 2013.
ali usvajam božjim pravom.


Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #3 on: September 18, 2012, 05:23:30 pm »
Mislim da ne bi bilo loše da razmislimo o uvođenju divizija...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #4 on: September 18, 2012, 06:41:33 pm »
Da, ali kako ih nazvati?
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #5 on: September 19, 2012, 10:20:28 am »
dodao sam u prvi post neke ideje kojih se sećam.
pa možemo sad natenane (do npr. trade deadlinea) da razglabamo o tome

i dalje mi je prvenstveni cilj da unapredimo ligu, pre svega uprošćavanjem pravila ili dodavanjem nekih koja olakšavaju život.
kao npr. sa dropovima, gde smo od 4 pravila skrpili jedno lepo koje pokriva sve.

- FA period, produžiti, napraviti još jedan kasni, ne čačkati za one kojima preostane mesta i $
- proširenje rostera, ostati pri +2 ili već od '13 ukinuti limit ovo je najrealnije da se promeni
- probijanje rostera tokom sezone ja ne bih, iz više razloga


divizije ostavljam zuji
pablo je imao ideju o obavezi bar 1 igrača na svakoj poziciji pred draft, ali mislim da je to brzo otkačeno

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #6 on: September 19, 2012, 01:15:14 pm »
Da, ali kako ih nazvati?


Trt, Smrt, Prc i Kvrc.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #7 on: October 07, 2012, 09:30:06 am »
Šta kažete na ideju da se postojeći flex slot sa sadašnjih W/T proširi na W/T/R (tj da se doda opcija da može da se startuje i RB), baš kao što imamo u ekipnoj ligi?

U suštini, izmena je kozmetička, ne bi trebalo da napravi velike probleme bilo kome, a može da bude korisna, pogotovo na dugi rok.
Svedoci smo da je sve manje workhorse RB— ova, da ima sve više podele na one koji gomilaju jarde i one koji dobijaju goal—line nošenja. Ovim bismo možda omogućili opcije i za handcuff—ovanje, što je svakako zanimljiva taktička opcija.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #8 on: October 07, 2012, 10:00:01 am »
opet, pre 2014 ne može to proći, uz još neke pripreme za to.

ja generalno nemam ništa protiv, ne vidim da bi nešto preterano uticalo u budućnosti.
a najviše koristi bi bilo kod BYE weekova, ovako na prvi pogled.

verujem da bi tu biti uglavom igrači sa sličnim učinkom, čak više WR od RB uglavnom.
RB na slotu može biti zver jedino ako neko tu stavi svog RB1 ;)

opet, oko prethodne roster promene smo se složili da je nepotrebna.
i da je treba dosta unapred najaviti. a u pitanju je razbijanje DB na CB i SS ako se ne varam.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #9 on: October 07, 2012, 10:19:39 am »
proverio sam, ove sezone do sad niko, osim broncosa naravno, ne bi imao nikakve koristi od stavljanja RB pre WR.
a i ti timovi što su teoretski imali, nikad ne bi pogodili da će neki tamo RB3 explodirati zbog nečije povrede.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #10 on: October 07, 2012, 10:36:51 am »
Ja sam vise za to da se odmah stavi na glasanje smanjivanje vrednost pass TD-a sa 6 na 4 poena kako je u vecini FF liga, da bi mogli da primenimo to pravilo ako bude dovoljno glasova za 2-4 godine.

Sto se tice dozvoljavanja RB pozicije u Flex, naravno moze i to. Ne znam zasto bi neko ko ima 2 dobra TE ili 4 dobra WR imao prednost u odnosu na nekoga ko ima 3 dobra RB-a. Tu ne vidim nikakve logike, narocito sada znajuci da broj kvalitetnih WR-a i TE odavno premasuje broj dobrih RB-ova.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #11 on: October 07, 2012, 11:11:07 am »
ja sam za to da sve živo stavljam na glasanje, lakše mi posle da prekopavam
juče sam već krenuo nešto oko FA, ali sam odustao.
obično mi takve stvari padaju na pamet kadsam premoren, pa ni am ne razumem šta sam napisao :)

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #12 on: October 07, 2012, 04:10:48 pm »
Ne znam zasto bismo smanjivali TD QBa, zasto? Jedino kad bi se uveo jos jedan QB slot onda bi redukcija imala smisla kako kad je TD u pitanju tako i jarde.


Svedoci smo da je sve manje workhorse RB

Pa u to ime da ih povecamo na 3? Jer svako ko bude mogao naravno da ce staviti RBa.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #13 on: October 07, 2012, 05:17:32 pm »
kako ti umeš da izvučeš sve iz konteksta, neverovatno :)

ali iz tvoje replike se vidi ključni detalj "svako ko bude mogao", a to nikako neće biti svi.
isto tako svako će se truditi da na svaki slot stavi što je moguće boljeg igrača ;)

da ne dužim sad o tome, biće prilike.

svi znamo da ćeš biti protiv bilo čega, jednostavno takav si :)
posle ti se neke promene svide, neke ne, ali u startu nema šanse ni da pokušaš.


sve u svemu, rekoh da će biti posebna tema za sve redom...

što se mene tiče, iz statističkog ugla, i neutralnog koliko god može, takva promena apsolutno neće imati velik uticaj na rezultate, samo može malo olakšati posao poneke nedelje, ponekom timu.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #14 on: October 07, 2012, 07:15:33 pm »
kako ti umeš da izvučeš sve iz konteksta, neverovatno :)

ali iz tvoje replike se vidi ključni detalj "svako ko bude mogao", a to nikako neće biti svi.
isto tako svako će se truditi da na svaki slot stavi što je moguće boljeg igrača ;)

Ovo boldovano je argument za?  :bigfunny:
Izvukao sam iz konteksta ono sto je najbitnije za celu pricu. Ovo nije jebena ekipna liga (ili bilo koja druga jednogodisnja liga) gde se tim bira svake godine pa mozes da se prilagodis promenama. A tek argument da bi neko stavio goal-line backa na flex cisto da bude handcuff za startnog RB koji je vec u timu  :zvizdanje:
Iz tvoje sjajne analize kome bi ove sezone odgovaralo nekako si izostavio sebe jer ti 3. RB Turner lagano sije sve WR ekipi.
O ovome je bilo reci jos na pocetku i bilo je odbijeno tada, u vreme kada su RB generalno jaci kao pozicija, sad kad ih ima jos manje opet se ponavlja isto pitanje, koje btw jedino i iskljucivo odgovara onima koji imaju krdo kvalitetnih rezervnih RBs.


svi znamo da ćeš biti protiv bilo čega, jednostavno takav si :)

Dok si ti na skroz drugoj strani, ti bi sve menjao.


što se mene tiče, iz statističkog ugla, i neutralnog koliko god može, takva promena apsolutno neće imati velik uticaj na rezultate, samo može malo olakšati posao poneke nedelje, ponekom timu.

 :hm:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #15 on: October 07, 2012, 08:04:04 pm »
nisam rekao da je argument nizašta, samo da jednostavno nisi u pravu. pa ti lupaj glavu šta sam mislio. :)

drugo, niko nije rekao od sledeće nedelje, nego za budućnost.

handcuff nek ti zujo obrazlaže, njegova je ideja. ali šta imaš protiv? to ljudi koriste čak i u 2RB rosterima ponekad

ne znam po čemu je turner toliko bolji od mojih -WRa? onda je i kevin smith bolji, a samo jednu utakmicu je video teren. a i u tom bljesku bi ostao na klupi sve i da sam mogao trojicu da stavim.

Quote
u vreme kada su RB generalno jaci kao pozicija, sad kad ih ima jos manje opet se ponavlja isto pitanje, koje btw jedino i iskljucivo odgovara onima koji imaju krdo kvalitetnih rezervnih RBs.
upravo je u tome poenta, ima ih više, ali donose manje poena pojedinačno.
i molim te objasni termin "kvalitetna rezerva"  :zvizdanje: u smislu ove problematike.

jedina prednost RB na slotu bi bila to što su i dalje konstantniji od WRa. ali to su mali poeni generalno, 3-4 sigurna, ili "sve ili ništa" od WR/TE

ja ću verovatno glasati protiv, ili biti uzdržan, kad i ako bude glasanje.
znam da ti nećeš promeniti "glas" samo hoću da ponekad prihvatiš nešto bez omalovažavanja u startu.
pa posle budi protiv ;)

piskaram ovde jer ne smem ni da otvorim matchup :(

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #16 on: October 07, 2012, 08:07:31 pm »
ne znam po čemu je turner toliko bolji od mojih -WRa?

Po najvaznijem merilu a to su poeni  :hm:


Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #17 on: October 07, 2012, 08:18:41 pm »
znam da ti nećeš promeniti "glas" samo hoću da ponekad prihvatiš nešto bez omalovažavanja u startu.
pa posle budi protiv ;)


Kada bude predlog koji je dobro izanaliziran kroz prizmu visegodisnjosti trajanja nase lige i kad je promena jednaka za sve onda cu i ja drugacije gledati na stvar. Kod nas to izgleda ovako: Nekome nesto padne na pamet, ajd brze bolje da se stavi na glasanje i to je to. Argumenti poredjenja sa drugim ligama mi najvise idu na nerve, jer druge lige nisu ni blizu po slozenosti kao ova.

Znaci predlagac si u redu, ajd fino odradi analizu kako se to odrzava na ligu, prednosti/mane i sl, nemoj mi pisati da bi ta promena mogla biti zanimiljiva i da je eto tako fino u nekoj drugoj ligi i ajd sto pre da glasamo. Polako, nigde se ne zurimo

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #18 on: October 08, 2012, 02:33:51 am »
Dok mi ostali dajemo glupe i neargumentovane predloge, Pablo se uvek vodio sasvim logicnim i argumentovanim nacelom:
ako predlog odgovara mom timu => predlog je dobar,
ako predlog ne odgovara mom timu => predlog je los.

Kako drugacije objasniti cinjenicu da mu se ne svidja predlog koji bi vrednost passing TD-a smanjila sa 6 na 4 poena (a koja u potpunosti ima smisla, kao sto ce se videti kroz mini analizu) osim time sto ima u timu Brady-ja i Luck-a, a samim tim bi ga ova promena direktno pogodila. Isto tako, naravno da mu ne odgovara predlog da se na flex poziciju moze staviti i RB (sto takodje apsolutno ima smisla) jer na svoju zalost ima uzasne RB-ove.

Sa druge strane, njegovi predlozi su svi naravno u korist tima koji vodi a poslednja nebuloza koje se secam je bila da se igraci koji su stavljeni na IR pre pocetka sezone i kojima je ostala jedna godina na ugovoru mogu otpust iz tima bez dead money (Bishop slucaj) -- argument za predlog je bio, da parafraziram: zasto bi placao nekom igracu koji nece ni down odigrati za njegov tim. Argumentovano, nema sta  :facts:

------------------------------------------------------

Bacimo se sada na ozbiljnije teme. Evo argumenata zasto sam za uvodjenje oba pravila.

1. Smanjivanje pass TD-a sa 6 na 4 poena.

Pogledajmo kakav su plasman na kraju poslednje dve sezone imali timovi u nasoj ligi, koga su QB-a imali i kako je bio plasiran taj QB po broju FP na kraju godine:

2010:
1. Alcatraz Jackals (Brady 1st QB)
2. BGD Gravediggers (Rodgers 2nd QB)
3. N Belgrade Straydogs (Rivers 5th QB)
4. Uzice Broncos (Shaub 10th QB)
5. Archesten United (Brees 6th QB)

2011:
1. BGD Gravediggers (Rodgers 1st QB)
2. Archesten (Brees 2nd QB)
3. Uzice Broncos (Stafford 4th QB)
4. Boyler Brigade (Newton 5th QB)
5. Alcatraz Jackals (Brady 3rd QB)

Je l' mozda nesto upada u oci? Poenta price, ako ubodes pravog QB manje vise si zavrsio veci deo posla oko osvajanja titule. Naravno, sam QB nije dovoljan ali ocigledno je da je dobar QB neophodan za uzimanje titule. Ovaj primer jasno ilustruje to. Dzabe sve ostale pozicije, ako QB nije dobar => nema titule. Zasto od jednog jebenog igraca da toliko zavisi sudbina tima? I nemoj da neko prosipa gluposti tipa pa treba ubosti pravog QB-a. Treba isto toliko znanja/srece da se ubode pravi WR/RB/TE pa to ne utice ni priblizno na osvajanje titule. Ja sam slutio da je imanje QB-a bitan faktor za titulu, ali ovo stvarno prevazilazi svaku meru (narocito 2011.godina).

Smanjivanjem vrednosti passing TD-a sa 6 na 4 poena bi smanjili uticaj jedne pozicije (odnosno bolje reci jednog igraca) na sudbinu fantasy timova, sto mi deluje sasvim logicno.

2. Omogucavanje RB-a da bude stavljen na flex koji je do sada obuhvatao samo WR/TE

U ovoj analizi sam pravio uporedni pregled RB-WR. Odnosno, koliko su poena u poslednje dve godine osvojili igraci sa RB, tj. sa WR pozicije koji su od 25.-40. mesta. Zasto bas ove igrace? Poenta price je da se vidi da li je neopravdano dozvoliti WR-ovima da igraju na flex poziciji a RB-ovima (koji su kao dominantniji) zabraniti ubacivanje na flex poziciju. Svaki tim startuje 2RB i 2WR, sto znaci da ima 24 "startera" na obe pozicije u celoj ligi. Evo kako se kotiraju oni koji nisu upali u top 24 (prvo ide pozicija na kojoj su zavrsili fantasy sezonu, prezime i broj poena, opet za poslednje dve sezone):

2010:
WR
25. Boldin 120
26. Moore 118
27. Marshall 115
28. Branch 113
29. Garcon 112
30. Thomas 111
31. Collie 107
32. Armstrong 106
33. Crabtree 106
34. Holmes 104
35. Floyd 104
36. Bess 103.5
37. Johnson 102
38. Bryant 102
39. Washington 100
40. Ford 98
TOTAL: 1721.5

RB
25. Jones 125
26. Bush 124
27. Brown 116.5
28. Jackson 114
29. Mathews 107
30. Lynch 105.5
31. Hightower 101
32. Ivory 92
33. Stewart 90
34. Greene 87
35. Goodson 86
36. Jennings 85
37. Snelling 84
38. Forsett 79
39. Addai 77
40. Williams 76
TOTAL: 1549

2011:
WR
25. Garcon 124
26. D.Jackson 121
27. Gaffney 119
28. Wayne 117
29. DHB 116
30. Maclin 111
31. Moore 110
32. Holmes 110
33. Decker 110
34. Floyd 108
35. Crabtree 107
36. Baldwin 105
37. Doucet 103.5
38. Boldin 103
39. Moore 102
40. Burress 102
TOTAL: 1767.5

RB
25. Stewart 134
26. D.Williams 129
27. P.Thomas 122
28. B.Tate 115
29. Jacobs 112
30. Murray 111
31. Blount 110
32. Spiller 108
33. Helu 107
34. McFadden 102
35. Brown 97
36. Gerhart 89
37. Smith 88
38. Grant 86
39. Hillis 82
40. McCluster 82
TOTAL: 1674


Dakle, iako WR3 vise donosi poena u proseku od RB3, po nekoj logici je dozvoljeno da se WR stavi na flex, a RB ne. Ako bi isli dalje od 40. mesta razlika bi bila jos veca u korist WR-ova. Meni deluje sasvim logicno kao predlog da se dozvoli i RB-ovima da igraju na flex-u. Sad ce neko da kaze da neko (kao npr. tonykov i moj tim) imaju mnogo bolje RB3 od drugih timova, sto je tacno. Ali sa druge strane je ok da npr. Pablov WR3 u 2011.godini bude no7 overall WR, odnosno preciznije, da njegova top 3 WR-a (Cruz, Fitz i White zavrse kao WR4, WR5 i WR7 overall WR). Za to ne vidim da se pobunio i rekao, ljudi nije ok da mogu kao flex-a da stavim tako dominantnog igraca.

Prema tome, jos jednom da ponovim, svako pravi tim kako najbolje zna i ume, uostalom kako njemu odgovara. Ako neko ima odlicne RB-ove zasto da bude hendikepiran cinjenicom da ne moze da ih koristi. Isto vazi i za ostale pozicije naravno.

Nadam se da argumenti za ova dva predloga sada imaju bar malo smisla cak i za Pabla.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #19 on: October 08, 2012, 04:27:20 am »
Dok mi ostali dajemo glupe i neargumentovane predloge, Pablo se uvek vodio sasvim logicnim i argumentovanim nacelom:
ako predlog odgovara mom timu => predlog je dobar,
ako predlog ne odgovara mom timu => predlog je los.

Isto tako, naravno da mu ne odgovara predlog da se na flex poziciju moze staviti i RB (sto takodje apsolutno ima smisla) jer na svoju zalost ima uzasne RB-ove.

Ajde da ponovim jos jednom. Flex pozicija je bila pitanje jos na pocetku formiranja lige. I tada (kada nisam znao kakav ce mi tim biti za 5 godina) kao i sada smatram da je 3WR/2RB odlicna kombinacija.



Sa druge strane, njegovi predlozi su svi naravno u korist tima koji vodi a poslednja nebuloza koje se secam je bila da se igraci koji su stavljeni na IR pre pocetka sezone i kojima je ostala jedna godina na ugovoru mogu otpust iz tima bez dead money (Bishop slucaj) -- argument za predlog je bio, da parafraziram: zasto bi placao nekom igracu koji nece ni down odigrati za njegov tim. Argumentovano, nema sta  :facts:

Ja i dalje ne vidim sta je ovde toliko strasno da bi se citiralo, cak mi deluje sasvim logicno. (tacnije, ne oni kojima je ostala jedna godina, vec samo oni koju potpisani samo za tu 1 godinu koju nece ni igrati)


Ostatk replike sutra.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #20 on: October 08, 2012, 08:11:01 am »
ne moraš se truditi, nidžge možda ima extra RBove, ali ne ume da ih ubode kako treba ;)

p.s. za to citirano pravilo sam stvarno mislio da se šališ

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #21 on: October 08, 2012, 09:57:11 am »
niko nije pominjao da ako se smanji pass TD na 4, "mora" se i int smanjiti na -1.

sa takvim podešavanjima, opet bi QB bili najbolji na terenu, ali sa manje poena.
brees i ryan bi bili najviše oštećeni, sa 4 poena manjka, ali već svi ostali ne bi imali manje od 2 poena razlike po meču, što i nije strašno.

ipak, ima jedna "sitnica", ovi što vole i da trče ostali bi na istom, ili bi čak imali nešto više nego po našem bodovanju.
tu su pre svega RGIII (nidžge), Cam (lord) i Vick (ff),
mada i Brady voli da se ušunja, ipak mu to nije prioritet, i drži se u okviru 2 poena koje sam pomenuo.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #22 on: October 08, 2012, 10:33:07 am »
način koji bi smanjio QB ravnomerno je povećanje yardaže na 50  :smile3:


tako da ne vidim zašto bi menjali scoring sistem skoro ni zbog čega.
ipak je smislenije promeniti roster, koji iako ne donosi promene u poenima, donosi veću mogućnost izbora,
ali da se ne previdi, i veću šansu da se promaši igrač  ::)

ipak, pre svega me interesuje vaše mišljenje o FA periodu.
da ne bude da imam nešto protiv pabla, mislim da je on to inicirao.

za pocetak da kažem da sam ja zadovoljan poslednjom promenom tj. skraćivanjem FA, i ukidanjem sign perioda i ostavljanjem samo roka.

ali...
ranije je to bilo OK jer se moglo čuvati samo elitno jezgro tima, a proširenjem rostera dolazimo u situaciju da možemo, uz dobro vođenje tima, čuvati i prospekte, slipere, praktično imati i practice squad.
ovo je samo po sebi moguće i bez promene, ali kljucna kategorija igraca zbog kojih je pablo zatražio promenu su igraci koji naknadno dobiju šansu povredom i sl. "glavnog" igraca u timu, što se obicno dešava posle juna.

pitanje glasi: da li dozvoliti uzimanje igrača tokom jula na bilo kakav način?
da li produženjem FA perioda (što se meni ne sviđa) ili dodavanjem jednog mini FA pred kampove, ili prosto dozvoliti bidovanje bez nekog posebnog termina za to, ali sa 1day deadlineom ili nešto četvrto ako ste uopšte za to.




Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Dynasty 2013
« Reply #23 on: October 08, 2012, 10:45:10 am »
ne

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #24 on: October 08, 2012, 02:31:55 pm »
1. Smanjivanje pass TD-a sa 6 na 4 poena.

Pogledajmo kakav su plasman na kraju poslednje dve sezone imali timovi u nasoj ligi, koga su QB-a imali i kako je bio plasiran taj QB po broju FP na kraju godine:

2010:
1. Alcatraz Jackals (Brady 1st QB) 19,14%
2. BGD Gravediggers (Rodgers 2nd QB) 19,74%
3. N Belgrade Straydogs (Rivers 5th QB)
4. Uzice Broncos (Shaub 10th QB)
5. Archesten United (Brees 6th QB)

2011:
1. BGD Gravediggers (Rodgers 1st QB) 23,30%
2. Archesten (Brees 2nd QB) 27,24%
3. Uzice Broncos (Stafford 4th QB)
4. Boyler Brigade (Newton 5th QB)
5. Alcatraz Jackals (Brady 3rd QB)

Je l' mozda nesto upada u oci? Poenta price, ako ubodes pravog QB manje vise si zavrsio veci deo posla oko osvajanja titule. Naravno, sam QB nije dovoljan ali ocigledno je da je dobar QB neophodan za uzimanje titule. Ovaj primer jasno ilustruje to. Dzabe sve ostale pozicije, ako QB nije dobar => nema titule. Zasto od jednog jebenog igraca da toliko zavisi sudbina tima? I nemoj da neko prosipa gluposti tipa pa treba ubosti pravog QB-a. Treba isto toliko znanja/srece da se ubode pravi WR/RB/TE pa to ne utice ni priblizno na osvajanje titule. Ja sam slutio da je imanje QB-a bitan faktor za titulu, ali ovo stvarno prevazilazi svaku meru (narocito 2011.godina).

Smanjivanjem vrednosti passing TD-a sa 6 na 4 poena bi smanjili uticaj jedne pozicije (odnosno bolje reci jednog igraca) na sudbinu fantasy timova, sto mi deluje sasvim logicno.

Eto, tako treba da izgleda ozbiljan predlog, sa detaljnim analizama, pohvala za tebe Nidzge.

Dodao procente pored imena finalista, to je ucesce QBa u procentima u celokupnom bilansu poena za tu sezonu (procenti bi bili za nijansu veci kad bi se racunao ucinak rezerve u bye weeku)  Primetno je povecanje od prosle sezone kada su pomerili kick off. Generalno moram da se slozim sa tobom QBs imaju ogroman uticaj, jedino sto mogu da kazem u "odbranu" jeste da ce to morati debelo da se plati kroz ugovor, ali sada kad vidim procente nisam siguran da li zelim da branim, 1/4 svih poena da donosi kvoter jeste mnogo.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #25 on: October 08, 2012, 02:36:22 pm »
U prvoj ligi (+6/-2) Brees mi je doneo 36 poena, u HT-Srbija ligi (+4/-1) doneo je 29 poena.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #26 on: October 08, 2012, 02:38:13 pm »
idi bre, po' sata si pisao, mislio sam da si sve pokrio.
a ti samo počeo :D

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #27 on: October 08, 2012, 02:39:40 pm »
Pa dok sam racunao procente, pa onda na preview pa ispravljao pravopisne greske i tako to.

Online Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #28 on: October 08, 2012, 02:41:14 pm »
U nasoj ligi prvih 18 mesta po ukupnom broju poena zauzimaju QBs. 18! Sto je mnogo, mnogo je. Tek 19. je Jamaal Charles, a medju QBovima koji su bolji od njega su izmedju ostalih Christian Ponder i Kevin Kolb.

Iako ce verovatno meni najmanje odgovarati promena, glasao bih za ideju da se pass TD smanji sa 6 na 4.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #29 on: October 08, 2012, 02:44:38 pm »
i sad još kažeš da imaš iskustva u td4 ligi :)
jasno je da brees i još poneko imati drastične razlike u ponekom kolu, ali u proseku, neće biti toliko strašno.

ipak, poenta svega je sprečiti da jedan igrač sam donese titulu, to treba razraditi.

na kraju, možemo probati sa 5 poena za dve godine, pa odlučiti za dalje, ili tako nešto.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #30 on: October 08, 2012, 03:08:39 pm »
A kombo smanjivanja poena za jardažu i za TD? Npr. da jedan poen bude na 30 yardi, i da TD donosi 5 poena. Time bi se broj poena QB-ova smanjio za tačno 1/6, ili za nekih 16-ak%. U ovom slučaju bih INT ostavio da bude -2.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #31 on: October 08, 2012, 05:23:31 pm »
ne moraš se truditi, nidžge možda ima extra RBove, ali ne ume da ih ubode kako treba ;)

p.s. za to citirano pravilo sam stvarno mislio da se šališ

Ako stignem, na kraju sezone cu da izracunam koliko ko ima ostavljenih poena na klupi. Verujem da sam apsolutni sampion vec godinama u tome, ali eto cisto i da brojkama potkrepim  :mr.green:

A kombo smanjivanja poena za jardažu i za TD? Npr. da jedan poen bude na 30 yardi, i da TD donosi 5 poena. Time bi se broj poena QB-ova smanjio za tačno 1/6, ili za nekih 16-ak%. U ovom slučaju bih INT ostavio da bude -2.

Iskreno, ja ne bih isao na ovo. Ako bismo i jardazu smanjivali onda bi trebalo da se stavi na 50 yardi za 1 poen (dakle INT ostaviti na -2, passing TD smanjiti sa 6 na 4, a oko jardaze mozda da se jos razmisli).

Voleo bih i da se ostali oglase po ovom pitanju i ako je vecina za da se vidi kada je najranije kada bi mogla ova promena da se uvede a da naravno niko ne bude ostecen.

Drugi predlog niko nije komentarisao?

@Tonyk
Nisam za taj predlog produzenog potpisivanja igraca. Svi smo se slozili da dosta ljudi nije tu tokom leta, tako da produzeni FA period se iskljucuje. Mini FA period koji bi ugurali ispred naseg drafta (pod pretpostavkom da ce svi biti tu, a znamo da se i tada uvek desi da je neko odsutan) nije dobro resenje jer ce se tada manje vise znati ko je gde na depth chartu svog NFL tima, tako da je logicno da dosta ljudi ostavi mesta za potpisivanje igraca u ovom periodu jer ce biti manje nepoznatih, tako da se umnogome normalnom FA periodu daje manje na znacaju. To je nesto prvo sto mi pada na pamet bez velikog udubljivanja.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #32 on: October 08, 2012, 07:46:26 pm »
ipak, pre svega me interesuje vaše mišljenje o FA periodu.
da ne bude da imam nešto protiv pabla, mislim da je on to inicirao.

Ja?  :blink:

To ste ti i omiljeni zamutili, ja nemam veze sa tim.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #33 on: October 08, 2012, 07:50:46 pm »
za pocetak da kažem da sam ja zadovoljan poslednjom promenom tj. skraćivanjem FA, i ukidanjem sign perioda i ostavljanjem samo roka.


Odlicna stvar i dobro si me podsetio. Ja cu koliko vec sutra sastaviti potpise za 2013 i poslacu ti. Radicu i redovan update pa cu ti javljati kako sta budem menjao. Treba iskoristiti ovu mogucnost u slucaju da vam se avion srusi na pusto ostrvo, vi niste potpisali igrace, a treba vam gomila vremena da provalite kako se vraca u stvaran svet. Ovako sto je sigurno sigurno je.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2013
« Reply #34 on: October 08, 2012, 07:59:55 pm »
ajde dobro, ubaciću detalj tipa: od momenta kad ispadnete, pa do 15. juna :)
niko te ne tera do 14 u ponoć.