Author Topic: Najgluplji topik ikada  (Read 38458 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #105 on: December 30, 2013, 06:39:28 pm »
Nisam nikad radio u nekoj državnoj firmi ali sam sarađivao sa dosta njih tako da mogu da potvrdim da Suđerova priča o rukovodiocima definitivno ima smisla. Bilo je firmi gde su radnici radili bez zabušavanja do firmi gde se podrazumevalo da moram podmititi tog i tog čoveka da bih dobio ono što sam platio.
Ipak, najveće iznenađenje je bilo u jednoj firmi, mislim u Lebanu ali nije ni bitno. Bilo je oko 13:45h kada sam iz kancelarije izašao do kola po neke papire i video kako se radnici guraju na vratima raznih hala i kancelarija. Bilo mi je čudno šta rade a kasnije sam saznao da im je radno vreme do 14h i da svi čekaju kao zapeti da krenu kućama. To ipak nisu bili nikakvi neradnici jer su svi žurili na svoje njive ili šta su već imali od posla ali u firmi nisu imali nikakve rukovodioce koji je mogao da organizuje ozbiljan posao.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #106 on: December 30, 2013, 06:53:36 pm »
Nisam nikad radio u nekoj državnoj firmi ali sam sarađivao sa dosta njih tako da mogu da potvrdim da Suđerova priča o rukovodiocima definitivno ima smisla.


Uffff. Rukovodilac se "na stranom" kaze menadzer. A posto kod nas privatno nikad istinski nije zazivelo od 2000, i berza se nije razvila, a posao u drzavnoj firmi ostao zakon, menadzeri kao profesija su postali predmet sprdnje sirokih narodnih masa, kao i menadzment fakulteti koji prave kadrove koji nikome ne trebaju.

E sad odnos koji propagira Sundjer se svodi na odnos izmedju rukovodilaca koji je inace sef i zaposlenog tako da ovaj daje ili ne daje zadatke i to je od prilike to. A odnos izmedju menadzera i zaposlenih bi trebalo da bude mnogo slozeniji od samog delegiranja posla.

I uopste kako voditi razgovor sa nekim ko je socijalista/komunista u dusi i principima kao sto je sundjer?

Offline omiljeni

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #107 on: December 30, 2013, 07:30:23 pm »
tako da mogu da potvrdim da Suđerova priča o rukovodiocima definitivno ima smisla.

 :rofl:

jeblo mater ako ste vi normalni  :rofl:
a tek pablo koji ne zna kako da vodi razgovor sa vama  :rofl: :rofl:


2014 class će biti suvi kvalitet  :thumbsup:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #108 on: December 30, 2013, 07:59:40 pm »

I uopste kako voditi razgovor sa nekim ko je socijalista/komunista u dusi i principima kao sto je sundjer?
Nemoj tako, ustavom se jemči pravo na slobodu mišljenja javnog izražavanja istog...

Socijaliste/komuniste je proganjao Hitler...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #109 on: December 30, 2013, 08:18:53 pm »
Ne tvrdim samo za državne firme, već i za privatne. Kakve sam sve neradnike zaticao po raznoraznim magacinima "velikih" privrednika, bolje da ne pričam. Ipak, najgora sorta su tutubani i neradnici po bankama. Toliko sa njima čovek može da ima problema, da ja najiskrenije žalim kolege koji moraju da odrađuju njihov posao.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #110 on: December 30, 2013, 08:49:19 pm »
medicinske sestre po ambulantama  :dumrem:

Nejde brze...

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #111 on: December 30, 2013, 09:02:46 pm »
medicinske sestre po ambulantama  :dumrem:
Ovo samo da potvrdim, svaki put popizdim, ali kontam da bi sve doslo na svoje mesto kad bi imali sefove koji bi im organizovali rad. tj nasli nesto cime da ih uposle.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #112 on: December 30, 2013, 09:06:49 pm »
Kad god odem na neku privatnu kliniku (poslovno), uvek naiđem na ljubazno medicinsko osoblje. U državnim bolnicama je dosta gora situacija. Ne može niko da me ubedi da se pravi selekcija da najgori idu u državne institucije, a najbolji u privatne. To su sve isti ljudi, samo je ambijent drugačiji. Sve kreće od rukovodioca. Kako dozvoliš da se ponaša radnik, tako će se ponašati.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #113 on: December 30, 2013, 09:17:52 pm »

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #114 on: December 30, 2013, 09:29:48 pm »
Klasičan nepotizam.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #115 on: December 30, 2013, 11:18:44 pm »
Isčitah dobro ovaj vaš "najgluplji topic ikada", i nateralo me je da citiram jednog čoveka čiji nisam fan (moderno rečeno) ali se prokleto slažem sa svakim slovom, zapetom i tačkom, a to je pokojni advokat Srđa Popović:

"...ali Vi ne možete da živite dalje, dok ne razumete - šta ste živeli!
To, prosto, nije moguće!
"



Kao neko kome je buduća struka oko koje polemišete, bolje da ne kažem "struka" nego "oblast" kojoj sam posvetio deo života i intelektualnog obrazovanja, mogu da kažem da svako od vas koji je izneo deo mišljenja - upravu.... Svako vaše pojedinačno mišljenje ZA ili PROTIV je samo deo slagalice koja obrazuje jednu pandorinu kutiju - koju kada svako od nas pojedinačno otvori i shvati sadržinu iste tek onda možemo da se nadamo da ćemo usaglasiti stavove... do tada svako će vući na "svoju" stranu.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #116 on: December 30, 2013, 11:26:03 pm »
Vise  si mi se svidjao dok si sikao vinjak, nego davao ovakve uvijene (politicke) izjave.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #117 on: December 30, 2013, 11:28:13 pm »
meni se cini da je i sad 'sikao' vinjak  ;)

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #118 on: December 30, 2013, 11:35:54 pm »
Vise  si mi se svidjao dok si sikao vinjak, nego davao ovakve uvijene (politicke) izjave.


Ajde care (<-ovo nije nipodaštavanje, dobronamerno je da ne bude zabune  :) ) objasni šta sam ja to "uvio politički"?


meni se cini da je i sad 'sikao' vinjak  ;)

To za sutra čeka, kilo se ladi u frizu pred početak "priredbe"  :D

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #119 on: December 30, 2013, 11:56:43 pm »
Ajde care (<-ovo nije nipodaštavanje, dobronamerno je da ne bude zabune  :) ) objasni šta sam ja to "uvio politički"?

Vidi ovako sreco    (<-ovo nije nipodaštavanje, dobronamerno je da ne bude zabune  :)  )  sve ovo sto si napisao, zvuci kao neko saopstenje za javnost neke politicke stranke, onako politicki korektno i sladunjavo, sa primesama proseravanja tipicnom za jelte politicare  (<-ovo nije nipodaštavanje, dobronamerno je da ne bude zabune  :) ).

Svako dobro druze, da ne bude zabune nemam nista protiv tebe, samo mi je ovo zapalo za oko.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #120 on: December 31, 2013, 12:17:21 am »
Svako vaše pojedinačno mišljenje ZA ili PROTIV je samo deo slagalice koja obrazuje jednu pandorinu kutiju - koju kada svako od nas pojedinačno otvori i shvati sadržinu iste tek onda možemo da se nadamo da ćemo usaglasiti stavove... do tada svako će vući na "svoju" stranu.


matori....  :D

Nejde brze...

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #121 on: December 31, 2013, 12:27:17 am »
Vidi ovako sreco    (<-ovo nije nipodaštavanje, dobronamerno je da ne bude zabune  :)  )  sve ovo sto si napisao, zvuci kao neko saopstenje za javnost neke politicke stranke, onako politicki korektno i sladunjavo, sa primesama proseravanja tipicnom za jelte politicare (<-ovo nije nipodaštavanje, dobronamerno je da ne bude zabune  :) ).

Svako dobro druze, da ne bude zabune nemam nista protiv tebe, samo mi je ovo zapalo za oko.


Nema potrebe za suptilnim napušavanjem. Hteo sam da budem kranje korektan/dobronameran al' avaj...
Da me znaš makar i 5% niti sam bio, niti sam sada, niti ću biti simpatizer bilo kakve stranke/pokreta (nedajbože) 'starešinstva' (ako se tako zove, 'bem li ga...).
Matori, fejlovo si, ali jako...


Svako dobro ti želim. (<-bez i trunke cinizma/ironije) ;)




matori....  :D


Švercuj benzin, šta druga da ti kažem...  ;)




(Namerno sam ovo otkucao - nemoj da se ljutiš... šta god da ti kažem otišla bi diskusija u PM... Iznapušavaj me za ovaj post i to je to  ;)  )



PS: Da se ne bi ponavljao "Sunđer/Pablo V.S. Staja" sindrom iz prošlosti, namerno nisam hteo da nešto objašnjavam nego sam pokušao u 3/4 rečenice da kažem šta sam hteo - jbg nisam uspeo...
Ispao sam 'stranački pulen', nešto drugo, treće... Moja krivnja...  :facts:


PPS: SREĆNA NOVA ŽELIM VAM SVE NAJBOLJE!  :cheer: :football: :rock:

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #122 on: December 31, 2013, 12:29:29 am »
Nemoj da se palis , zezao sam se , sta se odmah ljutis.
Imas vinjak od mene kad se vidimo.

Svako dobro...

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #123 on: December 31, 2013, 12:54:06 am »
Nemoj da se palis , zezao sam se , sta se odmah ljutis.
Imas vinjak od mene kad se vidimo.

Svako dobro...

 ;)

Od mene imaš dupli!  :vinjak:  :D


BTW:
Bilo je lepo družiti se ovih 8 godina sa svima Vama :rock: :tus: :cheer:


Pozdrav!  ;)