Author Topic: Zanimljive Vesti  (Read 742977 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2135 on: March 15, 2013, 06:03:37 pm »
Najpoštenije bi bilo da se b92 izvini mrkonjiću.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2136 on: March 15, 2013, 06:14:07 pm »
U pravu ste, evidentno je da nasi putari i njihovi nadlezni ne dobijaju postovanje koje zasluzuju. Retko kad ih nepogode iznenade, a ruku na srce, to se dogodi u nezgodno vreme, kada je tesko reagovati, pretezno zimi.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2137 on: March 15, 2013, 06:33:11 pm »
Iznenadio ih sneg u sred marta... c c c

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2138 on: March 15, 2013, 08:05:15 pm »
Iznenadio ih sneg u sred marta... c c c


Aktuelno godisnje doba: ZIMA  :A

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4318
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2139 on: March 18, 2013, 04:31:30 pm »
Opa, proći će mi metro ispred zgrade!

http://www.beobuild.rs/read.php/594.html

Nego, da li je to dobro, ili loše...  :hm: hmmmmm....  :hm: titan sumlja...  :hm:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2140 on: March 18, 2013, 04:44:07 pm »
imaces gajbu ko Brad Pitt u Se7en


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2141 on: March 18, 2013, 04:47:43 pm »
Titan nek prvo zajmi milijardu evra pa nek onda sumlja. :D

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2142 on: March 18, 2013, 04:51:13 pm »
Opa, proći će mi metro ispred zgrade!

http://www.beobuild.rs/read.php/594.html

Nego, da li je to dobro, ili loše...  :hm: hmmmmm....  :hm: titan sumlja...  :hm:

Koje su šanse da neko od nas to doživi? :D

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2143 on: March 21, 2013, 11:12:47 am »
Blic na naslovnoj strani objavio sliku mrtvog deteta u kovcegu?! Znam da je "novinarstvo" u Srbiji odavno otislo u kurac, ali ovo je new low. Uzas.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2144 on: March 21, 2013, 11:34:44 am »
Blic na naslovnoj strani objavio sliku mrtvog deteta u kovcegu?! Znam da je "novinarstvo" u Srbiji odavno otislo u kurac, ali ovo je new low. Uzas.
Колико сам схватио разлог објаве је покушај да се не заташка убиство. Фотографију седамнаестогодишњака је доставила породица, да би јавност видела модрице и ожиљке, стање момка, а не да им полиција преко новина сервира причу како се удавио у барици, вероватно штитећи некога. Колико знам модрице не настају након смрти(извор: Lieutenant Horatio Caine) те се момак сигурно није удавио у барици јер не зна да плива већ се вероватно у истој онесвестио.
Можда објављивање тинејџера у овом стању помогне да се то не дешава, јер клинци се више не бију да би одмерили снаге већ се убијају. Понекад ме ухвати страх викендом док идем градом, јер ући у сукоб са њима је исто што и ући у проблем, ако чак и ако га пребијеш наћи ће се 50 његових другара, наставника, родитеља, комшија, који ће рећи како је диван дечко и лепо васпитан а ти ћеш испасти монструм, изложен на стубу срама. Пре пар месеци гледали смо масовну тучу у центру града, мање од 100м од полицијске станице, која је трајала неких пола сата и где су на крају остали крвави момци од којих је један убоден у стомак и одвежен у болницу. Не морам ни да напомињем да та туча нема судски епилог, заправо нема никакав епилог осим претњи убоденог како ће бити освете.

Па ти сад види шта је у курцу, слика или реалност.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2146 on: March 21, 2013, 01:04:59 pm »
Колико сам схватио разлог објаве је покушај да се не заташка убиство. Фотографију седамнаестогодишњака је доставила породица, да би јавност видела модрице и ожиљке, стање момка, а не да им полиција преко новина сервира причу како се удавио у барици, вероватно штитећи некога. Колико знам модрице не настају након смрти(извор: Lieutenant Horatio Caine) те се момак сигурно није удавио у барици јер не зна да плива већ се вероватно у истој онесвестио.
Можда објављивање тинејџера у овом стању помогне да се то не дешава, јер клинци се више не бију да би одмерили снаге већ се убијају. Понекад ме ухвати страх викендом док идем градом, јер ући у сукоб са њима је исто што и ући у проблем, ако чак и ако га пребијеш наћи ће се 50 његових другара, наставника, родитеља, комшија, који ће рећи како је диван дечко и лепо васпитан а ти ћеш испасти монструм, изложен на стубу срама. Пре пар месеци гледали смо масовну тучу у центру града, мање од 100м од полицијске станице, која је трајала неких пола сата и где су на крају остали крвави момци од којих је један убоден у стомак и одвежен у болницу. Не морам ни да напомињем да та туча нема судски епилог, заправо нема никакав епилог осим претњи убоденог како ће бити освете.

Па ти сад види шта је у курцу, слика или реалност.

Razumem ja tebe, ali cinjenica je: slika mrtvog deteta u kovcegu ne moze da ide na naslovnu stranu, pa da jebe oca. Krsi sva moralna, religijska i kakva god hoces nacela, a bogami siguran sam da krsi i zakone ove zemlje (to pravnici mogu da potvrde). Zamisli da je New York Times posle tragedije u Connecticutu na naslovnu stavio red one ubijene dece u vrecama? Sto bi rekla ona riba iz Lepa sela lepo gore: some things you just don't do.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2147 on: March 21, 2013, 01:21:07 pm »
Razumem ja tebe, ali cinjenica je: slika mrtvog deteta u kovcegu ne moze da ide na naslovnu stranu, pa da jebe oca. Krsi sva moralna, religijska i kakva god hoces nacela, a bogami siguran sam da krsi i zakone ove zemlje (to pravnici mogu da potvrde). Zamisli da je New York Times posle tragedije u Connecticutu na naslovnu stavio red one ubijene dece u vrecama? Sto bi rekla ona riba iz Lepa sela lepo gore: some things you just don't do.

Mozda nije bas primerno zbog potencijalno mladjih citalaca, mozda nije ni po nekom propisu RRA ili whatever, ali ne vidim kakve veze imaju "moralna, religijska i kakva god hoces nacela" sa time?!?

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2148 on: March 21, 2013, 01:37:42 pm »
Dobro, nije trebalo da uvlacim religijska nacela u ovo, ali se svakako moraju postovati neka moralna nacela, makar ona bila i nepisana.

U zakonu o informisanju, clan 41 kaze:
Radi zaštite prava maloletnika, u javnim glasilima mora se posebno voditi računa da sadržaj javnog glasila i način distribucije ne naškode moralnom, intelektualnom, emotivnom ili socijalnom razvoju maloletnika. Sadržaj javnog glasila koji može ugroziti razvoj maloletnika, u smislu stava 1. ovog člana, mora biti unapred jasno i vidno označen kao takav i distribuiran na način za koji je najmanje verovatno da će ga maloletnik koristiti.

Ova naslovna strana je inace neprimerena ne samo za maloletnike, vec sve.

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2149 on: March 21, 2013, 01:45:45 pm »
Dobro, nije trebalo da uvlacim religijska nacela u ovo, ali se svakako moraju postovati neka moralna nacela, makar ona bila i nepisana.

U zakonu o informisanju, clan 41 kaze:
Radi zaštite prava maloletnika, u javnim glasilima mora se posebno voditi računa da sadržaj javnog glasila i način distribucije ne naškode moralnom, intelektualnom, emotivnom ili socijalnom razvoju maloletnika. Sadržaj javnog glasila koji može ugroziti razvoj maloletnika, u smislu stava 1. ovog člana, mora biti unapred jasno i vidno označen kao takav i distribuiran na način za koji je najmanje verovatno da će ga maloletnik koristiti.

Ova naslovna strana je inace neprimerena ne samo za maloletnike, vec sve.

Sam clan je, meni kao laiku u oblasti prava, pun "rupa", tj, mozes da ga tumacis, rastezes, iskrivljujes, kako god hoces.
Btw, i meni, kao nekom ko je presao  cetrdesetu, ne prijaju ovakve naslovne strane, mogu misliti kakve asocijacije ima klinac od petnaest leta kad vidi ovu fotografiju.
Mogu da saosecam sa ovim ljudima, ali mi je sasvim dovoljna informacija o tome, ne treba mi i fotka.
Nju nek gledaju vestaci, ili ko vec treba time da se bavi, a ne gradjani.

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2150 on: March 21, 2013, 01:46:26 pm »
Ti Olde kao da si poslednjih 15 godina ziveo na Havajima, danas stigao u BG i na aerodromu kupio Blic i sokirao se.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2151 on: March 21, 2013, 01:55:36 pm »
za naslovnu ne moraš ni kupovati novine

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2152 on: March 21, 2013, 01:59:28 pm »
urednika blica i roditelje u zatvor.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2153 on: March 21, 2013, 02:00:33 pm »
Ti Olde kao da si poslednjih 15 godina ziveo na Havajima, danas stigao u BG i na aerodromu kupio Blic i sokirao se.

Pa ne secam se da su ranije stavljali slike leseva dece na naslovne strane. Moram da napomenem da ne citam Kurire, Aloe, Informere i slicno smece, tako da je moguce da je tamo toga bilo. Moji svaki dan kupuju Politiku i Blic, koje obicno samo preletim i konstantno se zgrazavam kakvo je djubre od lista postao Blic, ima vec 5-6 godina.

I zbog toga sto smo oguglali na ovakve i slicne stvari, zbog toga i jesmo u kurcu.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2154 on: March 21, 2013, 04:45:35 pm »
Dobro, nije trebalo da uvlacim religijska nacela u ovo, ali se svakako moraju postovati neka moralna nacela, makar ona bila i nepisana.

U zakonu o informisanju, clan 41 kaze:
Radi zaštite prava maloletnika, u javnim glasilima mora se posebno voditi računa da sadržaj javnog glasila i način distribucije ne naškode moralnom, intelektualnom, emotivnom ili socijalnom razvoju maloletnika. Sadržaj javnog glasila koji može ugroziti razvoj maloletnika, u smislu stava 1. ovog člana, mora biti unapred jasno i vidno označen kao takav i distribuiran na način za koji je najmanje verovatno da će ga maloletnik koristiti.

Ova naslovna strana je inace neprimerena ne samo za maloletnike, vec sve.
Закаснили су са заштитом овог малолетника, овај члан се односи на заштиту живих - а пре него укину ову фотографију требало би укинути 50% текстова и садржаја у медијима који штете моралу малолетника.
Да се разумемо, ЈА НЕ ВОЛИМ да видим овакву фотографију, али је као опомена продуктивнија него да се о томе не пише, као оне фотографије што у ЕУ стављају на цигарете, превентива која би требало да има едукативни карактер. Ови данашњи клинци гледају филмове и мисле како може да те удари пајсером у главу 20 пута и да ти преживиш и имаш довољно снаге да повалиш Џесику Албу након тога, у стварном свету од једног ударца пајсером у главу умиреш.
И поред тога што је стресно, што то не волим да видим, мислим да ово треба објавити, са све фотографијама оних који су то починили поред ове, да се тинејџери замисле шта и како раде. Реци ти мени да ли је страшнија ова фотографија или инсинуације које полиција пласира путем медија да се момак удавио у барици?

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2155 on: March 21, 2013, 05:44:05 pm »
Slazem se, i ja sam prvi put kad sam sinoc video bio sokiran, ali kada sam procitao objasnjenje i malo razmislio - promenio sam misljenje. Ako ce da pomogne da krivci ne prodju nekaznjeno i da eventualno sutra spreci da se ponovi, apsolutno treba da stavljaju takve slike.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2156 on: March 21, 2013, 06:00:11 pm »
Slazem se, i ja sam prvi put kad sam sinoc video bio sokiran, ali kada sam procitao objasnjenje i malo razmislio - promenio sam misljenje. Ako ce da pomogne da krivci ne prodju nekaznjeno i da eventualno sutra spreci da se ponovi, apsolutno treba da stavljaju takve slike.

najbolje bi bilo da ukinemo tuzilastva, pa da urednici zutih stampi obavljaju tu funkciju

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2157 on: March 21, 2013, 06:55:50 pm »
najbolje bi bilo da ukinemo tuzilastva, pa da urednici zutih stampi obavljaju tu funkciju
najbolje bi bilo da tuzilastva obavljaju svoju funkciju

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2158 on: March 21, 2013, 07:23:38 pm »
Ево видех сад изашао текст:
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/373361/Zbog-cega-smo-objavili-fotografiju-ubijenog-tinejdzera

najbolje bi bilo da ukinemo tuzilastva, pa da urednici zutih stampi obavljaju tu funkciju
Што да не, Бранкица нахватала више лопужа и криминалаца него тужилаштва за протеклих 30 година, па се поставља питање ко ту ради посао а ко не ради.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2159 on: March 21, 2013, 07:53:47 pm »
Očigledno je da policija nije imala nameru da juri počinioca, niti tužilaštvo da ga goni. Da su mamlazi procesuirani prilikom prvog napada, verovatno bi jedan život bio sačuvan.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2161 on: March 23, 2013, 05:30:07 pm »
Ево видех сад изашао текст:
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/373361/Zbog-cega-smo-objavili-fotografiju-ubijenog-tinejdzera
Што да не, Бранкица нахватала више лопужа и криминалаца него тужилаштва за протеклих 30 година, па се поставља питање ко ту ради посао а ко не ради.


Ma jeste sigurno...



Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2163 on: March 23, 2013, 08:40:33 pm »
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Blockbuster

  • Starter
  • **
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2164 on: March 23, 2013, 10:44:00 pm »

Auh, oplakah... :lol:

Ih bre Gile, pa ti si bar na fejsu, pronadji stranicu "Koe ima po grad?" i nastavi plakanje tokom citanja svih bravura ovog autora.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2166 on: March 24, 2013, 08:30:43 pm »
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/373771/Desetine-hiljada-ljudi-u-Parizu-protiv-gej-brakova
Fašisti  :hitler:
ja bi ih nazvao pripadnicima navijačkih grupa, ekstremističkih organizacija potpomognutih od strane crkve, sa jedne i bezbedonosnih službi van kontrole zvanične vlasti, sa druge strane...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2167 on: March 24, 2013, 08:43:27 pm »
ja bi ih nazvao pripadnicima navijačkih grupa, ekstremističkih organizacija potpomognutih od strane crkve, sa jedne i bezbedonosnih službi van kontrole zvanične vlasti, sa druge strane...
Sjajno kolega. Trebalo je da napišem klerofašistička dezavuisana malumna masa.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2168 on: March 24, 2013, 09:09:46 pm »
A gde je NVO sektor u Francuskoj da se oglasi?
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2169 on: March 24, 2013, 10:19:19 pm »
A gde je NVO sektor u Francuskoj da se oglasi?
Вероватно их нема у Француској, све финансије НВО-има преусмерили на Либију, можда по која и у Србији, знате већ - да нас обавештавају како смо лоши и заостали.