Author Topic: Zanimljive Vesti  (Read 743086 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3220 on: December 27, 2013, 07:46:56 pm »
Pre izvesnog vremena bejah u sluzbi za zaposljavanje na gundulicu da uzmem neki papir, udjem u kancelariju 3 zene, 2 pricaju o novitetima u oriflame katalogu i listaju, a ova jedna nesrecnica sto je vec ljuta jerbo sam je prekinuo u ispijanju kafe mora da radi. Posle sam morao da idem na drugi sprat da predam molbu za dokument pa kada mi je taj dokument izdat morao sam da se vratim u prvobitnu prostoriju da mi lupe pecat kod one 3 krave (izmedju 40-45 godina svaka) i one mi rekose za pecat u susednoj sobi, ja ulazim tamo kada ono sok, jos 4 zenturace koje ne rade nista apsolutno pod milim bogom nista, samo sede. I onda ja pridjem jednoj kurvi od jedno 25 godina koja se tu zaposlila po politickoj liniji da mi lupi pecat i ona to odradi potpuno nevoljno.


Znaci nije dovoljno sto vec drzava placa ove krmace da ne rade nista, vec mora da im placa i bolovanja i odmor :rant:


Razdvojio bih vojsku, policiju, vatrogasce odnosno ljude koji stvarno nesto rade, a ovu birokratiju bih proterao iz drzave tj ne bih naselio bih bujanovac i medvedju sa njima.
A možda si i ti malo kriv...
Koliko sam razumeo, pogresio si u startu jer kod te tri nisi ni trebao da dodjes, vec si trebao odmah da ides na drugi sprat, i onda odmah kod kurve od 25 dina. Dakle, tri krave si nepotrebno uznemiravao i gnjavio...
Sledeci put se raspitaj gde tacno treba da ides i zavrsices posao u razumnom roku...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3221 on: December 27, 2013, 07:54:24 pm »
99% istraživanja pokazalo je da najveći pljuvači po zaposlenima u državnoj firmi sanjaju o zaposlenju u istoj  :facts:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3222 on: December 27, 2013, 08:00:28 pm »
A možda si i ti malo kriv...
Koliko sam razumeo, pogresio si u startu jer kod te tri nisi ni trebao da dodjes, vec si trebao odmah da ides na drugi sprat, i onda odmah kod kurve od 25 dina. Dakle, tri krave si nepotrebno uznemiravao i gnjavio...
Sledeci put se raspitaj gde tacno treba da ides i zavrsices posao u razumnom roku...

Ne. Moram prvo kod ove tri, njoj dajes fotokopiju licne karte i onda ona sastavlju molbu za izdavanje dokumenta, onda ti tu molbu nosis na sprat vise kod koleginice da ona na osnovu te molbe za dokument izradi dokument pa kada dobijes taj dokument onda se vracas kod one tri tj kod onih 4 pored one 3 da ti urade pecat.

Probao sam sa skracenom verzijom ali se naravno nasao neko pametan koji misli da sam u stvari ja glup. Kada sam usao u zgradu prvo sto sam uradio jeste da sam objasnio cuvaru sta mi treba i on me uputio na saltere. Kada sam dosao na saltere, radnica mi rekla da idem kod ove tri u tu i tu sobu... dalje sam napisao.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3223 on: December 27, 2013, 08:01:51 pm »
99% istraživanja pokazalo je da najveći pljuvači po zaposlenima u državnoj firmi sanjaju o zaposlenju u istoj  :facts:

Da li mozes svoju izjavu da potkrepis nekim linkovima ka dokumentovanim istrazivanjima?

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3224 on: December 27, 2013, 08:02:22 pm »
ma kakvi, samo te zajebavam :D

gistro ne bi voleo da si se uvalio pre jedno 5-6 godina, da sad imaš lepu platu i da znaš da te niko neće cimati da radiš prekovremeno i subotom? :D nešto nije u redu s tobom onda

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3225 on: December 27, 2013, 08:10:18 pm »
ma kakvi, samo te zajebavam :D


To je ondak ok, ja sam uvek za zajebanciju cak i na svoj racun  :)


Za mog devetomesecnog civilnovojskovanja u zelenilu naucio sam koje su 3 najvaznije osobine ako hoces da opstanes tamo i da ti bude ugodno:

1) Da ne mislis svojom glavom (ovo je pod obavezno, bez ovoga se ne ulazi u drzavnu firmu)
2) Da se ne bunis, ovo za one koji ipak moraju da misle svojom glavom, da znaju ima pametnijih koji odlucuju pa nema potrebe da se bunis ni za sta nikad
3) Zabusavanje je nauka. Cinkarosa ima koliko volis a mogucnosti za zabusavanje su neogranicene, zato da bi kvalitetno zabusavao treba ti iskustvo i znanje (koje se stice iskljucivo praksom u drzavnom preduzecu)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3226 on: December 27, 2013, 08:17:17 pm »
OK. Hajde onda da zatvorimo sve te državne službe, da paušalno ocenimo da niko ništa ne radi, da optužimo radnike da su neradnici, da su oni napravili ovaj sistem, da oni vode politiku firmi, da im ukinemo odmore, bolovanja, radno vreme da bude fleksibilno, kako se poslodavcu ćefne. Ja lepo tražim činjenice, niko neće/ne zna da ih iznese. Niko neće da kaže toliko radnika treba u NSZ zbog toga i toga, toliko treba u distirbuciji, toliko trena komunalaca, toliko treba opštinara. Sve se odokativno i paušalno ocenjuje i okrivljuju se radnici. Nije kriv radnik, već sistem koji prave političari. Je l su radnici sami došli u kancelarije i počeli da primaju zarade? Ne. Uvek kada se postavi pitanje ŠTA to treba da se radi u službama na koje su ljudi kivni, niko ne zna da kaže, već zna samo da kritikuje. Postoji sistematizacija i opis poslova koje odobrava Vlada, na osnovu kojih ljudi dolaze na posao. Ne vidim zašto je radnik kriv? Što se tiče NSZ, oni su još i OK sa brojem zaposlenih, u odnosu na javna preduzeća, agencije koje su bespotrebne jer postoje ustanove koje rade njihov posao i naravno nanadjebive opštinske organe.  Pričam činjenično, ne napamet. Recimo, svaka opšina koja ima više od 1 zaposlenog na 1000 stanovnika ima lošu kadrovsku politiku. To je činjenica. Ali ja tu ne vidim u čemu je običan radnik kriv? Mudonje za koje je NAROD glasao su napravile nove sistematizacije. Mislite o tome kad sledeći put zaokružujete. Riba smrdi od glave.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3227 on: December 27, 2013, 08:46:39 pm »
gresis sundjere mnogo. zato sto je neka prica (kao tvoja) ima logican sled, ne znaci da ima smisla . a ja cu da ti ovako objasnim. Radnik je kriv, jer jedan od tih primljeni prema partijkoj duznosti postane neki cinovnik i nastaljva sistem. Zato je radnik kriv. Kad bi svi ti koji se zaposle preko veze rekli, neka hvala, ja nema tamo sta da trazim. nisam skolovan za to, ne poznajem tematiku, hvala lepo prijatno dovidjenja, mnogo bi drugascija slika bila. Ali ne, voli narod da prima drzavnu platu a da pri tom skoro nista ne radi. To je ono sto se zove kolektivna odgovornost i ta u srba ne postoji - doduse u srbiji ne postoji odgovrnost bilo kakvog oblika. Zato je stanje kakvo jeste. Zato ce stanje da ostane kakvo jeste. I zato gresis i zato si deo problema

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3228 on: December 27, 2013, 08:52:30 pm »
^svako će pre izabrati da ne radi ništa i dobija pare, nego da ne radi ništa i ne dobija pare. al to je već neka dublja priča koja se tiče opšteg stanja u društvu, političkih partija i morala... mislim da srbi kao narod nisu neradnici u svojoj osnovi

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3229 on: December 27, 2013, 09:12:56 pm »
^svako će pre izabrati da ne radi ništa i dobija pare, nego da ne radi ništa i ne dobija pare. al to je već neka dublja priča koja se tiče opšteg stanja u društvu, političkih partija i morala... mislim da srbi kao narod nisu neradnici u svojoj osnovi


A opet u tvojoj ponudi zivotnih opcija istice se iskljucivo nerad  :)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3230 on: December 27, 2013, 09:23:27 pm »
Ja lepo tražim činjenice, niko neće/ne zna da ih iznese. Niko neće da kaže toliko radnika treba u NSZ zbog toga i toga, toliko treba u distirbuciji, toliko trena komunalaca, toliko treba opštinara. Sve se odokativno i paušalno ocenjuje i okrivljuju se radnici.

Sta ti ocekujes od mene? Da odem i mesec da provedem u NSZ kao istrazivac, da odradim popis zaposlenih, opis posla, obim posla, i tako jedno mesec dana, i na kraju da izvedem zakljucak o onome sto ti trazis?  A i kad bi to uradio i dao ti konkretne podatke sta bi time dobio kad je cinjenica da one u startu nisu dovedene zato sto sluzbi bas treba njihova strucno i bas im treba jos lupacica pecata, vec po nekoj vezi.


Repliku na ostalo je mladenko napisao bolje nego sto bih ja.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3231 on: December 27, 2013, 09:23:52 pm »
... mislim da srbi kao narod nisu neradnici u svojoj osnovi

ja mogu da nabrojim primera koliko hoces koji tvrde suprotno, a sa minimalno primera koji potvrdjuju to sto ti pricas. a da ne bude da jedem govna previse, mogao bi da krenem sa sobom kao prvim primerom

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3232 on: December 27, 2013, 09:28:40 pm »
gistro ne bi voleo da si se uvalio pre jedno 5-6 godina, da sad imaš lepu platu i da znaš da te niko neće cimati da radiš prekovremeno i subotom? :D nešto nije u redu s tobom onda


Priznajem. Ne mogu nikako da se uklopim u sistem vrednosti danas. Ja sam mastao o potpuno drugacijim vremenima oktobra 2000. Zato mi je i najvise zao odluke da ne odem u Englesku na studije naredne 2001 godine (imao sve uslove, odluka iskljucivo bila moja, i jedina pogresna zivotna odluka za kojom iskreno zalim)



Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3233 on: December 27, 2013, 09:38:41 pm »
zato sam i rekao da je to dublji problem funkcionisanja političkih partija i moralnosti i socijalnoj pravdi.


srbin nije neradnik u to ne može niko da me ubedi. kakvih sve neradnih naroda ima (crnogorci, španci, meksikanci, makedonci, bugari) još smo mi i dobri. kažem nismo neradnici U SVOJOJ OSNOVI jer ovde ti danas 90% ljudi radi van svoje struke te je to primarni razlog zanovetanja, zabušavanja i ostalo (što opet nije problem samih radnika nego jebene države koja školuje masu i kadar za radna mesta kojih ili nema ili su potpuno postala dekadentna)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3234 on: December 27, 2013, 09:48:52 pm »
srbin nije neradnik u to ne može niko da me ubedi.

Evo terena gde mogu da baratam sa cinjenicama. Sad cu da ti iznesem istrazivanja o nasoj nacionalnoj kulturi koja je srz jednog naroda, pa ti sam iznosi zakljucke. Obavezno procitaj, probacu da budem sto kraci. Dakle, svaka nacionalna kultura ima 4 glavne karakteristike:

1. Distanca moci - odnos moci izmedju nadredjenih i podredjenih. Srpska kultura spada u grupu sa najvećom distancom moći u svetu

2. Izbegavanje neizvesnosti - ukazuje na granicu do koje društvo prihvata neizvesnost i rizik. Srpska kultura spada među kulture sa najvišim stepenom izbegavanja neizvesnosti na svetu

3. Individualizam/Kolektivizam - individualizam polazi od pretpostavke da postoji slobodna volja ljudi i podrazumeva da je svaki pojedinac odgovoran za sebe i svoju porodicu. Kolektivizam sa druge strane podrazumeva da je za sudbinu svakog pojedinca odgovoran kolektiv kome pojedinac pripada, porodica ili društvo u celini. Srpska kultura je kultura kolektivizma. Clanovi organizacije smatraju da je lider dužan da se brine o interesima podređenih

4. Muska/Zenska kultura - muška kultura uključuje konkurentnost, ambiciju, akumulaciju novca i materijalnih stvari, ceni se postignuće, rezultati i agresivnost, a vrednost ljudi se ocenjuje na osnovu sposobnosti zarađivanja novca. U ženskim kulturama materijalni aspekt je manje važan. Preferira se uspostavljanje dobrih veza i odnosa sa socijalnim okruženjem. Zbog svoje prirode ženske kulture nisu pogodne za preduzetništvo, aktivizam, inovacije i promene. Srbija spada u kulture sa izraženim ženskim vrednostima. Ljudi više značaja poklanjaju statusu, položaju, vezama, poznanstvima i međuljudskim odnosima, a ne rezultatima rada i materijalnom sticanju na osnovu rada.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3235 on: December 27, 2013, 10:02:33 pm »
kažem nismo neradnici U SVOJOJ OSNOVI


gresis, ovaj , grdno gresis sine

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3236 on: December 27, 2013, 10:43:04 pm »
Sada kada trabunjate o ovome setih se prvi put kada sam dosao u "opstinu" ovde kod mene za vizu (nesto slicno nasem usluznom centru).

Ulazim ja posebno odeljenje za strance, samo zena i ja beli jebote, uzmes broj prema prezimenu i cekas.  Cekali smo jedno 30ak minuta, stvarno poduze, u cosku igracke za decu, neki pakistanci demoliraju plasticnog konja sto se ljulja i beep, dodjosmo na red.

Prica kojih sam se naslusao o tom odeljenju za strance ocekujem nesto slicno prekom sudu 18. veka, nadrndanih sluzbenika itd. Ulazim unutra, ljubazna sluzbenica oko 35godina  nam pokaze da sednemo, pita nas sta nam treba, mi lepo objasnimo, kaze nije problem odmah cemo da sredimo to (mislim se sta da sredimo sestro slatka, imam ja jos 3 meseca da se drkam oko toga)

Ja sokiran, i sada ide procedura koja je trajala oko 40ak minuta, za to vreme sam samo ustao sa stolice da odem 10metara da se uslikam.

Potpisi ovde, potpisi onde (kao kod nas kada se vadi biometrijski pasos), gleda zena moje papire, kaze meni pa vi ste rodjeni ovde, ja bih volela da pogledam da li mozemo da vam damo drzavljanstvo, bolje je za mene navodno, reko :huh:

Odjednom zena pozva jednog,drugog,treceg kolegu, svi sede listaju neke knjige, zovu sefa...Ja ne mogu da poverujem da se neko trudi oko takvih stvari, u svakom slucaju ni u jednom momentu nisam morao da trcim okolo da vadim papire niti da se lomim nesto, pogledam oko sebe svaki sluzbenik ljubazno i pazljivo slusa stranku, tu i tamo koja posalica padne.... wtf  :blink:

Slicna prica i za auto, prenos/registracija/tablice/nalepnice 20minuta gotovo, sve za jedan astal reseno.

Za mene jednostavno nisu bile zamislive neke stvari da mogu tako lako da se zavrse.

Secam se ranijih godina izgubim licnu kartu, jebem sam sebi mater, moram ustanem u 6h ujutru, cekam 2 sata da izvadim izvod iz maticne i drzavljanstvo, pa trci u SUP, popunjavaj 5 priznanica, pa sedi u redu jos 2 sata, popunjavaj izvestaj kako si izgubio licnu.... jos ako nisi obavesten kako treba pa zaboravis nesto...auh.

Nejde brze...

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3237 on: December 27, 2013, 10:57:01 pm »
Daj reci mi da je bar sluzbenica imala brkove, kako to bre tako, nesto tu nije u redu.

Inace najjaca prica za nasu vs stranu administraciju mi je kad su druga  cimali na granici, onako pobedonosno, sto mu nije registrovana prikolica. On je registruje preko interneta i prodje. :rofl:

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3238 on: December 28, 2013, 02:44:52 am »
Dzabe sve to burazeru, kad ne možeš da kupiš Ariel  :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3239 on: December 28, 2013, 09:48:28 am »
Sta ti ocekujes od mene? Da odem i mesec da provedem u NSZ kao istrazivac, da odradim popis zaposlenih, opis posla, obim posla, i tako jedno mesec dana, i na kraju da izvedem zakljucak o onome sto ti trazis?  A i kad bi to uradio i dao ti konkretne podatke sta bi time dobio kad je cinjenica da one u startu nisu dovedene zato sto sluzbi bas treba njihova strucno i bas im treba jos lupacica pecata, vec po nekoj vezi.


Repliku na ostalo je mladenko napisao bolje nego sto bih ja.

Naravno da tražim da znaš materiju, kada raspravljaš o njoj :). Stvarno blesavo od mene. Odaljili smo se od teme, pričali smo o zakonu o radu. Inače, taj zakon o radu će urnisati ljude koji rade u privatnom sektoru, državne službe i službenici su preživeli svakakve pošasti, preživeće i ovu (za koju se nadam da neće doći).
Mladenkova replika naravno ne stoji. Ne bih voleo da Srbija dođe u situaciju da niko ništa ne radi, tada bi se video haos. Ljudi ima i ovakvih i onakvih, nisu svi neradnici. Kada imaš dobrog rukovodioca, svi rade kako treba, a ako se nađe i neki izrod, na kraju završi na telefonsko centrali. To važi i za privatni sketor.
A za prepliku da treba da odbiješ posao u državnoj službi za nekih 30k dinara jer ne podržavaš sistem i odeš na "kazan" je u najmanju ruku smešna.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3240 on: December 28, 2013, 09:58:53 am »
Sto bi se reklo na starom forumu: Ne moram da znam da pravim burek da bih znao da li je burek dobar ili nije. Ili ti prevedeno na sprski boli me kiturion za te tvoje cinjenice, dovoljno je sto vidim da treba 8 zena za izdavanje jednog jedinog dokumenta, a ako imas 2 grama razumnog mozga shvatices da nesto nije u redu.


Ti si se sundjeru negde lepo udomio u nekom drzavnom preduzecu i sada ti je slika sveta potpuno nerealna, gubljenje vremena raspravljanje sa tobom.


Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3241 on: December 28, 2013, 10:54:18 am »
Srbi su (moze i Balkanoidi) najveca govna na svetu. Vise puta dokazano :facts.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3242 on: December 28, 2013, 11:14:20 am »
Sto bi se reklo na starom forumu: Ne moram da znam da pravim burek da bih znao da li je burek dobar ili nije. Ili ti prevedeno na sprski boli me kiturion za te tvoje cinjenice, dovoljno je sto vidim da treba 8 zena za izdavanje jednog jedinog dokumenta, a ako imas 2 grama razumnog mozga shvatices da nesto nije u redu.
Zato je drzava u krucu, jer tih 8 kuravela da bi primilo platu ostatak "radne klase" ima da se oteli.

Kada bi svako radio svoj posao odgovorno i 100%, ili barem 80%, 2/3 tih cinovnika/pomocnika ne bi bilo potrebno. A ovako i tih 8 ima da kuka kako se polomise od posla, kako ne mogu da postignu i da imaju manjak kadra.

Ja pizdim kad odem na "posao" posto volontiram u bolnici, i vidim red, guzva, krkljanac, i znam da kad normalno radis, ali bas radis nema teorijske sanse da bude guzve i cekanja. Kolega i ja radili sami celo leto, polomili se od posla, i nikad nije bilo guzve, sad su na istu terapiju ubacili 2 ribe, i 2 lika, znaci duplo vise, i redovi nikad veci, a oni kukaju da se polomise od posla i to je realnost drzavnih firmi. (ovo moze i u temu ove nedelje sam mrzeo)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3243 on: December 28, 2013, 01:44:37 pm »
Sto bi se reklo na starom forumu: Ne moram da znam da pravim burek da bih znao da li je burek dobar ili nije. Ili ti prevedeno na sprski boli me kiturion za te tvoje cinjenice, dovoljno je sto vidim da treba 8 zena za izdavanje jednog jedinog dokumenta, a ako imas 2 grama razumnog mozga shvatices da nesto nije u redu.


Ti si se sundjeru negde lepo udomio u nekom drzavnom preduzecu i sada ti je slika sveta potpuno nerealna, gubljenje vremena raspravljanje sa tobom.


Za nekoga ko je studirao prava, vrlo slabo vodiš rasparavu :D. Burek nije dobar zato što: Nema dovoljno sira, nije dobar sir, loše su kore, nije dovoljno pečen, prepečen je, mnogo je masan... Ne umem da napravim burek, ali kažem zašto nije dobar. Uopštene rečenice nisu argumenti u rapsravi. "Nešto ne valja, al ne znam šta". Priznaješ da ne zvuči ozbiljno. Ja tvrdim da sistem nije dobar, kaži mi gde se tu ne slažem sa tobom. Isto tako, tvrdim da radnik ne pravi sistem, več država. To što si išao na 3 mesta da overiš radnu knjižicu nije greška šalteraša, već onog ko organizuje službu, a verovatno i onog ko donosi zakone i propise. OPet, možda si naleteo baš u trenutku kada nije bilo gužve, pa si završio brzo. Jednsotavno, gleda se krajnji rezultat: ako je radnik završio svoj posao, ne može mu se ništa zameriti. Ako nije završio posao, može da se kazni, da se udalji sa posla, da mu se odbije  od plate, da dobije opomenu pred otkaz ugovora o radu. Verovao ili ne, veliki deo radnika uopšte nije član nijedne partije i radi za državu 20 ili 30 godina. Problem nije u radniku, problem je sistemski, ali niko ne želi da menja sistem.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3244 on: December 28, 2013, 02:01:44 pm »
masan burek ne valja?  :pop: :krst:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3245 on: December 28, 2013, 02:18:08 pm »
masan burek ne valja?  :pop: :krst:
Rekao sam MNOGO masan. Naravno da ne valja kada je MNOGO masan.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3246 on: December 28, 2013, 02:47:42 pm »
Koliko je to procenata masti mnogo masti, molim te da baratas sa cinjenicama.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3247 on: December 28, 2013, 03:20:20 pm »
molim vas parce bureka al da nije masno :D

Nejde brze...

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3248 on: December 28, 2013, 03:40:28 pm »
Rekao sam MNOGO masan. Naravno da ne valja kada je MNOGO masan.

A jel volis burek sa mnogo sira, ili ne?

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3249 on: December 28, 2013, 03:42:38 pm »
molim vas parce bureka al da nije MNOGO  masno :D
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4318
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3250 on: December 28, 2013, 03:56:26 pm »
Ono što bi starr(ac) i ostali forumaši koji su poreklom s one strane Drine mogli da vam potvrde jeste da burek može da bude samo sa mesom, sve ostalo su pite.

Stoga je vaša rasprava pogrešna od samog starta. Ne može burek da bude loš jer je loš sir, jer to onda uopšte nije burek.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3251 on: December 28, 2013, 03:58:48 pm »
Ono što bi starr(ac) i ostali forumaši koji su poreklom s one strane Drine mogli da vam potvrde jeste da burek može da bude samo sa mesom, sve ostalo su pite.

Stoga je vaša rasprava pogrešna od samog starta. Ne može burek da bude loš jer je loš sir, jer to onda uopšte nije burek.

burek sa sirom je za njih sirnica, nije pita !  :facts:

Nejde brze...

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4318
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3252 on: December 28, 2013, 04:00:28 pm »
Pa pita sirnica, pita zeljanica, pita krompiruša ili krompirača, u zavisnosti da li si Bosanac ili Hercegovac...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3253 on: December 28, 2013, 04:07:38 pm »
Otkad traje ova prica to nije burek i bla bla bla?
U poslednjih godinu dana ne mozes da udjes na net da neko ne kenja o burecima i sirnicama. :rant:
Mike McCarthy je idiot.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3254 on: December 28, 2013, 04:13:20 pm »
aman bez pite, pite su slatke, pita moze da bude sa jabukama, ne sa sirom, bar kako su mene ucili

opet prema nekom drugom pravilu burek je onaj frckani u tepsiji ko zmija na nokiji, a pite su slagane

mozemo do sutrao ovome, sve zavisi od prostora i kako je ko naucio.

za mene je sirnica ono lisnato testo sa sirom, a burek sa sirom je burek sa sirom.

Nejde brze...