Author Topic: Zanimljive Vesti  (Read 738572 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3185 on: December 21, 2013, 02:20:29 am »
"Ono što je Dylan rekao u Rolling Stoneu je - naravno - prizemno političko palamuđenje." Poenta Dilanove izjave. Inače, jevreji nikada neće zaboraviti drugi svetski rat i NDH.

Citirao si najnebitniji deo teksta. Nije vazno sta je Dylan izjavio, niti sam Dylan uopste. Sve ostalo cini ono sto je tvorac ovde hteo da kaze, a moze se primeniti i na srbe sa znakom jednakosti sto se mene tice.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Huddle

  • Starter
  • **
  • Posts: 63
    • View Profile
    • Sve o koledz fudbalu
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3186 on: December 23, 2013, 02:48:04 pm »
Еј, другари, стигла вам је једна порука.

Стара је 99 година, и послата је са фронта.


Писао сам о њој за Блиц:
http://sport.blic.rs/Fudbal/Evropski-fudbal/245193/Stigla-vam-je-jedna-99-godina-stara-poruka-sa-fronta

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3187 on: December 23, 2013, 02:54:07 pm »
^do jaja

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3188 on: December 23, 2013, 03:51:40 pm »
Da, stvarno se nikad ni pre toga ni posle toga nije desio takav ili sličan slučaj.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Budi-tako-human-kao-sto-je-bila-humana-Srbija-1885-godine.lt.html

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3189 on: December 23, 2013, 04:37:06 pm »
Еј, другари, стигла вам је једна порука.

Стара је 99 година, и послата је са фронта.


Писао сам о њој за Блиц:
http://sport.blic.rs/Fudbal/Evropski-fudbal/245193/Stigla-vam-je-jedna-99-godina-stara-poruka-sa-fronta

Pre neku godinu snimili film po ovom događaju.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3190 on: December 23, 2013, 05:38:13 pm »
Dvojca su se tako smuvali.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3191 on: December 23, 2013, 06:55:36 pm »

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3192 on: December 24, 2013, 04:07:01 pm »
Evo zahuktava se ponovo prica o "Beogradu na vodi" :rock: U sredistu price je sad gradnja najveceg soping centra u regionu :rock:


:rofl:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3193 on: December 24, 2013, 04:29:18 pm »
Evo zahuktava se ponovo prica o "Beogradu na vodi" :rock: U sredistu price je sad gradnja najveceg soping centra u regionu :rock:


:rofl:
To upošte nije smešan projekat, kao što je bačevićev kanal.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3194 on: December 24, 2013, 05:45:58 pm »
dajte nam jos TC-a da narod ima mesta da potrosi ,,visak" novca.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile

Nejde brze...

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3197 on: December 25, 2013, 05:55:31 pm »
BRavo  :worthy:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3198 on: December 25, 2013, 06:14:28 pm »
pobeda je ona baba što predstavlja smrt, lepo je pretočeno to u odrazu ogledala
stvarno vrh grafit, i ovaj pajin pogled poješću vas cigani √

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3199 on: December 25, 2013, 07:09:30 pm »
Ja sam tu babu pimetio tek možda treći put kad sam gledao film.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3200 on: December 25, 2013, 08:33:38 pm »
Ja sam tu babu pimetio tek možda treći put kad sam gledao film.

Čuj, treći, nisam je nikad primetio. :D

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3201 on: December 25, 2013, 09:03:25 pm »
Koja bre baba, to vam se ucinilo...

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3202 on: December 25, 2013, 11:20:26 pm »
to je legenda da baba predstavlja smrt...
Bila je fora sto joj je bus ostao od njenog muza, a uslov je bio da im da za snimanje ako  i ona bude na filmu...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3203 on: December 26, 2013, 09:39:58 pm »
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/430451/Skandal-na-Pravnom-fakultetu-u-Beogradu-Studenti-ismejali-ministra-Radulovica-umalo-tuca
Počelo je počelo. Juče u NIšu na veću Sindikata bilo je nekih najava od Orbovića i Milića da kreće žešća borba, izgleda da nisu lagali. Šteta što je govedo pobeglo, trebalo ga je još više uništiti. Spremite se da u beskonačnost prelazite pešačke prelaze na glavnim saobraćajnicama  u vašim gradovima, ako ništa drugo :D.
U nastavku: http://www.sindikat.rs/aktuelno.html#512
Inače, od kad ja pamtim, prvi put da će Nezavisnost i SSSS da nastupe jedinstveno i teraju do kraja.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3204 on: December 26, 2013, 09:56:44 pm »
Ko veruje sindikalnim liderima u Srbiji taj je vrdnuo iz pamet. Tih par likova žive kao mal bogovi a prosipaju goru demagogiju od Dinkele i PUPS-a zajedno
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3205 on: December 26, 2013, 10:44:34 pm »
Nije poenta u sindikatu, poenta je u zakonu. OK, ajde zbog Orbovića, Potežice, Zarubice, MIlića i ostalih da pustimo da se usvoji novi zakon o radu, pa da žene i decu viđamo možda vikendom. Da podsetim: minuli rad računaće se samo po provdenim godinama u tenutnoj firmi, povreda na radu, odmor, bolovanja odlaze skoro 40% dole, radno vreme može da se preraspodeli kako poslodavcu odgovara, a ne na 8 sati dnevno, nema subota, nema nedelja, otkaz možeš da dobiješ "ukoliko nisi dovoljno stručan za posao koji se zahteva od tebe", a poslodavac pritom nema nikakvu obavezu da te šalje na bilo kakvo usavršavanje itd.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3206 on: December 26, 2013, 11:28:17 pm »
Tih par likova žive kao mal bogovi a prosipaju goru demagogiju od Dinkele i PUPS-a zajedno

A nemaju ni pečat...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3207 on: December 27, 2013, 07:31:38 am »
Nije poenta u sindikatu, poenta je u zakonu. OK, ajde zbog Orbovića, Potežice, Zarubice, MIlića i ostalih da pustimo da se usvoji novi zakon o radu, pa da žene i decu viđamo možda vikendom. Da podsetim: minuli rad računaće se samo po provdenim godinama u tenutnoj firmi, povreda na radu, odmor, bolovanja odlaze skoro 40% dole, radno vreme može da se preraspodeli kako poslodavcu odgovara, a ne na 8 sati dnevno, nema subota, nema nedelja, otkaz možeš da dobiješ "ukoliko nisi dovoljno stručan za posao koji se zahteva od tebe", a poslodavac pritom nema nikakvu obavezu da te šalje na bilo kakvo usavršavanje itd.
Nisam rekao da je Zakon dobar, iskren da budem nisam ga detaljno analizirao pa ne mogu da kažem ni ovo ni ono, ali ti sindikalci su mi sticajem okolnosti dobro poznati i verujte da njih živo zabole za bilo kog radnika u Srbiji. Jednostavno, oni niti žele niti imaju kapaciteta da izguraju bilo kakvu priču...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Huddle

  • Starter
  • **
  • Posts: 63
    • View Profile
    • Sve o koledz fudbalu
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3208 on: December 27, 2013, 08:22:08 am »
Имам само једну молбу за вас: Проследите даље.

Писао сам о томе у мојој новогодишњој причи за Блиц:

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudbal/245390/Prosledite-dalje

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3209 on: December 27, 2013, 09:08:50 am »
Pre izvesnog vremena bejah u sluzbi za zaposljavanje na gundulicu da uzmem neki papir, udjem u kancelariju 3 zene, 2 pricaju o novitetima u oriflame katalogu i listaju, a ova jedna nesrecnica sto je vec ljuta jerbo sam je prekinuo u ispijanju kafe mora da radi. Posle sam morao da idem na drugi sprat da predam molbu za dokument pa kada mi je taj dokument izdat morao sam da se vratim u prvobitnu prostoriju da mi lupe pecat kod one 3 krave (izmedju 40-45 godina svaka) i one mi rekose za pecat u susednoj sobi, ja ulazim tamo kada ono sok, jos 4 zenturace koje ne rade nista apsolutno pod milim bogom nista, samo sede. I onda ja pridjem jednoj kurvi od jedno 25 godina koja se tu zaposlila po politickoj liniji da mi lupi pecat i ona to odradi potpuno nevoljno.


Znaci nije dovoljno sto vec drzava placa ove krmace da ne rade nista, vec mora da im placa i bolovanja i odmor :rant:


Razdvojio bih vojsku, policiju, vatrogasce odnosno ljude koji stvarno nesto rade, a ovu birokratiju bih proterao iz drzave tj ne bih naselio bih bujanovac i medvedju sa njima.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3210 on: December 27, 2013, 10:30:00 am »
Pre izvesnog vremena bejah u sluzbi za zaposljavanje na gundulicu da uzmem neki papir, udjem u kancelariju 3 zene, 2 pricaju o novitetima u oriflame katalogu i listaju, a ova jedna nesrecnica sto je vec ljuta jerbo sam je prekinuo u ispijanju kafe mora da radi. Posle sam morao da idem na drugi sprat da predam molbu za dokument pa kada mi je taj dokument izdat morao sam da se vratim u prvobitnu prostoriju da mi lupe pecat kod one 3 krave (izmedju 40-45 godina svaka) i one mi rekose za pecat u susednoj sobi, ja ulazim tamo kada ono sok, jos 4 zenturace koje ne rade nista apsolutno pod milim bogom nista, samo sede. I onda ja pridjem jednoj kurvi od jedno 25 godina koja se tu zaposlila po politickoj liniji da mi lupi pecat i ona to odradi potpuno nevoljno.


Znaci nije dovoljno sto vec drzava placa ove krmace da ne rade nista, vec mora da im placa i bolovanja i odmor :rant:


Razdvojio bih vojsku, policiju, vatrogasce odnosno ljude koji stvarno nesto rade, a ovu birokratiju bih proterao iz drzave tj ne bih naselio bih bujanovac i medvedju sa njima.
Garant si kurvu od 25 godina pitao da izadjete pa te ona otkačila i sad si ogorčen na sve...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3211 on: December 27, 2013, 10:33:25 am »
Garant si kurvu od 25 godina pitao da izadjete pa te ona otkačila i sad si ogorčen na sve...

Ja mrzim drzavnu sluzbu odavno, ovo je samo poslednji primer.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3212 on: December 27, 2013, 10:59:46 am »
jedino ne znaš da li je bilo?


Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3213 on: December 27, 2013, 11:14:12 am »
Ma, garant se zaleteo na žensku :mr.green:
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3215 on: December 27, 2013, 04:21:26 pm »
Pre izvesnog vremena bejah u sluzbi za zaposljavanje na gundulicu da uzmem neki papir, udjem u kancelariju 3 zene, 2 pricaju o novitetima u oriflame katalogu i listaju, a ova jedna nesrecnica sto je vec ljuta jerbo sam je prekinuo u ispijanju kafe mora da radi. Posle sam morao da idem na drugi sprat da predam molbu za dokument pa kada mi je taj dokument izdat morao sam da se vratim u prvobitnu prostoriju da mi lupe pecat kod one 3 krave (izmedju 40-45 godina svaka) i one mi rekose za pecat u susednoj sobi, ja ulazim tamo kada ono sok, jos 4 zenturace koje ne rade nista apsolutno pod milim bogom nista, samo sede. I onda ja pridjem jednoj kurvi od jedno 25 godina koja se tu zaposlila po politickoj liniji da mi lupi pecat i ona to odradi potpuno nevoljno.


Znaci nije dovoljno sto vec drzava placa ove krmace da ne rade nista, vec mora da im placa i bolovanja i odmor :rant:


Razdvojio bih vojsku, policiju, vatrogasce odnosno ljude koji stvarno nesto rade, a ovu birokratiju bih proterao iz drzave tj ne bih naselio bih bujanovac i medvedju sa njima.
To što nemaju posao nisu krive one, već rukovodioci koji ima ga ne daju. To što si morao da prošetaš kroz 2 kancelarije nije krivica radnika, već sistema koji je smislio tu glupost. To što su ti nevoljno lupile pečat je verovatno stvar tvoje pojave, ili kraće - nisi im bio simpatičan :D. Ruku na srce, u NSZ i nema nekog posla.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3216 on: December 27, 2013, 05:11:35 pm »
Mudro zboris. Kada se vec secam tog divnog jutra, nekako mi se priseca da je brat bratu slobodno prostora za jos 2 radna mesta tamo tj za jos 2 zene, pa kada vece nemaju sta da rade barem da ih bude vise da se medjusobno zabavljaju.


Realno razmisljajuci, treba poslati sundjera da pregovara sa MMF kada ovi dodju i kazu da nam je drzavna uprava prenatrpana, on ce jednostavno reci da to nije slucaj vec da je broj zaposlenih taman koliko i treba da bude ali jednostavno nema posla za njih. Sah Mat!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3217 on: December 27, 2013, 06:34:00 pm »
E vala sundjeru alal ti kurac !! Jeb'o si mu kevu sa ovom konstatacijom..

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3218 on: December 27, 2013, 06:37:14 pm »
Molim kolege da citiraju tekst gde sam rekao da u NSZ nema viška zaposlenih. Tvrdim, a to je slučaj svuda u svetu, da radnik ne može da bude kriv zato što nema posao. To može samo rukovodilac koji mu ga nije dao. Eto Pavlo, kaži mi šta su to te žene trebale da rade ceo dan i koji posao nisu završile do kraja radnog vremena? Pričamo činjenicama, može?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #3219 on: December 27, 2013, 07:04:22 pm »
Molim kolege da citiraju tekst gde sam rekao da u NSZ nema viška zaposlenih. Tvrdim, a to je slučaj svuda u svetu, da radnik ne može da bude kriv zato što nema posao. To može samo rukovodilac koji mu ga nije dao. Eto Pavlo, kaži mi šta su to te žene trebale da rade ceo dan i koji posao nisu završile do kraja radnog vremena? Pričamo činjenicama, može?

Moj post nije zalba per se, vec replika na tvoj hate prema novom zakonu o radu. Ja verujem da je vama u drzavnoj sluzbi lepo i da vi fino zivite i da se fino snalazite, ali to je potpuno nerealno.


Dalje, one nisu dosle tu da rade vec primarno da primaju platu. Ili ti drugim recima kada je njen teca, stric, svekar ili sl. po partijskoj liniji trazio posao za nju, nije trazio konkretno radno mesto vec gde bilo moze da je udomi. E sada kako se kome zalomilo, neka dobije salter u posti na 30 metara od kuce pa joj zivot bude mio, a neka dobije neku kancelariju na 5 spratu sa jos 6 zena da lupa pecate pa joj bude muka.


I uopste, mogle bi bar da odglume privid normalnosti funkcionisanja, a ne da ja 2 sata idem levo desno a da za to vreme one pricaju o novom oriflame katalogu.


REZIME: ne mozes uzimati gotovu situaciju u fazonu zena bi radila ali nema sta da radi. Moras se vratiti na sam pocetak, da ona ista vredi ne bi ni dosla na to mesto, a da je ista normalna ne bi izdrzala na tom mestu toliko a ne poludi. Tamo su bas one koje da nije politicke linije verovatno ne bi nista u zivotu uradile, zato mi se i gade.