Author Topic: Zanimljive Vesti  (Read 744412 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2730 on: August 15, 2013, 03:07:54 am »
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/399000/Ekskluzivno-Pogledajte-kako-obezbedjenje-Palate-pravde-maltretira-gradjane

*nije vest, nego više zanimljiva anegdota*

neki dan mi priča drugar šta mu se dešava.
ispred kuće ima parkić za klince...tobogani, klackalice, ljuljaške i tako to. i vremenom se to sve razdrndalo i dugo to tako stajalo.
i drugar imao viška slobodnog vremena i viška novaca. uzme i sve to opravi šta se moglo opraviti, zameni šta nije i uglavnom napravi on sve to da bude cakum-pakum.

kad leptejebo stiže mu pisamce.
poziv za sud.
tužio ga ZIG jer im se petlja u delatnost, narušava im imovinu, vređa im teritorijalni integritet...

ja reko jel me zajebavaš.   :blink:



 :napalm: :napalm: :napalm:
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2731 on: August 15, 2013, 09:01:34 pm »

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2732 on: August 15, 2013, 10:03:50 pm »
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=08&dd=15&nav_id=743166

drzava u haosu, narod nema sta da jede, a mi kupujemo nove migove  :blink:

Nejde brze...

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2733 on: August 15, 2013, 10:29:29 pm »
Izgleda da ni Nemačka nije što je nekad bila, mora da se obnovi avio fond.


Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2738 on: August 20, 2013, 04:26:00 pm »
http://www.mondo.rs/a607673/Zabava/Ludi-svet/Samo-u-Crnoj-Gori-Takmicenje-u-lencarenju.html


 :napalm:
jos uvek kruzi legenda o takvom takmicenju odrzanom u Topoli pored Arandjelovca, koju je finansirao Karadjordje.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
« Last Edit: August 20, 2013, 06:25:09 pm by brm »

Nejde brze...

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile

Nejde brze...

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2741 on: August 23, 2013, 03:26:54 pm »

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21046
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2742 on: August 23, 2013, 03:29:00 pm »
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=08&dd=23&nav_category=11&nav_id=745635


 :svi:

U principu nemam neki problem oko tog slučaja ako je taj zakup bio ispod tržišne cene i povoljniji od ostalih ponuda i opcija ali šanse za to su nikakve. :D

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2743 on: August 24, 2013, 10:49:45 pm »

Nejde brze...




Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15022
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2747 on: August 29, 2013, 11:24:43 pm »
Lep čovek. Bolje da se završilo ovako, nego da je ostavila muža zbog para.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2748 on: August 30, 2013, 01:13:09 am »
Lep čovek. Bolje da se završilo ovako, nego da je ostavila muža zbog para.

ovo me taman podseti na:


Nejde brze...

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2749 on: August 31, 2013, 05:59:17 am »
U principu nemam neki problem oko tog slučaja ako je taj zakup bio ispod tržišne cene i povoljniji od ostalih ponuda i opcija ali šanse za to su nikakve. :D

Pouzdano znam da je on Ministarstvo kostao 2250 messcno. Za te pare, bilo ko moze to da proveri, tesko mozes iznajmiti pristojan dvosobni stan u normalnom delu Cikaga. Plus takodje pouzdano znam da je covek imao sve saglasnosti ministarstva jos od 2004. Sad se svi prave kao nisu imali pojma. Neka samo neko pokusa da proveri koliko se para daje za rezidencije u ostalim zemljama. A da ne pricamo o lazi da je imao americko drzavljanstvo. Za novinara koji je izvalio takvu glupost i ostao citav, ludnica je blaga kazna. Pa neka mi samo neko objasni na koju foru mozes biti karijerni diplomata strane zemlje u drzavi cije drzavljanstvo posedujes. Mozes biti pocasni, ali karijerni ni u ludilu. U Americi ne postoji "zamrzavane" drzavljanstva. Jos jedna notorna laz. Covek je bio ovde vise od deset godina, ok....ako planiras da ga maknes, makni ga, niko se nece buniti, ali na ovakav nacin!?!?! Brukamo se ponovo. Kao da nam nije bilo dosta.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15022
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2750 on: August 31, 2013, 09:55:36 am »
Pouzdano znam da je on Ministarstvo kostao 2250 messcno. Za te pare, bilo ko moze to da proveri, tesko mozes iznajmiti pristojan dvosobni stan u normalnom delu Cikaga. Plus takodje pouzdano znam da je covek imao sve saglasnosti ministarstva jos od 2004. Sad se svi prave kao nisu imali pojma. Neka samo neko pokusa da proveri koliko se para daje za rezidencije u ostalim zemljama. A da ne pricamo o lazi da je imao americko drzavljanstvo. Za novinara koji je izvalio takvu glupost i ostao citav, ludnica je blaga kazna. Pa neka mi samo neko objasni na koju foru mozes biti karijerni diplomata strane zemlje u drzavi cije drzavljanstvo posedujes. Mozes biti pocasni, ali karijerni ni u ludilu. U Americi ne postoji "zamrzavane" drzavljanstva. Jos jedna notorna laz. Covek je bio ovde vise od deset godina, ok....ako planiras da ga maknes, makni ga, niko se nece buniti, ali na ovakav nacin!?!?! Brukamo se ponovo. Kao da nam nije bilo dosta.
Nije jedini. Čuo sam, da ne kažem pouzdano znam, da ova praksa postoji među diplomatama godinama i godinama unazad.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2751 on: September 03, 2013, 04:18:16 pm »
pa jel se seca neko onog slucaja kad je neka nasa iz amerike/kanade otisla da prica sa nekim nasim konzulom o ulaganjima u srbiju, a njegova najveca briga je bila kako da dotera kontejner sa stvarima po zavrsetku mandata...

ima toga koliko hoces..

mada pre nekoliko godina je bila frka sa hrvatskim veleposlanstvom u LA, kad su svercovali kokain   :w00t:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12756
    • View Profile

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15022
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2753 on: September 04, 2013, 04:37:47 pm »
Tužan dan je bio kad je nokia odlučila da razvija sopstveni os, a još tužniji kada nisu hteli da prihvate činjenicu da su pogrešili. Nek propadnu zajedno sa win8 slobodno.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2754 on: September 04, 2013, 05:24:01 pm »
Daj ne zezaj, WP8 je odlična platforma. Istina nema aplikacije kao što je "Kako skuvati jaje" ili "Istinomer" ili možda "Bešenje" kao na Androidu ali je sasvim zadovoljavajuć. Drugo od kosookih bih koristio samo Sony koliko god bio dobar ili loš. Dogeateri (Kinezi) i kurčići (Južnokerjeci prema naučnom istraživanju imaju u proseku najmanjeg pišu) ne dolaze u obzir.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15022
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2755 on: September 04, 2013, 05:27:22 pm »
Sony nikad ne bih kupio. Samsung, Huawei, HTC, LG, sve mi je to ispred sonija.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2756 on: September 04, 2013, 05:35:33 pm »

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2757 on: September 04, 2013, 07:15:52 pm »
Dogeateri (Kinezi) i kurčići (Južnokerjeci prema naučnom istraživanju imaju u proseku najmanjeg pišu) ne dolaze u obzir.

A ti volis one sa velikim pisama ?  :D

Nejde brze...


Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2759 on: September 04, 2013, 07:36:47 pm »
A ti volis one sa velikim pisama ?  :D
Nemoj te Ivan Ivanović fore  :D

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2760 on: September 04, 2013, 11:57:35 pm »
Tužan dan je bio kad je nokia odlučila da razvija sopstveni os, a još tužniji kada nisu hteli da prihvate činjenicu da su pogrešili. Nek propadnu zajedno sa win8 slobodno.

Jasem 8cu od kad je izasla i prezadovoljan sam. Ne bih nikad vratio na 7cu vishe. Kad bih downgradeovao isao bih na XP...

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2761 on: September 05, 2013, 01:32:19 pm »
ja naprotiv nisam nesto woohoo zadovoljan sa win8, 7 rula i dalje


Nejde brze...

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2762 on: September 05, 2013, 01:38:00 pm »
xp i dalje  :cackalica:

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2763 on: September 05, 2013, 02:07:59 pm »
ja naprotiv nisam nesto woohoo zadovoljan sa win8, 7 rula i dalje
Ja sam mislio na WP8. Za mobilni je sasvim ok ko nije opterećen brojem aplikacija i kome ne "visi" po ceo dan na telefonu. Za desktop verziju sam čuo oprečna mišljenja.


Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2764 on: September 05, 2013, 04:32:59 pm »
dobro za telefon iskreno imao sam priliku samo da drndam telefon malo po prodavnicama (Nokia Lumia), nisam se snalazio iz prve oko svega jer sam navikao na android, ali deluje pristojno i graficki je fina, ne mogu da kazem da je losa.

Sto se win8 tice za pc imam ga na laptopu nije neka strasna razlika od odnosu na win7, aplikacije su solidne, ali iskreno jako slabo koristim start screen.
Dobra stvar je sto mozes da povezes google nalog, da importujes kontakte sa istog i sa skajpa i fb-a, tako da su svi na jednom mestu, mesindzer je ogranicen samo na skajp i fb, ne radi za gtalk kog ja inace dosta koristim, ali aplikacija IM+ zato radi posao, preko nje sve zivo mozes da merdzujes.

Skajp je katastrofa, nisam uopste zadovoljan sa njime, prvo jer ne mozes da se izlogujes nikako ako imas recimo 2 naloga, poslovni i personalni nastaje problem, moras totalno novi nalog na racunaru da pravis da se izlogujes skroz i na drugom nalogu mozes drugi skajp da imas.

Takodje ako ti je upaljena recimo neka igrica, neces cuti skajp da ti zvoni, imao sam dosta problema i sa slanjem fajlova preko skajpa, kada posaljes nekome recimo slike i minimiziras skajp i on prihvati fajlove posle par minuta, download tih slika nece krenuti, vec mora da se prekine i iznova da se salje.
Prebacivanje takodje ukoliko piskarate sa vise ljudi je uzasno, morate da klikcete back dugme dok ne dodjete na pocetnu stranu i onda da pogledate sta vam je ko pisao.

Generalno osmica je radjena za tablete i tu je pokusaj neki da se napravi spoj i sa personalnim racunarima, ali nije sve to u celosti uspelo kako valja, postoji neka opcija i da se iskljuci start screen ali nisam eksperimentisao puno oko toga.

Nejde brze...