Author Topic: Zanimljive Vesti  (Read 747081 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2450 on: May 24, 2013, 10:56:05 pm »
Nisam citao ceo tekst, al sad kad videh da ga je ubo 5 puta, siguran sam da mu ne treba uzeti samoodbranu kao olaksavajucu okolnost. Moze da prodje kao ovo

Au brate al si ga sad lupio  :lol:


Kljucna stvar u celoj prici jeste sta se tacno desilo kad je vlasnik kuce usao u sobu i zatekao provalnika. Dali je provalnik krenuo na vlasnika pa se zatim razvila borba ili je ovaj provalnik poceo da bezi pa ga je vlasnik dovatio i izbusio.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2451 on: May 24, 2013, 11:00:40 pm »
Mislim da to sa brojem uboda i nema neke veze, uplasen covek u afektu napada kako ume, 5 ili 55 u cemu je razlika ?

Nema razlike kad mi pricamo na ulici dogadjaje, u pravu je svaka sitnica bitna (mogao bi NIksa da bude jednom u zivotu od koristi i malo ozbiljnije pristupi ovoj forumskoj diskusiji)

U cemu je razlika kazes? Stvar je u tome sto (uprkos sto filmovi govore suprotno) jedan ubod nozem je sasvim dovoljan da onesposobi protvnika. Ako ne 1 onda 2 sasvim sigurno. Ja licno nemam moralnu dilemu i da ga je ubo i tih 55 puta, ali mislim da svaki ubod vise od jednog radi protiv njega samog na sudu, pogotovo sto je sve bilo s'ledja.

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2452 on: May 24, 2013, 11:11:25 pm »
Evo i mene sa svojim humanim i etickim zanimanjem. Moje razmisljanje na sve ovo i vase komentare: upao lik u kucu sa namerom da opljacka, NAORUZAN, (nebitno cime- znaci ima nameru da napadne tebe i tvoje dete), mislim da je tih pet uboda MALo. Zao mi je sto vlasnik kuce  nije uspeo da ga zakolje ili jos nesto grublje uradi.

Hvala sto ste procitali moj post i mislim da svako ko ima dete u kuci na ovaj nacin rezonuje.


+1


Što se mene tiče napuno bi lika (provalnika) olovom k'o šiptar kornet, more trepnu ne bih...


Inače evo jednog svežeg primera od mene...

Juče ispred porodične kuće u Somboru, interventna jedinica murije (na nečiju prijavu u sred dana) konačno uhvatila lika koji je krao po kraju proteklih 4-5 meseci (od dragocenosti do akumulatora...)
Znači, odvojili ga od života dva pandura (sveža Dačićeva krv, tu negde oko 23/24 godine) - bilans: pocepana arkada i slomljena jagodična kost, gaće su mu spale koliko se jadnik batrgao kao riba na suvom...za 5 minuta ga iscedili k'o pičku...
Oprostio sam momcima što su mi sjebali popodnevnu dremku (probudili me frkom pa sam izašao na prozor da vidim šta mi ore po trotoaru), ma nije mi bilo posle frka da oribam krv sa fasade i lokvu sa trotora ali bi takve akcije murije puštao na RTS-u posle Jutarnjeg programa i pre Dnevnika 2... Jednostavno javno prikazivati demonstraciju monopola nad fizičom silom, neka zajebu kojekakva udruzenja za ljudska prava, dok se ne vidi malo jači odnos dešavaće se ovakve stvari.

Online Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2453 on: May 24, 2013, 11:14:38 pm »
Pitanje za doktora i Staju: da li ste naoruzani? I ako ne, zasto ne?

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2454 on: May 24, 2013, 11:27:32 pm »
Moj odgovor: Da. Ja posedujem moj pistolj  (preneseno sa oca na mene)- regularna dozvola,rezervni oficir vojske, nazalost prosao ratiste i kao vojnik i kao lekar. Dalje, supruga poseduje svoj pistolj (nasledila od pokojnog oca). Sin, ima samo bejzbol palicu u svoj sobi. Stanujem na petom spratu BEZ lifta, cak i ozbiljne lopove uglavnom mrzi da se penju toliko visoko. I opet da ponovim , ko god da udje u stan bez mog odobrenja a sa bilo kojom namerom ( da pljacka ili ne daj Boze da povredi moju porodicu), bice adekvatno docekan bez obzira na posledice po mene.

Online Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2455 on: May 24, 2013, 11:28:58 pm »
Moj odgovor: Da. Ja posedujem moj pistolj  (preneseno sa oca na mene)- regularna dozvola,rezervni oficir vojske, nazalost prosao ratiste i kao vojnik i kao lekar. Dalje, supruga poseduje svoj pistolj (nasledila od pokojnog oca). Sin, ima samo bejzbol palicu u svoj sobi. Stanujem na petom spratu BEZ lifta, cak i ozbiljne lopove uglavnom mrzi da se penju toliko visoko. I opet da ponovim , ko god da udje u stan bez mog odobrenja a sa bilo kojom namerom ( da pljacka ili ne daj Boze da povredi moju porodicu), bice adekvatno docekan bez obzira na posledice po mene.

Respect. Hvala na odgovoru.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2456 on: May 24, 2013, 11:29:19 pm »
Doktor je car  :svi:

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2457 on: May 24, 2013, 11:43:14 pm »

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2458 on: May 24, 2013, 11:43:35 pm »
Ovo me sad podseti price iz sredine '90.tih kad je obijanje stanova bila svakodnevnica, kada je lik u BGu pre nego sto je krenuo na more postavio mehanizam sa kasikarom na vrata ako neko udje, pa lopov kad je upao prosao pakao.  :napalm:
 

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2459 on: May 25, 2013, 12:02:24 am »
Nema razlike kad mi pricamo na ulici dogadjaje, u pravu je svaka sitnica bitna (mogao bi NIksa da bude jednom u zivotu od koristi i malo ozbiljnije pristupi ovoj forumskoj diskusiji)

U cemu je razlika kazes? Stvar je u tome sto (uprkos sto filmovi govore suprotno) jedan ubod nozem je sasvim dovoljan da onesposobi protvnika. Ako ne 1 onda 2 sasvim sigurno. Ja licno nemam moralnu dilemu i da ga je ubo i tih 55 puta, ali mislim da svaki ubod vise od jednog radi protiv njega samog na sudu, pogotovo sto je sve bilo s'ledja.
Naravno da ne pricam o moralnoj dilemi, bice da je sve jasno sto se mog stanovista tice s te strane. Jesi citao tekst uopste? Covek je pobegao i umro na ulici. Kao neko ko je ozbiljno krvario nisam uspeo da dobacim pola metra kad mi se zamantalo a ovaj mangas je otisao 100+. Posle tih famoznih 5 uboda. Tek je onda pao. Toliko o nasoj "raspravi" da li ga je onesposobio ili ne posle prvog udarca. Cak nista od toga nije bitno, jer ja pricam o coveku u panici koji udara s nozem u ruci dok ima snage u afektu, moglo je lako biti i vise od 5 u takvoj panici, borbi, mraku. Deo s ledja je vec problematicniji po pitanju suda i tu se verovatno ne pise dobro nasem junaku. Nazalost.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2460 on: May 25, 2013, 12:03:43 am »
Moj odgovor: Da. Ja posedujem moj pistolj  (preneseno sa oca na mene)- regularna dozvola,rezervni oficir vojske, nazalost prosao ratiste i kao vojnik i kao lekar. Dalje, supruga poseduje svoj pistolj (nasledila od pokojnog oca). Sin, ima samo bejzbol palicu u svoj sobi. Stanujem na petom spratu BEZ lifta, cak i ozbiljne lopove uglavnom mrzi da se penju toliko visoko. I opet da ponovim , ko god da udje u stan bez mog odobrenja a sa bilo kojom namerom ( da pljacka ili ne daj Boze da povredi moju porodicu), bice adekvatno docekan bez obzira na posledice po mene.
Bas tako.  :rock:

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2461 on: May 25, 2013, 01:01:07 am »
Pitanje za doktora i Staju: da li ste naoruzani? I ako ne, zasto ne?


Moj odgovor: Da. Na žalost druge pojedinosti: na koji način, kako i u kom svojstvu ti ne mogu dati osim da je legalno (ciljam na to da znaš čitati između redova tj. na šta mislim) jer ti prost odgovor kao Doktor jednostavno nemam. Odgajan sam na postulatima da je porodica SVE i da je ona najbitnija, dakle osim poštovanja porodice/familije kao glavnog izvora svega najsvetijeg paznja se upucuje na sve sto nju drzi a to su deca i ono sto je ta ista porodica/familija stvorila (materijalno/nematerijalo gledajte kako hocete). E ovde ima isti odgovor kao i naš Doca, nemam ni trunku sumnje u moj postupak ili reakciju ako bi se desilo tako nesto slicno ovom dogadjaju koji je tema diskusije. Kada mi neko tako bane u po noci ili u sred bela dana sigurno nije dosao da me pozdravi i da mi pozeli dobro...dosao je da opljacka, povredi i ili ucini nesto trece... i kao takva akcija dobice adekvatnu i daleko jaču reakciju.

Zivim u kraju gde se i pucalo kalasnjikovima za novaka (min 5-6 kuca), ziveli su momci tmurnih 90-ih sa svojim radnjama (neki su i preziveli), pa cak do tragedija sto vijetnamskih sindroma sa ratista(Bosna/Slavonija), sto ljubavnih/porodicnih problema gde su se raznosili bombom u svojoj garazi ili podrumu... Znalo se oduvek nositi sa tim stvarima i sve to što uz to, jer mi porodica sa obe strane ima dugu vojnu tradiciju (od kraljeve vojske do nemačkih logora, skole rezervnih oficira, ratista pa do nekih drugih struktura odbrane) + su moji predavali opste narodnu odbranu u titova vremena po skolama (pokojni deda i a potom i moja majka)....ali što se tiče ovog šljama što ćomana što hohštaplera tu ide samo nulta stopa tolerancije i kraj priče!

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2462 on: May 25, 2013, 10:55:47 am »

Moj odgovor: Da. Na žalost druge pojedinosti: na koji način, kako i u kom svojstvu ti ne mogu dati osim da je legalno (ciljam na to da znaš čitati između redova tj. na šta mislim) jer ti prost odgovor kao Doktor jednostavno nemam.

Staja radi za DB  :ninja:

Zivim u kraju gde se i pucalo kalasnjikovima za novaka (min 5-6 kuca), ziveli su momci tmurnih 90-ih sa svojim radnjama (neki su i preziveli), pa cak do tragedija sto vijetnamskih sindroma sa ratista(Bosna/Slavonija), sto ljubavnih/porodicnih problema gde su se raznosili bombom u svojoj garazi ili podrumu... Znalo se oduvek nositi sa tim stvarima i sve to što uz to, jer mi porodica sa obe strane ima dugu vojnu tradiciju (od kraljeve vojske do nemačkih logora, skole rezervnih oficira, ratista pa do nekih drugih struktura odbrane) + su moji predavali opste narodnu odbranu u titova vremena po skolama (pokojni deda i a potom i moja majka)....ali što se tiče ovog šljama što ćomana što hohštaplera tu ide samo nulta stopa tolerancije i kraj priče!

« Last Edit: May 25, 2013, 11:05:43 am by brm »

Nejde brze...

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2463 on: May 25, 2013, 11:34:19 am »
Nema razlike kad mi pricamo na ulici dogadjaje, u pravu je svaka sitnica bitna (mogao bi NIksa da bude jednom u zivotu od koristi i malo ozbiljnije pristupi ovoj forumskoj diskusiji)

U cemu je razlika kazes? Stvar je u tome sto (uprkos sto filmovi govore suprotno) jedan ubod nozem je sasvim dovoljan da onesposobi protvnika. Ako ne 1 onda 2 sasvim sigurno. Ja licno nemam moralnu dilemu i da ga je ubo i tih 55 puta, ali mislim da svaki ubod vise od jednog radi protiv njega samog na sudu, pogotovo sto je sve bilo s'ledja.

pokusao sam sa par jednostavnih recenica da objasnim situaciju, al ne vredi  :D

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2464 on: May 25, 2013, 01:36:49 pm »
Staja radi za DB  :ninja:


Na žalost ništa nisi skontao...  :)

...tim bolje.  ;)


EDIT: (moram jos samo ovo da dodam...)
Radovan III - Stanislave preterano seres.avi

Sprdaš se i verujem sa sam ti zvucao urmnebesno, ali evo ti jedan primer takodje od mene i ziva je istina...

Secam se lika koji je dosao psihicki oboleo sa ratišta (cca 33 godine), ali pusten u faznu "moze da se sam brine o sebi". Toliku je imao traumu da kada su klincima bili popularni pištolji i puške na one kuglice (air soft) tj. kada su se roštiljali na ulici u kraju, koga kod je bio video sa replikom Kalašnjikova bio je potezao neki svoj noz sa pasa i pretio da bace puske dole ili u suprotnom... nije im pretio kao deci, nego kao nekom koga je u glavi ufiksirao sa ratista sebi ravnom.

Jednom sam ja bio u prilici da vadim stvar i da smirujem klince... Posle toga mislim da su ga upakovali i odneli na neku psihijatriju trajno.

E na ovom primeru zelim da kazem: znas kako da se postavis jer znas da neko nije normalan ili jednostavno ne cackaj mecku / a drugo je kada ti neki ćoman ulazi kroz prozor...
« Last Edit: May 25, 2013, 01:55:30 pm by Staja »

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2465 on: May 25, 2013, 02:23:11 pm »
Sta je coman ?

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2466 on: May 25, 2013, 02:36:08 pm »
http://vukajlija.com/coman/280159

ali 'Ć' verovatno dolazi od: 'narkiĆ' ili 'komančiĆ' itd itd...

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2467 on: May 25, 2013, 02:53:02 pm »
Uglavnom ih koriste drugi ćomani kad se obraćaju (Ili tepaju) svojim drugarima ćomanima.

 :hm:

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2468 on: May 25, 2013, 07:35:18 pm »
Neka mu je svevišnji na pomoći...
Moraće da dokaže da ga je provalnik napao i da je branio život, pitanje je da li će uspeti...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2469 on: May 25, 2013, 07:52:40 pm »
Neka mu je svevišnji na pomoći...
Moraće da dokaže da ga je provalnik napao i da je branio život, pitanje je da li će uspeti...

Ovo je pre pitanje za onoga ko je pisao zakon ali ti si mi bliži... :D

Zar ovde ne bi trebala da postoji neka prezumpcija nevinosti i da tužilaštvo treba da dokaže da ga provalnik nije napao i da mu život nije bio u opasnosti?

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2470 on: May 25, 2013, 08:01:22 pm »
Ovo je pre pitanje za onoga ko je pisao zakon ali ti si mi bliži... :D

Zar ovde ne bi trebala da postoji neka prezumpcija nevinosti i da tužilaštvo treba da dokaže da ga provalnik nije napao i da mu život nije bio u opasnosti?
Preformuliši pitanje jer je nejasno. Ako se svi ovde (a i cela javnost generalno) pozivate na samoodbranu, zašto bi tužilaštvo dokazivalo da ga provalnik nije napao. Nema logike.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2471 on: May 25, 2013, 08:03:05 pm »
al najjaca je peticija da ga puste iz pritvora  :bigfunny:

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2473 on: May 25, 2013, 08:52:15 pm »
al najjaca je peticija da ga puste iz pritvora  :bigfunny:

Uroš, Džaja, Bogadov i Ramuš potisali.
Mišković i Šešelj konsternirani. 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2474 on: May 25, 2013, 09:34:38 pm »
sine, ne diraj dzaju

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2475 on: May 25, 2013, 11:05:22 pm »
Ovo je pre pitanje za onoga ko je pisao zakon ali ti si mi bliži... :D

Zar ovde ne bi trebala da postoji neka prezumpcija nevinosti i da tužilaštvo treba da dokaže da ga provalnik nije napao i da mu život nije bio u opasnosti?
Prezumpcija nevinosti postoji uvek...

Tuzilac ce, ako krivicnog gonjenja bude, dokazivati da je doslo do PREKORACENJA nuzne odbrane, odnosno da je  vrednost koja je izgubljena (zivot provalnika) veca od vrednosti koja je branjena (imovina u stanu) i da je SILA kojom se ubica branio veca od sile koja mu je pretila...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15027
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2476 on: May 25, 2013, 11:35:10 pm »
Vrednost  života narkića i višestrukog povratnika za društvo treba da bude 0. za ovo drugo pošteni tužilac ne bi smeo   mnogo da se trudi. Peticiju potpisujem.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2477 on: May 26, 2013, 10:25:09 am »
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/384464/Hercegovac-golim-rukama-zadavio-medveda

 :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:
  :napalm: :napalm: :napalm: :napalm: :napalm: :napalm:

Obrt vesti, pijani Bosanac napao neduznog medveda i ubio ga, i sad tvrdi da ga je medved prvi napao.
Ceka se saopstenje zajednice medveda Hercegovine.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2478 on: May 26, 2013, 12:34:35 pm »
  :napalm: :napalm: :napalm: :napalm: :napalm: :napalm:

Obrt vesti, pijani Bosanac napao neduznog medveda i ubio ga, i sad tvrdi da ga je medved prvi napao.
Ceka se saopstenje zajednice medveda Hercegovine.

Hercegovac, a ne Bosanac... razlika je ogromna... nikad i ni pod kojim uslovima nemoj Hercegovca da nazoveš Bosancem!
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2481 on: May 26, 2013, 10:07:17 pm »
'Oće to od neke loše brlje  :lol:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15027
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2482 on: May 26, 2013, 10:18:59 pm »
Pušteni da se brane sa slobode?!
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #2483 on: May 26, 2013, 10:58:39 pm »
Pušteni da se brane sa slobode?!

Igrala se deca...

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile