Author Topic: Kajak/Kanu na mirnim vodama  (Read 5773 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Kajak/Kanu na mirnim vodama
« on: June 14, 2013, 02:12:26 pm »
U toku je Evropsko prvenstvo u Portugalu, Eurosport ce prenositi finale, za sada ko je zainteresovan moze da prati preko live-streama kvalifikacije:

http://canoesprintportugal.com/live-streaming.html

Za danas od nasih je:

Rapored, kvalifikacije

13.11 DALMA BENEDEK-RUŽIČIĆ k-1 500m

14.08 MILENKO ZORIĆ, ERVIN HOLPERT,ALEKSANDAR ALEKSIĆ,DEJAN TERZIĆ k-4 1000m

14.23 NIKOLINA I OLIVERA MOLDOVAN k-2 500m

14.47 SIMO BOLTIĆ, MARKO DRAGOSAVLJEVIĆ k-2 500m

Nejde brze...

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Kajak/Kanu na mirnim vodama
« Reply #1 on: June 14, 2013, 02:16:59 pm »
Upravo vesla Dalma Bendek na 500m, kako prenosi kajakaski savez:

Quote
Dalma Benedek Ružičić vuče povredu ligamenata desne ruke. Poslednjih nedelju dana novopečena srpska reprezentativka nije odradila "pravi" trening na vodi. Pitanje je u ovom trenutku kolimo može da uradi na svom prvom nastupu u srpskom dresu na kontinentalnom šampionatu Evrope. Za koji minut ćemo videti da li je bol jači od njene želje da se plasira u finale discipline k-1 500m...

Nejde brze...

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: Kajak/Kanu na mirnim vodama
« Reply #2 on: June 14, 2013, 04:47:22 pm »
Ko bre prati ovo od poštenog naroda?  :lol:

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Kajak/Kanu na mirnim vodama
« Reply #3 on: June 14, 2013, 05:10:16 pm »
Ja se bavio kajakastvom neko vreme :) Odlican sport, koji je sa kanuom donosio dosta medalja u staroj Jugi, ali drasticno zapostavljeni u poslednjih 20 i kusur godina. Veslanje je, bar, uspelo da odrzi kakav-takav kontinuitet.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Kajak/Kanu na mirnim vodama
« Reply #4 on: June 15, 2013, 01:31:48 am »
http://www.rts.rs/page/sport/sr/story/129/Ostali%20sportovi/1343472/Uspeh%20na%C5%A1ih%20kajaka%C5%A1a.html


Ko bre prati ovo od poštenog naroda?  :lol:

odlican sport ne sviraj  :dry:


Kajak je jedan od jako teskih i zahtevnih sportova, neki kazu da je na drugom mestu iza triatlona po fizickoj spremnosti koja je potrebna, ali da ne zalazimo sada u to toliko.

Ja sam trenirao kajak punih 7 godina, imao sam oko 9 godina kada sam poceo aktivno da treniram, predivan sport, putovalo se jako puno, svake nedelje je bila neka regata ili prvenstvo, druzenje i nezaboravni vokswagenov hipi kombi koji je svuda stizao :)

Kada temperatura padne ispod nule prelazi se u teretanu, trcanje, i plivanje u bazenu, kao klinci od 15-16 godina dizalo se na bencu skoro dupla tezina nego sto smo tada vagali, 110-20kg, subota je bila rezervisana za trcanje 25km, nedelja 2km plivanja + kada crknes su nas terali da igramo vaterpolo, secam se da smo se davili po bazenu :)

Neverovatna kondicija i snaga je bila potrebna da bi se napredovalo u sportu, kasnije nisam  sreo toliku zahtevnost na af-u, ali af je tada bio na nekom pocetku pa se nije imalo ni sredstava, bili smo srecni da imamo teren za treniranje bukvalno :)

Sada ni priblizno ne bih mogao da uradim sto je nekada bila rutina, a i zenina kuhinja je pobedila :D

Pojavila se korupcija u mom kajakaskom klubu, kosili su se interesi cvaraka u to vreme sa momcima koji su trenirali, glupost

Elem, poznajem jako dobro vecinu ljudi koji su trenutno na EP-u i drago mi je zbog njih, zato sam i hteo da pokrenem ovaj thread da priblizimo koliko toliko sport drugim ljudima.

Kajak/Kanu na mirnim vodama je poprilicno uznapredovao u poslednjih 6-7 godina, sada ljudi lakse dolaze do sponzora i opreme i vise mogu da se fokusiraju na kvalitetnije treniranje, sto u moje vreme i nije bilo tako. Trenirali smo i takmicili se sa camcima koji su bili stari 20ak i kusur godina, veslima koja su bila polu-drvena...ili sa aluminijumskim drskama...

nego:

http://www.rts.rs/page/sport/sr/story/129/Ostali%20sportovi/1343472/Uspeh%20na%C5%A1ih%20kajaka%C5%A1a.html


Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Kajak/Kanu na mirnim vodama
« Reply #5 on: June 15, 2013, 09:36:41 am »
Ako je interesantno kao triatlon, obavezno gledam sledeći put.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Kajak/Kanu na mirnim vodama
« Reply #6 on: June 16, 2013, 10:46:50 am »
Srpska kajakašica Dalma Benedek-Ružičić osvojila je drugu znatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Portugalu.


http://www.b92.net/sport/na_vodi/kajak.php?yyyy=2013&mm=06&dd=16&nav_id=723345

Nejde brze...