Author Topic: Analize timova - predraft 2012  (Read 8466 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Analize timova - predraft 2012
« on: July 01, 2012, 08:01:14 pm »
Poceo sam zimus s ovim i nisam zavrsio. Sad sam pogledao dokle sam stigao, sta sam sve pisao i odlucio sam da pocnem sve ispocetka.
Dosta toga se izmenilo u rosterima i bilo bi bzvz da se nadovezujem na nesto prilcino zastarelo.
Nedavno smo imali signing period, juce se zavrsio free agency i ovo bi trebale biti neke pre-draft analize.
Pocecu sa Oldom (on je 1. na gdoc), pa Zujo itd itd

Valjda cu zavrsiti pre zime i to ime cu poceti danas (posle tekme) i gledati da ne razvlacim previse.
 
« Last Edit: September 03, 2012, 12:55:21 pm by tonyk »


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #1 on: July 01, 2012, 08:14:00 pm »
Hoćeš li koristiti izraze kao što su sack master and tackling machine, huge upside super sleeper, potential slot beast...?

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #2 on: July 02, 2012, 01:08:42 am »
BGD Gravediggers

QB: Rodgers, Locker
Rodgers je trenutno No1 fantasy QB, a kada je rec o dynasty ligi onda je to 1. mesto jos ubedljivije.
Locker je perspektivan klinja i Old verovatno racuna da bi mogao probati da ga trejduje ako bi bude imao dobre statistike u Titansima u narednoj ili naredne 2 sezone.
Odlicna situacija, ali mislim da je Old imao vecih prioriteta od potpisivanja backup QB i cekanja da njegov trade vrednost poraste.


WR: Calvin, DHB, Decker i Steve Smith
Calvin je No1 WR i to je ogroman Oldov kapital, ali ostatak ekipe nije tako sjajan.
Steve Smith je obecavao dosta dok je bio u Giantsima, ali mu je fantasy vrednost dosta opala zbog problema sa povredama.
DHB je prosle sezone umalo presao 1000 yarda i ove sezone bi mogao da posluzi za #3 WR, a videcemo da li moci da napreduje.
Decker je mlad i trebao bi ove sezone dosta da profitira jer je u Broncosima sada Peyton. Ipak, Peyton nije potpisan kao dugorocno resenje i kada on ode u penziju videcemo kako ce to da se odrazi na Deckera.
Old je mozda trebao da zadrzi DeSean Jacksona, ali je imao drugacije planove i sada mu je ova pozicija oslabljena.



RB: McFadden, Gore
Veoma jak tandem na papiru, ali DMC je sklon povredama i Oldu ce jedan od vecih prioriteta na draftu biti dodavanje deptha.
Zbog potpisivanja Gorea, Old se odrekao i Freda i DeSean Jacksona. Ne znam koliko je to bilo pametno. Gore jeste vredniji od Freda, ali da li je vredniji od obojice? Mrka kapa.


TE: Hernandez
Videcemo koliko je dobar potez potpisati na 2 sezone za 11 milki igraca koji nije cak ni 1. TE u svom timu. Prosle sezone je imao odlicne brojke, ali pitanje je da li ce moci to i da ponovi.

LB: Briggs, Anderson
Ne previse zvucna imena. Anderson potpisan kao FA za povoljnu cenu, ali Beason (pod uslovom da ove sezone bude zdrav) i mladi Kuechly bi mogli da mu dosta smanje proslosezonske cifre.

DB: Mikell, Bell
Yeremiah Bell potpisan na 3 sezone po 11 miliona....WTF?!?  :blink:
Ocajan i uzasan potpis. Verovatno najgori u istoriji nase lige. Gori i od najgoreg Freakovog potpisa. Vec osecam smrad dead moneya.


Old je vladajuci sampion i sa Rodgersom i Calvinom bi mogao biti contender jos dosta sezona, ali mi se njegovi ovosezonski potezi ne dopadaju ni malo.
Draft ce morati da odradi dosta bolje ako ne zeli da mu se konkurencija dodatno priblizi.


« Last Edit: July 02, 2012, 01:13:09 am by omiljeni »


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12758
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #3 on: July 02, 2012, 01:38:54 am »
Nije lose, mogle bi da padnu i neke ocene?

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #4 on: July 02, 2012, 07:46:40 pm »
N Belgrade Straydogs


QB: Philip Rivers

Iza Riversa je veoma losa sezona. To nije dobar znak za Baticu jer je on Riversa lockovao na 5y pre godinu dana i placa mu preko 30M po sezoni, ali jos uvek nije vreme za paniku.
Rivers, ukoliko zeli da se vrati medju top 5 fantasy QB i ispuni Zujina ocekivanja, mora drasticno da smanji broj turnovera.  Ceo napad Chargersa je bio dosta slab prosle sezone. Gates je imao bar 10kg viska, OL je igrala slabo i ali najveci deo problema je bio sam Rivers. Svakom se moze desiti trenutak dekoncentracije par puta tokom sezone, ali njemu se to desavalo maltene na svakoj tekmi i to nisu bili trenutci vec serije od po 10-15 min. kada je delovao kao da ne zna 'de udara.
Sada je ostao bez V-Jaxa i Rivers je verovatno najveca fantasy nepoznanica pred ovu sezonu. Ima potencijal za top 5, ali nije vise ni onako fancy fantasy igrac kao sto je bio do pred proslu sezonu.



WR: Wayne, Breaston, Rice, Lloyd

Zujo je dobio Waynea u tradeu, ali je zbog toga izgubio Bowea. Velika Greska.
Reggie je ostao u Coltsima koji su posle ocajne sezone usled neigranja Peytona presli u zestoki rebuilding mode. Bice #1 meta mladog Lucka, ali bice super ako uspe da ponovi i proslogodisnje brojke. Sve u svemu,  njegova vrednost u dynasty fantasyju je u nezadrzivom padu.
Breaston nije nista vise od depth igraca. Rice je imao problema sa povredom, ali ako ostane zdrav i ako bi napad Seahawksa napredovao uz pomoc npr Flynna onda bi Sidney mogao da postane veoma dobra fantasy opcija.
Lloyd je u Patsima sto moze biti dobro za njega, ali moze biti i lose. Brady ce sigurno vise gledati Gronkowskog, Welkera i Hernandeza, pa ne znam kakve se cifre mogu ocekivati od Lloyda. On je postao GlavonjinTM pulen jos u Broncosima, i isao je za njim u Ramse i sada u Patse i sigurno ima neki plan za njega, ali videcemo kako ce to da izgleda.
Ne bas impresivna grupa igraca i ovde ce morati da se potrosi da se investira dosta draft pickova i novca da bi se situacija popravila.


RB: Hightower, Sproles, Wells, LeShoure, Fred Jackson

Tri igraca sa ove liste su prethodnu sezonu zavrsili na IR.
Hightower je kod Shanahana i potpisao je novi ugovor sa Skinsima ali samo na 1 sezonu. To nije dobar znak za RB koji ima 26 godina. Skinsi ce se sigurno dosta oslanjati na trcanje ove sezone i Hightower bi mogao od toga da profitira, ali on nikad nije ni bio elitni fantasy RB i u najboljem slucaju Zujo ce od njega dobiti solidnog backup igraca.
LeShoure se povredio u kampu i nije ni igrao u rookie sezoni, sada ga hapse jednom mesecno zbog ganje, ali ocekuje se da bi mogao biti dosta produktivan u dinamicnom napadu Lionsa. Nemam pojma zasto ga Zujo nije potpisao na cele 3 sezone.
Fred Jackson je 2011-e imao fenomenalanu sezonu sve do povrede. Batica ga ja agrsivno jurio u free agencyju i kupio ga za ne bas male pare. Da je prosla ona promena pravila i da je Batica stavio tag na njega, verovatno bi to bila ogromna greska.
3y ugovor bez cut opcije, skoro 25 milki po sezoni za RB koji vec ima 31 godinu i vraca se sa IR...Batica se mogao zakopati veoma kvalitetno. Ipak, Fred je potpisan na 1y i to je Ok i moze da se ispostavi da je to bas ono sto je falilo ovoj ekipi da izbori plasman u play-off ili da uradi nesto vise.
Wells je prosle sezone imao preko 1000 yarda i ako to ponovi i ove sezone Batica ce imati solidnog #2 RB u njemu, ali tek treba da se vidi kako ce na njegove cifre da utice Ryan Williams.
Zujo je trejdovao sa Pablom za Sproles i to mu se prosle sezone visestruko isplatilo. Top 10 RB sa 87 nosenja u sezoni. To je umetnost. I to verovatno moze samo 3rd down back Saintsa. Ingram nije impresionirao u rookie sezoni i Sproles to ove sezone moze iskoristiti da poveca svoju ulogu u napadu Aintsa sto bi Zuji definitivno resilo pitanje #1 RB za 2012. a mozda i za 2013.


TE: Owen Daniels
Jos jedan igrac koji se vraca sa IR ali Zujo u njega ulozio samo 3.5 Pablitosa i to se moze pokazati kao dobar potez, ali ne verujem da ce Daniels ikad vise moci da bude top 5 fantasy TE


DEF: Kiwanuka, Donald Butler, Earl Thomas
Nista spektakularno, ali u nasoj ligi je tesko davati neke detaljnije proece za DEF pre drafta jer se tek dana vidi ko ce sta imati na raspolaganju.
Vidim da je Kiwi kod nas u gdocs utefteren kao DL, pa sam provero na yahoo i vidim da je ipak samo LB. Bilo bi lepo imati takvog igraca za DL slot, ali izgleda nista od toga...


Ne ljubim previse ovaj Zujin tim.
Nema elitnih igraca. Sproles i Rivers su nekakav kostur tima i to ne obecava previse. Nema ni mladih koji bi to mogli da postanu. I da se ispostavi da je recimo taj LeShoure zver, Batica bi sledece sezone opet morao da ga potpisuje ali po dosta vecoj ceni. Tu odmah lupis 3y ugovor i bole te uvo. Low risk, high reward...
Ipak Batica je u najboljoj situaciji na draftu jer ima 2 od prva 3 picka. I to moze fino da se iskoristi ako ubode par finih rookiea. Ako zabode neke bustove onda ce to biti veoma gadna situacija za ovu franshizu.
Zujo je pod velikim pritiskom jer bi predstojeci draft mogao da odredi u kom smeru ce se kretati ova franshiza.
Mozda bi ove godine trebao da potpali vatru za BBQ tek posle 4. ili 5. runde, a do tada mora maksimalno da se skoncentrise na biranje igraca.  :hm:

 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #5 on: July 03, 2012, 05:59:02 pm »
Archesten United


QB: Brees
5 ipo 'iljada yarda, 46 TD...zlo. Trenutno se njaka sa Saintsima oko dugorocnog ugovora, ali ne znam sta treba da se desi (osim povrede) pa da Brees ne bude elitni QB bar jos par godina. Gde god da igra i s kim god da igra on ce imati bar odlicne brojke, a mozda cak i uspe da ponovi ove bolesne.


WR: Steve Smith, Lance Moore, Malcolm Floyd
Smith je sa Cam Newtonom prolse sezone imao fenomenalne cifre i posle par losijih sezona je uspeo da se vrati  u sam vrh fantasy WR liste. Ne znam da li ce i koliko dugo ce uspeti da se zadrzi tu, ali ove sezone bi mogao da bude #1 WR.  Ipak, ne ocekujem da ponovi prethodnu sezonu. Protivnicke odbrane su shvatile odakle preti glavna opasnost i primetan je pad brojki koje je Smith doziveo u 2. polovini sezone. Ako se taj trend nastavi to ne sluti na dobro.
Moore je nesto izmedju #3 i backup igraca. Jeste da mu baca Brees, ali tu su i Colston, Graham, Henderson, Toon i RBs, pa s Moorom nikad ne znas na cemu si.
Floyd ce izgleda konacno dobiti pravu sansu u Chargersima. V-Jax je konacno otisao i on bi sada trebao da bude #1 WR, ali je on i do sada imao solidnih sansi (pogotove one sezone kada je V-Jax bio u holdoutu) ali ih zbog povreda i ostalih stvari nikad nije uspeo skroz iskoristiti. Ipak, ima odlicnu visinu, dobre ruke i mogao bi ove sezone skupiti dosta poena.
Ne bas sjajna trojka i Dzoni ce morati da nabavi par mladjih i kvalitetnijih igraca.


RB: Foster, Green-Ellis
Foster nije ponovio 2010-u, ali nije bio ni mnogo daleko. Uz Breesa, on je je svakako kicma ove ekipe.
Kancelarija je presao u Bengalse i tamo ce biti startni RB. Ne verujem da ce ikad biti top 10, ali valjda ce i da posluzi Nikoli kao RB2
Nema deptha ali na draftu ce biti prilika da se uzme par dobrih igraca, ali Dzoni bira sa 11. mesta i videcemo kako ce uspeti da resi ovo pitanje.
Nije mi jasno zasto nije potpisan Starks za 5M


TE: Celek, Davis
Davis za 7M je dobar potpis sam po sebi, ali tu je vec bio Celek pa su se ti novci verovatno mogli bolje potrositi. Celek je nabio stastistike pred kraj sezone (sto je, izmedju ostalog, Nikoli donelo finale) ali ukupno gledano, iza sebe ima dosta slabu godinu. Verovatno je zbog toga i potpisan Davis koji bi trebao biti jedna od glavnih meta za RG3


DEF: Greenway, Arrington, Woodson, McCourty
3 DBs pod ugovorom je veoma cudna strategija.


Dzoni je bio u situaciji da je vise od 1/3 ovosezonskog capa isplatio samo za Breesa i Fostera, pa nije imao previse opcija u free agencyu. Ostatak novca je potrosio na 2. TE i 3. DB, pa je zbog toga ostao bez deptha na RB i WR pozicijama. Previse riskantno za moj ukus.
Nezgodno je kladiti se protiv ekipe koja je prethodne sezone igrala finale, ali cini mi se da ce Nikola morati da odradi odlican draft ukoliko zeli da ostane u vrhu lige.
Brees i Foster elitni fantasy igraci, Smith je veoma dobar, ali ostatak ekipe je bar za sada dosta tanak.   




Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12758
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #6 on: July 06, 2012, 12:28:34 am »
Sta se desava kace naidje na jeziv tim, treba ti 3 dana samo da stvaris imena  :cool:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #7 on: July 06, 2012, 12:39:49 am »
Nidzge sutra. Ako ne odem na strand.  :)


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #8 on: July 11, 2012, 07:46:14 pm »
Užice Broncos


QB: Matthew Stafford
Mlad QB koji je prosle sezone bio top 5 fantasy QB. I sve to za samo 9M po sezoni.
Odlicna situacija. Jedini problem kod Stafforda je durability, ali i prosle sezone nije bilo problema ni sa tim. 


WR: Maclin, Colston, Austin, Marshall, Little, Denarius Moore

Marshall je prvoklasna dijabola i zbog toga je njegova karijera puna naglih uspona i padova. To se naravno odrazava i na dynasty fantasy. Za ocekivati je da sada ide uzlazna putanja. Prosle sezone je bio deo dosta slabog napada Dolphinsa, a ipak je uspeo da bude top 15 WR i u Bearsima bi trebao lagano da ide u top 10, ako ne i vise.
Maclin je prosle sezone u vreme kampa imao problema sa nekom gadnom bolestinom i koliko sam ja uspeo da ispratim to je valjda zaleceno. Ipak nije uspeo da ponovi brojke iz 2010. Razlog je losa igra napada Eaglesa, ali to je i dalje veoma dinamican napad a on je #1 meta i za ocekivati je da ce imati jos dosta sezona sa 1000+ yarda i 10ak TD
Colston je #1 opcija u Saintsima i sve dok je Brees tamo ostace bar u top 15
Austin je prethodne sezone imao osetan pad brojki jer nije igrao dosta utakmica zbog povrede, ali i zbog Robinsona koji je iskoristio njegovo odsustvo. Robinson je otisao u Jagse i Austin bi opet trebao biti WR2 u Cowboysima, a to znaci da ce imati odlicne statistike.
Little i Moore su mladi i za sada imaju ulogu depth igraca, ali obojica imaju potencijala.
Odlican WR corps


RB: All Day, MJD, Mendenhall i Murray
Peterson je imao uzasnu povredu na kraju sezone i pitanje je kakav ce se vratiti. Ima talenat da bude top1 RB ali ce mu ta povreda i dosta los napad Vikingsa sigurno dosta oboriti vrednost ove sezoe na fantasy draftovima. Video sam pre neki dan da su ga i hapsili.  :D 
MJD je isto elitni RB, ali i on ima problema zbog loseg napada Jagsa. Da se tu popravi situacija on bi opet mogao da cepa preko 10 TD po sezoni.
Mendenhall je, kao i Peterson, zavrsio sezonu na IR zbog kolena, a i inace je imao relativno slabu sezonu i ne verujem da su mu pozicije u Steelersima stabilne kao ranije.
Nidzge je pokupio Murraya sa waivera nakon najgoreg dropa prethodne sezone (da li to bese u pitanju Old ili Lord? ne secam se bas najbolje...) i malac je igrao odlicno pre povrede. Povreda nije toliko ozbiljna i on ce biti starter u Dallasu. 
Po imenima fenomenalna cetvorka. Jedini problem su povrede, ali to je nesto na sta mora da se racuna kod RBs.


TE: none
Nidzge, kao i ja, za sada nema TE i to ce da resava na draftu. Situaciju otezava par franshiza koje su potpisale i po 2 TE, pa je uzbor nesto uzi nego inace ali sta da se radi.


DEF: Willis, Lofton i Cole
Willis je i pored znacajnog pada u brojkama, i dalje top fantasy igrac. Lofton je potpisao za Saintse da zameni Vilmu. Prosle sezone mi je delovao predebeo za mike poziciju, ali sve u svemu veoma dobar igrac bar u fantasy svetu. Cole nije bas najsretnije resenje za settingse nase lige, ali potpis je na 1y sto je ok.


Nidzge ima odlicnu ekipu. Po imenima verovatno najjacu u ligi. Odlicno popunjen na RB i WR pozicijama. Ako Stafford ponovi prethodnu sezonu i Nidzge uspe da izbegne neke pehove koji su mu se desili prethodne sezone (povrede maltene svih RBova u week 14, 15 i 16 iliti fantasy playoff nedeljama), verovatno ce biti najblizi osvajanju titule.
Franshiza vodjena bez vecih gresaka dugi niz sezona i to se odmah odrazi na kvalitet rostera. Plus je Nidzge uspeo da mazne dosta waivera i free agenata (Colston, Austin, Murrey...) i ako tako nastavi jos dugo ce biti u vrhu lige.



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12758
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #9 on: July 16, 2012, 09:43:14 pm »
Omiljeni ce ovo brzinom taman kad zavrsi odma moci sa analizom za sledecu sezonu.
Ni Vladanko Stojakovic nije ovako spor bio!
Koja je razlika izmedju puza i omiljenog? Puz je spor po rodjenu, a omiljeni po ubedjenju
Zasto omiljeni stalno menja sijalice? Zato sto dok zamenu jednu vec jos istekne rok trajanja pa odma mora drugu.
Koja je omiljenog omiljena pesma: Amy Macdonald - Slow It Down
Omiljeni dok spremi garderobu za more vec stigla jesen

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #10 on: August 21, 2012, 07:14:59 pm »
Tonyk 77ers


QB: Matt Ryan, Josh Freeman
2 jos uvek mlada igraca od kojih je jedan top 10 fantasy QB.
Ako se dobro secam, Tonyk je do sada par puta uzimao startnog QB tek na draftu, a sad pred draft ima i startera i backupa. Ryan bi mogao da postane njegov franchise QB. Ne znam da li ce on ikad postati elitni FF igrac, ali bar ces znati da od njega mozes ocekivati oko 4k yarda i oko 30ak TD sto je sasvim Ok
Freeman je prosle sezone bio bas grozan i nemam pojma zasto je Tonyk potrosio 24M na njega. Bucsi su se pojacali u ovom offseasonu i to je dobar znak za Freemana, ali mogao se taj novac i dosta kvalitetnije investirati.


WR: Harvin, Wallace, Vincent Jackson, Austin Collie
Harvin je odlican igrac, ali mu je minus sto igra u dosta slabom napadu i to ga dosta limitira. Ipak on i sada donosi poena, a ukoliko bi napad Vikingsa postao efikasniji u narednim sezonama Tonyk bi dobio dugorocno resenje za WR1
Wallace se nateze sa Steelersima oko ugovora i to bi moglo da ga poremeti ove sezone. Decko ima ubitacnu brzinu i kad se srede te stvari gde ce igrati i za koje pare, bice odlicno resenje za WR2
V-Jax je pretprosle sezone je bio u situaciji u kojoj je sada Wallace i bas zbog toga ga je Tonyk sada potpisao za nesto manje novce. On je sada u Bucsima i mislim da se to Tonyku nece previse svideti. Rivers je prosle sezone bio veoma los, ali uvek cu pre izabrati njega nego Freemana da baca mom igraca.
Collie je Peytonu bio go to guy i zbog toga mu Tonyk placa 10.5M po sezoni, ali Coltsi vise nemaju Peytona dok Collie iza sebe ima nekoliko potresa mozga sto uopste nisu dobre stvari.


RB: Rice, Turner, Best, Charles
Ray je prosle sezone bio #1 RB lige i mnogo ljudi ocekuje da on tu i ostane. Ono sto ce da mu odmaze je cinjenica da je Ravense napustio Grubs, koji ce da menja Nicksa u Saintsima. Takodje, McKinnie ima dosta los kamp, a Birk je jos godinu dana stariji. Dobre stvari su to da su Leach i Yanda jos uvek tu, a ona dva lokalna WR vise nisu rookie igraci i trebali bi dodatno pomoci za otvaranje trcanja. Evans je zajebao Ravense u play-offu a sad su umesto njega za te svrhe doveli Jacoby Jonesa, a i to bi valjda trebalo pomoci Riceu.
Turner je napunio 30 leta i sad bi trebalo da mu opadaju brojke, al ove sezone to ne bi trebalo da bude drasticno.
Best vise ne igra nego sto igra, a i sad je sjeban tako da se tu ne treba nadati previse
Charles prosle godine nije opravdao sav taj fantasy hype zbog teske povrede, a Tonyk je to iskoristio da ga potpise na 5y za samo 8.6M 
Jeste da je 5 sezona bas dug period ali u sustini je ovo dobar low risk high reward potez       
U sustini dosta dobar izbor na RB poziciji. Rice i Turner su ocligledni starteri, videcemo sta ce biti sa Charlesom i jedina slaba tacka su povrede Besta.

TE: Witten
Odlicno resenje na ovoj poziciji za manje od 7M


DEF: D.J. Williams, Thomas Davis, Fletcher, Adrian Willson, Allen
DJ je cini mi se suspendovan na nekoliko utakmica, Davis pokusava da bude 1. igrac u istoriji lige koji ce nastaviti karijeru i posle 3. ACL povrede, A-Dub je prosle godine imao ogroman statisticki pad...
Fletcheru ce uskoro 50. ili 60. rodjendan al prosle godine je ibio veoma produktivan, sto se moze reci i za Allena
Niko od ovih igraca nije nesto skup i niko nema dugorocan ugovor, al opet Tonyk je na njih potrosio 5 ugovora, a ipak ce morati draftovati dosta IDP igraca jer su samo dvojica od njih sigurni starteri.


Sve u svemu, Tonyk raspolaze solidnom ekipom pred draft. Odlicno pokrivene RB pozicije, dobra osnova na WR, solidan TE, Ryan je ok QB i uz adekvatna pojacanja odbrane i dodavanje deptha u napadu mogao bi ove sezone da bude veoma nezgodan protivnik svima. Losa stvar, pored velikog broja igraca koji imaju durability problema, je sto nema 1st round pickove ove i sledece godine, pa tu mogli da nastanu neki problemi sa podmladjivanjem
 
 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #11 on: August 21, 2012, 07:25:35 pm »
fala što si me podsetio da nemam pikove sledeće godine :(

thomas davis je čisto protokolarno potpisan za minimalac, zbog 3 DEFa
ali možda i zaigra.
generalno, odbrana mi je katastrofalna, ali to se vuče odavno, tek od sledeće sezone mogu malo para da oslobodim na to.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #12 on: August 28, 2012, 03:25:40 pm »
Sexy Biznismens


QB: Joe Flacco, Matt Flynn 
Safet je ovde bacio po 22.5 M  u poslednje 3 sezone zbog homerske odluke. Flacco je npr prosle sezone imao 3-4 fantasy boda nedeljno manje od npr Ljepog Sancheza
Doduse, Ravensi ce ove sezone verovatno vise igrati pasom nego do sada, pa Joe mozda i uspe da se ugura u top 10 ili top 15 FF kvotera.
Flynna je meni maznuo u sam smirajTM free agencya i moram priznati da sam se slatko nasmejao kacam procitao da ce Seahawksi ipak startovati mladjanog Willsona.  :lol:



WR: Roy Williams, Dez Bryant, Julio Jones, Mike Williams, Dwayne Bowe
Trade za Bowea, kao sto sam vec rekao ko Zuje, je veliki dobitak za Safeta.
Bryant i Jones su 1st rounderi na poslednja 2 drafta. Odlicni pickovi.
Mike Williams je posle odlicne rookie sezone imao veomu losu sophmore godinu, ali ga je Saget ipak potpisao za 11M na 3 sezone. Previse para za nekog ko je tek sleeper IMO
Roy Williams...kaerf Bog Fantasya  :rock: Poslednja od 5 sezona i jos kad to izdura, Safetu se konacno oslobadja 13M u capu 
Bowe, Bryant i Jones su ocigledni starteri i to je veoma dobra WR grupica.



RB: McGahee, Ben Tate, Felix Jones
McGahee ce verovatno biti starter kod Magarca. Obzirom da je i ovo Freakov potpis, moze se reci da je Safet imao dosta srece da se Moreno pokaze kao bust.
Ben za 1$ je sjajan potpis i on ce ove sezone da otme Fosteru jos nosenja, a vec prosle godine je imao skoro 1000 yarda.
Felix je veciti backup u Cowboysima i od njega ce ove sezone biti neke vajde samo ukoliko se Murray povredi.
Samo 3 igraca od kojih su 2 backupa. Daleko od dobre situacije i Safet ce ovo morati mnogo da popravi ukoliko zeli da bude konkurentan ostatku ekipe.


TE: Gates i Graham
Safet se verovatno razmislja da li Zrenjaninu u 5. rundi uzme Heapa, Pittu ili Dicksona, ali ne znam koliko ce mu to biti pametno.
Gates i Graham su odlican spoj mladosti i iskustva. Debelom Gatesu je ovo contract year i morace da izvuce svoj maksimum ukoliko zeli nastavak saradnje sa Sexy Biznismenima, ali Graham je buducnost franshise i uz mlade lavove na WR slotovima, Gates ce verovatno morati da se okusa u free agencyju sledece godine.


DEF: Julius Peppers, Ray Lewis, Von Miller, Charles Tillman
Peppers za 9-10M je dobar potpis. Ray za 6M jos bolji.
Tillmana je stari stripper i zbog toga uvek nabije fantasy statistike (pa samim tim i platu u nasoj ligi) ali sam ga gledao pre neki dan u nekoj preseason tekmi i cenim da bi tu moglo biti opasne borbe za 53-men roster, a kamoli za mesto startera. 14M je investirano u njega i videcemo koliko je to bilo mudro. Za sada ne deluje obecavajuce.
Von Miller, proslogodisnji DRoY, je jedini mladic ovde. U nasoj ligi se sackovi ne cene previse, pa tesko da ce Miller ikad biti elitni LB ali se isplati imati takvog igraca na rosteru.
Po 1 top tier DL i LB (pod uslovom da izbegnu povrede) koji su potpisani za dosta mali novac, ce nosti Safetovu odbranu ove sezone, ali bi se konacna ocena mogla doneti tek kada se vidi sta ce biti sa Tillmanom. Ako su Bearsi toliko bedni pa im Tillman bude starter i ponovi proslosezonske statistike to ce biti pun pogodak.



Safet trenutno nema dobru ekipu jer je tanak na QB i RB pozicijama. A to su pozicije kod kojih je dosta tesko naci instant startera na draftu. 
Ipak, ima odlicne i mlade igrace na WR i TE slotovima i vec sledece godine bi, uz adekvatna QB i RB pojacanja, mogao da bude jedan od glavnih contendera za titulu. Taman tada ce se konacno ratosiljati i famoznih Freakovih ugovora i bice to prilika za nov i svez start ove franshise.
Do tada sledi jos jedna sezona bauljanja sa Flaccom, Felixom i Royem Williamsom...




Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #13 on: August 28, 2012, 04:08:17 pm »
Uzimanje Flynna Omiljenom ispored nosa  :y  Zato sto sam tako u mogucnosti.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #14 on: August 28, 2012, 05:29:52 pm »
 :D

Ja sam i pretpostavljao da ces me verovatno prebidovati koga god da pokusam kupiti, al sam kontao da ces mi mozda pustiti Flynna, jer vec imas QB-a
Mada, za sada je ispalo super za mene.  :A
Ja bih ga mozda potpisao i na 5y, a on mucenik ne moze da pobedi onog rookie kepeca za mesto startera  :rofl:


Tonyk 77ers

DJ je cini mi se suspendovan na nekoliko utakmica
 

Mali update:

It’s official.

Broncos linebacker D.J. Williams will miss the first six games of the season for violating the league’s policy regarding anabolic steroids and related substances.  The NFL had determined that Williams provided a non-human urine specimen for drug testing.

Williams’ legal challenge failed at the first level of the federal court system, and a three-judge appellate panel has upheld the ruling.



Nikad nije cuo za Mile rent-a-bubreg?!?  :rofl:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #15 on: August 31, 2012, 08:37:17 pm »
Fins fleet


QB: Vick, Schaub
Odlican tandem. Vick je tagovan, Schaub potpisan na 1y i verovatno ce da posluzi kao osiguranje u slucaju cestih Vickovih povreda.
Problem je sto se i Schaub cesto povredi, ali Dacha bi morao biti bas veliki baksuz pa da mu ove sezone zatreba i 3. QB
Vick je doduse prosle sezone igrao dosta slabo (odnosno mnogo slabije u odnosu na fenomenalnu 2010 sezonu) i ne bi bilo veliko iznenadjenje da Schaub ovde bude starter.
Samo 1 rushing TD u sezoni je premalo za Vicka jer mu je to do sada bio najveci fantasy adut. Peters je ozbiljno povredjen i propustice dosta utakmica, ali jos uvek nije na IR a i ako zavrsi na IR moci ce da se vrati posle odredjenog broja utakmica.


WR: Andre Johnson, Demaryius Thomas,  Anquan Boldin, Titus Young, Kenny Britt
Ni jedan od ovih igraca prosle sezone nije bio u top 35 WR
Boldin samo 3 TD, Andre odigrao samo 7 utakmica, Britt propustio maltene celu sezonu...
Boldin bi mogao biti bolji ove sezone. Andre tesko da moze doneti manje poena. Kad je zdrav, on je zver. Britt je takodje, kad je zdrav i nesuspendovan, jedna od boljih fantasy opcija
Thomas je verovatno popularan pick ovih dana zbog novog QB Broncosa. Peyton je do sada uglavnom bacao igracima koji nisu fizicki dominantni, vec su bili odlicni u route runningu a Thomas je susta suprotnost. Videcemo kako ce to funkcionisati. Young bi trebao da bude WR2 u Lionsima sto ga cini odlicnom opcijom.
Dacha ce, ukoliko ne bude povreda, na ovoj poziciji imati slatke muke i morace dosta da studira matchups


RB: Ryan Mathews, Roy Helu, Daniel Thomas
Ovde je situcija skroz drugacija. Mathews je povredjen i vidim da je vec sigurno da ce propustiti start sezone. Helu ce se boriti za nosenja u Skinsima, a tamo je u backfieldu zesca guzva.
Thomasa sam draftovao prosle sezone i to je, ako se ne varam, jedini 1st rounder kog nisam potpisao do sada. Veoma slaba rookie sezone. Bush ga je oduvao u borbi za mesto startera, a sad je tamo i mali Miller. 
Dacha ce u nedelju morati draftovati nekoliko RB jer su ovde pojacanja preko potrebna.


TE: Dustin Keller
Keller je dosta koriscen u napadu Jetsa, ali on to nije bas koristio koliko bi mogao. Ovo mu je contract year i ako sad ne bude maksimalno spreman onda nece nikad. Sparano ce sigurno gledati da to maksimalno  iskoristi.
Porocni ga je potpisao na 4y po 10M i to je u neku ruku kockanje. Ukoliko ove sezone ne dokaze Jetsima da zasluzuje novi ugovor njegova karijera bi mogla krenuti u nezeljenom pravcu. Mladih taj tendovaTM je sve vise i vise, a ne verujem da ce igde imati status kao u Jetsima do sada. Ja, naravno, navijam da on ove sezone razbija i da uhvati 2-3 TD u Super Bowlu, ali videcemo da li je on taj kalibar...


DEF:  Jason Pierre-Paul,    DeMarcus Ware, Brian Cushing, Sean Lee, Jairus Byrd
Dacha tradicionalno ima bar 4-5 IDP ugovoraca i to ce mu ove sezone dosta pomoci. Vec ima 5 sigurnih i odlicnih startera, pa na draftu terba da uzme jos samo 2 i doda malo deptha, a ostatak pickova moze da trosi na napad dok ostatak lige uzima uglavnom defanzivce.
Jeste da je skoro 1/3 capa ulozeno u ovu odbranu (i vise ako se racuna dead money koji placa Barnettu), ali bar je rec o odlicnim igracima.       


SUS, nema tu mnogo elitnih imena ali Porocni ipak ima odlicnu odbranu, odlican WR korpus, dobrog TE, odlican QB tandem i jedina slaba tacka mu je RB pozicija.
Kao sto vec rekoh, dok se ostatak lige bude tukao oko IDP imena Dacha ce imati priliku da doda RB deptha i ako to dobro odradi ovo ce biti play-off ekipa.   




Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #16 on: September 01, 2012, 08:00:50 pm »
Shelpas UTD


QB: Eli Manning
Recept za osvajanje titula kod Giantsa je veoma jednostavan. Treba samo da se nekako umuljaju u play-off i da Eli onda ima neki bolestan TD/Int ratio.
Pre otprilike godinu dana ljudi su mu se smejali kada je tvrdio da je elitni QB, a sada vecina tih ljudi tvrdi kako je Eli mozda i najbolji QB lige.     
Sto se tice fantasyja, Eli tu nije u top 5, ali nije ni daleko. Maxim ga je potpisao na samo 1 sezonu za dosta povoljne novce i bar za ovu sezonu je miran sto se tice QB slota. 20ak poena po utakmici mu je zagarantovano.


WR: Greg Jennings, Michael Crabtree, Jonathan Baldwin, Torrey Smith, Stevie Johnson
Jennings je prosle sezone bio dosta dobar ali je propustio par utakmica u decembru zbog povrede, pa se vratio u play-offu i bio dosta los protiv Giantsa. Nisam ga pratio sa u preseasonu ali nigde nisam ni video da iko panici zbog njega, pa cenim da je ta povreda proslost i da ce biti odlicna opcija za WR1 i ove sezone.
Crabtree igra u Ninersima koji nisu pass happy napad, ali ako su potpisali Manninghama i Mossa pa draftovali AJ Jenkinsa, onda verovatno imaju ambicije da to postanu. S druge strane, ta 3 igraca predstavljaju i konkurenciju Crabtreeu.
Baldwin je imao relativno slabu rookie sezonu, ali vidim da Chiefsi od njega ove sezone dosta ocekuju i da ga dosta hvale. Pre neki dan sam cak video da ga hvale jer svaki dan dolazi na treninge  :thumbsup:
Torrey Smith je dospeo kod Maxima preko waivera, ako se dobro secam. A dobro se secam. Samo batica Zujo moze da cutuje igraca koji u rookie sezoni ima 7 TD  :rock:  Jos uvek se rado setim komendije oko tog dropa.  :rofl:
Stevie Johnson je potpisan u offseasonu za nesto malo manje od 10M, a i tu je batica Zujo umesao svoje prste   :rofl: Za one koji se ne secaju: Zujo je bidovao Johnsona do skoro 15M jer je mislio da ima pravo da to radi, ali se ispostavilo da nema pravo da to radi jer je tag na Jacksona bio neligitiman.   :thumbsup:
Kec je Jennings, dvojka Johnson i trojka Smith...solidna ekipa. Crabtree i Baldwin su za sada backup opcije, ali u buducnosti bi mozda mogli da budu i nesto vise od toga.


RB: Bradshaw, Stewart, Hardesty, Grant
Ne bas sjajna situacija ovde. Bradshaw je za sada jedina sigurna opcija. Prosle sezone je propustio par utakmica, ali bar nije bio fumble masine kao 2010.
Stewart ima tu nesrecu da je u Carolini sto mu dosta smanjuje broj nosenja, a i povredio se u preseasonu posle Landryevog tacklea.
Hardesty je bio na IR celu rookie sezonu, pa je prosle sezone bio dosta slab, a onda su Brownsi draftovali Richardsona i trenutno Hardestyjeva fantasy vrednost tezi nuli. Ipak, plata mu je mizerna pa to nije nikakav razlog za brigu.
Grant nikako da se uvali nekom NFL timu. Losa stvar za Maxima je sto dolaze novi klinci pa je Grant u drustvu sa Addaijem, Hightowerom i ostalima, koji su trenutno bez posla. Dobra stvar za Maxima je to sto moze da pokupi nekog od tih novih klinaca.  Zapravo, to mu je trenutno top 1 prioritet a sutra ima 1st overall pick (i 1. pick u svakoj sledecoj rundi) i to bi mu mogao dosta pomoci da resi te probleme.


TE: Vernon Davis, Tony Moeaki
Maxim tradicionalno ima 2 TE.  Davis je imao breakout sezonu 2009-e (sto je jedan od razloga za Maximovu titulu te sezone) i od tada nije bas toliko produktivan, ali je svakako siguran starter.
Moeaki je veoma zanimljiv igrac i mogao bi imati odlicnu karijeru. Vraca se posle gadne povrede i zbog toga ga Maxim placa 2$ po sezoni sto bi se moglo pokazati kao sjajan potpis

DEF: Tuck, Chung, Berry
3 igraca koja mogu uvek da se startuju, ali primetan je nedostatak linebackera i zbog toga ce sutra dosta rundi pocinjati sa uzimanjem te pozicije.


Maxim je prosle godine imao slab plasman, ali ove sezone bi to moglo da se promeni. Uradjen je upgrade na QB poziciji, ima solidne WR startere i sad ostaje pitanje kako ce biti reseno RB pitanje.
Kao sto vec rekoh, Maxim ima odlicnu poziciju na draftu i mogao bi to lepo materijalizovati. Ocigledno je da ce RB i LB biti glavne mete i ako se tu napravi dobar izbor ova ekipa ce biti jak contender za play-off.

   
 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #17 on: September 01, 2012, 11:24:14 pm »
FrozenTundraWarriors


QB: Romo, Bradford
Ne znam zasto je Velja trosio novac i 1 ugovor na Bradforda kad vec ima Romoa, koji nije sam fantasy krem al' nije ni mnogo daleko.
Bradford je fasovao zesci sophomore slump i nije opravdao hype koji je bio oko njega posle odlicne rookie sezone.
U svakom slucaju, osiguranje za slucaj da se Romo povredi se moglo naci i u kasnijim rundama drafta, a taj novac i ugovor se mogao potrositi na druge pozicije.


WR: Nelson, Nicks
2 odlicna igraca, ali problem je sto nije reseno pitanje WR3 i deptha.
Dosta pickova je ulozeno prosle sezone da bi se doveo Welker pa onda nije produzen ugovor sa njim. Dosta cudno resenje, moram priznati.
Velja (ili ko vec bude sutra draftovao za njega :D ) ce morati dosta pickova da investira u ovu poziciju.


RB: Forte, Addai, Hillis, Starks
Forte je prosle sezone imao par odlicnih utakmica, ali je i zavrsio sezonu na IR. Nedavno je dobio dugorocan ugovor od Bearsa sto je dobar znak. Sve u svemu pristojan RB1
Za Addaia vazi sve sto sam rekao i za Maximovog Granta.
Hillis je pre 2 sezone razbijao, ali prosle sezone je bio ocajan. Velji bi valjalo da se ispostavi da je u pitanju samo Madden curse i nista vise, ali Hillis je sada u Chiefsima a tamo je i Charles sto znaci da nece biti previse nosenja.
Starks nije u sjajnoj situaciji u Packersima.
Dosta losa situacija i ovde. Fali jos jedan starter.


TE: Tony Gonzalez
Gonzo verovatno igra poslednju sezonu u karijeri ali ce posluziti Velji dobro u 2012.


DEF: David Harris, Clay Matthews, D'Qwell Jackson, Danieal Manning     
Jackson je tackle masina, Harris ne zaostaje mnogo, a Matthews je sack masterTM . Tj bar bi trebao da bude. Prosle sezone je poprilicno zakazao statisticki. Velja je to iskoristio da ga dugorocno potpise (tj taguje na 3y) za nesto manje pare.
Manning se prosle sezone jedva ugurao medju top 100 DB po poenima i prelazak u Texanse izgleda nije prijao njegovom fantasy statusu. 


Cini mi se da sam vec analizirao Veljin tim zimus i tada je situacija bila dosta bolja. Imao je Welkera, imao je Gorea i sve je to licilo na ekipu koja ima jak kostur i samo je falilo deptha.
Sada je taj kostur veoma, da prostis, razjeban 
Deptha i dalje nema. Odnosno ima ga samo na QB poziciji, gde je u principu i najmanje potreban.
Ucinjen je velik korak unazad u ovom offseasonu i sad je od te fine ekipe ostao samo dobar QB, 2 odlicna WR, jedan RB i par dobrih IDP
Ukoliko sutra ne bude odradjen veoma dobar draft ova ekipa nece videti play-offa skoro pa sigurno.
 
 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #18 on: September 02, 2012, 12:31:41 am »
Boyler Brigade


QB: Cam Newton
Cam je razvalio fantasy u rookie sezoni. 395 bodova! Ne znam da li je neki rookie QB pre njega zavrsio u top 5, ali cenim da nije.
Lord je mozda mogao rizikovati da ga pusti u free agency, pa da ga potpise za manje para od ovih 40M
Ne sumnjam da bi bilo zainteresovanih za bidovanje al sumnjam da bi cena isla iznad 30M
Potpisati ga na dugorocan ugovor sa ovom platom je bio velik rizik.


WR: Chad Ochocinco, Mario Manningham, Arrelious Benn
uf uf katastrofa ovde  :w
Chad je gotov. Ovde ide dead money.
ManningHAM...mrzim ga kao igraca, mrzim ga u fantasyju. Jedino sto ne mrzim kod njega je ono hvatanje kad ga je zaterao Domoljubima do krajnika. Ostalo sve mrzim i necu ni da ga komentarisem.
Arrelious Benn...super extra deep sleeper
Ne znam sta da kazem. Lord ovo mora sutra da sredjuje mnogo.


RB: Ingram, Lynch, DeAngelo Williams, C.J. Spiller
Umesto Julio Jonesa Lord je uzeo Ingrama. Velika greska, al Ingram bi trebao da popravi utisak vec ove sezone.
Lynch je nedavno potpisao fin ugovor sa Seahawksima i trebao bi Lordu biti starter jos par sezona.
Doduse, i DeAngelo  je potpisao isto tako fin ugovor sa Panthersima pred proslu sezonu ali posle toga nije pokazao nista posebno.
C.J. bi trebao da bude playmaker u napadu Billsa. Odnosno zbog toga su ga draftovali ali on moze da igra tek kada se Fred Jackson povredi a ni tada nije preterano produktivan
Ne tako losa situacija ovde.


TE: Rob Gronkowski
Odlicna situacija.


DEF: Vilma, Urlacher, Derrick Johnson, DeMeco Ryans, Beason, DeAngelo Hall
Cak 6 IDP
Cak 5 LB, iako mozemo startovati samo 4 ali je Vilma suspendovan pa ipak nece biti previse guzve.
U principu veoma dobra IDP grupa   


Da nema te ogromne rupetine na WR ovo bi bila fenomenalna ekipa.
Ukoliko Lord sutra uspe to da sredi prosetace se do play-offa ali nece mu biti ni malo lako.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #19 on: September 02, 2012, 01:44:31 am »
Alcatraz Jackals


Zesca krshina od tima  :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12758
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #20 on: September 02, 2012, 02:01:55 am »
Odlicno, svaka cas'  :thumbsup:


Sad jos jedva cekamo analizu tvog tima i to je to  :cool:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Analize timova
« Reply #21 on: September 02, 2012, 02:12:07 am »
Karavukovo Poletarci

Dynasty in the making


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!