Author Topic: Trejdovi (i draft order)  (Read 145636 times)

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #245 on: September 28, 2014, 04:13:32 pm »
nikša se malo zaleteo.

ali definitivno nije način za trejd da se dropuje welker.
u krajnjem ishodu bi bilo isto verovatno, što opet ne opravdava toliku žurbu omiljenog.

rekoh lepo da ću pustiti na vreme.
ali opet ja sam mislio da su oni poslali uredno zahtev, pa da samo odobrim.


ne mislim da treba zabraniti trejdove igrača koji su bye, čak mislim da je to bilo često ranije.
poslužiće on zuji kasnije, jedino ga je sad omiljeni na brzaka savatao.
kad stalno visi po nekim slavljima ;)

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #246 on: September 28, 2014, 04:17:05 pm »
da rezimiram, welker će otići kod zuje kad stignem, a ubuduće stvarno malo obratite pažnju na datume kad trejdujete.
omiljeni nije jutros banuo na Y! pa se zaprepastio što nema startere, igra sa mnom, pa vidim da menja svakodnevno nešto.
verovatno se zujo nećkao danima, ili je omiljeni išao na više strana, pa koga ulovi.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #247 on: September 28, 2014, 05:36:58 pm »
nikša se malo zaleteo.
Dje nadje niksu? Ja sam jedini koji je nesto pisao o trejdu.

ne mislim da treba zabraniti trejdove igrača koji su bye, čak mislim da je to bilo često ranije.
To tek nisam pominjao (niti je bilo ko). Samo sam rekao da bi trebalo trejdovi da rade preko tradea, a ne ovako.
Stavise to sto je Welker buy je ispala kao skroz olaksavajuca okolnost, koja nas je spasila da imamo problematicniju situaciju.

Aj ti lepo procitaj sve jos jednom kad budes za kompom, nesto ti ovo s mobilnog ne ide od ruke :)

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #248 on: September 28, 2014, 07:02:25 pm »
Dobro, bre, i ja se kačim sa mobilnog, tamo je nepregledno, omiljeni mi je rekao hajde da završimo danas do 17 da bi mogao Wes da ti igra, ja nisam proveravao da li je na bye week ili ne (rekoh da je na mobilnom ipak nepregledno).

U svakom slučaju, Wilkersona sam ja dropovao pr neki dan, mogao je omiljeni da mi pošalje predlog Wes za Wilkersona i pik četvrte runde, i ja bih pristao...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #249 on: September 29, 2014, 08:15:33 pm »
Ne kapiram zašto je drop problematičan.

-- Trade je bio najavljen komesaru prethodno veče, kada je komiša potvrdio da će sve biti Ok čak i ako trade bude realizovan u 17h.
Trade realizovan malo posle 13h, što je dao još par dodatnih sati da se odrade formalnosti.

-- Dropovao sam i Edelmana pre nekoliko dana. Sve je identično odrađeno. Komesar mi rekao da tako uradim.

-- Wilkerson je tu bio kolateralna šteta. Njega sam uzeo posle dropa, jer mi se dopadao matchup. Ali pre dropa nisam imao vremena da se dogovaram sa Zujom oko tehnikalija tipa koga će on dropovati, pa da šaljem trejde zahtev Welker za tog igrača.
 
-- O Welkeru smo Batica i ja pričali  još tamo negde u utorak-sredu, ali da kasnije tog dana Batica nije dropovao Austin Seferian-Jenkinsa, popularnog ASJ-a, do trejda vrlo verovatno ne bi ni došlo pre week 5 ili week 6 (ako bi uopšte i došlo), a sada bi se na Dynasty podforumu raspravljalo koliki salary cap penalty treba ja da fasujem zbog empty slotova.
Bio sam se već spremio da predam Tonyku meč zbog previše bye i povređenih igrača, a onda sam skontao da ga je Zujo dropovao i kada sam u subotu skontao da sam pokupio ASJ, to je bio, da kažem, katalizator za trade.  :)

-- Ne znam kakve procedure vam padaju na pamet za uređenje trejdovanja, ali meni ovakav način trejdovanja u 5 do 12 savršeno odgovara.
Naravno, ako mi komiša potvrdi da će biti online u tom deadline periodu.

-- Welkerov bye...jbg, on je iz moje perspektive bio nebitan igrač u celoj priči i nisam obraćao pažnju na to, a verovatno ni Batica u Kingstonu nije razmišljao o tome kad su Broncosi bye, pa se desilo to što sa desilo :D


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #250 on: September 29, 2014, 08:44:34 pm »
Ne kapiram zašto je drop problematičan.

 drop = drop ≠ trade

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #251 on: September 29, 2014, 09:04:43 pm »
Welker = 4th round ≠ igrač koga će zujo dropovati + 4th round


decxko pwned si  :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #252 on: September 29, 2014, 09:32:00 pm »
:stevan:

kakve sad veze imaju Walker i Zujo sa ovim sto ja pricam?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #253 on: September 30, 2014, 09:23:55 am »
pa on pravda sebe, oseća potrebu.

nego, ne postoji neka preka potreba za čvrstim pravilima oko trejda, u smislu dodavanja u pravilnik
lord jeste u pravu da se treba koristiti postojeća latka kad god je moguće, sad je bilo malo na brzaka, omiljenom hitno (ali sam je kriv), a zujo i ja nepristupačni.

videću kad stignem oko toga kako ćemo.

p.s.
prošli trejd, edelman, je morao preko dropa, dal omiljeni, dal ja, nebitno.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #254 on: September 30, 2014, 02:16:28 pm »
 :yawn:

Jedini kome bih se ja trebao pravdati je možda Zujo.
Al nećete ni taj film gledati. Na robi je bila istaknuta deklaracija i kupac je u obavezi da je pročita. To što ja u PM njemu lupio da bi bilo cool da požuri sa odlukom da bi mogli obaviti trade u tekućoj nedelji...stvar nepažnje. Moje, a verovatno i Baticine. Nikakvih loših namera nije bilo.
Na kraju krajeva, startovao je Evansa, dobio tu 12 bodova i nagnao Stojadinovića. Sve super prošlo.
A i nisam ja tražio 1st round pick već sam dao debeo discount baš zbog toga što sam bio u cajtnotu i ponuda je bila takva da bih izbegao Zujino premišljanje. Dobio sam preko waivera ono što me najviše interesovalo i onda mi nije bilo bitno dal ću da za Welkera iscedim 2nd, 3rd ili 4th round.

Ali o čemu vi pišete?
Čuj zabrana trejdovanja igrača koji su na bye  :blink:
Ništa ne opravdava moju žurbu...osim potencijalnih 4-5 empty slots, ostajanja sa 0% šansi da dobijem matchup i 100% šansi da dobijem 4-5 M$ cap penalties
I razlika između Edelman i Welker trejdova ne postoji. NE postoji. Ako mi je rečeno da dropujem Edelmana, zašto je problem drop Welkera?
Kako da koristim trade opciju kada je to nemoguće. Ne mogu da tražim draft pick za Welkera, kad yahoo (ili je to do naše lige možda) ne podržava tu opciju. Žalite se ili yahoo ili komesaru da uvede tu opciju. Dont hate the player, hate the game.

Kakogod, ne prestane li ova haranga, biću prinuđen da se i zvaničnim putem obratim instituciji komesara i zatražim zaštitu.
Trolujte me na Dynasty weekly topićima, Pink naciji ili Bundes ligi, ali Trade topić mi ne dirajte.
To je moj bread and butter i ne želim da mi se desi Nidžge scenario, odnosno da ljudi steknu utisak da je trejdovanje sa mnom nužno neprijatan proces. 

Nego da se vratimo na posao...
Matt Asiata, anyone?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #255 on: September 30, 2014, 02:47:03 pm »
Ako ja dobro kapiram situaciju Zujo i Omiljeni su imali po 31 roster spot ovo kolo.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #256 on: September 30, 2014, 02:50:31 pm »


Matt Asiata, anyone?

Može, dajem ti drugi pik naredne godine za Matta i pik 4. runde naredne godine, tu mogu da budem fleksibilan pa ću prihvatiti lošiji od dva pika koji imaš u toj rundi  :D.

Šalim se, naravno...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #257 on: September 30, 2014, 02:51:47 pm »
Ako ja dobro kapiram situaciju Zujo i Omiljeni su imali po 31 roster spot ovo kolo.

Nismo, meni je tonyk dodao Welkera tek jutros, kad je bilo omogućeno da dropujem igrača koji mi je igrao u ovom kolu (neki LB iz Atlante, nisam mu ni ime zapamtio, doneo mi je 0 poena i ne znam da li se uopšte "skidao" za utakmicu).
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #258 on: September 30, 2014, 03:02:01 pm »
Nismo, meni je tonyk dodao Welkera tek jutros, kad je bilo omogućeno da dropujem igrača koji mi je igrao u ovom kolu (neki LB iz Atlante, nisam mu ni ime zapamtio, doneo mi je 0 poena i ne znam da li se uopšte "skidao" za utakmicu).

Zujomire trejd je bio PRE ovog kola, sto znaci da si ti raspolagao sa 30 igraca na rosteru plus Welker na FA koji je tvoj igrac, ukupno 31 igrac. To su cinjenice. Trebao si da dropujes igraca PRE ovog kola, u isto vreme kada i omiljeni. To sto je Bartu doneo 0 poena, to samo znaci da nisi izvukao korist iz ove zbrke, ne i da je sve regularno.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #259 on: September 30, 2014, 03:04:43 pm »
Zahtevam da se ovo kompenzuje tako sto ce svima nama (osim Zuje i Omiljenog) biti omogucenog da jednog bye igraca stavimo na FA.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #260 on: September 30, 2014, 03:13:08 pm »
E, Pablo je malo pogresio ali upravo je pogodio u cemu je problem. Njih dvojica su imali ne po 31, ali zajedno 61 igraca na rosteru tokom ovog kola. Obojica po 30 + Welker koji je visio u vazduhu za vreme kola, iako je morao da okupira neciji roster spot. To sto je taj LB na rosteru doneo 0 poena i sto mu Zujo nije zapamtio ime ne menja situaciju.

Znaci nije problem ni ime igraca, ni za sta je trejdovan, ni sto je na buyu niti bilo sta slicno. Problem je samo sto je to uradjeno tako da je izmanipulisano jedno roster mesto. Ne kazem da je tu bilo losih namera, ali prosto tako je ispalo, a to se ne bi desilo da se islo preko regularnog trejd alata. Znaci Zujo je trebalo samo tog LB da posalje umesto Welkera. That simple. Omiljeni bi dobio LB-a, dropovao ga kad bude mogao i uzeo sta hoce. Cak i da se, uz blagoslov komesara, islo preko dropa da bi se ubzalo ili sta vec... i dalje Omiljeni nije smeo da pokupi nekog dok dropovani igrac (Welker u ovom slucaju) ne bude u Zujinom timu. (EDIT: ili dovoljno je bilo samo kao sto Pablo kaze, da je i Zujo nekog dropovao pre kola)

I razlika između Edelman i Welker trejdova ne postoji. NE postoji. Ako mi je rečeno da dropujem Edelmana, zašto je problem drop Welkera?
Pa... razlika je u tome sto ti je za Edelmana RECENO da ga dropujes :) Sto mislim takodje da je bila greska i da je moglo da se obavi na gore opisan nacin, ali ajd sad...



Bottom line: Ja samo hocu da se dogovorimo da sprecimo za ubuduce slicne situacije.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #261 on: September 30, 2014, 03:15:44 pm »
Ja sam imao 30 igrača, ali je Batica imao...isto 30
Odnosno, možda može i da se tumači da je imao i 31. igrača, ali to je već propust komesara koji nije na vreme ubacio Welkera kod Džukaca na roster


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #262 on: September 30, 2014, 03:29:55 pm »
Ja sam imao 30 igrača, ali je Batica imao...isto 30
Odnosno, možda može i da se tumači da je imao i 31. igrača,
To sam i ja napisao, obojica po 30 + Welker :)

ali to je već propust komesara koji nije na vreme ubacio Welkera kod Džukaca na roster
nije posao komesara da ubacuje ljudima igrace u roster  :facts:

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #263 on: September 30, 2014, 03:49:12 pm »
Ovo je kljuc:

E da, izbaci sam nekog.

Zujo to nije uradio, jer da jeste ondak bi bilo svejedno kada ce Welker biti vracen. Kao sto lord rece posao komesara nije da provede ceo dan nedelju pored kompa cekajuci da neko zatrazi last minute trade push. Zujo je naglo izgubio volju za hitnim dovodjenjem Welkera kada je saznao da ovaj imao bye i odustao od dropa. Fakat je imao 31 igraca na rosteru ove nedelje.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #264 on: September 30, 2014, 03:49:54 pm »
Eno imaš na prethodnoj stranici topića...tonyk kaže zuji da dropuje nekog, utom se je logujem na forum i kontam da je isti recept kao što je bilo za Edelmana.
Ja sam čist kao suza  :pablo: Ako bude potrebno mogu zatražiti i dozvolu da objavim PM konverzaciju sa komesarom.
Možda imate osnova da gradite case zbog toga što Zujo nije dropovao tog igrača, iako mu je rečeno.  :hm:
A sve ostalo ide komesaru na čast.

Što se tiče uvođenja pravila za trejdove...ja bih omogućio ove nabrzaka procedure.
NFL timovi tako trejduju. Istina je da tamo neko prima nemalu platu da bi sedeo i čekao da ga zovu u minut do 12, ali ako učesnici trejda imaju potvrdu komesara da se može sve odraditi pre deadline...što da ne.
Uvek smo se svi zalagali da treba omogućiti što bolje uslove za trejdovanje jer to daje dodatnu dinamiku ligi.

Eventualno bih razmotrio da se još nekom dodele ovlašćenja da manipuliše trejdovima i rosterima na yahoo, pa da u svakom trenutku imamo 2 opcije za te urgentne situacije.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #265 on: September 30, 2014, 03:51:01 pm »
p.s.
evo pablo me preteče


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #266 on: September 30, 2014, 03:57:52 pm »
Pošalji PM kad odradiš, da se ne kačim svaki čas... Push notifikacije su keva!

krunski dokaz Baticine odbrane, realno   :facts:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #267 on: September 30, 2014, 04:12:12 pm »
Jos par razmisljanja, u vezi tih "minut do 12" trejdova:

1. U svakom slucaju, ako se trejd regularno uradi preko alata, onda je to dovoljno da bude jedan klik komesara na allow, sto je mnoooogo lakse i verovatnije da se uradi i u minut do 12 i preko mobilnog nego dropovanje i ubacivanje u roster. Ako je trejd za pikove, uvek moze da se ubaci neki levi igrac za filler, svakako bi ga morao dropovati onaj ko dobija igraca za pik.

2. PREDLOG 1: Da ukinemo 2 day waiting period. Posto svejedno imamo pravilo da ne moze trejd biti nevalidan, sta ce nam waiting period? Lepo cim se dogovore dva managera, kliknu obojica na accept i gotovo - trejd je realizovan. Nema cimanja komesara. Ovo moze da se podesi, cak mislim i u toku sezone. Ako je trejd za pikove, uvek moze da se ubaci neki levi igrac za filler, svakako bi ga morao dropovati onaj ko dobija igraca za pik.

3. PREDLOG 2: Da ukljucimo u Yahoo i opciju za trejd pikovima. Ovo nisam znao da postoji, ali sad sam video da ima. Ne znam kako funkcionise i da li moze da se ukljuci i u toku sezone. Mozda Pablo moze da proba u experimentalnoj lizi?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #268 on: September 30, 2014, 04:30:54 pm »
da se fokusiramo na bottom line ipak.
spletom okolnosti se desilo šta se desilo, niko nije oštećen, i da probamo da regulišemo za ubuduće.

@ pablo
mislim da bi tvoj predlog bio preteran, ipak se radi o pola igrača kako je lord objasnio.
takođe, omiljeni nije igrača vratio u tim kasnije.

možda da to dozvolimo samo protiv njih dvojice :)

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #269 on: September 30, 2014, 04:37:09 pm »
Jos par razmisljanja, u vezi tih "minut do 12" trejdova:

1. U svakom slucaju, ako se trejd regularno uradi preko alata, onda je to dovoljno da bude jedan klik komesara na allow, sto je mnoooogo lakse i verovatnije da se uradi i u minut do 12 i preko mobilnog nego dropovanje i ubacivanje u roster. Ako je trejd za pikove, uvek moze da se ubaci neki levi igrac za filler, svakako bi ga morao dropovati onaj ko dobija igraca za pik.

2. PREDLOG 1: Da ukinemo 2 day waiting period. Posto svejedno imamo pravilo da ne moze trejd biti nevalidan, sta ce nam waiting period? Lepo cim se dogovore dva managera, kliknu obojica na accept i gotovo - trejd je realizovan. Nema cimanja komesara. Ovo moze da se podesi, cak mislim i u toku sezone. Ako je trejd za pikove, uvek moze da se ubaci neki levi igrac za filler, svakako bi ga morao dropovati onaj ko dobija igraca za pik.

3. PREDLOG 2: Da ukljucimo u Yahoo i opciju za trejd pikovima. Ovo nisam znao da postoji, ali sad sam video da ima. Ne znam kako funkcionise i da li moze da se ukljuci i u toku sezone. Mozda Pablo moze da proba u experimentalnoj lizi?

ako želimo trejdove, i ne branimo nijedan, mora ostati varijanta u 5 do 12.
ali pod uslovom da može da se podesi instant preko samog Y!
to ne znam da li može, probaću.

predlog 2 sam ja isprobavao više puta, prosto nije pogodan za našu ligu
nema potrebe da se pablo gnjavi sa tim.

usput, omiljeni je u pravu da bi ova liga morala da ima co-komiša, ko zna šta sve može da mene spreči.
ja od početka lige hoću da pitam pabla da me odmeni neko vreme, ali znam da nije hteo ni ranije otkad se odrekao fotelje, a nemam vremena da se ubeđujem sa njim. da imam vremena bilo bi sve OK ionako.
možda bi lord pristao da bude co-commish na Y!?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #270 on: September 30, 2014, 04:39:49 pm »
setio sam se i ja da sam lepo rekao zuji da izbaci sam nekog, pa se omiljeni ubacio između, pomislih možda je mislio da je to njemu upućeno.

sve u svemu, nisam se trebao ja zaletati i "obećati" da ću biti online da odobrim.
računao sam da će trejd biti dogovoren još u subotu, čim me je omiljeni pitao unapred.


Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #271 on: September 30, 2014, 04:45:58 pm »
predlog 2 sam ja isprobavao više puta, prosto nije pogodan za našu ligu
nema potrebe da se pablo gnjavi sa tim.

Ne znam, zaista, kako izgleda taj trejd na Y! i da li je izvodljivo, ali to u principu uopste ne moraju biti pravi pikovi. Dovoljno da postoji opcija da se trejduje igrac za nesto imaginarno, a ovde na forumu ce biti objavljeno tacno sta i kako. Mi svakako radimo offline draft, pa nam je svejedno kako ce Y! to da realizuje, ne?



sto se co-commish predloga tice, ako omiljeni nema nista protiv :), ok mogu biti i ja

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #272 on: September 30, 2014, 04:46:45 pm »
ne znam gde si video taj 2 day waiting?
ja ne nalazim.

podešeno je da igrači nemaju pravo protesta, nasuprot 1-7 dana kakve su ostale opcije.
takođe da komesar odobrava.

možda da postavim da ne odobrava komesar, a da ostavim nula dana za veto?
to bi morali da isprobamo sa nekim trejdom, naravno.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #273 on: September 30, 2014, 04:47:13 pm »
@ pablo
mislim da bi tvoj predlog bio preteran, ipak se radi o pola igrača kako je lord objasnio.
takođe, omiljeni nije igrača vratio u tim kasnije.

Radilo se o "pola igraca" pre nego sto sam procitao diskusiju od pocetka. Na kraju je omiljeni ispao cist, najavio je unapred i ok. Ostalo je na zuji i tebi, rekao si zuji da dropuje on to nije. Ja mislim da bi svako voleo da iskoristi situaciju kada ima krdo povredjenih i bye igraca da moze da dropuje nekog od njih sa opcijom da ga vrati.

Vec me umorila cela ova maskarada pa necu ni da potezem pricu sta bi bilo da je zujo u stvari znao da Welker ima bye.



Sustina cele price jeste da ne moze "neciji igrac" da bude u nedelju pocev od 19:00H na FA i da to prodje kao nesto sasvim normalno. Ili ce svima da se da takva opcija jednom u sezoni ili ce da pljuste kazne.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #274 on: September 30, 2014, 04:49:56 pm »
Y! je čvrst kad su pikovi u pitanju.
izričito XzaX, i bez kombinovanja sa igračima.

naravno, kod igrača može 3za1 uz odabir koja 2 se dropuju.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #275 on: September 30, 2014, 04:51:53 pm »
@ pablo, da sam znao da druga strana isto neće biti online, ne bih nikada potvrdio omiljenom da ću obaviti na vreme.

ovako zujo nije verovatno video na vreme (nisam mu PM poslao), a posle su bili pod ključem.


Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #276 on: September 30, 2014, 05:11:46 pm »
Pablo sa tim "ako je komesar greškom omogućio nešto Zuji, onda treba još da greši i omogućiti isto to svima" rezonom neće daleko stići.

A podržavam Lorda kao co-commisha
Tonyka smo postavili da bude commish, iako je mogao samo da sanja tako besprekoran fantasy resume poput Lordovog.   :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12766
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #277 on: September 30, 2014, 05:20:29 pm »
ja od početka lige hoću da pitam pabla da me odmeni neko vreme, ali znam da nije hteo ni ranije otkad se odrekao fotelje, a nemam vremena da se ubeđujem sa njim. da imam vremena bilo bi sve OK ionako.
možda bi lord pristao da bude co-commish na Y!?

Hvala ti sto si me uzeo u konsideraciju a isto tako hvala sto si me sada izuzeo  :mr.green:

Ja prihvatam lorda, pod uslovom da budem trajno oslobodjen od obaveze pisanja draft pickova i dozivanja ljudi da draftuju  :zvizdanje:

Vi nemate pojma koji je zamor biti komesar na live draftu (ajd da ne racunam prvi koji je bio kao nesto novo, a tada je jos i Zujo na stoperici merio pick time  :bigfunny: ) jos u onim vremenima sporog interneta. Kada sam se konacno oslobodio posasti komesarijata, tonyk me na svojoj premijeri uhvatio nespremnog i uvalio mi pisanje i prozivanje, ispostavilo se to kao trend, ove sezone sam prvi put bio free na draftu i prvi draft na kome sam i pravo uzivao  :cheer:


Inace malo podsecanje na prvobitnu zamisao komesarijata. Dynasty je u stvari nastao kao moja zelja za ligom bez Lapceve samovolje u keeperu, i stoga je plan bio da se clanovi lige smenjuju na mestu komesara svake nove sezone. Kako se dynasty pokazao kao "ziv organizam" u kome uvek ima nesto da se radi ta ideja je, logicno, ostala samo ideja.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #278 on: September 30, 2014, 05:22:45 pm »
ja sam za.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Trejdovi (i draft order)
« Reply #279 on: September 30, 2014, 05:23:10 pm »
da se fokusiramo na bottom line ipak.
spletom okolnosti se desilo šta se desilo, niko nije oštećen, i da probamo da regulišemo za ubuduće.

Verovatno je isto ovo napisao i onomad kad je izbila St Pierre and Miquelon afera
U prevodu: što da utvrđujemo konkretnu odgovornost u konkretnom slučaju kad možemo da se bakćemo nekim univerzalnim bottom line opštim mestima i preambulama?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!