Author Topic: Frozen Tundra!!!  (Read 1609199 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1120 on: December 27, 2011, 03:19:12 pm »
Jbm li ga ...ja bih odmarao startere...Lavovi su besni zbog Suh-a bice prljavstine...
 

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1121 on: December 27, 2011, 03:26:07 pm »
sisice  :thumbdown:

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1122 on: December 28, 2011, 03:13:04 am »
Ne znam, ja sam ipak za jebanje Lavova po svaku cenu, nadam se da ce Mike bar da osigura pobedu pre povlacenja startera.

Nego, jedna stvar me vec duze vreme bocka u mozak, pa da podelim sa GB bratijom, a i ostalima koji se prave da ne citaju ovaj deo. :D

Odavno vec za Patse, Coltse i slicne, a to su sada Packersi, a ove godine pogotovo, citam i slusam o abnormalno bitnoj taktici za zaustavljanje protivnickog napada, a to je drzanje protivnickog kvotera na klupi. Mnogi cenjeni ljudi pricaju o tome, znaci nije neki komentatorski hype.
Iz tekme u tekmu ja ne mogu da se nacudim koliko to forsiraju, i koja je to glupost. Ono, nije tajna da ako te neko usere od zivota sa TOP, da ce odbrana da ti bude umorna, i da to znaci da su ti sklanjali napad sa terena a oni napadali, uglavnom je to recept za uspeh, ili obrnuto, to je posledica recepta za uspeh. Ali nek mi objasni neko kako je to dobra taktika ako ti dajes svoj max ne na poene nego na trosenje vremena, a Rodgers upumpa sedmicu manje vise svaki put kad izadje na teren, trajalo to upumpavanje minut ili 10 minuta, TDu se u zube ne gleda.

S druge strane, ako neko i trosi vreme i postize dobre poene, to je najbolje, jel ? Pa dobro jutro, veliko jebeno iznenadjenje. Kakve to veze ima s tipom tima protivnika ?

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1123 on: December 28, 2011, 09:29:18 am »
Mislim da bi ti najbolje mogli da objasne ljudi koji igraju, ali koliko ja shvatam poenta je da ako drzis protivnickog QB-a na klupi on izgubi malo ritma sa svojim hvatacima. Obrana pripremi malo drukcije seme da ga zbuni. Mozda jos nesto. Normalno, to samo po sebi ne moze da donese pobedu sto su pokazali Coltsi protiv Miamia pre par godina TOP 14:53 vs 45:07, ali ono sto je meni upalo u oci je da odbrana u PO pocinje zesce da popusta.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1124 on: December 28, 2011, 09:48:53 am »
Jebaga ti Iceman, 'vaka pitanja postavlja moj burazer koji od nedavno sa mnom gleda tekme kacam kuci kod matoraca.  :D

Ako pravis game plan sa pretpostavkom da ces da zaprimis TD svaki put kada protivnik ima loptu, onda treba iz momenta da das otkaz i odes u Selaf da treniras Grofove iz Novog Knjazevca.

Ali ako odbrana uspe da napravi low scoring tekmu onda ti sanse drasticno rastu.
Nece Rodgers da ti metne TD svaki put. A ako odigras dobru odbranu nece da ti metne ni 20 poena.
Prosle nedelje protiv Chiefsa nije. Prosle godine nije na dosta tekmi, a par njih nije postigao ni 10 poena.


To o cemu ti pricas ima za cilj da dodatno pomogne tvojoj odbrani da napravi low scoring game.
I to je sva poenta "drzanja protivnickog QB na klupi"

Gledaces da trcis na prvom downu. Pa da trcis i na drugom. Pokrenes sat i pustis vreme da curi, a tako i dobijas vece sanse da imas 3rd&3 umesto 3rd&10, pa ces lakse da pomeris lance i nastavis da skidas vreme.
Do tada se tvoja odbrana odmara, a Rodgersu, Breesu i ostali smaracima dajes sansu da se o'lade.
Onda im odjednom na 1st downu opicis malo nicim izazvanog playactiona cisto da vidis da li su spremni i na to pa im, ako nisu, zavuces TD od 40-50 yarda.
Onda, ako sve uradis kako treba, vodis 2 poseda na pola 3. cetvrine. Ovi se malo unervoze pa krenu da bacaju na svakom snapu, a tvojih 6-7 DBova sede nazad u zonu i cekaju gresku dok 4 odmorna coveka cepaju ludacki pass rush, pa onda imaju 3rd&10 jer ovaj mora da baca frljoke u 6. red tribina. A na 3rd downu uvedu 5 WR-ova i ostave prazan backfield i ti imas das malo blitza koji nema ko da pokupi i onda sackujes fuficu ili mu u najgorem slucaju das da kompletira neki pas za 5-6 yarda na hot route, pa neka puntuju.
Posle toga oni vise nece biti nervozni nego ce krenuti da panice i tad vec mosh da im radis sta oces. 

Ukratko: moras ti da diktiras ritam i da kontrolises tekmu. Svih 60 minuta. I ne smes da pravis greske.
To ti je glavna stvar. Maksimalno disciplinovan fudbal.
Nula glupavog playcallinga, nula giveawaysa, nula glupih penaltya, nula promasenih tackleova, nula busted assignments, nula dropova i nula svih ostalih sranja.
Nemoj napraviti ni jednu krupiju gresku i opusteno dobijas tekmu pa sve i ako si 30 pts underdog.
"Prosto" ko pasulj. :)


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1125 on: December 28, 2011, 03:15:03 pm »
Dobro. Ja rekoh da se slazem sa svim tim. Tako ce Andjeoski Ratnici da dobiju kombinaciju 16-0 Patsa sa danasnjim Packersima i 70's odbranom Steelersa. Ako ti uspe. A losije protivnike ce da 'stoka pumpa 30 razlike'. Ja ne pitam zasto je to dobro, napisao sam vec malo, a ti mnogo vise. Ko to moze-taj jebe, taj se ne plasi, tog se plase.
Pitam kako mislis da je pametnije da po svaku cenu guras trosenje vremena, ili drugim recima, da li si radi 5 TOP minuta na kraju tekme, spreman da svom timu zrtvujes potencijalne poene(ako ne zrtvujes, onda je to tvoj prirodan stil i jebes mater, kao Steelersi godinama). Takodje ako ne zrtvujes, nisi poenta mog pitanja, jer cela filozofija se svodi na to da ne igras kao sto inace igras, i da guras TOP pricu van svoje ustaljene norme. I da se uzdas u odbranu da ce ove wonderboy drkadzije da zadrzi, istina, manje puta nego sto bi morali u otvorenijoj tekmi.

Moja poenta je u efikasnosti. Ove godine prosecan TOP Packersa je jedno 27, 28 minuta. Bearsi su imali drajvove od zilion minuta, Rodgers izadje na teren, prcne, ode na klupu. Natera te na shootout, spor ili brz, kako ti volja. Jos ako odbrana proradi-pogledas primer Raidersa i kako su oni prosli. Jos nisam video da se taj plan izvede protiv Packersa, ovih ili proslogodisnjih, koji su imali zero run game i zero protection, uz Lajavog na IR veci deo sezone i bez Cobba. POmenuo si Chiefse, od te price nema nista. Zasto, pa zato sto su hvataci isputili jedno 5 lopti, od toga 1 td(nepostojeci primljen TD da i ne pominjem) i sto je OL licila na Bagdad, to je otprilike jedina situacija gde se Packersi muce, tekma s Falconsima se javlja kao flashback.

Tom Coughlin ocigledno kapira o cemu se radi. Imao je vrhunsku igru trcanjem, pa je opet bacio 40 puta. Sto, kad je vodio cesto, i riljao po zemlji? Zato sto bi vise puta otisao sa terena i ne bi imao sansu za 35 poena, nego za jedno 20. A stoka, je stoka, ubacice ti 30+ pa ti riljaj 40 minuta, odbrana na nosilima and all. Tomov gameplan je dobio tekmu, ali Eli, being Eli, je imao prosecno Eli vece i bacio pick six. U postseasonu gde ta glupa glava igra kako treba, Giantsi bi verovatno dobili Packerse.

Znaci moj poslednji zakljucak, igras svoju igru, imas svoj identitet i koncetrises se na egzekuciju toga,tako se dobijaju utakmice.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1126 on: December 28, 2011, 04:14:04 pm »
Uzmes TOP i limitiras im YPA na podnosljiv nivo i tvoji su.
Nebitno da li se zovu Rams 99-01, Colts 02-10, Packers 10-11 ili vec kako.

YPA, iliti yards per attempt je verovatno najvaznija statistika u fudbalu.
NFL head coacha najvise zanima ta cifra od svih koje su u ponudi kada udje na nfl.com box score, a za ostale brojke ga manje ili malo manje zabole taban.

Bas to sto ti kazes. Efikasnost. A da mu smanjis efikasnost moras da mu smanjis prilike da bude efikasan.
Desi se, ne toliko cesto ali se desi, npr da dominiras celu tekmu pa u jedom playu zaprimis TD za 99 yarda.
Ne mogu sad da se setim nekog konkertnog primera za tako nesto, ali ako pretrazis malo po tekmama verovatno ces nabasati na neki takav primer. Krenes od prosle nedelje, pa dok ne nadjes.

Sorry but you are not allowed to view spoilers content.



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1127 on: December 28, 2011, 04:27:08 pm »
Ne kazem da to nije legitimna strategija, vec se pitam da li dobri timovi imaju razloga da se kockaju na taj nacin, jer je to mac sa dve ostrice. Ako sebe ogranicis na nekih 15-20 poena na taj nacin, to su prilicna jaja, da mislis da u danasnjoj ligi ovi drugi nece ubosti 25+.
Losim timovima nista drugo i ne preostaje. Chiefsi su dobili svoj lucky break- Packersi su ispustili 6 lopti, 1 za td, izgubili glavnog run stuffera i oba T, promasili FG i popili nepostojeci TD. Znaci jedna u sto. Da ne pominjem glavni razlog, ghetto nigga kurcevitost.
Svi ostali timovi koji su prisli blize ili(a neki i )nadigrali Packerse su to radili onako kako njima odgovara-Saintsi u shootoutu, Giantsi pripretivsi runom i otvorivsi pas+dobra pass pro, Chargersi u shootoutu...
Po meni je to forsiranje TOP recept za blowout, kad odbrana ozdravi i pocne da igra PO football. Jer moze i drugi tim da povede rano, a sta onda ?

Inace, secam se jedne PO utakmice gde je Brady-ju bio vrlo limitiran YPA, novi novinar na gb sajtu cesto podseca na istu. Imao je 27/28, i naravno, pobedio.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1128 on: December 28, 2011, 04:51:20 pm »
Izgleda mi ko da gresis u jednoj stvari. Poredis TOP sa brojem poena koji bi postigao tvoj tim u normalnoj partiji. To u sustini nije bitno. Nece tvoj tim imati pet napada za 24 poena a protivnicki 10 za 42. Samo ce se postici manje poena na utakmici. Ja recimo jos uvek nisam shvatio, kada su rekli da je odbrana coltsa napravljena da radi protiv protivnika koji jure rezultat, sta im to ustvari znaci. Pretpostavljam da tim ima jaci pass rush i manje se orijentise na run game, ali opet, tebi ce trebati odbrana od trcanja bar u prva dva-tri napada. Jer ce im se ponoviti ono protiv miamia. I onda je samo pitanje da li ce protivnik imati QB-a koji ce moci da povede zadnji napad. A ako imas dobar time management onda valjda mozes da kontrolises i koliko vremena ostavljas protivniku.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1129 on: December 28, 2011, 05:20:09 pm »
Bas obrnuto, ja odbijam da poredim TOP sa postignutim brojem poena A tima, i tvrdim da je poenta A tima u njegovoj efikasnosti, gde ce A tim u shootoutu postici 45, a u tvrdoj low scoring partiji, 25 i da ako postigne manje u oba tipa partije, nije izvrsio svoje zadatke kako treba. B tim, s druge strane, u slucaju da pokusava da odigra low scoring game, nece dostici ni svoj potencijal, i uzda se u srecu.
Bas si mi i pomogao da definisem osnovno pitanje: zasto je obavezno bolje za underdoga da se igra 6 vs 6 off drajvova, umesto 10 vs 10 ?

Odgovor se sam namece, a to je da se underdog nada nekom neplaniranom dogadjaju, tipa int, onside kick,muff catch i slicno, a u shootout-u 10 vs 10 ce zaostajati 14 poena, 6 vs 6 7 poena.
Moje pitanje nije zasto ti je lakse da nadomestis 7 nego 14, do te tacke strategija 6 vs 6 sljaka. Pitanje je kako da nadomestis umesto statistickih 7, realnih 10(kao posledica tvoje neefikasne igre koja primarno trosi vreme umesto da juri poene na nacin tebi najsvojstveniji) , u kratkoj partiji koju si sam prouzrokovao, ako te ne obozava sreca to vece ?

Moj odgovor je nikako, ako je tvoja igra 7 vs 7 drajvova, igraj to, ako je tvoja igra shootout, igraj to makar bio losiji u tome od protivnika, ako gnjavis prirodno, gnjavi i sad, ne kurci se kroz vazduh. Zanima me vas ?

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1130 on: December 28, 2011, 06:10:44 pm »
Ne znam zasto tako mislis o underdogovima. Uzmi za primer Carolinu. Oni su samo u tri utakmice postigli manje od 20 poena. Njima odbrana nije bila bas najbolja. Cilj igre je dati vise poena od protivnika. Ako svom napadu smanjis sanse da postigne poene neces povecati sanse odbrani da zaustavi protivnika. Ali nije poenta postizanja sto veceg broja poena na utakmici vec po drajvu. Jer ti mozes da postignes 49 poena iz 7 napada tako da i ako neko igra 7vs7 drajvova opet mu ne mora to nista da znaci.
Mene zanima koliki je faktor umora u svemu tome. Kada  ti odradis utakmicu od 400+yardi koliko su baldisali hvataci, da li se OL vise umara u pas protekciji i koliko ti strada ruka. I koliko ti sve to dodje do izrazaja posle 17-18 utakmica za redom.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1131 on: December 28, 2011, 08:32:03 pm »

Pa dobro bre vise.... :novak: :novak: :novak:
Finley, Cobb New Additions to Injury Report
As the Packers enter their final week of practice in the regular season with home-field advantage in the playoffs all wrapped up, there were several absences from practice on Wednesday, notably tight end Jermichael Finley and wide receiver Randall Cobb.
 

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1132 on: December 29, 2011, 05:21:17 pm »
Inace, secam se jedne PO utakmice gde je Brady-ju bio vrlo limitiran YPA, novi novinar na gb sajtu cesto podseca na istu. Imao je 27/28, i naravno, pobedio.

To je samo dokaz da vi, Sektasi, niste bas bazdareni. :D

http://scores.espn.go.com/nfl/recap?gameId=280112017

Ne secam se da je Brady imao slican % kompletiranja na nekoj tekmi, a ne posebno u play-offu, tako da je to sigurno ta tekma.
9.2 yds po pasu i 5.0 yds po trcanju.  Verovatno nisu skidali yardazu za sackove, ali Jagsi su imali samo 1 sack pa nije ni toliko bitno.
Pitaj ti lepo tog novinara sta je tu limitirano. To su bre prejebene brojke.

Evo kako izgleda utakmica kada limitiras Bradya:
http://scores.espn.go.com/nfl/boxscore?gameId=300110017

42 pokusaja za 152 yarda (jos skinuti yardazu za 3 sacka) pa racunaj.
A pogledaj Ravense. 33 poena, a 34 yarda pasom.
Mozes ti biti i veoma efikasan i trcanjem. Napad u kom svi dobro blokiraju ce imati gomilu big plays trcanjem.

Ili pogledaj utakmice Tebowovih Broncosa. Rezultati kada su dobijali su bili uglavnom tipa 18-15, 17-10, 17-13, 16-13, 13-10...
Uspeli su odbranom i trcanjem da naprave low scoring game i onda to Timmy zavrsi i eto ih sada bore se za ulazak u play off, a pre sezone ih niko nije jebo ni za suvu sljivu, a posebno kada su sa Ortonom krenuli sezonu sa 4-5 poraza.

Sustina je da ekipe koje imaju veoma dobru ili odlicnu igru pasom imaju dosta lepu prednost u odnosu na ekipe koje ne mogu svako vece da bace 250+ yarda i onda je ovima najveca sansa da pokusaju da iskontrolisu utakmicu.
Kome je QB Ljepi Mark ili Flacco ili tako neko i udje u utakmicu sa Coltsima, Patsima i Chargersima tako da pokusa da napravi vise poena u nekom rasupcavanju, taj nije normalan. Zar ne?
A ovi sto imaju Peytona ili Riversa ako pokusavaju da naprave low scorin game...onda oni nisu normalni.
I kad ti se sretnu takve dve ekipe, ona koja uspe da nametne svoj ritam igre verovatno dobija tekmu.
Tako su Jetsi izbacili Chargerse, Coltse i Patse iz play-offa poslednje 2 godine iako su bili underdog.
Tako su i Ravensi razbili Patse i to sve u "danasnjem NFL u kom bez pasa ne mozes nista". Yeah right.

Bas si mi i pomogao da definisem osnovno pitanje: zasto je obavezno bolje za underdoga da se igra 6 vs 6 off drajvova, umesto 10 vs 10

Pa to ti je stvar najbazicnije statistike i logike, jebem mu lebac :D
Manje serija znaci da bi trebalo biti manje poentiranja. A manje poentiranja znaci vece sanse za upset.
Ako ja kao undedog imam manje sanse da poentiram, meni je naravno u interesu da na tekmi bude sto manje poentiranja jer su kod manjih brojeva statisticke anomalije cesce, pa se cesce desi da poentira vise puta ekipa za koju se ocekivalo da ce biti slabija.
Da li ces pre uloziti novce u kladionici na neki zesci upset na soccer tekmu gde bude 2-3 poentiranja u proseku ili na basket gde poentiraju i po 70+ puta?  :)

Ja recimo jos uvek nisam shvatio, kada su rekli da je odbrana coltsa napravljena da radi protiv protivnika koji jure rezultat, sta im to ustvari znaci. Pretpostavljam da tim ima jaci pass rush i manje se orijentise na run game, ali opet, tebi ce trebati odbrana od trcanja bar u prva dva-tri napada.

Pa njihova odbrana je uvek bila puna undersize igraca kojima je glavna odlika brzina. I onda se protiv njih uvek moglo lepo trcati.
Secas se kad je ovde na forumu neki zmaj pred njihom play-off mec sa Chiefsima otvorio topic sa glasanjem da li ce Larry Johnson imati 150, 200, 250 ili 300 yarda trcanjem? Na kraju je imao 20-30 yarda.  :D
Oni ce, dok je tekma u egalu, da paze na trcanje tako sto ce da pune box, ali kad povedu 2 poseda onda puste s lanca Freeneya i Mathisa pa se ti dinstaj i gledaj sta ces.

Mene zanima koliki je faktor umora u svemu tome. Kada  ti odradis utakmicu od 400+yardi koliko su baldisali hvataci, da li se OL vise umara u pas protekciji i koliko ti strada ruka. I koliko ti sve to dodje do izrazaja posle 17-18 utakmica za redom.


Faktor umora je ogroman, ali uvek ce pre da lipsa odbrana. :)
Posebno DL i ko tu nema dobar depth moze da se slika.
Sta mislis kako je onima koji maltene na svakom run play dobiju na sebe double team, pa onda na passu treba da rushuju kroz sredinu? Ne daj Boze nikome :D
Ili endovi koji cas moraju da trce oko tacklea koji to isprati sa samo par koraka i jos ti usput da lepih batina, a onda u sledecem playu treba da odrade bull rush koji trosi nenormalnu energiju.
A u veoma malo situacija znas kada ce ovi da trce ili da bacaju. Ne znas nikad kad ce snap. Nikad ne znas kad ce neka trik akcija ili slicno. A napadaci sve to znaju plus sto oni diktiraju ritam kako njima odgovara.
Pa se onda napad napravi blesav i predje u no huddle mod cim vide da odbrana posustaje, a posebno ako te uhvate sa pogresnim personnelom na terenu, pa ne mogu da te zamene, a ti vec uveliko dises na skrge.  :(     





Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1133 on: December 29, 2011, 05:47:11 pm »
Faktor umora je ogroman, ali uvek ce pre da lipsa odbrana. :)
Posebno DL i ko tu nema dobar depth moze da se slika.
Sta mislis kako je onima koji maltene na svakom run play dobiju na sebe double team, pa onda na passu treba da rushuju kroz sredinu? Ne daj Boze nikome :D
Ili endovi koji cas moraju da trce oko tacklea koji to isprati sa samo par koraka i jos ti usput da lepih batina, a onda u sledecem playu treba da odrade bull rush koji trosi nenormalnu energiju.
A u veoma malo situacija znas kada ce ovi da trce ili da bacaju. Ne znas nikad kad ce snap. Nikad ne znas kad ce neka trik akcija ili slicno. A napadaci sve to znaju plus sto oni diktiraju ritam kako njima odgovara.
Pa se onda napad napravi blesav i predje u no huddle mod cim vide da odbrana posustaje, a posebno ako te uhvate sa pogresnim personnelom na terenu, pa ne mogu da te zamene, a ti vec uveliko dises na skrge.  :(     
Ok ta varijanta. Ali me interesuje ako se napad skoro sasvim preorjentise na pas, pa recimo ima 4 akcije pasa i jednu trcanjem. I prelazi po 20y pasom. Eventualno 1-2 nekompletna. Sad, koliko tu hvataci stradaju ako moraju svaki put da trce punom brzinom i dali se umara vise OL ili DL?

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1134 on: December 29, 2011, 05:54:07 pm »
konacno malo dobre AF rasprave na ovom forumu  :rock:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1135 on: December 29, 2011, 09:37:17 pm »
konacno malo dobre AF rasprave na ovom forumu  :rock:
+1
 

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1136 on: December 29, 2011, 09:59:47 pm »
Ok ta varijanta. Ali me interesuje ako se napad skoro sasvim preorjentise na pas, pa recimo ima 4 akcije pasa i jednu trcanjem. I prelazi po 20y pasom. Eventualno 1-2 nekompletna. Sad, koliko tu hvataci stradaju ako moraju svaki put da trce punom brzinom i dali se umara vise OL ili DL?
Neuporedivo se vise trosi odbrana. Omiljeni je lijepo objasnio, ali se moze svesti na jednu recenicu. Napad u nacelu diktira tempo i prilagodjava ritam svojim potrebama.
Ok umore se i hvataci ali manje od defanzivaca. WR svaki put zna da li akcija ide na njega pa prema tome prilagodjava utrosenu kolicinu energije dok DB svaki put mora da ulozi maksimum jer u protivnom puse big play!
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1137 on: December 29, 2011, 10:52:48 pm »
Ok ta varijanta. Ali me interesuje ako se napad skoro sasvim preorjentise na pas, pa recimo ima 4 akcije pasa i jednu trcanjem. I prelazi po 20y pasom. Eventualno 1-2 nekompletna. Sad, koliko tu hvataci stradaju ako moraju svaki put da trce punom brzinom i dali se umara vise OL ili DL?

I tu vidis razliku izmedju prosecnih WR i vrhunskih WR koji mogu da trce celu tekmu, i (pored umora sto je retko primer kod vrhunskih) odrze koncentraciju da uhvate pas na kraju kad je najbitnije.
Kazu da OL uglavnom kao crkava na trcanju, ali je psihicki uglavnom lakse od pass protekcije, da ne kazem da se "izduvaju" na trcanju. Ali zato uvek moras da se rves sa DL, juris LB i sl. A pass pro moras da budes vise koncentrisan   , i da  cekas DL  gde si  skoro uvek u nepovoljnom polozaju. Vidis ima i +/-.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1138 on: December 31, 2011, 12:02:48 am »

Quote

Capers breaks down 2011 defense

Packers defensive coordinator Dom Capers gave an overall evaluation of the positives and negatives surrounding his defense Friday.

Here are the unit’s rankings this season:

No. 12 in points per game (21.2)

No. 31 in yards per game (400.7)

No. 2 in take-aways (34)

No. 27 in sacks (27)

 

“I think No. 1, our goal on defense is do what it takes to win games,” Capers said. “And we’ve won 14 games. Now I think the things that give you the best chance of doing that from a defensive standpoint is: No. 1, limiting the points allowed. No. 2 taking the ball away.”

“Those things have been fairly consistent. I think we were seventh in the league in points allowed the first year we were here, second last year and 12th now. The take-aways, over a three-year period, we’re first in the league. Those have been very positive.”

“The things that haven’t been as positive, obviously, the big plays. Which adds to the yardage allowed. And probably the inconsistency. I think we’ve been more consistent (in the past). I would say both in run defense and pass defense. We’ve been very good in pass defense the first two years and the first year we set a franchise record in run defense. So, I think that’s kind of it in a nutshell.”

The next question asked was if it’s too late in the season to rectify recurring problems?

“I think every week’s a new week. What happened last week, you can’t let it affect this week or the next week. Our job, as coaches, is to constantly search and try to find ways to improve in the areas that need improvement.”

“We’re gonna. Our philosophy is based on some base principles and we’re always going to come back to that and what we think it’s going to take to help us win football games. And many times that’s tied in to what we’ve got going on on offense.”

“With our offense, with the way they’ve played, we’ve got to find a way to steal 2-3 possessions and give them the ball. And we’ve got to find a way to make them earn things against us and not give them yardage in big chunks, because most of the time we’ve given up points it’s because they’ve gotten big plays. I think that’s pretty common around the league.”
 

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1139 on: January 01, 2012, 06:29:38 pm »
With nothing to play for, Packers sit QB Rodgers vs. Lions

The Green Bay Packers officially are in playoff mode as the team announced Sunday morning that backup Matt Flynn -- not Aaron Rodgers -- will start at quarterback against the Detroit Lions on New Year's Day.


Listen to the 2011 NFL season LIVE -- hear all the action online in premium sound quality with NFL Audio Pass. Sign up now!
Rodgers wasn't listed on the team's injury report Friday, but the star quarterback was ruled inactive Sunday with the Packers facing an essentially meaningless game after they locked up the NFC's No. 1 playoff seed last week. NFL Network's Albert Breer reported that because Rodgers will not play, his 122.5 passer rating this season will set a new league record.

Flynn will make his second career start.

Other notable players inactive for the Packers are cornerback Charles Woodson (knee), linebacker Clay Matthews (ankle) and offensive tackle Bryan Bulaga (knee).

Lions defensive tackle Nick Fairley (foot), cornerback Chris Houston (hankd, knee) and safety Amari Spievey (knee) are active, but cornerback Aaron Berry (shoulder), safety Louis Delmas and defensive tackle Corey Williams (hip) have been ruled out.
 

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1140 on: January 02, 2012, 12:10:49 am »
DildOtis je srusio forum da ne mogu da urlam za naseg rezervnog QB-a
 

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1141 on: January 05, 2012, 09:39:24 pm »
http://www.europlayers.com/News.aspx?NewsId=558
na 1:19:00 lik prica kako je sreo fana GB iz Srbije...

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1142 on: January 06, 2012, 12:02:51 am »
Pozdrav za sve sektase na 1:59!  :lol: :lol: :lol:


Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1143 on: January 06, 2012, 12:12:42 am »
Nije ni cudo sto kazu da danasnja deca ne znaju za prave vrednosti. :D Ali sta je sa zlostavljanjem dece na 2:51, zar hoce da postanu klinci kao Karala ???

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1144 on: January 08, 2012, 12:42:28 pm »
Packers OC Philbin interviews for Dolphins' head-coaching job

Green Bay Packers offensive coordinator Joe Philbin has completed an interview for the Miami Dolphins' head-coaching job, the team announced Saturday.

Jeff Fisher remains the Dolphins' top choice, but they might lose out to the St. Louis Rams, whom league sources told NFL Network insider Jason La Canfora are expected to win the former Tennessee Titans coach's services. Both teams interviewed Fisher this week.

Philbin completed his interview Saturday. The Packers have the top seed in the NFC and thus a bye this weekend.

Philbin has been with the Packers since 2003, and he has been offensive coordinator since 2007, although coach Mike McCarthy calls the plays.

Philbin also was scheduled to interview last Wednesday for the Kansas City Chiefs' head-coaching vacancy, though a league source told NFL Network's Michael Lombardi on Saturday that the team is poised to remove the interim label from defensive coordinator Romeo Crennel and make him their full-time coach.
 

Offline waukesha

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3924
  • Fire Capers.... Fire....
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1145 on: January 08, 2012, 11:20:53 pm »
@GregJenningsGreg Jennings
The team that kept us from our potential Super Bowl in 08 is back on OUR turf now.Trust me,we haven't forgotten.Here.We...GoPackGo! #BeGreat
 :thumbsup: :football: :football: :football:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1146 on: January 08, 2012, 11:29:52 pm »
Nadao sam se da bi Lionsi ili Falconsi mogli iznenaditi, mnogo bi lakše bilo da nam dolazi tim iz dvorane...

Nevermind, gazimo i ove. :football:

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1147 on: January 08, 2012, 11:33:28 pm »
vec sam napisao na Wild card threadu da ne znam kako cemo se izboriti sa ubicama iz DE linije Giantsa.
to ce biti ozbiljan problem za nasu OL i Rodgersa.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1148 on: January 08, 2012, 11:46:10 pm »
vec sam napisao na Wild card threadu da ne znam kako cemo se izboriti sa ubicama iz DE linije Giantsa.
to ce biti ozbiljan problem za nasu OL i Rodgersa.

Šta se ti sekiraš, ima ko će da misli na to. :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1149 on: January 09, 2012, 07:40:02 am »
Ma imate i Flina, šta se sekirate ako utapkaju Rodžersa :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1150 on: January 09, 2012, 11:30:37 pm »
 

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1151 on: January 10, 2012, 09:09:25 pm »

 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Tragic Ending: Philbin's Son Found Dead


Sorry but you are not allowed to view spoilers content.
 

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1152 on: January 11, 2012, 02:03:05 am »
Citah sinoc, uzas.
RIP Michael.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #1154 on: January 11, 2012, 11:25:19 am »