Author Topic: Igre za Android  (Read 4516 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Igre za Android
« on: April 22, 2012, 11:55:35 pm »
Pošto je dosta igrica koje postoje za PC/konzole dostupno i za mobilne platforme, nije na izmet da imamo topic i za to.

Glede Androida, ima dosta igrica koje su prilično igrive i na mobilnim uređajima, pa me zanima da li ih iko igra i kakvi su vam utisci.

Od američkog fudbala, imam instaliran EA-ov Madden 12 i Gameloft-ov NFL Pro 2012. Ovaj drugi može besplatno da se preuzme sa Google Play-a (ex Android Marketa), s tim što ti je gameplay prilično ograničen ako ne kupuješ neke silne tokene (to je inače novi koncept koji Gameloft gura, kao eventualni odgovor na pirateriju - puste te da besplatno skineš igricu, ali za iole ozbiljnije igranje ti traže pare). Eh, da, i uz njega je potrebno da se svuče nekih 800MB dodatnih podataka da bi se igrica uopšte igrala, a zauzima 10MB u ROM-u telefona, što i nije baš zanemaljivo, pogotovo za one koji imaju problema sa tim.

Malo nestandardnija igrica na temu AF je i NFL Rivals, upgrade igrice Backbreaker, prilično je zanimljiva.

Kada je u pitanju običan fudbal, tu su naravno PES 2012 i EA-ova FIFA 12 (uz koju je potrebno svući još oko 1,3 GB podataka!!!!), ali za koju bih rekao da je dosta bolja od PES-a. Isto kao i za NFL, postoji i Gameloft-ova igrica Real football 2012, ali, kao i kod NFL-a,  zauzima dosta memorije u ROM-u telefona, treba svući isto oko 800 MB, opet imaš ograničene mogućnosti za igru ako se ne otvoriš za neki cash, a ne nudi ništa bolje od PES-a, pa sam je brzo deinstalirao.

Topla preporuka i za SEGA-in FMH (Football Manager Handheld), meni je identičan kao CM4 (to je poslednji manager koji sam igrao  :mr.green:), što je, po mom skromnom mišljenju, u svakom slučaju plus. Na njega sam se najviše navukao, ostajao sam do 2 noću da ga igram  :kafa:

Od sportskih igara video sam da postoji i EA-ov NBA Live 2012, ali ga nisam skidao.

Što se ostalih (ozbiljnijih, tj. onih koje se plaćaju) igrica tiče, uglavnom sam skidao i instalirao Gameloft-ove arkadne igre tipa Splinter Cell, H. A. W. X, Rainbow Six, Assassin Creed, a i NFS Shift je bruka kako je urađen. Ranije sam bio besplatno skinuo sa Google Play-a  Gameloft-ov Brothers in Arms, igrica je stvarno bila odlična, ali čim sam istrošio tokene, novčiće, kurce, palce i nisam mogao više da kupujem municiju za naredne misije, deinstalirao sam je (dakle, svi oni koji su na drugom topicu rekli da kupuju original igrice, evo im šanse da plate Gameloftu  :ninja:).

A od ovih manje složenih igara, trenutno sam navučen na Draw Something, koliko sam čuo ima do sada preko 100 miliona downloadova, trenutno igram sa nekih 7-8 kolega sa posla ili rođaka, navlaka je samo takva.

I, za kraj, koga zanima, većinu ovih igrica možete da nađete na App Planetu.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline hicpra

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 683
    • View Profile
Re: Igre za Android
« Reply #1 on: April 23, 2012, 01:18:59 am »
ima odlicna igra s autima Drag Racing, a od zaraznih svakako Cut the Rope..

obicno skinem neki paket aplikacija s demanoida, pa se moze pronaci dobrih stvari..

od sportskih mi je fora baseball superstars, makar je previse kao crtic, a premalo igra..