Author Topic: Movies  (Read 318625 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #245 on: March 24, 2012, 01:59:25 pm »
hahahha ja mislio to serija :S

Offline Vicke_bg

  • Starter
  • **
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #246 on: March 24, 2012, 04:12:41 pm »
Troy polamalu  :rofl:

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #247 on: March 24, 2012, 06:51:11 pm »


Preporuka! Bas dobar film!
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #248 on: March 25, 2012, 05:23:10 pm »
Naši distributeri nastavljaju da briljiraju...

Pre neku godinu za švedski film Män som hatar kvinnor korišćen je prevod knjige za američko tržište, Žena sa tetovažom zmaja, a ne bukvalni prevod - Muškarci koji mrze žene.

Sada je stigla američka verzija filma čiji naslov ostaje veran prevodu knjige - The girl with a dragon tatoo a koji se kod nas prikazuje pod nazivom švedskog originala.

 :pop: :pop: :pop:

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #249 on: March 26, 2012, 11:52:28 am »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #250 on: March 26, 2012, 11:53:24 am »
Shajze, zasto obradjuju nesto sto je receno kako treba u


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15027
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #251 on: March 26, 2012, 04:37:16 pm »
Slažem se sa Dildotisom. Mnogo bolji film. Doduše, ona kokoš je ukralal ideju pa "napisala knjigu", po kojoj su "simili film".
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #252 on: March 26, 2012, 05:28:41 pm »
A vi ste svi već gledali The Hunger Games pa znate da je BR mnogo bolji? :lol:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15027
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #253 on: March 26, 2012, 06:25:44 pm »
Nisam, ali sam pregledao o čemu se radi u knjizi. Obzirom da ne volim preterano ženske autore i bestselere, zaobišao sam je u širokom luku.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #254 on: March 26, 2012, 06:44:18 pm »
Bas sam se pitao sta je sa tim "Hunger games" i otkud to odjednom tako popularno...drago mi je da do sada nisam znao sta je to ukoliko su skrnacili BR :palm:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #255 on: March 27, 2012, 10:26:40 pm »
Pogledao sam taj Unthinkable i film je krsh. Nemam pojma sta je vas tu odusevilo.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #256 on: March 28, 2012, 02:34:00 pm »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #257 on: March 29, 2012, 09:18:55 pm »


Really?  :palm:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #258 on: March 29, 2012, 09:49:00 pm »
Zbog cega je ovo Really??? Zbog trailera za trailer ili sto rade rimejk???
Ako je zbog ovog prvog pridruzujem se  :palm: :palm:

A drugo, glumi Kate tako da  :jupi: :jupi: :jupi:
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #259 on: March 29, 2012, 09:51:20 pm »
Kate ce me naterati da gledam film svakako :D Ali ono, remake ovakvih filmova bi trebalo zabraniti. Nije to - to.Sta je sledece? Remake Blade Runner-a?
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #260 on: March 29, 2012, 09:58:06 pm »
Pa to je sad u modi, nije ni prvi ni poslednji. Skoro videh da rade rimejk Mad Maxa  :rant: :rant: The thing isto dobija rimejk ili prequel nisam siguran, nesto sam citao i za Blade Runnnera ali cini mi se da njega planira licno Ridley Scott da radi. Evo i linka nece biti rimejk ali prequel/sequel. Sto se tice Tottal recall konkretno nisam nikad bio neki fan tako da sto se mene tice dok je Kate tu  :jupi: :jupi:

http://www.deadline.com/2011/08/ridley-scott-ready-to-direct-new-version-of-seminal-sci-fi-film-blade-runner/
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #261 on: March 29, 2012, 10:08:15 pm »
Zašto bi branio rimejkove? Retkost je naći zaista novu priču, uglavnom se ponavljaju već hiljadu puta prepričane samo umotane u neku novu oblandu.

Ili probaj da se zamisliš tamo negde krajem pedesetih kada čuješ da će se praviti američka verzija Sedam Samuraja - Sedam Veličanstvenih. Kome još to treba... :D

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #262 on: March 29, 2012, 10:11:54 pm »
Bas sad nesto razmisljam: je li postoji neki remake da je bio bolji od originala? Ili da vam se vise svideo?  :hm:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #263 on: March 29, 2012, 10:18:08 pm »
LotR   :D
Imas toga dosta, a da nemas ni pojma da je film npr remake nekog matorog krsh filma C produkcije.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #264 on: March 29, 2012, 10:18:46 pm »
True Lies sa Švarcenegerom, nisam gledao francuski original ali verujem da ne može biti bolji. :D
Već sam pomenuo Sedam Veličanstvenih, meni se više sviđa.

Sigurno ima još ali mi ne pada na pamet.

edit
The Thing je remake filma iz pedesetih. Treba li ići dalje? :D

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #265 on: March 29, 2012, 10:30:33 pm »
Realno je ne razumem rimejkove dobrih filmova. Sta, ocekuju da ce napraviti bolji??? Ima puno dobrih ideja koje nisu na pravi nacin odradjene, plus filmovi drugih kinematografija, i da dodamo tu filmove iz crno bele ere. Te rimejkove mogu da razumem ali praviti rimejk filma starog 20ak godina, koji je uz to dobro odradjen u origanalu je totalno bzvz. Inace Scarface je isto rimejk
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #266 on: March 29, 2012, 10:42:17 pm »
Realno je ne razumem rimejkove dobrih filmova. Sta, ocekuju da ce napraviti bolji???

Pa sto ne bi ocekivali da ce napraviti bolje?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #267 on: March 29, 2012, 11:13:37 pm »
Pa ono u teoriji je moguce ali praksa je malo drugacija. Pogotovu sto se prakticno ne trude da odrade dobar film vec samo gledaju da izcede jos neki dolar na ime
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #268 on: March 29, 2012, 11:48:20 pm »
Sta znam, ja sam stekao utisak da ljudi iz filmske industrije nazalost uglavnom izbegavaju da rade remake iole poznatijih filmova, bas iz razloga sto je to prevelik rizik sto se tice finansija zato sto publika ne mirise previse remakeove.
Ja, licno, bih voleo da ima vise remakeova jer znam mali milion filmova koji cija prica je obecavala dosta, ali su uradjeni dosta slabo zbog lose podele uloga, lose rezije  i losih ostalih stvari.

 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #269 on: March 30, 2012, 12:01:11 am »
Odgledao Tintin-a i fino se zabavio... :cheer: :)

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #270 on: March 30, 2012, 01:52:46 am »
Ja bih voleo kad bi neko pravio rimejkove video igara, jel moguce da niko nije probao ? :D Znaci ne sedamnaesti glupavi nastavak, nego ista igra od reci do reci, samo bolesno nadrkana novim efektima, grafikom, opcijama dodatnih prekidaca/lomljivih stvari/fizike itd.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #271 on: March 30, 2012, 09:26:27 am »
Ovako iz glave mi na pamet padaju, Italian Job, Get Kater, Longest Yard, Planet of the apes... Svi su rimejkovi relativno uspesnih originala, koji su solidno prosli na Box Officu ali ipak su, navodno, originali neuporedivo bolji.
SUS slazem se da ima dosta filmova koji su odlicni za rimejk ali stvarno ne vidim svrhu u filmovima poput Mad Maxa, Blade Runnera...
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #272 on: March 30, 2012, 11:29:48 am »
Bas sad nesto razmisljam: je li postoji neki remake da je bio bolji od originala? Ili da vam se vise svideo?  :hm:
"12" u verziji Nikite Mihalkova je podjednako dobar, ako ne i bolji od orginala iz 1957
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #274 on: March 30, 2012, 06:13:00 pm »
Ja bih voleo kad bi neko pravio rimejkove video igara, jel moguce da niko nije probao ? :D Znaci ne sedamnaesti glupavi nastavak, nego ista igra od reci do reci, samo bolesno nadrkana novim efektima, grafikom, opcijama dodatnih prekidaca/lomljivih stvari/fizike itd.
Ko ti kaže da se niko time nije bavio?

Imaš slučajeve da nezavisni pojedinci ili timovi prave moderne verzije matorih igara poput igara iz Kings Quest serijala. Nekada se u kompanije same odluče da prave novu verziju stare igre, meni sada pada na pamet samo pokojna Sierra koja je napravila VGA verziju prve igre iz serijala Police Quest ali sam siguran da ima i drugih slučajeva.

U slučaju modernijih 3D igara moguće je za neke igre pronaći packove sa modernijim teksturama tako da i na taj način dobijaš poboljšanja.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #275 on: March 30, 2012, 06:41:35 pm »
Nisam neki veliki fan industrije, ali znao bih valjda za tako nesto.
Modernije teksture i zvuk su nekih 5-10% onoga sto bi trebalo uraditi. Rimejk dakle, ne sminkanje. Nezavisni pojedinci moduju i sminkaju, sto je ok. Oni obicno pocnu dok je igra aktuelna, pa dokle zivi-zivi. Ja pricam o ozbiljnoj firmi koja uzima popularnu igru iz recimo 2000. , kopira pricu i osecaj originala i provlaci je kroz kalup modernog doba, ne znam ni za jednu takvu.

Mafia rimejk, na primer. I original dan danas rado obrnem, ali moderna mafia bi bila spektakl. Age of empires II, takodje. I tako dalje...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #276 on: March 30, 2012, 07:00:15 pm »
Pa spomenuo sam primer kada je Sierra napravila remake jedne svoje igre, jeste da je to bilo početkom devedesetih ali računa se valjda. :D

Sad sam malo tražio i podsetio se da Sony već duže vreme štancuje stare hitove sa PS2 i prerađuje ih u HD verzije koje prodaje za PS3. Generalno je česta pojava da se popularne igre sa starih konzola prerađuju za nove konzole.

za PC mi sada na pamet pada Counter Strike Source, RealMyst, Sid Meiers Pirates!, Monkey Island 1 i 2...

Online lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Movies
« Reply #277 on: March 30, 2012, 07:10:57 pm »
Nisam neki veliki fan industrije, ali znao bih valjda za tako nesto.
Modernije teksture i zvuk su nekih 5-10% onoga sto bi trebalo uraditi. Rimejk dakle, ne sminkanje. Nezavisni pojedinci moduju i sminkaju, sto je ok. Oni obicno pocnu dok je igra aktuelna, pa dokle zivi-zivi. Ja pricam o ozbiljnoj firmi koja uzima popularnu igru iz recimo 2000. , kopira pricu i osecaj originala i provlaci je kroz kalup modernog doba, ne znam ni za jednu takvu.
ima primera

Starr je pomenuo Police Quest, a i druge igre iz Quest serija su prepravljene sa starih konzola na PC sa novom VGA grafikom

Jedan od poznatijih slucajeva na je Tomb Raider Anniversary, koji je izasao 2007 kao remake orignalnog Tomb Raidera iz 1997 - znaci ista prica, samo nova grafika, poboljsana fizika, kretanje i sl. Slicno i Settlers 2: 10th Anniversary Edition, The Secret of Monkey Island: Special Edition (2009, remake igre iz 1990). Command & Conquer Gold je remake za Win95 originalne DOS igre u novom engineu (Red Alerta)

Kod konzola je to dosta cesca praksa, da se uradi remake za novu generaciju, igre sa neke starije konzole.

Pokemon FireRed i LeafGreen su izasli na Game Boy Advance, kao remake originalnih Pokemon Red i Green sa Game Boya
Pokemon HeartGold i SoulSilver - remake za Nintendo DS, igara sa GameBoyColor (Pokemon Gold i Silver)
The Legend of Zelda: Ocarina of Time koji je nekad bio hit na Nintendo 64 je sada izasao remade za Nintendo 3DS,
Eerthworm Jim koji je nekada dominirao SEGA-om sada postoji za XBOX i PS kao Eearthworm Jim HD

itd. itd...



http://en.wikipedia.org/wiki/Video_game_remake
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_game_remakes



ps: i dok sam ja otkucao, starr je dao jos neke primere

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #278 on: March 30, 2012, 07:22:28 pm »
Nije ni cudo sto ne znam za tu ps2-ps3 foru, zadnja konzola koju sam maltretirao je bila soni kec. :D

Ima zanimljivih stvari, morao bih da probam Hitman Contracts i Monkey Island.
Return to Castle Wolfenstein zasluzuje remake of the remake, ta ideja sa modernim alatima moze brutalno da izgleda. :D Za pc naravno.  :angry:

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Movies
« Reply #279 on: March 30, 2012, 07:24:38 pm »
Je l' bi se neovi Duke Nukem ili GTA Vice City smatrali remake-om ili nastavkom? Nisam igrao te igre, pa ne znam.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi