Author Topic: Serije  (Read 290318 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1470 on: February 16, 2021, 10:53:33 am »
Ne znam da li je bas najbolja...ali definitivno odlicna.
Jedino sto ti rece, ko ce sad da doceka sledecu sezonu. Mnogo su toga ostavili otvoreno😠

Svaka sezona ima nešto svoje, prva sezona je noir u svemiru, druga je za ljubitelje političkih intriga, u četvrtoj istražuju nepoznate predele kao što se otkrivao novi svet pre nekoliko vekova, skoro kao neki vestern. Ova sezona je u neku ruku kao Empire Strikes Back, samo obrnuto jer Belteri udaraju na "imperiju" ali glavni likovi doživljavaju poraze na skoro svim poljima. Sve se priprema za veličanstvenu pobedu u poslednjoj sezoni ali nekako imam osećaj da nećemo videti hepiend iz Povratka Džedaja. :)

edit
Zaboravio sam treću sezonu :P Elem, treća sezona je poput nekog horora gde su zatvoreni u nekom dvorcu iz koga ne mogu da pobegnu.
« Last Edit: February 16, 2021, 10:57:38 am by starr »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1471 on: March 06, 2021, 05:54:36 pm »
Završio sam Crno bijeli svijet. Serija perfektna od početka do kraja. Neverovatno je da nije gubila na kavalitetu sve 4 sezone. Malo sam se uplašio na početku treće sezone da će je završiti van duha vremena koje prikazuje, ali su srećom odustali od takvog kraja (ili ga nisu ni planirali). Što se tiče poslednje epizode, perfektna kao i ceo serijal. Kraj baš kakav treba da bude i na kome bi pozavideli i scenaristi visokobudžetnih HBO/Netflix/Amazon serija.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1472 on: March 06, 2021, 10:40:05 pm »
Planiram da krenem da je gledam, čim izađem iz trenutne gužve, čuo sam da je odlična.

Pogledao sam spisak epizoda na Dailymotion-u, videh da se, barem u prvoj sezoni zovu po pesmama iz tog perioda, prva je valjda Odlazak u noć, što mi je više nego dovoljna preporuka.

Koliko sam čuo, treću sezonu su najviše kritikovali.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1473 on: March 10, 2021, 09:55:28 am »
Završio sam Crno bijeli svijet. Serija perfektna od početka do kraja. Neverovatno je da nije gubila na kavalitetu sve 4 sezone. Malo sam se uplašio na početku treće sezone da će je završiti van duha vremena koje prikazuje, ali su srećom odustali od takvog kraja (ili ga nisu ni planirali). Što se tiče poslednje epizode, perfektna kao i ceo serijal. Kraj baš kakav treba da bude i na kome bi pozavideli i scenaristi visokobudžetnih HBO/Netflix/Amazon serija.
Planiram da krenem da je gledam, čim izađem iz trenutne gužve, čuo sam da je odlična.

Pogledao sam spisak epizoda na Dailymotion-u, videh da se, barem u prvoj sezoni zovu po pesmama iz tog perioda, prva je valjda Odlazak u noć, što mi je više nego dovoljna preporuka.

Koliko sam čuo, treću sezonu su najviše kritikovali.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Treća sezona je trebala da bude poslednja, onda su se ipak odlučili i za četvrtu.
Treća je zapravo i završena kao kraj.
Četvrta ima male naznake "silovanja" malo praznog hoda, no sve je to i dalje vrlo dobro do odlično.

Sorry but you are not allowed to view spoilers content.


GoPackGo!!!

 

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1474 on: March 10, 2021, 03:54:17 pm »
Na nju sam i mislio kada sam pominjao početak treće sezone. Mislim da je dobro što su snimili i četvrtu sezonu. Kraj je baš legao kada je trebalo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1475 on: March 16, 2021, 11:19:57 pm »
Pogledao šest epizoda, dobra je serija, radi me nostalgija, ali me oduševljavaju i "cultural references", neke više eksplicitne (Blondi, Brega, Slađana Milošević), a neke manje (Miša Aleksić, Darko Rundek, Gile i Orgazam).



Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1476 on: March 17, 2021, 06:40:14 am »
Poceo sam da gledam seriju posto svi pricate o njoj, meni je iskreno ok. Kapiram da je medjugeneracijski jaz u pitanju:) Osim muzike sve ostalo mi je bas mlako, mnogo mi je vise legla na primer ,,jutro ce promenit sve", nekako mi je bliza i soundtrack je brutalan. Sa ,,crno-bijelim svetom" bas imam slabih dodirnih tacaka.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1477 on: March 17, 2021, 10:15:04 am »
Evo i ja sam pri kraju prve sezone. Jako udara po nostalgiji i baš sam mislio da za mnoge mlađe to neće mnogo značiti.

Dakle, dobra je ali teško da će se pamtiti kao Grlom u jagode.

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1478 on: April 02, 2021, 09:34:02 am »
Gde bih mogao pogledati celu seriju crno beli svet?Na nekom sajtu sam pogledao samo prvih 12 epizoda,ali nema više...Help.. :cry:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1479 on: April 02, 2021, 10:07:42 am »
Ima na dailymotion.com ali im je search sistem priglup, ne pomaže ni to što epizode nemaju standardan način označavanja u nazivu.

Ipak, ni tamo nisam našao sve epizode, nedostaju treća, jedanaesta i dvanaesta iz druge sezone. Njih sam skinuo sa crnaberzacom.

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1480 on: April 02, 2021, 11:21:14 am »
Hvala,ali ja tamo nevidim sve epizode..Stvarno im je pretraživač sranje... :rant:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1481 on: April 02, 2021, 12:41:24 pm »
Kako nedostaju, ja ih normalno pogledao, samo su bile pri dnu rezultata pretrage.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1482 on: April 02, 2021, 02:20:25 pm »
Sad gledam i pronašao je te tri epizode, ranije nije prikazivao bukvalno ništa. A pokušavao sam razne verzije, s02e11, epizoda 23, sa razmacima, bez razmaka, otvorim druge epizode i pokušavam da nađem ispod nje ako ima ponuđeno... Bukvalno ništa nije uspevalo.


Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1483 on: April 02, 2021, 04:27:30 pm »
Našao...I to tek kad sam ukucao u pretraživač crno bijeli svet...Onda je izbacio sve epizode..Kad sam ukucavao sa serija,izbacivao mi hiljadu gluposti... :teg:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1484 on: April 02, 2021, 10:28:20 pm »
Meni stoji memorisano u pretrazi "crno bij" i daje mi sve živo

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1485 on: April 07, 2021, 11:16:43 am »
Stigao do desete epizode treće sezone i nisam mogao da je nađem. Pod tim nazivom duplirana osma epizoda. :dry:

Tražim, tražim i nema nigde. Onda prebacim pretragu na plejliste i tamo sve epizode uredno složene...  :cheer:

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1486 on: April 09, 2021, 10:13:31 am »
Aman imate na Balkan Download sve epizode šta se smarate, pa skidanje traje dok skuvate kafu...

GoPackGo!!!

 

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1487 on: April 09, 2021, 10:35:05 am »
jel izaslo negde vanda-vision, da ne trazim piratebay

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1488 on: April 10, 2021, 12:02:58 am »




Mene bi inače zanimala priča autora oko one epizode S03E01


Ako misliš na onaj "skok" najpre 6 meseci unapred (koji je kasnije svakako pokriven u toj istoj sezoni) pa onda na '91., i mene je to začudilo, pogotovo ovo drugo.

Na taj 2. skok donekle je odgovoreno na samom kraju poslednje epizode 4. sezone (mada je i to čudno, ako kažete da 4. sezona nije bila predviđena), kada može da se zaključi šta je usledilo kada je zazvonio telefon kod Kasnije i donekle da se zaključi šta se desilo kada se začuo pucanj u stanju Kurtela...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1489 on: April 10, 2021, 11:12:48 am »
Zvonjava telefona je zvanično objašenjna tek na samom kraju serije, kada izlaze slike likova u budućnosti.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1490 on: April 10, 2021, 12:07:38 pm »
Pa da, na to sam i mislio... I pucanj u stanu Kurtela je donekle objašnjen, znamo ko nije stradao.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1491 on: April 10, 2021, 12:39:16 pm »
Spojleri, spojleri... :yawn:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1492 on: April 10, 2021, 02:47:52 pm »
Pa nismo ništa konkretno otkrili, baš sam vodio računa o tome

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Priest

  • Starter
  • **
  • Posts: 95
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1493 on: April 11, 2021, 01:41:48 am »
Barbaren serija,nemacka produkcija..istinita prica,Rimska imperija i silovanje divljih Germana...6 epizoda,odlicna po meni,cujem da ima na nasem Netflixu...eto preporuka...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1494 on: April 29, 2021, 08:42:05 pm »


Opaaa, nova sezona na jesen :ohmy:

Nadam se da su dali nekom ozbiljnom posao da se ne ponovi brodolom kojim su završili seriju prošli put. :pop:

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1495 on: May 06, 2021, 11:14:31 am »
Barbaren serija,nemacka produkcija..istinita prica,Rimska imperija i silovanje divljih Germana...6 epizoda,odlicna po meni,cujem da ima na nasem Netflixu...eto preporuka...

meh...'nako, trebali su u pozadini spice da puste cuneta gojkovica - janicar  :cackalica:

Nejde brze...

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1496 on: July 26, 2021, 03:39:01 am »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1497 on: November 23, 2021, 01:38:42 pm »
Gleda li neko The Wheel of Time? Valja li šta?

Ja sam počeo da čitam serijal pre nekih 15-20 godina. Prva knjiga mi je bila super, druga mi je bila dosadnjikava a kod treće sam se smorio i batalio.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1498 on: November 23, 2021, 01:59:00 pm »
Gleda li neko The Wheel of Time? Valja li šta?

Ja sam počeo da čitam serijal pre nekih 15-20 godina. Prva knjiga mi je bila super, druga mi je bila dosadnjikava a kod treće sam se smorio i batalio.
Onda si propustio jos samo cca 12 knjiga. Ja sam cini mi se izdrzao do 5te, tada mi je pocela neka teska reciklaza.

Nisam gledao seriju ali kontam pogledati makar par epizoda. Kakva sam sve sranja gledao u zadnje vrijeme kontam da ne moze biti toliko lose.  :kafa:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1499 on: November 23, 2021, 02:12:17 pm »
Onda si propustio jos samo cca 12 knjiga. Ja sam cini mi se izdrzao do 5te, tada mi je pocela neka teska reciklaza.

Nisam gledao seriju ali kontam pogledati makar par epizoda. Kakva sam sve sranja gledao u zadnje vrijeme kontam da ne moze biti toliko lose.  :kafa:

Generalno nisam ljubitelj tih fantasy klasika gde grupa putuje ka nekom cilju i usput nailazi na gomilu problema. Hobita sam pročitao jer je kratka knjiga, Gospodara prstenova sam batalio početkom druge knjige. Generalno se slabo sećam radnje iz Točka vremena ali čini mi se da su i tamo stalno bili na nekom putovanju.

Taj stil mnogo bolje leži video igrama.

Online Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1500 on: December 13, 2021, 10:44:06 pm »
Nismo pominjali Succession do sad? Cult classic ako mene pitate, nesto najbolje sa malih ekrana u zadnjih 4-5 godina.

Sent from my AC2003 using Tapatalk


Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1501 on: December 13, 2021, 11:01:32 pm »
 Samo da napomenem da je pocela poslednja sezona “The Expanse”. :cheer: :worthy:
Pederi daju nedelju za nedelju tako da cu sacekati da se sve zavrsi pa da na miru odgledam sve u cugu.


Inace, novi Dexter je poceo malo “mlako” ali poslednje 2-3 epizode razbise. Moram da priznam da nisam ocekivao da ce biti ok, medjutim sad jedva cekam novu epizodu. (Ovo ne mogu da cekam kao Expanse😂).

I jos nesto….ako vam pod ruku dodje Invasion…preskocite u SIROKOM luku. Izdrzao sam svih 10 epizoda i stvarno ne znam na kojim sam drogama bio, jer ono je govno nevidjeno. Sve su mogli da stave u 2 epizode plafon, ocajno objasnjenje, duuuge scene. Ne znam koji je andrak Amerima da pokusavaju da naprave umetnicki film kad ne mogu to da urade pa da se okrenu naglavacke. Samo naprave smor.
Isto kao za Zaduzbinu. Progutao knjige davno davno. Jedan od najboljih zanrovskih serijala u istoriji SF i oni ga useru do balcaka. Da nije bilo poslednje 2-3 epizode koje su gledljive bio bi jos gori uzas.

Zaboravih “The Wheel of time”… pogledao prve dve epizode i ono…ok. Gledljivo, samo nista wow. Vec vidjeno. Dobra gluma, SGI korektan, ali kao da mu nesto fali. Odgledacu definitivno sve, ali cu sacekati da se izredjaju epizode pa da i to vidim u 2-3 cuga. Doduse bice “cupavo” jer i The Witcher dolazi ove nedelje.👍

Ups…jos i ovo…za one koji cene Star track…Discovery je izasao sa novom sezonom, ali opet nedelja za nedeljom. Gledace se, ali se ipak ceka sa nestrpljenjem “ST Picard”. Druga sezona dolazi u februaru🎉🎊
« Last Edit: December 13, 2021, 11:12:11 pm by Tedimed »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1502 on: December 14, 2021, 02:22:02 am »
Succession je super. Upravo sam počeo treću sezonu.

Zadužbinu sam skinuo ali me sve strah da počnem sa gledanjem jer se bojim da ću se razočarati. :lol:

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1503 on: December 21, 2021, 06:13:50 pm »
Succession je bila dobra sezona. po meni, ocekivan kraj, ali dobra. jos jedna sezona, da zavrse pricu i da se ne razvlachi previse.

The Expanse ima samo 6 epizoda. prve 2 su mnogo lose. Druga epizoda je bila jedva 45 minuta. nista se ne desava samo neke pricice, malo "tuche:.. nista posebno. ovo ce tako na brzinu da se zavrsi,  i predosecam mnogo loshe... al ajd, da okrivimo Covid (sto Amazon nije dobro radio ove godine i nemaju para da uloze . bas mi ih zao )

Offline trboye

  • Starter
  • **
  • Posts: 110
  • It's a Philly thing
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1504 on: December 22, 2021, 07:55:10 am »
Succesion odlican, zavrsavam drugu sezonu...
Sinner zavrsio isto drugu sezonu, nije lose
Expanse cekam da se nakupi
Dexter isto

Za praznike imam spremnu Zaduzbinu i Wichera


Jel neko gledao Kevina Costnera u Yellowstone? Negde sam procitao da je ok