Author Topic: Formula 1  (Read 93343 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #140 on: March 24, 2013, 10:14:43 pm »
a ja se pitam ko su ti likovi što zaklanjaju gume?

Offline Blockbuster

  • Starter
  • **
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #141 on: April 14, 2013, 10:52:38 am »
Kakva je ono taktika Red Bulla da zovu u boks Vettela 5 krugova pre kraja sa druge pozicije, da na kraju zavrsi cetvrti?
 :palm:     :blink:   :stevan:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #142 on: April 14, 2013, 10:58:00 am »
iznuđena.

a kimi opet luduje, u svakom smislu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #143 on: April 14, 2013, 12:25:06 pm »
Propustim jednu trku da odgledam i pobedi sin Dragan :D. AJMOOO!
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #144 on: April 14, 2013, 06:25:38 pm »
Dobar je Sin. Perez nas kostao zanimljivije trke i borbe za prvo mesto. Rekao sam tad, ponovicu kad god stignem-IZABRALI STE POGRESNOG!

Offline 3rd down and long

  • Starter
  • **
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #145 on: April 15, 2013, 01:16:27 pm »
U to vreme, dovodjenje Pereza na Cigancetovo ('bo me Dilido  :y ) mesto se cinilo kao razuman, cak gotivan potez. Ko bi mogao da zna da ovoliko nece umeti da se snadje.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #146 on: April 15, 2013, 01:26:15 pm »
Kamui Kobas-30cm-yashi!

Pravda za Kobayu.  :football:

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #147 on: April 22, 2013, 07:35:07 pm »
Nek se javi neko od forumasa ako ima zelju da zapali na neki Gran Prix ove godine u evropskom delu, ja se spremam. Od svega jedino ne dolazi u obzir Hungaroring :D


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #148 on: April 22, 2013, 08:09:33 pm »
He's back :D. Ja imam želju, ali teško stižem i imperatore u Nišu da gledam :D. Kad deca krenu u školu, a žena nađe švalera...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #149 on: April 22, 2013, 08:32:44 pm »
Nah, samo pitam za Formulu nemam drustvo. Not back...

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #150 on: May 27, 2013, 12:07:04 am »
Zanimljiva trka u Monaku danas. Na toj stazi ne moze da se pretice. Nazalost, to niko nije objasnio Sutilu, a ni Raikonenu. Osim misterije gde uspevaju da zapakuju ta enormna muda u onakom malim kokpitima, poslao bih ponovo Meklarenu moju staru poruku.
.
.
.
wait for it
.
.
.
.







wait for it...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
IZABRALI STE POGRESNOG!

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #151 on: May 27, 2013, 12:07:49 am »

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #152 on: June 30, 2013, 04:06:46 pm »
Luda trka u Silverston-u, mada najvise prouzrokovana mrtvim Pirelli-jem i kvarom za Vettel-a.

Ali zato moram da pomenem, juce jos bolja Moto GP trka u Assen-u, Vale konacno ponovo pobedio.  :worthy:

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #153 on: June 30, 2013, 06:28:22 pm »
Fetelov kvar je napravio malo zanimljiviji šampionat, ali ne vidim vozača koji može da ga spreči da uzme četvrtu titulu za redom.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #154 on: September 01, 2013, 02:54:36 pm »
Ajde ovde cu post o MotoGP-ju, da ne otvaram novu temu. (Mislim da je najbolje da se ovo preimenuje, ionako ne postujemo cesto niti o jednom niti o drugome)

Kakva trka u Silverstonu !  :worthy:
Lorenzo pobedio tako sto je krivinu pre kraja obisao Marquez-a koji je njega obisao malo pre toga, inace pre toga bila preslikana trka iz Brna...
Da je i ovde Marquez uzeo pobedu bilo bi jos nezanimljivje u prvenstvu, ovako mozda i bude nesto.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #155 on: September 02, 2013, 06:01:10 pm »
Odlicne su bile sve tri trke dana. Vidi se da znas sta valja. :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #156 on: September 08, 2013, 03:26:56 pm »
Još jedna trka, još jedna pobeda Fetela...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #157 on: October 06, 2013, 09:56:09 am »
Kimi opet doktorski, kakva legenda  :worthy:

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #158 on: October 06, 2013, 09:10:26 pm »
Ha. Kakvo POJASNJAVANJE sa sve timom koji te namerno drka. 

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #159 on: December 10, 2013, 09:35:17 am »
F1: Dupli bodovi za poslednju trku
Izvor. B92

Svetska automobilska federacija objavila je da će od 2014. godine u Formuli 1 na poslednjoj trci biti dodeljivani dupli bodovi da bi se tada odlučila titula.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #160 on: December 10, 2013, 04:14:06 pm »
Mogli su da traže i da Fetel na poslednjoj trci vozi Fiat 500l.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #161 on: December 10, 2013, 04:22:29 pm »
I nije toliko glupo koliko zvuči na prvi pogled. To je kao što npr u tenisu postoje turniri sa većim bodovanjem.

Mislim da je mnogo veća glupost to što se u NFL menja pravilo zaustavljanja vremena u poslednja dva minuta poluvremena.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #162 on: December 10, 2013, 04:55:32 pm »
jeste, ali u tenisu na tim jačim turnirima je i jača konkurencija, i igra se na 3 dobijena, dakle i teže je.

a ovde će to biti na jednoj od onih dosadnih trka, gde se plasman od starta do cilja može promeniti jedino sabotažom nekom...

dakle, biće taj vikend uzbudljiviji malo, ali u subotu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #163 on: December 10, 2013, 05:02:39 pm »
Mislim da je mnogo veća glupost to što se u NFL menja pravilo zaustavljanja vremena u poslednja dva minuta poluvremena.

O cemu ti to?

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #164 on: December 10, 2013, 05:07:58 pm »
O cemu ti to?

Vreme se zaustavlja kada igrač izađe iz terena i pušta se čim se namesti lopta osim u poslednja dva minuta kada se pušta tek kad krene akcija.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #165 on: December 10, 2013, 05:11:08 pm »
Znam kako je sada ti si rekao da se menja?

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #166 on: December 10, 2013, 06:29:06 pm »
Nisam mislio da će da menjaju pravilo nego da isto pravilo ne važi u toku celog meča.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #167 on: December 10, 2013, 07:34:43 pm »
Nisam mislio da će da menjaju pravilo nego da isto pravilo ne važi u toku celog meča.
O tome se i radi. Možeš da promeniš malo pravila u toku meča, ali ne i u toku sezone. Zamisli da se uvede u NFL-u da se u poslednjem kolu pobeda računa duplo, da bi bilo zanimljivije za ulazak u PO.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #168 on: December 10, 2013, 11:30:22 pm »
O tome se i radi. Možeš da promeniš malo pravila u toku meča, ali ne i u toku sezone. Zamisli da se uvede u NFL-u da se u poslednjem kolu pobeda računa duplo, da bi bilo zanimljivije za ulazak u PO.
Nije ti bas isto poredjenje.

Na poslednjoj trci su ti isti protivnici kao i na svim trkama do tad, dok bi neko u NFL-u, tom logikom, igrao u poslednjem kolu protiv Texans-a, Jags-a, itd. i dobio duplo bodova, dok su oni koji su igrali ranije sa njima dobili normalan broj. Dakle, prednost imaju oni koji u poslednjem kolu igraju protiv najgorih timova.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #169 on: December 10, 2013, 11:59:20 pm »
Poredjenje je na mestu jer u formuli dolazi do velikih promena performansi u toku sezone, pa protivnici iz marta nisu isti protivnici u novembru, a ni ti sam nisi isti. Potpuna glupost od pravila. I jos da stvari budu gore, bodovi se dupliraju na usranom abu dabiju, bez navijaca, atmosfere, zanimljivosti...zesca bulja. Poredjenje donekle nije na mestu jer su u nfl-u direktni dueli.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #170 on: December 11, 2013, 12:21:49 am »
Nije ti bas isto poredjenje.

Na poslednjoj trci su ti isti protivnici kao i na svim trkama do tad, dok bi neko u NFL-u, tom logikom, igrao u poslednjem kolu protiv Texans-a, Jags-a, itd. i dobio duplo bodova, dok su oni koji su igrali ranije sa njima dobili normalan broj. Dakle, prednost imaju oni koji u poslednjem kolu igraju protiv najgorih timova.
U F1 imaš vozače kojima ne odgovara određena staza, a nekima više odgovara baš takva. Poređenje je dosta na mestu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #171 on: December 11, 2013, 12:26:50 am »
Mislim da je moje poređenje sa teniskim turnirima najbolje. :P

Možda bi bilo zanimljivo da izdvoje 4 trke koje bi se bodovale jače ali da to budu neke baš zanimljive staze. :hm:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #172 on: December 11, 2013, 12:29:03 am »
Mislim da je moje poređenje sa teniskim turnirima najbolje. :P

Možda bi bilo zanimljivo da izdvoje 4 trke koje bi se bodovale jače ali da to budu neke baš zanimljive staze. :hm:
To već ima smisla, ali F1 želi da učini prvenstvo zanimljivijim, a ne da Fetel uzme titulu avgusta :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #173 on: December 11, 2013, 12:53:36 am »
Poredjenje je na mestu jer u formuli dolazi do velikih promena performansi u toku sezone, pa protivnici iz marta nisu isti protivnici u novembru, a ni ti sam nisi isti. Potpuna glupost od pravila. I jos da stvari budu gore, bodovi se dupliraju na usranom abu dabiju, bez navijaca, atmosfere, zanimljivosti...zesca bulja. Poredjenje donekle nije na mestu jer su u nfl-u direktni dueli.
Tom logikom onda dodas povrede nekih bitnih igraca u NFL timovima pred kraj i opet bude drasticno veca razlika tamo nego u F1.

U F1 imaš vozače kojima ne odgovara određena staza, a nekima više odgovara baš takva. Poređenje je dosta na mestu.
Jedno je sta tebi odgovara, a sta ne, sitne su to razlike u odnosu na to da li ces da ides na gostovanje Seattle-u, ili ces da docekujes Packers-e sa Flynn-om kao QB-om u utakmici koja se duplo boduje. Samo kazem da bi NFL timovi bili daleko vise osteceni nego sto je ovde slucaj. Ne kazem da je dobra odluka, samo da nije toliko strasno kao ovo sa cim si uporedio. Slazem se da je glupo pravilo. Mada mene vec neko vreme F1 ne privlaci vise...verovatno je opala gledanost generalno, pa traze nacine kako da ucine zanimljivijim.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #174 on: December 11, 2013, 02:11:41 am »
Brate ti se ne umaras! Ali istina je da ne moze da se poredi sa nfl-om, i zbog svega sto kazes, ali opet, i zbog ciste matematike. Koja kaze da u direktnom duelu dva tima jedan mora pobediti, odneti dva poena, i time zapecatiti sudbinu nekog treceg ko ima pobedu vise od oba tima, koji je recimo pobedio oba tima.

Meni je zanimljiviji drugi deo posta. Trke nikada nisu bile zanimljive kao u poslednjih 5 godina. Timovi i vozaci nikada nisu bili kvalitetniji. Trke, same po sebi, nikada nisu bile tako nepredvidive i sa toliko varijabila. I cak i sa ovogodisnjom dominacijom, zanimljivije je od nekih smarackih sezona koje su bile zanimljive po bodovima i ni po cemu drugom. Ne znam sta je sa gledanoscu, ali niko nikada nece biti tolika zvezda kao sto je bio Sumaher, i sigurno da je sa njim otisao veliki deo publike. Kad smo kod trazenja ekvivalencije u nfl-u, to bi bilo kao da sutra odu u penziju Rodgers, Brady i Manning. Ma jos gore je u stvari. Ne moze da se poredi. Ali da nastavim ovo prethodno, tvrdim da je ovo zlatno doba sporta i da su trke najbolje ikada. Svi vole da pricaju kako je nekada bilo ovo ili ono...0.01% pogleda neke stare trke pa da informisan i realan sud. Ja sam gledao kompletne sezone i garantujem da nekadasnja formula danas ne bi mogla da se prikazuje ni u 2 ujutru na TV 5 Uzice. Jedino najveci ljubitelji i sladokusci imaju sta da traze gledajuci stare trke, pre svega jer je tad postojao element opasnosti koji je osnova popularnosti svakog auto sporta. Formula je sa opasnosti presla na glamur i tako zadrzala gledanost. Svi ostali, sto ce reci 999 od 1000, bi umrli od dosade da im pustis cak i najbolje stare trke.