Author Topic: Formula 1  (Read 91590 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #455 on: July 18, 2021, 04:33:34 pm »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #456 on: July 18, 2021, 06:11:19 pm »
Gadan incident na početku trke. Šteta, mogli smo imati zanimljivu trku do kraja. Hamiltionu još od Rozberga konačno neko može da parira, ali ispadne u prvom krugu. Čekamo Hungaroring.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #457 on: July 18, 2021, 06:36:20 pm »
Copy-paste situacija tri kruga pre kraja samo što je tada Hamilton usporio i pustio Leklera. Odmah potom Lekler na delić sekunde gubi kontrolu, bukvalno je ličilo na glitch u video igri, što Hamilton koristi.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #458 on: July 19, 2021, 12:17:26 pm »
Gadan incident na početku trke. Šteta, mogli smo imati zanimljivu trku do kraja. Hamiltionu još od Rozberga konačno neko može da parira, ali ispadne u prvom krugu. Čekamo Hungaroring.
Nije incident nego je govnjar smrdljivi namerno išao šire, iako je imao prostora ka unutrašnjosti krivine. Još posle ono besramno slavlje...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #459 on: July 19, 2021, 02:12:36 pm »
Pa dobro, pitao je nekoliko puta za stanje Ferštapena, rekli su mu da je dobro. Nije baš situacija kao kada su poginuli Sena i onaj austrijanac pa su svi na podijumu bili smrknuti.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #460 on: July 19, 2021, 02:25:27 pm »
Pa dobro, pitao je nekoliko puta za stanje Ferštapena, rekli su mu da je dobro. Nije baš situacija kao kada su poginuli Sena i onaj austrijanac pa su svi na podijumu bili smrknuti.

znaci sjebes nekoga i ako pitas jel sve ok, onda nikakav problem ? :)

Trka je bila super, i treba da bude malo kontakta, steta samo sto je Luis ostao bez veceg ostecenja i red flag je isao u njegovu korist nakon toga. Ne volim ga, ali ako nista drugo vise mi je drago sto je on pobedio nego onaj mali naduvanko Lekler

Nejde brze...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #461 on: July 19, 2021, 03:56:18 pm »
znaci sjebes nekoga i ako pitas jel sve ok, onda nikakav problem ? :)

To je tvoje mišljenje, moje je da se Ferštapen sam sjebao.

steta samo sto je Luis ostao bez veceg ostecenja

Ta priča da se Hamilton namerno namestio da bi izbacio Ferštapena mi ne ide u glavu. U pitanju su bili milimetri da mu zakači prednji spojler a onda bi Hamilton praktično završio trku dok bi se Ferštapen prošetao do pobede.

Namerno su izazivali sudare i najveće legende, Prost, Sena, Šumaher (više puta)... Ali to su radili kada su vodili u šampionatu i hteli su da izbace glavnog protivnika. Hamilton bi previše rizikovao jer nije on bio taj koji je udario protivnika već je on udaren.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #462 on: July 19, 2021, 04:55:13 pm »
To je tvoje mišljenje, moje je da se Ferštapen sam sjebao.

Ta priča da se Hamilton namerno namestio da bi izbacio Ferštapena mi ne ide u glavu. U pitanju su bili milimetri da mu zakači prednji spojler a onda bi Hamilton praktično završio trku dok bi se Ferštapen prošetao do pobede.

Namerno su izazivali sudare i najveće legende, Prost, Sena, Šumaher (više puta)... Ali to su radili kada su vodili u šampionatu i hteli su da izbace glavnog protivnika. Hamilton bi previše rizikovao jer nije on bio taj koji je udario protivnika već je on udaren.

Gde sam ja napisao da je namestio Luis bilo kome ?  :D
Napisao sam da je glupo jer je jedan otisao u zid a drugom nije bilo nista, lepo je sto su se sudarili, place F1 za vise kontakta, ne treba da ginu, ali malo da se gurkaju, kvrcnu, da ode kljun, tocak....
FIA je kaznila Hamiltona sa 10 sekundi, rekli su da je kriv, e sad citava situacija je dosta komplikovana i diskutabilna da bih ja tu nesto kenjao.
Nikom normalnom ne bi palo na pamet da se slupa sa 300km/h, dosta je tu ego upleten i sama tezina da britanac vozi na domacem tlu i da ga je ovaj dan pre toga dobio na sprintu i opet u prvoj krivini na dan trke mu je uzeo poziciju. Do sudara neverovatna borba.

Nemoj da si jos jedan tvrdoglavi Hamilton-fan, Honda je ulozila mnogo u ovu sezonu i jednostavno Red Bull ima dobar motor trenutno, verovatno ce da ga cuclaju sledece godine kad budu preuzeli produkciju  :)



Nejde brze...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #463 on: July 19, 2021, 05:23:06 pm »
Nisam ja njegov fan, ovo je bila prva trka koju sam pogledao (skoro) čitavu nakon ko zna koliko godina. Ako ništa, smorila me njegova dominacija. :)

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #464 on: July 19, 2021, 08:30:16 pm »
Nisam ja njegov fan, ovo je bila prva trka koju sam pogledao (skoro) čitavu nakon ko zna koliko godina. Ako ništa, smorila me njegova dominacija. :)
Spominješ Senu i Prosta - sam sebi si "pucao u nogu" na početku.

Kontakt Sene i Prosta em što se dogodio na mestu gde su imali minimalnu brzinu, em su se trkali u drugačijoj eri koja je podrazumevala drugačija pravila, drugačije ponašanje vozača, pa čak i drugačiji sistem vrednosti i shvatanja šta je prihvatljivo u trkanju a šta ne.

Juče se "incident" dogodio u krivini Copse - jednoj od najbržih krivina u čitavom F1 kalendaru. Dakle, odmah velika razlika u kontekstu. Drugo, Ferštapen je lider trke i vozi idealnu putanju - u prednosti je nad Hamiltonom. Treće, ne kažem da je Luis hteo namerno da izbaci Maksa, ali kao veteran i sedmostruki svetski šampion mogao je i morao da bolje anticipira dešavanja na stazi. Po mom mišljenju, jeste namerno vozio široko ne razmišljajući pod naletom adrenalina i frustracije (jer se Maks fenomenalno branio) kakva može biti posledica takve njegove vožnje. Pošto je Maks kao što sam rekao bio ispred i u prednosti, Luis je morao da koriguje svoje kretanje i da se povuče više na desno.

Ono što je podjednako ogroman problem kao i vožnja i ponašanje Hamiltona jeste navlačenje Britanaca u FIA. Ne može to što se Kimi na nekoj od prethodnih trka nije vratio iza vozača kojeg je nepropisno pretekao da se kažnjava sa 10 sekundi kao i ovo Hamiltonovo. Morao je da dobije ako ne crnu zastavicu, a onda spuštanje za 3 mesta u odnosu na mesto na kojem završi trku. Pogotovo imajući u vidu da je takvu kaznu Rasel dobio za mnogo manji kontakt tokom sprinta u subotu.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #465 on: July 19, 2021, 09:56:27 pm »
Spominješ Senu i Prosta - sam sebi si "pucao u nogu" na početku.

Kontakt Sene i Prosta em što se dogodio na mestu gde su imali minimalnu brzinu, em su se trkali u drugačijoj eri koja je podrazumevala drugačija pravila, drugačije ponašanje vozača, pa čak i drugačiji sistem vrednosti i shvatanja šta je prihvatljivo u trkanju a šta ne.

Namerno sudaranje nikada nije bilo prihvatljivo, pa ni tada. A Sena je naleteo na Prosta na startu trke kada su svi nailazili ka njima, daleko od sigurnog.

Juče se "incident" dogodio u krivini Copse - jednoj od najbržih krivina u čitavom F1 kalendaru. Dakle, odmah velika razlika u kontekstu. Drugo, Ferštapen je lider trke i vozi idealnu putanju - u prednosti je nad Hamiltonom. Treće, ne kažem da je Luis hteo namerno da izbaci Maksa, ali kao veteran i sedmostruki svetski šampion mogao je i morao da bolje anticipira dešavanja na stazi. Po mom mišljenju, jeste namerno vozio široko ne razmišljajući pod naletom adrenalina i frustracije (jer se Maks fenomenalno branio) kakva može biti posledica takve njegove vožnje. Pošto je Maks kao što sam rekao bio ispred i u prednosti, Luis je morao da koriguje svoje kretanje i da se povuče više na desno.

Ono što je podjednako ogroman problem kao i vožnja i ponašanje Hamiltona jeste navlačenje Britanaca u FIA. Ne može to što se Kimi na nekoj od prethodnih trka nije vratio iza vozača kojeg je nepropisno pretekao da se kažnjava sa 10 sekundi kao i ovo Hamiltonovo. Morao je da dobije ako ne crnu zastavicu, a onda spuštanje za 3 mesta u odnosu na mesto na kojem završi trku. Pogotovo imajući u vidu da je takvu kaznu Rasel dobio za mnogo manji kontakt tokom sprinta u subotu.

Ja nisam ni rekao da je Hamilton nevin. Kriv je, kažnjen je. E sad, kao što rekoh ne pratim - sem rezultata - već duže vreme. Ne znam kakva su pravila, kazne, itd. Ne znam ko koga gura, da li je trebao biti doživotno diskvalifikovan kao ni mnogo toga drugog.

Ono što sam rekao je da ne verujem da je Hamilton svesno ovo uradio da bi Ferštapen naleteo na njegov točak i tako izleteo sa staze. To je nešto što ne može tako lako da se predvidi i vrlo lako je moglo da mu se obije u glavu.

Sam si rekao, ovi drugi kada bi namerno izazivali udes to bi činili na sigurnijim mestima, uglavnom sa ciljem da obojica završe (poslednju) trku (sezone). Ovo definitivno nije bila takva situacija ni u teoriji ni u praksi.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #466 on: July 19, 2021, 10:19:02 pm »
Sena-Prost je bilo u 46 krugu na Suzuki '89. Materijalna šteta bukvalno minimalna, Sena "isparkirao" svoju MP4/4 u Prosta u krivini, samo su zajedno ispravili krivinu i isparkirali se. Posle su Senu pogurali redari, nastavio trku, pobedio, ali bila mu je oduzeta licenca za takmičenje za narednu sezonu.

To je nešto što ne može tako lako da se predvidi i vrlo lako je moglo da mu se obije u glavu.
Ne slažem se. Mislim da posle skoro 15 godina samo u F1 i preko 10 000+ krugova samo na trkama itekako može, a i mora.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #467 on: July 19, 2021, 10:34:27 pm »
Pomešao si za Senu i Prosta. Tada je Sena pokušao da obiđe Prosta sa unutrašnje strane ali je Prost izazvao udes jer je imao bodovnu prednost.

Sena mu se revanširao sledeće godine u prvoj krivini prvog kruga Suzuke iz istog razloga. Materijalna šteta, pa recimo da nije bila minimalna.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #468 on: August 01, 2021, 05:12:21 pm »
Prva pobeda za Okona i Alpinu. Kakav rezultat! Zašto Ferari nije doveo Brivia?

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #469 on: August 01, 2021, 06:04:10 pm »
Kako ono beše, Flojd iz Nacionalne klase je nagovarao Radeta Markovića da mu izboksuje neke Alpine :lol:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #470 on: August 01, 2021, 11:13:42 pm »
Čuj njega "neke" :D. Legendarne bembare. Ova Alpina je u stvari fabrički Reno.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #471 on: August 02, 2021, 09:21:56 am »
Basti ostao bez druge pozicije, diskvalifikovan sat vremena nakon dodele pehara, stjuardi nisu mogli da uzmu uzorak goriva iz bolida  ;z

Mogli su da kazne tim novcano ili sledecu trku, bas je glupo ispalo ovako, FIA i njena pravila....

Alonso se lavovski borio na kraju, Okon...svaka cast, decko se trudi maksimalno, daleko bi dogurao u nekom drugom bolidu.
« Last Edit: August 02, 2021, 09:26:08 am by brm »

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #472 on: August 02, 2021, 10:43:13 pm »
Propisi su propisi. Nije da smo prvi put videli ovakvu diskvalifikaciju.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #473 on: August 02, 2021, 11:25:29 pm »
Koja je fora sa uzimanjem goriva? Zašto im treba uzorak i zašto baš litar? Ne pratim formulu od odavno i ovo sam pročitao u vestima ..

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #474 on: August 03, 2021, 12:14:16 am »
da vide da li su im iz tima sipali nešto nelegalno


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #475 on: August 03, 2021, 12:53:42 am »
Ne uzimaju uzorak nego vade komplet preostalo gorivo. Iz nekog razloga mora da ostane bar jedan litar. Ne pitaj me zašto. :D

I ranije su diskvalifikovali likove zbog toga, nije često ali se dešava.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #476 on: August 14, 2021, 09:28:33 pm »
Kad smo kod Vettela.  :D (Kliknite na link, moze na YT)


"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #477 on: August 14, 2021, 10:29:35 pm »
Koji car :worthy:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #478 on: August 14, 2021, 10:39:31 pm »
Losbelg?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #479 on: August 29, 2021, 10:23:14 pm »
Данас се узалудно понадао да ће бити трка без Срђана као коментатора и наравно деси се шта се десило...мучени Паја морао да лупета глупости 4 сата, а у тој улози би се Срђан топио од среће.

Мазепин имао најбржи круг  :mr.green:



Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #480 on: August 29, 2021, 10:36:54 pm »
Mene mrzelo danas da gledam trku. Video sam samo da je Ferštapen pobedio. Valjda je bilo zanimljivo.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #481 on: August 29, 2021, 10:51:35 pm »


Aко си озбиљан, одвезли су неколико кругова иза Мајландера и ћао, позиције као након квалификација са изузетком Переза који је успео да излети у претприпремном кругу  :palm:. Рачуна се половина бодова, тако да ће неколицина возача до краја сезоне вући идиотски број поена.

У следеће две седмице Холандија и Италија где се очекује да ће Ред Бул променити моторе на оба болида и тако изгиљати казну за промену која им виси над главом - можда сад буду кориговали планове с обзиром да их нису акали у Белгији.


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #482 on: August 30, 2021, 12:28:32 am »
Na jednom sajtu čitam - čekali tri sata, vozili tri kruga.
Na drugom sajtu - čekali četri sata, vozili četri kruga.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #483 on: August 30, 2021, 09:24:39 pm »
Sto je najgore ja sam ozbiljno planirao da odem do Belgije za vikend, karte bile nekih 130Eura za 3 dana na tribinama, za nedelju jos jeftinije i ortak nije mogao, a mene mrzelo me da se vozim 6h do tamo sam. Sreca !  :dumrem:

Nejde brze...

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #484 on: August 30, 2021, 10:34:18 pm »
https://www.reddit.com/r/serbia/comments/peky7g/komentator_ostao_uklju%C4%8Den_u_prenos_i_opisao_svoj/

Најјачи моменат јуче негде у трећем сату ничега кад је кренуо нешто најозбиљније икада да објашњава, а у позадини иду кадрови редара како играју боћање у шљунку  :D

Тих 130 евра је одлична цена, контао сам у Белгији да испод 200 нису ни најцрња места и то само за трку.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #485 on: September 04, 2021, 01:31:10 pm »
Na sajtu staze su ovek povoljnije karte, direkt sa F1 sajta je dranje.

Elem Kimi pozitivan na covid, Kubica vozi u Holandiji.

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #486 on: September 05, 2021, 10:23:27 pm »
Botas ponovo pokazao šta mislli o Hamiltonu. Tri kruga pre kraja postavlja najbolje vreme trke i tera Luisa da u poslednjem krugu menja gume :rofl:
Ferštapen zasluženo pobedio. Od početka do kraja vikenda prefektan. Biće žestoko do kraja sezone. Očekujem neke smicalice Mercedesa koje će začiniti prvenstvo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #487 on: September 06, 2021, 09:58:19 am »
Meni je bio presmešan taj detalj kad se Beskičmenjak pobunio zašto ne može da juri najbrži krug  :D

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #488 on: September 07, 2021, 12:21:15 am »
Што рекоше коментатори - тад се знало ко је потписао. Искрено, веровао сам да ће задржати Ботаса још једну сезону уз обећање Раселу да ће доћи 2023.

Стаза никад лепша, али је претицање малтене немогуће. За Ред Бул скроз коректна трка, Макс добио, а Перез одробијао казну за промену мотора након катастрофалних квалификација што мислим да ће и Макс одрадити за викенд, јер не знам до краја сезоне дал ће бити стазе где ће бити лакше претицање од мртве Монце. Мерцедес контам да ће свакако бити фаворит за победу и да ће Хамилтон бити први у суботу(спринт трка се вози), па за Ред Бул не би била катастрофа да узму неке позиције 3-5. места. Хвала Богу да коначно добру сезону гледамо, надам се да неће након силних промена од 2022. кренути опет доминација једног тима - који год био.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #489 on: September 09, 2021, 10:29:32 pm »
Botas vozi sledece sezone za Alfu, Rasel dolazi u Mercedes sto ce biti zanimljivo (ocekivano je od 2019 ovo). Albon se vraca i vozi za Williams, ujebao ga Red Bull samo tako, doduse sam je kriv bio.
I dalje nije poznato hoce li Djovanezi da dobije produzetak ugovora ili ne (who cares?!). Haas verujem da ce i dalje da nastave sa trenutnom postavom iako su se usrali posteno sa uvedjenjem dva rukija, para vrti...
Iznenadilo me je da je Tsunoda i dalje u igri, iako ne zasluzuje mozda.

Kimi odlazi u penziju, razocarenje veliko.

Nejde brze...