Author Topic: Formula 1  (Read 91587 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #420 on: December 06, 2020, 10:09:18 pm »
Да, то је негативна страна Раселове пропасти. Апсолутно се слажем  :mr.green:

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #421 on: December 08, 2020, 10:48:43 am »
Победио би Расел да се није издешавало хиљаду ствари, на челу са глупостима у боксу Мерцедеса.
Da da, "glupostima".

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #422 on: December 08, 2020, 10:51:25 am »
Jesu ga sabotirali, ali videli smo dovoljno. Hamilton ima bolji bolid čak i od Botasa, ne samo od ostatka karavana.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #423 on: December 08, 2020, 11:04:22 am »
E zbog svih tih stvari o kojima ste pisali uvek će mi MotoGP biti bolje i zanimljivije takmičenje od Formule 1.

Победио би Расел да се није издешавало хиљаду ствари, на челу са глупостима у боксу Мерцедеса. Немам ништа против њега, али ми је драго што британски новинари неће(толико) давити о томе колико је добар мали, а није имао бод у каријери до данас. Овако је брат Перез уписао прву победу у каријери, а и нека је - човек вози нереално добро целе сезоне.

Иначе скроз занимљива трка која би била још боља да Леклер није избацио Ферштапена и себе у првом кругу  :palm:

Ja sam pa baš navijao za Džordžija, ali je ova trka ogolila ovo o čemu je Vlajza (SBK) pisao. U redu, Mercedes ima najbolji motor i bolid generalno, međutim ne sviđa mi se što je tim toliko okrenut Hamiltonu da je sve podređeno njemu. Imam utisak koji se graniči sa teorijom zavere da je Hamilton gledajući trku od kuće, videviši da je vrag odneo šalu i da će Rasel pobediti, zvao koga treba i rekao sabotirajte kako znate i umete. Pobedom Rasela u Hamiltonovom bolidu u koji je seo prvi put 3 dana pred trku i koji kako rekoste nije uzeo bod u karijera, ozbiljna senka bi se nadvila na Hamiltonovim prethodnim rezultatima.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #424 on: December 08, 2020, 12:56:35 pm »
Ne mogu da verujem da bi se nešto takvo dešavalo u Formuli 1... :(

Kad se samo setim starih dobrih vremena :)


Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #425 on: December 08, 2020, 06:01:08 pm »
Можда сте у праву кад кажете да су плански саботирали Расела, али ја сам гледајући трку имао тотално обрнуту теорију. Ботаса су оставили негде 5 кругова више на истрошеним гумама кад је Раселова предност скочила са 2-3 на 9 секунди. Након тога је Ботас константно смањивао разлику колико се сећам, не знам да ли има неки сајт где може да се види разлика по круговима. Можда би у нормалним условима(без сејфти кара) отерали Расела на стајање више у току трке, али то би било баш изваљено, овако је мени деловало да им је баш стало да победи мали.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #426 on: December 18, 2020, 06:48:28 pm »
Sergio Peres u Red Bulu sledeće sezone. Ne znam koliko je Max srećan zbog novog kolege...

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #427 on: March 27, 2021, 05:50:02 pm »
Ovog vikenda počelo je takmičenje u F1. Nisam mnogo pratio dešavanja van sezone. Znam da je bilo nekog natezanja oko potpisivanja ugovora između Hamiltona i Mercedesa i da je potpisan par nedelja pre početka sezone. Iznenadilo me je da je na kladionicama Maks Ferštapen prvi favorit za titulu. Danas još veće iznenađenje. Maks osvoji pol poziciju i to skoro 4 desetinke ispred Hamiltona. Biće sutra interesantna trka izgleda, videćemo za sezonu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #428 on: March 27, 2021, 08:47:35 pm »
Iznenađen si upravo zato što nisi pratio dešavanja između sezona  :D
Red Bull je najviše napredovao, na predsezonskim testiranjima svi su bili oduševljeni novim Hondinim agregatom i skoro da se stvorio narativ "Ovo je ta sezona". Sad ako ne skinu Mercedes nikad ni neće.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #429 on: March 28, 2021, 06:46:21 pm »
Odlična trka danas. Hamilton pobedio, ali uz veliku pomoć "stručnjaka" iz Red Bula. Kakav kompleks niže vrednosti u odnosu na Mercedes imaju. Sramota za menadžment. Ferštapen je bio odličan i mislim da je zaslužio pobedu. Biće dosta priče sledećih dana. Čekamo sledeću trku.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #430 on: March 28, 2021, 09:34:05 pm »
Malo "stručnjaci", malo više dvostruki aršini. Zašto Hamilton nije kažnjen za sečenje krivine u kojoj je izgubio poziciju? Jebo ti ovo, jednom pogledam trku nakon dužeg vremena i odmah me podsete zašto sam prestao da gledam.

E da, gledao sam i trku-dve pre kraja prošle sezone kada je umesto Hamiltona seo neki "sa ulice" pa je morao na zamenu guma sa prve pozicije dva kruga pre kraja jer su mu se "istrošile". Čisto da ne pukne bruka.
« Last Edit: March 28, 2021, 09:42:05 pm by ulero »

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #431 on: March 30, 2021, 10:40:33 am »
Malo "stručnjaci", malo više dvostruki aršini. Zašto Hamilton nije kažnjen za sečenje krivine u kojoj je izgubio poziciju? Jebo ti ovo, jednom pogledam trku nakon dužeg vremena i odmah me podsete zašto sam prestao da gledam.

E da, gledao sam i trku-dve pre kraja prošle sezone kada je umesto Hamiltona seo neki "sa ulice" pa je morao na zamenu guma sa prve pozicije dva kruga pre kraja jer su mu se "istrošile". Čisto da ne pukne bruka.
Skroz te razumem da si prestao da gledaš Formulu 1 zbog nezanimljivosti, ali je glupo reći da je Rasel neko ko je upao "sa ulice". Dečko je veliki talenat, bori se koliko može u kršotini od ekipe i bolida kakav je Vilijams (gde je prvi vozač, ali pošto je iz "ergele" Mercedesa mogu u slučaju nužde da ga pozajme kao što je bilo na toj trci o kojoj pričaš).

Što se tiče nedeljne trke, mislim da su iz RB mnogo pogrešili što nisu pustili Maksa da ostane na prvoj poziciji i pokuša da napravi prednost veću od 5 sekundi, pa bi u slučaju i da bude kažnjen opet bio prvi. S druge strane i direkcija trke ili ko već arbitrira o dešavanjima na stazi je prestrogo donela odluku. Upravo je Hamilton konstantno krateći krivine odolevao Maksu. Da je vozio "čisto" Maks bi ga ranije prestigao. Dakle, pravilo o nesilasku sa staze bi po mom mišljenju trebalo tumačiti dvojako: 1) kad vozač skrati krivinu da bi prestigao nekog i 2) kad vozač u situaciji kad mu se neko lepi na branik krati krivine da bi ostvario prednost i izbegao da bude preteknut.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #432 on: March 30, 2021, 11:47:18 am »


Skroz te razumem da si prestao da gledaš Formulu 1 zbog nezanimljivosti, ali je glupo reći da je Rasel neko ko je upao "sa ulice". Dečko je veliki talenat, bori se koliko može u kršotini od ekipe i bolida kakav je Vilijams (gde je prvi vozač, ali pošto je iz "ergele" Mercedesa mogu u slučaju nužde da ga pozajme kao što je bilo na toj trci o kojoj pričaš).
Figurativno sam rekao. Očigledno je bilo ko mogao da sedne u taj bolid i da osvoji izuzetno visok plasman za bilo koje prilike. A stvari su se malo otrgle kontroli kad je Rasel vodio, da je pobedio poništile bi se sve titule koje je Hamilton osvojio. Ne kažem da je Hamilton loš vozač, samo mislim da je veštački isforsiran za sve pare.
Volim F1, ali , bem mu miša...

Što se tiče nedeljne trke, mislim da su iz RB mnogo pogrešili što nisu pustili Maksa da ostane na prvoj poziciji i pokuša da napravi prednost veću od 5 sekundi, pa bi u slučaju i da bude kažnjen opet bio prvi. S druge strane i direkcija trke ili ko već arbitrira o dešavanjima na stazi je prestrogo donela odluku. Upravo je Hamilton konstantno krateći krivine odolevao Maksu. Da je vozio "čisto" Maks bi ga ranije prestigao. Dakle, pravilo o nesilasku sa staze bi po mom mišljenju trebalo tumačiti dvojako: 1) kad vozač skrati krivinu da bi prestigao nekog i 2) kad vozač u situaciji kad mu se neko lepi na branik krati krivine da bi ostvario prednost i izbegao da bude preteknut.
Kako god da naprave, dok ne primene pošteno prema svima nema leba. Kao što je i sad situacija.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #433 on: March 30, 2021, 12:10:00 pm »
Figurativno sam rekao. Očigledno je bilo ko mogao da sedne u taj bolid i da osvoji izuzetno visok plasman za bilo koje prilike. A stvari su se malo otrgle kontroli kad je Rasel vodio, da je pobedio poništile bi se sve titule koje je Hamilton osvojio. Ne kažem da je Hamilton loš vozač, samo mislim da je veštački isforsiran za sve pare.
Volim F1, ali , bem mu miša...

Aa onda je sve ok, loše sam te razumeo  :) Bio sam u fazonu da pošto ne pratiš ne znaš ko je.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #434 on: March 30, 2021, 12:40:24 pm »
A ma jok, nije da ne pratim, samo ne pratim kao ranije i koliko bi trebalo. Nemam više momenat da sednem , gledam trku i uživam. Nažalost.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #435 on: April 21, 2021, 11:36:20 pm »
Kako se rade prenosi F1


Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #436 on: May 11, 2021, 09:10:45 am »
Spanija 2021

Mercedes:
Propusti Luisa


Bottas:




Iskreno i mene bi boleo kurac, svestan je da mu je poslednja sezona u mercedesu, da ce ga Rasel zameniti sledece godine, hteli su oni ove sezone da ga uzmu, ali williams nije hteo da ga pusti navodno.
A na kraju i prosle sezone je rekao da vise takve ustupke nece da pravi




Nejde brze...

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #437 on: May 12, 2021, 01:53:26 pm »
Opet neko sranje ispalo?

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #438 on: May 12, 2021, 02:54:29 pm »
Opet neko sranje ispalo?


Luis je usao u box i spao na trecu poziciju, Botas je bio drugi, a Max prvi, da bi se vratio na prvo mesto prema proracunima morao je da dodje na drugu poziciju bez preterano ometanja, Bottas dobio instrukcije da ga propusti, sto je ovog malo boleo kurac, zaobisao ga je na kraju naravno, ali Toto nije bio nesto odusevljen :)

Nejde brze...

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #439 on: May 20, 2021, 03:56:01 pm »
Monako ove nedelje, docking fee 50k Eura, sitnica  :cool:

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #440 on: May 23, 2021, 07:53:13 pm »
Monako ko Monako. Bez uzbuđenja i mesta za preticanje. Lekleru nisu uspeli da poprave bolid nakon jučerašnjeg izletanja u Q3, pa nije ni krenuo sa pola. Ko da Hranislav i Mikica rade za Ferari. Ferštapen maksimalno iskoristio poklon, pobedio i preuzeo prvo mesto u šampionatu. Mercedes se obukao slično ko Ferari. U pit stopu nisu mogli da skinu jedan točak Botasu i izvrše promenu pneumatika.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #441 on: May 23, 2021, 08:08:50 pm »
Mehaničari u pit stopu su kao kikeri u NFL, očekuješ da uvek odrade posao bez greške, a ne ceniš previše kada to urade. :)

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #442 on: May 26, 2021, 01:51:01 pm »
Kad nije stis'o pistolj do kraja, pa obrusio zavrtanj  :(
Sjebase coveka tek tako, zao mi ga je malo skroz pada u senku kao Rubens za vreme Sumahera.

Sto se Leklera tice i dalje mislim da je namerno zveknuo bolid, pali bi oni za tih minut ipo na 4-5 poziciju easy, a mogli su i samo zutu zastavu da roknu, jebiga.

Lando odusevio, pozitivan decko i verujem da ce da napravi dobru karijeru, zasluzno P3

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #443 on: June 05, 2021, 07:11:25 pm »
Drugi pol za redom za Leklera  :ohmy: Mora da pogledam sutra trku od početka do kraja.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #444 on: June 06, 2021, 03:40:11 pm »
Ne znam sto gledam, kad znam da ce Luis da pobedi kako okrenes.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #445 on: June 06, 2021, 03:51:25 pm »
Kakva tuga za Ferštapena. Ovaj peh može na kraju da odluči i titulu. Bruka za Pireli. Dva vozača u toku trke gube pneumatike na pravcu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #446 on: June 06, 2021, 04:17:35 pm »
Koja komedija  :lol:

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #447 on: June 06, 2021, 04:19:42 pm »
Ipak neće mnogo uticati Pireli :D. Kakav car Hamilton, odigrao šampionski i fer plej :rofl:
1. Perez
2. Fetel
3. Gasli
Ne znam koja je ovo godina i ko su ovi ljudi na podijumu :D?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #448 on: June 10, 2021, 01:29:11 pm »
Luis, torpedo:




Drugi pol za redom za Leklera  :ohmy: Mora da pogledam sutra trku od početka do kraja.

ferari moze na pol samo ako se dogovore ko ce da se slupa poslednji minut u kvalifikacijama


Steta za Maksu, Sebu svaka cast, sa 11. pozicije, Pjer lavovska borba posledji krug  :thumbsup:

Idemo Austrija x2 sad

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #449 on: June 20, 2021, 04:33:14 pm »
F1 ponovo postaje zanimljivo takmičenje. Sjajna trka za Red Bul, taktički potpuno pobeđen Mercedes. Gleda se na dalje...

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #450 on: June 21, 2021, 08:17:55 am »
Odlicna trka, izgleda da je honda odlicno odradila motor ove sezone, sledece ce biti jos zanimljivije kada Red Bull bude nastavio sa proizvodnjom.

Zao mi je malo Botasa, izjebao ga mercedes samo tako, peh za pehom

Nejde brze...

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #451 on: June 21, 2021, 09:59:38 am »
Ne znam da li smo gledali istu trku  :D
Šta vam je juče bilo zanimljivo? Jedine promene na vrhu su se dogodile zahvaljujući lošim procenama taktike prilikom zamene guma.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #452 on: June 21, 2021, 10:57:04 pm »
To je bilo zanimljivo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #453 on: June 22, 2021, 09:46:32 am »


Gume  :napalm:



Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Formula 1
« Reply #454 on: July 17, 2021, 08:03:23 pm »
Ako je neko propustio jučerašnja i današnja dešavanja, nije loše da pogleda. Sistem kvalifikacija je malo promenjen. U petak su vožene kvalifikacije za sprint trku od 17 krugova, koja je vožena danas. Poredak nakon današnje trke će biti poredak sutra na startu. Pobednik današnje trke dobija 3 poena u generalnom plasmanu, drugi 2, treći 1.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.