Author Topic: Pink nacija  (Read 258911 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1680 on: October 25, 2018, 10:27:16 pm »

Realno, isao bih ovo da gledam na koncertu.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15023
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1681 on: October 25, 2018, 10:46:25 pm »
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21047
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1682 on: October 25, 2018, 11:25:53 pm »

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1683 on: October 25, 2018, 11:33:43 pm »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1684 on: October 26, 2018, 01:01:21 am »

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1685 on: October 26, 2018, 03:42:50 am »
Opet sam zbunjen.

Green ti se često iščuđavaš raznoraznim stvarima na koje smo potpuno oguglali mi odavde a teško ti je da poveruješ da ljudi ne znaju random grand pevača, i ne samo to nego još i napadaš?

Priča od pre mesec dva dana, moj ćale pričo s jednim prijateljem ciganom koji je bio na neko veselje i navodi mu kako je bilo dobro i sve, posluženje, atmosfera, muzika, čak je pevo i Darko Lazić, moj ćale nema blage veze ko je taj čovek, a ovaj drugi ne može da se načudi.


Što se mene tiče, ja sam čuo za sve ove navedene zvezde granda i mogo bi verovatno na spojnicama da povežem ko šta peva, ali da ih prepoznam na ulici nikoga.
Mike McCarthy je idiot.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1686 on: October 26, 2018, 09:59:30 am »
Priča od pre mesec dva dana, moj ćale pričo s jednim prijateljem ciganom koji je bio na neko veselje i navodi mu kako je bilo dobro i sve, posluženje, atmosfera, muzika, čak je pevo i Darko Lazić, moj ćale nema blage veze ko je taj čovek, a ovaj drugi ne može da se načudi.

Što se mene tiče, ja sam čuo za sve ove navedene zvezde granda i mogo bi verovatno na spojnicama da povežem ko šta peva, ali da ih prepoznam na ulici nikoga.
Ovo vazi za vecinu "ne gledam Pink" ljudi (barem onih koje ja znam): ne moras da ih slusas/gledas, ali je prosto toliko pojavljivanje svuda da ne mozes barem ime da ne cujes.
Apropo MaYe Berovic, jednostavno nisam mogao da promasim bilbord u gradu sa njenim koncertom, do tada nisam imao pojma ko je. A i nije da sam nesto odusevljen pojavom i/ili time sto sam saznao ko je u pitanju, zaista mi je drago sto nisam od ranije upoznat sa slicnima... Btw. sad ovo "ne gledam Pink" moze da se prosiri i na IDJ  :facts:
...i mogo bi verovatno na spojnicama da povežem ko šta peva, ...
:bigfunny:

zar vec ne postoji Pink Nacija? :)
I ja hteo da pitam :)

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1687 on: October 26, 2018, 10:00:47 am »
Sta, kao niste culi Dzin i limunadu??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21047
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1688 on: October 26, 2018, 10:20:10 am »
Sta, kao niste culi Dzin i limunadu??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo?



Prvi put sam sad čuo i video. Da Green ne pomisli da se nešto "hvalim", ne krećem se u krugovima koji slušaju tu muziku. Zadnjih godina sam na TV od muzičkih emisija video nekoliko puta samo "Nikad nije kasno" ali oni matorci pevaju samo stare pesme.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12760
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1689 on: October 26, 2018, 07:43:05 pm »
Ovo će definitivno razgaliti i kameno masterovo hevimetalsko srce...ovo je mega hit...


Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1690 on: October 26, 2018, 08:21:19 pm »
Opet sam zbunjen.

Green ti se često iščuđavaš raznoraznim stvarima na koje smo potpuno oguglali mi odavde a teško ti je da poveruješ da ljudi ne znaju random grand pevača, i ne samo to nego još i napadaš?

Što se mene tiče, ja sam čuo za sve ove navedene zvezde granda i mogo bi verovatno na spojnicama da povežem ko šta peva, ali da ih prepoznam na ulici nikoga.
Pazi Marvine, ovde se uopste ne radi o tome da li nekoga mozes da prepoznas, vec o tome da nikada nisi cuo za nekoga ko je sveprisutan u medijima.
Ja do pre mesec dana nisam imao pojma kako izgledaju Maja Berovic, Koreli i onaj Rasta, jer me to nikada nije zanimalo u zivotu, ali sam za njih cuo milion puta.
I svi ovi koji se ovde hvale kako nikada nisu culi za njega, kada bi u milioneru odgovarali za milion na to pitanje ne da bi znali za njega, nego bi umeli i da ga nacrtaju.

Dakle, ne da ne verujem, nego ono uopste ne mogu da poverujem da neko tako bezocno laze predstavljajuci sebe kao osobu koja zivi u pecini bez interneta, novina i TV-a i pri tome je slepa i gluva.

Licimuri.  :sick:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1691 on: October 26, 2018, 08:32:01 pm »
Evo moj cale nije do pre dva meseca. I sta sad? Nit se iko hvali niti ista od toga sto pominjes, sasvim slucajno sam se uhvatio jer covek znam da nije cuo bas zbog ove anegdote sto sam ranije napiso. Cak covek nije neko ko ne slusa tu vrstu muzike, samo mu ta novija imena ne znace nista.
Mike McCarthy je idiot.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1692 on: October 26, 2018, 08:39:53 pm »
Evo moj cale nije do pre dva meseca. I sta sad? Nit se iko hvali niti ista od toga sto pominjes, sasvim slucajno sam se uhvatio jer covek znam da nije cuo bas zbog ove anegdote sto sam ranije napiso. Cak covek nije neko ko ne slusa tu vrstu muzike, samo mu ta novija imena ne znace nista.
+1
Moj cale koristi Nokiu 3510 , nema internet, i veliki je kolekcionar dzez muzike, i moto GP/snukera i samo to prati. 
Znaci pecinski covek.
I jutros me pita "ko je taj Darko Lazic" samo o njemu pricaju u vestima. Hteo ili ne moras da cujes ta imena, ali ne moras da povezes ime-lice-stvaralacki rad

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1693 on: October 26, 2018, 08:55:36 pm »
Pa dobro, jesmo li pricali o tvom caletu ili o nama ovde na forumu?
Verovatno i moj cale jos uvek zivi u YU vremenu, ali on nije merilo. Moj cale ne zna ni komp da upali, ali niko nije ni rekao da je on problem. Ili tvoj cale. Ili bilo ciji.
Pricamo o nama. A nama su ti likovi stalno pred ocima ili u usima. Ne nasom voljom, ali su tu.

Jel sada moram da se ogradim i za mame, tetke, strine i siru rodbinu?  :D

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1694 on: October 26, 2018, 09:06:02 pm »
Pa dobro, jesmo li pricali o tvom caletu ili o nama ovde na forumu?

Ja čitam b92.com/sport , space.com i NFL.com .po nekad bleacherreport.com i MSN.com (samo naslove).

Nemam TV  . Hvala vam što sad znam za te likove i zbogom kikindo i na kurac te nabijem!
 

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Pink nacija
« Reply #1695 on: October 26, 2018, 09:37:37 pm »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1696 on: October 27, 2018, 07:04:24 pm »

8.6.1966. - NFL / AFL merger

26.10.2018. - Turbo Srbija / Pink Nacija merger

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21047
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1697 on: October 28, 2018, 12:10:03 am »
8.6.1966. - NFL / AFL merger

26.10.2018. - Turbo Srbija / Pink Nacija merger

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS
United We Stand :rock:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12760
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1698 on: October 30, 2018, 12:55:06 pm »
https://www.blic.rs/sudbine/lekari-odlucili-darko-lazic-ide-na-jos-jednu-operaciju/m457fdh


...Mogu da ga posećuju roditelji, brat, žena i devojka...  :cool:



Za Betulu: Nije greška u pisanju...

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1699 on: October 30, 2018, 01:47:11 pm »
https://www.blic.rs/sudbine/lekari-odlucili-darko-lazic-ide-na-jos-jednu-operaciju/m457fdh


...Mogu da ga posećuju roditelji, brat, žena i devojka...  :cool:



Za Betulu: Nije greška u pisanju...
Pravda za ljubavnicu (koju nisu stavili na spisak) :wub:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21047
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1700 on: October 30, 2018, 01:52:48 pm »
Darko, care, legendo... Oporavi se što pre.

#JeSuisDarko

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1701 on: October 30, 2018, 01:59:51 pm »
A pogle sliku porodice. To garant bolnica. Dvoriste u kraterima ko povrsina Meseca. Zid sav crn ko u pusnici, na parkingu stojadin. Pogle ti to jbt


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Pink nacija
« Reply #1702 on: October 30, 2018, 02:10:02 pm »
A pogle sliku porodice. To garant bolnica. Dvoriste u kraterima ko povrsina Meseca. Zid sav crn ko u pusnici, na parkingu stojadin. Pogle ti to jbt

yep, zemunska bolnica

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12760
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1703 on: November 02, 2018, 11:12:31 pm »
нисам знао ко је нека Маја Беровић

 :hm:

https://www.blic.rs/zabava/kakav-vrisak-cim-je-stala-na-binu-usledio-haos-u-areni-publika-peva-u-glas-sa-majom/ssbg0cc

Quote
Dugo očekivani solistički koncert Maje Berović u Areni je počeo, a čim je pevačica kročila na scenu usledio je vrisak. Publika je sa njom u glas pevala svaku numeru, a Arena je bila puna do poslednjeg mesta. Prisutni su skandirali, a kako je sve izgledalo pogledajte u videu.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1704 on: November 03, 2018, 12:04:48 am »
Lazu, nije bila puna do poslednjeg mesta

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15023
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1705 on: November 03, 2018, 07:05:05 am »
Slažem se, pored mene je bilo jedno prazno mesto.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1706 on: November 03, 2018, 10:48:58 am »
:hm:

https://www.blic.rs/zabava/kakav-vrisak-cim-je-stala-na-binu-usledio-haos-u-areni-publika-peva-u-glas-sa-majom/ssbg0cc

Сећам се једном кад сам био мали у културном центру је гостовао неки гуслар, ми се сви смејали у фазону долази три човека и сличне форе. Дошао дан концерта, маса људи са свих страна, са породицама, није било карата за све, и то пре овог времена када су стандарди порасли, у време када се седело по степеништу и стајало са стране. Ја и дан данас не знам како се тај гуслар зове, а верујем нико од вас такође. Тако да то што неко напуни Арену не значи да ја морам нужно да знам за ту особу. Да си упао у ту исту Арену и све њих питао ко је Брус Дикинсон, колико би њих знало да ти каже?

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1707 on: November 03, 2018, 12:15:31 pm »
Да си упао у ту исту Арену и све њих питао ко је Брус Дикинсон, колико би њих знало да ти каже?
Pilot iz Engleske?

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12760
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1708 on: November 03, 2018, 01:37:17 pm »
Да си упао у ту исту Арену и све њих питао ко је Брус Дикинсон, колико би њих знало да ти каже?

Odavnina sam se pitao, a kao veliki ljubitelj istorije, zašto neka carstva, sile, imperije opstaju dugo kao recimo Britansko ili Rimsko, a neke ne kao recimo Mongolsko. Odgovor je čini mi se u kulturi, i to u najširem smislu te reči. Dakle, ako porobljenim podanicima približiš svoju kulturu i jezik toliko da je oni sami smatraju bližom i uzvešenijom od rođene kulture, onda si uradio već pola posla.


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21047
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1709 on: November 03, 2018, 01:50:53 pm »
Odavnina sam se pitao, a kao veliki ljubitelj istorije, zašto neka carstva, sile, imperije opstaju dugo kao recimo Britansko ili Rimsko, a neke ne kao recimo Mongolsko. Odgovor je čini mi se u kulturi, i to u najširem smislu te reči. Dakle, ako porobljenim podanicima približiš svoju kulturu i jezik toliko da je oni sami smatraju bližom i uzvešenijom od rođene kulture, onda si uradio već pola posla.



Kakva crna kultura pre dve hiljade godina...

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1710 on: November 03, 2018, 02:12:03 pm »
Odavnina sam se pitao, a kao veliki ljubitelj istorije, zašto neka carstva, sile, imperije opstaju dugo kao recimo Britansko ili Rimsko, a neke ne kao recimo Mongolsko. Odgovor je čini mi se u kulturi, i to u najširem smislu te reči. Dakle, ako porobljenim podanicima približiš svoju kulturu i jezik toliko da je oni sami smatraju bližom i uzvešenijom od rođene kulture, onda si uradio već pola posla.
Na koji nacin je recimo Rimsko carstvo opstalo dugo zahvaljujuci kulturi?
Ili recimo Osmanlijsko carstvo? Kakvu su oni kulturu sirili po Srbiji osim nabijanja na kolac, čerečenja i vešanja o gvozdene kuke?

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12760
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1711 on: November 03, 2018, 02:24:23 pm »
Na koji nacin je recimo Rimsko carstvo opstalo dugo zahvaljujuci kulturi?

Kada kažem kultura u najširem smislu te reči onda mislim i na poslovnu kulturu, pravnu kulturu i to sve pre svega NE posmatrajući sa današnje distance nego uzimajući u obzir tadašnje vreme u svetu u kome se živelo.

Ili recimo Osmanlijsko carstvo? Kakvu su oni kulturu sirili po Srbiji osim nabijanja na kolac, čerečenja i vešanja o gvozdene kuke?

Za nas je to svakako (kao i za sve Hrišćane) mnogo bolno tema, međutim ako uzmeš islamizovani ili barem nehrišćanski svet koji se našao pod Turcima, stvari dobijaju skroz drugi ugao... Mada ako hoćeš da se manemo emocija i težine lanaca možemo prodiskutovati koliko je imperatora, velikih vezira itd itd bilo sa ovih prostora...

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1712 on: November 03, 2018, 03:48:38 pm »
Пабло узео си најглупљи могући пример који си могао да одабереш, из времена када се култура увозила, и што је било егзотичније, из удаљенијих крајева, то је било траженије. Каква бре пословна култура и правна култура и Маја Беровић, да ли се ти дрогираш? Музика никада није познавала границе, чисто ствар укуса. Слажем се за поробљавање туђом културом, али Маја Беровић није наша култура, ја више осећам освајање сопственом некултуром у Србији. Тако да ти пример није на месту. Многи од тих новокомпонованих трају године, две или пар више, не опстају толико дуго да би били део опште културе, није да нисам знао ко су Ђорђе Балашевић, Горан Бреговић, Цане, Гиле, Милан Младеновић, Павле Аксентијевић, Шабан Шаулић или Жика Обретковић.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15023
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1713 on: November 03, 2018, 05:07:52 pm »
Ja sam uz Pabla. Odlično sročeno.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12760
    • View Profile
Re: Pink nacija
« Reply #1714 on: November 03, 2018, 06:59:40 pm »
Пабло узео си најглупљи могући пример који си могао да одабереш, из времена када се култура увозила, и што је било егзотичније, из удаљенијих крајева, то је било траженије. Каква бре пословна култура и правна култура и Маја Беровић, да ли се ти дрогираш?

Zamolio bih te da u diskusijama pažljivo čitaš šta je i kome napisano. Konkretno sam se tebi obratio jer TI misliš da deca od 15-19 godina na koncertu domaće pevačice treba da znaju ko je Brus Dikinson.

Музика никада није познавала границе, чисто ствар укуса.

Kako da ne. Pa pola sveta je amerikanizovano/britanizovano, šta kao muzika sa drugih govornih područja je imala neku šansu  :lol:

није да нисам знао ко су Ђорђе Балашевић, Горан Бреговић, Цане, Гиле, Милан Младеновић, Павле Аксентијевић, Шабан Шаулић или Жика Обретковић.

E tako već može, prvo jedno 300,400 domaćih imena, pa nakon toga ako ostane vremena možemo naturati strana...