Author Topic: MLB 2012  (Read 33861 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #70 on: September 22, 2012, 05:03:08 pm »
Ja nisam nikada kapirao balk, mada moram priznati da mi je posle ovog klipa dosta jasnije. :D


Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #71 on: September 22, 2012, 11:08:06 pm »
Kako su Cubsi mrknuli Cardinalse.   :lol:


Revenge  :cackalica:

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #72 on: September 23, 2012, 01:38:06 am »
A glavni rivali milvoki, fila i dodgersi pukli, pa kako onda covek da ne voli bezbol?  :cackalica:

Offline Dzombica

  • Starter
  • **
  • Posts: 242
  • Costi Forza
    • View Profile
    • NHL Serbia
Re: MLB 2012
« Reply #73 on: September 23, 2012, 08:41:27 pm »
Otkad je pocela NFL sezona nemam mogucnost nista od bejzbola da pogledam. I SNB je otisao zbog glupog SNF.. :cry:

Uglavnom, u NL su svi pobednici divizija prakticno poznati - NL West Giantsi, NL Central Redsi su juce imali to mini slavlje, a u NL East Natsi imaju 5,5 tekmi prednosti, i msm da nema sumnje da ce isto uraditi ovih dana.
U AL su stvarni malo komplikovanije, osetniju prednost imaju samo Rangersi.

Uglavnom svi imaju 10-11 tekmi do kraja, mora ovo da se isplati, bice super zanimljivo do poslednjeg dana. :)
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's successes or put its failures behind and start again. That's the way life is, with a new game played each time.

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #74 on: September 23, 2012, 09:28:10 pm »
Otkad je pocela NFL sezona nemam mogucnost nista od bejzbola da pogledam. I SNB je otisao zbog glupog SNF.. :cry:


15 prenosa nedeljno i tebi smeta sto ide SNF. Sto bi rekao freak nekad u ovakvim situacijama izvini esu tebe tukli metalnom palicom u vugla kaci bio mali  :w

Offline Dzombica

  • Starter
  • **
  • Posts: 242
  • Costi Forza
    • View Profile
    • NHL Serbia
Re: MLB 2012
« Reply #75 on: September 23, 2012, 09:30:31 pm »
Ja nemam gde da gledam prenose sem na Areni 1. :(
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's successes or put its failures behind and start again. That's the way life is, with a new game played each time.

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #76 on: September 24, 2012, 10:45:17 pm »
Brewersi su se povampirili, do pre mesec i nesto su bili tuga. A onda je Rickie Weeks krenuo da udara.. :lol:


Kasno Markiša na kosovo stiže...

Offline Dzombica

  • Starter
  • **
  • Posts: 242
  • Costi Forza
    • View Profile
    • NHL Serbia
Re: MLB 2012
« Reply #77 on: September 25, 2012, 03:09:56 pm »
Evo da i ovde stavim ako niste videli vec, ovo je meni jedna od najsmesnijih reklama ikada.. (narocito Konerko i Chipper deo :lol:)

[youtube][youtube]
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's successes or put its failures behind and start again. That's the way life is, with a new game played each time.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #78 on: September 25, 2012, 03:15:37 pm »
NL trka je vec prilicno gotova, u AL-u Angelsi opasno prete A'sima za drugo wild card mesto.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #79 on: October 02, 2012, 07:26:58 pm »
Inace, ove godine se division series igra u formatu 2-3 gde je u prve dve tekme domacin slabiji nosilac. Dosta cudno.

Offline Dzombica

  • Starter
  • **
  • Posts: 242
  • Costi Forza
    • View Profile
    • NHL Serbia
Re: MLB 2012
« Reply #80 on: October 02, 2012, 10:50:38 pm »
Inace, ove godine se division series igra u formatu 2-3 gde je u prve dve tekme domacin slabiji nosilac. Dosta cudno.
Da, bilo je neke polemike o tome...

Neki su slusam predlagali da visi seed odredi kako ce se igrati serija, sto bi bilo zanimljivo resenje.. :hm:
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's successes or put its failures behind and start again. That's the way life is, with a new game played each time.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #81 on: October 04, 2012, 10:41:28 am »
I gotova sezona... Ove godine zadnji dan nije bio uzbudljiv kao prosle, ali smo imali 3 meca koji su odlicuivali o sampionima divizija. Na kraju situacija je sledeca:

Wild card, petak:
Cardinals (K.Lohse) at Braves (K. Medlen), 11:00 PM
Orioles (TBD) at Rangers (Y.Darvish), 2:30 AM

Napisacu kasnije neku malu analizu i predvidjanje otkobra iz mog ugla.

Offline Dzombica

  • Starter
  • **
  • Posts: 242
  • Costi Forza
    • View Profile
    • NHL Serbia
Re: MLB 2012
« Reply #82 on: October 05, 2012, 10:15:44 am »
Rangersi su gadno usrali stvar, celu godinu su vodili AL West.. Darvish protiv O'sa, ne bi me iznenadilo i da Oriolesi tu prodju. :hm: Uglavnom, susret dve ekipe sa dosta, dosta powera.. :teg:
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's successes or put its failures behind and start again. That's the way life is, with a new game played each time.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #83 on: October 05, 2012, 11:17:19 am »
Rangersi su gadno usrali stvar, celu godinu su vodili AL West.. Darvish protiv O'sa, ne bi me iznenadilo i da Oriolesi tu prodju. :hm: Uglavnom, susret dve ekipe sa dosta, dosta powera.. :teg:

Drago mi je sto je bas Hamilton usrao stvar, ne mogu da podnesem tog igraca. I ja mislim da O'si dobijaju veceras.

Offline Dzombica

  • Starter
  • **
  • Posts: 242
  • Costi Forza
    • View Profile
    • NHL Serbia
Re: MLB 2012
« Reply #84 on: October 05, 2012, 06:32:53 pm »
Za O'se startuje Saunders LHP, sto me je prilicno iznenadilo..  :hm:

Sto se tice Hamiltona, meni nije toliko antipatican, ali stvarno postoje periodi kada izgleda krajnje bzvz na udaranju (o odbrani da ne pricam).. Al takav je kakav je, i mora se istrpeti zbog onih 43 HR, i ono kad krene ne staje.. :D Ali konstantnosti vise ne bi skodilo. Videcemo kako ce izgledati nocas. (prenos na Areni 1 od 02:30, kolko vidim.. :cheer: :tus: :kafa:  :thumbsup:)

Uglavnom, navijam za O'se.. Gotivniji su mi tim, imao sam dosta njihovih igraca u fantaziju ove sezone, pa sam ih puno i pratio. Msm da mogu da dobiju, ali bice potrebno da odigraju pametno, a ne neko njihovo SO vece. A svakako ce im biti potreban dobar pitching ako zele do pobede, nisam siguran da ce Saunders dugo potrajati. No, valjda oni znaju zasto su ga stavili.

Sto se tice NLWC, tu sam podeljen.

U kladzi sam recimo igrao, izmedju ostalog:

Rangers (-1,5) vs. O's H2
Braves vs. Cardinals IX (prvi ining X)

Ovo drugo sam i singlirao.
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's successes or put its failures behind and start again. That's the way life is, with a new game played each time.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #85 on: October 05, 2012, 07:41:46 pm »
Po meni Bravesi dobijaju lagano veceras. Navijacu za O'se, ali tesko da ce uspeti da nastave dream sezonu, jedino ako su ovi i dalje sjebani zbog onog poraza u Oaklandu.

Sto se tice WS, najvise bih voleo bay area finale, al da ne bude navijacki prognoziram Tigers-Reds.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #86 on: October 06, 2012, 01:46:26 am »
Sta je infield fly rule, koji kurac?

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #87 on: October 06, 2012, 01:53:25 am »
Ovaj Boggs preti da sve usere.

Offline maxim209

  • Starter
  • **
  • Posts: 432
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #88 on: October 06, 2012, 01:54:00 am »
Sta je infield fly rule, koji kurac?
Kad igrač u polju namerno pusti loptu (koju je mogao da uhvati) da padne na zemlju kako bi napravio double play.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #89 on: October 06, 2012, 02:14:41 am »
Izgleda usrase Braves-i, sto sam ja ocekivao.   :D
Sad 'vamo sledecu navijam za Texas.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #90 on: October 06, 2012, 02:23:49 am »
Sta znaci ovo "game under protest" ako sam dobro razumeo?

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #91 on: October 06, 2012, 02:30:11 am »
Po meni Bravesi dobijaju lagano veceras.

 :bb

Offline maxim209

  • Starter
  • **
  • Posts: 432
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #92 on: October 06, 2012, 02:33:53 am »
Sta znaci ovo "game under protest" ako sam dobro razumeo?
protest = žalba

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #93 on: October 06, 2012, 02:37:06 am »
Znam sta znaci u prevodi  :lol:


Mislim sta se desava u takvoj situaciji?

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #94 on: October 06, 2012, 02:37:22 am »
Jeste bila sudijska greska, ali sa 3 errora i 12 LOB Bravesi nisu ni zasluzili da dobiju. Steta, mislim da su kvalitetnija ekipa od Cardsa.

Offline maxim209

  • Starter
  • **
  • Posts: 432
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #95 on: October 06, 2012, 02:39:03 am »
Kad igrač u polju namerno pusti loptu (koju je mogao da uhvati) da padne na zemlju kako bi napravio double play.
da dopunim samog sebe  :zvizdanje:  batter će tada biti izbačen bila lopta uhvaćena ili ne, ali ako padne na teren pa se uhvati neće moći da se ide na double play osim ako igrači na bazama ne pokušaju posle toga da napreduju.

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #96 on: October 06, 2012, 02:41:22 am »
Nasao sam: To put a baseball game under protest means that a club appeals to the Commissioner's Office to replay the game from the point of the rule in question.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #97 on: October 06, 2012, 10:39:50 am »
da dopunim samog sebe  :zvizdanje:  batter će tada biti izbačen bila lopta uhvaćena ili ne, ali ako padne na teren pa se uhvati neće moći da se ide na double play osim ako igrači na bazama ne pokušaju posle toga da napreduju.

Ima smisla, ali prvi put u zivotu vidim da se primenjuje ovo pravilo.

Offline Dzombica

  • Starter
  • **
  • Posts: 242
  • Costi Forza
    • View Profile
    • NHL Serbia
Re: MLB 2012
« Reply #98 on: October 06, 2012, 02:28:14 pm »
Ima smisla, ali prvi put u zivotu vidim da se primenjuje ovo pravilo.
Ja sam to pravilo naucio zapravo dosta rano, igrajuci MLB 2k10, onaj carear mod.. :D Desavalo mi se par puta bas na ML popupove, i onda nisam dobijao experience poene koje inace dobija odbrambeni za napravljeni out.. Zainteresovao se malo, istrazio, i ono.. To je msm prvo zajebano pravilo koje sam naucio, pre balka svakako.. :D

Evo te situacije ovde: http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=25338293&topic_id=11493214

Kao sto rekoste, los call, ali nisu zbog ovoga izgubili.. Imali su svojih sansi i pored 3 ER, nisu ih iskoristili.. Sto se tice same reakcije odbrane Cardinalsa, nisam bio tamo, ali cini se kao da je Cozma zvao loptu svo vreme, i onda se neshvatljivo pomerio. :I

Uglavnom, ja sam uzeo pare na kladzi.. :thumbsup:

Sto se tice ALWC, Saunders je upadao u probleme i nije izgledao mnogo sigurno, ali se dobro izvlacio iz istih - nesto njegovom zaslugom, a mozda i vise zaslugom udaraca Rangersa. Hamilton je izgledao uzasno, imao je ono "mahacu na prvi pitch" vece. Ne verujem da je "sto pre zeleo da napusti teren i zavrsi sezonu", ali je svakako tako izgledalo.
O'si bili odlicni, imali su game plan, i iako je Darvish bacao veoma dobro (iskreno bolje nego sto sam ja ocekivao), uspeli su da naprave dovoljno stete vec protiv njega, a onda i rezervne bacace su sasvim dovoljno izudarali za 5-1 win.
« Last Edit: October 06, 2012, 02:33:30 pm by Dzombica »
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's successes or put its failures behind and start again. That's the way life is, with a new game played each time.

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #99 on: October 07, 2012, 02:09:16 am »
Pitanje: Sinoc je u 8. iningu usao pitcher closer za STL, jel to znaci da je on najbolji pitcher u timu i ulazi da zatvori mec?

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #100 on: October 07, 2012, 03:41:34 am »
Pitanje: Sinoc je u 8. iningu usao pitcher closer za STL, jel to znaci da je on najbolji pitcher u timu i ulazi da zatvori mec?

Najbolji pitcheri startuju i od njih se očekuje da igraju i celi meč ako treba. Closeri su specijalizovani da privedu meč kraju, najbolji su od onih koji ne startuju.

Možda nije najbolje poređenje ali gledaj to kao kad u fudbalu trener iz ekipe koja vodi 1-0 vadi napadača i uvodi odbrambenog igrača da sačuva rezultat.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #101 on: October 07, 2012, 10:47:54 am »
Drugim rečima, imaju najveća muda i pribranost.  :D Marino Rivera je najpoznatiji po tome, pošto povremeno gledam MLB.

Offline Dzombica

  • Starter
  • **
  • Posts: 242
  • Costi Forza
    • View Profile
    • NHL Serbia
Re: MLB 2012
« Reply #102 on: October 07, 2012, 11:53:00 am »
Pitanje: Sinoc je u 8. iningu usao pitcher closer za STL, jel to znaci da je on najbolji pitcher u timu i ulazi da zatvori mec?
Konkretno, Motte je usao da baci 1.1 ining, retko (desava se, ali retko) kada ce pravi closeri uci da bace puna 2 ininga, narocito u regularnoj sezoni.
Closeri generalno nisu najbolji pitcheri u timu, mada mogu i da budu. Msm, tesko je uporedjivati. Stvar je u tome sto oni ili nemaju snage za vise ininga, ili imaju mali broj pitcheva u svom repertoaru. Tako npr., closeri najcesce imaju veoma dobre i brze fastballove, koji u slucaju nekih, poput Chapmana iz Redsa, idu preko 100 MPH.. Oni su veoma efektivni kada treba baciti jednu izmenu, ali svakako ne bi mogli da bacaju tako citav mec, iz starta u start (zamor, gube kontrolu, brzina opada, povrede...). Ili legendarni "Sandman" Rivera. On koristi tipa 2 pitcha, od kojih je cutter onaj epski i lomi palice, a fastball samo da promeni malo. :D I svi znaju da ce on bacati cutter, ali evo, skoro 20 godina, retko ko je uspeo da ga udari.

edit: nisam gledao sinoc nista, ali vidim da su A'si imali dosta primedbi na strike zonu.. Verlander je bacao.. :roll:

"Because there is a place on the Internet for everything statistical in baseball, there – of course – exists a website that measures an umpire's performance. It is called Brooksbaseball.net. And if you click the tab marked "Strikezone Map Tool," and tap in the date of Saturday's first game of the American League division series, you will see that home plate umpire Jim Reynolds called 10 strikes outside of a typical strike zone against the Oakland Athletics.

These pitches would be up to a foot outside of the normal zone and they were all thrown by Detroit Tigers pitcher Justin Verlander to Oakland's left-handed hitters.
This would explain why several of those hitters stalked away from the plate, muttering at Reynolds, after striking out on strikes that were not strikes.
But it also explains part of the brilliance of a man who is probably the best pitcher in baseball: When given the gift of a strike zone wider than it should be, he knows just how to exploit it."
« Last Edit: October 07, 2012, 12:06:20 pm by Dzombica »
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's successes or put its failures behind and start again. That's the way life is, with a new game played each time.

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #103 on: October 09, 2012, 02:07:26 am »
Hvala na odgovorima.


STL odrao Redskinse 12-4

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: MLB 2012
« Reply #104 on: October 11, 2012, 10:50:13 am »
Uh, dobre bili utakmice nocas.  :rock:
Nas covek radi za Jenkije :D . Rauuuuuuuuuul 2 HR umesto ARod-a.  :thumbsup:
A's se spasili eliminacije takodje u zadnjem inning-u...
Cards-i nastavljaju gde su stali, bacao odlicno Carpenter.
Reds - Gianti, 2-2, bice zanimljivo.

Edit : Ispravka, i ja magarac ne znam sta pisem, mozda sam trebao da ostanem jos malo da spavam.  :P
« Last Edit: October 11, 2012, 11:06:30 am by Grandilof »

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."