Author Topic: NFL draft i prateće manifestacije  (Read 132497 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #280 on: April 01, 2012, 07:00:15 pm »
Za sada sve lepo ide po planu :D sashadpb, ti si sledeci  :mr.green:

Nesto ni ne mislim da je potrebno razglabati o ovim pikovim jer, ono, 99.99% da ce upravo ovako da bude i na pravom draftu. Meni su price o tome kako IND sada razmislja o RG3 smesne.

I ostali QBs su imali odlicne Pro Days, bice zanimljivo videti gde ce zavrsiti na nasem mock-u, pa i na samom draftu :)
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #281 on: April 01, 2012, 08:06:15 pm »
billsi su prvi kojima treba QB,dal ce ga uzeti odmah u prvoj rundi?tu je prva sansa da mock krene u drugom toku  :)

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #282 on: April 01, 2012, 08:08:41 pm »
billsi su prvi kojima treba QB,dal ce ga uzeti odmah u prvoj rundi?tu je prva sansa da mock krene u drugom toku  :)

???

Odakle ti da im je to pressing need? Ljudi imaju gomilu stvari koje su hitnije od QB-a. Fitzpatrick ce ove godine biti jos bolji, da ne pricam da nije mator.

Njima vishe treba OL kao leba u napadu...

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #283 on: April 01, 2012, 08:56:27 pm »
Odlicno izgleda ovo za sada. Nema iznenadjenja, ali sada sledi prva dilema - za Browns-e. Ovo je pik koje moze da poljulja ostatak mock-a :)
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #284 on: April 01, 2012, 09:35:26 pm »
Ja mislim da ce Morz ovde da draftuje WR-a, u inat Ramsima :D

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #285 on: April 01, 2012, 09:57:57 pm »
???

Odakle ti da im je to pressing need? Ljudi imaju gomilu stvari koje su hitnije od QB-a. Fitzpatrick ce ove godine biti jos bolji, da ne pricam da nije mator.

Njima vishe treba OL kao leba u napadu...
stvarno sam lupio,mislio sam na Brownse sa mesta 4.picka...sorry  :palm:

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #286 on: April 01, 2012, 10:43:37 pm »
billsi su prvi kojima treba QB,dal ce ga uzeti odmah u prvoj rundi?tu je prva sansa da mock krene u drugom toku  :)
Da je zapelo samo oko QB-a, lako bi Billsi izgurali ovaj draft.  ;)
Fali OL kao leba, WR je takodje veliki need, secondary...
Videces kada uradim analizu.  :)

edit: sada videh da si se zeznuo.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #287 on: April 01, 2012, 10:47:44 pm »
Ja mislim da ce Morz ovde da draftuje WR-a, u inat Ramsima :D

Cak sam misljenja da cemo mi da odigramo jos jedan trade down. Koliko citam Fisher nije toliko zagrizao da nas pik mora da bude Blackmon.
Mozda i trade up za Kalila ...

Mozemo da uzmemo i Megatrona kad QB nema vremena da baci. Sto se mene tice jurio bih Kalila, ili trade down za sledeceg LOT.
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #288 on: April 01, 2012, 10:56:42 pm »
Za trade down nam treba partner koji hoce da uradi trade up. Mozda jedino da Richardson ostane na #6.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #289 on: April 01, 2012, 11:35:23 pm »
Ma Blackmon  :rock: :rock:
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #290 on: April 01, 2012, 11:57:23 pm »
evo i Sabotage je odradio pick  :rock:

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #291 on: April 02, 2012, 12:09:37 am »
Odlicno odradjen posao za sada. Prvih 5 je gotovo, lepo napisana objasnjenja.

Prica se ovih dana da bi Tanehil zaista mogao u Brownse, ali mislim da bi to bila greska. Blekmon bi bio solidna opcija, ali verujem da Richardson moze vise da doprinese timu. Logican pik.

Idemo dalje  :thumbsup:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline nestorZ

  • Starter
  • **
  • Posts: 265
  • Who Dat?
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #292 on: April 02, 2012, 01:37:23 am »
Prica se ovih dana da bi Tanehil zaista mogao u Brownse, ali mislim da bi to bila greska. 
Ovo je najbolji pokazatelj kolko je liga u kurcu tj kolko su ekipe očajne za QB-ovima.

Tannehill je realno igrač za drugu rundu, a otić će u top 12.
Je, dobro je građen, ima jaku ruku i fizičke predispozicije, ali nema ono osnovno, nije kvalitetan QB. Samo je jednu sezonu bio starter i tu sezonu je odigrao totalno prosječno, ništa posebno nije napravio. On definitivno ima velik potencijal, ali u prvoj rundi treba uzimati QB-e koji mogu odmah startati, a Tannehill treba koju godinu bit na klupi da bi naučio sve stvari.


Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #293 on: April 02, 2012, 08:56:00 am »
Ja sam odgledao nesto youtube fajlova sa njime i nije mi se svidela njegova mehanika. Uz to je igrao samo jednu sezonu pa je malo glupa sva prica o potencijalu.  :dry:

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3443
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #294 on: April 02, 2012, 12:37:53 pm »
Brownsi su ekipa koji ce, svojim biranjem, imati najveci uticaj na draft, definitivno. Sve opcije u napadu si im zesci need. Opet, moguce je da ce odluciti i za neki suludi trejd. Mislim- :A
Inace, birao bih isto kao i Sabotage, a mislim da ce i Brownsi uciniti tako. Jednostavno, Morž ne bira WR u 1.rundi, McCoy ce verovatno dobiti jos jednu sansu a Ričardson bi, ako eksplodira-mogao da "nosi" tim...
 
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #295 on: April 02, 2012, 12:50:08 pm »
Ma daj.

Realno nema RB-a ove godine koji zasluzuje da bude u prvoj rundi...

Taj isti Richardson nije mogao Ingrama da istisne 2 godine sa mesta startera. Covek je 1 year starter. Svi znamo gde je otisao Ingram prosle godine i kakav se pokazao kao igrac...

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3443
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #296 on: April 02, 2012, 12:58:43 pm »
Cini mi se da je veci problem gde je otisao Ingram, nego kako se pokazao...
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #297 on: April 02, 2012, 01:08:39 pm »
A i oni imaju Sprolsa, Pjera ... a Cle ima Hardestija samo.

Offline nestorZ

  • Starter
  • **
  • Posts: 265
  • Who Dat?
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #298 on: April 02, 2012, 02:08:23 pm »
Cini mi se da je veci problem gde je otisao Ingram, nego kako se pokazao...
Ovo, ovo je istina.

Ingram se ne može pokazati u Saintsima, isto ko reggie do prije godinu dana.


Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #299 on: April 02, 2012, 02:11:40 pm »
Ma daj.

Realno nema RB-a ove godine koji zasluzuje da bude u prvoj rundi...

Taj isti Richardson nije mogao Ingrama da istisne 2 godine sa mesta startera. Covek je 1 year starter. Svi znamo gde je otisao Ingram prosle godine i kakav se pokazao kao igrac...

Po tebi bi trebalo da izaberu koga? Mislim da im je najveca greska sto nisu ugrabili RGIII jer su realno bili u poziciji. Sto se tice Tannehilla uopste ne vidim u njemu igraca vrijednog top 5 pika. U svakom slucaju nista vise nego u Weedenu i Cousinsu sa MS.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline nestorZ

  • Starter
  • **
  • Posts: 265
  • Who Dat?
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #300 on: April 02, 2012, 02:21:26 pm »
Sve je jasno o QB-ima kad neke ekipe razmišljaju o draftanju Osweilera u prvoj rundi  :huh:

Samo zato što ima atletske sposobnosti i "potencijal", a momak nije u stanju baciti nigdje osim u kuteve, visok je preko dva metra i mora bar pet godina učiti zanat.


Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #301 on: April 02, 2012, 04:05:38 pm »
Sve je jasno o QB-ima kad neke ekipe razmišljaju o draftanju Osweilera u prvoj rundi  :huh:

Samo zato što ima atletske sposobnosti i "potencijal", a momak nije u stanju baciti nigdje osim u kuteve, visok je preko dva metra i mora bar pet godina učiti zanat.
ja ne verujem da ce Osweiler otici u prvoj rundi,a i Tannehill je rich za prvu,realno.Nekako verujem da ga ribice nece draftovati prvim pickom,bar ne u nasem mocku  :smile3:

Offline nestorZ

  • Starter
  • **
  • Posts: 265
  • Who Dat?
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #302 on: April 02, 2012, 07:12:03 pm »
Ja isto ne vjerujem da će Osweiler u prvoj, ali činjenica je da neke ekipe razmišljaju o tome.
Da je on "project quarterback" sa velikim potencijalom, pa brate taj je veći projekt od onih otoka u dubaiju. Sve bolje od 4. runde je prerano za njega.




Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #303 on: April 02, 2012, 07:25:41 pm »
Cini mi se da je veci problem gde je otisao Ingram, nego kako se pokazao...

Jadan on otisao u klub koji baca fenomenalno, pa su running lanes otvoreni uvek. Jadan on otisao u klub sa 2 najbolja guarda u ligi. Bas jadan.

Nije nego failchina. Bizgovi sa Alabame koji budze stats iza najboljih linija u NCAA, protiv inferiornih ekipa.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #304 on: April 02, 2012, 09:38:47 pm »
Bizgovi sa Alabame koji budze stats iza najboljih linija u NCAA, protiv inferiornih ekipa.
During his sophomore season in 2009 he won Alabama's first-ever Heisman Trophy, set the Crimson Tide's single-season rushing record with 1,658 yards, was voted to the AP All-America first-team and helped lead the Tide to an undefeated 14–0 season including a victory in the 2010 BCS National Championship Game.

Sve ovo je nabudzeno?

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #305 on: April 02, 2012, 09:51:07 pm »
During his sophomore season in 2009 he won Alabama's first-ever Heisman Trophy, set the Crimson Tide's single-season rushing record with 1,658 yards, was voted to the AP All-America first-team and helped lead the Tide to an undefeated 14–0 season including a victory in the 2010 BCS National Championship Game.

Sve ovo je nabudzeno?

Naravno. Godinu dana pre toga jebeni GLEN COFFEE je imao 1400 jardi iz 230 nosenja. 6ypc. Linija.

Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #306 on: April 02, 2012, 11:25:24 pm »
6ypc.

10 minuta sam razmišljao šta znači "burs".  :palm:

Nego, Dildo, nešto me kopka ( i istinski te pitam) : kada procenjuješ NCAA RBa, šta gledaš, šta ti je najbitnije ?
Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #307 on: April 02, 2012, 11:39:59 pm »
10 minuta sam razmišljao šta znači "burs".  :palm:

Nego, Dildo, nešto me kopka ( i istinski te pitam) : kada procenjuješ NCAA RBa, šta gledaš, šta ti je najbitnije ?

Da bode rupe na keca (no dancing, bouncing i slicni kurci), da ima second gear tj. kad prodje LoS da moze da ima extra speed. U kom sistemu je igrao, kakvim talentom okruzen i protiv kojih protivnika. Recimo uvek treba downgradeovati RB-e koji dolaze iz sistema kao sto je Florida, West Virginia, Auburn, Oregon i slicno jer je shema takva da se njihov skill set ne prenosi dobro na NFL. Takodje downgrade za RB-e koji trce iz zida od 2000lbs koji svojim talentom dominira protivnike (Alabama, Wisconsin, Stanford zadnjih godina).

S druge strane upgradujesh igrace na osnovu toga koji ga tim bira (Primer LaMichael James ako je 2nd round pick u generali, u shemi Pittsburgha recimo ne moze da bude ni 5th rounder. Dok recimo igrac kao sto je Bernard Pierce sa Templea je realno 4th rounder otprilike ali bi za takve ekipe kao sto su Pitt, Cle, Bal morao da bude upgradeovan).

Ono sto daje dodatnu vrednost RB-u je pass catching, jarde posle kontakta takodje.

Po meni dva RB-a koja ove godine zavredjuju pick u prve 2 runde su Lamar Miller sa Miamija i Chris Polk. To bi ja draftovao.

Ne maltretiram se mnogo oko toga da li je dobar blocker i blitz pickup jer to svi RB koji dodju u NFL moraju da uce i uce i uce.


Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #308 on: April 02, 2012, 11:56:43 pm »
moje izvinjenje svima sto je mock malo usporio, ali bio sam u guzvi ceo dan i tek malopre seo da pisem....

... i taman kad sam sve napisao, nesto kliknem i nestane mi ceo tekst - kad kreten nisam u notepadu/wordu pisao nego direkt u forumu... i onda sve ispocetka ... doduse ova druga verzija mi je mozda i bolje ispala :)



Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #309 on: April 02, 2012, 11:58:01 pm »
Mock nam je za sada veoma konzervativan. Bez iznenadjenja.

Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #310 on: April 03, 2012, 12:19:24 am »
@ dildo : super odgovor, tako sam i mislio. dosta me je zanimalo i šta ćeš reći za blitz pickup kod RBa.

Draft za sada ide dosta brzo i bez iznenađenja. Sviđa mi se što smo se i opustili, evo lord je stigao i da se malo našali :

Po prvi put poodavno imamo franchise QB-a

 :A
Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #311 on: April 03, 2012, 12:47:24 am »
Ne znam, sto vise razmisljam mislim da ce Tampa da zvekne neki trade down. Ima timova kojima je Claiborne interesantan a njima i nije to bas bas pressing need.

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #312 on: April 03, 2012, 12:53:34 am »
Da bode rupe na keca (no dancing, bouncing i slicni kurci), da ima second gear tj. kad prodje LoS da moze da ima extra speed. U kom sistemu je igrao, kakvim talentom okruzen i protiv kojih protivnika. Recimo uvek treba downgradeovati RB-e koji dolaze iz sistema kao sto je Florida, West Virginia, Auburn, Oregon i slicno jer je shema takva da se njihov skill set ne prenosi dobro na NFL. Takodje downgrade za RB-e koji trce iz zida od 2000lbs koji svojim talentom dominira protivnike (Alabama, Wisconsin, Stanford zadnjih godina).

S druge strane upgradujesh igrace na osnovu toga koji ga tim bira (Primer LaMichael James ako je 2nd round pick u generali, u shemi Pittsburgha recimo ne moze da bude ni 5th rounder. Dok recimo igrac kao sto je Bernard Pierce sa Templea je realno 4th rounder otprilike ali bi za takve ekipe kao sto su Pitt, Cle, Bal morao da bude upgradeovan).

Ono sto daje dodatnu vrednost RB-u je pass catching, jarde posle kontakta takodje.

Po meni dva RB-a koja ove godine zavredjuju pick u prve 2 runde su Lamar Miller sa Miamija i Chris Polk. To bi ja draftovao.

Ne maltretiram se mnogo oko toga da li je dobar blocker i blitz pickup jer to svi RB koji dodju u NFL moraju da uce i uce i uce.

Definitivno moj omiljeni ofanzivni prospekt. Video sam da je igrao nesto losije pri kraju, ali u pocetku sezone me je odusevljavao, nosio je U. Ono sto mi se svidja jeste kako je trcao unutar teklova. Mene podseca na Vestbruka, mada nisam siguran da li je toliko dobar u pas igri, tj.  u trcanju ruta. Po tvom misljenju, ima li slicnosti?

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #313 on: April 03, 2012, 01:13:30 am »
Definitivno moj omiljeni ofanzivni prospekt. Video sam da je igrao nesto losije pri kraju, ali u pocetku sezone me je odusevljavao, nosio je U. Ono sto mi se svidja jeste kako je trcao unutar teklova. Mene podseca na Vestbruka, mada nisam siguran da li je toliko dobar u pas igri, tj.  u trcanju ruta. Po tvom misljenju, ima li slicnosti?

Vise je kao McCoy ili Mladi Tomlinson. Westbrook je bio tanak between the tackle runner

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #314 on: April 03, 2012, 01:55:10 am »
Dildo, kad vec pomenu mogucnost da bi Tampa isla na trade down, koga vidis da bi mogao da uleti? Sta znam, sad kad se ne puca tolika kinta na rookie igrace, uraditi trade up znaci ojaditi sebe solidno u narednom periodu sto se pick-ova tice. Pogotovo za top 5-10 igrace. Ne znam ko bi dao toliko za CB-a.

I kad ste vec pokrenuli pricu u RB-ovima, zanima me je l' gledao neko Turbin-a? Ja nisam, ali sam citao o njemu i cuo za njega pre combine-a, pa sam se malo informisao. Posle combine-a gde je trcao mnogo brze nego sto sam ocekivao (a i drugi koliko vidim) deluje mi interesantno. Ogroman je, sa onom brzinom, mogao bi ispasti dobar, ali ne znam kakav mu je pregled, cut, da li "igra" cesto iza linije i sl.