Author Topic: NFL Expansion - 34 tima?  (Read 8364 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
NFL Expansion - 34 tima?
« on: February 05, 2012, 03:05:45 pm »
Commissioner Roger Goodell said on NBC Sports Network's Costas Live that if the league places a team in Los Angeles, the NFL probably would add two more franchises to make it 34.
Goodell said the league "doesn't want to move any of our teams" and "we probably don't want to go to 33" if the NFL decides on expansion over relocation. An odd number of teams would present scheduling issues. Goodell's statement is good news for fans of the Rams, Jaguars, Vikings, and Chargers, as those are the franchises most linked to a Los Angeles relocation.



Ne znam sta da mislim, generalno su nam navijaci go qrac, pozorisna publika. U LA bi bila ludnica plus sam grad bi vukao klub na gore konstantno.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Odg: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #1 on: February 05, 2012, 03:59:29 pm »
Ne znam sta da mislim, generalno su nam navijaci go qrac, pozorisna publika.

Još kad bi ti utd prebacili u Birmingham iz istih razloga pa Bog da te vidi.  :D
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Odg: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #2 on: February 05, 2012, 04:19:08 pm »
Commissioner Roger Goodell said on NBC Sports Network's Costas Live that if the league places a team in Los Angeles, the NFL probably would add two more franchises to make it 34.
Goodell said the league "doesn't want to move any of our teams" and "we probably don't want to go to 33" if the NFL decides on expansion over relocation. An odd number of teams would present scheduling issues. Goodell's statement is good news for fans of the Rams, Jaguars, Vikings, and Chargers, as those are the franchises most linked to a Los Angeles relocation.



Ne znam sta da mislim, generalno su nam navijaci go qrac, pozorisna publika. U LA bi bila ludnica plus sam grad bi vukao klub na gore konstantno.
Ja nisam siguran da "ekonomija" moze da podrzi jos dva tima, na dalekom je to stapu...
 

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Odg: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #3 on: February 05, 2012, 04:37:54 pm »
Ono ako moze "ekonomija" da podrzi tim u Pichkovcu Wisconsina, onda moze da podrzi sigurno u LA-u, Portlandu, Las Vegasu itd...

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Odg: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #4 on: February 05, 2012, 10:02:56 pm »
Sa 2 tima bi samo napravili haos. Ovaj format sa 32 tima je idealan.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Odg: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #5 on: February 06, 2012, 03:46:25 pm »
Sa 2 tima bi samo napravili haos. Ovaj format sa 32 tima je idealan.
pa i ne bi. Tako bi skratili pre-season sa 4 na 2 tekme ( sto ce ionako uraditi uskoro jer niko to ne gleda a nicemu ne sluzi) i taman promeniti sistem ulaska u play-off, na nesto slicno NBA, da ne bude sranje kao sa Seahwks-ima pre neku godinu. a i da nema da se opusta 1/3 lige zato sto ne moze da promeni svoju play-off poziciju, nego da se igra do zadnje tekme max.

valja. idemo na 34 !!!!

p.s. isto se tako pricalo kad se promenilo u soccer WC sa 24 na 32. kao mnogo i tako to. pa vidi kako je dobar sistem (kakvo poredjenje)

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Odg: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #6 on: February 06, 2012, 04:26:28 pm »
Ti seahawksi su pobedili prethodne SB sampione. Uostalom, sta god da urade i promene, opet ce da ostane da pobednici svoje divizije idu u po.  Jer se u protivnom gubi poenta divizijskih rivalsava.
Ono sto bi stvarno pretstavljalo problem je rusenje ovako uravnotezenog sistema igranja tokom sezone. Deluje mi verovatno da bi se preslo na tri divizije ali posto nisam pratio NFL pre 2002 neznam kako su uparivali rivale pre toga.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Odg: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #7 on: February 06, 2012, 04:58:41 pm »
To mene malo buni:Gde bi ih "umetnuli" i jel bi morali da menjaju divizije?Ovako imamo "ogledalo" kostur...
 

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Odg: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #8 on: February 06, 2012, 05:33:40 pm »
Ako bi prosirivali meni je logicnije da prosire na 36 i da gurnu na tri divizije sa sest timova. Sad kako ce da raspodele van dvizijske utakmice, nemam pojma, zato me interesovao kakav je bio raspored u ono vreme kada su bile po tri divizije. Znam da su pominjali da se neki timovi nisu videli do 20 godina (ili tako nesto). Ako bi sveli na dve utakmice iz divizije, onda sa jednom iz druge konferencije i sa istorangiranim iz susednih divizija to bi doslo na 18. Ili po jedna utakmica u diviziji, susednoj diviziji diviziji iz druge konferencije (17+1 sa istoplasiranim iz druge divizije). Ali onda se gubi na divizijskom rivalstvu.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #9 on: February 06, 2012, 09:47:33 pm »
Ti seahawksi su pobedili prethodne SB sampione. Uostalom, sta god da urade i promene, opet ce da ostane da pobednici svoje divizije idu u po.  Jer se u protivnom gubi poenta divizijskih rivalsava.

U tome i jeste problem, tim koji je gradjen da igra u dvorani i na toplom je imao odlicnu sezonu i skor, a morao je da gostuje i to napolju na vetru i zato je izgubio. Da su igrali u Westu, imali bi homefield advantage ili bar playoff bye.
Ista prica ove godine, Steelersi koji su u borbi za sam vrh AFC-a na tiebreaker ne uzmu diviziju i idu na gostovanje koje je po klimatskim uslovima najteze u ligi, automatski gube Clarka za kog ne postoji adekvatna zamena i zbog toga gube utakmicu. Opet isto, u Westu bi imali minimum playoff bye a verovatno i homefield advantage.

Znaci u dve godine smo izgubili dva jaka tima i imali sprdnju od dve divisional utakmice zbog loseg sistema.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Odg: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #10 on: February 06, 2012, 09:47:52 pm »
Ako bi prosirivali meni je logicnije da prosire na 36 i da gurnu na tri divizije sa sest timova.
To ce se, pre ili kasnije, i desiti.
Za 15 godina bice 40 timova.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #11 on: February 06, 2012, 10:22:38 pm »
U tome i jeste problem, tim koji je gradjen da igra u dvorani i na toplom je imao odlicnu sezonu i skor, a morao je da gostuje i to napolju na vetru i zato je izgubio. Da su igrali u Westu, imali bi homefield advantage ili bar playoff bye.
Ista prica ove godine, Steelersi koji su u borbi za sam vrh AFC-a na tiebreaker ne uzmu diviziju i idu na gostovanje koje je po klimatskim uslovima najteze u ligi, automatski gube Clarka za kog ne postoji adekvatna zamena i zbog toga gube utakmicu. Opet isto, u Westu bi imali minimum playoff bye a verovatno i homefield advantage.

Znaci u dve godine smo izgubili dva jaka tima i imali sprdnju od dve divisional utakmice zbog loseg sistema.
Pa nisam cuo da postoji titula dvoranskog sampiona NFL-a. Ako oce da igraju u dvorani postoji arena fudbal. Uostalom ako nisu u stanju da pobede onda nece ni SB da osvoje. Pre par godina SB je bio u miamiu po nekakvom pljusku. Sta im onda smeta malo vetra. Sto nebi pricali da je neko naucio da igra na 2k metara a da je izgubio jer je morao da igra na razini mora. Ili sto tim sa zapada treba da igra u 1h na istoku, sto je njima 9 izjutra. Pa na stadion treba da krenu oko 6:00. Ovo je NFL i ako sudije nisu nesto mnogo uradile da tim izgubi, onda je zasluzio da izgubi. Nema opravdanja.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #12 on: February 06, 2012, 10:38:29 pm »
Redom:Superbowl sampioni 2006. i 2009. se ne bi slozili sa tobom, oni su itekako racunali na svoju dvoranu i bez nje su daleko manje opasne ekipe, posebno Saintsi i Brees koji nema top od ruke i dosta mu zavisi od vremena. S obzirom da se odlicno provode po dvoranama i igraju i osvajaju superbowle, sumnjam da ce poslusati tvoj savet za arena fudbal. :D  Inace, vetar je daleko veci faktor za passing game od kise.
Za ovo dalje vidim da se slazemo da homefield moze biti velika prednost, pa da je sramota da timovi koji udju jer, eto, neko mora, ostvare tu veliku prednost nad superbowl contenderima. 

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #13 on: February 06, 2012, 11:28:36 pm »
NFL dozivljava istinsku globalnu ekspanziju i logicno je ocekivati da ce pokriti velika otvorena trzista kao sto su LA, Las Vegas, mozda u blizoj buducnosti i Toronto, Vankuver ili Montreal. Samim tim treba ocekivati i promjene u sistemu. Ja bih licno vise volio pravedniji sistem za PO nego slijepo drzanje za tradiciju. Ne treba mnogo formalnosti da se zadrze stari rivaliteti. Crowbar bowl ce ostati crowbar bowl bez obzira da lice timovi ostati u istoj diviziji ili da lice ce se igrati samo jedna utakmica godisnje. Znajuci pohlepu vlasnika uopste me ne bi iznendalio da se prosiri i PO format u broju utakmica.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #14 on: February 07, 2012, 12:33:41 am »
Kakav pravedniji sistem za PO!!! Sam princip PO nije pravedan jer dva najbolja tima mogu da igraju u prvoj (ili drugoj po nfl pravilima PO) a ne u finalu. Sto onda nebi igrala samo dva tima sa najvise pobeda. Sta jos nece da vam smeta. Da necete mozda da stavite i po jedan gol u end zonu i golmana da se nadje.
Dok je bila dominacija AFC-a onda se pricalo da bi trebalo da igraju dva najbolja tima, a ne NFC vs AFC. Sad vam ne odgovara ni ko moze u PO da ode. Ovaj sistem je u globalu najpravedniji. Mozemo da smisljamo sve i svasta ali trenutno ako bi nesto promenili to bi  donelo vise stete nego koristi. I sto rekose sami igraci, postoji razlog da osvojis diviziju. Ako ne osvojis onda ides u goste. Ko ti je kriv sto je nisi osvojio. Ko je kriv Atlanti sto nisu uzeli diviziju nego su morali da idu u NY i da dozive debakl. Oni sami. Uvek moze da ti bude kriv raspored.
I 2006 su Coltsi odigrali u Baltimoru pa su opet dobili. I tada su sve utakmice osim drugog poluvremena protiv NE dobili na trcanje i DL.

Offline Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #15 on: February 07, 2012, 10:55:25 am »
If it aint broken don't fix it.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #16 on: February 07, 2012, 12:09:43 pm »
Kakav pravedniji sistem za PO!!! Sam princip PO nije pravedan jer dva najbolja tima mogu da igraju u prvoj (ili drugoj po nfl pravilima PO) a ne u finalu. Sto onda nebi igrala samo dva tima sa najvise pobeda. Sta jos nece da vam smeta.

Onaj sistem u kojem ce npr u PO ici 2010 NYG sa 10-6 umjesto 8-8 Sijetla ili 2009 Nju Ingland sa 11-5 umjesto San Dijega sa 8-8! Pravedinije je da u PO idu timovi koji su to pokazali na terenu nego oni koji su u PO otisli cistom administrativnom odlukom. Jer raspored divizija je cista administracija i mjenja se kako kome odgovara. Istina po nekad se uzmu u obzir stara rivalstva ali prvi kriterij je novac, marktinski potencijal i sl.


If it aint broken don't fix it.

Super je sada, ali sta da se radi kada dodje jos timova? A docice sigruno.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #17 on: February 07, 2012, 01:01:30 pm »
Ajde ne pricaj gluposti. Gde je pravednije. Pravednije je kada tim igra protiv dve lose divizije i tu uzme 6 do 8 pobeda olako pa onda se hvali kako su imali 12-4 skor, a prethodne sezone bili zadnji u diviziji. Dokle god svi ne budu igrali sa svakim po dve utakmice ko u sockeru nece nista biti pravedno. A posto se to nece desiti, ovakav sistem divizija i PO je najpravedniji.
Uostalom prosle godine je GB usao ko WC, NYG prosli put, PIT pre sest godina, a ove godine NYG su prosli sa 9-7 kao najgori tim, a da su arizona ili chicago pobedili mogli su da pricaju da su imali isti ili bolji skor. I reci mi da su trebali da igraju u Atlanti jer Falconsi imaju bolji skor. Pa pobedili su u GB i SF i na neutralnom terenu. Sta oces vise. Zadnji put su dva najbolja tima u regularnoj sezoni igrali SB NO-IND, pre toga NE-PHI pa opet pauza. Nije kome je receno nego kome je sudjeno.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #18 on: February 07, 2012, 01:12:06 pm »
Ajde ne pricaj gluposti. Gde je pravednije. Pravednije je kada tim igra protiv dve lose divizije i tu uzme 6 do 8 pobeda olako pa onda se hvali kako su imali 12-4 skor, a prethodne sezone bili zadnji u diviziji. Dokle god svi ne budu igrali sa svakim po dve utakmice ko u sockeru nece nista biti pravedno. A posto se to nece desiti, ovakav sistem divizija i PO je najpravedniji.
Uostalom prosle godine je GB usao ko WC, NYG prosli put, PIT pre sest godina, a ove godine NYG su prosli sa 9-7 kao najgori tim, a da su arizona ili chicago pobedili mogli su da pricaju da su imali isti ili bolji skor. I reci mi da su trebali da igraju u Atlanti jer Falconsi imaju bolji skor. Pa pobedili su u GB i SF i na neutralnom terenu. Sta oces vise. Zadnji put su dva najbolja tima u regularnoj sezoni igrali SB NO-IND, pre toga NE-PHI pa opet pauza. Nije kome je receno nego kome je sudjeno.

Ko ti je ukrao cokoladicu ?  :smile3:

Pricas o skupljanju pobjeda u losijim divizijama a ja sam ti naveo primjer timova sa boljim skorom, iz jacih divizija koji su nisu otisli u PO zbog timova sa slabijim skorom u slabijim divizijama. I to je u redu? Mogu misliti kako bi bio za taj sistem da Sijetil zamjeni mjesta sa Klivlendom, Bafalom ili Minesotom.

Poludirigovani raspored je moguc  bez dvokruznog sistema. Uvijek cu biti pristalica da tim sa boljim skorom ide dalje a pogotovo bih to podrzavao kada bi raspored bio kratkorocno ujednaceniji tj kada bi svi timovi dobijali istu kolicinu topovskog mesa tokom sezone.

I ko prica ista protiv WC timova? Svi timovi koje si naveo su bili tu upravo zbog skora a ne zbog administacije i automatizma.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #19 on: February 07, 2012, 01:22:26 pm »
Nema smisla raspravljati o nekoj pravednosti jer u ovakvom sportu sa ovako velikim brojem timova je nemoguće napraviti pravedan raspored.

Situacija je takva da u PO idu SVI KOJI OSVOJE DIVIZIJU. Da ne bi bilo raznih priča kako su neke ekipe više zaslužile prolaz u PO od drugih koje su osvojile diviziju ubačene su još četiri ekipe. Nekima je izgleda i to malo... :yawn:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #20 on: February 07, 2012, 01:32:59 pm »
Pa za NE cu odma da ti kazem. Igrao je protiv NFCW i AFCW ili u prevodu, dve divizije koje su zajedno imale jedan tim sa pozitivnim skorom. I ako tome dodamo Buffalo, onda imas sedam utakmica sa timovima koji imaju negativan skor. I izgubili su od SD. I nisam rekao skupljanje pobeda u losim divizijama nego protiv losih divizija, sto se ovde odlicno videlo.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #21 on: February 07, 2012, 02:13:10 pm »
... i onda dođemo do argumenata gde sve ekipe nisu igrale sa istim protivnicima. Nikad kraja raspravi. Najpravedniji bi bio dvokružni liga sistem, svako sa svakim, a onda recimo 8 ekipa u PO. To bi bilo 62 kola u regularnom delu sezone. Taman da takmičenje traje godinu i kusur bez prestanka.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #22 on: February 07, 2012, 02:24:49 pm »
pa nek igraju 2-3 puta nedeljno ;)

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #23 on: February 07, 2012, 03:40:55 pm »
stvar je ut ome sto NFL ne moze da izgubi na gledanosti, zato je i tesko/lako doci do promene sistema. Genralno sistem za ulazaku PO nije los (po nekad zajebe kao sa seahawksima), ali mozda bi i mogao da bude bolji. Isto kao sto niko nije pricao protiv NCAA champ tekme 1000 godina, dok se nije promenila klima. da se igra neka vrsta PO u narednih 3-5 godina su sanse ogoromne. Tako dok se nesto bitnije ne promeni, ne moze ni ocekivati promena sistema. u slucaju dodatka 2 ekipe priliv para bi bio veci, jer se gledanost neces sigurno smanjiti. znajuci amere, ovo ce se desit relativno skorije. jos ce da ubace pricu kako ce to da napravi 1000 radnih mesta i bla bla bla. znaci cim se prica, bice, samo je pitanje dana. NBA je drugacije jer mogu da igraju miliion tekmi godisnje. Ali ako udju jos 2 tima defintivno mora da se PO sistem menja.A i to ce biti tesko, jer ameri kad se uhvate za tradiciju, jebeno je to promeniti....

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #24 on: February 07, 2012, 03:44:50 pm »
Nema smisla raspravljati o nekoj pravednosti jer u ovakvom sportu sa ovako velikim brojem timova je nemoguće napraviti pravedan raspored.

Ja nemam nista protiv rasporeda, samo protiv PO pravila u kojim slabiiji tim ide dalje a bolji ispada jer je slabiji osvojio "diviziju".


Pa za NE cu odma da ti kazem. Igrao je protiv NFCW i AFCW ili u prevodu, dve divizije koje su zajedno imale jedan tim sa pozitivnim skorom. I ako tome dodamo Buffalo, onda imas sedam utakmica sa timovima koji imaju negativan skor. I izgubili su od SD. I nisam rekao skupljanje pobeda u losim divizijama nego protiv losih divizija, sto se ovde odlicno videlo.

Znaci NEP se nakupio pobjeda protiv slabijih timova a osvajac te slabe divizije koji igra protiv tih istih slabih timova dva puta u seozni nije?  :lol:

Da sazmem, nije problem u rasporedu vec u pravilima za ulazak u PO.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #25 on: February 07, 2012, 04:54:25 pm »
Znaci NEP se nakupio pobjeda protiv slabijih timova a osvajac te slabe divizije koji igra protiv tih istih slabih timova dva puta u seozni nije?  :lol:

Da sazmem, nije problem u rasporedu vec u pravilima za ulazak u PO.
Pa osvajac te divizije nije igrao i protiv druge west divizije ko sto je NE igrao. I ko sto rekoh SD je uz to i pobedio NE. I problem jeste u rasporedu jer princip PO je napravljen da bude najbolji za princip igranja ovakve lige. Bas zbog toga sto nemaju svi isti raspored i igraju protiv razlicitih divizija. A najpravednije bi bilo da samo pobednici divizija idu u PO jer bi  to umanjilo faktor gostovanja i vremenske razlike, uticaja dali igras u areni ili ne. Ali bi onda ostao samo medjudivizijski rivalitet, dok ostale utakmice nebi bile toliko zanimljive za publiku.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: NFL Expansion - 34 tima?
« Reply #26 on: February 07, 2012, 05:23:24 pm »
vama baš nedostaje lockout?